اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چالـــــــش های تحلـــــــــــــیلی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
    نگاه استاتیک در بلند مدت محکوم به شکست است.

مدل و نگاه داینامیک هم لذت بخش هست و هم اینکه اگر کنکاشی بیشتری کنیم به جایی میرسیم با قطعیت بیشتری میتوان صحبت کرد و بحث احتمالات را منتفی دانست و با یقین بگوییم که فلان شود و بهمان.....

آقای رابرت ماینر پیروان خاص خودش را دارد و در ده سال اخیر همواره سعی کردم به شکل مستقل فکر کنم و به شکل مستقل تحلیل کنم و یک سبک تحلیلی "خاص" داشته باشم.

جناب آزادی عزیز خدای نکرده من هدفم زیر سوال بردن شما نیست . من قصدم ایجاد بحث و رسیدن به یک نقطه مشترک هست.من خودمو در این حد نمیبینم.

ولی بیان هر جمله خصوصا" از افراد سر شناسی مثل شما مسوو لیت و بار معنایی زیادی داره و برای من و خیلی از دوستان ممکنه مانند وحی منزل باشه.

من کل بحث را دنبال کردم و به تک تک جملات شما فکر کردم.رسیدن به مرحله ای که بتوان با قطعیت بیشتری صحبت کرد و با یقین و باز هم تکیه میکنم با یقین بتوان گفت که چه اتفاقی در بازار می افتد امکان پذیر نیست.

بازاری که میلیونها نفر و بزرگترین بانکهای دنیا با انواع نگرشها و سیاستهای اقتصادی و سیاسی و با تراکنش مالی بیش از 4.5 ترلیون دلار در روز صحبت از قطعیت امکان نداره.

این بازار بر اساس خرد جمعی انسانها جهت میگیره و هر انسان یک فکر و شخصیت متفاوت در بازار دارد که باعث حرکتهای زیگزاگ در بازار میشه.

پس رسیدن به مرحله ای که بتوان با قطعیت بیشتری صحبت کرد به نظرم امکان پذیر نیست.

ممنون میشم که بیشتر این جمله ای که فرمودید روشن کنید.

نظر

نوشته اصلی توسط davood_1584 نمایش پست ها

ولی بیان هر جمله خصوصا" از افراد سر شناسی مثل شما مسوو لیت و بار معنایی زیادی داره و برای من و خیلی از دوستان ممکنه مانند وحی منزل باشه.

.
      نیـمـای عزیز که حرمت استادی به گردن خیلی از ماها داره و خودم شخصا ارادت و احترام بی مرزی برای سلوک اخلاقیش قائل هستم ولی اگر خود خدا هم باهات حرف زد تا قبل از اینکه مطمئن نشدی طرفت خدا هست حرفشو به عنوان وحی منزل نگیر!!!

به جرات می گم که در دنیای ما به غیر از وحی منزلی که مستقیما از طرف خدا باشه هیچ وحی منزلی وجود ندارد !!!! از هیچکس و در هیچ موقیعیت و سمتی بت نساز و همیشه جایی ( هرچند کوچک) برای تردید کردن و احتمال عدم درستی گفتار دیگران بگذار .
      تو با خدای خود انداز کار و دل خوش دار
      که رحــ ـم اگر نکند مدعـی ، خدا بکنـــد

