اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش زبان mql

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آموزش: آموزش زبان mql

به نام خدا

به درخواست دوستان در این تاپیک کد نویسی به زبان MQL را با هم مرور خواهیم کرد. دوستانی که قبلا با ++C کار کردند یا با نحوه نوشتن الگوریتم آشنا هستند کار خیلی راحتی در پیش خواهند داشت. سعی می کنم به صورت Step By Step این تاپیک را جلو ببریم و تقریبا از صفر شروع کنیم. با یک سری کلیات آشنا بشیم بعد تو کد یک سری اندیکاتورها و اکسپرت های آ«ماده دست ببریم. الگوریتم بنویسیم ، اندیکاتور طراحی کنیم و در آخر اکسپرت نویس بشیم....

تاپیک های دیگه ای هم در این تالار ایجاد می کنم و اکسپرت های به درد به خور (از نظر خودم) را براتون معرفی می کنم + تنظیمات و جفت ارز پیشنهادی....

به خاطر مشغله های کاری ممکنه سرعت این تاپیک لاکپشتی باشه ولی تمام سعی ام اینه که در انتها حداقل سه ، چهار تا کد نویس خوب پیدا کنیم :دی
    هر چه بلا کشيده ام

من از وفا کشيدم
    چه از وفاداري اين

اهل وفا گشته ام

من از وفا گذشته ام

سلام
    ممنون به خاطر راه اندازی این تاپیک که به نظرم کار فوق العاده ایه و امیدوارم تا آخر پر انرژی جلو برید.
    خواهشی که دارم اینه که در صورت امکان آموزشتونو به صورت مولتی مدیا ارائه بدهید که به نظرم خیلی مؤثر تر از نوشته است.
    باز هم ممنون.

نظر

خیلی خیلی ممنون از شما
      به عنوان کسی که چندین بار زور زد و نشد خدمتتون عرض کنم اگر یه جوری امورش بدید که از صفر صفر باشه عالی میشه
      یعنی از پایه بچینین بیان بالا

نظر

سلام و شب همگی بخیر

خوشحال میشم من را هم به عنوان شاگرد قبول کنید
        سعی کردم که برنامه نویسی را یاد بگیرم اما متاسفانه به علت مشغله ای که دارم زیاد نمی تونم وقت واسه تمرین بگذارم.
        مشکل اصلی من تو الگوریتم نویسی هست
        با اکثر کدها و نوع داده ها در کل اشنایی دارم اما در پیاده سازی طرح ها با مشکل روبرو میشوم
        که امیدوارم این مشکل هم با لطفی که شما قبول می کنید برطرف خواهد شد
        براتون ارزوی موفقیت دارم
        یا علی

نظر

ممنون sonic عزیز کار فوق العاده ای بود راه انداختن تاپیک امیدوارم کارتون تداوم داشته باشه

نظر

برای اینکه همه دوستان متوجه ماجرا بشند من از صفر شروع می کنم.

برای اینکه یه برنامه را تبدیل به کد بکنیم (این کد می تونه هر زبانی باشه) ابتدا تمام خواسته های مشتری را می گیریم بعد این ایده رو تبدیل به الگوریتم می کنیم و در مرحله آخر الگوریتم را تبدیل به کد می کنیم.
            دقت کنید که مرحله اول خیلی مهم و حیاتی هست. یعنی اگر مشتری یا سفارش دهنده کد خواسته خودش را ناقص بیان کنه تغییر کد یا تکمیل اون کار خیلی مشکلی هست. خصوصا در برنامه های ساخت یافته!

برنامه نویسی ساخت یافته چیه؟
            دو نوع برنامه نویسی داریم ساخت یافته و شی گرا.... در گذشته کدها به پیچیدگی حالا نبودند. برنامه نویس یه ایده رو می گرفت و به راحتی اون رو تبدیل می کرد به کد ولی با پیچیده شدن برنامه ها و گروهی شدن کار برنامه نویسی ، برنامه نویس ها تصمیم گرفتند برنامه را به قسمت های کوچکتر بشکنند و این قسمت ها را دوباره کوچکتر کنند تا اینکه به خطوط کد برسند. هر قسمت از این برنامه را شی یا Object می نامند. با کنار هم قرار دادن شی ها میشه برنامه های غول آسا را نوشت! همون کاری که قراره ما با Mql انجام بدیم.
            هر چه بلا کشيده ام

