اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحليل و تريد سهام بورس ایران

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
    به هر حال ادم همه جا ممکنه شانس نیاره یک نوسان 5 درصدی که دو درصدش مال کارگزار است و در بهترین حالت شما سه درصد داری
    من نمیدونم چطوری مدیریت سرمایه میکنی واسه 3 درصد سود چقدر حد ضرر در نظر گرفتی
    اگه برعکس 1 درصد منفی میشد نمیگم 5درصد منفی
    با حق کارگزار میشد3 درصد ضرر یعنی ریسک به ریوارد 50 به 50 اگر هدفت فقط نوسان سه درصدی بوده با یک درصد استاپ میخوری
    واقعا ملت چطوری معامله میکنند
    با کارمزد دو درصدی زیر گین ده درصدی یعنی هم خودتو گرفتی هم ما رو

t.meta

شما با روش که داری یک هفته فرصت داری

یک سهم بمن معرفی کنی و من برم معامله کنم و سود کنم

من از منفی گرفتم نه از صفر تابلو برادر

منتظر معرفی سهام شما هستم

و گرنه باید در این بازار رو گل گرفت حتما

نظر

• نوشته اصلی توسط arminfar نمایش پست ها
      سلام

دوست عزیز

من قول میدم با روش تکنیکالی صرف شما نمیشه

از بازار بورس پول در اورد

چون قرار باشه سهم منتظر باشی تریگر درست بده

میری تو صف خرید و تا به من و تو برسه

صف فروش شده

شما یک سهم معرفی کن من برم بگیرم و صف نباشه و تمام موارد گفته شده رو هم رعایت کنیم

من به شما قول میدم شما یک دونه هم نتونی معرفی کنی

تحلیل رو بریز دور

بگو من یک معا مله کنم و با تمام موارد گفته شده شما

خیلی ها تو این بازار سرگرم هستن فقط

هدف پول در اوردن نه تحلیل کردن

منتظر هستم
      نوشته اصلی توسط arminfar نمایش پست ها

این نوشته سندی باشه برای اینکه

چرا بعضی ها نمیتونن سود کنن

من شخصی مثل وحید 20

رو تا به حال ندیدم یک دونه

تحلیل تکنیکال بزنه

ولی ببین چطور داره سود میکنه

اینا درس عبرته

دوستان

اینجا شده محل تحلیل نه محل سود کردن

چند تا از این تحلیلها تا به حال سود داده

یکی بگی من از تحلیل تکنیکال سود کردم

نمونه بده

من انچه شرط بلاغ بود گفتم

و خدا شاهد باشد سرمشق دادم

هر کی گرفت سود میکنه

نه الکی هی تحلیل تکنیکال میکنه

و سرگر م میشه

یا علی

نظر

• شایعاتی چند از بازار

چفیبر:

همكاری مشترك گروه سرمایه گذاری تركیه با كارخانه فیبر ایران
        وپست:
        ســازمان بــورس و اوراق بهــادار بــا افزایش ســرمایه 476 درصــدی پســت بانــک ایــران از محــل تجدیــد
        ارزیابــی دارائیهــا بــه منظــور اصــاح ســاختار مالــی و اســتفاده از معافیــت موضــوع بنــد 48 قانــون
        بودجــه ســال 92 کل کشــور موافقــت کرد

سیلام:
        قیمت 800 برای این سهم قیمت جالبی است. این شرکت سیمان خود را به عراق صادر میکند که با توجه به افزایش صادرات سیمان، انتظار تعدیل مثبت و رشد قیمت سهم دور از دسترس نیست.
        کهمدا:
        شــنیده مــی شــود،کهمدا در تــاش بــرای اخــذ مجــوز افزایــش نــرخ محصــوالت از انجمــن صنفــی شیشــه اســت.
        فملی:
        کاهش قیمت سهام به قیمت مناسب و شرایط مناسب سرمایه گذاری با دید بلند مدت با توجه پروژه های مناسب این شرکت
        حخزر:
        مدیــر عامــل کشــتیرانی دریــای خــزر از الحــاق کشــتی هــای جدیــد بــه نــاوگان دریــای خــزر و اقدامــات توســعه ای ایــن شــرکت در ســال جــاری خبــر داد.
        اخابر:
        شــنیده هــای بــازار حکایــت از احتمــال تعدیــل مثبــت اخابــر از محــل اجــرای طــرح هــم کــد ســازی دارد
        اخابــر بایــد تــا دو هفتــه دیگــر گــزارش خــود از عملکــرد ایــن طــرح را منتشــر کنــد.

naseri

هر انسانی آینده خویش را با دستان خود می سازد...

