اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دنیای تریدری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• به صورت کلی یک پلن معاملاتی شامل 3 بخش اساسی است : تحلیل بازار - مدیریت سرمایه - روانشناسی معامله

شما در هر 3 بخش باید استراتژی خاصی را با توجه به توانانی ، شناخت از بازار و شخصیت خود انتخاب کنید .

از نظر ارزشی ، تحلیل تنها 20 تا 30 درصد موفقیت شما را تضمین میکند و 70-80 درصد موفقیت به 2 مورد بعدی مربوط میشه .
    پس اول باید در هر 3 بخش به مطالعه و تمرین بپردازید تا بتونید به مبحث مربوطه احاطه پیدا کنید .

پلن معاملاتی باید بتونه به این سولات جواب بده .

1. من چه چیزی را معامله میکنم ؟ چه جفت ارزی ؟ چه کالایی ؟
    2. در چه تایم فریمی تحلیل میکنم ؟
    3. در چه تایم فریمی معامله میکنم و معاملاتم بلند مدتی است یا کوتاه مدتی یا میان مدتی . ؟
    4.استراتژی من برای تحلیل چیست ؟ یعنی از چه ابزار استفاده میکنم ؟ الیوت ؟ خط روند ؟ گن ؟ یا هر چیزی و ترکیبی . مهم اینه که ثابت باشه .
    5.من چه موقع معامله نمیکنم ؟
    6. نقطه ورود را چطور مشخص میکنم ؟
    7. نقطه خروج را جطور ؟
    8. مدیریت سرمایه من به چه نحوی است ؟ با چه درصدی از سرمایه وارد بازار میشوم ؟ چقدر ریسک میکنم ؟ نسبت ریسک/ریوارد را چه میزان تعیین میکنم ؟ چه موقع استاپ را جابجا میکنم ؟ همزمان چند معامله خواهم داشت ؟ استراتژی من واسه کم کردن ریسک چه هست ؟ و ......

در ضمن بحثهای روانشناسی هم مفصل باید در نظر گرفته بشه .
    ویرایش توسط bulkowski : https://www.traderha.com/member/4195-bulkowski در ساعت 04-05-2012, 01:40 PM
    مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

• نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
      ترید در جهت روند! همه این جمله را شنیدیم ولی وقتی به تحلیل ها نگاه میکنیم بیشتر دنبال نقطه برگشت از روند هستند! وقتی میبینیم یک روند اغاز شده چگونه میتوانیم وارد ان شویم نه اینکه منتظر برگشت ان باشیم؟ تریل کردن یعنی چه ؟
      نوشته اصلی توسط bulkowski نمایش پست ها

جمله ترید در جهت روند یه عبارت خیلی کلی است . هر چند در سطح کلان صحیح است اما از این جمله نه میشه نتیجه گرفت نه چیزی.
      چون معلوم نیست منظور کدوم روند هست ؟ . در کدام تایم فریم ؟ با چه دیدی ؟ با چه سیستمی ؟
      در ضمن نقطه ورود و خروج شما به پلان معاملاتی شما بر میگرد نه تحلیلتون .

البته یکی از مشکلات تحلیل تکنیکالی که الان بین همه باب شده همینه که همه دنبال نقطه برگشت هستند و کمتر به ادامه روند توجه میشه .
      سلام
      برداشت من از ایند جمله معروف ترید در جهت روند این هست که شما یک تحلیل تکنیکال میتونه الگو باشه(هارمونیک یا کلاسیک یا الگوهای عجیب و غریب ) یا تحلیل قیمتی باشه یا اصلا تحلیل زمانی باشه یا هر 3تاش قاطی باشه...انجام میدید و موج بعدی بازار رو پیشبینی میکنید
      در یک یا دو تایم پایین تر اون موج یک روند است حالا باید در جهت روند ترید کرد هروقت دیدین روند واگرایی داده یا حدس زدید اخر عمر روند هست از روند سواری پیاده میشید
      بدترین حالتش هم اینه که قیمت استاپ شما رو که پشت دره ها یا سقف ها تریل کردید بزنه...
      چقدر ساده...
      اینم برداشت یک تریدر متضرر
      منتظر نظرات اساتید درباره این پست هستم
      ویرایش توسط sadegh : https://www.traderha.com/member/4562-sadegh در ساعت 04-05-2012, 03:19 PM
      هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
      باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
      .

