اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ترید های لایو شکارچیان امواج Wave Hunters Team

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام جناب بهزادي اين حركت يورو در اين ماه از 1.33800شروع شد كه يه سقفخيلي مهم هست در تاريخ 2012.04.01هست تايم ماهانه نكاه كنيد معلومه كه اين ماه ريزشش رو از اون سقف مهم شروع كرده به نظر من تا 1.23500رو داريم البته بلند مدت
    نظر شما جيه ؟

نظر

• نوشته اصلی توسط alifx630 نمایش پست ها
      سلام جناب بهزادي اين حركت يورو در اين ماه از 1.33800شروع شد كه يه سقفخيلي مهم هست در تاريخ 2012.04.01هست تايم ماهانه نكاه كنيد معلومه كه اين ماه ريزشش رو از اون سقف مهم شروع كرده به نظر من تا 1.23500رو داريم البته بلند مدت
      نظر شما جيه ؟
      امکانش هست. خود من هم پوزیشن سل دارم در حال حاضر اما روند ساید 7، 8 روز اخیر این احتمال رو برام بوجود اورده که یه سقف کوچک دیگر تا نسبت بسیار قوی 1.3500 داریم (ممکنه تو یه ریز موج 4 مثلثی باشیم). این نسبت نسبت 50 درصد فیبوناچی ریتریسمنت تایم ماهیانه و هفتگی هست که معتبرترین نسبت برای انتهای موج 1 یا a به شمار میره. از سمتی دو نسبت اکستنشن 162 درصد در تایم روزانه هم داریم که دقیقا در همین محل افتاده.

درواقع کلاستری رو داریم که بسیار پر نسبت با عرض کم هست. به هر حال ممکنه به این کلاستر نرسه و نزول شروع شده باشه.

ضمنا من ریزش احتمالی رو چه شروع شده باشه و چه بعد از سقفی کوچک شروع بشه حداقل تا حوالی 1.2500 می بینم.

ارادتمند- بهزاد
      ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 01-24-2013, 12:42 PM

نظر

• اكر 1.32460رو رد كنه سيكنالهاي فروش انجام ميشن

نظر

• نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
          امکانش هست. خود من هم پوزیشن سل دارم در حال حاضر اما روند ساید 7، 8 روز اخیر این احتمال رو برام بوجود اورده که یه سقف کوچک دیگر تا نسبت بسیار قوی 1.3500 داریم (ممکنه تو یه ریز موج 4 مثلثی باشیم). این نسبت نسبت 50 درصد فیبوناچی ریتریسمنت تایم ماهیانه و هفتگی هست که معتبرترین نسبت برای انتهای موج 1 یا a به شمار میره. از سمتی دو نسبت اکستنشن 162 درصد در تایم روزانه هم داریم که دقیقا در همین محل افتاده.

درواقع کلاستری رو داریم که بسیار پر نسبت با عرض کم هست. به هر حال ممکنه به این کلاستر نرسه و نزول شروع شده باشه.

ضمنا من ریزش احتمالی رو چه شروع شده باشه و چه بعد از سقفی کوچک پروع بشه حداقل تا حوالی 1.2500 می بینم.

ارادتمند- بهزاد
          جناب بهزادي شما از نظر تكنيكالي و فاندامنتالي مشخص ميكني نقاط ورودتونو ؟

نظر

• با عرض سلام خدمت دکتر بزرگوار

ممنون استاد عزیز ، هرچی در ان وادی هست از لطف و مرحمت شما و سایر اساتید هست .

موضوع تحلیل و ترید دو بخش کاملا مجزاست . میتوانیم روی هرچارتی آنالیز انجام دهیم منتهی ترید نه...!

در امر ترید همانطور که قبلا عنوان کردید قبل از ورود به معامله هیچ دلاری درگیر پوزیشن نیست پس هیچ استرسی وجود نداره ( به طور کلی ریسک عملکرد هنوز نمایان نشده است)

این امر باعث میشه ذهن انسان به صورت ناخوداگاه و بدون تعصب از اینکه پوزیشن بازی دارد ( در جهت معامله) آنالیز انجام دهد ... پس قطعا موفق تر عمل خواهد کرد !

به شخصه اگر مدیر صندوق سرمایه گذاری بودم ، از افرادی استفاده میکردم که خودشان ترید انجام نمیدادند !

در مورد نقطه ورود عرض کنم با همان سبک و سیاق قبل عمل میکنم و هیچگونه تغییری در آن ایجاد نکردم ( اردرگذاری بالای کندل تریگر یا زیر لو کندل تریگر..)

