اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دنیای تریدری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام و درود
    درود بر دوست عزیزم روند یاب . بازهم اظهار ندامت و پشیمانی بازهم خبرهای ناگوار . واقعا" آدم دلش به در میاد از مصائب و مشکلات چه بر خود و چه بر دیگران .
    جناب روند یاب لازم دیدم به چند نکته اشاره کنم گر چه میدانم اینجور وقتها حرف دیگران میشه نمک بر زخم اما انسان فقط در مشکلات و سختی هاست که میتواند درب فتح و پیروزی را باز کند . قدر این لحظه ها رو بدان و به جای گلایه و شکایت بشین به کارهای 5 سال گذشتت فکر کن و وجدان خود را قاضی کن .ببین مقصر شما بودید یا بازار .
    حرفم را با یک مثال شروع کنم . امروز به شما میگن بیا یک نمایشگاه اتومبیل باز کن و اگر یک پوزشه در ماه بفروشی چند صد میلیون سود خواهی کرد . اولین جوابی که خواهی داد میگی نمایشگاه ها ها ها فقط باید خداد میلیون پول سرقفلی بدم تا نمایشگاه باز کنم از کجا بیارم , حال بر فرض که دادم پورشه بخرم هاها ها فقط باید خداد میلیون بدم تا چند دستگاه ماشین بزارم پول یک چرخش را هم نمیتونم بدم چه برسه به اینکه چند دستگاه بخرم بزرارم تو نمایشگاه . بعد پیشنهاد میشه خوب اگر نمیتونی نمایشگاه داشته باشی و پورشه پس برو دلالی . یک دستگاه ماشین درجه سه ایرانی بخر و بفروش چند صد تومانی سود کنی. اولین کاری که میکنی حساب کتاب میکنی که چقدر پول باید داشته باشی تا مثلا" یک پراید قراضه بخری که شاید از فروشش 100الی 200 تومان سود کنی . بعد با خود فکر میکنی که آیا این مقدار را داری که دست به این کار بزنی یا خیر . حال اگر فرضا" این 15 میلیون را الان دارم آیا 100 الی200 تومان ارزشش را دارد که بخوام این پول را بلوکه کنم خلاصه برای یک پیشنهاد میشینی کلی برای خودت محاسبه میکنی و حساب و کتاب میکنی آخرش با خودت میگی یا این پول را ندارم پس فکر کردن بهش بیهوده است . و یا اینکه سودی که میبرم با وقت و پولی که میزارم ارزش انجام نداره .بعد هم از ورود به آن کار منصرف میشی و میری سراغ کار خودت .
    حال امروز یا با تبلیغات و یا پیشنهاد دوستان و غیره .... آمدی تو فارکس آیا روز اول فکر کردی بازاری که اشخاصی هستند که دارن با خدادها میلیون سرمایه کار میکنن من چقدر سرمایه باید داشته باشم تا بتونم در کنار آنها به ایستم نه اینکه بشینم . من چقدر باید توقع سود داشته باشم تا بتوانم در راستای گردو غبار پای آنها فعالیت کنم . مطمئنم که این محاسبات را نکردی . آیا فکر کردی که اون سرمایه دار کلان وقتی دست به معاملات میزنه با لوریج صفر معامله میکنه یعنی فقط با سرمایه خودش وارد معامله میشه و انتظارش از بازار حول و حوش ماهی 0.5 الی 1 درصد دور میزنه چون حساب میکنه اگر پولش را دربانک بزاره باید سالی 2 الی 3.5 درصد بگیره بعضی کشورها هم صفر درصد میگه میزارم در بازار که ماهی نیم الی یک درصد هم گیرم بیاد سالش میشه 6 الی 12 درصد کلام را میندازم آسمان هفتم .
    آنوقت من میخوام با یک حسای 100 دلاری لوریج 500 خود معادل یک پوزیشن 50000 هزار دلاری آن آقا که سرمایه گذاری تمامش از پول خودش هست سود کنم .فکر میکنی این منطق داره و آیا این اگر اجرا بشه میشود عدالت بازار .
    پس ای کاش قبل از ورود به این بازار ابتدا چشم را از توهم شسته و از روزنه واقعیت به بازار نگاه کنیم . آنوقت می بینی که به جای آن همه استراتژی و ایندیکاتور و سیستم های معاملاتی و غیره..... با یک موینگ ساده بله فقط یک مووینگ هم میشود از این بازار کسب سود کرد و بطور مستمر هم سود داشت .
    لذا قبلا" هم گفتم باز هم تکرار میکنم به جای اینکه خود جلاد سرمایه خویش شویم و سر دارایی زحمت کشیدمون را زیر گیوتین بزاریم و گردن زنیم بیاییم با واقعیت های بازار مواجه بشیم و بر اساس واقعیتهای بازار ترید کنیم . آنوقت هست که میتونی از کار و تریدو پولت لذت ببری و دچار این همه مریضیهای جور واجور که اسم بردید نشوید .
    خواهشا" تصمیم بگیرید واقع بین شوید در هر کاری که قدم می نهید .
    انشااله که از این به بعد چه در فارکس و چه در دیگر بازارها موفق باشی و خبر های خوب دریافت کنیم . بابت پر حرفی ها هم پوزش میخواهم .
    در پایان توصیه میکنم سری به پستهای 197 به بعد همین تاپیک دنیای تریدری بزنید و یک مطالعه ای داشته باشید .
    موفق و شاد باشی
    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• ممنون جناب یزدی
      پست 197 و چند تا پست مرتبط بعدش رو خوندم
      البته که درسته و منطقی
      اما در شرایط فعلی اعصاب اجرا کردنشو ندارم
      تصمیم دارم یه کار دیگه رو روع کنم
      اگه وقت کنم به عنوان شغل دوم میام سراغ فارکس
      ایدم هیجوقت دیگه سراغش نیام. نمیدونم
      به هر حال حال ممنونم