نظر

• مقام امریکایی: نگارش پیش نویس توافق نهایی قبلا آغاز شده/ توافقاتی با ایران داریم که نمی توانیم درباره آن سخن بگوییم

یک مقام امریکایی تاکید کرد در دیدار عراقچی و برنز پیشرفت هایی به دست آمده که می تواند به نهایی شدن توافق بینجامد ولی فعلا نمی خواهد درباره آن ها بزند.

ایران هسته ای- یک مقام امریکایی تاکید کرد در دیدار عراقچی و برنز پیشرفت هایی به دست آمده که می تواند به نهایی شدن توافق میان ایران و 1+5 بینجامد ولی نه ایران و نه امریکا فعلا نمی خواهند درباره آن پیشرفت ها حرف بزنند.این مقام امریکایی همچنین گفته است نگارش پیش نویس توافق نهایی میان ایران و 1+5 از نشست وین 4 آغاز شده و در وین 5 «ادامه پیدا خواهد کرد».این در حالی است که مقام های ایرانی گفته بودند در وین 4 حتی یک سطر از توافق نهایی نوشته نشده است.این مقام امریکایی که نام وی فاش نشده گفته است: «ايران و گروه 1+5 تهيه پيش نويس توافق جامع هسته اي را در آخرين دور مذاکرات شان در ماه مي (اواخر ارديبهشت ماه ) آغاز کردند و اين مساله در دور جديد گفت و گوها که روز دوشنبه آغاز شد، ادامه مي يابد».وی ادامه داده است: «در واقع در آخرين دور مذاکرات، بخش اندکي از پيش نويس توافق تهيه شد و انتظار مي رود که بخش هاي بيشتر در جريان اين دور مذاکرات تنظيم شود».وی با تاکيد بر اینکه اختلاف نظر های مهم به قوت خود باقی است، اضافه کرد: «در مذاکرات دو جانبه بين ايران و آمريکا که طي روزهاي دوشنبه و سه شنبه هفته گذشته در ژنو برگزار شد، پيشرفتي به دست آمده است. نه تنها پس از آن دو روز يکديگر را بهتر درک کرديم، بلکه تصور مي کنم که دو طرف مي توانيم موقعيت هايي را تصور کنيم که شايد بتوانيم اختلاف ها را از ميان برداريم».وی تاکید کرده است: «همانطور که مي دانيد اين توافقي است که به موجب آن بر سر هيچ چيز توافق نمي شود مگر اينکه بر سر همه چيز توافق شود و هيچ کس مايل نيست حرفي از مسائل مورد توافق زند تا زماني که واقعا مجبور به اين کار شود».اکنون هیچ اطلاعات تایید شده ای در این باره وجود ندارد که پیشرفتی که این مقام امریکایی از آن سخن گفته دقیقا در کجا بوده و اختلاف های مهم کجاست.منابع دیپلماتیک در گفت وگو با «ایران هسته ای» تایید کرده اند ایران در مذاکرات دوجانبه با امریکا پیشنهادی به این کشور ارائه کرده است ولی جزئیات این پیشنهاد دقیقا معلوم نیست.علاوه بر این، اظهارات این مقام امریکایی که تا کنون از سوی تیم مذاکره کننده ایران تکذیب نشده- با سخنانی که پیش از این از سوی تیم مذاکره کننده ایران بیان شده بود همخوانی ندارد.تیم ایرانی پس از مذاکرات وین 4 تاکید کرده بود حتی یک سطر از توافق جامع هم نوشته نشده ولی اکنون مقام امریکایی می گوید این کار در آن مذاکرات آغاز شده و اکنون صرفا ادامه خواهد یافت.ایران و 1+5 اعلام کرده اند در مذاکرات وین 5 نگارش پیش نویس توافق نهایی آغاز خواهد شد.تحلیلگران پیش از این به «ایران هسته ای» گفته اند تیم ایرانی در مذاکرات خطوط قرمزی دارد که مجاز نیست از آنها عدول کند.
          naseri

نظر

• از دوستان لطفا"اگر کسی فایل یا اطلاعات مدونی در خصوص نوع وظرفیت تولیدات پتروشیمی ها و پالایشگاهها داره توسایت قرار بدهد. با تشکر