نظر

سلام و درود

با تشکر از جناب نیما بحثي كه مطرح كرده ايد يكي از پايه اي ترين و كليدي ترين مباحثي است كه هر كسي كه قصد فعاليت در بازار فاركس را دارد روزي با آن مواجه خواهد شد و يافتن پاسخ صحيح اين سوال مي تواند تاثير بسيار زيادي بر تريدهاي يك تريدر بگذارد. اجازه بدین قبل از ارائه نظر شخصی به نقل از زبان بزرگان تحقیق در این مبحث نقل کنم .
        آیا بازار بازار تبادلات ارزی بر محور شانس می چرخد؟
        برای جواب سوالی که مطرح شده باید نگاه کرد که چه چیزی را در بازار تبادلات ارزی می توان مبتنی بر شانس قلمداد کرد. به طور مثال، موفقیت در بازار تبادلات ارزی و خرید فروش ارز ها (به هر شکلی) شانسی است؟ چطور می توان به جواب این سوال دست یافت؟ برای یافتن جواب باید به این فکر کنیم که موفقیت در بازار ارز چگونه تعریف می شود. موفقیت معامله گران در بازارهای مالی من جمله بازار تبادلات ارزی در پیش بینی آینده خلاصه می شود. نکته این جاست که آیا آینده نرخ ها شانسی (تصادفی) رقم می خورد یا ارتباطی با گذشته دارد؟ اگر ارتباطی میان گذشته و آینده نرخ ارزها وجود داشته باشد بدین معناست که تغییر نرخ ها فقط شانسی نیستند (تصادفی) و در این صورت برای موفقیت در بازار بازار تبادلات ارزی علاوه بر شانس نیاز به خوانش گذشته و تخمین اثرگذاری اخبار اقتصادی هستیم.
        حالا کی گفته نرخ ها شانسی بالا پائین نمی رن؟
        Meese و Rogoff در سال 1983 مدعی شدند تغییر نرخ ها در بازار ارز تصادفی است و قدرت پیش بینی در آن وجود ندارد. اما یافته های Cuthbertson در سال 1999 نشان می داد تغییرات نرخ ارز در کوتاه مدت دارای هم بستگی مثبت و در بلند مدت هم بستگی منفی است. بعبارت بهتر شواهد وی حاکی از قدرت پیش بینی در تغییرات نرخ ها در بازار تبادلات ارزی است. علاوه بر Cuthbertson ،یافته های MacDonald ( در سال 1998)، Chin و Meese (در سال 1999)، Mark (در سال 1995) و Groen (در سال 1999) احتمال شانسی بودن تغییرات نرخ ارزها را در مدل های مبتنی بر عوامل بنیادی (فاندامنتال) رد می کند. Hashimoto و همکارانش (در سال 2010) نیز به شواهد مشابهی دست پیدا کرده اند.
        نتبجه اینکه نگه داری ارزها چه بصورت محدود و چه به صورت سبد ارزی و یا خرید و فروش های آن ها در صورت عدم مطالعه کافی (مبتنی بر عوامل بنیادین و تکنیکی) می تواند ریسکی بزرگی را به سرمایه گذار یا معامله گر تحمیل کند، چه شخص معامله گر ساده ای باشد که با سرمایه شخصی در بازار بازار تبادلات ارزی خرده فعالیت می کند چه یک بانک مرکزی که سرمایه ملتی را به شکل امانت در اختیار دارد و هر سیاست و تصمیمی که اتخاذ می کند می تواند تبعات متعددی را به همراه داشته باشد.
        شاید یافته های Cai، Cheung، Lee و Melvin (در سال 2001) راهنمای مناسبی برای جواب این سوال باشد. آن ها به نتایجی دست پیدا کرده اند که نشان می دهد خرید و فروش معامله گران بزرگ در بازار ارز می تواند تاثیر بیشتری از عوامل فاندامنتال در تغییرات نرخ ها داشته باشد.
        نظر شخصی :
        به اعتقاد من در پاسخ به اين سوال كه آيا حركت قيمت در فاركس شانسي است يا خير بايد گفت هم بله و هم خير. چگونه؟ بگذاريد كمي توضيح دهم.
        حركت قيمت شانسي است چرا كه هيچ كسي نمي تواند با قطعيت پيش بيني كند در لحظه بعد قيمت كجا خواهد بود. بنابراين مي توان گفت كاملا تصادفي يا شانسي است.
        اما حركت قيمت شانسي نيست چرا كه تابع عواملي است كه مي توان با شناخت آن عوامل و متغيرها و ميزان تاثيرشان (تكنيكال يا فاندامنتال) حركت قيمت را حدس زد. از آنجایی حرکت زیگ زاگی قیمت برآیند کار جمعی تریدر خرد و کلان می باشد لذا پس میتوان گفت که تا حد زیادی میتواند قابل پیش بینی باشد چرا که معاملات در چهار چوب ریسک گریز و ریسک پذیر صورت میگیرد لذا با توجه به آمارها و اطلاعات سیاسی و اقتصادی و نقش آن بر ذهن اشخاص تا حدود زیادی میتواند مسیر آینده قیمت قابل پیش بینی باشد توجه داشته باشید پیش بینی نه قطعیت .

