اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

R T S ( Rang , Trend , Sigal )

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آقای فرد عزیز
    ما رو با تمام معماهای ذهنیمون تنها گذاشتین
    هر شب به این پست سرک می کشیم اما خبری نیست
    کاش آقای نئیسی و یا هرکدوم از دوستان دیگه که به موضوع اشراف دارند توضیحات گام به گام رو می دادند تا از این سر در گمی نجات پیدا کنیم

نظر

• بسم الله

با سلام

از این که چند وقتی در ادامه مطالب وقفه پیش آمد ما پوزش میطلبیم ، و کارهای مهمی کمی ما رو درگیر کرده که البته مدیران سایت در جریان هستند و دوستان دیگه هم بعد از به نتیجه رسیدن بی خبر نخواهند بود انشالله ) که بی ارتباط با بحث بازار و همین طور عام المنفع بودن مطالب نیست

تا 10 روز آینده در ادامه مطالب حاضر خواهیم بود اما در رابطه با سوالات پست گذشته سعی میشود دوباره توضیحی اجمالی بیان شود با این که اگر مطالب را ا ز اول بخوانیم به تمام آنها میتوانیم پاسح دهیم

در اینجا هدف ما توضیح یک سیستم نیست و بیشتر این نوشته ها جنبه یک مقاله کلی را دارد که میتواند به نظر ما در هر سیستمی کاربر د داشته باشد ولی با تمام این مطالب بر روی چشم توضیح به تمام سوالات خواهیم داد انشالله

اور ترید نکنیم ، روی خبر ترید نکنیم ، عجله نکنیم

زمانش میرسه که بدونیم چه بکنیم

موفق باشید و بزدوی در خدمت خواهیم بود مطالب رو بیشتر بخونیم و مطالب موازی با موضوعات این تاپیک رو در بازاز ها بیشتر دنبال کنید

با تشکر فرد

نظر

• یا حق
        با سلام خدمت استاد عزیزم جناب آقای داود فرد عزیز
        ببخشید کتابی رو که در حال زحمت کشیدنش هستید هنوز به سرانجام نرسیده ؟

شادی سراسر وجودتان
        تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• من خیلی مطالب نوشته شده توسط جناب آقای فرد رو میخونم
          متاسفانه هرچی بیشتر میخونم کمتر متوجه میشم!
          دلیلش احتمالا خیلی تازه کار بودنه منه
          کاش زحمت ویرایش و جمع بندی نوشته های جناب فرد را یکی از دوستان بر عهده میگرفتند
          و به زبون ساده برای یکی مثل من مینوشتند

میفهمم که مطلب خیلی مفید و خوبیه
          ولی کامل دستگیرم نمیشه!
          دارم یادمیگیرم

1- فارکس اقیانوس موقعیتاس موقعیت زیاده جوگیرنشو
          2- اگه موقعیت بدگرفتی توضرری باموقعیتای عجولانه کاروخرابترنکن
          3- آرامش در تریدری
          4- اگه به موقعیت دیررسیدی ولش کن موقعیت خوب بازم هست
          5- اگه کسی سیگنال داد تاصددرصدمطمئن نشدی نگیر با فکر خودت موقعیت بگیرمسئولیتش باخودته
          6- بادقت موقعیتوانتخاب کن بعدش اصلانترس
          7- گزارش سودوضررتوداشته باش سودتوگرفتی زیادطمع نکن
          8- روزایی که بازاررونددرست حسابی نداره ترید نکن سرمایه تو حفظ کنی بردی
          9- هیچوقت پابرهنه نپروسط بازاربراهرموقعیت جدیدیاخوب فکرکن یااصلانگیر
          10-درمدیریت سرمایه سختگیرباش
          11- اگه دیروز خیلی ضرر کردی امروز حق نداری تو فکر جبرانش باشی فقط اجازه داری مثل روزای دیگه کارتو بکنی
          12- عاشق فشردن کلیدهای آبی و قرمز نباش
          13- با روحیه ی بد ترید نکن
          14- خودتو گول نزن
          15- جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته
          16- ماجرا جویی و آزمون و خطا نکن
          17- هیچ وقت الکی ریسک نکن، بدتر از اون همزمان چندتا ریسک الکی نکن

