اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سوار بر امواج بازار

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• یورو H1 :

انتظار اینستکه زمان های مشخص شده برای xa , bc برابر شوند .

ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 02-26-2013, 06:27 PM
    در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

• یوروM15 :

نظر

• سلام.
        شما از سبک چه کسی یا کسانی ،در تحلیلهای الیوت استفاده می فرمایید؟
        من دنبال رو سبک نلی هستم و همیشه این سوال برام بوده =
        چرا نلی در کتاب خود ، از قانون همپوشانی در موج 1 حرفی نمیزنه؟ (یاعبارت دیگه اعتقادی به این مورد نداره.)
        و فقط قانون همپوشانیرو در موج ترمینال( موجهای c و 5 ) و مثلث محدود و نا محدود (در اصلاحیها) می بیند؟
        با تشکر.

نظر

• نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
          برای دوستان علاقمند به بررسی رفتار بازار :

بر اساس پیشبینیهایی که مکرراً برای یورو داشتم ، ریزش اخیر را اصلاحی میدانستم :

اتفاقی که در بازار افتاد و من علیرغم تاکید خودم به آن توجه نکردم این بود که مثلث واگرا در انتهای یک اصلاح بزرگ در حال شکل گیر بود و در این حالت خاص انتظار اینستکه موج پس از مثلث بتواند ابتدای موج e از مثلث را برک کند ( که کرد )

حال مستند به آموزشهای نلی مشاهده میکنیم که ایشان این مورد خاص را تاکید کرده بودند ولی بدلیل نادر بودن آن ، از ذهن من پاک شده بود:

نتیجه اینکه من خودم مقصر هستم .

در خصوص رعایت حجم و مدیریت سرمایه ، تا حدود زیادی یا جناب بهزادی عزیز موافقم ولی من معتقدم باید تمامی رفتارهای بازار را بشناسم و قدرت پیشبینی حداکثری این رفتارها را داشته باشم والا در این بازار محلی از اعراب نخواهم داشت .

بنابراین نوع مدیریت سرمایه هر فردی متناسب با تصوریست که آن فرد از دانش و تحربیات خود دارد .

خلاصه اینکه هنوز هم پای مشق و تمرین ام.

عالی بود آقای ezzal به نظرم اینکه بگیم بازار قابل پیش بینی نیست مسئولیت ناپذیری خودمون رو میرسونه. من با جرات تمام میگم بازار در حد میکرو هم قابل پیش بینی است ولی من توانایی این کار رو ندارم. تلاش می کنم تا توانایی اش رو بدست بیارم.
          همین الان توی همین ایران خودمون کسی رو میشناسم که توی یک دقیقه تمام موج هارو با حدود یک یا دو پیپ اختلاف میشماره البته با روش خودش بالای 95% حرکات بازار رو درست پیش بینی میکنه. به چشم دیدم که گفت بازار 11 پیپ میره بالا بعد میریزه نگفت 10 پیپ دقیقا گفت 11 پیپ من سل زدم خودش بای زد 11 پیپ رو گرفت بعد سل زد.
          امیدوارم هر روز پیشرفت کنید و به هدف خودتون برسید.

ارادتمند----------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• نوشته اصلی توسط helper_hamed نمایش پست ها
            سلام.
            شما از سبک چه کسی یا کسانی ،در تحلیلهای الیوت استفاده می فرمایید؟
            من دنبال رو سبک نلی هستم و همیشه این سوال برام بوده =
            چرا نلی در کتاب خود ، از قانون همپوشانی در موج 1 حرفی نمیزنه؟ (یاعبارت دیگه اعتقادی به این مورد نداره.)
            و فقط قانون همپوشانیرو در موج ترمینال( موجهای c و 5 ) و مثلث محدود و نا محدود (در اصلاحیها) می بیند؟
            با تشکر.
            سلام

آرزوی من تحقق امضاء شماست ولی افسوس !

من با مطالعه اغلب روشهای اندیکاتوری و تحلیل و تکنیکال و تسلط نسبی بر آنها گم شده خود را در سبک نلی پیدا کردم .زیرا در این سبک در کنار قیمت بعنوان اصلیترین اتفاق بازار ، شتاب ، قدرت و زمان نیز برای موقعیت های مختلف در نظر گرفته میشود .

