اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روش معاملاتی ptm

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط علیم نمایش پست ها
    نحوه پوزیشن گیری رو میتونید از داخل پی دی اف های مربوطه ببینید ولیکن توصیه من اینه که سراغ این روش نیایید
    سلام جناب علیم میشه بگید چرا توصیه می کنید که سراغ این روش نرویم
    http://tadavomteam.com/

Market
    Is Not About Prediction. It Is About Reaction

نظر

نوشته اصلی توسط علیم نمایش پست ها
      کلا هر کسی با هر روشی اشنا بشه دیدش عوض میشه ولی دلیل بر صحت اون دید نیست
      درود علیم جان

اگر به آموزشها فقط به عنوان یک سیستم معاملاتی نگاه کنیم نتیجه ای نخواهیم گرفت.

میدونید نتیجه ای که از این همه پست و حرفهایی که پشوتن عزیز زده و گفته چیه؟"صبر کنید تا روندی شکل بگیره و بعد وارد بازار شوید."

برای یک تریدر تازه کار که شهوت فشردن دکمه های sell و buy کور میکنش ،رسیدن به همین نکته ممکنه سالها طول بکشه و یا حتی هیچ وقت به آن نرسه.!!

یک خاطره تعریف کنم:

با یکی از بزرگان جامعه فارکس ایران مشغول نوشیدن دو عدد شیر طالبی!! بسیار خوشمزه بودیم!!

برایش تعریف کردم که با سقوط قیمت سکه از بالای یک ملیون تومان به زیر 700 تومان ، مقداری سکه روی قیمت 640 خریدم. گفت :

((اشتباه کردی!! در یک روند نزولی خرید کردی!!تفکر حرفه ای این جوریه که: قیمت میرسه به 600 بعد میشه 610 و 620 و 630 ... و وقتی روند شکل گرفت طلابازان بزرگ شاید از 660 یا 700 تومان شروع میکنند به خرید های سنگین.در حالی که مردم عادی با رسیدن قیمت به 700 تومان با خودشان میگویند : آخ آخ سکه گرون شد و ما نخریدیم!!! ))

پی تی ام چند نکته را در تریدر نهادینه میکنه:

1)صبر تا تشکیل روند
      2)قوانینی برای عدم ورود به بازار
      3)ترید بر اساس قاعده ای خاص
      4)معامله در جهت روند
      5)جلوگیری از اور ترید

و شاید نکات دیگری که الان حضور ذهن نداشته باشم.

علیم جان تریدرهایی دیدم که سالهای تجربه آنها بیش از دوبرابر تجربه بنده است. باورت نمیشه که همین چند نکته را هنوز رعایت نمیکنند.
      ملیونها تومان بر باد دادند و هنوز متوجه نیستند که
      وقتی روزی 10 پوزیشن میگیری فقط میزان اسپرید پرداختی به بروکر بیش از 20 پیپ است!! یعنی ماهی 400 پیپ!! هنوز هیچ قاعده ای برای عدم ورود ندارند و معتقدند باید همیشه در بازی باشی تا شانس سود ار از دست ندهی!! روند را یک مفهوم ذهنی میدانند!!...

سیر قهقرایی که بنده داشتم اگر با تاپیک پشوتن برخورد نمیکردم شاید همچنان ادامه داشت !! به طور میانگین ماهی 1000 دلار از دست میدادم!!

مطلب طولانی و خسته کننده میشه. هدفم دفاع از کسی نیست بلکه به عنوان کسی که خیلی درگیر ptm بودم برداشت خودم بوده از آموزشها .

ارادتمند
      ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 11-16-2012, 11:16 AM

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
      2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
      3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
      4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
      5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
      6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
      7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

هر کسی که از پی تی ام دنبال یافتن راههای سریع برای بای و سل باشد قطعا این سیستم را نفهمیده است و در ان هم موفق نخواهد شد
        پی تی ام بیشتر از آنکه بخواهد یک سیستم باشد یک دید بود . یک جهان شناسی از این بازار بود که در قالب یک سیستم معرفی می شد.
        کسانی که از ابتدا با این آموزشها بوده اند الان همه صحبتهای من رو درک میکنند
        ولی اگر کسی فکر میکند که اگر این پی دی اف ها را بخواند و از روز بعدش بخواهد یک تریدر موفق بشود قطعا مسیر را اشتباه انتخاب کرده است.

