اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سوار بر امواج بازار

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام
    اقای ایزل عزیز میتونم اکانت دمو شما رو داشته باشم؟ لطفا

نظر

• یک استثنا در شمارش امواج بازار که بسیار نادر است و تقریباً در 8 سال گذشته من در بازار ندیده بودم باعث غافلگیر شدن من شد .این استثنا وقوع ریز موج 5 ممتد از یک 5 ممتد از درجه ای بزرگتر است و خیلی نادر است ولی با حال و هوای این روزهای بازار همخوان است.

عموماً در تحلیل الیوتی بازار به این نکته توجه داریم که ریز موج 5 از یک شتابدار باید دارای ساختاری متفاوت با هم باشند . بعنوان مثال اگر در تایم H4 ساختار شتابداری با 3 ممتد را پیگیری میکنیم ، انتظار اینستکه ریز موج 5 از این موج بزرگ را در تایمهای پائینتر ، با ساختاری متفاوت مشاهده کنیم ( بعنوان مثال این ریز موج باید ساختاری از نوع 1 ممتد باشد ) ولیکن در مورد موجهای 5 ممتد این استثنا را گلن نلی عنوان کرده بود که بعلت نادر بودن از ذهن من خارج شده بود .

توقع من از دلار در تایم M15:

ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 02-22-2013, 08:36 PM
      در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

• نوشته اصلی توسط arashk1992 نمایش پست ها
        سلام
        اقای ایزل عزیز میتونم اکانت دمو شما رو داشته باشم؟ لطفا
        سلام

ارشک عزیز هدف از ارائه نتایج این حساب دقیقاً امکان بررسی اون توسط علاقمندان است .

در پایان هفته دیگر برای شما ایمیل خواهد شد.

لطفاً ایمیلتان را برایم پی ام کنید

پایدار باشید

نظر

• انتظار من بر اساس تحلیل دلار و تصویر ضمیمه از یورو در تایم H4:

نظر

• نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
            انتظار من بر اساس تحلیل دلار و تصویر ضمیمه از یورو در تایم H4:

یوروM15:

نظر

• یورو H1:

نظر

یوروM15:

از تراز اشاره شده حدود 100 واحد صعود داشت و اکنون در محدوده انتهایی از تکمیل مثلث است و در این تراز یک هدج باندازه حجم خرید برای جمع کردن پیپهای ریزش اجرا میشود و در انتهای ریز موج 5 با خروج از این پوزیشن فروش مجدداً به حجم پوزیشنهای خرید اضافه خواهد شد.

نظر

محدوده و مسیر مورد انتظار برای صعود طلا :

مسیر طلا:

نظر

از تراز اشاره شده حدود 100 واحد صعود داشت و اکنون در محدوده انتهایی از تکمیل مثلث است و در این تراز یک هدج باندازه حجم خرید برای جمع کردن پیپهای ریزش اجرا میشود و در انتهای ریز موج 5 با خروج از این پوزیشن فروش مجدداً به حجم پوزیشنهای خرید اضافه خواهد شد.

از تراز مشخص شده در تصویر قبلی و بر اساس الگوی مورد انتظار حدود 90 پیپ ریزش را شاهد بودیم و در همین محدوده با اتمام 5 موجی c از پوزیشنهای فروش خارج شده و با خریدهای قبلی بعلاوه خرید جدید در انتظار صعود بازار هستیم.

نظر

• سلام ezzal جان

الان نگاهی به جزییات حساب شما انداختم. واقعیت امر اینه که تحلیل های شما تحلیل های بدی نیست اما من چند مورد ایراد در کارتون می بینم که به طور خلاصه عرض می کنم.

به نظر بنده بزرگ ترین مشکل حساب شما نه در تحلیل بلکه در رعایت اصول مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک هست. من تحلیل های شما رو اجمالا نگاهی کردم و دیدم در اغلب اوقات جهت رو درست شناسایی کرده اید اما وقتی به کارنامه تریدهای شما نگاه می اندازیم سرشار از اشتباهاتی هست که می تونید با تمرین اونها رو برطرف کنید.