نلی هم مانند سایر افراد علاقمند به این بازار ، پس از سالها رصد کردن بازار ، اصولی را نتیجه گیری کرده است که با ضریب قابل قبولی در بازار از سایر سبکها موفقتر عمل میکند ولی بعلت جزئیات بیشتری که این سبک دارد کمتر مورد وثوق تحلیلگران قرار گرفته است.

نهایت هدف من اینستکه بتوانم تمامی حرکات بازار را پیشبینی کنم و شاید در نهایت از دل این مطالعات یک روش ساده و استوار بر اصول بازار بیرون بیاید .

پاسخ قسمت بعدی سوال شما در خود سوال مستتر است .زیرا در این بازار فردی بعنوان طراح وجود ندارد که بتوانیم رمز و راز کار او را کشف کنیم .بنابراین در بهترین حالت به سمت کمترین خطا پیش خواهیم رفت .ولی آن چیزی که مسلم است اینستکه رسیدن به کمترین خطا ارزشمند تر از معاملات رندمیست.

نتیجه اینکه :

همپوشانی امواج و منطق عنوان شده درکنار سایر مطالب در سبک نلی با دقت بیشتری تفکیک شده است ،پس برای من قابل قبول تر از سایر سبکهاست.

موفق باشید

نظر

یک دنیا تشکر.
              من هم همچنان چندسالی است پیگیره کتاب ترجمه آقای دادگستر هستم و بسیار علاقه مند به اونم. (Mastering Elliott Wave )
              مرسی از وقتی که گزاشتید.
              ویرایش توسط helper_hamed : https://www.traderha.com/member/7374-helper_hamed در ساعت 02-28-2013, 01:09 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                عالی بود آقای ezzal به نظرم اینکه بگیم بازار قابل پیش بینی نیست مسئولیت ناپذیری خودمون رو میرسونه. من با جرات تمام میگم بازار در حد میکرو هم قابل پیش بینی است ولی من توانایی این کار رو ندارم. تلاش می کنم تا توانایی اش رو بدست بیارم.
                همین الان توی همین ایران خودمون کسی رو میشناسم که توی یک دقیقه تمام موج هارو با حدود یک یا دو پیپ اختلاف میشماره البته با روش خودش بالای 95% حرکات بازار رو درست پیش بینی میکنه. به چشم دیدم که گفت بازار 11 پیپ میره بالا بعد میریزه نگفت 10 پیپ دقیقا گفت 11 پیپ من سل زدم خودش بای زد 11 پیپ رو گرفت بعد سل زد.
                امیدوارم هر روز پیشرفت کنید و به هدف خودتون برسید.

ارادتمند----------امیر

من بازار را اینگونه میبینم :

با توجه به اینکه امواج در بازار برآیند تصورات و تفکرات و نهایتاً عکس العمل تعداد بیشماری از معامله گران در سطوح مختلف است ، توسط ما غیر قابل پیشبینی بصورت 100% است ولیکن با مطالعه عوامل ساختاری بازار نظیر قدرت ، زمان ، قیمت و ... میتوانیم مجموعه ای گسترده از حالات مختلف را تحت الگوهای مختلف دسته بندی کنیم و این دسته بندی هرچه کاملتر باشد ، احتمال قرار گیری بازار در این دسته بندی بیشتر خواهد بود ولی نه بصورت 100% .

از اینرو معتقدم برای هر موقعیت باید مانند شطرنج بازی حرفه ای بیشترین حالات محتمل را در نظر گرفت .

البته یک راه موفق نیز در پیش است ، اینکه از دل بازار الگویی با درصد فراوانی وقوع ، بالایی را برای خود طراحی و کاربردی کنیم نظیر کاری که اسکات کارنی در مبحث الگوهای هارمونیک انجام داد .

نظر

• نوشته اصلی توسط helper_hamed نمایش پست ها
                  یک دنیا تشکر.
                  من هم همچنان چندسالی است پیگیره کتاب ترجمه آقای دادگستر هستم و بسیار علاقه مند به اونم. (Mastering Elliott Wave )
                  مرسی از وقتی که گزاشتید.
                  شما و هر کدام از دوستان که علاقمند به تحلیل الیوت ( منطبق بر اصول رفتاری بازار ) هستند و به مباحث الیوت مسلطند ، میتوانند در این تاپیک موقعیتهای یورو/دلار را در هر تایمی که کار میکنند با نگاهی چالشی و با هدف بحث و بررسی موشکافانه برای هر موقعیت قرار دهند تا با همدیگر تحلیلها را واکاوی کنیم .

