اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

R T S ( Rang , Trend , Sigal )

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• با تشکر از شیر کردن دانسته هاتون
    میشه لطفا توضیحی در مورد نحوه ورود و خروج بدهید
    من در ابتدای راه هستم
    و میخوام ازین روش بعنوان دید به بازار و
    پوزیشن گیری استفاده کنم
    ممنون میشم چند سیگنال با توضیح و نحوه ورود بدید
    با سپاس

نظر

• جواب-هیچ روشی بهتر از درک سیستمی ترید خودتان وجود ندارد

سلام
      بنده هیچ ادعایی ندارم که 100% سیستم درست است
      چرا که در 23 موقعیت قبلی 20 برد و 3 باخت در 5 هفته داشت
      در این هفته متاسفانه به بازار راکد برخورد کردم که 4 باخت نیز به ان اضافه کرد
      اگر از روش کسی می خواهید استفاده کنید ان را در دمو تست کنید
      با اینحال من روش را ادامه می دهم و پس از 3 ماه تست ان را مستند کرده
      نقاط ضعف و قوت ان را پیدا می کنم و بعد کامل منتشر می شود
      فعلا زود است که سیستم را قبول یا رد کنیم

نوشته اصلی توسط ALIJANDRO نمایش پست ها
      با تشکر از شیر کردن دانسته هاتون
      میشه لطفا توضیحی در مورد نحوه ورود و خروج بدهید
      من در ابتدای راه هستم
      و میخوام ازین روش بعنوان دید به بازار و
      پوزیشن گیری استفاده کنم
      ممنون میشم چند سیگنال با توضیح و نحوه ورود بدید
      با سپاس

نظر

• یا حق
        با سلام خدمت اساتید محترم (بخصوص جناب فرد عزیز و همکار عزیزشون آقای نیسی محترم) که دست بوس شان هستم.
        بنده از اول تاپیک تا کنون چند بار مطالب رو مرور کردم ولی نمی تونم درک درستی از سیگنال گیری ها داشته باشم یعنی وقتی Rang رو رسم می کنم آیا در برخورد قیمت با انتهای یه رنج باید وارد پوزیشن در جهت ترند تشخیص داده باشیم یا خیر؟
        باز هم از حسن دقت شما و صبر و حوصله ای که نشان میدید تشکر میکنم.
        تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• بسم الله الرحمن الرحیم

با تشکر از تمام دوستان که در چند پست اخیر مطالبی را بیان فرمودند لازم میبینم چند مطلبی را با برای بهتر ادامه دادن راه بیان کنم .

ابتدا اینکه RTS یا رنج ترند سیگنال با اینکه قسمتی از یک سیستم میتواند باشد تمام یک سیستم نیست . و با همه محاسنی که من برای این مقوله قائل هستم اما سیستم کامل کنترل بخش های دیگری را لازمه اجرا مناسب میداند و اگر بحث های تکنیکالی کاملا راه گشا بود نیاز به مقوله های از قبیل فاندامنتال و یا بررسی های عددی و یا الگاریتمیک پیش نمی آمد !

در نوشته های قبلی هم عرض شد که با این دید به این مقوله بنگریم که هرسیستمی که شما با آن بتوانید در آمد با ریسک کمتر و آرامش بیشتر داشته باشید آن مقوله میتواند سیستم یا جزئ ای ازیک سیستم خوب باشد .
          در ادامه قبل از آن که راجع به سیگنال گیری مطلبی عرض شود :

به یاید داشته باشید که قبلا هم گفته شده چنانچه ما rang را اشتباه ببینم سرمایه و زمان را از دست میدهم اما اگر ترند را در یک رنچ اشتباه ببینیم تا عوض نشدن rang ما زمان را بیشتر از دست داد ه ایم

و با تکیه بر این اصل تکنیکالی که میگوید تاریخ تکرار میشود ، تا دوباره تکرار شدن آن و دیدن یک قیمت دوباره ما منتظر و امیدوار به برگشت قیمت ونهایتا حرکت در جهت تفکراتما ن هستیم .

و اما در پاسخ دوست عزیزمان در رابطه با سیگنال ، توجه داشته باشیم ، سیگنال تافته ای جدا بافته در این سیستم نیست و یا یک مقوله انفرادی جدا .

از رنج و هم از ترند میتوان بعنوان سیگنال گیری استفاده کرد ا

اما بحث سیگنال گیری بیشتر جزء تکنیک های معامله است تا تاکتیک های تحلیل .

