اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک آموزش تحلیل بازار بر اساس تئوری الیوت

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام

من یک موج شماری انجام دادم

بعد از مدتی بازار حرکت کرد و موج شماری من به شکل زیر تغییر کرد

خواستم بدونم آیا موجشماری های من درست بوده یا نه ؟
    اگر اشتباهی دارم لطفا اساتید راهنمایی کنند

با تشکر
    هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
    باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
    .

نظر

(با عرض معذرت اشتباه در این تاپیک سوال کردم لطفا مدیر محترم این پست را به تاپیک سوالات الیوت منتقل کنند )

با سلام

1) جناب اقای خلیل عزیز در الیوت تحلیلهای تایم فریم های بالا مانند روزانه از اعتبار بالاتری برخوردارند اما به نظر شما بعنوان یک تریدر برای شخصی مانند من که در تایم 15 دقیقه کار میکنم و به تایم های بالا عادت ندارم حداقل در چه تایم فریمی باید کار کنم که نتیجه تحلیلم قابل قبول باشد ؟ (یعنی اگر از ان تایم فریم پایین تر بروم و تحلیل انجام بدهم نتیجه تحلیل خیلی اعتبار ندارد )

2)کار با elwave مطابق روش اقای سلیمانی نتیجه بخش هست یا اخرش کال شدنه ؟( اسکالپ با الویو)

3)شما در چه تایم فریم هایی کار میکنید ؟

4)در پست های قبل گفتید نکات ریز بسیاری هست که جناب دکتر بهزادی عزیز فرصت مطرح کردنشان را نداشته اند . ایا منبع خارجی معرفی میکنید تا ان نکات را جمع اوری کنیم ؟

5)تحلیل زمانی مانند انچه که اقای ازادی اموزش داده اند را با تحلیل الیوت ترکیب میکنید ؟

ممنون
      شاد زی مهر افزون
      ویرایش توسط ocean : https://www.traderha.com/member/4229-ocean در ساعت 05-18-2012, 10:40 PM

نظر

سلام
        تشکر تشکر تشکر

خلیل جان عکسی که در تاپیک اموزس الیوت گذاشته بودی در زیر اوردم
        در قسمت اصلاحی که شمارش را داخل کانال نزولی انجام دادی اگر نگاه کنی بعد از شمارش قیمت کانال را شکسته حالا از اینجا به بعد شروع موج دیگه ای هست یا ادامه همان اصلاح هست یعنی یک اصلاح کمپلس ؟

ممنون
        شاد زی مهر افزون

نظر

با سلام.
          بعد از اتمام اصلاح کامپلکس شروع موج جدید است

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
            با سلام.
            بعد از اتمام اصلاح کامپلکس شروع موج جدید است
            امکان داره لطفا این موج کامپلکس را شمارش کنید؟
            یک سری سوال هم در تاپیک اموزش پرسیدم اگر امکان داره انها را هم چواب بدید ممنون میشم

شاد زی مهر افزون

نظر

نوشته اصلی توسط ocean نمایش پست ها
              (با عرض معذرت اشتباه در این تاپیک سوال کردم لطفا مدیر محترم این پست را به تاپیک سوالات الیوت منتقل کنند )

با سلام

1) جناب اقای خلیل عزیز در الیوت تحلیلهای تایم فریم های بالا مانند روزانه از اعتبار بالاتری برخوردارند اما به نظر شما بعنوان یک تریدر برای شخصی مانند من که در تایم 15 دقیقه کار میکنم و به تایم های بالا عادت ندارم حداقل در چه تایم فریمی باید کار کنم که نتیجه تحلیلم قابل قبول باشد ؟ (یعنی اگر از ان تایم فریم پایین تر بروم و تحلیل انجام بدهم نتیجه تحلیل خیلی اعتبار ندارد )

2)کار با elwave مطابق روش اقای سلیمانی نتیجه بخش هست یا اخرش کال شدنه ؟( اسکالپ با الویو)