من از وفا کشيدم
            چه از وفاداري اين

اهل وفا گشته ام

من از وفا گذشته ام

نظر

با عرض سلام و خسته نباشید
              از برادر sonic درخواست میکنیم برنامه ریزی مشخصی برای تاپیک زدن و آموزش ارائه بدن ضمنا ممنون میشیم در صورتی که کتابهایی در این زمینه دارند به اشتراک بذارن تا خودمون زودتر بالا بکشیم و ایشون زیاد اذیت نشن
              بعلاوه فکر میکنم خیلی جزئی وارد مسائل شدن باعث عقب افتادن بحث میشه
              ویرایش توسط سپهر : https://www.traderha.com/member/5317-سپهر در ساعت 07-30-2012, 03:41 PM

نظر

در اموزش باید یک سری مسائل مد نظر قرار بگیره (اگر هدف از صفر بالا آوردن افرادی مثل من هست)

1. آموزش ها با مثال های فراوان از ب بسم الله تا سطح پیشرفته باشد.
                2. تحقیق و تمرین لابلای آموزش ها در بارور کردن ذهن ها بسیار موثر خواهد بود.
                .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                https://telegram.me/Cyclicalwaves
                https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نوشته اصلی توسط Sonic نمایش پست ها
                  به نام خدا

به درخواست دوستان در این تاپیک کد نویسی به زبان MQL را با هم مرور خواهیم کرد. دوستانی که قبلا با ++C کار کردند یا با نحوه نوشتن الگوریتم آشنا هستند کار خیلی راحتی در پیش خواهند داشت. سعی می کنم به صورت Step By Step این تاپیک را جلو ببریم و تقریبا از صفر شروع کنیم. با یک سری کلیات آشنا بشیم بعد تو کد یک سری اندیکاتورها و اکسپرت های آ«ماده دست ببریم. الگوریتم بنویسیم ، اندیکاتور طراحی کنیم و در آخر اکسپرت نویس بشیم....

تاپیک های دیگه ای هم در این تالار ایجاد می کنم و اکسپرت های به درد به خور (از نظر خودم) را براتون معرفی می کنم + تنظیمات و جفت ارز پیشنهادی....

به خاطر مشغله های کاری ممکنه سرعت این تاپیک لاکپشتی باشه ولی تمام سعی ام اینه که در انتها حداقل سه ، چهار تا کد نویس خوب پیدا کنیم :دی
                  سلام ممنون از کار عالیت . اتفاقا همین امروز یه ایده تو فارکس به ذهنم رسید ولی دیدم نیاز به برنامه نویسی داره که تاپیک شما رو هم دیدم. داشتم نا امید میشدم که این همه رو پاسکال و دلفی و ++C وقت گذاشتم ولی حالا یه برنامه بدرد بخور با mql نمیتونم بنویسم. اگر خواستی میتونی رو من هم حساب کنی. فکر کنم اکثر بچه های اینجا مثل من mql رو در حد صفر بلدن. من هم تقاضا دارم از اولش بگی. بازم ممنون.
                  Death does not concern us, because as long as we exist, death is not here. And when it does come, we no longer exist.
                  Epicurus

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                    در اموزش باید یک سری مسائل مد نظر قرار بگیره (اگر هدف از صفر بالا آوردن افرادی مثل من هست)

1. آموزش ها با مثال های فراوان از ب بسم الله تا سطح پیشرفته باشد.
                    2. تحقیق و تمرین لابلای آموزش ها در بارور کردن ذهن ها بسیار موثر خواهد بود.
                    از این بابت مشکلی نیست. به عنوان مثال می تونیم تو کد اندیکاتورها و اکسپرت هایی که قبلا نوشته شده دست ببریم و یا اندیکاتورهای خیلی ساده بنویسم یا مثلا اکسپرتی که با تقاطع یک مویینگ بای و سل کنه....
                    تنها مشکلی که هست کمبود وقت من هست و چون شاغل هستم ممکنه سرعت تاپیک لاکپشتی باشه
                    نوشته اصلی توسط Farshad75 نمایش پست ها
                    سلام ممنون از کار عالیت . اتفاقا همین امروز یه ایده تو فارکس به ذهنم رسید ولی دیدم نیاز به برنامه نویسی داره که تاپیک شما رو هم دیدم. داشتم نا امید میشدم که این همه رو پاسکال و دلفی و ++C وقت گذاشتم ولی حالا یه برنامه بدرد بخور با mql نمیتونم بنویسم. اگر خواستی میتونی رو من هم حساب کنی. فکر کنم اکثر بچه های اینجا مثل من mql رو در حد صفر بلدن. من هم تقاضا دارم از اولش بگی. بازم ممنون.
                    شما اگه c++ را بلد باشی در واقع ام کیو ال رو هم بلدی...چیز خاصی نداره
                    هر چه بلا کشيده ام

