اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

R T S ( Rang , Trend , Sigal )

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام-اقای فرد

در 2 هفته قبل به بازار رنج برخورد کردم که تمام سیگنالهای هفته را حد ضرر را زد نکاتی که متوجه شدم بشرح زیر است: 1-چگونه می توان بازار رنج را پیش بینی کرد 2-در سیستم هفتگی بعضی وقتها چرخش بازار در سه شنبه یا چهارشنبه اتفاق می افتد که دادن سیگنال در دو شنبه بنظر در این مورد زود است 3-فعلا از دادن سیگنال بروش فعلی معذورم تا نقاط ضعف برطرف شود البته به کمک شما 4-صرف داشتن این سطوح می توان معامله کرد ولی افزودن ابزارهایی نظیر فیبوناچی یا غیره می تواند ان را کامل تر کند. 5-نتایج ضرر 1 هفته دلیل بر ضعف سیستم نیست مهم این است که ما سیستمی ترید کنیم

نظر

• بسم ا لله

با سلام

به موارد خوبی اشاره شده لطفا یک screen shot ازیکی ار ارزها ( هر کدام به میل خودتان ) در اینجا قرار دهید، یا اگر سخت هستش براتون به ایمیل من بفرستید ( تامن این کار انجام دهم ) که راجع به این موضوع در فروم بررسی و تحلیل کنیم انشالله

ابزارهادیگر مانند فیبوناچی و خطوط کامریلا از اساسی ترین ابزارها برای rang و همچنین signal هست که من از هر دو آنها در سیستم استفاده میکنم ، و خوشبختانه به این مطلب رسیدیم که چگونه ؟ از ابزارهای دیگر استفاده کنیم برای دقت بیشتر ، با تشکر از زحمتی که میکشید منتظر ارسال حداقل یک تصویر از برخورد قیمت در rang معاملاتی و همچنین استاپ لاس ها هستم ،

یک نمونه از ابزارهای کمکی rang ( کامریلا البته با کمی تغییر در محاسبات ) که من به شخصه خودم معمولا استفاده میکنم

با تشکر و آرزوی توفیق دوستان

داود فرد
      ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 07-23-2012, 02:22 PM

نظر

• سلام
        از رو خطها rو s کشیده شده میشه فهمید که درصدهای کندلهای ماقبل آخر رو در 25% 50% 75% 100% کندلها هفتگی و ماهانه و روزانه رو رسم کردید آیا درسته؟
        WE LOVE YOU , PCM

باز کردنحساب درPCM از لینگ زیر همراه با پشتیبانی من در تحلیل eurusd , online را با من معامله کنید.

accuont real
        account demo

نظر

• بسم الله

با سلام
          اساس تنظیمات با کمی تغییر در اعداد q هستش 27 و 55 که استفاده میکنم، بعضی ها 26 و 57 استفاده میکنند و از تنطیمات M , Rهم ما استفاده نمیکنم ولی بعضی از تحلیل گران و صاحب نظران در سرمایه های کلان استفاده میکنند .
          دبل اسلش در آخر خطوط M و R به همین دلیل است و ACTIVE نبودن خط را در برنامه میرساند

سیمی گولن اول خط هم باید بیاد آخر خط در کپی و پیست به این شکل در آمده
          D = (day_high - day_low);
          Q = (yesterday_high - yesterday_low);
          P = (yesterday_high + yesterday_low + yesterday_close) / 3;
          R1 = (2*P)-yesterday_low;
          S1 = (2*P)-yesterday_high;
          R2 = P+(yesterday_high - yesterday_low);
          S2 = P-(yesterday_high - yesterday_low);

H4 = (Q*0.55)+yesterday_close;
          H3 = (Q*0.27)+yesterday_close;

R3 = (2*P)+(yesterday_high-(2*yesterday_low));
          M5 = (R2+R3)/2;
          // R2 = P-S1+R1;
          M4 = (R1+R2)/2;
          // R1 = (2*P)-yesterday_low;
          M3 = (P+R1)/2;
          // P = (yesterday_high + yesterday_low + yesterday_close)/3;
          M2 = (P+S1)/2;
          // S1 = (2*P)-yesterday_high;
          M1 = (S1+S2)/2;
          // S2 = P-R1+S1;
          S3 = (2*P)-((2* yesterday_high)-yesterday_low);
          L3 = yesterday_close-(Q*0.27);
          L4 = yesterday_close-(Q*0.55
          );
          M0 = (S2+S3)/2;

