اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روش معاملاتی ptm

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
    محمد جان

اندیکاتورها و تمپلیت و البته یه ابزار دیگه که مفیده.

دقت کن:
    اندیکاتور tz pivot تعیین ساعت داره در ستاپش.این ستاپ برای بروکری با ساعت محلی +2 gmt هست.

لینک
    اقا پیام سلام این سیستم به پی تی ام ربط داره توضیحاتشو کجا میشه پیدا کرد. اگر زحمتی بکشید توضیح کوچکی بدین ممنون میشم
    http://tadavomteam.com/

Market
    Is Not About Prediction. It Is About Reaction

نظر

• نوشته اصلی توسط arffx نمایش پست ها
      اقا پیام سلام این سیستم به پی تی ام ربط داره توضیحاتشو کجا میشه پیدا کرد. اگر زحمتی بکشید توضیح کوچکی بدین ممنون میشم
      اینها در دل پی تی ام بوده اند
      کف و سقف روز قبل به عنوان پارامتر مهم برای اینکه اگر روند بخواهد برود باید ابتدا این محلها را رد کند( سقف و کف روز قبل)
      در خصوص ای تی آر هم در پی تی ام صحبت از این بود که شما میانگین ای تی آر رو داشته باشید که در اندیکاتورهای ویژه این اعلام می شد و مثلا اگر میانگین ارزی 100 پیپ بود و شما میخواستید اردری بکارید که در محل مثلا 80 پیپی یا 90 پیپی بود و با توجه به اینکه نوع پوزیشنهای پی تی هم از نوع استاپ هستند یعنی شما باید ریسک کنی و منتظر باشی که مثلا اون اردر شما بعد از فعال شدن بیشتر از میانگین ای تی آرش حرکت کنه تا شما گرفتار یک پوزیشن رنج نشوید

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
        کف و سقف روز قبل به عنوان پارامتر مهم برای اینکه اگر روند بخواهد برود باید ابتدا این محلها را رد کند( سقف و کف روز قبل)
        در خصوص ای تی آر هم در پی تی ام صحبت از این بود که شما میانگین ای تی آر رو داشته باشید که در اندیکاتورهای ویژه این اعلام می شد و مثلا اگر میانگین ارزی 100 پیپ بود و شما میخواستید اردری بکارید که در محل مثلا 80 پیپی یا 90 پیپی بود و با توجه به اینکه نوع پوزیشنهای پی تی هم از نوع استاپ هستند یعنی شما باید ریسک کنی و منتظر باشی که مثلا اون اردر شما بعد از فعال شدن بیشتر از میانگین ای تی آرش حرکت کنه تا شما گرفتار یک پوزیشن رنج نشوید

علی جان ممنون
        آیا این پوزیشن که امروز گرفتیم رو باید مثلا در 17 پیپ مثبت که بود به دلیل وجود واگرایی می بستیم چون استاپ رو نوش جان کردم؟
        و ضمنا ای تی آر که پیام جان لطف کرده مثلا چون نزدیک های اون بوده نباید می گرفتیم؟

فدات حمید
        تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

lسلام جناب آقای زالی . در کلاسهای استاد پشوتن ذکر خیر شما بود. در واقع این توضیحاتی که دادیت یه جورایی نقش اندیکاتور پی تی ام رو داره؟ درسته؟ از توضیحاتتون تشکر میکنم.

Market

نظر

• نوشته اصلی توسط tracer_qm نمایش پست ها

علی جان ممنون
            آیا این پوزیشن که امروز گرفتیم رو باید مثلا در 17 پیپ مثبت که بود به دلیل وجود واگرایی می بستیم چون استاپ رو نوش جان کردم؟
            و ضمنا ای تی آر که پیام جان لطف کرده مثلا چون نزدیک های اون بوده نباید می گرفتیم؟