نظر

در واگرایی ها اگر بین دو قله(کف) یک حرکت سوینگ طولانی ایجاد شود ایا واگرایی بی اعتبار است؟
        سلام

اگر بین دو قله یا دوکف قله یا کف اضافی داشته باشیم از اعتبار واگرایی کاسته میشه نه اینکه کلا بی اعتبار بشه .
        با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

ایا بدون یادگیری امواج الیوت میتوان در فارکس موفق شد؟
          سلام

شما میتونید حتی فقط با یک ابزار در این بازار موفق بشید به شرطی که برنامه و هدف داشته باشید .ولی برای اینکه درصد موفقیت ما بیشتر باشه بایستی ابزارها رو با هم تلفیق کنیم .
          با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

نظر

• شما موافقید واقعاً 95% معامله گران ضرر می کنند؟این 95% چند درصد پول در اختیار دارند و اون 5% چقدر؟

نظر

• شمارش کندلها

برای شمارش کندل وقتی با یک حرکت سوئینگ مواجهیم چه باید بکنیم؟ این حرکت را انتهای حرکت قبل در نظر بگیریم یا ابتدای حرکت جدید؟
              در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

• نوشته اصلی توسط نگارمتولی نمایش پست ها
                شما موافقید واقعاً 95% معامله گران ضرر می کنند؟این 95% چند درصد پول در اختیار دارند و اون 5% چقدر؟
                سلام

من موافقم . به این دلیل که کمتر کسی که بتونه از نظر روانی تو این بازار به خودش مسلط باشه . کمتر کسی هست که برنامه ریزی و سیستم معاملاتی داشته باشه . تازه اگر سیستم هم داشته باشه خیلی سخت که بتونه بهش همیشه پایبند باشه .
                چرا که انسان ذاتا بی نظمی دوست داره . مثلا اگر به یک نفر بگید یک کار مشخصی به دقت هر روز انجام بده مثلا برای 6 ماه . مطمئنا بعد از چند روز خسته میشه و برنامه رو رها میکنه .
                کسانی تو این بازار برنده هستند که واقعا نظم و دیسیپلین کاری رعایت کنند و هیچ عاملی باعث نشه خلاف برنامه رفتار کنند .
                ویرایش توسط مصطفی : https://www.traderha.com/member/9-مصطفی در ساعت 04-11-2012, 05:36 PM

نظر

• بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام

مطالب چندین صفحه قبل رو امروز شنبه بود و وقت خوبی برای مطالعه شکر خدا خوندم ، دو مبحث نظر بیننده رو جلب میکنه یه بحثی هم در این صفحات آخر که این هم راه گشا وجالبه ولی اجازه میخوان ابتدا قبل از این که وارد بحث جدید بشم با یک چند خطی به موضوعات قبلی یک نگاه داشته باشیم - ساعات کاری در بازار که دوستان در آن ساعات فعالیت میکنند و دوم اینکه نوع ابزارهای که عمدتا استفاده میکنند که بیشتر ابزارهای تکنیکی هستش و گاهی تقویم های اقتصادی که کمتر به اون ها اشاره شده!
                  لازم میدونم به سهم خودم مطلبی رو بیان کنم :
                  ساعات کاری بازارهای مالی مختلف که به گونه ای است که در طول شبانه روز در ساعاتی از هم جدا هستند و البته بصورت متوالی و پشت سر هم اند و در بعضی ساعات نیزبصورت ( به اصطلاح over lap با هم در ساعتی در بسته شدن و باز شدن یک بازار) مشترک هستند ، باید دانست که علاوه بر خصوصیات مشترکی که هر یک از این بازار ها با هم دارند ، دارای خصوصیات منحصر به خودی نیز هستند که فعالان بازار باید برای موفقیت در آن اساس اولیه آن ها را بدانند یک مثال، شاید کمکی به درک بهتر مطلب داشته باشد : دانستن سیاست تعیین و نرخ بهره میزان آن در یک بازار منطقه ای به شناخت ترند واحد های ارزی آن منطقه نسبت به هم و نسبت به مناطق دیگر کمک بسزای میکند !
                  توصیه میشود دوستان امکان زمان فعالیت خود را در بازار با دانش خود از خصوصیات بازار منطبق و همواره بروز رسانی کنند
                  استفاده از ابزارهای تکنیکی در بازار که به نوعی دوستان از آن ها استفاده میکنند . اعلام داشتند ، عموماه سلیقه ای بوده و حسب قابل درک بودن و یا معروف بودن آن است ( البته این مطلب استنباط شخصی و برداشت از خواندن مطالب بوده) یک مثال شاید قبل از توضیح بد نباشه اندیکاتور MACD یا همون مک دی یا بعضا به اشتباه ام ای سی دی هم خونده میشه این روزها ! برای چی هستش ؟ - بله درسته یک Moving Average برای واگرایی و هم گرایی ! خوب قبول اما اگر کسی این رو برای confirm و تایید استفاده میکنه خیلی خوبه ، ولی اگر برای signal گیری ازش استفاده کنیم خیلی با تاخیر هستش ! مثل پدر بزرگی میمونه در یک خانواده که واقعا تجربش زیاده و حرفش هم حرفه ، ولی دیر حرف میزنه ! در کل میخوام بگم ببینم از چه ابزاری برای چه کاری استفاده میکنیم با انبر دست میشه پیچ باز کرد ولی ابزارش پیچ گوشتی هستش !
                  در کل فقط برای اینکه جملات با کلمات نفی ختم نشه عرض کنم در بررسی بازار ما از ازنظر تکنیکال بدین شکل عمل میکنم : ابتدا بدنبال پناسیل هستیم ( ساعت 2 نصف شب کسی تو ایستگاه اتوبوس منتظر اتوبوس نمیشینه!)
                  مارکتی که به هر دلیل پتانسیل نداشت و اندیکاتورها ی پتانسیل هم تاییدی نداشت که هیچ و اگر داشت میریم مرحله بعدی RANG ,Trend رو پیدا میکنیم ( که با اندیکاتور نیست این قضیه ) -- مرحله بعد در پی شتاب در بازار هستیم با اندیکاتورهای مربوطه ( با اندیکاتور که راحت هستید !) در آخر اگر signal رو با اندیکاتور پیدا میکنید الان وقتش هستش! و اگر نه ، با ابزازهای دیگه ( استراتژی خاص ، مدیریت سرمایه و....) به دنبالشون هستیم و با اندیکاتور به دنبال سیگنال تایید ب .
                  شکل زیر در رابطه با زمانهای بازار و همچنین انطباق زمانی آنهاست برای پیدا کردن انطباق زمان به وقت ایران ابتدا ساعات را به وقت GMT یا EST سپس به وقت محلی تبدیل نماید
                  [
                  با تشکر
                  داود فرد
                  ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 04-28-2012, 03:38 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط مصطفی نمایش پست ها
                    سلام

