اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

نظریه از شما اکسپرت یا ایندیکتور از ما......

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• ارش جان سلام
    ممنون از لطف شما
    من خیلی سعی کردم که جوابو از طریق خصوصی براتون بفرستم که نشد .
    همونطور که خودتون گفتید نوشتن این اسکریپت برای کسی که با برنامه نویسی اشنایی داشته باشه فکر می کنم کاری نداشته باشه- البته این طرح اولیه و ازمایشی مدیرت پوزیشنام با این اسکریپت هست که باید بازم روش کار بشه . ارش جان می خوام که زحمت بکشید و اسکریپت رو طوری بنویسید که همزمان با سل زدن در هر قیمتی 4 تا سل لیمیت با حجمهای 0.01و0.02و0.03و 0.04 برام باز کنه ( حجم سل اولیه که خودم با فشردن کلید سل متاتریدر میگیرم هم 0.01 هست - یعنی با زدن سل- من یه سل اکتیو دارم و 4 تا سل لیمیت یعنی 5 تا پوزیشن - 0.01ودوباره 0.01و0.02و0.03و0.04) و می خوام که استاپ همه این پوزیشنا در فاصله 50 پیپی open اولین پوزیشن باشه یعنی استاپ اولین پوریشن 50 پیپ و دومی 40 پیپ- سومی 30 - چهارمی 20 و پنجمی 10 پیپ . و برای بای هم دقیقا به همین ترتیب یعنی پس از بای زدن بلافاصله به غیر از بای اولیه 4 تا بای لیمیت برام بگیره .حالا اگر بتونید یه کلید بای لیمیت و سل لیمیت هم تعبیه کنید که بجای اون اولین پوزیشنی که خودم دستی میگرم از پندیگ هم( یعنی هم امکان پوزیشن گیری به صورت دستی و پندیگ ) استفاده کنم که خیلی عالی میشه . اقا ببخشید که خیلی مو به مو توضیح دادم ..
    بازم تشکر می کنم

نظر

• نوشته اصلی توسط polino نمایش پست ها
      بله کسی هست . نظریه رو کامل و شفاف با در نظر گرفتن شرایط ورود و خروج بیان کنید.
      سلام

من میخوام اکسپرتی بنویسم که مثلا بر اساس مکدی پوزیشن میگیره به طوری که وقتی مکدی زیر صفر میره سل و وقتی بالای صفر میره بای ولی مشکلی که دارم اینه که اگر پوزیشن مثلا بای بگیره بره تو سود چون مکدی هنوز بالای صفر هست پشت سر قبلی دوباره پوزیشن باز میکنه و من میخوام مثلا یک یا دو پوزیشن بیشتر نگیره و در قسمت ستینگ اکسپرت بتونیم تعیین کنیم حداکثر چند تا پوزیشن بگیره، آیا کسی میتونه با این شرایط اکسپرت رو بنویسه؟ یا دقیق بگم اینکه دو اندیکاتور macd و osma در یک شرایط خاص فقط یک یا چند پوزیشن با تعیین خود فرد بگیرند؟

با تشکر
      ویرایش توسط salaralee : https://www.traderha.com/member/18761-salaralee در ساعت 09-23-2015, 12:32 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط salaralee نمایش پست ها
        سلام

من میخوام اکسپرتی بنویسم که مثلا بر اساس مکدی پوزیشن میگیره به طوری که وقتی مکدی زیر صفر میره سل و وقتی بالای صفر میره بای ولی مشکلی که دارم اینه که اگر پوزیشن مثلا بای بگیره بره تو سود چون مکدی هنوز بالای صفر هست پشت سر قبلی دوباره پوزیشن باز میکنه و من میخوام مثلا یک یا دو پوزیشن بیشتر نگیره و در قسمت ستینگ اکسپرت بتونیم تعیین کنیم حداکثر چند تا پوزیشن بگیره، آیا کسی میتونه با این شرایط اکسپرت رو بنویسه؟ یا دقیق بگم اینکه دو اندیکاتور macd و osma در یک شرایط خاص فقط یک یا چند پوزیشن با تعیین خود فرد بگیرند؟

