اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش زبان mql

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• با سلام خدمت دوستان

در مورد دستورات پیش پردازنده و دستورات عمومی توضیحاتی خدمت دوستان ارائه شد.در ادامه به معرفی 3 تابع ذکر شده میپردازیم:

1-تابع init: دستوراتی که در این تابع نوشته میشود فقط یک بار و آن هم موقع اجرای اندیکاتور اجرا میشوند.برای مثال فرض کنید ما میخوایم دو تا خط رسم کنیم و رنگ این خط ها رو در ورودی از

کاربر میگیریم. ما میخوایم رنگ هایی که کاربر وارد میکنه رو به خط ها اختصاص بدیم.این دستورات در تابع init نوشته میشوند چون فقط 1 بار موقع اجرای برنامه اجرا بشن کافیه.

در زبان برنامه نویسی mql ما میتونیم روی نمودار object رسم کنیم.مثل خط روند و چنگال و خطوط عمودی و افقی و....

وقتی ما دستور رسم مثلا یک خط روند با اسم مشخص رو میدیم، اگر خطی به اون اسم وجود داشته باشه برنامه خطا میده و میگه یک object با این اسم در حال حاضر وجود داره و نمیتونه object

دیگری با همون اسم رو دوباره بسازه.

در مواقعی که ما در برنامه خودمون مثلا دو تا خط به اسم 1 و 2 رسم میکنیم، در تابع init، دو دستور برای پاک کردن خط 1 و 2 مینویسیم.چرا؟

به این دلیل که اگر خطی به اسم 1 و 2 در حال حاضر و جود داره، اونها پاک بشن تا موقع رسم خطوط با مشکل مشابه بودن اسم object مواجه نشیم.

2-تابع deinit: دستوراتی که موجع پاک کردن اندیکاتور میخوایم اجرا بشن رو در این تابع باید بنویسیم.فرض کنید موقع اجرای برنامه، ما تعداد زیادی object در نمودار رسم میکنیم.وقتی کاربر میخواد

اندیکاتور رو حذف کنه، اون خطوطی که ما رسم کردیم رو باید خودمون پاک کنیم.

نتیجه: وقتی میخوایم object با یک اسم مشخص رو رسم کنیم، ابتدا دستور حفط object با اسم مشابه رو در تابع init مینویسیم تا برای رسم شیء دچار مشکل نشیم و شیئی هم نام اون وجود

نداشته باشه. این دستور حذف object رو باید در تابع
    deinit هم بنویسیم تا موقع پاک کردن اندیکاتور، خط ما هم پاک بشه.در دستور حدفی که در تابع init مینویسیم برای مطمئن شدن از این

هست که در رسم شیء ها مشکلی پیش نمیاد.

3-تابع
    start: این تابع در حقیقت بدنه اصلی برنامه هست.تمام محاسبات ما در این تابع نوشته میشه.

دقت کنید که توابع
    init و deinit فقط موقع اجرا و حذف اندیکاتور و فقط 1 بار اجرا میشوند ولی دستورات تابع start در شرایط مختلف مدام اجرا میشوند.

مثلا وقتی دیتا به روز میشه یا وقتی متاتریدر رو باز میکنیم و اندیکاتور روی چارت هست دستورات
    start یک بار اجرا میشوند و با بروز شدن دیتا، دستورات start دوباره اجرا میشوند و ...

نکته مهم: دستوراتی که برای حذف object ها در بالا بهش اشاره کردم فقط مربوط به object ها هستند و خطوطی که جزء برنامه هستند و موقع ایجاد یک برنامه جدید، ایجاد میشوند(در پست های بعدی در این مورد بیشتر توضیح خواهم داد.) جزء خود برنامه هستند و احتیاجی به حذف ندارن و خودشون موقع پاک کردن اندیکاتور پاک می شوند.

موفق باشید.

ادامه دارد....

ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 07-04-2013, 01:02 PM
    A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

• با سلام خدمت دوستان

بهتره کم کم بریم سراغ دستورات و توابع مهمی که در زبان mql و همچنین در کل زبان های برنامه نویسی کاربرد دارن.