اولین نکته اینکه سعی کنید برای هر ترید میزان ریسک مشخصی داشته باشید. این میزان ریسک هم در یک ترید و هم در یک بازه فرضا هفتگی یا ماهیانه باید تعریف بشه. الان شما در نصف یکماه 67 درصد حسابتون رو از دست داده اید. این یعنی اینکه حدی برای ضرر در تریدها و دوره زمانی نداشته اید. اینجوری ترید کردن بیشتر شبیه قمار و شرط بندی میشه که نتیجه اش میشه از بین رفتن حساب. شرکت های بزرگ زمانی که بخواهند به کارنامه شما نگاه کنند می بینند حساب شما در تریدهای ضررده چقدر ریزش کرده. مسلما ریزش 73 درصدی اصلا قابل قبول نیست و اگر حساب شما در هر مقطعی بیش از 10 درصد ریزش کنه اصلا تریدر حسابتون نمی کنند.

دوم اینکه تمرکز بر حفظ سرمایه مهمتر از کسب سود هست. درسته که حسابی دمو رو منیج می کنید اما باید توجه کنید که در دنیای واقعی با ارقام بالا مهمترین نکته حفظ اصل سرمایه هست و سودآوری در وهله دوم اهمیت داره.

سومین نکته اورترید هایی هست که داشته اید. شما در 14 روز 61 ترید انجام داده اید که اگر 10 روز کاری برای بازار باشه مفهومش میشه روزی 6 ترید. این اسمش میشه اور ترید که عامل باخت بسیاری از تریدرهاست. یعنی اینکه شما منتظر فرصت های ایده آل نمی مانید و در هر شرایطی می خواهید ترید داشته باشید.

چهارمین نکته نسبت ریسک به ریوارد ها هست که همیشه باید ریوارد شما بالاتر از ریسک باشه. این در شرایطی هست که میانگین ضرر های شما 2.5 برابر میانگین سودهای شما در پوزیشن هاست. این خیلی بده. باید ببینید برای چه میزان سود چه میزان ریسک می کنید. این موضوع در پرافیت فاکتور ضعیف حساب هم کاملا خودش رو نشان داده با وجودی که شصت درصد از پوزیشن ها سود ده بوده اما می بینیم که حساب در حال سوخت شدن هست.

و در انتها احساس می کنم بر روی شمارش ها (با بهتر بگم شناسایی جهت) زیاد تاکید دارید. خیلی مهم هست که زمانی که الیوت کار می کنید حالا هر سبکی باشه به صورت داینامیک با چارت برخورد کنیم. تاکید زیاد روی پیش بینی مسیر بازار و تکیه بیش از حد به تحلیل های فردی خیلی خطرناک هست چون باعث میشه تریدر همین اشتباهات رو بکنه و سرمایه رو در معرض نابودی قرار بده.

خدا رو شکر که حساب دمو بود. شما رو تحسین می کنم که با شجاعت لینک کارنامه خودتون رو در امضا قرار داده اید. این یعنی اینکه شما یک گام جلوتر از افرادی هستید که چنین توانایی و شجاعتی رو ندارند. اما باید خیلی روی مسایل غیر تحلیلی بازار کار کنید.

همه بزرگان بازار همیشه گفته اند بین تحلیلگر و تریدر تفاوت بسیاری هست و اگر تحلیل 10 درصد مسیر باشه باید 90 درصد سایر رو بهش دست پیدا کنید تا یک تریدر قهار بشید.