با تشکر
        سلام
        فرض کنید با مثبت شدن مکدی دو پوزیشن بای باید بگیرید.
        یک شمارنده تعریف کنید و هر بار که پوزیشن گرفتین یکی به آن اضافه کنید . اما قبل از اینکه بخواهد وارد دستور ordersend شود یه شرط قرار دهید که اون شمارنده نباید بیشتر از دو باشد . به این ترتیب هر وقت دو تا پوز باز کرد دیگر وارد دستور ordersend نمی شود .
        هر وقت هم که مکدی نمفی شد (تغییر فاز داد) شمارنده شما صفر شود . به این ترتیب به محض اینکه مکدی تغییر فاز داد مجدد شما دو تا پوز میگیرید و منتظر می مانید تا تغییر فاز بعدی رخ دهد

هر کسی به نحوی اکسپرت می نویسه و برای هر مشکلی چندین و چند راه وجود داره . من از این روش استفاده می کنم . قطعا خودتان روشی بهتر می تونید پیدا کنید . پیشنهاد می کنم این تاپیک رو بخونید . خیلی میتونه به مهارت اکسپرت نویسی کمک کنه:
        http://traderha.com/f59/%D8%A2%D9%85...19/#post114125
        ویرایش توسط polino : https://www.traderha.com/member/19065-polino در ساعت 09-23-2015, 12:48 AM

نظر

سلام
          فرض کنید با مثبت شدن مکدی دو پوزیشن بای باید بگیرید.
          یک شمارنده تعریف کنید و هر بار که پوزیشن گرفتین یکی به آن اضافه کنید . اما قبل از اینکه بخواهد وارد دستور ordersend شود یه شرط قرار دهید که اون شمارنده نباید بیشتر از دو باشد . به این ترتیب هر وقت دو تا پوز باز کرد دیگر وارد دستور ordersend نمی شود .
          هر وقت هم که مکدی نمفی شد (تغییر فاز داد) شمارنده شما صفر شود . به این ترتیب به محض اینکه مکدی تغییر فاز داد مجدد شما دو تا پوز میگیرید و منتظر می مانید تا تغییر فاز بعدی رخ دهد

هر کسی به نحوی اکسپرت می نویسه و برای هر مشکلی چندین و چند راه وجود داره . من از این روش استفاده می کنم . قطعا خودتان روشی بهتر می تونید پیدا کنید . پیشنهاد می کنم این تاپیک رو بخونید . خیلی میتونه به مهارت اکسپرت نویسی کمک کنه:
          http://traderha.com/f59/%d8%a2%d9%85...19/#post114125
          سلام

ممنون از راهنمای تان حتما آموزش اکسپرت را می خونم ولی من اصلا اکسپرن نویسی بلد نیستم و اکسپرت هایی که ساختم از طریق سایت بوده که این شیوه پوزیشن گیری را پوشش نمیدهد و فقط اکسپرت ها ساده را می توان ساخت اگر شما یا دوست عزیزی بتوانند این اکسپرت را برنامه نویسی کنن ممنون می شوم با شرایط زیر:

macd 12-1000-9
          osma 12-26-9
          زمانی که هر دو شرط برقرار شد پوزیشن بگیرد

buy

macd>0
          osma<0

sell
          macd<0
          osma>0

تایم فریم: متغییر
          حد سود: متغییر
          حد ضرر: متغییر
          تعداد پوزیشن: زمانی که macd و osma شرط آنها برقرار شد تنها یک پوزیشن مجاز خواهد بود بگیرد حتی زمانی که پوزیشن به حد سود برخورد کند

با تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط salaralee نمایش پست ها
            سلام

ممنون از راهنمای تان حتما آموزش اکسپرت را می خونم ولی من اصلا اکسپرن نویسی بلد نیستم و اکسپرت هایی که ساختم از طریق سایت بوده که این شیوه پوزیشن گیری را پوشش نمیدهد و فقط اکسپرت ها ساده را می توان ساخت اگر شما یا دوست عزیزی بتوانند این اکسپرت را برنامه نویسی کنن ممنون می شوم با شرایط زیر:

macd 12-1000-9
            osma 12-26-9
            زمانی که هر دو شرط برقرار شد پوزیشن بگیرد

buy

macd>0
            osma<0

sell
            macd<0
            osma>0

تایم فریم: متغییر
            حد سود: متغییر
            حد ضرر: متغییر
            تعداد پوزیشن: زمانی که macd و osma شرط آنها برقرار شد تنها یک پوزیشن مجاز خواهد بود بگیرد حتی زمانی که پوزیشن به حد سود برخورد کند

با تشکر
            سلام
            برای یک سیکل ( گردش ) کامل macd اکیدا روی یک حساب دمو همه پوزیشن ها را بگیرید. (یا گذشته چارت را بررسی کنید.)
            به هیچ وجه روی حساب ریل چنین اکسپرتی را ران نکنید. کندل های زیادی هستند که باعث تغییر علامت موقت اندیکاتور ها میشوند و دویاره برمیگردند.
            سلامت و موفق باشید.

