اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ تاپیک آموزش تحلیل بازار بر اساس تئوری الیوت

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

سلام اقا خلیل

در مورد پارامتر اندیکاتور adx دوتا پارامتر داره که یکش 14 و بعدی 30 هست؟این دوتا lenght&ref line چند باید باشند یا در حالت پیش فرض باید گذاشتشون ؟منظورت از خط 50 همون خط وسط هست؟

نظر

سلام
      آیا این موج شماری درسته؟

اگر درسته من میخوام بدونم چه فرقی بین موج 3 و c هست که در انتهای موج 3 وارد پزیشن نمیشیم ولی در انتهای موج c وارد پزیشن میشیم؟؟؟
      با تشکر
      هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
      باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
      .

نظر

نوشته اصلی توسط mohseni نمایش پست ها
        سلام اقا خلیل

در مورد پارامتر اندیکاتور adx دوتا پارامتر داره که یکش 14 و بعدی 30 هست؟این دوتا lenght&ref line چند باید باشند یا در حالت پیش فرض باید گذاشتشون ؟منظورت از خط 50 همون خط وسط هست؟
        از پارامتر 14 استفاده میکنیم.

لول 50 واسه نشان دادن این موضوع هست که روند به پایان قدرت خود رسیده است...

نظر

نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
          سلام
          آیا این موج شماری درسته؟

اگر درسته من میخوام بدونم چه فرقی بین موج 3 و c هست که در انتهای موج 3 وارد پزیشن نمیشیم ولی در انتهای موج c وارد پزیشن میشیم؟؟؟
          با تشکر
          موج شماری من نمیتونم بگم درسته یا غلط! حرکت بعدی بازار هست که این صحت رو تعیین میکنه ، در حالت عادی بله این شمارش درست میباشد.

فرقی بین موج 3 یا سی زیاده که به تفصیل به آنها خواهم پرداخت در تاپیک اموزشی)

ارادت

نظر

اگر ممکنه فرق بین موج a و 1 رو هم توضیح بدید
            من وقتی متوجه وجود موج 1 میشم که موج 3 داره تموم میشه!...
            .

نظر

نوشته اصلی توسط sadegh نمایش پست ها
              اگر ممکنه فرق بین موج a و 1 رو هم توضیح بدید
              من وقتی متوجه وجود موج 1 میشم که موج 3 داره تموم میشه!...
              بر اساس چهار بعد باید بررسی کرد ! حالت های مختلف را ببینیم تا متوجه تفاوت ها بشیم.

مثلا در بعد الگو موج a میتواند سه موجی باشد !!!!! ولی موج 1 حتما پنج موجه هست !

دوست دارم تا مطالب تکمیل نزاشتم ، صحبتی نکنم چرا که متوجه تفاوت ها خواهید شد و با این کار ،خود به خود به اکثر سوالات دوستان عزیز پاسخ داده میشه !

نظر

سلام آقا خلیل خسته نباشید

لطفا نظرتون رو درباره موج شماری که من با رنگ سفید انجام دادم بگید آیا موج شماری من مشکل نداره؟

آخه خودم فکر میکنم که مشکل داره!
                به نسبت موج 5 و 1 که نگاه میکنم میگم این موج 5 نمیتونه از درجه ی موج 1 باشه آخه خیلی کوچکتر هست
                نظر شما چی هست؟
                با تشکر
                .

نظر

صادق جان

متوجه نشدم ، اگر منظورت روی عکس هست ؛ کلا شمارش اشتباهه ! چرا که تایم بالا در اصلاح بودیم نه 1 2 ...

نگاه بزار جای که پوزیشن میگیرم بهت بگم ! بهترین مکان و امن ترین مکان واسه معاملات من موج چهار هست ، در راستای گرفتن موج 5 ! چون سه موج قبلش واسه من مشخص شده !

اینم واسه شما که غصه نخوری موج فلان رفت ای ئای چه کنیم...

الباقی موقعیت ها با توجه به روحیات و سرمایه باید تصمیم گیری کنید!
                  ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 08-10-2012, 08:24 PM

نظر

نوشته اصلی توسط PCMFund
                    موج 4:

نکته کلیدی 1: برای شناسایی انتهای احتمالی موج 4 نسبت 100 درصد فیبوناچی پروجکشن موج 2 و نسبت های 38 و 50 درصد فیبوناچی ریتریسمنت موج 3 بسیار مهم می باشد. (سیمتری)

نکته کلیدی 3: همچنین برای شناسایی انتهای احتمالی موج 4 از نسبت های 38 و 50 درصد فیبوناچی ریتریسمنت موج 3-1 بهره برد.