فراموش نکنید زمانی خواهد رسید که باید حساب های چندصد هزار دلاری رو منیج کنید و اونجا نمیشه از این خطاها انجام داد. جزوه ای به نام شش اشتباه بزرگ تریدرها از دید رابرت ماینر دارم که اگر بخونید به شما بسیار کمک می کنه. کتاب های مارک داگلاس هم می تونه رهنمود باشه ( هر دو کتابش)

مسیری دراز و دشوار رو پیش رو دارید اما ان شالله موفق می شوید چون این پتانسیل در شما دیده میشه که به اصلاح اشتباهات بپردازید.

قربانت- بهزاد
                      ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 02-26-2013, 12:51 AM

نظر

• رشد حساب منفی 86 درصد
                        دراوداون حساب 89 درصد
                        کارکرد ماهیانه منفی 98 درصد

نتیجه بدون استاپ کار کردن

نظر

• نوشته اصلی توسط mina نمایش پست ها
                          رشد حساب منفی 86 درصد
                          دراوداون حساب 89 درصد
                          کارکرد ماهیانه منفی 98 درصد

نتیجه بدون استاپ کار کردن

جدای از مسایل فنی و تکنیکی معامله گری و فارغ از هر نتیجه مثبت یا منفی، من شجاعت آقا یا خانم ezzal رو تحسین میکنم که حسابشون رو در معرض دید و قضاوت کاربران قرار دادند.
                          کاری که خیلی از افراد صاحب ادعا و تاپیک های آموزشی و اختصاصی تحلیلی با دبدبه و کبکبه از انجامش خودداری کردند و یا از امضاشون حذف کردند.

نظر

• نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                            سلام ezzal جان

الان نگاهی به جزییات حساب شما انداختم. واقعیت امر اینه که تحلیل های شما تحلیل های بدی نیست اما من چند مورد ایراد در کارتون می بینم که به طور خلاصه عرض می کنم.

به نظر بنده بزرگ ترین مشکل حساب شما نه در تحلیل بلکه در رعایت اصول مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک هست. من تحلیل های شما رو اجمالا نگاهی کردم و دیدم در اغلب اوقات جهت رو درست شناسایی کرده اید اما وقتی به کارنامه تریدهای شما نگاه می اندازیم سرشار از اشتباهاتی هست که می تونید با تمرین اونها رو برطرف کنید.

اولین نکته اینکه سعی کنید برای هر ترید میزان ریسک مشخصی داشته باشید. این میزان ریسک هم در یک ترید و هم در یک بازه فرضا هفتگی یا ماهیانه باید تعریف بشه. الان شما در نصف یکماه 67 درصد حسابتون رو از دست داده اید. این یعنی اینکه حدی برای ضرر در تریدها و دوره زمانی نداشته اید. اینجوری ترید کردن بیشتر شبیه قمار و شرط بندی میشه که نتیجه اش میشه از بین رفتن حساب. شرکت های بزرگ زمانی که بخواهند به کارنامه شما نگاه کنند می بینند حساب شما در تریدهای ضررده چقدر ریزش کرده. مسلما ریزش 73 درصدی اصلا قابل قبول نیست و اگر حساب شما در هر مقطعی بیش از 10 درصد ریزش کنه اصلا تریدر حسابتون نمی کنند.

دوم اینکه تمرکز بر حفظ سرمایه مهمتر از کسب سود هست. درسته که حسابی دمو رو منیج می کنید اما باید توجه کنید که در دنیای واقعی با ارقام بالا مهمترین نکته حفظ اصل سرمایه هست و سودآوری در وهله دوم اهمیت داره.

سومین نکته اورترید هایی هست که داشته اید. شما در 14 روز 61 ترید انجام داده اید که اگر 10 روز کاری برای بازار باشه مفهومش میشه روزی 6 ترید. این اسمش میشه اور ترید که عامل باخت بسیاری از تریدرهاست. یعنی اینکه شما منتظر فرصت های ایده آل نمی مانید و در هر شرایطی می خواهید ترید داشته باشید.