و التبه ابزارهای خود هم را دارد که دراین راستا انشالله بیشتر صحبت خواهیم کرد ولی در اینجا مایلیم دوستان بیشتر به اشکال زدایی دو بخش رنج و ترند و به

خصوص بخش اول rang بپردازند و برای بهتر دیدن مسئله به این سوال برسیم که چه زمانی rang در یک واحد زمانی تغییر میکند و اصطلاحا به رنج همسایه میرود و با چه ابزارهای میتوان بر این اصل صحه گذاری نمود؟ !

در این رابطه در آینده انشالله بیشتر صحبت خواهیم نمود .

و در آخر عرض میشود :

عنقریب کتابی با عنوان تحلیل گر تکنیکال بورس و معامله گر تکنیکال بورس تا ماههای آینده به چاپ خواهد رسید که درحال حاضر در مراحل ثبت و مراحل قانونی است که در صورت تمایل دوستان میتوانند همین مطالب را یک پارچه تر در آن جا بررسی کنند.

انشالله

موفق باشید
          فرد
          ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 07-16-2012, 10:44 PM

نظر

• سلام آقای مهندس فرد و ضمن تشکر از شما بخاطر این بحث بسیار گرانبها که بازار را قابل درک کرده است.
            من مطالب شما را چند بار مرور کردم و ابهاماتی دارم که خدمتتون بیان می کنم در مبحث 2 سوالی که پرسیدید که چرا نمی توانیم باور کنیم که موقیعت خرید در پایین و فروش در بالاست و اگر هم باور کنیم و پوزیشن بگیریم چرا نمی توانیم نگه اش داریم.فقط به سوال اول جواب دادید و در مورد سوال دوم ما خود باید با حدس اینکه احتمالا چون حجم معاملاتمان بالاست یا به این منطقه اطمینان کافی نداریم یا به دلیل شادو ها و حرکت سریع بازار خلاف روند و... اکتفا کنیم. جواب صحیح چیست و چگونه می توانیم عملکرد درستی داشته باشیم بتوانیم در پایین بازار خرید کنیم و آن را نگه داریم؟ و نگه داریم تا کجا حد سود را چطور تشخیص دهیم؟ که در بهترین موقعیت باشد؟

ممنونم

ویرایش توسط میلان کوندرا : https://www.traderha.com/member/3455-میلان-کوندرا در ساعت 07-18-2012, 11:05 PM

نظر

• در مورد 3 نوع حرکت بازار و تظاهرات آن صحبتی نشده استفرموده اید که سه نوع حرکت در بازاز داریم در جهت ترند !trendly ، -- عکس ترند !corrective یا حرکت اصلاحی - و شکست ترند یا بعدش عوض شدن آن ! break out که راجعبشون صحبت میکنیم . و راجع به تظاهرات بازار در این نوع حرکت هاپست11اگر منظور همان جاذبه و دافعه است که هیچ اما در بریک اوت چی؟ تظاهرات بازار چیست؟

در مورد تشخیص اینکه چگونه در بلند مدت و تایمهای بالا می توانیم بفهمیم که روند همچنان در رنج است یا ترندی شروع شده است آیا فقط به بسته شدن کندل باید توجه کنیم؟ فرموده اید که توضیح خواهید داد.لطفا در مورد این جمله زیبا که ذات بد بازار تریدر را عجول می کند و ذات خوبش تریدر را صبور توضیح بفرمایید ذات بدش را احتمالا می فهمم اما ذات خوب نه . آیا منظورتان عجول بودن و صبور بودن باشد.

لطفا در مورد بسته شدن و یا باز شدن کندل هفتگی و دیگر کندل ها توضیح بدهید. که چگونه می تواند به ما ذهنیتی مبنی بر نزول یا صعود قیمت بدهد برای یکی از دوستان گویا توضیج داده اید اما در فروم مطلبی در این رابطه نیستونکته آخر اینکه بارها پیش می آید قیمت در خارج از منطقه شادو رنج بسته می شود یعنی دو کلوز یا بیشتر مثلا تایم یک ساعته بیرون شادو رنج داریم که تصور بر این میشود که روند جدید شروع شده اما قیمت بر می گردد در این صورت چطور می توانیم اطمینان کنیم به این برگشت قیمت به منطقه شادو رنج و بعد سیف رنج.

خیلی ممنون

(ببخشید چون پست قبل بهم ریخت و مطلب خوانده نمی شد تبدیل به 2 پست شد.)