نظر

من بازار را اینگونه میبینم :

با توجه به اینکه امواج در بازار برآیند تصورات و تفکرات و نهایتاً عکس العمل تعداد بیشماری از معامله گران در سطوح مختلف است ، توسط ما غیر قابل پیشبینی بصورت 100% است ولیکن با مطالعه عوامل ساختاری بازار نظیر قدرت ، زمان ، قیمت و ... میتوانیم مجموعه ای گسترده از حالات مختلف را تحت الگوهای مختلف دسته بندی کنیم و این دسته بندی هرچه کاملتر باشد ، احتمال قرار گیری بازار در این دسته بندی بیشتر خواهد بود ولی نه بصورت 100% .

از اینرو معتقدم برای هر موقعیت باید مانند شطرنج بازی حرفه ای بیشترین حالات محتمل را در نظر گرفت .

البته یک راه موفق نیز در پیش است ، اینکه از دل بازار الگویی با درصد فراوانی وقوع ، بالایی را برای خود طراحی و کاربردی کنیم نظیر کاری که اسکات کارنی در مبحث الگوهای هارمونیک انجام داد .
                    حرفهای زیبایی بود. در مورد مدیریت سرمایه هم نظرتون رو بفرمایید که با نگاهی چالشی و با هدف بحث و بررسی موشکافانه با همدیگه واکاوی کنیم که با این اعتماد به نفسی که در تحلیل دارین مشکل سوخت شدن 95 درصد حسابتون در کمتر از یک ماه کجاست!
                    ویرایش توسط mina : https://www.traderha.com/member/6552-mina در ساعت 03-01-2013, 10:42 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط mina نمایش پست ها
                      حرفهای زیبایی بود. در مورد مدیریت سرمایه هم نظرتون رو بفرمایید که با نگاهی چالشی و با هدف بحث و بررسی موشکافانه با همدیگه واکاوی کنیم که با این اعتماد به نفسی که در تحلیل دارین مشکل سوخت شدن 95 درصد حسابتون در کمتر از یک ماه کجاست!
                      من ادبیات شما را نمیپسندم زیرا مشکلی را حل نخواهد کرد ولی اگر تصور میکنید از من موفقترید ، بسم الله . یک تاپیک باز کنید و نتیجه عملکرد خود را نظیر من بصورت لایو ارائه دهید تا من هم به استقبال دانش شما بیایم .

از آنجائیکه دلیل پستهای شما را در نوعی کنجکاوی برای کسب موفقیت در بازار ( هر چند با ادبیات نامناسب ) میدانم اینبار پاسخ پست شما را میدهم :

من به اهداف و روشی که دیگران برای موفقیت در بازار پیش روی خود دارند کاری ندارم و روش و هدف خودم را نیز بازگو کرده ام . من اگر نتوانم بازار را با ضریبی قابل قبول ، پیشبینی کنم ، قطعاً مسیر را ادامه نمیدهم .

در بازار همواره استثناهایی بوجود خواهد آمد که درصد وقوع آنها بسیار کم است ولی بهر حال قابل وقوع هستند .

به تصویر ضمیمه دقت کنید :

من بازار را بر اساس داده های هر لحظه ( صرفاً تکنیکال ) شامل منطق زمانی ، قیمتی ، شتاب و .... بررسی و مورد تحلیل قرار میدهم و سپس بهترین سناریو را به منظور کسب نظر سایر اساتید در سایت آپلود میکنم .

حال بعنوان مثال این موقعیت را این چنین تحلیل میکنم :

1.با توجه به اختلاف قیمتی کف و سقفهای مشخص شده ، موج ممتدی را در این سری ریزشی مشاهده نمیکنم ، بنابراین این سری را اصلاحی میدانم .

2.رایجترین اصلاح یک اصلاح ساده زیگزاگ است که پس از تثبیت اولین فاز اصلاحی ( در پایان abc نخست )انتظار برگشت مارکت منطقیست .ولیکن مارکت ادامه مسیر داد و اصلاح دوم را تکمیل کرد.

3. امکان وقوع اصلاحهای دوگانه ( ترکیبی و یا خالص ) کمتر از اصلاح ساده است ولی پس از تکمیل اصلاح دوم ، بازگشت مارکت منطقی بود ولیکن باز هم مارکت ادامه مسیر داد و اصلاح سوم را ساخت .

