اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• در شرایط عادی حرف شما درسته ولی وقتی مشکلی بوجود میاد تنها راحش حمایت دولتی است تا دوباره بتونه سیستم ازاد اقتصادی راه خودش را ادامه بده در زمان بوش رابطه امریکا با کشوری مثل المان در تنش بود ولی الان امریکا با کوچکترین کشورها هم دوسته جهان جهان گفتگو و تفکره نه جنگ و نژادپرستی و رنگین پوستی در ضمن بدهی های امریکا در دوران بوش بالا گرفت

نظر

• سلام به همه دوستان امروز به فضل خدا آشنا شدم و میخوام با این سایت فعالیت خودم را آغاز کنم

نظر

• نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
        در شرایط عادی حرف شما درسته ولی وقتی مشکلی بوجود میاد تنها راحش حمایت دولتی است تا دوباره بتونه سیستم ازاد اقتصادی راه خودش را ادامه بده در زمان بوش رابطه امریکا با کشوری مثل المان در تنش بود ولی الان امریکا با کوچکترین کشورها هم دوسته جهان جهان گفتگو و تفکره نه جنگ و نژادپرستی و رنگین پوستی در ضمن بدهی های امریکا در دوران بوش بالا گرفت
        اتفاقاً مشکل وقتی به وجود می آید که دولت به بهانه حمایت از اقشار فقیر و چه و چه بیاید و در کار بازار آزاد دخالت کند!

اینکه می فرمایید
        وقتی مشکلی بوجود میاد تنها راحش حمایت دولتی است تا دوباره بتونه سیستم ازاد اقتصادی راه خودش را ادامه بده
        به لطیفه بیشتر شبیه هست. چطور برای درمان "سیستم آزاد اقتصادی" راه حل "حمایت دولتی" را تجویز می کنید؟! من می گویم بز نر است، شما می گویی بدوش! من می گویم اساساً مشکل به خاطر دخالت های دولتی است شما می گویید راه حلش این است که دولت حمایت کند!

در ضمن دولت بوش مجبور به پرداخت هزینه های سنگین شد تا امنیت شهروندان آمریکایی را تامین کند. 11 سپتامبر در زمان بوش روی داد و آن زمان همین زوج پلید کلینتون هم 100% از جنگ حمایت می کردند و حالا هیپی های کثیف به بوش و جمهوریخواهان گیر می دهند که چرا جنگ راه انداختید!

البته اگر باور دارید که 11 سپتامبر insider job بود که بحث دیگریست.

شاد باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
          اتفاقاً مشکل وقتی به وجود می آید که دولت به بهانه حمایت از اقشار فقیر و چه و چه بیاید و در کار بازار آزاد دخالت کند!

اینکه می فرمایید به لطیفه بیشتر شبیه هست. چطور برای درمان "سیستم آزاد اقتصادی" راه حل "حمایت دولتی" را تجویز می کنید؟! من می گویم بز نر است، شما می گویی بدوش! من می گویم اساساً مشکل به خاطر دخالت های دولتی است شما می گویید راه حلش این است که دولت حمایت کند!

در ضمن دولت بوش مجبور به پرداخت هزینه های سنگین شد تا امنیت شهروندان آمریکایی را تامین کند. 11 سپتامبر در زمان بوش روی داد و آن زمان همین زوج پلید کلینتون هم 100% از جنگ حمایت می کردند و حالا هیپی های کثیف به بوش و جمهوریخواهان گیر می دهند که چرا جنگ راه انداختید!

البته اگر باور دارید که 11 سپتامبر insider job بود که بحث دیگریست.

شاد باشید
          اگه من دارم جک میگم شما دارید ... نمیشه به بهانه اقتصاد ازاد میلیونها انسان رو به حال خود رها کرد مثل اینکه یه راننده که قوانین رانندگی رو رعایت نکرده و تصادف کرده رو به بیمارستان نبری و بگی خودش مقصره منم قبول دارم سیستم ازاد اقتصادی و نظام سرمایه داریو ولی الان یک مشکلی پیش امده اگه حل نشه مشکلات اقتصادی تبدیل میشه به مشکلات اجتماعی و اونم مساوی میشه به نا امنی بعد کدوم سرمایه داری میتونه توی یه کشور نا امن سرمایه گذاری کنه .
          ویرایش توسط zoroaster : https://www.traderha.com/member/5308-zoroaster در ساعت 11-07-2012, 02:24 PM

نظر

• با هم در کمال آرامش گفتگو کنید و به صورت دوستانه مباحثه کنید.

ممنونم
            .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
            https://telegram.me/Cyclicalwaves
            https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
              اگه من دارم جک میگم شما دارید ... نمیشه به بهانه اقتصاد ازاد میلیونها انسان رو به حال خود رها کرد مثل اینکه یه راننده که قوانین رانندگی رو رعایت نکرده و تصادف کرده رو به بیمارستان نبری و بگی خودش مقصره منم قبول دارم سیستم ازاد اقتصادی و نظام سرمایه داریو ولی الان یک مشکلی پیش امده اگه حل نشه مشکلات اقتصادی تبدیل میشه به مشکلات اجتماعی و اونم مساوی میشه به نا امنی بعد کدوم سرمایه داری میتونه توی یه کشور نا امن سرمایه گذاری کنه .
              ادب را رعایت کنید تا نیاز به خودویراستاری و تذکرات مدیران نباشد.