در مورد استاب لاس بعد از یک مدت به این نتیجه رسیدم استفاده فاصله چند پیپی از های یا لو کندل تریگر جواب گوی من نیست ! و سطوح پیوتی را جایگزین این امر کردم که بی شک از قدرت بیشتری برخوردار هست !

مدیریت سرمایه هم باز به همان سبک و سیاق هست با وجود اینکه مطالب بنت ای مکدوول هم خونده بودم باز به این نقطه رسیدم بهترین پلان و بهترین کار را انجام میدهم !

ارادت
            آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

جناب بهزادي شما از نظر تكنيكالي و فاندامنتالي مشخص ميكني نقاط ورودتونو ؟
              نقطه ورود رو تکنیکالی معین می کنم. اما کلا در تریدهای بلند مدت باید حتما دیدگاه فاندامنتال باشه تا بهانه لازم برای ورود رو بده.

درواقع نقاط ورود و خروج بر اساس تکنیکال بدست میاد اما باید همزمان بر اساس اخبار سیاسی و یا وضعیت و داده های اقتصادی دو حوزه حس فشار روی یورو به شما دست بده تا برای ورود مطمین بشوید.

الان یورودلار در وضعیت برابری قرار گرفته. از سویی داده های اقتصادی خوب آمریکا رو شاهد هستیم که تا حدودی بیانگر خارج شدن از بحران هست. این داده ها فقط رو دلار موثر نیست و باعث میشه سرمایه گذارها سرمایه ها رو وارد بازارها کنند که باعث تقویت یورو میشه.

از سویی اروپا علیرغم بعضی داده های مثبت هنوز در بحران هست و اقتصادی بسیار شکننده که هر لحظه می تونه سرمایه دارها رو به خروج پول از این بازار وادار کنه. در کنار این فراموش نکنیم که داریم به فوریه نزدیک میشم و هنوز نشانه ای از توافق نیست. اگر موضوع پرتگاه مالی به روانی حل نشه تقاضای دلار هر چه نزدیک تر بشیم به ددلاین، بیشتر میشه.

در کنار اینها باید سیاست های انبساطی و انقباضی و وضعیت تورم و اشتغال رو هم به شدت مد نظر قرار داد.

اما این رو به شما بگم که به جهت تکنیکال چارت داره ریزشی میشه. در تایم فریم های بزرگ به شدت اشباع شده یورو. اما من هنوز بهانه فاندامنتال لازم رو پیدا نکرده ام. دلایل ضعیف تر از اونی هستند که انتظار یک ریزش 1000 پیپی رو داشته باشم. چهارچشمی اخبار و داده های قرمز کلاس a رو دبنال می کنم ببینم چرا یورودلار باید بریزه؟

ارادتمند- بهزاد
              ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 01-24-2013, 01:01 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
                با عرض سلام خدمت دکتر بزرگوار

ممنون استاد عزیز ، هرچی در ان وادی هست از لطف و مرحمت شما و سایر اساتید هست .

موضوع تحلیل و ترید دو بخش کاملا مجزاست . میتوانیم روی هرچارتی آنالیز انجام دهیم منتهی ترید نه...!

در امر ترید همانطور که قبلا عنوان کردید قبل از ورود به معامله هیچ دلاری درگیر پوزیشن نیست پس هیچ استرسی وجود نداره ( به طور کلی ریسک عملکرد هنوز نمایان نشده است)

این امر باعث میشه ذهن انسان به صورت ناخوداگاه و بدون تعصب از اینکه پوزیشن بازی دارد ( در جهت معامله) آنالیز انجام دهد ... پس قطعا موفق تر عمل خواهد کرد !

به شخصه اگر مدیر صندوق سرمایه گذاری بودم ، از افرادی استفاده میکردم که خودشان ترید انجام نمیدادند !

در مورد نقطه ورود عرض کنم با همان سبک و سیاق قبل عمل میکنم و هیچگونه تغییری در آن ایجاد نکردم ( اردرگذاری بالای کندل تریگر یا زیر لو کندل تریگر..)

در مورد استاب لاس بعد از یک مدت به این نتیجه رسیدم استفاده فاصله چند پیپی از های یا لو کندل تریگر جواب گوی من نیست ! و سطوح پیوتی را جایگزین این امر کردم که بی شک از قدرت بیشتری برخوردار هست !

مدیریت سرمایه هم باز به همان سبک و سیاق هست با وجود اینکه مطالب بنت ای مکدوول هم خونده بودم باز به این نقطه رسیدم بهترین پلان و بهترین کار را انجام میدهم !

ارادت
                پیوت هفتگی؟ ماهیانه؟ مثلا برای روزانه چه پیوتی مد نظرت هست؟ کدام اندیکاتور؟ می دونیم که اندیکاتور های زیادی برای ترسیم پیوت لاین ها وجود داره.