هیچ تریدری در دنیا صلاحیت تعیین حجم و حتی اردر گذاری نداره. این وظیفه نرم افزار هاست.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
      معلوم بودن هدف، نقطه آغاز همه موفقیت هاست.
      -----------------------------------------------------------------------------------------------
      «من دعا و هو لایحس سوی الاجابة، استجیب له»:
      هر کس دعا کند و جز اجابت احساس نکند، دعایش مستجاب می شود.

نظر

• کاش نیما عزیز الان یه سر به تاپیک بزنه و یه پیشنهادی بده

شاید یه مدت دور از بازار بودن هم خوب باشه . سالی ۱ ماه دور بودن از بازار خیلی خوبه به نظرم !
        مساله از جایی آغاز میشود که ما خود را جایز خطا میدانیم

نظر

• با سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی جناب آزادی عزیز
          استاد برای بررسی گذشته چارت (حذف تعدادی از کندلها و برگشت آنها )در داینامیک ترایدر 6 گزینه training mode در بعضی تایم فریم ها فعال نیست .لطفا راهنمایی فرمایید . خیلی متشکرم

نظر

• نوشته اصلی توسط rezaei1348 نمایش پست ها
            با سلام و خسته نباشید خدمت استاد گرامی جناب آزادی عزیز
            استاد برای بررسی گذشته چارت (حذف تعدادی از کندلها و برگشت آنها )در داینامیک ترایدر 6 گزینه training mode در بعضی تایم فریم ها فعال نیست .لطفا راهنمایی فرمایید . خیلی متشکرم
            سلام

نباید غیر فعال باشه.

