اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش زبان mql

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
    با سلام

خواهش میکنم.قابل نداره!

میشه این کار رو کرد منتهی باید همه چیز رو از جمله تاریخ شروع و پایان و یه سری چیزای دیگه همش باید دستی باشه.

مشکلی نیست؟
    نه نه منظورم این نبود...
    ببین اینحوری میگم
    یه if باشه
    کد:
     if indicator mode: manual {
    input high , low , close  گرفته بشه
    فرمول پیوت ها 
    رسم شکل
    }
    if indicator mode : automatic
    همین پیوت شما با همه تشکیلاتش و محسابات تاریخ و ...
    }
    ببخشید ساختار رو نمیدونم همینجوری صرفا برا اینکه منظورمو برسونم.
    برا آپشنای دیگه هم میشه if تودر تو استفاده کرد. باز اونا رو خودت استادی
    یعنی تو حالت منوال فقط همون 3 تا عدد رو بگیره و محاسبه کنه. به تاریخ اینا کار نداره. البته در مورد زمانیش رو نمیدونم بحث نمیکنم اصلا اون رو خودت میدونی. من در مورد قیمتیش گفتم.

پ.ن: یه پ.ن اضافه شد به پست بالام ها اون گزینه simple pivot رو هم اگه بتونی مثلا continuous market و ... بگذاری بهتره . اینجوری اندیکاتور قابل فهم تره و کسی که توضیحات شما رو هم نخونه میتونه متوجه بشه. البته اینم خوبه ولی اون به نظرم ملموس تر باشه
    ویرایش توسط zooze : https://www.traderha.com/member/7268-zooze در ساعت 07-09-2013, 12:56 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط zooze نمایش پست ها
      نه نه منظورم این نبود...
      ببین اینحوری میگم
      یه if باشه
      کد:
       if indicator mode: manual {
      input high , low , close  گرفته بشه
      فرمول پیوت ها 
      رسم شکل
      }
      if indicator mode : automatic
      همین پیوت شما با همه تشکیلاتش و محسابات تاریخ و ...
      }
      ببخشید ساختار رو نمیدونم همینجوری صرفا برا اینکه منظورمو برسونم.
      برا آپشنای دیگه هم میشه if تودر تو استفاده کرد. باز اونا رو خودت استادی
      یعنی تو حالت منوال فقط همون 3 تا عدد رو بگیره و محاسبه کنه. به تاریخ اینا کار نداره. البته در مورد زمانیش رو نمیدونم بحث نمیکنم اصلا اون رو خودت میدونی. من در مورد قیمتیش گفتم.

پ.ن: یه پ.ن اضافه شد به پست بالام ها اون گزینه simple pivot رو هم اگه بتونی مثلا continuous market و ... بگذاری بهتره . اینجوری اندیکاتور قابل فهم تره و کسی که توضیحات شما رو هم نخونه میتونه متوجه بشه. البته اینم خوبه ولی اون به نظرم ملموس تر باشه
      سلام

حالا فهمیدم.کاری نداره.درستش که کردم قرار میدم.فقط اینکه تو پیووت سالیانه برای رسم پیووت های زمانی احتیاج به زمان high و low داریم که اگر Manual بشه باید اونها هم دستی وارد بشن.
      A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
        سلام

حالا فهمیدم.کاری نداره.درستش که کردم قرار میدم.فقط اینکه تو پیووت سالیانه برای رسم پیووت های زمانی احتیاج به زمان high و low داریم که اگر Manual بشه باید اونها هم دستی وارد بشن.
        بله.اکی.حالا سایر آپشن ها نمیدونم باید برای هر کدوم از این دو تا حالت if های تو در توی جداگانه بیاد؟یا نه میشه از یه روش دیگه شرط ها رو کلی تعریف کرد... در واقع پابلیک باشه...؟؟
        برم کدشو نگا کنم یکم سعی کنم یاد بگیرم خودم تا پست آموزشی بعدی که شما زحمت بکشی...
        تلفیق برنامه نویسی و تکنیکال چه فازی میده. دو تا از فعالیت هایی که خیلی دوست دارم اونم با هم ترکیدم از خوشی
        مرسی دوست من

نظر

• نوشته اصلی توسط zooze نمایش پست ها
          بله.اکی.حالا سایر آپشن ها نمیدونم باید برای هر کدوم از این دو تا حالت if های تو در توی جداگانه بیاد؟یا نه میشه از یه روش دیگه شرط ها رو کلی تعریف کرد... در واقع پابلیک باشه...؟؟
          برم کدشو نگا کنم یکم سعی کنم یاد بگیرم خودم تا پست آموزشی بعدی که شما زحمت بکشی...
          تلفیق برنامه نویسی و تکنیکال چه فازی میده. دو تا از فعالیت هایی که خیلی دوست دارم اونم با هم ترکیدم از خوشی
          مرسی دوست من
          سلام میلادجان

قابل شما رو نداره.کاری نکردم.