3)شما در چه تایم فریم هایی کار میکنید ؟

4)در پست های قبل گفتید نکات ریز بسیاری هست که جناب دکتر بهزادی عزیز فرصت مطرح کردنشان را نداشته اند . ایا منبع خارجی معرفی میکنید تا ان نکات را جمع اوری کنیم ؟

5)تحلیل زمانی مانند انچه که اقای ازادی اموزش داده اند را با تحلیل الیوت ترکیب میکنید ؟

ممنون
              شاد زی مهر افزون
              با سلام

1- به نظرم شما تایم فریم ترید را به یکساعته منتقل بدهید نتیجه مطلوب را خواهید گرفت.گرچه میشود از سه تایم فریم یکساعته پانزده دقیقه و پنج دقیقه توام با هم کار کرد به صورتی که تایم یکساعته تایم جهت و گرفتن روند کلی باشد ، تایم پانزده دقیقه تایم تحلیل و تایم پنج دقیقه تایم ترید. منتهی توصیه میکنم زیر یکساعته ترید نزنید.

2- بنده با نرم افزار الویو کار کردم منتهی سبک جناب مهندس سلیمی خیر، و نمیتونم در این زمینه اظهار نظری کنم.

3- تایم فریم های کاری من بستگی به زمان و موقعیتم دارد، گاهی چهارساعته گاهی یکساعته و حتی یک دقیقه..

4- ریز نکات مربوط به تجارب هست که در طول ترید به آنها باید رسید منبع خاصی موجود نمیباشد

5- بله بنده شاگردی مهندس آزادی میکنم ، و بعد زمان را مطابق آموزهای ایشان بکار میگیرم.

ارادتمند خلیل

نظر

دوستان من یک فقط یک "مشکل کوچیک" در زمینه الیوت دارم و اون اینهست که شمارش امواج از کجا شروع کنیم و کجا خاتمه بدیم؟ مثلا من الان متاتریدر باز کردم از کجا باید شروع کنم؟ لطفا اگه تونستید با یک مثال جواب بدید با تشکر از همه دوستان و اساتید
                در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
                  دوستان من یک فقط یک "مشکل کوچیک" در زمینه الیوت دارم و اون اینهست که شمارش امواج از کجا شروع کنیم و کجا خاتمه بدیم؟ مثلا من الان متاتریدر باز کردم از کجا باید شروع کنم؟ لطفا اگه تونستید با یک مثال جواب بدید با تشکر از همه دوستان و اساتید
                  ما همه به دنبال همین سوال هستیم. اگر میتوانستیم به درستی تشخیص دهیم کخه از کجا شروع کنیم چیزی باقی نمیماند.

انشالله در طول ترم دوره الیوت به این سوال شما هم پاسخ داده خواهد شد و متوجه میشوید یک چارت که روبرو شما هست باید چه اقداماتی انجام دهید.

ارادتمند خلیل

نظر

نکته کلیدی: همپوشانی حتما باید به صورت قاطع باشد و ترجیحا در فریم بالا( روزانه)شناسایی گردد.

نکته کلیدی: اگر در ساختاری دیدید که امواج با هم تداخل قاطع (همپوشانی) دارند ما یا در یک کارکشن قرار گرفته ایم و یا اینکه آن تداخل مربوط به ریزموج ها می باشد. پس اگر شروع موج سه را یک موج سه اکستند شده فرض کنیم عملا هنوز همپوشانی اتفاق نیفتاده است. درک دقیق و صحیح این نکته بسیار مهم است. تنها راه تشخیص ، استفاده از تایم بالاتر و درک موقعیت خود میباشد

حاجی جان اگه امکان داره عکس ها رو واضح تر اپلود کن تا بتونم موج شماری تو ببینم تشکر از زحماتت

نظر

سلام خدمت دوست گرامی اقا خلیل و همچنین جناب دکتر بهزادی عزیز

سوال:ایا موجbمیتواند بالاتر از موج5قرار بگیرد؟

نظر

کلاستر قیمتی

سلام خدمت دوستان عزیز

ایا کلاستر قیمتی در شکل زیر معتبر است؟
                        یا اشکالی در شمارش وجود دارد؟هر چند که از ظاهرش پیداست که یک کارکشن هست
                        eurusd-d.jpg
                        ویرایش توسط mohseni : https://www.traderha.com/member/5576-mohseni در ساعت 05-22-2012, 02:52 PM

