اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دل نوشته های بانوی شرقی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

همانطور که در گذشته گفتیم

ما یک اصل داریم و ان هم اینکه تحت هیچ شرایطی قدرت پیدا کردن ابتدای روند روند رو نداشته و نداریم و نخواهیم داشت. و اگر با این اصل موافق هستید از این پست به تاپیک سر بزنید و اگر فکر می کنید از علم و اطلاعات و قدرتی برخوردر هستید که می توانید یک روند رو از ابتدا شکار کنید اب ما با هم در یک جوب نرفته و برای این اصل هم هیج گونه بحثی با هم نداشته و برای کسانی که ادعا دارند که میتوانند روند ها رو از ابتدا شکار کنند ارزوی موفقیت داشته و ما با این دیدگاه که علم و اطلاعاتی برای تشخیص پایان یک روند که شروع روند بعدی هستش نداشته تاپیک رو ادامه میدهیم.

و به همین خاطر همیشه یک روند و یک حرکت و یا یک موج را برای شروع ترید خودمان از گذشته بازار انتخاب می کنیم که بعدا در مورد این انتخاب بیشتر خواهیم گفت ولی برای شروع این حرکت رو که به صورت یک پاره خط در نظر میگیریم را به هر نامی که بخواهیم نام گذاری می کنیم تا بعدا در این مورد بیشتر صحبت کنیم.

از طرف دیگر

اما همانطور که همه ما میدانیم در بازار دو نوع حرکت از نظر تئوری های امواج به ما معرفی شده که شامل موارد زیر میباشد.

امواج جنبشی
    امواج اصلاحی

و اما اصل دومی که به عنوان یک قانون قبول خواهیم کرد اینکه ما اصلا علم و اگاهی تشخیص اینکه الان در کدام یکی از این امواج ایمپالس یا کارکشن هستیم رو نداشته و احتمال دارد که موج انتخابی ما یا بهتر بگویم پاره خط انتخابی ما هر کدام از این دو حالت باشد.

و اما برای انتخاب حرکت مورد نظر مطمئن هستم که شما یک حرکت رو بر اساس قله و دره انتخاب کرده و این پاره خط انتخابی شما بین دو پیوت قرار دارد بنابر این می بینید که با تشکیل پیوت بعدی ما تنها می توانیم دو انتظار داشته باشیم و ان اینکه حرکت انتخابی ما
    اگر یک حرکت جنبشی باشد پس باید خودش رو اصلاح کند و ما یک حرکت داریم که اصلا برای ما مهم نیستش که این حرکت اصلاحی هستش یا جنبشی چون اصلا اصل رو بر این گذاشتیم که نمیدانیم کدام یکی هستش ولی هر کدام باشد ما با تشکیل پیوت در انتهای حرکت در نظر گرفته شده یک حرکت بعدی خواهیم داشت

فعلا شب بخیر تا ادامه مطالب
    امضاء

نظر

این پست رو در یک تاپیک دیگه نوشته بودم و به خاطر اینکه بعدا از این نوشتار استفاده بشه اینجا هم نقل قول می کنم تا بعدا پیدا کردنش برای من راحت تر باشه.

سلام

وقتی می بینم که چند تا ترید دور هم هستند و میخواهند با یک روش مشخص به هم کمک کنند خیلی خوشحال میشوم و این به خاطر ان هستش که اصلا از تحلیل بازار خوشم نمیاد با وجود اینکه خوم هم به تحلیل کردن اعتیاد دارم

به هر حال گفتم چند سطری از تجربه تریدری خودم رو در اختیار دوستان قرار بدم شاید بدردتون بخوره

اولین نکته اینکه با بررسی تصاویر کاربران یک نکته کاملا مشخص هستش که ضعف اصلی شما به خاطر عدم کار کردن به صورت مولتی تایم فریم هستش در این خصوص در اینده توضیحات کاملی در تاپیک خودم ارائه خواهم کرد.

حالا که شما میخواهید ترید کنید و ان هم در تایم های پایین به نظر من باید حداقل دو تایم فریم بالاتر و پایین تر رو در نظر داشته باشید.

دو تا سه تایم فریم پایین تر به خاطر اینکه روند رو مشخص کنید و با وجود اینکه خیلی ها این طوری فکر می کنند که طلا مهار نکردنی هستش بسیار بسیار زیاد به لول ها و الگوهای کندلی واکنش نشان میده و این به عهد شما تریدر هستش که بتونید تایم فریمی که طلا به ان واکنش یا به قول شما تریگر کندلی نشون میده رو پیدا کنید و بر اساس ان در تایم خودتون ترید کنید

و اما دو تا سه تایم فریم پایین تر به خاطر ورود موفق و گرفتن تریگر مناسب برای ورود با حداقل استاپ لاس هستش چون این نیز به عهد خود تریدر هستش که بتونه با چارت ارتباط بر قرار کنه و ناحیه مناسبی رو که پیدا کرده با ورود مناسب به نتیجه مطلوب برسونه.

