اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک آموزش تحلیل بازار بر اساس تئوری الیوت

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سوالات: پرسش و پاسخ تاپیک آموزش تحلیل بازار بر اساس تئوری الیوت

با سلام

من از روی کتاب مرجع کامل امواج الیوت دارم این روش را یاد میگیرم اما متاسفانه یک سری مباحث را خیلی گنگ و بد توضیح داده لطفا موارد زر را توضیح دهید :

1) در صفحه 95 این کتاب قانون گسترش : تست لیتموس
    2)در صفحه 96 قانون تناوب (rule of alternation )
    3) صفحه 100 قانون برابری (rule of equality )
    4)صفحه 100 قانون همپوشانی (overlap rule )

با تشکر

با سلام مجدد به حاج خلیل عزیز

من فیلهای اموزش الیوت اقای بهزادی را تا شماره 49 دارم شما مابقی فایلها را دارید ؟

لطفا id yahoo masengeretoo na befrestid

ممنون

نظر

پرسش و پاسخ تاپیک آموزش تحلیل بازار بر اساس تئوری الیوت

در این تاپیک میتوانید سوالات خود را مطرح کنید

تاپیک مادر: آموزش تحلیل بازار بر اساس تئوری الیوت

ارادتمند خلیل
      ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 04-29-2012, 07:11 PM

نظر

نوشته اصلی توسط ocean نمایش پست ها
        با سلام مجدد به حاج خلیل عزیز

من فیلهای اموزش الیوت اقای بهزادی را تا شماره 49 دارم شما مابقی فایلها را دارید ؟

لطفا id yahoo masengeretoo na befrestid

ممنون
        بنده تمام کلیپ های جناب دکتر بهزادی را دارم و اگر خود ایشون تمایل داشتند ، در این فروم قرار خواهند داد.

با سلام

من از روی کتاب مرجع کامل امواج الیوت دارم این روش را یاد میگیرم اما متاسفانه یک سری مباحث را خیلی گنگ و بد توضیح داده لطفا موارد زر را توضیح دهید :

1) در صفحه 95 این کتاب قانون گسترش : تست لیتموس
        2)در صفحه 96 قانون تناوب (rule of alternation )
        3) صفحه 100 قانون برابری (rule of equality )
        4)صفحه 100 قانون همپوشانی (overlap rule )

با تشکر
        سلام

من این کتابی که فرمودید ندارم و نمیدونم چه چیز بیان شده که گنگ و نامفهوم هست. اگر بتونید اسکنی از این قسمت ها در تاپیک بزارید بنده در خدمتم

ارادتمند خلیل

نظر

منظور شما کتاب خود رابرت پرچر هست یا ترجمه هایی که در ایران موجود هست؟!

نظر

نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
            منظور شما کتاب خود رابرت پرچر هست یا ترجمه هایی که در ایران موجود هست؟!
            کتاب نوشته علی محمدی هست .

نظر

سلام
              یک سوال قدیمی دارم که قبلا برام ارزشی نداشته...و الان به دنبال جوابش هستم.اگر کسی به من کمک کنه ممنون میشم.
              من چند سالی هست در فارکس فعالیت میکنم.ودر این مدت چند کتاب الیوت خوندم ولی اصلا نتونستم ربابط منطقی بین قسمت هایی از الیوت و بازار پیدا کنم.
              وقتی میبینم که یک نفر میگه چون بازار 5 تا موج رو طی کرده باید بریزه...(مثل شکل زیر)

و اتفاقا تحلیل ایشان هم درست از آب در میاد, تعجب وجود من رو بر میداره... که بابا حالا دیگه الگوی 5 موجی الیوت هم به جمع الگو ها اضافه شد؟؟؟
              ویا وقتی که همون 5 موج رو داریم و بازار امواج A,B,C رو هم طی میکنه دیگه الگو وحشتناکتر میشه...میشه الگوی 8 موجی الیوت! (مانند شکل زیر)

و بازار باز هم به این الگو احترام میذاره...
              لطفا یکی منطق این این الگو ها رو به این حقیر بگه...
              این الگو نه کلاسیک هست و نه هارمونیک
              به نظر من خیلی غیر منطقی میاد که بازار به این الگو ها احترام میذاره

با تشکر
              هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
              باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
              .