نظر

نوشته اصلی توسط mohseni نمایش پست ها
                          سلام خدمت دوست گرامی اقا خلیل و همچنین جناب دکتر بهزادی عزیز

سوال:ایا موجbمیتواند بالاتر از موج5قرار بگیرد؟
                          بله جناب محسنی

البته نوع خاصی از کارکشن ها هست که به نام abc نا متقارن معروف هست و در اون بازوی دوم بزرگتر از بازوی اول هست و بر روی نسبت 127 یا 162 موج اول کارکشن به پایان میرسه. در نتیجه در یک ترند صعودی 5 موجی سقف موج 5 را خواهد شکست.

منتها به این نکته توجه کنید که اینکه چنین شمارش های ناملموسی رو در چارت شناسایی کنید اصلا اهمیتی نداره. درواقع حتی مهم نیست که چارت رو بتونید الزاما شمارش امواج کنید. حدود چهار سال قبل و زمانی که روی الیوت تا حدودی مسلط شده بودم اگر تحلیل های بنده رو می دیدید مجموعه ای از شماری دقیق به همراه شناسایی تمامی ریزموج های اون بود و بدون تعارف از اینکه می دیدم قادر هستم تا ریز موج های جزیی رو هم شمارش کنم لذت می بردم. در مقطعی تصمیم گرفتم تحلیل خودم رو برای ماینر بفرستم و ازش نظرش رو جویا بشم.

انتظار داشتم از اینکه می بینه من با روشش و با چه تسلطی کل امواج چارت رو شناسایی می کنم بهم تبریک بگه! اما بهم گفت که شما اشتباه بزرگی رو مرتکب میشید و اون این هست که شمارش خودتون رو به چارت تحمیل می کنید. بعد برایم شمارش خودش رو از همون چارت به پیوست فرستاد که تقریبا بسیار خالی و فقط شمارش بسیار کلی از بخش واضح چارت بودم.

من از این جواب ماینر درس بسیار بزرگی گرفتم و اون اینکه حتما نباید دنبال شناسایی امواج در هر چارتی که جلویم قرار میگیره باشم. بلکه فقط باید جاهایی امواج رو ببینم که چارت به من میگه. نهایتا در یک جمله اینکه شمارش گذاری یک چیز مجازی و قراردادی بین الیوت کارها هست و به هیچ عنوان شمارش های ناملموس رو به چارت تحمیل نکنید. بگذارید زمانی شمارش اتفاق بیفته که چارت داره فریاد میزنه که این موج شماری به این واضحی رو روی من بگذار و در بقیه موارد روی چارت شمارشی نگذارید.

باور کنید هر چه بیشتر در این بازار عمیق بشید متوجه می شوید که ساده تحلیل کردن و ساده دیدن چارت ها بسیار به شما در موفقیت تحلیل ها و تریدها کمک می کنه. بنده از 17 پترن کامپلکسی که در امواج کارکشن داریم هر 17 تا رو با جزییات کامل و دقیق بلد هستم اما فقط از دو تای اونها در تحلیل و تریدم استفاده می کنم چون بقیه رو فاقد روانی و سادگی کافی برای ترید می دونم.

همه این توضیحات رو دادم که بگم حتی اگر موج b نامتقارن در چارت دیدید زیاد تحویلش نگیرید چون فقط شما رو از اصل ماجرا که سود گرفتن لانگ ترم در این بازار هست دور میکنه!

ارادتمند- بهزاد
                          ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 05-21-2012, 11:24 PM

نظر

نوشته اصلی توسط PCMElliott نمایش پست ها
                            بله جناب محسنی

البته نوع خاصی از کارکشن ها هست که به نام abc نا متقارن معروف هست و در اون بازوی دوم بزرگتر از بازوی اول هست و بر روی نسبت 127 یا 162 موج اول کارکشن به پایان میرسه. در نتیجه در یک ترند صعودی 5 موجی سقف موج 5 را خواهد شکست.