نکته بعدی اینکه حتما و حتما انتظار حرکت های انچنانی رو از بازار نداشته باشید و بر اساس تایم فریمی که تحلیل دارید یک ای تی ار داشته باشید تا انتظارات سود خودتون رو بهینه کنید.

و اما یک نکته دیگر که به نظر من امد اینکه شما با توجه به واکنش کندلی به سطوحی که دراید باید بتوانید این تصمیم رو بگیرید که به صورت لیمیت وارد بشوید یا به صورت استاپ و بازی در این خصوص هم موفقیت شما رو بالا میبره و تا انجایی که سعی دارید به خاطر نوسانات بیش از اندازه طلا

هرگز سفارش ست نکنید و پوزیشن ها رو به صورت دستی بگیرید و مدیریت کنید چون ست کردن سفارش در طلا به خاطر داشتن نوسانات غیر قابل کنترل باعث استاپ زدن های زیاد خواهد بود.

در روشی که دارید همیشه سعی کنید تا یک قله و یا دره تشکیل شده و سپس با توجه به نوع تریدی که انجام خواهید داد بر اساس دره و قله تشکیل شده وارد بازار شوید و به خاطر اینکه خیلی از تریدرها در اینکه دره و قله تشکیل شده مربوط به کدام تایم فریم هستش مشکل دارند و عدم تشخصیص درست این موضوع باعث میشه تا در شکست ها و ست کردن اردرها به مشکل برخورد کنند سفارش من این هستش که از یک ایندیکاتور زیگزاگ دیفالت در چارت خود استفاده کیند

در نظر داشته باشید که زیگزاگ های کلاسیک و حرکت های هارمونیک در تایم فریم مناسب می تونه کمک زیادی به شما داشته باشه

با اجازه شما این پست رو در تاپیک خودم هم درج می کنم تا برای استفاده در اینده از این نوشته ها نیز استفاده کنم.

موفق باشید و سر بلند

و مولتی تایم فریم کار کردن یادتان نرود. و به خاطر بسپارید که یک تریدر موفق باید انعطاف پذیر باشد و این انعطاف پذیری در اینکه تصمیم بگیرد به صورت لیمیت وارد شود یا به صورت استاپ و این رو هم بازار به ان نشان خواهد داد هر چند که من به شخصه حتی تریدرهایی رو که حالت لیمیت دارند با مولتی تایم فریم کارکردن و رفتن به تایم های پایین تر به صورت لیمیت وارد میشوم تا هم در ضرر نرفته و هم اینکه استاپ لاس های مشخص برای محاسبه میزان لات را در اختیار داشته باشم.
      امضاء

نظر

سروشانه در یک ربعه طلا

xauusdm15.jpg
        امضاء

نظر

نوشته اصلی توسط بانوی شرقی نمایش پست ها
          سروشانه در یک ربعه طلا
          خروج در تارکت اول:

xauusdm15.jpg

امضاء

نظر

همانطور که سایر کاربرانی که تاپیک رو مطالعه کردن در حال تدوین یک استراتژی با در نظر گرفتن سایر استراتژی های ارائه شده در بازار هستم یکی از تغییراتی که الن به نظرم رسید به جای داشتن دو تارکت از سه تارگت استفاده کنم.

در تصویر اول تارگت دوم داشتیم که با توجه به طول سرو شانه همانطور که در تصویر مشاهده می کنید تارکت دوم را به طول این سرو شانه در نظر گرفتیم و در ادامه سه تراکت خواهیم داشت. و تارکت سوم را به صورت ریسک فری در نظر میگیریم تا روز بعد و با توجه به سیگنال روز بعد در مورد پوزیشن سوم باز تصمیم گیری خواهیم کرد.

========================

تا کنون برای تدوین دیدگاه و استراتژی دو قانون را بیان کردیم که به صورت کلی عبارت بودند از

1- ما یک اصل داریم و ان هم اینکه تحت هیچ شرایطی قدرت پیدا کردن ابتدای روند روند رو نداشته و نداریم و نخواهیم داشت

2- اصل دومی که به عنوان یک قانون قبول خواهیم کرد اینکه ما اصلا علم و اگاهی تشخیص اینکه الان در کدام یکی از این امواج ایمپالس یا کارکشن هستیم رو نداشته و احتمال دارد که موج انتخابی ما یا بهتر بگویم پاره خط انتخابی ما هر کدام از این دو حالت باشد.