چهارمین نکته نسبت ریسک به ریوارد ها هست که همیشه باید ریوارد شما بالاتر از ریسک باشه. این در شرایطی هست که میانگین ضرر های شما 2.5 برابر میانگین سودهای شما در پوزیشن هاست. این خیلی بده. باید ببینید برای چه میزان سود چه میزان ریسک می کنید. این موضوع در پرافیت فاکتور ضعیف حساب هم کاملا خودش رو نشان داده با وجودی که شصت درصد از پوزیشن ها سود ده بوده اما می بینیم که حساب در حال سوخت شدن هست.

و در انتها احساس می کنم بر روی شمارش ها (با بهتر بگم شناسایی جهت) زیاد تاکید دارید. خیلی مهم هست که زمانی که الیوت کار می کنید حالا هر سبکی باشه به صورت داینامیک با چارت برخورد کنیم. تاکید زیاد روی پیش بینی مسیر بازار و تکیه بیش از حد به تحلیل های فردی خیلی خطرناک هست چون باعث میشه تریدر همین اشتباهات رو بکنه و سرمایه رو در معرض نابودی قرار بده.

خدا رو شکر که حساب دمو بود. شما رو تحسین می کنم که با شجاعت لینک کارنامه خودتون رو در امضا قرار داده اید. این یعنی اینکه شما یک گام جلوتر از افرادی هستید که چنین توانایی و شجاعتی رو ندارند. اما باید خیلی روی مسایل غیر تحلیلی بازار کار کنید.

همه بزرگان بازار همیشه گفته اند بین تحلیلگر و تریدر تفاوت بسیاری هست و اگر تحلیل 10 درصد مسیر باشه باید 90 درصد سایر رو بهش دست پیدا کنید تا یک تریدر قهار بشید.

فراموش نکنید زمانی خواهد رسید که باید حساب های چندصد هزار دلاری رو منیج کنید و اونجا نمیشه از این خطاها انجام داد. جزوه ای به نام شش اشتباه بزرگ تریدرها از دید رابرت ماینر دارم که اگر بخونید به شما بسیار کمک می کنه. کتاب های مارک داگلاس هم می تونه رهنمود باشه ( هر دو کتابش)

مسیری دراز و دشوار رو پیش رو دارید اما ان شالله موفق می شوید چون این پتانسیل در شما دیده میشه که به اصلاح اشتباهات بپردازید.

قربانت- بهزاد
                            بهزاد جان سلام

از اینکه با علاقه این تاپیک را ( هرچند چراغ خاموش ) دنبال میکنید ممنونم

نکته بسیار مهم اینستکه دلایل شکست را متوجه شویم .

من شدیداً بدنبال پیشبینی بازار هستم و در هر سود و یا ضرر چیزی که مهم است برای من دلایل آنست .

در چند روز گذشته دو اتفاق بسیار بسیار نادر در بازار رخ داده است که واقعاً انتظارش را نداشتم :

1. وقوع دو موج 5 ممتد در دو درجه و در دل همدیگر،که بسیار نادر است و برای اولین بار آن را تجربه کردم .

2. فیل شدن مثلث واگرایی که تمامی امواج آنرا دقیقاً پیش بینی کردم و نهایتاً بظاهر فیل شد و امروز با مطالعه رفرنسها ، دلیل آن را نیز فهمیدم .

اگر علاقمند به مباحث چالشی و نه ادعایی هستید ، دلایل عنوان شده را بر اساس قدرت ، شتاب ، زمان و انتظارات بررسی کنیم ؟چرا که تنها مسیر منطقی برای فراگیری ، بررسی صحیح یافته ها و تناقضات است و نه متلک پرانی و احساس شعف از شکست دیگران .

پ ن :
                            بنظرم هدف اصلی همه باید تعامل برای پیشرفت در بازار با بررسی علمی و عملی تجربیات باشد .