من موافقم . به این دلیل که کمتر کسی که بتونه از نظر روانی تو این بازار به خودش مسلط باشه . کمتر کسی هست که برنامه ریزی و سیستم معاملاتی داشته باشه . تازه اگر سیستم هم داشته باشه خیلی سخت که بتونه بهش همیشه پایبند باشه .
                    چرا که انسان ذاتا بی نظمی دوست داره . مثلا اگر به یک نفر بگید یک کار مشخصی به دقت هر روز انجام بده مثلا برای 6 ماه . مطمئنا بعد از چند روز خسته میشه و برنامه رو رها میکنه .
                    کسانی تو این بازار برنده هستند که واقعا نظم و دیسیپلین کاری رعایت کنند و هیچ عاملی باعث نشه خلاف برنامه رفتار کنند .

بسم الله

با سلام من نیز به نوبه خود با فرمایشات مدیر محترم نرم افزاز جناب مصطفی از جهت توضیح مطالب کاملا موافقم ، فقط نکته ای لازم دانستم در این جا پیرو فرمایشات ایشان عرض کنم در رابطه با در صد های است که بیان شده ، این درصد ی که رواج پیدا کرده که گاهی 90 % به 10 % هم در جاهای دیده میشه خیلی واقعی نیست ، و ریشه در طرح مرهمی برای بازندگانی داره که از طریق بروکرهای دسته چندم و بعضا خدای ناکرده مغرض اشائه پیدا کرده در جهان سوم ،
                    که تریدر فکر کنه که خوب حال که خدای ناکرده من هم بازنده هستم جرءاکثریتم و ...شاید در بعضی سطوح کاری و منطقه ای درصد بالا باشه ولی اون هم این مقدار نیست !
                    من خدمتون عرض میکنم اگر کسی یک سیستم منطقی با در نظر گرفتن مراحل اجرای یک شغل رو در این کار رعایت کند ریسک این کار به نسبت درآمد آن از کار های دیگر بیشتر نیست !

با تشکر

نظر

• سئوال اینجایه که چرا کمتر کسی حتی تو این سایت پیدا میشه که از سود سالانش صحبت کنه من در بورس سهام خودمون زیاد فعالیت کردم اونجا راحت تر در این مورد ها صحبت میشد.

نظر

• نوشته اصلی توسط mahon نمایش پست ها
                        سئوال اینجایه که چرا کمتر کسی حتی تو این سایت پیدا میشه که از سود سالانش صحبت کنه من در بورس سهام خودمون زیاد فعالیت کردم اونجا راحت تر در این مورد ها صحبت میشد.
                        سود سالانه بستگی به پلان شما در مدیریت سرمایه داره عزیزم

بلفرض در یک پلان که شاید به درازای شش ماه به طول بیانجامد شما قادر خواهید بود یک مبلف ناچیز را به مبلغ قابل توجهی رشد دهید

یا اینکه سود ثابت در نظر داشته باشید بلفرض ماهیانه بین 5 الی 10 درصد سرمایه..

دنیای این بازار با بورس تهران کلی فرق داره...