فدات حمید
            دره های مناسب پوزیشن گیری 105.70 و 105.50 بوده که فکر کنم شما در دره 105.50 اردر گذاشته بودی و ...
            خوب الان که معما حل گشته خیلی اسونه اظهار نظر کردن
            دلیلها می تونه به شرح زیر باشه
            1. واگرایی
            2. تموم شدن ای تی آر روزانه
            3. موجی که شما سوارش شدی موج از نوع قرمز نبوده ( مربوط به مباحث پیشرفته است). ما در پی تی ام (ایده ال و از نوع حاج خان جانی اش (چقدر سخت شده اسم این حاجی) ) دنبال امواجی هستیم که فقط از روی موینگ قرمز بانس کرده باشند. در پوزیشنی که شما گذاشتید موج سبز بوده و حتی یک شادو هم به موج ابی زده
            4. نگاهی به وضعیت تایم های بالاتر هم اگر بکنیم در تایم 4 ساعته ( که میدونم حاجی خیلی دوستش داره) موینگ قوی آبی جلوی ریزش رو گرفته.
            5. در لحظه ای که شما اردر رو ست کرده اید استاپ جای خوبی بوده. ولی در پی تی ام اگر میخواهید استاپهای خیلی زیادی نداشته باشید هیچ استاپی بالاتر از موینگ آبی ست نمیکنیم. یعنی شما بعد از فعال شدن می تونستید استاپ رو کمی پایین تر بیاورید حدود ده پیپ.
            اما در مجموع در اخر میگم حمید جون پوزیشنت خوب بوده و هیچ اشکالی هم نداشته . استاپ جزو یک سیستم است

بنا به یه جمله دوست داشتنی قدیمی " استاپهای خود را دوست بدار"

نظر

• نوشته اصلی توسط arffx نمایش پست ها
              lسلام جناب آقای زالی . در کلاسهای استاد پشوتن ذکر خیر شما بود. در واقع این توضیحاتی که دادیت یه جورایی نقش اندیکاتور پی تی ام رو داره؟ درسته؟ از توضیحاتتون تشکر میکنم.
              اندیکاتور پی تی ام شاید یکی از پیچیده ترین اندیکاتورهایی است که پس زمینه ای بسیار قوی دارد
              در صورت صلاحدید خود آقای مشهوری نژاد نسخه ای از آن را اینجا قرار خواهند داد.

من زمانی که با پی تی ام ترید می کردم یک مقطعی یک چک لیست 14 فقره داشتم که هر ستون وزن خاصی هم داشت.
              برای پوزیشن گرفتن حد نصابی مشخص کرده بودم که اگر به آن حد نصاب می رسید اردر می گذاشتم
              از ساده ترین شرایط هم شروع میشد
              مثلا
              1. ترتیب موینگها
              2. موقعیت قیمت به موینگ
              3. وضعیت مکدی
              4. های و لو روزانه
              5. نقاط شادوهای بالا و پایین هفته قبل ( معروفند به nba و nsa)
              و ....

نظر

علی جان ممنون

فدات حمید
                سلام آقا حید شا استاپ رو اون چیزی که تو فروم بود مگه نگذاشتی. قیمت که به اون نرسیده هنوز. البته من پوزیشنو نگرفتم. شاد زی- فیروزی

Market

نظر

اندیکاتور پی تی ام شاید یکی از پیچیده ترین اندیکاتورهایی است که پس زمینه ای بسیار قوی دارد
                  در صورت صلاحدید خود آقای مشهوری نژاد نسخه ای از آن را اینجا قرار خواهند داد.

من زمانی که با پی تی ام ترید می کردم یک مقطعی یک چک لیست 14 فقره داشتم که هر ستون وزن خاصی هم داشت.
                  برای پوزیشن گرفتن حد نصابی مشخص کرده بودم که اگر به آن حد نصاب می رسید اردر می گذاشتم
                  از ساده ترین شرایط هم شروع میشد
                  مثلا
                  1. ترتیب موینگها
                  2. موقعیت قیمت به موینگ
                  3. وضعیت مکدی
                  4. های و لو روزانه
                  5. نقاط شادوهای بالا و پایین هفته قبل ( معروفند به nba و nsa)
                  و ....
                  مرسی . بنده دارم اندیکاتورو فقط برام سوال بود. این چک لیستی رو که فرمودید میشه کامل اینجا بذارین یا یک فایلی اگر هست آپلود کنید ممنون میشم. شما الان دیگه به این روش ترید نمیکنید میشه دلیلشو بدونم البته اگه صلاح میدونید. و ان زمان که از این روش استفاده میکردید برایندتان هفته یا ماهی چند پیپ بود؟ البته بازم اگه صلاح میدونید. شاد زی-فیروزی