قربانت- بهزاد

نظر

• نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                  پیوت هفتگی؟ ماهیانه؟ مثلا برای روزانه چه پیوتی مد نظرت هست؟ کدام اندیکاتور؟ می دونیم که اندیکاتور های زیادی برای ترسیم پیوت لاین ها وجود داره.

قربانت- بهزاد
                  تایم 15 دقیقه پیوت روزانه

تایم یکساعته پیوت هفتگی

تایم چهارساعته پیوت ماهانه

تایم روزانه پیوت سالانه

اندیکاتورها در فروم جستجوی بزنید پیدا میشه ! جز پیوت هفتگی که قبلا به شما داده بودم و حاصل ایده جناب خسروی میباشد !

ارادت

نظر

• تشكر استاد بهزادي خيلي خوب و مختصر توضييح دادين
                    فقط يه سوال برامون بيش اومده هنوز به جوابش نرسيدم
                    اينكه يه وقتي از نظر فاندامنتالي يه خبر قرمز از يورو يا دلار رو اعلام ميكنن به غير از نرخ بيكاري كه نتيجه معكوس داره
                    خبر خوب اعلام شده و از نظر تكنيكالي هم نقطه ورود خوبي هست برا خريد ارز مربوطه و هم
                    وقت باز شدن همون بازار اروبا يا امريكاست يا در زمان هر يك از بازارهاست ولي باز ميريزه جرا ؟

نظر

تشكر استاد بهزادي خيلي خوب و مختصر توضييح دادين
                      فقط يه سوال برامون بيش اومده هنوز به جوابش نرسيدم
                      اينكه يه وقتي از نظر فاندامنتالي يه خبر قرمز از يورو يا دلار رو اعلام ميكنن به غير از نرخ بيكاري كه نتيجه معكوس داره
                      خبر خوب اعلام شده و از نظر تكنيكالي هم نقطه ورود خوبي هست برا خريد ارز مربوطه و هم
                      وقت باز شدن همون بازار اروبا يا امريكاست يا در زمان هر يك از بازارهاست ولي باز ميريزه جرا ؟

درسته،

این اتفاق در تایم فریم های کوچک تر و زیر روانه بیشتر مشهوده. بگذارید چند تا موضوع رو شفاف بگم بهتون:

اول اینکه معمولا اخبار و داده های اقتصادی تاثیر خودشون رو بر روی چارت از چند ساعت قبل از خبر بر اساس گمانه زنی ها شروع می کنن. بنابراین زمانی که نتیجه اعلام میشه درواقع باید دید منطبق با پیش بینی ها و انتظارات بوده یا خیر. ممکنه یک داده اقتصادی بهتر بشه اما تاثیراتش رو از قبل گذاشته و شما شاهد عدم تاثیر گذاری اون روی چارت هستید.

نکته دومی که باید توجه کنید اینه که بازار گاها بر اساس نتیجه اخبار ریسک گریز میشه (عکس ریسک پذیری). در اینگونه مواقع دیگر این نتیجه خبر نیست که جهت رو معین می کنه.

سومین موردی که باید اشاره کنم پندیگ اردرهای موسسات بزرگ بازار هست که گاها با هم توام میشه ( یه جورایی هماهنگی) و باعث میشه تریدرهای خرده پا علیرغم تحلیلی تکنیکال و فاندامنتال درست، ضرر کنند. درواقع بازار به دلیل فشار وارده در جهت عکس حرکت می کنه که البته این فشار حداکثر یک ربع تا نیم ساعت مینونه ادامه پیدا کنه.

کلا اگر در تایم فریم یکساعته ترید می کنید توصیه من اینکه بعد از اخبار قرمز باید با احتیاط و ترجیحا با 15 دقیقه تاخیر وارد شد تا حرارت زیادی بازار فروکش کنه. راه حل دیگه اینه که بیاید تو تایم فریم بزرگ. مانند همین روزانه که من و شما کار می کنید. اینجا چارت بر خلاف اخبار و داده های عمل نمی کنه. موسسات توانایی جابجایی قیمت رو در درازمدت ندارند و نمی تونند موجی دلخواه رو ایجاد کنند. پس چارت بیطرفانه به سمت بالا یا پایین میره.

مطمین باشید اگر شاهد برگشت روند بودید دلیلی محکم براش وجود داره. فراموش نکنید که در تایم فریم روزانه و هفتگی بیشتر از داده ها؛ بیانیه ها و سیاست ها هستند که تاثیر گذارند. باید یک دیدگاه کلی داشته باشید.