نوشته اصلی توسط AmiR.K نمایش پست ها
            کاش نیما عزیز الان یه سر به تاپیک بزنه و یه پیشنهادی بده

شاید یه مدت دور از بازار بودن هم خوب باشه . سالی ۱ ماه دور بودن از بازار خیلی خوبه به نظرم !
            افرادی که دائماً پای بازار باشند دوره سرمایه گذاری لذت بخششان زیاد طول نمی کشد و حس زدگی نسبت به هر بازاری پیدا میکنند. سعی کنید دوره ای به خود استراحت دهید.
            .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
            https://telegram.me/Cyclicalwaves
            https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• اهمیت مدیریت سرمایه از دید رابرت ماینر (کتاب high probability trading ) ترجمه نقل به مضمون از خودم :

کلید موفقیت بلند مدت در ترید حفظ سرمایه است. همه می دونیم که برای جبران ضرر 20 درصدی باید 25 درصد سود کنیم و برا جبران ضرر 50 درصدی باید 100 درصد سود کنیم . خیلی از تریدرها با حجم بالا به امید سود زیاد وارد پوزیشن می شوند ، این یک امید واهی است . پوزیشن حجم بالا میتونه موجب ضرر سنگین بشه که جبرانش خیلی سخت خواهد بود ، ممکنه با این روش به جایی برسیم که مارکت رو عجیب و غریب بدونیم . هر پوزیشن تکنیکال از کوتاه مدت و بلند مدت به یک چیز اشاره داره " روند اصلی "

بعضی وقتا از همه ریسک ها صرف نظر کرده برای پوزیشن استاپ بزرگ در نظر می گیریم و سعی می کنیم بهش فضا بدیم ، مارکت خلاف پوزیشن حرکت می کنه و ما فک می کنیم بازم موقعیت افزودن به حجم پوزیشن فراهم شده ، نتیجه این کار هم کاملا مشخصه ضرر سنگین یا " کال مارجین " تریدرهای موفق همواره استاپ های تقریبا نزدیک دارند که در صورت شکست یک ضرر قابل قبول متحمل بشوند .

این نکته بسیار حیاتیه که ضرر رو کم کنیم و از سرمایه محافظت کنیم ؛ بهترین تریدرهای موفق آمار برد 50 درصد دارند ، بیشتر تریدرهای بلند مدت آمار ضررشون بیشتر از سودشونه ، اغلب تریدر های آماتور این واقعیت رو قبول نمی کنند ؛ توجه داشته باشید که اگر آمار برد پوزیشن هاتون در طی زمان بالاتر از 50 درصده یک نابغه ترید هستید . توی ترید آمار 30 تا 40 درصد برد خیلی خوبه ؛

به همین خاطر این بسیار حیاتی و مهمه که ضرر ها در معاملات ضررده کم شده و اجازه گسترش سود در معاملات سودده رو بدیم . راه دیگه ای برای موفقیت در ترید وجود نداره
              If you can't control your emotions , you can't control your money

نظر

• در خصوص پست 334(غیر فعال بودن training mode ) بقیه دوستان کسی می تونه کمک کنه؟

نظر

• سلام بر همه دوستان یه سوال از مدیران محترم سایت داشتم علی رغم گرفتاری زیاد سعی میکنم مطالعه کمی در باره فارکس داشته باشم کجا موتم درک خودم رو از مطالب خونده شده بنویسم که دوستان صاحب نظر نظرشونو واسم بگن؟

نظر

• سلام بر همه دوستان یه سوال از مدیران محترم سایت داشتم علی رغم گرفتاری زیاد سعی میکنم مطالعه کمی در باره بازار تبادلات ارزی داشته باشم کجا میتونم درک خودم رو از مطالب خونده شده بنویسم که دوستان صاحب نظر نظرشونو واسم بگن؟

نظر

• سلام به همه عزیزان

انشاالله که حال همگی خوب باشه

من دیروز عضو این تاپیک شدم

و تقریبا یک هفته ای میشه که مطالعه راجع به بازار فارکس رو شروع کردم

البته تو بورس ایران تقریبا 1 سال هست که دارم بصورت جدی فعالیت میکنم و خب آشنایی با بورس هم به چند سال گذشته برمیگرده

از این جهت نا آشنا بازار بورس نیستم.

اما خب حقیقت این هست که من بازار بورس تهران بدون آموزشهای اولیه شروع کردم و بنابراین خیلی راندمان کارم اوایل زیاد نبود . بعد شروع به یادگیری تئوری این کار کردم که خب شرایط خیلی بهتر شد.