نظر

نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
                سلام
                یک سوال قدیمی دارم که قبلا برام ارزشی نداشته...و الان به دنبال جوابش هستم.اگر کسی به من کمک کنه ممنون میشم.
                من چند سالی هست در فارکس فعالیت میکنم.ودر این مدت چند کتاب الیوت خوندم ولی اصلا نتونستم ربابط منطقی بین قسمت هایی از الیوت و بازار پیدا کنم.
                وقتی میبینم که یک نفر میگه چون بازار 5 تا موج رو طی کرده باید بریزه...(مثل شکل زیر)

و اتفاقا تحلیل ایشان هم درست از آب در میاد, تعجب وجود من رو بر میداره... که بابا حالا دیگه الگوی 5 موجی الیوت هم به جمع الگو ها اضافه شد؟؟؟
                ویا وقتی که همون 5 موج رو داریم و بازار امواج A,B,C رو هم طی میکنه دیگه الگو وحشتناکتر میشه...میشه الگوی 8 موجی الیوت! (مانند شکل زیر)

با تشکر
                کتاب نوشته علی محمدی هست .

دوستان عزیز سلام
                ترجمه کتاب DYNAMIC TRADING رو بخونید

و سپس الیوت به سبک ماینر که توسط استاد عزیز بهزادی تدریس شده رو ملاحضه کنید.
                sadegh جون ؛ بنده منظور شما رو کامل نفهنیدم فقط اینو بهت بگم موضوع برات کمی روشن شه :
                شما در تصویر اول اگر اون موج 1 و 2 رو قبول داشته باشی در تصویر دوم همون موضوع اتفاق افتاده از یه درجه بزرگتر
                باتشکر
                ویرایش توسط SM_HOSSEINI : https://www.traderha.com/member/4946-sm_hosseini در ساعت 05-10-2012, 08:51 PM

نظر

سلام

با تشکر
                  با سلام

دقت کنید تئوری الیوت بر اساس امواج تشکیل شده در بازار میباشد و فلسفه های روانشناسی جمعی زیادی در خودش دارد

این ها الگو نیستند بلکه خود امواج هستند ، شما باید مفهوم ترند و کانتر ترند را متوجه شده باشید ، شمارش یک مفهوم ذهنی است برای درک راحتی حرکات قیمت

وقتی ترندی در بازار تشکیل میگردد بالطبع برای ادامه حرکت خود نیاز به تنفس و گرفتن انرژی دوباره هست ، پس وقتی این عوامل دست به دست هم میدهند در چارت شاهد یک نظم خاص هستید ( پنج موج صعودی و یک اصلاح...)

در حقیقت ریشه در روانشناسی جمعی دارد که باید جستجو کنید..

ارادتمند

نظر

سلام
                    vm511 عزیز در تصویر اول ما فروش در انتهای موج 5 رو داریم و در تصویر دوم خرید در انتهای موج 2

در واقع این 2 تا تصویر به هم ربطی ندارند

من با این قسمت الیوت نتونستم کنار بیام و سوالم فلسفه این نوع تحلیل مربروط به 2 تصویر هست پست قبلی من است
                    به عنوان مثال در این تصویر

من در نقطه ی z منتظر فروش بودم چون بازار خیلی سریع ریخته(موج c) و بعد از اون به آرومی برگشته بالا پیش خط روند (نقطه ی z)
                    من بدون توجه به الیوت منتظر فروش در نقطه ی z بودم اما بازار به حرکت صعودیش ادامه داد...

مشکل من اینه که بازار بدون توجه به سرعتش داره به این 2 الگو (ساختار 5 موجی و 8 موجی) احترام میذاره...
                    و میخوام بدونم
                    1-فلسفش چی هست؟

2-اگر من بخوام در نقطه z فروش انجام بدم بازار باید چگونه حرکت میکرد؟

این تحلیل الیوت رو در تاپیک " شکارچیان امواج " دیدم

با تشکر

.