اگر راننده ای تخلف کرده و تصادف کرده، من شهروند نوعی "وظیفه" ندارم او را به بیمارستان ببرم و خسارت او را هم بپردازم. اگر بکنم لطف کرده ام و اگر نکنم حرجی بر من نیست.

چپ گرایان می خواهند به زور ثروت کارآفرینان و سرمایه داران را غصب و به تنبل ها و تن لش ها هدیه کنند تا عدالت اجتماعی - به زور - برقرار شود. تا جایی که من می بینم، چپ گرایی فقط مصیبت برای انسانیت آفریده - روسیه استالینی، چین مائو، کوبای کاسترو، کامبوج پل بوت، کره شمالی خاندان کیم و ... - اما همین سرمایه دارانی که به آنها انگ بی احساسی و عدم انسان دوستی زده می شود، بزرگترین هدیه کنندگان و بخشندگان بوده اند.

نمونه اش بنیاد گیتس که به تنهایی به اندازه چندین و چند دولت آغازگر پروژه های انساندوستانه بوده است.

دولت هر وقت که - به هر بهانه ای - در اقتصاد دخالت کرده نتیجه درازمدتش جز رکود و فقر نبوده است.

کلاً حرف هم را نمی فهمیم. من می گویم سرچشمه همه مشکلات اقتصادی دخالت دولت است و شما می گویید وقتی اقتصاد با مشکل مواجه شد، دولت باید حمایت کند! مثل این است که اموالمان را دزد ببرد بعد از خود دزد تقاضا کنیم که عامل دزدی را دستگیر و اموال مسروقه را مسترد کند!

نظر

• درود بر همگی دولت واردات یه سری از کالا هارو ممنوع کرده این یعنی تنش دوباره در بازار وشروع گرونی دلار

نظر

• گاهی با خود می اندیشم که وجود پیوت ها، گاهی اساس و بنیاد مفاهیم کلاسیک را خدشه دار می کند.

به این چارت نگاه کنید:

بازار از یک پیوت ماژور (دایره اول زرد) شروع به ریزش می کند و در هفته جدید تا حمایت هفتگی 1 سقوط می کند اما با شکل گیری یک واگرایی در آن محدوده، صعودی بسیار تند و پرشتاب را آغاز می کند. در حالی که ریزش در 75 کندل روی داده، با حدود 32 کندل خود را به سقف ماژور قبلی که حالا ترکیب 2 پیوت نیرومند روی آن قرار دارد می رسد.

تحلیل کلاسیک شاید در اینجا بگوید که با توجه به ریتم تند افزایشی، این بار محتملاً این ماژور شکسته شود، اما با شکل گیری یک واگرایی در محدوده تراکم پیوتی، دوباره قیمت تا پیوت مرکزی هفتگی ریزش می کند.

نظر

• دوست گرامی.حلاوت بازار به همین حرکات است در ضمن احتمالا یک خبر فاندامنتال دلیل این حرکات است

نظر

• من مطلقاً اعتقاد ندارم که بازار متاثر از اخبار حرکت می کند. بر عکس، این اخبار هستند که متاثر از حرکات بازار هستند.

نظر

• دوست عزیز جناب گلد آنالیست این حرف رو خواهشا جای دیگری نزنید که دوستانه بگویم به ضررتان تمام میشود. مطابق بر منطق شما یعنی مثلا مردم آمریکا در هفته گذشته آمدند چارت تکنینکال شاخص دلار رابررسی کردند و مثلا برمبنای موج شماری الیوت و اهداف فیبوناچی و سیگنال اندیکاتورها آقای اوباما رو انتخاب کردند و اصلا اهمیتی به برنامه های اقتصادی اوباما و سیاست های اشتباه رامنی ندادند یا مثلا سونامی 2 سال گذشته زاپن بر مبنای نیاز بازار به کاهش ارزش ین صورت گرقته و باعث مرگ هزاران نفر شد و اصلا ربطی به جغرافیای این کشور و و واقعیات علمی نداشته بلکه صرفا چارت تکنیکال دلار به ین این سونامی رو طلب میکرده! با احترام.
                        فاندامنتال تحلیل و تکنیکال معامله کن!