چند لینک از دوستان : پولدوست syzygy ezzal

نظر

• اگر شما یا دوست عزیزی بتوانند این اکسپرت را برنامه نویسی کنن ممنون می شوم با شرایط زیر: and Indicator

//| ahrari.mq5 |
              //| ahrari parviz ICQ:695710750 |

//+------------------------------------------------------------------+
              //--- Auto Build Chart Renko
              #property copyright "Azotskiy Aktiniy ICQ:695710750"
              #property link "https://www.mql5.com/ru/users/Aktiniy"
              #property version "1.00"
              #property description "Auto Build Chart Renko"
              #property description " "
              #property description "This indicator used to draw Renko chart in the indicator window, and in the main chart window"
              #property indicator_separate_window
              #property indicator_buffers 9
              #property indicator_plots 1
              //--- plot RENKO
              #property indicator_label1 "RENKO"
              #property indicator_type1 DRAW_COLOR_CANDLES
              #property indicator_color1 clrRed,clrBlue,C'0,0,0',C'0,0,0',C'0,0,0',C'0,0,0',C'0,0,0',C'0,0,0'
              #property indicator_style1 STYLE_SOLID
              #property indicator_width1 1
              //--- construction method
              enum type_step_renko
              {
              point=0, // Point
              percent=1, // Percent
              };
              //--- type of price
              enum type_price_renko
              {
              close=0, // Close
              open=1, // Open
              high=2, // High
              low=3, // Low
              };
              //--- input parameters
              input double step=10; // Step
              input type_step_renko type_step=point; // Type of step
              input long magic_numb=65758473787389; // Magic number
              input int levels_number=1000; // Number of levels (0-no levels)
              input color levels_color=clrLavender; // Color of levels
              input ENUM_TIMEFRAMES time_frame=PERIOD_CURRENT; // Calculation period
              input ENUM_TIMEFRAMES time_redraw=PERIOD_M1; // Chart redraw period
              input datetime first_date_start=D'2013.09.13 00:00:00'; // Start date
              input type_price_renko type_price=close; // Price for construction
              input bool shadow_print=true; // Show shadows
              input int filter_number=0; // Bricks number needed to reversal
              input bool zig_zag=true; // Whether ZigZag should be drawn on the main chart
              input bool zig_zag_shadow=true; // Draw ZigZag at highs and lows of the price
              input int zig_zag_width=2; // ZigZag line width
              input color zig_zag_color_up=clrBlue; // ZigZag up line color
              input color zig_zag_color_down=clrRed; // ZigZag down line color
              input bool square_draw=true; // Whether bricks should be drawn on the main chart
              input color square_color_up=clrBlue; // Up brick color on the main chart
              input color square_color_down=clrRed; // Down brick color on the main chart
              input bool square_fill=true; // Brick filling on the main chart
              input int square_width=2; // Brick line width on the main chart
              input bool frame_draw=true; // Whether to draw frames of the bricks
              input int frame_width=2; // Brick frame line width
              input color frame_color_up=clrBlue; // Up brick frames color
              input color frame_color_down=clrRed; // Down brick frames color
              //--- indicator buffers
              double RENKO_open[];
              double RENKO_high[];
              double RENKO_low[];
              double RENKO_close[];
              double RENKO_color[];

double Price[]; // copy price data to the buffer
              double Date[]; // copy data to the buffer
              double Price_high[]; // copy high prices to the buffer
              double Price_low[]; // copy low prices to the buffer
              //--- calculation buffer arrays
              double up_price[]; // up brick price
              double down_price[]; // down brick price
              char type_box[]; // brick type (up, down)
              datetime time_box[]; // brick copy time
              double shadow_up[]; // up high price
              double shadow_down[]; // down low price
              int number_id[]; // Index of Price_high and Price_low arrays
              //--- calculation global variables
              int obj=0; //variable for storing number of graphics objects
              int a=0; // variable to count bricks
              int bars; // number of bars
              datetime date_stop; // current data
              datetime date_start; // start date variable, for calculations
              bool date_change; // variable for storing details about time changes

نظر

• نوشته اصلی توسط پرويز نمایش پست ها
                اگر شما یا دوست عزیزی بتوانند این اکسپرت را برنامه نویسی کنن ممنون می شوم با شرایط زیر: and Indicator