موفق باشید

فرد
          ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 07-23-2012, 04:14 PM

نظر

• بسم الله

با سلام

با تشکر از دوست عزیز که غکس های زیر را فرستادن

دوستان دیگر با در نظر گرفتن مطالب trend , rang که در پست های قبل بیان شده در نظر داشته بیاورند چرا در عکس های زیر استاپ لاس ها خورده ، البته ما استاپ رو برای همین قرار میدیم که اگر اشتباه کردیم حد ضرر مشخص باشه ولی سوال اینه چه اشتباهاتی رخ داده ؟

و انشالله در پست بعدی بطور اجمالی دلیل ها رو بیان میکنیم

موفق باشید

فرد
            ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 07-23-2012, 07:12 PM

نظر

• سلام
              با تشکر از شما جناب فرد

به نظربنده در تراز مناسبی ورود نشده

نظر

• باسلام به همه دوستان وجناب فرد
                بعد از خداقوت گفتن به جناب فرد وتشکر فراوان از ایشان امیدوارم با کمک همه دوستان واساتید، بنده هم بتوانم از این کلاس کسب فیض کرده ودر کار گیرم.
                درمورد پست 140 فقط درمورد نموداردوم (پوند/دلار 4ساعته) و در حیطه آموزشهای همین کلاس و نه با موج شماری، واگرائی وآموزش سایراساتید نظرم عبارت است از:

احتمالآ دوستمان تنها براساس خطوط کاماریلا ورود داشته وتوجه به چند مورد دیگر هم شایدلازمه:
                درمنطقه Safe range تایمهای بالا(روزانه وهفتگی) قرارداریم
                روند داخل رنج در تایم H4 وتایمهای بالاتر صعودی است وفروش اشتباه وطبق پست 50 اگر میخواهیم فروش انجام دهیم باید درتایم خیلی کوتاهتر باشد

باپوزش از شما چناب فرد، در صورت صلاحدید خودتان تائید یا عدم تائید پست 130 وقسمت سوم سوالات پست 126 را هم بفرمائید.
                موفق وشادباشید

نظر

• سلام
                  اگه امکانش هست مثل سیستم آقانیما و پیام یه توضیح کلی از ورود تا خروج به اضافه لم هایی که دارید به ما هم بدهید ممنون از شما!

نظر

• بسم الله

با سلام در توضیح پست های قبلی
                    در مورد پست شماره 143 : قصد ما توضیح نحوه چگونه فکر کردن است (البته آن گونه که خودمون فکر میکنیم )نحوه ورود و خروج هر تریدر بستگی به مسائلی وابسته به میزان سرمایه و زمان و خیلی چیزهای دیگر در پست های قبلی عرض شد بهترین سیگنال ده ها moving avrage ها هستند در وضعیت cross یعنی قطع کردن یک دیگر است ، کلوز ها هم مهم هستند ساپورت رزیستنش ها هم مهم هستند حال چگونه یه تریدر از این مسائل استفاده میکند میشود استراتژی !

مبنای علم ، سرمایه و زمان مهم است

مبدا و مقصد ، یا ورود و خروج قسمتی جدا از کل نیست وقتی مسیر را درست حرکت کنیم و یا ترند و رنج را درست دیدم دیگر هر جا ورود کنید موفق خواهید بود ، این که مثال دیگر تریدر ها
                    در دنیا فقط به دنبال نقطه ورود و خروج باشیم قطعا نه ورود خوبی خواهد بود نه خروجی اهمیت در مسیر است ،

این که فقط به مبدا و مقصد فکر کنیم من رو یاده مسافران جاده تهران شمال میندازه که از تهران و دود آن فرار میکنن میرن تو جاده شمال ترافیک درست میکنن بعدش با هزار شرح و دلهره که
                    که دوستان بهتر میدوند میرسن شمال سریع بساط قلیان راه میندازن میشینن پای دود قلیان ! طنز تلخی است ولی خیلی تریدر ها هم اینجوری هستن !