نکته کلیدی 4: موج چهار نیز معمولا شاهد شکل گیری پترن قدرتمند ABCDE هستیم.

نکته کلیدی 5:بهترین استراتژی بیرون ماندن از بازار و در انتظار به اتمام رسیدن موج 4 می باشد.

نکته کلیدی 6: اگر موج 4 کمتر از 38 درصد موج 3 ریتریس انجام داد به آن شک نمایید که شاید با بازوی a از اصلاح طرف باشید. در این حالت ساختارهای 335 و 535 محتمل می باشد.

نکته کلیدی 7: اگر موج 4 بیشتر از 50 درصد موج 3 ریتریس نمود، احتمال اینکه با یک موج 5 نارس یا ناقص طرف باشیم زیاد است.

نکته کلیدی 8: انتهای موج چهار نباید با انتهای موج یک تداخلی داشته باشد.ملاک در این مورد کلوز کندل هاست و نه شادو ها(تایم روزانه به بالا). در تایم های زیر روزانه تا 10 درصد همپوشانی موج 1 به شرطی که توسط شادو کندل باشد بلامانع است.(قانون دوم از قوانین سه گانه الیوت)

پ.ن
                    : تاپیک پرسش و پاسخ این بخش

اردت خلیل
                    عاشق این موج 4 هستم.
                    ممنون امی جان

نظر

حاج خلیل عزیز چرا این تاپیک را ادامه نمیدید؟من و سایر دوستان مشتاقانه منتظر ادامه آموزشهای شما و ذکر نکات آموزنده شما هستیم

ادادتمند شما - ocean

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                        بله جناب محسنی

البته نوع خاصی از کارکشن ها هست که به نام abc نا متقارن معروف هست و در اون بازوی دوم بزرگتر از بازوی اول هست و بر روی نسبت 127 یا 162 موج اول کارکشن به پایان میرسه. در نتیجه در یک ترند صعودی 5 موجی سقف موج 5 را خواهد شکست.

منتها به این نکته توجه کنید که اینکه چنین شمارش های ناملموسی رو در چارت شناسایی کنید اصلا اهمیتی نداره. درواقع حتی مهم نیست که چارت رو بتونید الزاما شمارش امواج کنید. حدود چهار سال قبل و زمانی که روی الیوت تا حدودی مسلط شده بودم اگر تحلیل های بنده رو می دیدید مجموعه ای از شماری دقیق به همراه شناسایی تمامی ریزموج های اون بود و بدون تعارف از اینکه می دیدم قادر هستم تا ریز موج های جزیی رو هم شمارش کنم لذت می بردم. در مقطعی تصمیم گرفتم تحلیل خودم رو برای ماینر بفرستم و ازش نظرش رو جویا بشم.

انتظار داشتم از اینکه می بینه من با روشش و با چه تسلطی کل امواج چارت رو شناسایی می کنم بهم تبریک بگه! اما بهم گفت که شما اشتباه بزرگی رو مرتکب میشید و اون این هست که شمارش خودتون رو به چارت تحمیل می کنید. بعد برایم شمارش خودش رو از همون چارت به پیوست فرستاد که تقریبا بسیار خالی و فقط شمارش بسیار کلی از بخش واضح چارت بودم.

من از این جواب ماینر درس بسیار بزرگی گرفتم و اون اینکه حتما نباید دنبال شناسایی امواج در هر چارتی که جلویم قرار میگیره باشم. بلکه فقط باید جاهایی امواج رو ببینم که چارت به من میگه. نهایتا در یک جمله اینکه شمارش گذاری یک چیز مجازی و قراردادی بین الیوت کارها هست و به هیچ عنوان شمارش های ناملموس رو به چارت تحمیل نکنید. بگذارید زمانی شمارش اتفاق بیفته که چارت داره فریاد میزنه که این موج شماری به این واضحی رو روی من بگذار و در بقیه موارد روی چارت شمارشی نگذارید.

باور کنید هر چه بیشتر در این بازار عمیق بشید متوجه می شوید که ساده تحلیل کردن و ساده دیدن چارت ها بسیار به شما در موفقیت تحلیل ها و تریدها کمک می کنه. بنده از 17 پترن کامپلکسی که در امواج کارکشن داریم هر 17 تا رو با جزییات کامل و دقیق بلد هستم اما فقط از دو تای اونها در تحلیل و تریدم استفاده می کنم چون بقیه رو فاقد روانی و سادگی کافی برای ترید می دونم.