در همین راستا بهزاد عزیز برای تبادل یافته ها و گفت و شنود در خدمتم و همزمان از پاسخگویی به پستهای اسپم ، معذورم .

باز هم ممنونم
                            ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 02-26-2013, 02:24 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط a.saberi نمایش پست ها
                              جدای از مسایل فنی و تکنیکی معامله گری و فارغ از هر نتیجه مثبت یا منفی، من شجاعت آقا یا خانم ezzal رو تحسین میکنم که حسابشون رو در معرض دید و قضاوت کاربران قرار دادند.
                              کاری که خیلی از افراد صاحب ادعا و تاپیک های آموزشی و اختصاصی تحلیلی با دبدبه و کبکبه از انجامش خودداری کردند و یا از امضاشون حذف کردند.
                              صابری جان ممنونم

ezzal مرد است .

قربانت

نظر

بهزاد جان سلام

از اینکه با علاقه این تاپیک را ( هرچند چراغ خاموش ) دنبال میکنید ممنونم

نکته بسیار مهم اینستکه دلایل شکست را متوجه شویم .

من شدیداً بدنبال پیشبینی بازار هستم و در هر سود و یا ضرر چیزی که مهم است برای من دلایل آنست .

در چند روز گذشته دو اتفاق بسیار بسیار نادر در بازار رخ داده است که واقعاً انتظارش را نداشتم :

1. وقوع دو موج 5 ممتد در دو درجه و در دل همدیگر،که بسیار نادر است و برای اولین بار آن را تجربه کردم .

2. فیل شدن مثلث واگرایی که تمامی امواج آنرا دقیقاً پیش بینی کردم و نهایتاً بظاهر فیل شد و امروز با مطالعه رفرنسها ، دلیل آن را نیز فهمیدم .

اگر علاقمند به مباحث چالشی و نه ادعایی هستید ، دلایل عنوان شده را بر اساس قدرت ، شتاب ، زمان و انتظارات بررسی کنیم ؟چرا که تنها مسیر منطقی برای فراگیری ، بررسی صحیح یافته ها و تناقضات است و نه متلک پرانی و احساس شعف از شکست دیگران .

پ ن :
                                بنظرم هدف اصلی همه باید تعامل برای پیشرفت در بازار با بررسی علمی و عملی تجربیات باشد .

در همین راستا بهزاد عزیز برای تبادل یافته ها و گفت و شنود در خدمتم و همزمان از پاسخگویی به پستهای اسپم ، معذورم .

باز هم ممنونم
                                برای دوستان علاقمند به بررسی رفتار بازار :

بر اساس پیشبینیهایی که مکرراً برای یورو داشتم ، ریزش اخیر را اصلاحی میدانستم :

اتفاقی که در بازار افتاد و من علیرغم تاکید خودم به آن توجه نکردم این بود که مثلث واگرا در انتهای یک اصلاح بزرگ در حال شکل گیر بود و در این حالت خاص انتظار اینستکه موج پس از مثلث بتواند ابتدای موج e از مثلث را برک کند ( که کرد )

حال مستند به آموزشهای نلی مشاهده میکنیم که ایشان این مورد خاص را تاکید کرده بودند ولی بدلیل نادر بودن آن ، از ذهن من پاک شده بود:

نتیجه اینکه من خودم مقصر هستم .

در خصوص رعایت حجم و مدیریت سرمایه ، تا حدود زیادی یا جناب بهزادی عزیز موافقم ولی من معتقدم باید تمامی رفتارهای بازار را بشناسم و قدرت پیشبینی حداکثری این رفتارها را داشته باشم والا در این بازار محلی از اعراب نخواهم داشت .

بنابراین نوع مدیریت سرمایه هر فردی متناسب با تصوریست که آن فرد از دانش و تحربیات خود دارد .

خلاصه اینکه هنوز هم پای مشق و تمرین ام.
                                ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 02-26-2013, 02:59 PM

نظر

پردازش ...
                                X