نظر

• با سلام و احترام
                من هم چندین بار تاپیک را مطالعه کردم ولی متاسفانه نتونستم از پلتفرم معاملاتی سر در بیارم
                خواهشم میکنم هر کدوم از دوستان که کلام ساده ای داره و از این پلتفرم نتیجه گرفته با شکل در خصوص نحوه تشخیص جهت بازار - نحوه ورود و نحوه خروج و خلاصه این که جان کلام رو بیان کنه
                البته ناگفته پیداست که مشکل از کج فهمی ماست و گرنه کلام استاد فرد نافذو متین می باشد
                هرچه هست ا ز قامت ناصاف بی اندام ماست ورنه تشریف تو در بالای کس کوتاه نیست

نظر

• بسم الله

با سلام در اولین فرصت در 2 روز آخر هفته به سه مورد بالا سعی میکنم پاسخ بدم با تشکر از لطف و بذل توجه دوستان

در پناه حق
                  موفق باشید

فرد

نظر

• دوستانی که انتقاد می کنند فقط باعث شرمندگی می شوند.

حتما باید یک مبلغ کلانی پرداخت کنیم یک استاد کم سواد پرادعا که خودش نتوانسته در بازار موفق باشد، داشته باشیم

آنوقت بیاییم به به چه چه کنیم

آخه یک نفر آدم با تجربه 14 سال کار در فارکس را اینجا داریم

که آمده بی ادعا و بی ریا زمان گذاشته انرژی گذاشته برای چند نفر اندک!

دارد موضوع بسیار مهمی را مطرح می کند.

حداقل کاری که می توانیم بکنیم تشکر و قدردانی است

دوست من متوجه نمی شوید ده بار بخوانید 100 بار بخوانید.

موضوعی را که متوجه نشدید بپرسید.

....

این انصاف نیست که طلبکارانه برخورد کنیم باعث دلسردی می شود.

......

(مطالب را مرور می کردم شرمنده شدم، منظورم شخص خاصی نیست. درد دل است.)

استاد فرد عزیز سپاسگزاریم بابت حضورتان و زمانی که می گذارید و صبورانه و دلسوزانه مسائل را مطرح می کنید و می شکافید.

اگر شمعی روشن می کنیم که مثلا جایی را روشن کنیم،

طبق قاعده تقابل حتما جایی را تاریک کرده ایم ،

مثلا درون همانهایی که خواسته ایم راهشان را روشن کنیم!

نظر

• سلام

با کسب اجازه از محضر جناب فرد دو تصویر در زیر قرار میدم هم برای اینکه استاد گرانقدر ببینند که مطلب را درست فرا گرفته ام یا خیر و هم اینکه دوستان با دیدن این تصاویر متوجه بشند که چه جاهایی میشود از سیستم سیگنال گرفت در صورت اشکال و اشتباه راهنمایی بفروایید ممنون میشوم و اما توضیح مختصر که قبلا" هم در پست های قبل عنوان کرده بودم جان مطلب این است که وقتی به نمودار در تایم بالا نگاه میکنیم متوجه روند حرکتی خواهیم شد که آیا روند دار است یا رنج در صورتی که رنج را تشخیص دادیم از مناطق شادو ها میتوانیم در جهت ورود و خروج از بازار استفاده کرد همانند شکل زیر
                      شناسایی در تایم هفتگی

استفاده در تایم یک ساعته

آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                      گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                      آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                      پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                      پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                      پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• سلام
                        من به شخصه از روشهای که ریوارد به ریسک مناسب دارد مفید میدانم این روشRTS آقای فرد عزیز خیلی مایلم به کار گیریم .
                        یک نکته ای که از نوشته آقا فرد فهمیدم ایشان در جای فرمودند که SELL IN TOP , BUY IN BOTTOMیعنی که حتی شدو ها رو هم در ورود دخالت میدهند چون به قول ایشان الیوت ودیگر روشها برای ورود 25% از بازار و هم 25% در خروج از بازار از دست میدهند پس روش ایشان(فرد) در بالاترین شدو ورود(sell) و در پایین ترین شدو خروج انجام میشود ولی چگونه ؟ هنوز به درستی شکارش نکردم دارم تمرین میکنم .
                        بچه ها واقعا" بیایید روش آقا فرد رو به کار بگیریم استاب کم و ریوارد زیادی داره ، همچنین یکی از راهایی است که به قول آقا نیما میشه نوسان گیری خوبی گرفت.
                        پس بچه ها بیایید از آقا فرد عزیزمان بخواهیم کمکمون کنه به درستی درکش کنیم.
                        شادی سراسر وجودتان
                        ویرایش توسط saman51 : https://www.traderha.com/member/3847-saman51 در ساعت 07-20-2012, 11:06 PM
                        WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
                        account demo

