اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک آموزش تحلیل بازار بر اساس تئوری الیوت

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آقای رحمانی عزیز یک سوال مهمی برام پیش اومده که میخواستم ازتون بپرسم که همین مبحث مهمی هست که شما فرمودید

به طور مثال همین چارتی که در اونس گذاشتم و شما فرمودید که پس از پایان زیگزاگ باید سل گرفت .من میخوام بدونم پایان زیگزاگ را از کجا میشه پیدا کرد و مارکت سل گرفت و یا مثلا" در امواج پیشرو مثلا" انتهای موج 3 که در تراز 162% پروجکشن موج 1 قرار داره ولی بازار حتما" رو این تراز برنمیگرده و ممکنه تا 262% هم پایین یا بالا بیاد. حالا میخوام بدونم چطور میتونم بفهمم که موج 3 تمام شده و موج 4 شروع شده و من باید از موقعیتی که دارم خارج بشم .و همینطور در مورد موجهای دیگه.در واقع نحوه ترید کردن با امواج الیوت چگونه هست.

نظر

• با تشکر از سوال خوب آقا davood_1584 منم جواب این سوال رو میخوام.
      poor

نظر

• نوشته اصلی توسط davood_1584 نمایش پست ها
        آقای رحمانی عزیز یک سوال مهمی برام پیش اومده که میخواستم ازتون بپرسم که همین مبحث مهمی هست که شما فرمودید

به طور مثال همین چارتی که در اونس گذاشتم و شما فرمودید که پس از پایان زیگزاگ باید سل گرفت .من میخوام بدونم پایان زیگزاگ را از کجا میشه پیدا کرد و مارکت سل گرفت و یا مثلا" در امواج پیشرو مثلا" انتهای موج 3 که در تراز 162% پروجکشن موج 1 قرار داره ولی بازار حتما" رو این تراز برنمیگرده و ممکنه تا 262% هم پایین یا بالا بیاد. حالا میخوام بدونم چطور میتونم بفهمم که موج 3 تمام شده و موج 4 شروع شده و من باید از موقعیتی که دارم خارج بشم .و همینطور در مورد موجهای دیگه.در واقع نحوه ترید کردن با امواج الیوت چگونه هست.
        داوود جان برای تشخیص انتهای احتمالی یک موج باید هر چهار بعد ( الگو ، قیمت ، زمان و مومنتوم ) توام بهره برد .

برای ترید در هر موج و تعریف موقعیت تریدری بستگی به پلان معاملاتی شما دارد

همه امواج در هر درجه به دو شکل پیشرو و اصلاحی میبینم ، به همین خاطر یک الگوی کلی برای معاملات در این دو نوع حرکت در پلانم نوشته شده است.

بلفرض برای انتهای یک اصلاح توجه به قیمت های زیر میکنم:

1- ....

2- ریتریسمنت حرکت پیشرو قبل از شروع اصلاح و نگه داشتن دو نسبت نزدیک به درصد گزینه سه

3- پروجکشن قیمتی " پیش فرض اصلاح ریگولار" بازوی a از نقطه b و بولد کردن نسبت 100% به عنوان کلاستر استاندارد ، بولد کردن نسبت 162% به عنوان کلاستر ماکزیمم

4- اکستنشن موج b با توجه به ریتریسمنت این موج نسبت به بازوی a

5- اکستنشن موج چهار برای انتهای احتمالی موج پنج از c

گزینه یک فوت کوزه گری بود که پاک کردم. اما در کل همین چهار مرحله برای شناسایی زون قیمتی انتهای احتمالی اصلاح کفایت میکند .

ارادت
        آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• آقای رحمانی عزیز ممنون از توضیحاتتون.

آقای رحمانی این چارت مربوط به موج شماری دلار ایران هست من در قسمت اصلاحیش به خصوص قسمت اخرش به مشکل خوردم و ممنون میشم که راهنمایی بفرمایید.

اون چیزی که من دیدم میتونه موج اصلاحی به صورت WXY تمام شده باشه و موج 1 و2 جدید شروع شده باشه و یا اینکه موج اصلاحی به صورت WXYXZ ادامه پیدا کنه و تا تراز 50% هم پایین بیاد.

ممنون میشم چارت را تحلیل بفرمایید.
          بازم ممنون از زحماتتون
          ویرایش توسط davood_1584 : https://www.traderha.com/member/9106-davood_1584 در ساعت 08-12-2013, 09:52 PM

نظر

• حرکت اصلاحی موجود در چارت ریال به صورت کامپلکس میبینم چرا؟

- موج چهار قرار داریم و در 60% مواقع کامپلکس میشود

- بازوی اول یعنی a یا w سبک های دیگه به صورت زیگزاگ در آمده .