نظر

سلام
                      vm511 عزیز در تصویر اول ما فروش در انتهای موج 5 رو داریم و در تصویر دوم خرید در انتهای موج 2

من با این قسمت الیوت نتونستم کنار بیام و سوالم فلسفه این نوع تحلیل مربروط به 2 تصویر هست پست قبلی من است

من در نقطه ی z منتظر فروش بودم چون بازار خیلی سریع ریخته(موج c) و بعد از اون به آرومی برگشته بالا پیش خط روند (نقطه ی z)
                      من بدون توجه به الیوت منتظر فروش در نقطه ی z بودم اما بازار به حرکت صعودیش ادامه داد...

مشکل من اینه که بازار بدون توجه به سرعتش داره به این 2 الگو (ساختار 5 موجی و 8 موجی) احترام میذاره...
                      و میخوام بدونم
                      1-فلسفش چی هست؟

با تشکر

وقتی که بازار از نظر چهار بعد در یک زون قرار میگیرد باید به دنبال عوامل تایید کننده از جمله دایورجنس قیمتی ، الگوهای کندلی برگشتی ، اسیلاتورها ... باشیم تا اینکه یک معامله ست شود.

خوب در نقطه Z دهنیت معاملگران همانظور که خود شما عرض کردید به دلیل حرکت شارپ و سریع در نرول ، انتظار ریزش بیشتری را متصور میشدند، اما این ساده اندیشی است که ساختار و بعد پترن را از الویت خارج و به بعد زمانی و سرعت حرکتی پرداخت ، در مرخله اول 50% بعد پترن هست که به ما راه را نشان میدهد.

شما در واقغ فقط به یک فاکتور توجه نموده اید ، اما یک آنالیزگر باهوش با دقت و حوصله زیاد صبوری میکند تا دلایل محکم تری برای نزول یا صعود رویت کند ، شما میتوانستید دو منطقه برای معامله در تصویر مشخص کنید از جمله سقف b و کف C که اگر هر کدام عبور مینمود ، میتوانستید با دلایل محکم تری پوزیشن خود را ست کنید

ارادتمند خلیل

نظر

سلام

و میخوام بدونم
                        1-فلسفش چی هست؟

با تشکر

سلامی دوباره
                        شرمنده من بازم متوجه سوال شما نشدم ؛
                        بنده در این چارتی که گذاشتین موج شماری رو اشتباه میبینم اونم به چند مورد
                        اما در دو تصویر فوق کاملا" مربوط به هم هستند
                        با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط VM511 نمایش پست ها
                          سلامی دوباره
                          شرمنده من بازم متوجه سوال شما نشدم ؛
                          بنده در این چارتی که گذاشتین موج شماری رو اشتباه میبینم اونم به چند مورد
                          اما در دو تصویر فوق کاملا" مربوط به هم هستند
                          با تشکر
                          در مورد موج شماری که اگر دلایتون رو بگید که چرا اشتباه هست ممنوم میشه
                          اخه این 5 موج کامل هست کپی شکل شماتیک امواج الیوت هست و 3 تا قانون امواج الیوت رو هم نقض نکرده .. من اینجا دیدمش #87جناب سیامک فرجی این موج شماری رو انجام دادند

جواب سوالاتم رو تقریبا گرفتم , جواب های آقا خلیل یک عالمه تفکر پشتشه که به این سادگی ها نمیشه فهمید
                          با تشکر از این که پاسخ دادید
                          .