نظر

• غالبر
              کانال نزولی خود را شکسته و یک پول بک زده است اگر نتواند وارد کانل بشود بسمت پایین حرکت کندو اون سطح فیبوناچی رو بشکند به احتمال زیاد تا اندازه عرض کانال حرکت کند

naseri

نظر

• غبشهر

تشکلیل الگوی ab=cd بزرگ و در دل اون چند الگوی هارمونیک قشنگ از لحاظ الگوی،الگویab=cdتشکیل شده در کف کانال قرار دارد و دو اندیکاتور RSI & CCIدر کف و نشانه های صعود تشکیل واگرایی درCCI چند گواه جهت سعود و اولین حرکت خود میتونه تا نزدیکی 7725 حرکت کنه و بعد یک اصلاح تا سقف کانال ادامه دهد و مثلث گذشته نمودار با تشکیل یک الگوی AB=CDکار خودشو ب پایان برسونه البته اینو بگم این یک نظره و جز در تخیل بنده بیش نیست در کل خود قضاوت کنید

naseri

نظر

• بی بی سی در خبری فوری از بازگشایی سفارت انگلیس در تهران خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، ویلیام هیگ وزیر خارجه انگلیس روز سه شنبه برنامه ای که منجر با بازگشایی سفارت انگلیس در تهران می شود را اعلام خواهد کرد.

انتخابات رئیس جمهور جدید ایران و توافق هسته ای باعث بهبود روابط ایران و انگلیس شده است.

دو کشور منافع مشترکی در مقابله با گروه تروریستی داعش داند.

روابط دیپلماتیک تهران و لندن پس از حمله ای به سفارت انگلیس در ایران در سال 2011 قطع شده بود.

نظر

• خبرگزاري آريا- نماينده روسيه در 1+5 مذاکره.اش با عراقچي را خوب و سازنده توصيف کرد.
                    به گزارش خبرگزاري آريا، سرگئي ريابکوف در جمع خبرنگاران هنگام ترک هتل محل اقامتش با اشاره به ديدار امروز صبحش با سيد عباس عراقچي گفت: اين ديدار خوب و سازنده بود.
                    وي در پاسخ به اين پرسش که فرايند نگارش متن پيش.نويس آغاز شده است؟ گفت : ما خيلي جلو نرفته.ايم اما در فرايندش هستيم.
                    ريابکوف در پاسخ به اين.که نگارش متن پيش.نويس آغاز شده است ؟ گفت: بله تقريبا.

نظر

• نظر

• نوشته اصلی توسط arminfar نمایش پست ها

تحلیل تکنیکال هم که کار نمیکنی
                        مدیریت سرمایه هم که باهاش کاری نداری
                        فاندمنتال هم که نیستی ترید بلند مدت کنی
                        اگه رانت هم داری که اینجا دیگه سر نمیزنی
                        فقط یک روش ترید میمونه خوابنما شدن و داستان سرایی

نظر

• نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
                          تحلیل تکنیکال هم که کار نمیکنی
                          مدیریت سرمایه هم که باهاش کاری نداری
                          فاندمنتال هم که نیستی ترید بلند مدت کنی
                          اگه رانت هم داری که اینجا دیگه سر نمیزنی
                          فقط یک روش ترید میمونه خوابنما شدن و داستان سرایی
                          همه این حرفا درست

شما یک هفته مهلت داری

یک سهم معرفی کنی

دوست عزیز

اگر ادعایی داری

ثابت کن

وگرنه شما هم تنها کتاب جان مورفی رو خوندی و خواب نما شدی اینگار

هر کی گرفت گرفت نگرفت

گرفتار است و گرفتار

برید به نمودار شدووص و فرصتهای نوسانش فکر کنید

و با نظر حضرات بسنجید
                          ویرایش توسط arminfar : https://www.traderha.com/member/13968-arminfar در ساعت 06-17-2014, 05:01 PM

نظر

• فخوز از نگاه تصویر
                            دوستان انتقادی باشه با جان و دل می پذیرم،

ویرایش توسط jak110 : https://www.traderha.com/member/8382-jak110 در ساعت 06-17-2014, 05:00 PM
                            naseri

نظر

• شرکت های پالایشی یا همان لیدرهای سابق بازار سرمایه این روزها با ابهامات فراوان در صورت های مالی خود دست و پنجه نرم می کنند. که هر کدام از آنها آثار با اهمیتی بر سود هر سهم آنها خواهد داشت.در گزارش پیش رو برخی از این ابهامات را به استناد نمونه گزارش های شرکت پالایش نفت اصفهان مورد بررسی قرار می دهیم.