نظر

• نوشته اصلی توسط hamidrezam نمایش پست ها
            من خیلی مطالب نوشته شده توسط جناب آقای فرد رو میخونم
            متاسفانه هرچی بیشتر میخونم کمتر متوجه میشم!
            دلیلش احتمالا خیلی تازه کار بودنه منه
            کاش زحمت ویرایش و جمع بندی نوشته های جناب فرد را یکی از دوستان بر عهده میگرفتند
            و به زبون ساده برای یکی مثل من مینوشتند

میفهمم که مطلب خیلی مفید و خوبیه
            ولی کامل دستگیرم نمیشه!
            دوست من مشکل شمامشکل خیلی از دوستان هست ا ز جمله خود من
            آقای فرد عزیز قول دادن این کار رو بکنند
            دوست خوبمون آقای نئیسی هم قول دادن مطالب جمع بندی خودشون رو قرار بدهند امیدوارم که زودتر این کار رو بکنند

نظر

• بسم الله

با سلام

در توضیح پست 146 #

1. در هر ترند دنبال رنج های مختلف و داخل ترند باید بود
              2. بله ، برای تحلیل از کل به جزء وباری ترید برعکس و از جز به کل باید مارکت بررسی شود یعنی تحلیل : ابتدا ماهیانه ، روزانه و 4 ساعت بعد 1 ساعت تا تایم های پایین تر حال فکر کنیم برای ترید در تایم 1 ساعت ، ابتدا باید 1 دقیقه ( حتی در بعضی مواقع تیک قیمت ) و در تایید آن 5 دقیقه ، و 15 تا برسیم به 1 ساعت درتایید سیگنال ورود !
              3. بله عرض کردم، بازار در هر ترند و در رنج های مطمئنه آهسته تر نسبت رنج های شدو حرکت میکند

و در حرکت های اصلاحی نیز همین طور است حرکت قیمت سریع تر است موج اصلی

1. خصوصیات و رفتار های بازار تا شناخت نبض بازار باید ادامه پیدا کند ا ، و این که چگونه با این ابزار ترید کنیم بر میگرد به شناخت رفتاری بازار و خود شخص حقیقی و یاحقوقی

مثال : شناخت خصوصیات یک اتوبان به ما کمک میکند تا در گذر از آن در تصمیم گیری به ما کمک میکند ، بماند که من به شخصه سعی میکنم هیچگاه از اتوبان رد نشم !

اجازه بدید در جواب پست های دیگر را نیز همین جا عرض کنم :

این که نمیتوانیم مسائل را به گونه ساده تر بیان کنیم واقعا ایراد دربیان ماست و باید راهی پیدا شود!

ولی مسائل انقدر هم بعضی اوقات ساده نیست ، و اساسا نباید هم ساده باشد متاسفانه این کار و مطالب جانبی آن جزء کارهای بسیار سخت تنش دار و استرس آور در دنیای مالی و اقتصاد بشمار میرود ما سعی نداریم بگویم این کار سادست یا مطالبش رو میشه ساده بیان یا درک کرد برعکس خیلی هم پیچیده است البته ما هنوز از پیچیدگی آن صحبتی نکردیم تا امروز !
              اما یه توصیه دارم اگر همین مطالب را درک نمیکنیم دنبال این کار رو نگیرم ، خدا روزی رسونه و

به قول انیشتین میگه:

همه با استعداد هستن اما ولی اگر استعداد یک ماهی رو در بالا رفتن از درخت بسنجیم همیشه موجودی بی دست پا بی استعداد به نظر میرسه .

این کار ظاهر ساده ای دار برعکس باطنش !

پس تصمیم باید گرفت !
              َ
              با این که ما در نظر داریم مطالب رو از پایه و بنیانش در نظر داریم اما همین نیاز به پیش زمینه های دار ه
              توصیه میکنم اگر واقعا جدا از در آمد مالی علاقه مند به این گونه فعالیت های هستیم از مطاله آزاد اما جهت دار غافل نشویم .