نظر

• بسم الله الرحمن الرحیم

اگه مطالب را سریع بیان نمیکنیم دلیلش اینه که دوستانی که عقب تر هستند برسن و دوستانی که با ما هستن صحه صبر داشته باشن و دوستانی که جلو تر هستند به شکرانه این نعمت به ایستند تا دیگر دوستان هم برسند

کسی که عجله میکنه حداقل چیزی که از دست میدهد زمان است

من اومدم که بگم و انشالله عمری باقی باشه مطالب به سر انجام میرسه ، و تا آخر ش که این روش رو و ادامه این روشها رو که 100 درصد هم مال خودمونه و ایرانییه و ماله بچه مسلمون های ایرانی هستش رو انتقال ندادم از خدا میخوام پای قدم برداشتن و دست نوشتن و زبان گفتن رو از ما نگیره انشالله و تا بالای 80 -90 درصد از دوستان از این سیستم که تا بحال با اینکه مطالب زیادی رو ازش بیان کردیم اما همش تموم نشده ، به پایان نرسه راحت نخواهیم شد

رو مسائل کار کنیم و جوانب مختلفش رو در بیاریم تا وقتی بحثی مطرح میشه اقیم نمو نه در ذهنمون !

از دوستانی که به انواع مختلف کمک میکنند مطلب سریعتر قابل درک بشه ممنونم ، و عرض کنم که من اصلا از انتقاد و سوال ناراحت نمیشم ، البته از سوال و برداشت بی ربط چرا ممکنه دلگیر بشم اما تا به حال مطلب بی ربطی ندیدم

انشالله به لطف خدا جا میافته مطالب بزودی

میدانم که این بازار چقدر استرس داره ، طعنه دشمن داره ، نصیحت دوست داره ،
                          فشار اطرافیان داره ، ترس داره ، از دست دادن داره !

متاسفانه یقین نادرترین مخلوق خداست و از اون پیشتر فرق علم ویقین داشتن با عین الیقین داشتن به مطلبی هستش !

انشالله رسوندن مطلب تا علم الیقینش به شما ، به لطف حق ، با من !

عین الیقینش با خودتون وقتی استفادش رو بردید دعا خیر فراموش نشه !

در پست بعدی قصد دارم بیشتر مطالب و سوالات چند پست قبلی رو باز تر کنیم !

از آقای یزدی و تمام دوستان دیگر بابت مطالبشون ممنون هستم

با تشکر

فرد

نظر

• سلام جناب فرد عزيز
                            خواستم با اين پست از شما تشكر كرده باشم و صحبت و نكته شما رو دوباره باز گو كنم كه يكي از نكات خوب بازار اينيكه انسان رو صبورتر ميكنه ، من و تمام دوستان هم با
                            همين صبر ، پشت سر جنابعالي مشغول دانش اندوزي و استفاده از تجربيات شما هستيم .
                            اميدوارم اصطلاح (( مستمع صاحب سخن رو بر سر ذوق آورد )) رو تماما من همه دوستان با هم اجرا كنيم .
                            بيصبرانه منتظر ادامه پستهاي چنابعالي خواهيم بود .
                            با تشكر از وقتي كه براي همه ميگذاريد

نظر

• بسم الله

در رابطه با سوال دوم پست 125#

چرا نمی توانیم پوزیشنی را در سود نگه داریم :