4. بر اساس سبکی که من کار میکنم ( نلی ) حداکثر تعداد اصلاح ها در بازار میتواند سه تایی باشد ( سه گانه خالص و یا ترکیبی ) .

5. الان مارکت در محدوده انتهایی از اصلاح سوم است و وقوع اصلاح سه گانه ترکیبی در بازار بسیار نادر است ولی در حال حاضر اتفاق افتاده است .بنابراین در پایان هر کدام از این اصلاحها به گذشته مارکت توجه میکنم و یک سقف و یا کف مشخص و قابل اطمینان را برای پایان یک ترند درنظر میگیرم و چنانچه این اصلاح نسبتهای رایج با ترند ماقبل خود را داشت ، احتمال برگشت مارکت در پایان اصلاح تقویت میشود که در این ریزش برای هر سه اصلاح این احتمال وجود داشت.

6. نسبتهای زمانی برای هر سه وضعیت قابل قبول بود و کندی شتاب مارکت نیز در پایان هر اصلاح گواهی قوی برای بازگشت مارکت بود .

7. ابتدای این ریزش را در نظر بگیرید :

یک روند را زمانی تمام شده میدانم که برک ابتدای آن در زمانی کمنر ( مساوی ) زمان تشکیل روند اتفاق بیافتد و در این ریزش این اتفاق نیافتاده است

و
                      .
                      .
                      .
                      .
                      در نهایت به این نتیجه میرسم که این ریزش یک ترکیب سه گانه اصلاحی بوده است و عموماً این ترکیبها بعنوان ضلعی از یک مثلث خود را نشان میدهند و با توجه به ساختار بازار این مثلث در حال حاضر میتواند همگرا باشد و نه واگرا

مطمئن باشید برای تمامی موقعیتهایی که ارائه میدهم تمامی دلایل منطقی منطبق بر دانش و تجربه خودم را اعمال میکنم با ذکر این نکته که هدف تبادل دانش و تجربه است و حداقل اینکه :من هدف دیگری ندارم

در همین مسیر نزولی با هر سبک و متد تکنیکالی که شما مایل باشید ، من حاضرم چارت را با شما تحلیل کنم و ثابت کنم که در چنین شرایطی که بازار در اصلاحهای ترکیبی فرو میرود ، تمامی سبکها و روشها دچار خطا میشوند .

من همواره برای تمامی دوستان این پیشنهاد را دارم که موقعتیهای یورو را در هر تایمی که مایلند ارائه دهند ( با هر سبک و متدی ) تا با هم بررسی کنیم تا بهترین نتیجه را حاصل کنیم والا این روش مچ گیری را نمیپسندم زیرا حاصلی ( حداقل برای من ) نخواهد داشت .

حال از یک زاویه دیگر هم میتوانیم به مسئله نگاه کنیم :

شما و هر کدام از دوستان دیگر اگر عملکردی موفقتر دارید ، آنرا در معرض قضاوت دیگران قرار دهید تا من هم مطلبی جدید بیاموزم .

در خصوص مدیریت سرمایه نیز عرض کردم که من با توجه به دانش و تجربه خودم مدیریت و ریسک شخصی برای سیستم خودم تعریف میکنم و همان را نیز در معرض دید و قضاوت همه قرار میدهم و قطعاً در پایان هر دوره مالی در صورت نیاز آن را اصلاح خواهم کرد.

باور بفرمائید برای من فعلاً آن چیزی که مهم است ، درک دلایل شکست و موفقیت است و نه خود آن و قطعاً در این بازار ابتدا باید بازار را شناخت و سپس مدیریت سرمایه متناسب با دانش و تجربه خود را طراحی کنیم و من هنوز در مرحله اول یعنی شناخت بازار هستم .

موفق باشید
                      ویرایش توسط ezzal : https://www.traderha.com/member/4430-ezzal در ساعت 03-01-2013, 08:58 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط mina نمایش پست ها
                        چی شد
                        ویرایش توسط mina : https://www.traderha.com/member/6552-mina در ساعت 03-03-2013, 02:11 AM

نظر

مسیر طلا:

طلا بر اساس پیشبینی انجام شده ، در محدوده مورد انتظار برای صعود است :

نظر

• تحلیل شاخص دلار 15 دقیقه:

نظر

تحلیل شاخص دلار 15 دقیقه:

کانالبندی انجام شد و استاپ به نقطه ورود منتقل شد

نظر

پردازش ...
                              X