نظر

در مورد موج شماری که اگر دلایتون رو بگید که چرا اشتباه هست ممنوم میشه
                            اخه این 5 موج کامل هست کپی شکل شماتیک امواج الیوت هست و 3 تا قانون امواج الیوت رو هم نقض نکرده .. من اینجا دیدمش #87جناب سیامک فرجی این موج شماری رو انجام دادند

جواب سوالاتم رو تقریبا گرفتم , جواب های آقا خلیل یک عالمه تفکر پشتشه که به این سادگی ها نمیشه فهمید
                            با تشکر از این که پاسخ دادید
                            سلام صادق جون ، منو ببخشید دیر جواب شما رو میدم ؛ درگیری های آخر هفته نشد در خدمتت باشم
                            در مورد موج شماری هر کس یه اصولی داره ولی من دلایل شخصی خودمو میگم:

ابتدا هر چارت رو به صورت بلند مدت تر تحلیل بشه اعتبارش بیشتره
                            حد اقل باید از یه کف یا سقف معتبر برای موج شماری شروع کنیم
                            هر خط زیگزاگ رو نمیشه در قالب امواج فرض کرد
                            در مثال شما تناوب بین موج 2 و 4 وجود نداره (نظر شخصی ؛ و انتهای موج c میتونه موج 4 باشه ،؛ هر چند باید چارت رو وسیع تر نگاه کرد)
                            بنده اگر چارت شما رو موج شماری کنم میتونم بگم که انتهای موج 3 میاد به جای موج5 ؛ موج 4 در انتهای مو c ؛ و سقف چارت شما میتونه انتهای موج 5 باشه
                            هر چند من با نگاه چشمی موج شماری کردم ؛ اما موارد باید به صورت دقیق و جداگونه توسط خطوط فیبو و اسیلاتور ها مانند دی تی اسیلاتور و ... بررسی بشه
                            -------------------------------
                            بازم ببخشید دیر جواب دادم
                            باتشکر

نظر

نوشته اصلی توسط VM511 نمایش پست ها
                              سلام صادق جون ، منو ببخشید دیر جواب شما رو میدم ؛ درگیری های آخر هفته نشد در خدمتت باشم
                              در مورد موج شماری هر کس یه اصولی داره ولی من دلایل شخصی خودمو میگم:

ابتدا هر چارت رو به صورت بلند مدت تر تحلیل بشه اعتبارش بیشتره
                              حد اقل باید از یه کف یا سقف معتبر برای موج شماری شروع کنیم
                              هر خط زیگزاگ رو نمیشه در قالب امواج فرض کرد
                              در مثال شما تناوب بین موج 2 و 4 وجود نداره (نظر شخصی ؛ و انتهای موج c میتونه موج 4 باشه ،؛ هر چند باید چارت رو وسیع تر نگاه کرد)
                              بنده اگر چارت شما رو موج شماری کنم میتونم بگم که انتهای موج 3 میاد به جای موج5 ؛ موج 4 در انتهای مو c ؛ و سقف چارت شما میتونه انتهای موج 5 باشه
                              هر چند من با نگاه چشمی موج شماری کردم ؛ اما موارد باید به صورت دقیق و جداگونه توسط خطوط فیبو و اسیلاتور ها مانند دی تی اسیلاتور و ... بررسی بشه
                              -------------------------------
                              بازم ببخشید دیر جواب دادم
                              باتشکر
                              سلام
                              بله درسته
                              موج شماری هر کس ممکنه با بقیه متفاوت باشه
                              منم طبق نگاه خودم به بازار موش ماری آقای سیامک فرجی رو ترجیح میدم
                              مهم انتظار رشد قیمت از نقطه ی c هست حالا زیاد فرقی نداره اسمش رو بذاریم 4 یا c یا اصلا 2!
                              البته بعد از موج 4 انتظار رشد قیمتی زیادی نداریم فقط از این جهت موج 4 با موج 2 یا c فرق داره...

البته این نظر من هست که حرفه ای با امواج الیوت کار نکردم...
                              امیدوترم نظرم درست باشه...؟
                              ممنون که توی تاپیک خودم هم اعلام کردید...

شب خوش
                              ویرایش توسط sadegh : https://www.traderha.com/member/4562-sadegh در ساعت 05-13-2012, 01:07 AM
                              .

نظر

پردازش ...
                              X