در نوشتن یک برنامه، بسیار زیاد پیش میاد که ما میخوایم اگر یک شرط برقرار بود یه دستوراتی رو انجام بدیم.همچنین در موارد زیادی اتفاق میافته که ما میخوایم یک سری دستورات رو چندین

بار تکرار کنیم.در اینجا لازمه با دستورات شرطی و در پست های بعدی با حلقه ها در زبان mql آشنا بشیم:

1-دستور if:

این دستور زمانی نوشته میشود که میخواهیم در صورت برقرار بودن شرط یا شروطی، دستور یا دستوراتی انجام شود:

ساختار کلی این دستور به این شکل هست:

کد:
      if(شروط)   {
         دستورات
         }
      برای مثال کد زیر رو در نظر بگیرید:

کد:
      if(a<0)   {
         a=a*(-1);
         }
      این کد کار تابع قدر مطلق رو انجام میده.یعنی چک میکنه در صورتی که عدد a منفی باشه، عدد a رو در -1 ضرب میکنه تا مثبت بشه.یعنی قدر مطلق اعداد رو میگیره.

نکته: اگر دستور if فقط 1 دستور باشه(مثل مثال بالا)، اگر آن دو آکولاد رو هم نذاریم مشکلی پیش نمیاد ولی اگر دستورات بیش از 1 دستور باشه، حتما آکولادها باید نوشته بشن.

به عبارت دیگه اگر شرط برقرار باشه، کل دستوراتی که بین آکولاد اول و آکولاد دوم هست رو اجرا میکنه.در غیر این صورت فقط 1 دستور رو اجرا میکنه و به محض رسیدن به ; دستور if رو تمام

شده در نظر میگیره.

توصیه میکنم در هرحال شما آکولادها رو بنویسید تا مشکلی پیش نیاد چون نوشتنشون مشکلی ایجاد نمیکنه ولی ننوشتن آنها میتونه بعضی مواقع مشکل ایجاد کنه.

به مثال بعدی توجه کنید:

کد:
      if((a>0) && (b>0))   {
         c=a+b;
         }
      وقتی از عبارت && استفاده میکنیم به معنی "و" هست.یعنی فقط در صورتی که هر دو تا شرط برقرار باشن(در مثال بالا یعنی هم a و هم b مثبت باشن) دستورات اجرا میشه و در مثال بالا، a

و b را با هم جمعکرده و در متغیر c ذخیره میکند.

اگر یکی از شرط ها با هردوی اونها برقرار نباشه، دستورات اجرا نمیشن.

به این مثال توجه کنید:

کد:
      if((a>0) || (b>0))   {
         c=a+b;
         }
      وقتی از عبارت || استفاده میکنیم به معنی "یا" هست.یعنی از دوشرط نوشته شده، اگر یکی از اونها درست باشه یا هردو درست باشن،دستورات انجام میشه و فقط در صورتی که هر دو

شرط غلط باشن،دستورات اجرا نمیشن.

if-else :

این ساختار زمانی استفاده میشه که بخوایم در صورت برقراری یه سری شرط ها، یه دستوراتی رو انجام بدیم و در صورتی که شروط ما برقرار نبودن، دستورات دیگه ای رو انجام بدیم.

به این مثال توجه کنید:

کد:
      if(a+b>0)   c=a+b;
      else
         c=0;
      در این مثال، اگر جمع متغیر a و b مثبت باشه، جمع اونها رو در متغیر c دخیره میکنه.در غیر این صورت c را برابر صفر قرارمیده.

دقت کنید که در اینجا به علت اینکه 1 دستور در هر قسمت داشتیم، از آکولاد استفاده نشده است ولی اگر استفاده کنیم هم مشکلی پیش نمیاد.

نکته: مطلبی که در مورد آکولاد ها در بالا ذکر شد، هم برای if و هم برای else برقرار است.یعنی اگر دستورات else هم بیش از 1 دستور بود باید از آکولاد در ابتدا و انتهای دستورات else

استفاده کنیم.

نکته بسیار مهم: مطلب مهمی که وجود داره و در خیلی از موارد بهش توجه نمیشه اینه که وقتی ما مینویسیم a=b، یعنی مقدار b را در مقدار a بریز.به عبارت دیگه با این دستور، مقدار متغیر

b تغییر نمیکنه ولی مقدار متغیر a تغییر میکنه و برابر مقدار b میشه. درصورتی که وقتی مینویسیم b=a، برعکس حالت بالا اتفاق می افتد، یعنی در اینجا متغیر a تغییر نمیکند و ثابت میمونه ولی

مقدار متغیر b تغییر میکنه و برابر a میشه.

در پست های بعدی با حلقه ها آشنا خواهیم شد...

موفق باشید
      ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 07-06-2013, 11:14 AM

نظر

• سلام آرش جان. مرسی از مطالبت. سوالات رو همینجا بپرسیم یا تایپک دیگه ای زحمت میشکی ایجاد میکنی؟!