Market

نظر

• با سلام به اساتید گرامی
                    میبینم که همه ی دوستان جمع هستند از پیر خرابات گرفته ( پیام عزیز) تا جناب زالی و پندار عزیز و حاج صالح و بقیه دوستان .
                    غرض از مزاحمت فقط عرض ارادتی بود که باید خدمت اساتید عزیز خودم میکردم .
                    امیدوارم همیشه موفق و پر پیپ باشید .
                    با تشکر
                    مسیح زرتشتی
                    " ایجاد کف در بازار به دلیل خریداران باهوش نمی باشد بلکه پس از فروش آخرین فروشنده احمق ساخته می شود !"
                    تام دیمارک

http://masihtrades.blogfa.com/

نظر

• صبح پاییزی دوستان بخیر

محمد جان

امروز این دو چارت به نظرم مناسب است.

وضعیت مووینگها مناسب
                      با توجه به ای تی آر میتوان امید به حرکت مناسب داشت
                      سقف روز قبل هم شکسته شده

نظرت چیه؟

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                      2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                      3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                      4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                      5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                      6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                      7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

علی جان ممنون

حمید جان ، دوره atr را 70 روزه در نظر میگیرم.دیفالتش فکر کنم 10 هست.

فدات حمید
                        در نقل قول...

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                        2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                        3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                        4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                        5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                        6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                        7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• نوشته اصلی توسط حاج محمد خان جان نمایش پست ها
                          با سلام

sell Eur/Jpy
                          enter point in picture
                          tp=+50 risk free @ +25
                          sl = 106.11+ spread
                          type:standard

(توضیح : معاملات سل استاپ سه پیپ پایینتر از دره مشخص شده میباشد و معاملات بای استاپ سه پیپ بالاتر از قله مشخص شده بعلاوه اسپرد میباشد )

گلد جان! بابا همون برجستگی سیاهه زیرآیدیتون رو میگم دیگه :دی

با سلام
                          خوب به سلامتی اولین پوزیشن ما توی این فروم استاپ خورد

11-29-2012 08-29-02 ق.jpg

پیام جان مخلصیم

چون ورود به پوزیشن با شروع سشن لندن هست سرصبح زوده برای انتظار کشیدن ، همون نیم ساعت قبل بازگشایی بازار لندن مناسب هست چون از الان تا اون موقع بازار هزار تا چرخ میزنه،اما اگر شرایط همینطور باقی بمونه ، یورو /دلار رو من نمیگیرم چون توی محدوده صدپیپی عدد 1.3 یکم ریسک بالایی داره و برای یورو/ ین هم اگر مووینگها بازتر بشن شرایط مساعدتر میشه.

نظر

• نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
                            در انتظار نتیجه...

نتیجه: بخش اول +20
                            بخش دوم بریک در 0

نظر

• سلام

پیرو پست دیروزی که در جواب رییس بزرگ پیام خان جان :دی نوشتم ، در حال حاضر شرایط بر روی یورو / دلار کاملا مهیای ورود هست ،ورود از نوع زودهنگام هست و هیچ مورد مشکوکی نیست به جز همجواری با عدد رند 1.3 که این ایتم باعث عدم ورود من به این پوزیشن میشه ، این اردر رو اینجاقرار میدم ،تا اثر عدد رند بر روی پوزیشن دیده بشه ، تی پی سی پیپ هست ، اینقدر روی این موضوع استاپ خوردم که بیشتر ترجیح میدم تماشاگر این نوع پوزیشن ها باشم. یک لحظه یاد ازمایشگاه شیمی افتادم که چند تا ماده شیمیایی توی ظرف مخلوط میکردیم بعد منتظر نتیجه بودیم :دی

موفق و شیمی کار باشید :دی

نظر

• نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
                                نتیجه: بخش اول +20
                                بخش دوم بریک در 0

پندار جان سلام :دی

شما از تی پی ثابت برای پوزیشنهات استفاده نمیکنی ؟؟ چون تی پی اول یورو رو معمولا سی پیپ در نظرمیگرفتیم. اگه از تی پی داینامیک استفاده میکنی ومثلا خروجت براساس عملکرد اندیکاتور یا فراهم شدن شرایطی در چارت هست ،اگه برات مقدور کمی درموردش توضیح بده و اگه شد نقطه خروجت رو هم درگ کن روی چارت ، تا همزمان شرایط خروج و نقطه خروج رو بشه رویت کرد و سنجید.

مخلصیم.

نظر

پردازش ...
                                X