منتها به این نکته توجه کنید که اینکه چنین شمارش های ناملموسی رو در چارت شناسایی کنید اصلا اهمیتی نداره. درواقع حتی مهم نیست که چارت رو بتونید الزاما شمارش امواج کنید. حدود چهار سال قبل و زمانی که روی الیوت تا حدودی مسلط شده بودم اگر تحلیل های بنده رو می دیدید مجموعه ای از شماری دقیق به همراه شناسایی تمامی ریزموج های اون بود و بدون تعارف از اینکه می دیدم قادر هستم تا ریز موج های جزیی رو هم شمارش کنم لذت می بردم. در مقطعی تصمیم گرفتم تحلیل خودم رو برای ماینر بفرستم و ازش نظرش رو جویا بشم.

انتظار داشتم از اینکه می بینه من با روشش و با چه تسلطی کل امواج چارت رو شناسایی می کنم بهم تبریک بگه! اما بهم گفت که شما اشتباه بزرگی رو مرتکب میشید و اون این هست که شمارش خودتون رو به چارت تحمیل می کنید. بعد برایم شمارش خودش رو از همون چارت به پیوست فرستاد که تقریبا بسیار خالی و فقط شمارش بسیار کلی از بخش واضح چارت بودم.

من از این جواب ماینر درس بسیار بزرگی گرفتم و اون اینکه حتما نباید دنبال شناسایی امواج در هر چارتی که جلویم قرار میگیره باشم. بلکه فقط باید جاهایی امواج رو ببینم که چارت به من میگه. نهایتا در یک جمله اینکه شمارش گذاری یک چیز مجازی و قراردادی بین الیوت کارها هست و به هیچ عنوان شمارش های ناملموس رو به چارت تحمیل نکنید. بگذارید زمانی شمارش اتفاق بیفته که چارت داره فریاد میزنه که این موج شماری به این واضحی رو روی من بگذار و در بقیه موارد روی چارت شمارشی نگذارید.

باور کنید هر چه بیشتر در این بازار عمیق بشید متوجه می شوید که ساده تحلیل کردن و ساده دیدن چارت ها بسیار به شما در موفقیت تحلیل ها و تریدها کمک می کنه. بنده از 17 پترن کامپلکسی که در امواج کارکشن داریم هر 17 تا رو با جزییات کامل و دقیق بلد هستم اما فقط از دو تای اونها در تحلیل و تریدم استفاده می کنم چون بقیه رو فاقد روانی و سادگی کافی برای ترید می دونم.

همه این توضیحات رو دادم که بگم حتی اگر موج b نامتقارن در چارت دیدید زیاد تحویلش نگیرید چون فقط شما رو از اصل ماجرا که سود گرفتن لانگ ترم در این بازار هست دور میکنه!

ارادتمند- بهزاد
                            سلام جناب بهزادی
                            ممکنه اسم اون 2تا پترن رو بگید؟
                            با تشکر
                            هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
                            باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
                            .

نظر

سلام خلیل جان
                              در پست 8ام (تاپیک اموزش تحلیل بازار الیوت) مربوط به همپوشانی لطف بفرمائید که بیشتر توضیح دهید من درست متوجه نشدم؟
                              متشکرم

نظر

نوشته اصلی توسط mohseni نمایش پست ها
                                سلام خدمت دوستان عزیز

ایا کلاستر قیمتی در شکل زیر معتبر است؟
                                یا اشکالی در شمارش وجود دارد؟هر چند که از ظاهرش پیداست که یک کارکشن هست
                                [ATTACH=CONFIG]406[/ATTACH]
                                سلام دوست عزیز تصویر مشخص نیست ، اگر ممکن هست مجدداً آپلود کرده و لینک را در این قسمت قرار دهید.

ارادتمند خلیل

نظر

پردازش ...
                                X