برنامه رو دست نمیزنم.یعنی حتی برنامه خودش high و low و close رو برای رسم پیووت پیدا میکنه.

بعد چک میکنه اگر مثلا گزینه ی Manual، فعال بود(true بود) اونوقت اعداد وارد شده رو جایگزین قبلی ها میکنه و کار رو ادامه میده.

همین.

نظر

• حلقه ی for

با سلام خدمت همه ی دوستان

در ادامه ی مطالب میخوایم به بررسی حلقه ها بپردازیم:

حلقه ها هم مثل دستورات شرطی، از مهمترین دستورات در زبان های برنامه نویسی می باشد.حلقه ها در زبان های برنامه نویسی به 2 ساختار for و while تقسیم بندی میشوند.

تفاوت ساختارهای for و while : دانستن تفاوت این ساختارها بسیار مهم هست.وقتی ما میخواهیم مثلا یک سری دستورات رو به دفعات مشخصی تکرار کنیم از for استفاده میکنیم.مثلا

میخواهیم 5 بار و در هر بار
            2 عدد از کاربر دریافت شود و حاصل ضرب آنها نمایش داده شود.در این مسائل ما میدانیم چند بار میخواهیم تکرار انجام شود و از for استفاده میکنیم.اما وقتی

نمیدانیم چند بار ممکن است حلقه تکرار ادامه پیدا کند باید از
            while استفاده کنیم.برای مثال میخواهیم تا زمانی که یک یا چند شرط برقرار بودند حلقه تکرار ادامه پیدا کند.در اینجا ما برای پایان

حلقه، تعداد تکرار مشخص نمیکنیم بلکه شرط یا شروطی برای پایان حلقه در نظر داریم که در این شرایط باید از
            while استفاده کنیم.

نکته 1: در شرایطی میتوان حلقه ی for را هم به صورتی تنظیم کرد که عملکردی مشابه حلقه ی whileداشته باشد و همچنین بالعکس منتهی احتیاجی به این کار نیست و از هر کدام درجای

خود استفاده میکنیم.

نکته 2:
            در استفاده از حلقه ی while باید نهایت دقت رو به کار برد.اگر شرطی که برای حلقه ی whileمی نویسیم همیشه درست و برقرار باشد، چون سقف مشخصی برای تعداد تکرار نداریم،

وارد حلقه ی بینهایت میشویم و برنامه هنگ میکند.موقعی که اندیکاتوری رو اجرا میکنیم و برنامه هنگ میکند، به احتمال
            بالای 90%، اشکال از حلقه ی while می باشد.

1-حلقه ی for :

ساختار کلی حلقه ی for به این شکل می باشد:

کد:
            for(دستورات مربوطه;دستورات مربوطه;دستورات مربوطه)   
                  {
                  دستورات
                  }
            درون پرانتز حلقه for شامل 3 بخش است:

1-برای یک حلقه for ، یک متغیر به عنوان شمارنده احتیاج است که حتما باید از نوع int باشد.در بخش اول شروع متغیر را تعیین میکنیم.مثلا متغیر i از صفر شروع شود

2-در بخش دوم، تعیین میکنیم تا زمانی که مثلا متغیر کمتر از 20 بود حلقه ادامه پیدا کند.

3-در بخش سوم، دستوری را برای متغیر می نویسیم.این دستور بعد از هربار اجرای دستورات حلقه و هنگام شروع تکرار دوباره، اجرا میشود.معمولا در اینجا می نویسیم که به متغیر i یک واحد

اضافه شود.

برای درک بیشتر مطلب، به این مثال توجه کنید:

کد:
            int i; 
              for(i=1;i<=10;i++)
                  {
                  Alert(a=i*2);
                  }
            در این مثال، ابتدا متغیر i از نوع صحیح تعریف میشود.سپس وارد حلقه می شویم.شمارنده ی حلقه همان i می باشد که از 1 شروع میشود و تا 10 ادامه پیدا میکند.یعنی تا زمانی که i

کوچکتر یا مساوی 10 هست، حلقه ادامه می یابد و وقتی
            i برابر 11 شد، از حلقه خارج می شود.

دستور i++ به معنی این هست که در هر مرحله 1 واحد به متغیر i اضافه کند.

پس یعنی در مثال بالا، حلقه 10 بار تکرار می شود.

نکته: سه دستور زیر را در نظر بگیرید:

کد:
            i++; 
              i+=1;
               i=i+1;

هر سه دستور بالا، 1 واحد به متغیر
            i اضافه می کند.

عبارت "++" به این معنی است که 1 واحد به متغیر قبل از خود اضافه کن.( که در این مثالi هست.)