از انجایی که خیلی از کاربران در پیام های خصوصی خواستار سرو سامان دادن به مسائل تئوری برای انتخاب بودند به همین خاطر و با در نظر گرفتن تمامی پست های متفرقه ای که در سایر تاپیک ها داشتم و خیلی ها هم در جریان ان قرار گرفتند ما از این پس فقط روی طلا ترید خواهیم کرد و شاخص مورد نظر ما که دلایل انتخاب ان گفته نشد طلا بوده و تا اطلاع ثانوی از نگاه کردن به جفت ارزها خود داری می کنیم.

با این وجود از این پست ضمن ارائه سیگنال های ترید کم کم قوانین ترید کردن با این روش تحلیلی رو هم خواهیم گفت و برای شروع

کاربرانی که میخواهند با این روش کار کنند حتما باید به الگوهای هارمونیک تسلط کافی داشته باشند و با چشم غیر مسلح و بدون ایندیکاتور و فقط با نگاه کردن به چارت تمامی الگوهای هارمونیک عمومی رو تشخیص بدهند

چه انهایی که در حال تشکیل هستند و چه انهایی که به پی ار زد خود رسیده اند.

تا گام بعدی
            امضاء

نظر

این روز ها مشغول نوشتن چند سطری در تاپیک استراتژی بیگ بن بودم که فکر می کنم مطالعه ان برای کاربرانی که این تاپیک رو دنبال می کنند خالی از لطف نبوده و برای ترید بر اساس استراتژی ما در ترید های صبحگاهی کمک خوبی باشه.

و اما یک نکته حائز اهمیت در خصوص استراتژی بیگ بن که به ان اشاره نشده و لازم هستش که در تریدهای آن را مد نظر داشته باشیم را در ادامه نوشتار تاپیک ذکر شده در اینجا ذکر خواهیم کرد. و برای شروع تدوین استراتژی تریدما که روی طلا خواهد بود و ما نیز مطابق استراتزی بیگ بن احتیاج به یک بازه زمانی جهت بررسی و تحلیل های اولیه جهت مشخص کردن مسیر حرکت روزانه خواهیم داشت.

انجه فعلا مد نظر ما هستش کندل روزانه به وقت بروکر( آل پ ا ری) در روز قبل بوده و برای روز جاری نیز یک بازه را معرفی خواهیم کرد. به همین خاطر سفارش ما این هستش که حتما تاپیک استراتزی بیگ بن را مطالعه کرده تا زمانی که برای تدوین روش معاملاتی روی طلا صحبت می کنیم و به استراتژی بیگ بن ارجاع می دهیم حضور ذهن داشته باشید.
              امضاء

نظر

یک قانون طلائی

در اینده نزدیک ما مطابق با استراتژی بیگ بن و با تغییراتی اندک روی طلا ترید خواهیم کرد. و همانطور که میدانید بیگ بن برای شروع میزان نوسانات جفت ارز پوند به دلار را در یک بازه مشخص می کنه و ما نیز این کار را انجام خواهیم داد و در دو طرف این بازه سفارش خرید و فروش ست خواهیم کرد. (چیزی شبیه به کاری که اقای فیاض در تاپیک خود انجام میدهد.)
                و همانطور که میدانید سفارش های oco به این صورت میباشد که با فعال شدن یکی از سفارشات ، سفارش دیگر حذف خواهد شد و ما نیز این کار را انجام خواهیم داد و از طرف دیگر برای حد سود همانطور که در استراتژی بیگ بن گفته شده انتظار حداقل حرکت به اندازه طول بازه انتخابی را خواهیم داشت.

اما قانون طلائی ما این هست که بعداز لمس تارکت اول ما که همانا حرکت به اندازه طول نوسانات بازه می باشد مجددا سفار ش حذف شده را ست خواهیم کرد. چون اعتقاد و باور بر این است که چنانچه مارکت قدرت ادامه حرکت در سمتی را که شروع کرده نداشته باشد و موفق شود تا از سمت دیگر ان خارج شود حداقل به طول ای تی ار خود در سمت مخالف حرکت خواهد کرد.
                امضاء

نظر

یک قانون طلائی

در اینده نزدیک ما مطابق با استراتژی بیگ بن و با تغییراتی اندک روی طلا ترید خواهیم کرد. و همانطور که میدانید بیگ بن برای شروع میزان نوسانات جفت ارز پوند به دلار را در یک بازه مشخص می کنه و ما نیز این کار را انجام خواهیم داد و در دو طرف این بازه سفارش خرید و فروش ست خواهیم کرد. (چیزی شبیه به کاری که اقای فیاض در تاپیک خود انجام میدهد.)
                  و همانطور که میدانید سفارش های oco به این صورت میباشد که با فعال شدن یکی از سفارشات ، سفارش دیگر حذف خواهد شد و ما نیز این کار را انجام خواهیم داد و از طرف دیگر برای حد سود همانطور که در استراتژی بیگ بن گفته شده انتظار حداقل حرکت به اندازه طول بازه انتخابی را خواهیم داشت.