1. در جواب دوست دیگر مون در رابطه با کتاب باید عرض شود فعلا خیر آماده نیست ، و دلیل آن هم این است که ما مشاغلی را تحت عنوان تحلیل گر بورس و معامله گر بورس در زمینه های تکنیکال و فاندامنتال در یکی از سازمانها تعریف کردیم اما بدلیل استقبال دانشگاهی صلاح دیده شد تا آماده شد مسائل جانبی تحمل کنیم تا کتب بر پایه علوم دانشگاهی نیز بیان شود . انشالله
              2. در این ضمینه نرم افزارهای هم برای تحلیل و ترید تمام ونیمه اتوماتیک فراهم شده که در مرحله امنیت شبکه و امنیت نفوذ به خود برنامه هستش و تا 20 روز یا 1 ماه دیگرانشالله تحت شرایطی در اختیار دوستانی که با این بروکر کار میکند قرار میکرد (برنامه در مراحل تست سکیوریتی است)

در پناه حق باشید

خدا نگهدار
              داود فرد
              ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 08-17-2012, 02:49 PM

نظر

• سلام به همه عزیزان

آیا کسی میتواند بنده را راهنمائی کند که تنظیمات اعلام شده در پست 139 توسط آقای فرد در ارتباط با خطوط کاماریلا را زیر را چگونه ودر کجا باید منظور کنم؟

باتشکر

نظر

• به نام خداوند بخشنده و مهربان

از این اینکه دوباره سوال میکنم عذر می خواهم ولی دیگه نتونستم صبر کنم.
                  آیا جناب فرد عزیز از بین دوستان پرسپولیس رفته اند تا به امور دانشگاهی که فرمودند برسن و دیگه ما از دست نوشته هاشون محروم شدیم؟

البته هر کجا که هستند دعای ما پشت سرشونه....
                  تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• بسم الله الرحمن الرحیم

با تشکر از بذل توجه دوستان ، با اینکه در این سایت اساتید با تجربه و ارزشمند و درست کار بسیار زیاد هستند و این واقعا یک تعارف نیست و
                    خقیقتی است ،

باید عرض شود که خیر همراه با دیگر دوستان در این سایت در خدمت عزیزان هستیم و در آینده بیشتر در جمع خواهیم بود ولی از آن جای که کار های عام المنفعه تر بیشتر ی و مهم تر ی هنوز باقی مانده انشالله تا پایان این پروژه ها عذر ما را بر غیبت پذیرا باشید

کارهای هم در زمینه آموزش حضوری و آنلاین و همچنین بصورت نرم افرازی در حد پایان است که انشاالله با هماهنگی مدیریت سایت تاآینده نه چندان دور به اطلاع خواهد رسید

اما اگر کسی از دوستان سوالی داشت ما به نوبه خود همیشه پاسخ گو هستیم .

موفق باشید

انشالله

نظر

• باعرض سلام وخسته نباشید خدمت آقای فرد وتشکر ویژه بابت تاپیک پربارتان

بااجازه شما من هم این تاپیک را ازابتدا چند بار خواندم البته که هنوز کاملا دستگیرم نشده و صدالبته سوالاتی مطرح است که یکی ازآنها مربوط به پستی در صفحه 11

میباشد که اگر ممکنه توضیح بفرمایید ممنون شما خواهم بود ودیگر اینکه در صورت مقدور بودن لطفا دوباره مطالب عنوان شده را بطور کاربردی یا خود شما ویا دوستانی

که کامل مطلب را استفاده می کنند لطفا با ذکر مثال از شروع رصد کردن بازار تا اقدام به پوزیشن گیری وحتی حد ضرر و سود توضیح بفرمایید اگه این محبت را بفرمایید

خیلی عالی میشه چون خود من با وجود چند بار خواندن مطالب و تست تمام برداشتهای خودم از این پست ها باز هم خیلی دچار اشکال هستم پس خواهش می کنم

این کار خیر که زحمتش را کشیدید را تکمیل بفرمایید .

باز هم ممنون

واینهم قسمتی ازپست صفحه 11 که به توضیح احتیاج دارد

- مهم تر از بحث شمار ه یک این است که هر سیگنال را استفاده میکنید بر هر مبنای! مثلا ( high - low - open - close ) و یا تعداد کندل

شماره کندل ها را که برای محاسبه استفاده میکنیم را در زمان های مختلف بر مبنای نیاز باید تغییر دهیم ! .