در پایان از عزیزان عذرخواهی میکنم به دلیل اینکه در زیر پست ها ممکنه دکمه تشکر بنده نباشد به دلیل این است که مدتی است این دکمه برای بنده گاهی کار میکند و گاهی خیر که از این بایت پوزش میخواهم .
        ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 05-19-2014, 08:52 PM
        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
        گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
        آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
        پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
        پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
        پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

سلام
          به نظر من اینکه بخواهیم از روی قیمت های گذشته ،اینده را پیش بینی کنیم چیزی غیر واقع نیست ولی احتمال ان کم است
          در این بین میتوان دیدگاه حسابداران و اقتصاد دانها را مد نظر قرار داد:حسابدار ی ناظر بر گشته است و انها تنها هزینه های اشکار را در نظر میگیرند اما اقتصاد دانان علاوه بر هزینه های آشکار هزینه های پنهان را هم برای پیش بینی میزان سود دهی یا ضرر دهی بنگاه های اقتصادی و به تبع آن پیش بینی قیمت به کار میبرند. در مفهوم کلی گفته میشود که همه چیز در قیمت خلاصه شده است ولی این قیمت در کجا تعیین میشود درست است در بازار و در جایی که بین عرضه و تقاضا نا همگونی پیش میآید و تا زمانیکه بین عرضه و تقاضا تعادل نباشد قیمت به یک سمت حرکت خواهد کرد ولی چه چیز عرضه و تقاضا را بوجود میآورد ؟چه چیزی باعث میشود تولید کننده ای عرضه محصولی را به بازار بیشترکند یا مصرف کننده ای تقاضا را برای ان بیشتر نماید
          در علم اقتصاد چند عامل در مورد عرضه و تقاضا نقش بسزایی دارندعواملی که بر میزان تقاضای اثر دارند عبارتند از:سطح درامد،سلیقه،قیمت کنونی،قیمت مورد انتظار در آینده،قیمت سایر کالاهی جانشین(مثلا به جای چای از قهوه استفاده کرد)،قیمت کالاهای مکمل(وقتی بنزین گران شود اتومبیل هم گران خواهد شد)وعوامل موثر بر عرضه عبارتند از :قیمت محصول،قیمت عوامل تولید،قیمت مورد انتظار در آینده،سطح تکنولوژی
          که هر کدام ازاین موارد به نوبه ی خود به عوامل بسیاری دیگر بستگی دارد مثلا بنا بر نظریه های ویلیام استانلی جونز و لئون والراس میتوان میزان مطلوبیت مصرف کننده را که باعث کشش تقا ضا در ان میشود را با معیار های کاردینال(کمی)اندازه گرفت ولی در واقع مطلوبیت چیزی کاملا ذهنی است و وسیله عینی برای سنجش و اندازه گیری ان وجود ندارد وبنا براین از انجا که بازار جایی است که قیمت در ان مشخص میشود و خود بازار از مجموعه ای بسیار بزرگ از مصرف کنندگان و تولید کنندگان تشکیل شده محاسبه میزان عرضه و تقاضا درحیطه علوم آماری قرار خواهد گرفت و هیچگاه نمیتوان برای آن قطیتی در نظر گرفت.در ضمن خود بازار ها هم متفاوتند و میتوانند بازار های انحصاری یا رقابتی باشند که براورد میزان عرضه و تقاضا در این بازار ها هم چالش های خود را خواهد داشت تمامی عوامل یاد شده در بر دارنده مبحث اقتصاد خرد میباشد که در کنار ان مبحث بسیار مهم تری به عنوان اقتصاد کلان وجود دارد که شامل مباحثی چون حسابداری ملی ،درامد ملی،نظری های سرمایه گذاری،پول و بانک،تورم و بیکاری،سیاست های اقتصادی،و...میباشد که هر کدام بر میزان عرضه و تقاضا تاثیر گذارند ..
          بنابر انچه عنوان شد نمیتوان با نگاه کردن به نمودار و قواعد قراردادی ماشینی و یا حتی دنبال کردن اخبار و اطلاعات فاندامنتالی بازار را صد در صد تحلیل کرد و آینده را پیش بینی نمود چرا که پیش بینی آینده یا کار پیامبران است یا کار دروغگویان...
          لازم به ذکر است که رشته تحصیلی بنده اقتصاد نمیباشد و انچه نوشتم ما حصل مطالبی بود که تا کنون خوانده بودم لذا عاری از عیب نبوده که دوستان به کرم خود بنده را عفو نمایند /
          با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط davood_1584 نمایش پست ها
            جناب آزادی عزیز خدای نکرده من هدفم زیر سوال بردن شما نیست . من قصدم ایجاد بحث و رسیدن به یک نقطه مشترک هست.من خودمو در این حد نمیبینم.