نظر

انصافا جناب پیام و زالی حق مطلب رو ادا کردن و اون چیزی رو که من درباره اینکه پی تی ام جهان بینی جدید به تریدر میده تو ذهن داشتم خیلی زیبا بیان کردن

Market

نظر

سلام
            رفقا، PTM یک سیستم معاملاتی صرف نیست. PTM یک نگاه به اجزا اصلی بازار و درک مفهومبازار است. وقتی این مطلب را از میان آموزشهای آقای پشوتن دریافتید، میتوانید با هر روشی ترید کنید و با کمی تمرین و تمرکز به سوددهی برسید.
            با جناب علیم موافقم.... دوستانی که به دنبال سیستمی هستند که در چند صفحه PDF به آنها نقطه قرمز برای سل و نقطه سبز برای Buy را نشان بدهد، توصیه میکنم به سمت PTM نروند. اما دوستانی که عزم را برای دریافت زبان ذات بازار جزم کرده اند، یک بازه حداقل یکساله را برای خود تعریف کنند و شروع به مطالعه آموزش های آقای پشوتن بکنند و در کنار آن تاپیک های پرسش و پاسخ و کارگاه را هم مطالعه کنند چون بسیاری از نکات و ریزه کاری ها در آنجا مطرح شده. بازه زمانی یک ساله، یک حداقل هست و مختص دوستانی که سابقه کار دارند و از بهره هوشی بسیار بالایی برخوردارند. برای کسانی مثل خودم، حداقل دو سال را پیشنهاد میکنم.
            دوستان، مهم ترید چیزی که PTM به ما می آموزد، کی ترید نکردن است. همان چیزی که پاشنه آشیل اکثر سیستم ها میباشد.

پیام جان از متن زیبای شما لذت بردم و نکته ایدر آن نهفته بود که تا به حال به آن پی نبرده بودم! و آن هم این که نوشیدنی ای به نام شیرطالبی در این دنیا وجود دارد و من هنوز آن را امتحان نکرده ام!! از همین الان یک پزیشن پیش خرید برای آن تعریف میکنم تا در زمان مناسب و در مکان مناسب یک Buy روی این جفت خوردنی داشته باشم. اما مهم این است که در هر مغازه ای که آن را دیدم ذوق زده نشوم و به دنبال Buy کردن نباشم چرا که ممکن است سر از بیمارستان و ... دربیاورم.
            ممنون و شیرطالبی خور باشید.
            (پ.ن: جای حاج محمد خالی با اون ورژن امضاهاش : ) )

نظر

سلام

لطفا در کنار فایلهای pdf دوستان یک آموزشی هم بدن که به چه صورت باید وارد شد . مثلا در شکل زیر مربوط به جفت ارز aud usd تایم 15 آیا با شکسته شدن مویینگ اورج و سطح مقاومتی میتوان طبق این سیتم بای کرد ؟

ویرایش توسط علی رضایی : https://www.traderha.com/member/4433-علی-رضایی در ساعت 11-16-2012, 12:38 PM

نظر

نوشته اصلی توسط علی رضایی نمایش پست ها
                سلام

لطفا در کنار فایلهای pdf دوستان یک آموزشی هم بدن که به چه صورت باید وارد شد . مثلا در شکل زیر مربوط به جفت ارز aud usd تایم 15 آیا با شکسته شدن مویینگ اورج و سطح مقاومتی میتوان طبق این سیتم بای کرد ؟

سلام
                شما بر اساس سه مووینگ 60-30-15 که در فایل هست بازار رو آنالیز کنید در 15 دقیقه برای در نظر گرفتن بازار و در 5 دقیقه برای نقاط ورود و خروج بر اساس قله ها و دره ها اگه فایلها رو بخونید خیلی واضح توضیح داده.

Market

نظر

نوشته اصلی توسط arffx نمایش پست ها
                  سلام
                  شما بر اساس سه مووینگ 60-30-15 که در فایل هست بازار رو آنالیز کنید در 15 دقیقه برای در نظر گرفتن بازار و در 5 دقیقه برای نقاط ورود و خروج بر اساس قله ها و دره ها اگه فایلها رو بخونید خیلی واضح توضیح داده.

سلام

این تمپلتی که جناب پیام زحمت آپلودش کشیدن من نصب کردم . این تمپلت از چند تا مووینگ اورج استفاده میشه . از مووینگ 2 روزه هست تا 60 روزه . میخام ببینم همش باید باشه یا اینطور که شما گفتید فقط 15-30-60 روزه باید باشه .

مرسی

نظر

سلام

این تمپلتی که جناب پیام زحمت آپلودش کشیدن من نصب کردم . این تمپلت از چند تا مووینگ اورج استفاده میشه . از مووینگ 2 روزه هست تا 60 روزه . میخام ببینم همش باید باشه یا اینطور که شما گفتید فقط 15-30-60 روزه باید باشه .

مرسی
                    اساس کار بر اساس مووینگ اوریج های 15 30 و 60 است
                    برد کشتی آنجا که خواهد خدای ... وگر جامه بر تن درد ناخدای

نظر

سلام

مرسی
                      درود علی جان

آنچه جناب پشوتن گفتند سه مووینگ هست . در صورتی که هر سه مووینگ داری شرایط صعودی یا نزولی باشند بر روی قله ها یا دره های 5 دقیقه اردر میکارید.

در پست اول عرض کردم که اگر الان بخوام بر اساس ptm کار کنم با چنین چارتی کار میکنم. مجموعه ای از مووینگ اوریج ها (بازه بین مووینگ 60 و مووینگ 2).

ارادتمند

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

چه نیک بود خود پشوتن عزیز را اینجا می دیدیم و مباحثه می کردیم.