فعلا برای سیگنال ورود و خروج به این شعر بسنده کنیم که : هر چه در این راه نشانت دهند گر نستانی به ز آنت دهند

تا انشالله بعد ها با تجربه به این شعر برسیم که : آن چه نسیب است همان میدهند گر نستانی به ستم میدهند

در مورد :پست 130 توضیح ندار ه تشکر داره که مجددا تشکر میکنم

وقسمت سوم سوالات پست 126 را هم فکر کنم اگر مطالب را از ابتدا با دقت مطالعه مجدد بفرمایید به نتیجه برسیم اگر نتیجه حاصل نشد بر روی چشم دوباره به صورت جمع بندی شده عرض خواهد شد
                    اما نکته کمکی اینکه بسته شدن یک کلوز در بالا یا پایین خطوط ساپورت و رزیستنس در تصمیم گیر ها ما مهم است اگر بازار را فقط بصورت تکنیکال میبینم

اما در بازار ها مالی در نظر داشته باشیم که مسائل فاندامنتال زیادی از گوشه کنار های مختلف جهان بر موضوعات مختلف و تاثیر گذاری خود را دارند

حجم سرمایه درگیر در بازار : نسبت مستقیم بر توجه بر اخبار تاثیر گذار و مهم دارد

وشناسایی درجه اهمیت علم فاندامنتالی را میطلبد

از موضوع سوال دور نشویم لطفا و به علت های که در رابطه با 3 عکس قبلی و اشتباهاتی که به نظر میرسه در پوزیشن گیری ها بر مبنای مطالب گفته شده RANG وTREND دارد توجه کنیم .

موفق باشید

فرد
                    ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 07-27-2012, 06:24 PM

نظر

• سلام خدمت جناب فرد
                      چیست؟ والبته در پست 76 فرمودید اندیکاتوررنج را معرفی مینمائیدWosr & dosr1- براساس پست 71 ، اندیکاتور
                      2- رویه تفسیر Rsi بر مبنای 50 برای پتانسیل گیری چیست ورویه استفاده از اندیکاتور جهت سیگنال وشکست چگونه است؟(پست 131) ومنظور از درک ماهیت محاسباتی اندیکاتورها چیست؟وراه بررسی تایم واعداد مناسب هر اندیکاتور چگونه است؟

باتشکر

نظر

• بسم الله

عدد 50 بهترین عدد برای وجود پتانسیل برای یک چارت بر مبنای rsi است

اندیکاتور برای رنج نداریم اما برای rang از ساپورت ها و رزیستنس ها و خطوط فیبوناچی استاتیک و کلوز استفاده میشود

دو اندیکاتور ذکر شده در بالا را من استفاده نمیکنم ولی high , low را نشان میدهد بیشتر یکی از دوستان بر مبنای برداشت از نوشته های ما این اندیکاتور ها را در کار خودشون استفاده
                        میکنند

دوستان برای بار چندم عرض میشود لطفا از مبحث سوال شده خارج نشوند و به سوال بالا جواب دهند حال جواب را در این مکان برای استفاده دیگران قرار میدهند یا خیر این به خود دوستان برمیگردد تصمیم آن اما

در حال حاضر ما بدنبال جواب عکسهای پست 140 هستیم

از موضوع سوال دور نشویم لطفا و به علت های که در رابطه با 3 عکس قبلی و اشتباهاتی که به نظر میرسه در پوزیشن گیری ها بر مبنای مطالب گفته شده rang وtrend دارد توجه کنیم .

الارغم میل باطنی موضوعات خارح از این سوال رو از این به بعد تا پایان نتیجه گیری به اجبار ناچار به پاک کردن آن هستیم با عرض معذرت

موفق باشید

فرد
                        ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 07-27-2012, 11:23 PM

نظر

• با سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیز جناب آقای فرد
                          با تشکر از زحمات بی دریغ جنابعالی
                          جناب فرد عزیز ذهن ناقص من درارتباط داد مطالب شما کمی یا بگویم خیلی سردر گم شده است و باید بگویم که مانند بسیاری از دوستان تجربه زیادی در این بازارندارم (یک سال )و شاید این نقطه ضعف من باعث شده تا هرچه تاپیک را مطالعه می کنم شالوده مطلب را متوجه نشوم
                          به خاطر همین موصوع سعی میکنم مطالبی را که دریافته ام به همراه سوالاتی که با آن درگیرهستم باهم بازگوکنم تا شاید گره ذهنی ام باز شود اگردوستان دیگری هم بتوانند کم کنند ممنون می شوم .
                          قبلا از محضر شما عذر خواهی می کنم
                          و اما دریافته ام که :
                          1-یک منطقه shado reng و safereng رادر تایم فریم بالا مشخص می کنیم(مثلا درتایم یک روزه)