که این کار را معمولا 99 درصد تریدر ها انجام نمیدهند !
                      ویرایش توسط kavian77 : https://www.traderha.com/member/5952-kavian77 در ساعت 11-03-2012, 12:21 AM

نظر

• سلام

یک سوال دیگه واون اینکه مثلا ما الان داریم یک رنج را مشخص می کنیم همین حالا یک کندل دیگه در حال تشکیل است ویا در نمودار خطی قیمت درحال پیشروی

است وما درانتهای چارت نقطه ثابتی نداریم که بتونیم براساس اون رنج را مشخص کنیم این چه جوری میشه چون در حالتی که نمودارهای گذشته رابررسی میکنیم

مشکلی نیست ولی مسئله اینجاست که ما میخواهیم درحال رنج رسم کنیم که پیشروی قیمت در لحظه رنج ما را بهم میزند و نقطه آخر را جابجا میکند خواهش

میکنم توضیح بفرمایید .

با تشکراز لطف شما

نظر

• بسم الله

با سلام و تحیت

خدمت دوستان عرض شود منظور از تغییر شماره کندل برای محاسبه های سیگنال در توضیح بیشتر ! ،انشالله با این مثال روشن تر شود

فرض بفرمایید اندیکاتوری با شمارش دوره 14 در حال محاسبه است مثلا rsi با شمرنده 14 در تایم یک ساعت

یا این طور بیان کنیم از فرض شود از RSI در یک چارت یک ساعته استفاده میکنیم و پیش فرض تنظیم 14 است .

خوب یعنی چی ؟
                          یعنی اینکه دوره های گذشته با تناوب 14 ساعت با اندیکاتور RSI در حال بررسی است ! ( به صورت یکساعت یکساعت )

حال اگربخواهیم همین سیکل زمانی راه یعنی 14 ساعت گذشته را با دوره 15 دقیقه بسنجیم آیا با دوره 14 برای 15 دقیقه قابل محاسبه است ؟
                          14 دوره 5 1 دقیقه = 210 دقیقه
                          210تقسیم بر 60 ___ مساوی : سه ساعت و نیم ( یعنی جواب برای 3 ساعت نیم گذشته
                          حال میبینم که دوره 14 برای 14 ساعت محاسبه بر مبنای 15 دقیقه در تایم یکساعت نیاز به تقسیمات بیشتری دارد
                          یعنی باید دوره ضرب در 4 شود چون هر 4 تا 15 دقیقه میشود یک ساعت
                          پس ما نیاز به 4 برابر عدد قبلی داریم تا بتواتنی 14 ساعت را بر مبنای 15 دقیقه محاسبه کنیم
                          4 ضربدر 14 مساوی 56
                          یعنی اگر 14 روز را بر مبنای 15 دقیقه بخواهیم داشته باشیم ،عدد 14 باید با عدد 56 دوره عوض شود تا بر مبنای تایم 15 دقیقه بتوانید نتیجه 14 ساعت را بررسی کند .

با آرزوی موفقیت شما

داود فرد
                          ویرایش توسط fard : https://www.traderha.com/member/5149-fard در ساعت 02-19-2013, 07:17 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط kavian77 نمایش پست ها
                            سلام

یک سوال دیگه واون اینکه مثلا ما الان داریم یک رنج را مشخص می کنیم همین حالا یک کندل دیگه در حال تشکیل است ویا در نمودار خطی قیمت درحال پیشروی

است وما درانتهای چارت نقطه ثابتی نداریم که بتونیم براساس اون رنج را مشخص کنیم این چه جوری میشه چون در حالتی که نمودارهای گذشته رابررسی میکنیم

مشکلی نیست ولی مسئله اینجاست که ما میخواهیم درحال رنج رسم کنیم که پیشروی قیمت در لحظه رنج ما را بهم میزند و نقطه آخر را جابجا میکند خواهش

میکنم توضیح بفرمایید .