- وضعیت اقتصادی در حالت ابهام قرار دارد

احتمال میدهم قبل از زده شدن سقف ابتدا کف را یکبار دیگر تست کند . و انشالله که این سناریو اتفاق بیافتد و فرصت خرید دلار از دست نرود "برج ده"

موفق باشید

نظر

• آقا خلیل دارم روی یادگیری الیوت کار میکنم ...تمرینامو میتونم اینجا بذارم؟ اگه آره که ممنون... اگه هم نه بخش مربوطه رو آدرس بدید...
              سبک ماینر و خیلی میپسندم از اون شروع کردم چون دانسته های اندک من به این روش نزدیکتره
              ممنون میشم راهنمایی کنید و به آموش بنده کمک کنید هم شما و هم بقیه دوستان الیوت کار فروم...
              از eur/usd روزانه استارت زدم
              https://t.me/peymanhajati

نظر

• usd chf weeklyاین موج شماری میتونه درست باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

نظر

• سلام پیمان جان

هرجا دوست داری تحلیل بزار منتهی هر وقت اینکار کردی یه پیام خصوصی بده تا هر هفته که اینباکسم چک میکنم از یادم نره و رسیدگی کنم

ارادت

نظر

• نوشته اصلی توسط Rahmani نمایش پست ها
                    سلام پیمان جان

هرجا دوست داری تحلیل بزار منتهی هر وقت اینکار کردی یه پیام خصوصی بده تا هر هفته که اینباکسم چک میکنم از یادم نره و رسیدگی کنم

ارادت
                    مرسی آقا خلیل
                    این 2 تا موج شماری یو نظر میدی ..چون تازه شروع کردم اگه کمک کنید ممنون میشم

نظر

• واسه شروع خوبه منتهی اشکالاتی دارد که به مرور برطرف خواهد شد. فردا صبح لب تاب روشن کردم تحلیلم میزارم مقایسه کنید.

فدات

نظر

• در صورت ریور سال در دی تی اسیلاتور موقعیت فروش در جفت ارز AUD/JPY در تایم H4 و اهداف قیمتی هم مشخص شده در مستطیل
                        آقای رحمانی ممنون میشم نظرتون را بفرمایید

نظر

• شخصاً هیچ مشکلی نمیبینم فقط a موج b اصلاحی بیار قله سمت چپ تر دیگه همه چیز درسته !

شخصاً روی این جفت ارز تمرکز داشتم منتهی گرفتاری های روزمره مجال مانیتور برای تریگر بهم نمیده !

برای معاملاتم یک برنامه ریزی کردم . اگر برج 8 به سفر برم از برج 10 شروع میکنم ، اگر برج 10 قرار بر مسافرتم باشد از هفته های آتی دوباره استارت کار به صورت آرام میزنم.چرا که اول سال میلادی احتمال بالا برنامه عقد و بله برون... به راه باشه و هیچ فرصتی نخواهم داشت تا برج دو سال جدید که دیگه تا این زمان خیلی دور میشه.

عالم تریدری با تحلیلگری یه دنیا فرق داره ، یک تحلیلگر نیاز به مانیتور مداوم چارت و مطالعه اخبار و بیانیه ها نداره !

نظر

• نوشته اصلی توسط Rahmani نمایش پست ها
                            شخصاً هیچ مشکلی نمیبینم فقط a موج b اصلاحی بیار قله سمت چپ تر دیگه همه چیز درسته !

شخصاً روی این جفت ارز تمرکز داشتم منتهی گرفتاری های روزمره مجال مانیتور برای تریگر بهم نمیده !

برای معاملاتم یک برنامه ریزی کردم . اگر برج 8 به سفر برم از برج 10 شروع میکنم ، اگر برج 10 قرار بر مسافرتم باشد از هفته های آتی دوباره استارت کار به صورت آرام میزنم.چرا که اول سال میلادی احتمال بالا برنامه عقد و بله برون... به راه باشه و هیچ فرصتی نخواهم داشت تا برج دو سال جدید که دیگه تا این زمان خیلی دور میشه.
                            ایشالله به سلامتی آقای رحمانی.

نظر

• لطفآیکی بمن کمک کنه ایا درست شماره گذاری کرده ام
                              برای رسیدن به هدف به صبر احتیاج دارید تا شانس

نظر

• جفت ارز eur/usd

میخواستم بدونم در صورت شکستن کدام سویینگ که با خطوط مشکی افقی مشخص شده بهتر و مطمئن تر هست که وارد بازار بشیم؟
                                ویرایش توسط davood_1584 : https://www.traderha.com/member/9106-davood_1584 در ساعت 09-18-2013, 07:04 PM

نظر

پردازش ...
                                X