سئوال اول : ترند را باید قبل ازمنطقه رنج پیدا کرد و یا وقتی به تایم پائین تر رفتیمباید در داخل رنج پیدا کنیم ؟
                          2-بعد ازپیدا کردن مناطق رنج و ترند به تایم های پایین تر میرویم قطعا درتایم های پائین تر مناطق مشخص شده ما خود به shado reng و safereng و ترند های دیگری قابل تقسیم هستند
                          سوال دوم: آیا ما باید یه این مناطق shado reng و safe reng و ترند که در تایم هایپائین پیدا میکنیم هم اهمیت بدهیم یا باید بر اساس همان shadoreng و safe reng و ترندی که در تایم بالاپیداکردیم سیستم معاملاتی را بنا کنیم
                          3-شما فرمودید در منطقه safe ، مارکت در جهت ترند آهسته حرکت می کند و در منطقه shado در جهت ترند تند وسریع حرکت می کند
                          سوال سوم:حال خصوصیت این دو منطقه را به چه نحوی باید در ترید مورد استفاده قرار دهیم و چه استراتژی را باید داشته باشیم یعنی باید در مطنقه shado پوزیشن بگیریم و یا منطقه safe و یا به بیانی دیگر باید عرض مناطق shadoرا به دنبال فرصت باشیم و یا عرض منطقه safe را؟

(تایم پائین تر)

سوال چهارم: از ابتدای مناطق ترید در چه جهتی باید پوزیش بگیریم یعنی باید پوزیش ما در جهت ترند باشد یا در خلاف جهت ترند
                          4- :حال باید دنبال سیگنال بگریدم
                          سوال پنجم : در چه تایمی دنبال سیگنال بگردیم در همان تایم های پائین و یا در همان تایم بالا
                          استادعزیز می دانم که توقع بی جاییست و لی اگریک با مراحل کار را از ابتدا ا به صورت تصویری بیان فرمایید قطعا درک بیشتری حاصل می شود
                          ویرایش توسط hm1353 : https://www.traderha.com/member/5507-hm1353 در ساعت 07-28-2012, 10:58 PM

نظر

• یا حق
                            با سلام خدمت استاد عزیزم جناب آقای فرد عزیز
                            به نظر این بنده در مورد سوال مطروحه باید عرض کنم که
                            1- در عکس اول در محلی که پوزیشن گرفته شده یک رنج (الگوی پرچم) دیده میشه که قاعدتا یک الگوی ادامه دهنده است. به نظر بنده رنج درست دیده نشده.
                            تصویر جفت ارز EURUSD

2-در تصویر دوم هم محل ورود به پوزیشن بروی یک ترند لاین صعودی قرار داره و محل مناسبی برای رسم رنج نیست.
                            تصویر جفت ارز GBP/USD

3- در این مورد فکر میکنم در محل Safe rang پوزیشن گرفتن و طبق کفته های استاد در Safe rang قیمت در جهت ترند کند حرکت میکنه.
                            تصویر جفت ارز USD/CHF

شادی سراسر وجودتان
                            ویرایش توسط tracer_qm : https://www.traderha.com/member/2931-tracer_qm در ساعت 07-29-2012, 11:21 AM
                            تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• بسم الله

با سلام

در مورد پست 146# بر روی چشم ، در پست های آتی به تفصیل سعی بر توضیح خواهم داشت انشالله

و با تشکر از دوست گرامی در پیست قبلی (147#) 2 مورد اول بنده هم موافقم و در مورد 3 باید دید که نظر تریدر در زمان پوزیشن گیری بر کدام ترند بوده

اما منظور از بیان این 3 عکس نکته های است که نظر دوستان رو به آن جلب میکنم :

اول اینکه : این پوزیشن های توسط شخصی گرفته شده که من ایشون رو تریدر خوبی میدونم و هر کسی دیگر در اون مقطع مبادرت به پوزیشن گیری میکرد بهتر از این عاقبتی نداشت ولی جای بحث روی نکات ریز هستش که عرض میکنم :

به قدری مسائل ریز و درشت در زمانی که تریدر پشت کامپیوتر خود نشسته شخص رو احاطه میکنه که اگر به رینگ بوکس شبیه اش کنیم اشتباه نکردیم ، پس چه باید کرد ؟ اول این که تحلیل رو از ترید و در زمان ترید تحلیل های که ارتباط به ترید نداره باید فاکتور گرفته بشوند ( وقتی روی یک صندلی نشسته ای دیگه هر دقیقه به برنکردیم به پستی صندلی نگاه کنیم !)