با مطالعه موارد ذکر شده در نامه فوق ابهام عنوان شده در بند 3 توجه هر خواننده ای را به خود جلب می کند. بحث نرخ خوراک و نرخ تسعیر ارز در نظر گرفته شده برای آن، اما این بار نه برای سال پیش رو بلکه پیرامون نرخ خوراک مصرفی در شش ماهه دوم سال 91!براساس گزارش بورس نیوز و در پی بررسی این موضوع از مقام های مسئول در شرکت های پالایشی ابهام مذکور از زمانی پا به گزارش های مالی این شرکت ها گذاشت که در اواخر سال 91 و همزمان با شروع نوسان های نرخ ارز در کشور ، شرکت پالایش و پخش در نامه ای به شرکت های پالایشی، مقرر کرد تا مجموعه های مذکور نرخ تسعیر ارز محصولاتی که در نیمه دوم سال 91 به صورت صادراتی به فروش رسانده اند را از نرخ ارز مرجع به مبادله ای تغییر دهند.این اطلاعیه درحالی به پالایشگاه ها ابلاغ شد که بخش اعظمی از محصولات آنها در نیمه دوم سال 91 به فروش رسیده بود و امکان دریافت ما به تفاوت نرخ ارز مرجع و مبادله از مشتریان وجود نداشت چرا که تحقق چنین امری در واقع به معنای عدم پایبندی به قرارداد میان شرکت ها با مشتریان خود بود.
                              با توجه به این ابهامات متأسفانه نه شرکت ها نه شرکت پالایش و پخش اقدام به شفاف سازی نمی کنند و این مورد بسیار مهم همچنان در هاله ابهام باقی مانده است که بر روند سهام این شرکت ها در بورس تأثیر بسزایی گذاشته است در حالی که بهتر آن است که با پیگیری های لازم از سوی سازمان بورس این امر به نتیجه برسد چون هرگونه تغییر مثبت یا منفی در این بین می تواند به زیان یا سود شرکت ها بیانجامد و روند مهم را صعودی یا نزولی کند. در پایان از کلیه صاحبنظران برای شرکت در بحث و ارایه نقطه نظرات دعوت می شود.

به این ترتیب کشمکش میان پالایشگاه ها و شرکت ملی پالایش و پخش درحالی در جریان بود تا اینکه در تاریخ 3/7/92 حسابرس کل هیات اول امور اقتصادی و زیر بنایی دیوان محاسبات با ارسال نامه ای به شرکت های پالایشی مقرر کرد، مبنای نرخ تسعیر ارز خوراک تحویلی به شرکت های پالایشی از تاریخ 1/7/91 بر اساس نرخ ارز مبادلاتی باشد.به این ترتیب مشکل پالایشگاه ها دو چندان شد، چرا که در بحث درآمدی امکان تسعیر ارز محصولات فروخته شده به مشترریان با ارز مبادلاتی وجود نداشت اما در این سوی ماجرا دولت قدرت بیشتری برای دریافت ما به تفاوت نرخ ارز خوراک تحویلی به مجموعه های پالایشی داشت.نکته ای که در این ماجرا قابل توجه و البته تعجب بر انگیز است عدم توجه مسئولان ذیربط به آثار اعمال ارز مبادلاتی برای خوراک مصرفی نیمه دوم سال 91 این شرکت ها است.برای درک بهتر تاثیر مذکور در بررسی تحلیلی نه چندان پیچیده ای می توان به میزان تاثیر این مصوبه بر سود هر سهم شرکت های پالایشی پی برد.در قدم اول میزان مصرف نفت خام توسط شرکت های پالایشی در نیمه دوم سال 91 مورد بررسی قرار گرفته است:

با عنایت به اطلاعات موجود در گزارش های سال 91 ، قیمت خرید نفت خام توسط شرکت های پالایشی با نرخ ارز مرجع 1226 تومان تسعیر شده ، بنابراین قیمت جهانی این ماده مصرفی در دوره شش ماهه دوم سال 91 به شرح ذیل بوده است:

حال که قیمت های جهانی در دوره شش ماهه دوم سال 91 بدست آمده به راحتی می توان بررسی کرد که در صورت تغییر نرخ ارز از 1226 تومان به 2450 تومان بهای تمام شده خرید نفت خام شرکت های پالایشی، در دوره مذکور چه میزان هزینه اضافی بر آنها متحمل خواهد کرد.