شدنی است؟
                        .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                        https://telegram.me/Cyclicalwaves
                        https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                          چه نیک بود خود پشوتن عزیز را اینجا می دیدیم و مباحثه می کردیم.

شدنی است؟
                          نیما جان

از نسل قدیمی ها!! کمتر فعالیتی دیده میشه. دلم برای پستهای پشوتن عزیز و خیلی های دیگه تنگ شده.

حیف که خیلی از تجارب را دیگه نمیتوانیم داشته باشیم.

به هر حال موضوع فعالیت در این انجمن را با پشوتن عزیز مطرح میکنم. امیدوارم قبول کنند.

نظر

با سلام و عرض ادب خدمت کلیه دوستان عزیز و قدیم و جدید
                            و بویژه یاران و هواداران قدیمی Ptm که خوشبختانه با همت برادر عزیزم جناب پیام مجددا در اینجا دور همدیگر جمع شده اند.

از پیام عزیز بابت راه اندازی این تاپیک - و همچنین بابت تهیه آن جزوات جاودانه که حقیقتا در نوع خودشان به لحاظ تولید فنی و گرافیکی و محتوایی بی نظیر هستند - بسیار ممنون و سپاسگزارم.
                            و همچنین از نیمای عزیزم ، که به یاد این حقیر بودند و از بنده دعوت کردند تا در این محفل جدید حضور داشته باشم نهایت قدردانی و سپاس را دارم.

دعوت این دو عزیز بزرگوار را اطاعت امر میکنم
                            و سعی میکنم که محفل کوچکی را در این سایت راه اندازی نمایم تا حتی المقدور و در حد وقت و فرصت و توانم در خدمت همه دوستان و بویژه نوآموزان و تازه واردان باشم.

رفقای قدیم که خوشبختانه هرکدام برای خودشان پیش کسوت و استاد شده اند ،
                            و دیگر زمان آن فرا رسیده که محافل شخصی خود را برپا نمایند و حاصل تجربیات و آموزشهای خود را در اختیار عموم مخاطبان جوان بگذارند.
                            اما برای آن دسته از نوآموزان و تازه واردهایی که احیانا هنوز فرصت آشنایی با آموزشهای ptm را نداشته اند حتما سعی میکنم برنامه ریزی جدیدی را برای ارایه یکسری آموزشهای تازه ، طراحی و تدوین کنم و سپس به تدریج در همین جا و در تاپیکی که به این منظور راه اندازی خواهم نمود ، خدمت تان ارایه نمایم.

بهرحال انگار که این چرخه دایمی خلقت است!
                            دانشجویان مستعد و جوان میایند ، و به تدریج رمز پرواز را فرا میگیرند ، و سرانجام به تکامل میرسند و بال می گشایند و به سمت مقصد غایی خویش میروندا

و این ما معلم ها هستیم که همچنان برفراز همان بام و منزل قدیمی مان ایستاده ایم و نظاره گر آسمان هستیم!
                            خودمان را با دانشجویان جدید مشغول ساخته ایم تا شاید تلخی طعم تنهایی و انزوای غیرقابل انکار خود را فراموش نماییم...

روزها و هفته ها و ماه ها میایند و میروند ،
                            و در حالیکه شاهد چرخه ای از رشد و شکوفایی و بالندگی شاگردان هستیم
                            انگار که فراموش میکنیم بالهای خسته و زخمی خودمان سالهاست که دیگر یارایی برای پرواز ندارد...

در این چرخه ابدی ، دلمان صرفا به پرواز شما خوش است،
                            پس بال بگشایید و پرواز کنید ، که آسمان از برای شماست ، و شما لایق بیش از اینها هستید!

موفق و رهسپار افق های بیکران باشید
                            پشوتن./

.
                            ویرایش توسط pashootan : https://www.traderha.com/member/7377-pashootan در ساعت 11-17-2012, 04:42 PM

نظر

به به!

ورود شما را به این تالار صمیمانه خوشآمد می گویم. قطعاً حضور شما استاد عزیز بار علمی این تالار را چندین و چند برابر خواهدکرد.

با احترام

نظر

از قدیم گفته اند صله رحم از اوجب واجبات است، چفدر خوب است آدم دوستان مجازی قدیم را می بیند و روحش تازه و شاداب می شود.

پشوتن عزیز بسیار بسیار خوشحالم که می بینمت، فضای این فروم بشدت گرم و صمیمی است و دوستان یک دست هستند امیدوارم حضور پر رنگ شما بتواند سطح عمومی تحلیلی تریدری فروم را ارتقا دهد و همگی از تجربیات شما بهره مند شویم.

شاید مجالی دست دهد پروژه هایی تعریف شود و کارهایی مشترک صورت گیرد.

بسیار خوش وقت شدم از دیدنت در اینجا و از این لحظه f5 روی این تاپیک برای من یکی کار هر روزه می شود....

موفق باشی جوان قدیم.
                                .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                                https://telegram.me/Cyclicalwaves
                                https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

پردازش ...
                                X