تکیه گاه صندلی همون اولین کلوزی که شما برای ترید تایم پایین یا اصطلاحا همون کندل تایمی در ترید انتخاب کردید بر میگرده !

حالا اگر تکیه دادیم و چیزی ندیدم صبر میکنم تا پشتمون بخوره به دیوار که معلوم نیست چقدر فاصله داره ؟

در جهت ترند نبوده دو عکس اول !

رنج رو هم از کل به جز تعریف نشده

ولی صحبت مهم این هستش

در عکس یک پیوت هفتگی دیده میشه پیوت ها محور چرخش تفکر ترند بازار در همان زمان خودشون هستند و بدلیل جاذبه ای که دارند و بر مبنای بزرگی خودشون در هفتگی و روزانه یا ماهیانه بازار را به طرف خودشون میکشند
                              پس استاپ نباید طوری تعریف بشه که احتمال برخوردش زیاده ، !

در بازار این وضعیت را به صورت تمرینی چک کنید ! و تظاهرات بازار رو بر روی انواع ساپورت ها و رزییستنس های تایم های مختلف بررسی کنید بعد ببینم آیا در نقطه درستی ورود میکنم ( نه ورود کرده ایم فعل گذشته رو هر جوری میشه توجیه کرد !)

در مورد عکس شماره 3 استاپ رو یک shdow زده حالا اساسا چرا شدو در بازار پیش میاید از علت های فاندمنتالی داره تا خواسته های بروکری و مارکت میگری که موضوع ما نیست فعلا

ولی همین شدو نتونسته که پیوت رو لمس کنه در مرحله اول و اون پوزیشن یه فرصت خارج شدن به تریدر داده اما اگر تایم پایین کار میکرده ولی اگر تریدر در چهت

ترند طولانی مدت کل نمودار کار میکرده باید دو سوال رو جواب بده که اساسا مگه اون جا جای پوزیشن گرفتن تایم بالاست بر مبنای رنج و ( کدوم رنج )

و دوم اینکه حالا اگر هم گرفته شده این پوزیشن در این وضعیت برای درست بودنش باید دلیل بر اقدام در حرکت اصلاحی داشته باشه

که قبلش باید یه پوزیشن long داشته باشیم تا یه پوزیشن short بگیرم

نکته :

اگر واقعا انقدر در بازار تنها هستیم که همه این کار ها رو باید یک نفره انجام بدیم

1- استاپ ها رو پشت خطوط سنگین بزاریم و اگر فاصله زیاده صبر کنیم و پوزیشن نگیریم تا فاصله کم شود

2- هیچ وقت استاپ رو در عدد رند نذاریم به دلایل زیادی میخوره !

مثلا استاپ رو در عدد 1500 نگذاریم 1510 , 1515 ,20 , 50 -------- بگذاریم 12 -17 یا 17 -22 البته اسپرد رو هم حساب باید کرد و واید شدنش روی ساپورت و رزیسنش

حالا چرا استاپ رو در عدد رند نگذاریم برمیگرده به ورود اعداد سنگین در بازاز توسط گروه های بزرگ که اول کم کم وارد بازار میشن بعد حجم نهای رو وارد میکند

احتمال خوردن استاپ round قطعا خیلی بیشتر از غیر آن است و البته این قضیه در take order هم صادقه ! و اونجا هم باید زیر عدد رووند باشه

یه تعداد پوزیشن در رنج و ترند در بازار با در نظر گرفتن تحلیل از کل به جز و با ورود از جز به کل بگیرم انشالله دست وذهن مون عادت کنه

تا مبجث بعدی انشالله

موفق باشید

داود فرد
                              ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 07-30-2012, 02:44 AM

نظر

• سلام اقای فرد

لطفا بحث را ادامه بدهید و لطفا به همراه عکس مثال عملی بزنید تا قضیه روشن بشود .
                                در صورتیکه موافق باشید دوستانی که این روش را متوجه شدند و باهاش کار میکنند با تصویر موقعیت های موجود را در سایت قرار دهند تا برای سایر دوستان تمرین باشه و قضیه روشن بشود . من تا حالا نتوانستم با این روش کار کنم هرچند که مطالب را یاد گرفتم اما در بکار بردنش مشکل دارم و دلیلش هم این هست که مثال عملی واضح با عکس ارایه نشده است .

باز هم از جناب استد فرد تشکر میکنم
                                ممنون

نظر

پردازش ...
                                X