با تشکراز لطف شما

بسم الله

سلام علیکم

این که کندل شما نسبت به rang که مشخص کردید در چه وضعیتی قرار دارد ؟ مهم است! و
                            آیا قیمت فعلی شما داخل آن میباشد یا خارج آن ؟ اگر خارج آن است و آخرین کلوزنیز در همان زمان بالای رنج بسته شده ، که نام آن break out است ، ولی اگر هنوز بالای رنجی که مشخص کردید کلوز ندارید ، ممکن است در وضعیتی بنام (شدو shadow rang ) قرار داشته باشید، این که میگویم ممکن است ، زیرا هنوز زمانی تا بسته شدن کندل در پیش دارید ، پر اهمیت ترین موضوع در رنج ها کلوز ها هستند ،برای مثال به وضعیت کلوز یه کندل 4 ساعته نزدیک بسته شدن کندل توجه کنید و همزمان به تایم های پایین تر مثلا 5 دقیقه و 1 دقیقه نیز نظری داشته باشید و ببینید ! چه فرایندی همزمان رخ میدهد ، همین موضوع که در سوال عنوان کردید ! رنجی را در نظر دارید در 5 دقیقه یا یک دقیقه ، شکسته میشود ! اما نزدیک بسته شدن تایم(کلوز )، قیمت منطبق با رنج 4ساعته بازار با گرایش بیشتری عمل میکند تا رنج های 5 یا 1 دقیقه ، مگر این که این رنج های تایم پایین هم منطبق با آن ها حرکت کند(هم سو باشد ) که موضوع در این زمان فرق میکند !،
                            ترسیم رنج چارت بر مبنای کلوز هاست و ترسیم رنج کندل استیک یا کندل بار ها بر مبنای نقاط دیگر میتواند باشد مثل بالاترین نقطه یا HIGH) ) و یا پایین ترین LOW) ) ویا OPEN
                            به این موضوع باید دقت داشت که شکسته شدن یک رنج باید ابتدا مشخص شده بر مبنای اصول ترسیم آن باشد.
                            خطوط ساپورت و یا رزیستنش هم همیشه از به هم پیوستن همین نقاط در وضیعت های افقی یا مورب بوجود میآیند !
                            قیمت رنج را بر هم نمیزند یا در بین آن حرکت میکند یا اینکه رنج کوچکتر را شکسته و در یک رنج زمانی بزرگ تر در حال حرکت است

موفق باشید انشالله

داود فرد

نظر

• سلام به کلیه دوستان
                              موفق شدم اقای فرد را از نزدیک زیارت کنم
                              انچه که از سیستم اکسپرت شده ایشان دیدم جالب و شنیدنی است-4 ساعت صحبت کامل با ایشان از اکسپرت تا دیگر موارد بورس
                              ویژگیهای خاصی که در این اکسپرت دیدم تابحال در هیچ اکسپرتی ندیدم
                              مثلا 3 نوع سود پله ای دارد
                              مدیریت سرمایه رعایت شده
                              احتمال باخت تقریبا صفر است.
                              اتوماتیک روندها و الگوها شناسایی می شوند
                              تکنیکهایی وجود دارد که من با 7 سال تجربه هنوز درباره انها نشنیدم
                              6 ماه تست برنامه
                              50000 خط برنامه که همه موارد کار در ان لحاظ شده
                              و .....
                              قطعا شخصی که 15 سال تجربه موفق خود را برنامه کرده تمامی موارد را دیده
                              قرار شده خدمات برنامه اجرا و معرفی گردد
                              در ضمن به اطلاع می رساند که ایشان این موارد را استاندارد اموزشی کرده و کتبهایی در این زمینه در دست چاپ دارند
                              ........ منتظر خبرهای بعدی باشید

نظر

• بسم الله

با سلام

ممنون جناب نئیسی عزیز ار تشریف آوردن شما به دفتر تهران ، من و همکارانم ممنون هستیم ، باز هم اگر دوست داشتید هم شما و هم تمامی دوستان که این متن را میبیند قدم شان بروی چشم میتوانند تشریف بیارند از نزدیک ما از آشنایی و صحبت با دوستان خوشحال خواهیم بود ، و اما ما بزودی با هماهنگی همین بروکر خبر های انشالله مفید فایده ای برای همکارای با دوستان تریدر و تحلیل گر و همین طور مشاغل مرتبط خواهیم داشت .

موفق باشید

نظر

پردازش ...
                                X