من از وفا کشيدم
                    چه از وفاداري اين

اهل وفا گشته ام

من از وفا گذشته ام

نظر

یک انتقاد شاید هم یک پییشنهاد

با سلام
                      خدمت کلیه دوستان بخصوص جناب sonic قبل از هر چیز حرکت این تاپیک رو مثبت میدونم ولی یک نظری دارم که شاید در یک نگاه خالف هدف این تاپیک باشه اکثر افراد همیشه پیش خودشون می گن چرا من نباید مثلا ماشین خودم رو تعمیر کنم و باید ببرمش تعمییر گاه و کلی پول بی زبون به مکانیک بدم البته من هم خودم یکی از همین آدمها هست!!!!!!!!!
                      ولی اگر دوستانی که با برنامه نویسی بخصوص مبانی برنامه نویسی آشنایی ندارن به نظر من همونقدر موفق می شن یک برنامه نویس در ام کیو ال بشن که احتمال داره فیل پرواز کنه
                      این انتقاد من بود
                      اما پیشنهادم:
                      بهتر دوستانی که توانایی در برنامه نویسی داره یک گروه تشکیل بدن و یک گروه دیگه هم نظریه پردازش باشند که افراد صاحب سبک در این بازار می تونند این گروه رو تشکیل بدن این دو گروه در کنار هم اگر همکاری کنند قطعا موفق خواهند شد و دیگر دوستان هم از نتیجه کار استفاده کنن.

نظر

نوشته اصلی توسط Sonic نمایش پست ها
                        از این بابت مشکلی نیست. به عنوان مثال می تونیم تو کد اندیکاتورها و اکسپرت هایی که قبلا نوشته شده دست ببریم و یا اندیکاتورهای خیلی ساده بنویسم یا مثلا اکسپرتی که با تقاطع یک مویینگ بای و سل کنه....
                        تنها مشکلی که هست کمبود وقت من هست و چون شاغل هستم ممکنه سرعت تاپیک لاکپشتی باشه

شما اگه c++ را بلد باشی در واقع ام کیو ال رو هم بلدی...چیز خاصی نداره
                        بله من هم فکر نمیکنم چیز خاصی داشته باشه ولی چون تا حالا بهش نیاز نداشتم دنبالش نرفتم. با این قضیه تیم برنامه نویسی سازی هم موافقم شما چطور؟
                        Death does not concern us, because as long as we exist, death is not here. And when it does come, we no longer exist.
                        Epicurus

نظر

نوشته اصلی توسط tashvir نمایش پست ها
                          با سلام
                          خدمت کلیه دوستان بخصوص جناب sonic قبل از هر چیز حرکت این تاپیک رو مثبت میدونم ولی یک نظری دارم که شاید در یک نگاه خالف هدف این تاپیک باشه اکثر افراد همیشه پیش خودشون می گن چرا من نباید مثلا ماشین خودم رو تعمیر کنم و باید ببرمش تعمییر گاه و کلی پول بی زبون به مکانیک بدم البته من هم خودم یکی از همین آدمها هست!!!!!!!!!
                          ولی اگر دوستانی که با برنامه نویسی بخصوص مبانی برنامه نویسی آشنایی ندارن به نظر من همونقدر موفق می شن یک برنامه نویس در ام کیو ال بشن که احتمال داره فیل پرواز کنه
                          این انتقاد من بود
                          اما پیشنهادم:
                          بهتر دوستانی که توانایی در برنامه نویسی داره یک گروه تشکیل بدن و یک گروه دیگه هم نظریه پردازش باشند که افراد صاحب سبک در این بازار می تونند این گروه رو تشکیل بدن این دو گروه در کنار هم اگر همکاری کنند قطعا موفق خواهند شد و دیگر دوستان هم از نتیجه کار استفاده کنن.
                          پختگی رو میشه به وضوح توی این پست دید.
                          .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                          https://telegram.me/Cyclicalwaves
                          https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

با سلام

به نظر من برای حفظ پیوستگی مطالب تاپیکهای به موازات این تاپیک رو باز کنید. این تاپیک فقط مطالب آموزشی توش باشه و تاپیک های دیگر می تونه تاپیک مثال ها و تمرین ها ،تاپیک سوالات و ایده ها باشه.

نظر

جناب sonic نمی خواین شروع کنین
                              ما منتظریم
                              حداقل می تونیم سوالاتمونو بپرسیم؟
                              لطفا یه تایپک اختصاص بدین به عنوان پرسش و پاسخ
                              ممنون

نظر

پردازش ...
                              X