نظر

• آقا متین
                          درود بر شما

ما همچنان منتظر حضور سبزتان هستیم.
                          Think / Act / Enjoy

نظر

• نوشته اصلی توسط matin fund نمایش پست ها
                            دوست عزیز جناب گلد آنالیست این حرف رو خواهشا جای دیگری نزنید که دوستانه بگویم به ضررتان تمام میشود. مطابق بر منطق شما یعنی مثلا مردم آمریکا در هفته گذشته آمدند چارت تکنینکال شاخص دلار رابررسی کردند و مثلا برمبنای موج شماری الیوت و اهداف فیبوناچی و سیگنال اندیکاتورها آقای اوباما رو انتخاب کردند و اصلا اهمیتی به برنامه های اقتصادی اوباما و سیاست های اشتباه رامنی ندادند یا مثلا سونامی 2 سال گذشته زاپن بر مبنای نیاز بازار به کاهش ارزش ین صورت گرقته و باعث مرگ هزاران نفر شد و اصلا ربطی به جغرافیای این کشور و و واقعیات علمی نداشته بلکه صرفا چارت تکنیکال دلار به ین این سونامی رو طلب میکرده! با احترام.
                            شما حرفی را که من نزدم به من نسبت می دهید سپس آن را خودتان رد می کنید و بعد می گویید جای دیگری آن حرف را مطرح نکنم! من گفتم که بازار متاثر از اخبار حرکت نمی کند. نه حرفی از چارت دلار و مردم آمریکا و اوباما زدم نه سونامی و نمودار دلار/ین.

چون نمی خواهم وارد جدل های وقت گیر و حملات شخصی بشوم، تنها به نقل قولی از الیوت در این باره اکتفا می کنم:

در بهترین حالت، اخبار در تصدیق نیروهایی که برای مدتی است که در مرحله عمل هستند دارای تاخیر است و تنها برای کسانی که از روند بازار بی اطلاع اند شگفت آور است...کسانی که اخبار را علت ایجاد روندها می دانند، علت احتمالاً شانس بیشتری در قمار روی مسابقه سوارکاری نسبت به توانایی تشخیص صحیح درجه اهمیت اخبار دارند.... اخبار یا فاندامنتال در حدود یک یا دو موج از بازار عقب هستند.
                            درباره علت اینکه گفته می شود که این چارت است که خبر را می سازد و نه بر عکس:

کاملاً واضح است که حالت ها و گرایشات احساسی مردم، که در قیمت های بازار منعکس می شود، سبب می شود که آن ها در مسیرهایی قرار گیرند که بر واقعیات اقتصادی و سیاسی تاثیرگذار باشد یعنی: تولید اخبار.
                            منبع: تحلیل موج های الیوت بازار سرمایه / رابرت پرچر / نشر چالش / صص 186 و 187

من هم پیروی از مکتب الیوت هستم. (آواتار من هم همین توجه به بحث روانشناسی را نشان می دهد)

حالا اگر در میان عوام به این انگاره ها به دید تمسخر می نگرند، چه باک! من سر عقیده خودم هستم و با کنش و واکنش عوام باورهای خودم را عوض نمی کنم.

به قول مولانا:

از پی رد و قبول عامه خود را خر مساز / زانکه نبود کار عامی جز خری و خرخری!

شاد باشید!

نظر

• نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
                              من مطلقاً اعتقاد ندارم که بازار متاثر از اخبار حرکت می کند. بر عکس، این اخبار هستند که متاثر از حرکات بازار هستند.
                              در پاسخ به مطلق بودن علم ریاضی(یعنی دیدن همه چیز به صورت 0 و 1 یا سیاه و سفید) در گذشته منطق فازی شکل گرفت که سعی بر دیدن واقعیت(دیدن نیمه پر و خالی لیوان در یک زمان) دارد.

منطق فازی موجب به وجود آمدن انقلابی در صنعت و علم شد که شما اکنون نمونه دستاورد آن را در زندگی روزمره به وفور با نام وسایل هوشمند(smart) میشناسید.

این علم سعی در دیدن دنیا نه به صورت سیاه و سفید و بلکه به صورت خاکستری دارد.

جهت موفقیت در این بازار نیز باید خاکستری نگاه کرد و از فاندامنتال و تکنیکال تواما استفاده کرد(نه به صورت سیاه و سفید) زیرا تکمیل کننده یکدیگر میباشند.

به نوعی تکنیکال مانند وسیله سنجش تب بازار و نشان دهنده صحت و سلامت آن است و فاند همان بیمار است بدون دیدن بیمار و تنها با داشتن درجه تب نمیتوان نسخه مناسبی نوشت .
                              ویرایش توسط amir.j : https://www.traderha.com/member/4175-amir-j در ساعت 11-12-2012, 11:05 AM
                              از انتشار آدرنالین در بدنم در وقت نوسانات قیمتها لذت میبرم در هنگامی که مدیریت سرمایه دارم ،

به مانند وقتی که به شهربازی میروم و میدانم که

خطر پیش رو کنترل شده است

نظر

• من با نقل قول از الیوت گفتم، آن محرکی که نه تنها اقتصاد بلکه سیاست و اجتماع را هم به پیش می برد، حالت روانشناسی توده مردم و جامعه است که در حرکات بازارها قابل مشاهده است. وقتی شما می توانید عامل اصلی حرکت را ردیابی کنید، نیازی به اخبار سوخته ندارید.

نظر

پردازش ...
                                X