عبارت
            "=+" به این معنی است که مقدار سمت راست تساوی را به متغیر سمت چپ اضافه میکند و مقدار حاصل را دوباره در متغیر سمت چپ ذخیره میکند.(در این مثال عدد 1 را از سمت

راست میگیرد و به متغیر
            i در سمت چپ اضافه میکند و مقدار حاصل را در i ذخیره میکند.یعنی 1 واحد بهi اضافه میشود.)

عبارت سوم هم به این معنی است که مقدار قبلی
            i را با 1 جمع کن و دوباره در i دخیره کن.

نکته: علاوه بر دستور "=+"، دستورات "=*" و "=/" و "=-" هم وجود دارند که عملکردی مشابه دستوری که توضیح داده شد دارند.

برای مثال کد زیر را در نظر بگیرید:

کد:
            a*=3;
            این دستور، مقدار متغیر a را در 3 ضرب کرده و دوباره در a دخیره میکند.به عبارتی دیگر a را 3 برابر میکند.

قرار دادن یا قرار ندادن آکولادها در ابتدا و انتهای حلقه ی for، مانند دستورات شرطی، بستگی به تعداد دستورات حلقه دارد ولی بهتر است آکولادها برای اطمینان همیشه قرار داده شوند.

دقت کنید که متغیری که برای حلقه استفاده میکنیم باید تعریف شده باشد.این تعریف را می توانیم درون خود حلقه هم انجام دهیم.مانند مثال زیر:

کد:
            for(int i=1;i<=10;i++)    
                  {
                  Alert(a=i*2);
                  }

در پست بعدی در مورد حلقه ی while صحبت خواهم کرد.

موفق باشید.
            ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 07-11-2013, 04:39 PM

نظر

• با سلام خدمت همه دوستان.

بابت پست قبلی هم معذرت میخوام.اشتباهی ارسال کردم بعدش تا اومد ویرایشش تموم بشه دیگه امکان ویرایش وجود نداشت.

در ادامه در مورد حلقه ی while توضیح مختصری خواهم داد چون بسیاری از مطالب حلقه ی for در مورد حلقه ی while نیز صادق است.

---حلقه ی while :

ساختار کلی این حلقه به شکل زیر است:

کد:
              while(شروط يا شرط)   
                    {
                    دستورات;
                    }
              به مثال زیر توجه کنید:

کد:
              while(m<=10) 
                    {
                    m++;
                    }
              در این مثال هر بار شرط را چک میکند و اگر شرط برقرار بود 1 واحد به m اضافه میکند و اگر نبود از حلقه خارج میشود.

دستور "&&" به معنی "و" میباشد و فقط زمانی که هر دو شرط سمت چپ و راست این عبارت برقرار باشند کل شرط برقرار میباشد و وارد حلقه میشود.

به این مثال توجه کنید:

کد:
              while(m>=5 && m<=10)    
                    {
                    m++;
                    }
              در برنامه ی بالا تا زمانی که m بین 5 و 10 باشد حلقه ادامه خواهد داشت.

دستور "||" به معنی "یا" میباشد و اگر حداقل یکی از دو شرط سمت چپ و راست این عبارت برقرار باشد کل شرط برقرار میباشد و وارد حلقه میشود.

به همان مثال بالا این بار با "||" توجه کنید:

کد:
              while(m>=5 || m<=10)    
                    {
                    m++;
                    }
              این شروط برای while علی رغم ظاهر بدون مشکل، حلقه را تبدیل به بینهایت میکنند!!!

به دلیل اینکه موقع استفاده از دستور
              "||" اگر فقط یکی از شروط برقرار باشد کافی است.حال اگر m از منفی بینهایت تا مثبت بی نهایت هم تغییر کند، حداقل یکی از شروط بالا برقرار است و برنامه هرگز

از حلقه خارج نمیشود.

دستورات بالا برای مقایشه شرط ها استفاده میشود و فرقی ندارد این شروط در حلقه ی while باشند یا for و یا دستورات شرطی if.

نکته ی بسیار مهم: باز هم تاکید میکنم که در استفاده از حلقه ی while و نوشتن شرط آن، دقت لازم رو داشته باشید تا وارد حلقه ی بینهایت نشیم و اصطلاحا برنامه هنگ نکند.

در پست های بعدی سعی میکنم دیگه بحث صرفا تئوری رو تموم کنم و با مثال های عملی به بررسی زبان mql و دستورات اون بپردازیم.