من کل بحث را دنبال کردم و به تک تک جملات شما فکر کردم.رسیدن به مرحله ای که بتوان با قطعیت بیشتری صحبت کرد و با یقین و باز هم تکیه میکنم با یقین بتوان گفت که چه اتفاقی در بازار می افتد امکان پذیر نیست.

بازاری که میلیونها نفر و بزرگترین بانکهای دنیا با انواع نگرشها و سیاستهای اقتصادی و سیاسی و با تراکنش مالی بیش از 4.5 ترلیون دلار در روز صحبت از قطعیت امکان نداره.

این بازار بر اساس خرد جمعی انسانها جهت میگیره و هر انسان یک فکر و شخصیت متفاوت در بازار دارد که باعث حرکتهای زیگزاگ در بازار میشه.

پس رسیدن به مرحله ای که بتوان با قطعیت بیشتری صحبت کرد به نظرم امکان پذیر نیست.

ممنون میشم که بیشتر این جمله ای که فرمودید روشن کنید.

درود

از

اول شروع میکنم

اینکه گفتی اقا نیما حرفش مسولیت داره درست

ایا اقا نیما به عنوان یک انسان این حق رو داره جدا از مسولیتش که اشاره کردید بتونه خلاف جریان انسانهای دیگه فکر کنه یا نه و یا بخواهد حتی ابراز کنه

ایا اقا نیما داره سیستمی که قطعیت داره الان به خلق خدا میفروشه بنظر شما

ایا اقا نیما باید مسول نگرش شما به حرفهای ایشون باید باشه که تلقی شما از یک بحث ساده و دوستانه مانند وحی منزل است (این درست است )

شما از کجا فهمیدی که با یقین میگی امکان پذیر نیست همین که استاد فرمودن باید در یقیق شما شکی هم ایجاد بشه

ایا اینکه جناب عالی و من و دیگران به این سیستم دسترسی نداشتیم دلیلی خوبی است به نظرتون بر یقیق

دوست عزیز بنظر شما سیستمی که کل دنیا و بانکها نتوانستن بدستش بیارن اونم با یقین

عقلانی است در یک جایی عمومی و

فی سبیل الله و بدست اوردن ان

حاصل عمر است ان را به رایگان به اشتراک گذاشت در انجا هم از جفای روزگار در طرح قبلی گفتم

هرچند اگر شما نوشتهای ایشون رو مطالعه کنید به نگرش ایشان دست پیدا کنید (و اگر بیشتر فکر کنید حتما میرسید )

به ان پستی که ایشون ایه قران را قرار دادن رجوع کنید و سعی بر درک ان داشته باشید

یک مطلب هم راجع به تفکر بگم

دوست عزیز من و شما در یک منطقه ای از دنیا زندگی میکنیم و از لحاظ جغرافیایی منطقه نیمه خشک است