اما اون تجربه رو دیگه نمیخوام تکرار کنم واین بار در فارکس تا زمانی که به لحاظ تئوری و شناخت این بازار جهانی در شرایط مناسبی قرار نگیرم وارد این بازار نخواهم شد.

تو 2 روز گذشته مطالب این تاپیک رو از اول خوندم خیلی مفید بود.

خب بهرحال چون من تازه دارم وارد این بازار میشم خیلی مطلب نمیتونم بزنم ولی حتما مطالب شما رو میخونم .

در ضمن من ویدئو های اقای نیما ازادی که تو سایت FXF1.COM هستش رو دارم دانلود میکنم که البته نمیدونم چرا خیلی بسختی دانلود میشه و یا اصلا نمیشه دانلود کرد یعنی سرعت دانلود بشدت پایین میاد !!!!!

برای مثال این لنک جلسه سوم هست. " تحلیل در بازار فارکس-قیمت " که موقع دانلود سرعت به کمتر از 5KB میرسه !!!

http://www.fxf1.com/index.php/forex-...deo-training-3

و البته ویدئو های مربوط به اموزش انلاین تریدینگ الگوهای هارمونیک با سرعت خوبی دانلود میشه ولی پسورد میخواد برای UNZIP کردن که تو سایت fXF1 نیومده.

اگر دوستان راجع به این دو مطلب بتونن منو راهنمایی کنن ممنون میشم.

در ضمن از مدیریت این تالار هم بخاطر ایجاد این محیط گفتگو تشکر میکنم .
                      در فارکس آنچه پایان پذیر است فرصت های معاملاتی نیست ، سرمایه شماست !

نظر

• نوشته اصلی توسط mami_baghi نمایش پست ها
                        سلام بر همه دوستان یه سوال از مدیران محترم سایت داشتم علی رغم گرفتاری زیاد سعی میکنم مطالعه کمی در باره بازار تبادلات ارزی داشته باشم کجا میتونم درک خودم رو از مطالب خونده شده بنویسم که دوستان صاحب نظر نظرشونو واسم بگن؟

سلام

شما در بخش زیر میتونید یک تاپیک برای خودتون ایجاد کنید و تحلیلهاتون در اون قسمت قرار بدید :

http://forum.broker-fa.org/f31/
                        با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• نوشته اصلی توسط sahraie نمایش پست ها
                          سلام به همه عزیزان

انشاالله که حال همگی خوب باشه

من دیروز عضو این تاپیک شدم

و تقریبا یک هفته ای میشه که مطالعه راجع به بازار بازار تبادلات ارزی رو شروع کردم

البته تو بورس ایران تقریبا 1 سال هست که دارم بصورت جدی فعالیت میکنم و خب آشنایی با بورس هم به چند سال گذشته برمیگرده

از این جهت نا آشنا بازار بورس نیستم.

اما خب حقیقت این هست که من بازار بورس تهران بدون آموزشهای اولیه شروع کردم و بنابراین خیلی راندمان کارم اوایل زیاد نبود . بعد شروع به یادگیری تئوری این کار کردم که خب شرایط خیلی بهتر شد.

اما اون تجربه رو دیگه نمیخوام تکرار کنم واین بار در بازار تبادلات ارزی تا زمانی که به لحاظ تئوری و شناخت این بازار جهانی در شرایط مناسبی قرار نگیرم وارد این بازار نخواهم شد.

تو 2 روز گذشته مطالب این تاپیک رو از اول خوندم خیلی مفید بود.

خب بهرحال چون من تازه دارم وارد این بازار میشم خیلی مطلب نمیتونم بزنم ولی حتما مطالب شما رو میخونم .

در ضمن من ویدئو های اقای نیما ازادی که تو سایت FXF1.COM هستش رو دارم دانلود میکنم که البته نمیدونم چرا خیلی بسختی دانلود میشه و یا اصلا نمیشه دانلود کرد یعنی سرعت دانلود بشدت پایین میاد !!!!!