نظر

• بسم الله
                          با سلام
                          بازارهای بورس داخلی هم خوب هستن و جذابیت خودشون رو دارند ولی بدلیل یک سوی بودن و این که شما در آن واحد وهمزمان نمیتوانتد پوزیشن خرید و فروش بر روی یک کالا داشته باشید و یا اینکه سود شما در روز محدود به بیشتر از 3 % نیست که البته شنیده ایم که اخیرا به 5 % نیز ارتقا یافته اما مطمئن نیستم نسبت به بازارهای جهانی که از (ترنو ول روزانه) گردش مالی حدود 4 ترلییون دلار برخودار است و به دلیل استفاده کردن از اهرم که به طور میانگین بین 1 به 100 یا 200 است و در بازار آتی طلا داخلی (فیوچر گلد) یک به ده است و آنجا نیز یک سویه میباشد جذابیت بیشتری دارد ،
                          اما سوال فرموده بودید که چرا صحبت از سود سالیانه نیست دلیل آن را عرض میکنم : بازارهای جهانی بر مبنای تقویم های ماهیانه و ارزشگذاری بر نرخ بهره مثلا برای معاملات ارز که بصورت ماهیانه تعیین میشوند حرکت میکنند و به دلیل جمع بندی های سه ماهه در بعضی از حرکت های فصلی ( quarter )بعضا در فیوچر و آپشن 3 ماهه نیز هست .
                          اما در کل :
                          در بازارهای داخلی درشرایط بسیار ایده آل درآمد حدود 60 % یا 120 درصد در سال است بدونه استفاده از اهرم است یا اهرم یک به ده درفیوچر گلد
                          اما در این گونه بازارها در شرایط 6 ماه در سطح پایین و رو به متوسط این میزان با ورودی 10 % سرمایه و 90 % پشتیبان با اهرم 1 به 33 قابل حصول است ، یعنی 1 به 2 از نظز زمانی ، انشالله

باز از تشریف فرمایی در جمع ما از شما سپاس گزاریم
                          و همچنان آماده پاسخ گویی

فرد

نظر

• ميزان سود حاصل از بازار سرمايه

با سلام خدمت كليه دوستان
                            با اجازه از محضر اساتيد
                            اين ميزان به نظر بنده بستگي زيادي به پلتفرم هر معامله گر داره چون يكي در ماه با پلتفرمش 10 درصد و يكي در سال با پلتفرم ديگه اي 10 درصد بدست مياره لذا با طرح برنامه مشخص براي خودتون اول با كم كردن ميزان ضرر و بعد با برنامه ريزي دقيق ميشه سود قابل ملاحظه اي كسب كرد

با تشكر
                            صبر و شكيبايي و اميد و توكل به حق برترين راه رسيدن به اهداف بزرگ

نظر

• نوشته اصلی توسط mehrmts نمایش پست ها
                              با سلام خدمت كليه دوستان
                              با اجازه از محضر اساتيد
                              اين ميزان به نظر بنده بستگي زيادي به پلتفرم هر معامله گر داره چون يكي در ماه با پلتفرمش 10 درصد و يكي در سال با پلتفرم ديگه اي 10 درصد بدست مياره لذا با طرح برنامه مشخص براي خودتون اول با كم كردن ميزان ضرر و بعد با برنامه ريزي دقيق ميشه سود قابل ملاحظه اي كسب كرد

با تشكر

بسم الله

با سلام خدمت دوست عزیز
                              بله این مطلب کلی هستش در پست قبل از هم بیان شد ما شرایط ایده آل رو در نظر داشته ایم و یک جواب کلی رو مطرح کردیم چناچه مایل به باز شدن بیشتر مطلب دارید یک مثال
                              از پلفرم بفرمایید ، خوشحال خواهیم شد مسئله "سود حاصل از بازاز سرمایه " و ارتباط آن با پلتفرم برای دوستان دیگر که این تاپیک را میبینند بهتر روشن گردد .

البته من بعنوان کسی که در این ضمینه و همچنین مطالب مرتبط به فن آوری اطلاعات در رابطه با بازارهای بورس اطلاعات دارم بیان میکنم که بحث پلتفرم در بازاز های داخلی و خارجی در حال حاضر به هیچ عنوان قابل قیاس نیست آن هم به دلیل مسائل ارتباط آنلاین میباشد ولی در بحث کلی پلتفرم می تواند ابزار تعیین کننده ای باشد که محور عرایض بنده نبوده

باز از تشریف فرمایی در جمع ما از شما سپاس گزاریم
                              و همچنان آماده پاسخ گویی

فرد

نظر

• به نظر انتها ساعت کاری اروپا و ابتدا ساعت کاری امریکا البته بیشتر برای جفت ارزهای یورو/دلار و پوند / دلار

نظر

پردازش ...
                                X