موفق باشید
              ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 07-19-2013, 08:20 PM

نظر

• آقا آرش دم شما گرم

خیلی ناراحت بودم که اینجا رو نیمه کاره رها کرده بودم
                ولی راستش بخاطر مشغله و بخاطر اینکه خودم تو فارکس تازه کارم نتونستم ادامه ش بدم
                وقتمو گذاشتم رو یادگیری خود فارکس

سپاس از وقتی که اینجا میذاری به ما هم یه چیز جدید یاد میدی
                دارم یادمیگیرم

1- فارکس اقیانوس موقعیتاس موقعیت زیاده جوگیرنشو
                2- اگه موقعیت بدگرفتی توضرری باموقعیتای عجولانه کاروخرابترنکن
                3- آرامش در تریدری
                4- اگه به موقعیت دیررسیدی ولش کن موقعیت خوب بازم هست
                5- اگه کسی سیگنال داد تاصددرصدمطمئن نشدی نگیر با فکر خودت موقعیت بگیرمسئولیتش باخودته
                6- بادقت موقعیتوانتخاب کن بعدش اصلانترس
                7- گزارش سودوضررتوداشته باش سودتوگرفتی زیادطمع نکن
                8- روزایی که بازاررونددرست حسابی نداره ترید نکن سرمایه تو حفظ کنی بردی
                9- هیچوقت پابرهنه نپروسط بازاربراهرموقعیت جدیدیاخوب فکرکن یااصلانگیر
                10-درمدیریت سرمایه سختگیرباش
                11- اگه دیروز خیلی ضرر کردی امروز حق نداری تو فکر جبرانش باشی فقط اجازه داری مثل روزای دیگه کارتو بکنی
                12- عاشق فشردن کلیدهای آبی و قرمز نباش
                13- با روحیه ی بد ترید نکن
                14- خودتو گول نزن
                15- جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته
                16- ماجرا جویی و آزمون و خطا نکن
                17- هیچ وقت الکی ریسک نکن، بدتر از اون همزمان چندتا ریسک الکی نکن

نظر

• نوشته اصلی توسط hamidrezam نمایش پست ها
                  آقا آرش دم شما گرم

خیلی ناراحت بودم که اینجا رو نیمه کاره رها کرده بودم
                  ولی راستش بخاطر مشغله و بخاطر اینکه خودم تو فارکس تازه کارم نتونستم ادامه ش بدم
                  وقتمو گذاشتم رو یادگیری خود فارکس

سپاس از وقتی که اینجا میذاری به ما هم یه چیز جدید یاد میدی
                  سلام اقا حمیدرضا

خواهش میکنم.کاری نکردم.

ضمنا هر زمان وقت داشتید خوشحال میشم از حضور شما در این بحث استفاده کنم.

موفق باشید

نظر

• سلام آقا آرش
                    آیا برنامه ای هست که اندیکاتوری که برای mt4 هست رو به mt5 تبدیل کنه؟

نظر

• البته من یک تمپلت هم دارم که مال mt4 هست اونم میشه تبدیل کرد به mt5

باتشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط Okay نمایش پست ها
                        سلام آقا آرش
                        آیا برنامه ای هست که اندیکاتوری که برای mt4 هست رو به mt5 تبدیل کنه؟
                        با سلام خدمت شما.

راجع به تمپلت که از ساختارش اطلاع ندارم.نمیدونم میشه یا نه.

ولی راجع به تبدیل از mql4 به 5 باید بگم که برنامه هایی هست که این کار رو انجام میده.صفحه ی 10 همین تاپیک آقا حمیدرضا یه لینک گذاشته بود برای تبدیل که البته خودش اون موقع تست نکرده بود.

به شخصه به هیچ عنوان سراغ همچین برنامه هایی نمیرم چون بالای 99 درصد مطمئن هستم این برنامه ها ایراد دارن حتی اگر تبدیل رو انجام بدن ولی احتمالا یه جای کار لنگ بزنه اون هم با این اختلاف های وحشتناکی که زبان mql4 با mql5 داره.

واقعا من خودم شک کردم که هر دو نسخه این برنامه از یه شرکت باشه!! با این اختلاف های زیاد.

موفق باشید
                        ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 07-20-2013, 06:29 PM

نظر

• سلام

خیلی ممنون از توجهتون شما چه روشی رو برای تبدیل پیشنهاد میکنید؟؟

نظر

• نوشته اصلی توسط Okay نمایش پست ها
                            سلام

خیلی ممنون از توجهتون شما چه روشی رو برای تبدیل پیشنهاد میکنید؟؟
                            با سلام خدمت شما

راهی نیست جز یادگیری هر دو زبان و آشنایی با دستورهاشون.مثلا یه دستور تو mql4 معادلش تو mql5 چیه تا بتونی برنامه رو بازنویسی کنی.

موفق باشید

نظر

• سلام
                              آقا منم بازی

نظر

• نوشته اصلی توسط alinagoo نمایش پست ها
                                سلام
                                آقا منم بازی
                                سلام خدمت شما

اگر بازی سراغ دارید بفرمایید تا ما هم بازی کنیم!!

نظر

پردازش ...
                                X