اما قانون طلائی ما این هست که بعداز لمس تارکت اول ما که همانا حرکت به اندازه طول نوسانات بازه می باشد مجددا سفار ش حذف شده را ست خواهیم کرد. چون اعتقاد و باور بر این است که چنانچه مارکت قدرت ادامه حرکت در سمتی را که شروع کرده نداشته باشد و موفق شود تا از سمت دیگر ان خارج شود حداقل به طول ای تی ار خود در سمت مخالف حرکت خواهد کرد.

اصلاحیه:
                  با پوزش با توجه به مشورتی که دیروز با دوستم داشتم نظر ایشان این بودش که حتی اگر بعد از فعال شدن سفارش، تارکت ما لمس هم نشود و مارکت بعداز نفوذ و حرکت اولیه به داخل سود نتواند مسیر خود را ادامه دهد و برگشت داشته باشد و سفارش معکوس ما را فعال کند ما انتظار حرکتی معادل atr روزانه ارز با پریود پیش فرض را خواهیم داشت.
                  امضاء

نظر

بانوی گرامی سلام

چند روزه دارید راجع به ای تی ار و محسناتش مینویسید

ولی خدمت شما عرض کنم که برخی از دوستان تازه کار هستند از اینرو بهتره اول اونو تعریف کنید و ربطشو با استاپ و تایم فریم ها و اینکه از کجای متاتریدر و چارت میشه ملاحظه کرد را توضیح بدهید بعد از عملکرد ان بنوبسبد

بنظرم اینگونه باشه پست هایتان که بار علمی هم دارند قابل استفاده تر خواهند بود

ممنون
                    تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                    قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

نوشته اصلی توسط soficoo نمایش پست ها
                      بانوی گرامی سلام

چند روزه دارید راجع به ای تی ار و محسناتش مینویسید

ولی خدمت شما عرض کنم که برخی از دوستان تازه کار هستند از اینرو بهتره اول اونو تعریف کنید و ربطشو با استاپ و تایم فریم ها و اینکه از کجای متاتریدر و چارت میشه ملاحظه کرد را توضیح بدهید بعد از عملکرد ان بنوبسبد

بنظرم اینگونه باشه پست هایتان که بار علمی هم دارند قابل استفاده تر خواهند بود

ممنون
                      با سلام خدمت جناب اقای دکتر موسوی

در مرحله اول عرض کنم که چشم ولی

همانطور که اطلاع دارید خودم هم در حال یادگیری هستم و اموخته های من در حدی نیستش که توانم در مورد همه موارد توضیحات کاملی ارائه کنم ولی سعی خواهم کرد تا از دوستانی مطالب کاملی در این خصوص تهیه کنم و در اختیار کاربران قرار بدهم.

و تا ان زمان اگر کاربری بخواهد اطلاعاتی داشته باشد به نظر من با یک سرج واژ Average True Range مطالب مفیدی در این خصوص پیدا کنند.
                      امضاء

نظر

سرو شانه در یک ساعته پوند به دلار و احتمال تشکیل الگوی هارمونیک پروانه

gbpusdh1.jpg
                        امضاء

نظر

[ATTACH=CONFIG]1813[/ATTACH]

زیباست و گویا و آموزنده
                          تحلیل طلا در بازه های زمانی گوناگون در کانال https://t.me/sofitahlil
                          قابل استفاده برای تریدر های مبتدی

نظر

سلام

با تشکر از شما البته این احتمال هم وجود دارد که حرکات اخیر مربوط به موج 4 باشد وصعود پس از آن.فقط احتمال...

نظر

تارکت مورد نظر لمس شد

چون حجم اینترنت من در حال اتمام هستش با پوزش نمی تونم تصویر امروز رو قرار بدم

و در صورت تریگر الگوی هارمونیک تا تارکت این پوزیشن می توانیم خرید کنیم ولی پیشنهاد من ورود به پوزیشن سل در تارکت الگوی پردانه هستش که به نوعی پولبک به خط گردن نیز محسوب خواهد شد.
                              امضاء

نظر

=========

کاربرانی که روی دلار استرالیا به نیوزیلند سل داشتند به نظر من بهتر هستش که از معامله خارج شده و به دنبال یک ریترس خوب در هفته اینده در این جفت ارز باشیم.

==========

برای هفته اینده یک جفت ارز رو هم داریم که احتمال برگشت و تشکیل الگو در ان بالا بوده و از گروه ین ها این جفت ارز رو هم زیر نظر خواهیم داشت.

[ATTACH=CONFIG]1747[/ATTACH]

خلاصه بعد از یک هفته این تحلیل هم تریگر داد و تحلیل های بلند مدتی برای پیگیری نداریم تا از این پست با تمرکز بیشتری روی استراتژی و سیگنال های طلا کار کنیم.

موفق باشید
                                امضاء

نظر

پردازش ...
                                X