همه این توضیحات رو دادم که بگم حتی اگر موج b نامتقارن در چارت دیدید زیاد تحویلش نگیرید چون فقط شما رو از اصل ماجرا که سود گرفتن لانگ ترم در این بازار هست دور میکنه!

ارادتمند- بهزاد

سلام اقای دکتر بهزادی لطفا بگید منظور شما از " نده از 17 پترن کامپلکسی که در امواج کارکشن داریم هر 17 تا رو با جزییات کامل و دقیق بلد هستم اما فقط از دو تای اونها در تحلیل و تریدم استفاده می کنم چون بقیه رو فاقد روانی و سادگی کافی برای ترید می دونم. " 2 پترن کامپلکس در امواج کارکشن کداو ها هستند ؟

نظر

نوشته اصلی توسط ocean نمایش پست ها
                          سلام اقای دکتر بهزادی لطفا بگید منظور شما از " نده از 17 پترن کامپلکسی که در امواج کارکشن داریم هر 17 تا رو با جزییات کامل و دقیق بلد هستم اما فقط از دو تای اونها در تحلیل و تریدم استفاده می کنم چون بقیه رو فاقد روانی و سادگی کافی برای ترید می دونم. " 2 پترن کامپلکس در امواج کارکشن کداو ها هستند ؟
                          یکی که من در ویدئو کلیپی که ساختم نشون دادم ! ساختار 3-3-3-3-3 میتونه داشته باشه !

الباقی هم از دید من ارزش ترید نداره فقط این نوع امواج کامپلکس که اکثرآ همینطوره و یک زیگزاگ ساده abc

موفق باشید

نظر

حاج خلیل عزیز چرا این تاپیک را ادامه نمیدید؟من و سایر دوستان مشتاقانه منتظر ادامه آموزشهای شما و ذکر نکات آموزنده شما هستیم

ادادتمند شما - ocean
                            این تاپیک یه سری مبحث دیگه عنوان خواهم کرد ریزه کاری ها و جزئیات بیشتر میزارم برعهده خودتون که تلاش کنید و بتونید با چشم و دست خودتون لمس و کشف کنید.

و تاپیک بنیادی هم خلاصه وار تر میکنم تا سریعا تموم بشه و طوری پیش خواهم رفت که مطالب نیاز به تحقیقات و کار خودتون بطلبه و از تنبلی بیرون بیاید.

تاپیک تحلیل بین بازاری هم سعی میکنم پیش ببرم و تاپیک جدیدی در زمینه مدیریت ریسک و سرمایه ایجاد خواهم کرد .

در کل لب مطلب در اختیار شما هست و باید تلاش کنید و شاخ و برگ بدین و ریزه کاری ها بدست بیارید. و بنده هم در این فروم بیشتر نقش نظارتی ایفا کنم و گذاشتن تحلیل و خموقعیت های تریدری و بیشتر بتونم به پژوهش و تحقیقاتم برسم و چیزهای کشف نشده که در ذهن دارم از دل بازار بیرون بکشم !

تمام موضوعات بالا جزوه تکمیل شده فقط در اختیارم خودم هست چون حاصل تحقیقات و تجربه خودمه و خودم تدوین کردم و ربط دادم و بهینه کردم نمیتونم بزارم ! اگر زرنگ باشید با نقشه راهی که در اختیارتون هست به سرعت به مطالب دست خواهید یافت.

ارادت خلیل

نظر

salam khalil jan mamnoon babate tamame lotfi ke be hamegi dari

kasi file in video ra dare
                              'The Art of Trading A Correction

نظر

salam
                                agar m ishe bishtar tozih bedid ke trend terminal chie? ta onja ke man khondam ineke moje 4 nabayad be moje 1 nofoz konad magar ta 10% moje1 . lotfan yekam tozih bedid mamnon.
                                بصورت ساده و مختصر عرض میکنم که اگر میخواهید بازار را بر اساس تئوری الیوت تحلیل کنید ، بهترین سبک را گلن نلی گفته که در واقع بسیار دقیقتر و فراگیرتر از سایر سبکهاست.

در سبک گلن نلی میتوان بازار را با تقریب قابل قبولی تحلیل کرد ولیکن در سایر سبکها بصورت مکرر باید تغییر سناریو داد .

پیشنهاد میکنم خود را به این سبک تحلیلی مجهز و مسلط کنید تا بتوانید به دنیای تحلیل گری ورودی موفق داشته باشید
                                در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

پردازش ...
                                X