//| ahrari.mq5 |
                //| ahrari parviz ICQ:695710750 |

//+------------------------------------------------------------------+
                //--- Auto Build Chart Renko
                #property copyright "Azotskiy Aktiniy ICQ:695710750"
                #property link "https://www.mql5.com/ru/users/Aktiniy"
                #property version "1.00"
                #property description "Auto Build Chart Renko"
                #property description " "
                #property description "This indicator used to draw Renko chart in the indicator window, and in the main chart window"
                #property indicator_separate_window
                #property indicator_buffers 9
                #property indicator_plots 1
                //--- plot RENKO
                #property indicator_label1 "RENKO"
                #property indicator_type1 DRAW_COLOR_CANDLES
                #property indicator_color1 clrRed,clrBlue,C'0,0,0',C'0,0,0',C'0,0,0',C'0,0,0',C'0,0,0',C'0,0,0'
                #property indicator_style1 STYLE_SOLID
                #property indicator_width1 1
                //--- construction method
                enum type_step_renko
                {
                point=0, // Point
                percent=1, // Percent
                };
                //--- type of price
                enum type_price_renko
                {
                close=0, // Close
                open=1, // Open
                high=2, // High
                low=3, // Low
                };
                //--- input parameters
                input double step=10; // Step
                input type_step_renko type_step=point; // Type of step
                input long magic_numb=65758473787389; // Magic number
                input int levels_number=1000; // Number of levels (0-no levels)
                input color levels_color=clrLavender; // Color of levels
                input ENUM_TIMEFRAMES time_frame=PERIOD_CURRENT; // Calculation period
                input ENUM_TIMEFRAMES time_redraw=PERIOD_M1; // Chart redraw period
                input datetime first_date_start=D'2013.09.13 00:00:00'; // Start date
                input type_price_renko type_price=close; // Price for construction
                input bool shadow_print=true; // Show shadows
                input int filter_number=0; // Bricks number needed to reversal
                input bool zig_zag=true; // Whether ZigZag should be drawn on the main chart
                input bool zig_zag_shadow=true; // Draw ZigZag at highs and lows of the price
                input int zig_zag_width=2; // ZigZag line width
                input color zig_zag_color_up=clrBlue; // ZigZag up line color
                ....
                ....

int bars; // number of bars
                datetime date_stop; // current data
                datetime date_start; // start date variable, for calculations
                bool date_change; // variable for storing details about time changes
                سلام پرویز عزیز
                منظور شما کدام اکسپرت است ؟
                و کدام شرایط ؟
                در پست بالا فقط یک سری شرایط کلی و تعریف متغییر های مورد نیاز است .
                سلامت و موفق باشید.

چند لینک از دوستان : پولدوست syzygy ezzal

نظر

• با سلام.آيا كسي هست اينجا به ما كمك كنه؟؟؟

من ميخوام يك اكسپرت يا انديكاتوري داشته باشم كه وقتي قيمت به خطوط افقي زردرنگ روي چارت كه رسم كرديم برخورد ميكنه آلارم بده.بعد رنگ اون خطوط رو از زرد به سفيد تغيير بده.فرض كنيد يه خط افقي در قيمت 1.1249 در يورو دلار رسم كرديم رنگ اين خط زرد هست هر وقت قيمت كه به اين خط زرد برخورد كرد اولا پنجره آلارم بده كه قيمت در فلان جفت ارز به خط زرد برخورد كرده.دوما بعد از آلارم رنگ خط رو به سفيد تغيير دهد.چرا رنگ رو بايد تغيير بده.براي اينكه رنگ خط افقي كه سفيد بشه ديگه قيمت كه مجددا كه بهش برخورد ميكنه مرتبا آلارم نميده.و فقط به خطوط زردرنگ آلارم ميده.

فقط هم براي خطوط افقي كار كنه....دوستان برنامه نويس كسي ميتونه كد اون رو بنويسه و برامون قرار بده...مرسي از عزيزان//صالح

نظر

• نوشته اصلی توسط guest نمایش پست ها
                    سلام
                    برای یک سیکل ( گردش ) کامل macd اکیدا روی یک حساب دمو همه پوزیشن ها را بگیرید. (یا گذشته چارت را بررسی کنید.)
                    به هیچ وجه روی حساب ریل چنین اکسپرتی را ران نکنید. کندل های زیادی هستند که باعث تغییر علامت موقت اندیکاتور ها میشوند و دویاره برمیگردند.
                    سلامت و موفق باشید.
                    با سلام و تشکر