نظر

• نوشته اصلی توسط zooze نمایش پست ها
          سلام آرش جان. مرسی از مطالبت. سوالات رو همینجا بپرسیم یا تایپک دیگه ای زحمت میشکی ایجاد میکنی؟!
          با سلام خدمت آقا میلاد

یه تاپیکی قبلا جناب sonic ایجاد کرده بود.اگر سوالی هست در همون تاپیک در خدمتم.

پاسخ به تمرینات mql

نظر

• با سلام.

آرش جان نمی دونم درسته این جا پست بزنم یا خیر. اگه درست نیست ببخشید.

در پست ها دیم که در اندیکاتور پیوت ها برای رسم خطوط در آینده ی چارت مشکلی وجود داشت.

فرصت نکردم پست ها رو کامل مطالعه کنم ببینم مشکل حل شده یا خیر. پس توضیح میدم:

شما خودتون حتما با مشکلات رسم کردن خط در آینده ی چارت آشنا هستید. من یه پیشنهاد برای رفع این مشکل دارم:

خطوط عمودی رو با ابزار فیبو تایم رسم کنید این مشکل حل میشه. برای روشن تر شدن موضوع مثال می زنم:

اگر صفر فیبو تایم رو روی اولین کندل روز، و سطح 1 فیبوتایم رو دقیقا یک کندل بعد قرار بدید، حالا اگه سطح 5 رو برای فیبوتایم تعریف کنید

دقیقا اون سطح روی 5 کندل بعد میفته و در آینده ی چارت هم رسم میشه. پس شما کافیه یک تابع بنویسید که در هر تایم فریم

صفر فیبوتایم رو روی کندل مورد نظر شما و صد فیبوتایم رو روی یک کندل بعد بندازه و لول های مورد نظرتون رو به این تابع ارسال کنید تا ترسیم بشن.

اگه توضیحات کافی نبود بفرمایید با مثال توضیح میدم.

موفق باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط FX_Maniac نمایش پست ها
              با سلام.

آرش جان نمی دونم درسته این جا پست بزنم یا خیر. اگه درست نیست ببخشید.

در پست ها دیم که در اندیکاتور پیوت ها برای رسم خطوط در آینده ی چارت مشکلی وجود داشت.

فرصت نکردم پست ها رو کامل مطالعه کنم ببینم مشکل حل شده یا خیر. پس توضیح میدم:

شما خودتون حتما با مشکلات رسم کردن خط در آینده ی چارت آشنا هستید. من یه پیشنهاد برای رفع این مشکل دارم:

خطوط عمودی رو با ابزار فیبو تایم رسم کنید این مشکل حل میشه. برای روشن تر شدن موضوع مثال می زنم:

اگر صفر فیبو تایم رو روی اولین کندل روز، و سطح 1 فیبوتایم رو دقیقا یک کندل بعد قرار بدید، حالا اگه سطح 5 رو برای فیبوتایم تعریف کنید

دقیقا اون سطح روی 5 کندل بعد میفته و در آینده ی چارت هم رسم میشه. پس شما کافیه یک تابع بنویسید که در هر تایم فریم

صفر فیبوتایم رو روی کندل مورد نظر شما و صد فیبوتایم رو روی یک کندل بعد بندازه و لول های مورد نظرتون رو به این تابع ارسال کنید تا ترسیم بشن.

اگه توضیحات کافی نبود بفرمایید با مثال توضیح میدم.

موفق باشید
              سلام. این مشکل رو با رسم خطوط عمودی حل کردم.خطوط عمودی رو در هر تاریخی از آینده که بخوایم میتونیم رسم کنیم.

ایده شما هم جالب بود.ممنون بابت توضیحاتت.متوجه شدم.

موفق باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
                سلام. این مشکل رو با رسم خطوط عمودی حل کردم.خطوط عمودی رو در هر تاریخی از آینده که بخوایم میتونیم رسم کنیم.

ایده شما هم جالب بود.ممنون بابت توضیحاتت.متوجه شدم.

موفق باشید
                خواهش می کنم.

در صورتی که ما تاریخ مورد نظر رو داشته باشیم ترسیم خط عمودی دچار مشکل نمیشه ولی شما چطوری مشکل رو حل کردید؟

مثلا وقتی می خواید 50 کندل جلوتر از الان در آینده یک خط عمودی رسم کنید چیکار می کنید؟

چون مشکل روزهای تعطیل پیش میاد...

نظر

خواهش می کنم.

در صورتی که ما تاریخ مورد نظر رو داشته باشیم ترسیم خط عمودی دچار مشکل نمیشه ولی شما چطوری مشکل رو حل کردید؟

مثلا وقتی می خواید 50 کندل جلوتر از الان در آینده یک خط عمودی رسم کنید چیکار می کنید؟

سلام

در این شرایطی که شما میگید باید از همون ابزار فیبو تایم استفاده کنیم.