در جواب باید گفت دو علت وجود دارد
                              یک - علت روانشناسی و دو – علت تظاهرات خود بازار
                              درسود ماندن بسیا رتر سخت است تا در ضرر دوام آوردن و تحمل کردن آن ، و ترس از دست دادن در این مقوله غالب تر است .
                              درجواب اینکه "چگونه می توانیم عملکرد درستی داشته باشیم بتوانیم در پایین بازار خرید کنیم و آن را نگه داریم؟ و نگه داریم تا کجا حد سود را چطور تشخیص دهیم؟ که در بهترین موقعیت باشد؟ "
                              خرید و فروش در high , low بهترین روش برای معاملات هستند اما فقط تکنیک های تحلیل نمی تواند کاملا نیازهایی ما رو برطرف کنند و باید از تاکتیک ها ترید نیزکمک
                              گرفت و استفاده کرد مثلا average کردن با مقداری مناسب از سرمایه و استفاده کردن از بررسی کل به جزء و ورود نسبی مقدار تعریف شده ای از سرمایه از جز به کل
                              من سعی کردم این مسایل رو در کتاب معامله گر تکنیکال و معامله گر فاندامنتال مفصلا توضیح دهم البته باید یک چند وقتی فقط به مسائل مطرح شده در این فروم اکتفا کرد چون منبع دیگری نداریم فعلا اما جهت اطلاع عرض میکنم اگر کسی مشتاق تر بود به مسائل انشالله اگر خدا توفیق دهد بزودی در دسترس عموم خواهد بود .
                              البته این عناوین به تمام مسائل مربوط به بورس نظر داره و مختص فقط ارز نیست

در مورد معنی تظاهرات بازار سوال شده بود منظور ما تمام اتفاقاتیست که در بازار های میبینید !

علت عدم تحمل در ورود پوزیشن های long term نیز همین تظاهرات شدید بازار بر روی ساپورت ها و رزیستنس های زمان های بالاتر یعنی روزانه به بالا هستش و در این قیمتها فشار تفکرات معامله گران مختلف و تضاد تفکر ما، و ورود و خروج سریع معامله گران تایم های پایین و ورود معامله گران تایم های بالا نوسانات و فرصت های را ایجاد میکند که همان اندازه که برای تریدر های تایمهای بالا جذاب است برای معامله گران تایم های پایین هم سود ده است .

در کل دانستن این که ابتدا هدف از ورود به بازار در چه زمانی است شرط نخست تصمیم گیری است .

موفق باشید

فرد
                              ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 07-22-2012, 07:12 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط saman51 نمایش پست ها
                                سلام
                                من به شخصه از روشهای که ریوارد به ریسک مناسب دارد مفید میدانم این روشrts آقای فرد عزیز خیلی مایلم به کار گیریم .
                                یک نکته ای که از نوشته آقا فرد فهمیدم ایشان در جای فرمودند که sell in top , buy in bottomیعنی که حتی شدو ها رو هم در ورود دخالت میدهند چون به قول ایشان الیوت ودیگر روشها برای ورود 25% از بازار و هم 25% در خروج از بازار از دست میدهند پس روش ایشان(فرد) در بالاترین شدو ورود(sell) و در پایین ترین شدو خروج انجام میشود ولی چگونه ؟ هنوز به درستی شکارش نکردم دارم تمرین میکنم .
                                بچه ها واقعا" بیایید روش آقا فرد رو به کار بگیریم استاب کم و ریوارد زیادی داره ، همچنین یکی از راهایی است که به قول آقا نیما میشه نوسان گیری خوبی گرفت.
                                پس بچه ها بیایید از آقا فرد عزیزمان بخواهیم کمکمون کنه به درستی درکش کنیم.
                                شادی سراسر وجودتان

بسم الله

با سلام

بله shadow ها رو باید در نظر داشت ، مشگلی که در تئوری های قبلی برای کار ما وجود داره و باید آن را در نظر گرفت این که ما ، چارت خطی را بررسی کردیم و 25 % در ورود و خروج برای چارت خطی و موج سالم است . اگر بصورت کندل بررسی بشه از 25 % بالاتر خواهد رفت.

و
                                در موج سالم طبق نظریه و تئوری های قبلی اینگونه بوده ،!

که البته از موضوع بحث ما خارج هستش و قصد نقد دوستا ن قبل از خود رو هم نداریم خدای ناکرده !

حال ما میخواهیم از shadow ها نیز در پیدا کردن بالاترین نقطه و پایین ترین آنها استفاده کنیم ،

کلید کار کل به جزء بررسی کردن زمان هاست ،

مثال شما در تایم هفتگی یک high یا low میبینید و لی همین مورد در تایم 1و 4 ساعته و پایین تر 10 ها rang و pattern تشکیل شده را نشان میدهد !

پاساژ و انتقال و اتصال زمانها به هم دیگر ، نکته اصلی هستش ، چگونگی اون هم زیاد سخت نیست فقط تمرین میخواد

با تشکر

فرد
                                ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 07-22-2012, 05:54 PM

نظر

پردازش ...
                                X