برای مثال این لنک جلسه سوم هست. " تحلیل در بازار بازار تبادلات ارزی-قیمت " که موقع دانلود سرعت به کمتر از 5KB میرسه !!!

http://www.fxf1.com/index.php/forex-...deo-training-3

و البته ویدئو های مربوط به اموزش انلاین تریدینگ الگوهای هارمونیک با سرعت خوبی دانلود میشه ولی پسورد میخواد برای UNZIP کردن که تو سایت fXF1 نیومده.

اگر دوستان راجع به این دو مطلب بتونن منو راهنمایی کنن ممنون میشم.

در ضمن از مدیریت این تالار هم بخاطر ایجاد این محیط گفتگو تشکر میکنم .

سلام

ضمن خوش آمدگویی به شما

فایلهای اموزشی میتونید از تاپیک زیر دانلود کنید :

http://forum.broker-fa.org/f51/دانلو...دینگ-199/
                          با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

• نوشته اصلی توسط مصطفی نمایش پست ها
                            سلام

ضمن خوش آمدگویی به شما

فایلهای اموزشی میتونید از تاپیک زیر دانلود کنید :

http://forum.broker-fa.org/f51/دانلو...دینگ-199/

ممنون آقا مصطفی

خیلی لطف کردید

نظر

• دنیای تریدری واقعا چیزی فراتر از تحلیل هاست.
                              مدتیه که دارم به صورت آزمایشی روی چند حساب 1000 دلاری ترید می کنم. در این آزمایش من در 95 درصد معاملاتم استاپ لاس نذاشتم و با لات کم و مانند سهام یک سبد از جفت ارزها رو تشکیل دادم. حساب ها مینی بودند و هر معامله معمولا با 0.02 الی 0.06 لات . در معاملات از تحلیل ها کمک می گرفتم ولی خیلی به اون ها متکی نبودم. گاها زمانی که موقعیت برای هر دو معامله خرید و فروش همزمان مهیا بود بلافاصله روی جفت ارز مورد نظر هم سل میزدم و هم بای. در تعیین حد سود خیلی وسواس به خرج نمی دادم و بیشتر معاملات یا به حد سود می خورد و یا به صورت دستی بسته میشد. زیاد پای چارت نمی نشینم و شاید گاها روزی 1 بار و حتی در مواردی هفتگی به حساب ها سر میزنم..حتی شاید هفته ها معامله ای انجام ندادم . معاملات در این چند حساب به صورت متنوع انجام شد و کمتر معامله مشابه ای در این چند حساب انجام شد. نتایج که از این چند حساب دریافت کردم جالب بود. هیچیک از این حساب ها کال نشدند. بیش از 90 درصد معاملات با سود بسته شدند حتی در حد چند پیپ ناچیز.تمام این حساب ها در این مدت قریب به 30 الی 40 درصد سود کردند.
                              نتایج بدست آمده از این آزمایشات :
                              1) دائما پای چارت نشینید!
                              2)از ترید کردن نترسید!
                              3) از حداقل ترین لات سایز ها استفاده کنید!
                              4) سعی کنید سبدی از جفت ارز های متنوع رو با هم ترید کنید.
                              5) با تحلیل ترید کنید ولی خیلی به تحلیل ها متکی نباشید!
                              6) پیگیر اخبار مهم اقتصادی باشید اما خیلی در ترید به آن توجه نکنید!!
                              7) معاملات کم حجم و متنوع و گاها دو طرفه باعث میشود شما کمتز از استاپ لاس استفاده کنید یا استاپ های شما نسبت به حد سود وسیعتر در نظر گرفته شود.
                              8) در معاملات صبور باشید و به معاملات زمان بدید تا نتیجه مطلوب رو به شما بده!
                              9) از طمع و حرص پرهیز کنید.

تصویر زیر نتیجه تست یکی از حساب ها با توجه به رعایت موارد فوق طی 6 ماه

انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

• ممون آقا مصطفی

لطف کردید

نظر

پردازش ...
                                X