در پیووت ها من فقط میخواستم خطوط پیووت زمانی رو 1 سال به جلو ببرم و کاری به تعداد کندل ها نداشتم به همین خاطر مشکلی نبود.

موفق باشید

نظر

• آرش جان سلام.
                    روز بخیر
                    ببخشید لابلای دروس میزنم جسارتا اگه بتونی اندیکاتور پیوت بورستون رو واسه متا5 هم تبدیل کنی خیلی عالی میشه.
                    بازم شرمنده دوست من.
                    بی صبرانه منتظر ادامه ی آموزش ها هم هستیم

مرسی - میلاد

نظر

• خواهش می کنم.

سلام احسان جان
                      این دو تا خط کد احتمالا مشکلتو حل میکنه داداش
                      لینک
                      : My Real Accounts

نظر

خواهش می کنم.

نوشته اصلی توسط shad0wless نمایش پست ها
                        سلام احسان جان
                        لینک
                        با سلام و تشکر از شما

بله.با رسم خط عمودی میشه مشکل کار با زمان در آینده رو حل کرد.

ایده ای که جناب FX_Maniac هم دادن جالب بود منتهی به غیر از شمارش کندل ها که اون کار رو هم خود ابزار فیبوتایم انجام میده، مورد کاربرد دیگه ای هم برای این روشی که گفتید سراغ دارید؟؟

ممنون

نظر

• نوشته اصلی توسط shad0wless نمایش پست ها
                          سلام احسان جان
                          لینک
                          عرض ادب احسان جان.

البته من این مشکل رو با همون فیبوتایم خیلی وقت پیش حل کردم.

الان چک کردم دیدم جالبه من قبلا از همین روش تست کردم جواب نمی داد!!

مثلا در تایم چهارساعته این کد دچار مشکل میشد (به خاطر روزهای تعطیل).

اصلا همین شد که من رفتم سراغ فیبوتایم. ولی الان کد شما کاملا درست عمل می کنه.

ممنون احسان جان

نظر

آرش جان سلام.
                            روز بخیر
                            ببخشید لابلای دروس میزنم جسارتا اگه بتونی اندیکاتور پیوت بورستون رو واسه متا5 هم تبدیل کنی خیلی عالی میشه.
                            بازم شرمنده دوست من.
                            بی صبرانه منتظر ادامه ی آموزش ها هم هستیم

مرسی - میلاد
                            با سلام خدمت دوستان و آقا میلاد

اندیکاتور رسم پیووت ها رو برای مفیدتریدر هم نوشتم.میتونید از لینک زیر دانلود کنید:

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...3311810591.zip

یک سری توضیحات داره:

در قسمت تنظیمات اندیکاتور، متغیر Selection رو به این صورت تنظیم کنید:

1-برای پیووت روزانه: Selection=1
                            2-برای پیووت هفتگی: Selection=2
                            3-برای پیووت ماهانه: Selection=3
                            4-برای پیووت سالانه: Selection=4

---گزینه ی SimplePivots رو اگر برابر true قرار دهید، محاسبه پیووت ها به صورت ساده(تقسیم بر 3) و اگر false قرار دهید به صورت وزنی(تقسیم بر 4) خواهد بود.

---پیووت های زمانی فقط در صورت انتخاب پیووت های سالیانه، رسم خواهند شد و در صورتی که پیووت سالیانه را رسم کنید و برای جلوگیری از شلوغی چارت، گزینه های PricePivots و TimePivots برای نمایش یا عدم نمایش

پیووت های زمانی یا قیمتی میباشد.

---محاسبه ی پیووت های زمانی به صورت قالب 2 که آقا نیما قبلا اشاره کردن انجام میشود.

امیدوارم مفید باشه.

موفق باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
                              با سلام خدمت دوستان و آقا میلاد

اندیکاتور رسم پیووت ها رو برای مفیدتریدر هم نوشتم.میتونید از لینک زیر دانلود کنید:

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...3311810591.zip

یک سری توضیحات داره:

در قسمت تنظیمات اندیکاتور، متغیر Selection رو به این صورت تنظیم کنید:

1-برای پیووت روزانه: Selection=1
                              2-برای پیووت هفتگی: Selection=2
                              3-برای پیووت ماهانه: Selection=3
                              4-برای پیووت سالانه: Selection=4

---گزینه ی SimplePivots رو اگر برابر true قرار دهید، محاسبه پیووت ها به صورت ساده(تقسیم بر 3) و اگر false قرار دهید به صورت وزنی(تقسیم بر 4) خواهد بود.