برای استفاده از اکسپرت بایستی مراحل زیر طی بشه و تازه ما اول راه هستیم:

نظر

• guest
                      دوست عزیزی
                      no font farsi
                      منظور شما کدام اکسپرت است ؟
                      IndicatorRenko

نظر

• نوشته اصلی توسط maze نمایش پست ها
                        با سلام.آيا كسي هست اينجا به ما كمك كنه؟؟؟

من ميخوام يك اكسپرت يا انديكاتوري داشته باشم كه وقتي قيمت به خطوط افقي زردرنگ روي چارت كه رسم كرديم برخورد ميكنه آلارم بده.بعد رنگ اون خطوط رو از زرد به سفيد تغيير بده.فرض كنيد يه خط افقي در قيمت 1.1249 در يورو دلار رسم كرديم رنگ اين خط زرد هست هر وقت قيمت كه به اين خط زرد برخورد كرد اولا پنجره آلارم بده كه قيمت در فلان جفت ارز به خط زرد برخورد كرده.دوما بعد از آلارم رنگ خط رو به سفيد تغيير دهد.چرا رنگ رو بايد تغيير بده.براي اينكه رنگ خط افقي كه سفيد بشه ديگه قيمت كه مجددا كه بهش برخورد ميكنه مرتبا آلارم نميده.و فقط به خطوط زردرنگ آلارم ميده.

فقط هم براي خطوط افقي كار كنه....دوستان برنامه نويس كسي ميتونه كد اون رو بنويسه و برامون قرار بده...مرسي از عزيزان//صالح

خدمت شما دوست عزیز
                        با وجودی که در حال نوشتن اکسپرت دیگری بودم اما بدلیل درخواست خصوصی که داشتین ، براتون نوشتم:
                        http://pcmupload.traderha.com/uploads/144318882571.rar

در ورودی slipage قرار دادم که قیمت با این تلورانس به خط زرد برسه ، الارم میده و خط رو سفید می کنه .
                        ویرایش توسط polino : https://www.traderha.com/member/19065-polino در ساعت 09-25-2015, 06:17 PM

نظر

خدمت شما دوست عزیز
                          با وجودی که در حال نوشتن اکسپرت دیگری بودم اما بدلیل درخواست خصوصی که داشتین ، براتون نوشتم:
                          http://pcmupload.traderha.com/uploads/144318882571.rar

در ورودی slipage قرار دادم که قیمت با این تلورانس به خط زرد برسه ، الارم میده و خط رو سفید می کنه .

جناب پولينو تشكر فراوان از شما.دقيقا همون چيزي هست كه ميخواستم.اما يك مورد لحاظ نشده.پنجره آلارم كه مياد تو پنجره ذكر نميكنه تو كدوم جفت ارز لمس خط انجام شده.يعني symbols ها مشخص نيست.اگر ميشه تو پنجره آلارم بگه كدوم جفت ارز خط لمس شده .البته عجله نيست.تا دوشنبه هم اين مشكل رو رفع كرديد ممنون ميشم.

موفق باشيد.

نظر

• نوشته اصلی توسط maze نمایش پست ها
                            جناب پولينو تشكر فراوان از شما.دقيقا همون چيزي هست كه ميخواستم.اما يك مورد لحاظ نشده.پنجره آلارم كه مياد تو پنجره ذكر نميكنه تو كدوم جفت ارز لمس خط انجام شده.يعني symbols ها مشخص نيست.اگر ميشه تو پنجره آلارم بگه كدوم جفت ارز خط لمس شده .البته عجله نيست.تا دوشنبه هم اين مشكل رو رفع كرديد ممنون ميشم.

موفق باشيد.
                            خدمت شما:

http://pcmupload.traderha.com/uploa...3192787561.rar

نظر

سلام جناب polino

ممنون می شوم اگر امکانش هست اکسپرتی با شرایط زیر برای بنده بنویسید:

Stochastic

BUY
                              هر جا که استوکاستیک کراس به به بالا کرد (خط اصلی بالای سیگنال)

SELL
                              هر جا که کراسس رو به پایین کرد (خط اصلی پایین سیگنال)

لات سایز، جفت ارز، استاپ لاس، تایم فریم: متغییر (جهت بررسی بک تست برای بهترین حالت)

نکته اصلی هر موقع که سیگنال بای یا سل ایجاد شد تنها مجاز به گرفتن یک پوزیشن است چه به سود بنشیند چه به ضرر

با تشکر

نظر

• کیست که مرا یاری دهد؟

نظر

پردازش ...
                                X