فرضا این هفته داده های اقتصادی که بتونند روند رو برای یورودلار عوض کنند فقط یکی دوتا بوده و هستند. یکی zew و دیگری ifo آلمان. برای آمریکا داده های مسکن و مدعیان بیکاری که یک درجه ضعیف تر هستند رو داریم. کلا هفته ای آروم رو میشد پیش بینی کرد مگر اینکه عوامل سیاسی یا بیانیه های حوزه ها چارت رو تکون بده.

یک نکته هم در پایان بگم که داده های خوب برای دلار ممکنه برعکس حرکت کنه چون تاثیرش رو بیشتر از اینکه رو دلار بگذاره رو اقتصاد جهانی میگذاره. در دوره های بحران شما ممکنه ببینید خبری سبز برای دلار میاد و دلار ضعیف میشه. این کاملا طبیعیه.

ارادتمند- بهزاد
                      ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 01-24-2013, 01:47 PM

نظر

• تحلیل الیوت Apple

شرکت اپل بعد از رونمایی مینی ایفون و گزارش درآمدش... شروع به ریزش کرد و ما را رو سفید کرد ! حالا بعد کامل گزارش از خود شرکت میزارم اگر کسی استوک باز هست...

نظر

• تحلیل الیوت Euro/US dollar

من به زبان ساده همیشه حرف میزنم ! اما روند تحلیل پیچیده است !!! در ساختار زیر حرفها و بحث های زیادی نهفته شده ، در ضمن عنوان کنم این از دیدهای مختلف بررسی شده (فاند .. انتظارات.. بین بازاری...)

بگذریم موفق باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
                            تحلیل الیوت Apple

شرکت اپل بعد از رونمایی مینی ایفون و گزارش درآمدش... شروع به ریزش کرد و ما را رو سفید کرد ! حالا بعد کامل گزارش از خود شرکت میزارم اگر کسی استوک باز هست...

سهام شرکت های بزرگ زیر نظر داشتن هم یک دیدگاه در مورد کارکردهای اقتصادی میده...

CHART OF THE DAY: Apple's Days Of Mega-Growth Are Over - Business Insider

نظر

• سخنی در بابت اسیلاتور ها

اسیلاتور ها سرعت جوس و خروش حاصل از ترس و طمع که بر جماعت معاملگران احاطه شده را برآورد میکند و مومنتوم آنها را ردیابی میکند، به زبان دیگر هیجانات احساسی جماعت بازار را به نمایش میگذارد و از این طریق میتوانیم سطوحی که بر آنها خوش بینی و بدبینی بر آنها حاکم است بیابیم.

جناب Martin Pring تشبیه زیبای از حرکات اسیلاتور با سگی که قلاده بر گردن دارد انجام دادند:

وقتی همه چیز به روال عادی پیش میرود و مرد آزادانه و مستقیم به مسیر خود ادامه میدهد، سگ تا جایی به سمت چپ و راست میتواند حرکت کند که قلاده اش اجازه میدهد ! سگ به اندزه اطول طنابی که به قلاده اش وصل است از مسیر اصلی فاصله بگیرد معمولا برمیگردد ! شبیه به مناطق اشباع در اسیلاتور است

سگ در همین حین خرگوشی را ببیند به اندازه ی هیجان زده میشود که با فشار بر قلاده خود ، صاحبش را به سمت خود میکشد ، شبیه به جاهای که اسیلاتور کشیده میشود

اشباع اسیلاتور هنگامی است که به یک سطح میرسد که قبلا در آن نقطه یک سقف یا کف تشکیل داده است به معنای بسیار بالا یا پایین و آمادگی بازگشت از آن ناحیه را نشان میدهد

اسیلاتور ها در معاملاتی که در فضای رنج انجام میشوند خارق العاده عمل میکنند اما زمانی که قیمت از فضای رنج خارج میشود و در روند قرار میگیرد سیگنال های خطرناکی تولید میکنند.

مثل زمانی که سگ به قلاده فشار وارد میکند و صاحبش را به سمت خودش میکشد ، فرضا روند صعودی شکل گرفته است اسیلاتور در مدت زمان زیادی در منطقه اشباع خرید قرار میگیرد و سیگنال های فروش نابهنگام صادر میکند و بلعکس..

معیار یک تحلیلگر حرفه ای این است که چه زمانی به اسیلاتورها بها دهد و چه زمان به اندیکاتورهای دنباله رو روند...

پ.ن: تکرار مطلب برای این بود که در تاپیک شکاری به دل تاریخ حرکت کنه !یه جورای ثبت مطلب برای آیندگان میشه گفت...

ارادت

نظر

• سلام بچه ها،

یه فایل ویدیویی کوتا در مورد تایم بند هست. هر چی در هاردم می گردم پیداش نمی کنم. اگر کسی داره شیرش کنه ممنون میشم.

ارادتمند- بهزاد

نظر

پردازش ...
                                X