---پیووت های زمانی فقط در صورت انتخاب پیووت های سالیانه، رسم خواهند شد و در صورتی که پیووت سالیانه را رسم کنید و برای جلوگیری از شلوغی چارت، گزینه های PricePivots و TimePivots برای نمایش یا عدم نمایش

پیووت های زمانی یا قیمتی میباشد.

---محاسبه ی پیووت های زمانی به صورت قالب 2 که آقا نیما قبلا اشاره کردن انجام میشود.

امیدوارم مفید باشه.

موفق باشید
                              سلام آرش جان مرسی خیلی محبت کردی فوق العاده عالی از آب در اومده
                              میگم یه پیشنهاد دیگه دارم
                              همون طور که میدونی یه سری ها دیتای تعدیل شده مفید رو قبول ندارن (مثل خود بنده بعد از مشاهده فاجعه دیروز) اما تو ترید روزانه شون از مفید استفاده می کنن. شاید حالا شما بخوای این پیوت ها جلو چشتون باشه اما با این دیتای مفید طبیعتا عدد ها ممکنه متفاوت باشه.
                              ایده ام اینه که برای اندیکاتوز یه حالت manual طراحی بشه که بشه اعداد رو دستی بهش وارد کرد. و یه حالت اتوماتیک هم باشه که میشه اندیکاتور فعلی شما
                              تو حالت منوال یوزر بتونه اعداد high و low و close خودش رو بده به اندیکاتور و اندیکاتور فقط پیوت رو محاسبه کنه و اون رو رسم کنه. در واقع دیتاش رو از نرم افزار نگیره.
                              اینجوری هر کس با هر سبک تریدری ای که داره و هر نظری که در مورد تعدیل داره میتونه از اندیکاتور شما استفاده کنه.

پ.ن: در مورد selection اگر جای عدد بتونی خود اسم رو قرار بدی فک کنم بهتر باشه . یعنی بصورت آپشن باشه daily weekly .... نه اینپوت
                              پ.ن2 : نمیشه اسم پیوت رو هم بندازه بالای خط پیوت ؟ مثلا R1 weekly ...
                              پ.ن3: اون گزینه simple pivot رو هم اگه بتونی مثلا continuous market و ... بگذاری بهتره . اینجوری اندیکاتور قابل فهم تره و کسی که توضیحات شما رو هم نخونه میتونه متوجه بشه. البته اینم خوبه ولی اون به نظرم ملموس تر باشه
                              پ.ن4: بازم ممنون از زحماتت یه دنیا

موفق و پیروز باشی - میلاد
                              ویرایش توسط zooze : https://www.traderha.com/member/7268-zooze در ساعت 07-09-2013, 12:50 AM

نظر

سلام آرش جان مرسی خیلی محبت کردی فوق العاده عالی از آب در اومده
                                میگم یه پیشنهاد دیگه دارم
                                همون طور که میدونی یه سری ها دیتای تعدیل شده مفید رو قبول ندارن (مثل خود بنده بعد از مشاهده فاجعه دیروز) اما تو ترید روزانه شون از مفید استفاده می کنن. شاید حالا شما بخوای این پیوت ها جلو چشتون باشه اما با این دیتای مفید طبیعتا عدد ها ممکنه متفاوت باشه.
                                ایده ام اینه که برای اندیکاتوز یه حالت manual طراحی بشه که بشه اعداد رو دستی بهش وارد کرد. و یه حالت اتوماتیک هم باشه که میشه اندیکاتور فعلی شما
                                تو حالت منوال یوزر بتونه اعداد high و low و close خودش رو بده به اندیکاتور و اندیکاتور فقط پیوت رو محاسبه کنه و اون رو رسم کنه. در واقع دیتاش رو از نرم افزار نگیره.
                                اینجوری هر کس با هر سبک تریدری ای که داره و هر نظری که در مورد تعدیل داره میتونه از اندیکاتور شما استفاده کنه.

پ.ن: در مورد selection اگر جای عدد بتونی خود اسم رو قرار بدی فک کنم بهتر باشه . یعنی بصورت آپشن باشه daily weekly .... نه اینپوت
                                پ.ن2 : نمیشه اسم پیوت رو هم بندازه بالای خط پیوت ؟ مثلا R1 weekly ...
                                پ.ن3: بازم ممنون از زحماتت یه دنیا

موفق و پیروز باشی - میلاد
                                با سلام

خواهش میکنم.قابل نداره!

میشه این کار رو کرد منتهی باید همه چیز رو از جمله تاریخ شروع و پایان و یه سری چیزای دیگه همش باید دستی باشه.

مشکلی نیست؟

نظر

پردازش ...
                                X