*نرخ ارز جهت تسعیر قیمت جهانی نفت نفت خام در سناریوی فوق 2450 تومان لحاظ شده است.و اما آنچه می تواند نتیجه نهایی محاسبات انجام شده را کامل نماید، اثر تفاوت هزینه های ایجاد شده براساس نرخ ارز مبادلاتی با مرجع، بر سود هر سهم شرکت ها می باشد:
                              ارقام به میلیون ریال

همان طورکه از محاسبات فوق پیداست، در صورت در نظر گرفتن ارز مبادلاتی 2450 تومانی جهت تسعیر نفت خام تحویلی به شرکت های پالایشی در نیمه دوم سال 91 ، بهای تمام شده این شرکت ها برای دوره مذکور به اندازه ای افزایش خواهد یافت که موجب زیان ده شدن آن ها می گردد به خصوص آنکه عملا امکان تسعیر درآمدها با ارز مبادلاتی در دوره مذکور وجود ندارد.و اما سوال اساسی اینجا است که مسئولان ذیربط در دیوان محاسبات بر اساس چه استدلالی درخواست تسعیر بهای نفت خام تحویلی به این شرکت ها در نیمه دوم سال 91 را دارد؟با توجه به این ابهامات متأسفانه نه شرکت ها نه شرکت پالایش و پخش اقدام به شفاف سازی نمی کنند و این مورد بسیار مهم همچنان در هاله ابهام باقی مانده است که بر روند سهام این شرکت ها در بورس تأثیر بسزایی گذاشته است در حالی که بهتر آن است که با پیگیری های لازم از سوی سازمان بورس این امر به نتیجه برسد چون هرگونه تغییر مثبت یا منفی در این بین می تواند به زیان یا سود شرکت ها بیانجامد و روند مهم را صعودی یا نزولی کند. در پایان از کلیه صاحبنظران برای شرکت در بحث و ارایه نقطه نظرات دعوت می شود.نکات حائز اهمیت*در خصوص بند اول ذکر شده در نامه شرکت پالایش نفت اصفهان که پیرامون تخصیص یارانه فروش پنج فرآورده اصلی تولیدی و تحویلی به شرکت پالایش و پخش می باشد، کلیه شرکت های پالایشی ذخایر لازم را لحاظ نمودند تا در صورت کاهش درآمد های مذکور تاثیر زیادی به سود هر سهم وارد نگردد.* پیرامون افزایش مبالغ نفت خام دریافتی و ما به تفاوت نرخ تسعیر این ماده مصرفی تنها شرکت پالایش نفت اصفهان ذخیره ای معادل 1086 میلیارد ریال در حسابهای خود در نظر گرفته است.این امر به نتیجه برسد چون هرگونه تغییر مثبت یا منفی در این بین می تواند به زیان یا سود شرکت ها بیانجامد و روند مهم را صعودی یا نزولی کند.

حالا هی تحلیل تکنیکال در بکن و بگو فلان و فلان

سهم رو باید شناخت

نمیگم تکنیکال بد است و لی باید بیشتر از تکنیکال صرف بدونیم

گروه رو بشناسیم

علت رشد سهم رو بدونیم

نزدیک مجمع و خبرهای مهم اش رو بشناسیم وغیره..........

قصد جدل هم ندارم

منش من نیست

حتی قبل از عید هم چند بار دوستمون متا بمن یکی دوبار انتقاد داشت

ولی حتی جواب ندادم چون بجث من اثبات نظرات خودم نیست

بلکه سود بیشتر رفیق و دوستامون تو این فروم است

و گرنه اثبات این گفته ها برای یک ایدی مجازی شان و منزلتی نیست

که من دنبالش باشم

هر کس با مثالهای که زدم و اشاره به

ایدی وحید 20 کردم

میونه براش قابل تامل باشه

بنظرم جناب فرشید وحید 20 رو خوب بشناسه و

حرف منو تصدیق کنه

حالا انشالله دوستان همه گی تو سود باشن

راه های رسیدن به خداوند بسیار است

ولی اگر جواب نگرفتی از راه

سعی کن به ضعفت فکر کنی و اصلاح

جناب فرشید در یک جا یی نماد وبصادر رو انتخاب و اعلام کردن

اقا فرشید ایا با گفته های خودت بسنج ایا رعایت کرده بودی !!!!!!!!!!!!!

نه

قضاوت با خودتان

نظر

• دوستان وضعیت اخابر و همراه را برای فردا کنترل کنید
                                ویرایش توسط sirous41533 : https://www.traderha.com/member/12293-sirous41533 در ساعت 06-17-2014, 05:52 PM

نظر

پردازش ...
                                X