و از این لحاظ برای ما بارش برف و خود برف فقط و فقط یک واژه و یک جور اسم و مفهوم دارد و ما هر طور فکر کنم فقط و فقط به یک مفهوم میرسیم

ولی برای کسی که در منطقه الاسکا و قطب زندگی میکند این برف ما

دارای 22 تا اسم و مفهوم است اگر شما به یک اسکیمو بگوی برف

او از این واژه برف 22 تا مفهوم درک میکنه

بنظر شما تفکر من و شما و ان اسکیمو درباره برف در یک حد است !!!!!!!!!!!

لطفا به این عبارت نوشته شده بسیار فکر کن و سعی در درک ان داشته باش

ایا فکر کردن شما به حرف آقای آزادی و اآن ایه قران انگونه است

نتیجه را به خودتان واگذار میکنم

اگر به تراوشات ذهنی که من نوشته ام دوباره فکر کنی متوجه اشتباهت و نوع دیدگاه منجر به اشتباه من نیز پی خواهید برد

ولی استاد با یک ایه قران گره از نگرش من باز کردن و من پی به نگرش اشتباه خود بردم

و اگر من از رابرت ماینر نام بردم بیشتر برای مثال و بیان کنده نوعی نگرش به بازار است

وگرنه دلیل دیگر نداشته و جز اینکه نگاه استاد رو با رابرت ماینر مقایسه کنم

و در انجا هم به برتری ایشون بر رابرت ماینر اذعان کرده ام

بقول حافظ شیرازی

هر چه دارم همه از دولت قران است و بس

یا علی

نظر

1. من دکتر نیستم.
              2. من مدعی سیستم و روش جادویی نشدم.
              3. نگفتم روشی دارم که جادویی هست.
              4. مدعی شدم میتوان به این موضوع نزدیک شد ولی نگفتم من ته خط هستم.
              5. دنبال این نیستم سر عده ای کلاه بگذاریم و ذهن ها را منحرف کنیم.
              6. عقاید ماینر در جای خود قابل احترام ولی از هیچ کس بت نسازیم.
              7. این مدل حساب کتاب رو هم بلد هستیم از اول بحث آرام آرام مطالب را بخوانید تا یک طرف به قاضی نروید که راضی برگردید.

پیروز باشید

اقا نیما

من رو ببخشید من رو ببخشید

نمیدونم چی بگم واقعا متاسفم

ایکاش خصوصی و یا حضوری خدمتتون میرسیدم

روم سیاه و شرمنده و خجل هستم

که این مطلب ساده و دوستانه به اینجا رسید

پشمینه پوش تند خوی کز عشق نشنیده است بوی

از مستیش رمزی بگو تا ترک هوشیاری کند

یا علی

نظر

یک استراتژی ساده روی سکه بهار آزادی :

شما یک سکه بردار و بنداز اگر شیر اومد بخر اگر خط اومد بفروش

حد سود شما 1000 تومان و حد ضرر شما 200 هزار تومان این سیستم 99% منجر به سود می شود اما وزن 1% خیلی بیش از 99% برنده هست.
                نیما

در بازار کالا و سهام خیلی خطرناکه ولی یه پرفومنس دیدم اف ایکس فکتوری همینجوری بود -

95% وین ریت داشت فقط یورو دلار- مدت باز بودن پوزیشن از یک ساعت داشت تا 13 هفته !

اون 5% بازنده پشیمون کرده مثلا با 5 6 پیپ ضرر بسته بود.

لوریج 2 بود (کاملا منطقیه در اف ایکس ). شیب پرفونسش یکنواخت صعودی .

طرف باید سه چهار سالی حوصله کنه نمیدونم هنوز داره ادامه میده یا نه ! ؟
                ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 05-19-2014, 10:58 PM

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                  در پایان از عزیزان عذرخواهی میکنم به دلیل اینکه در زیر پست ها ممکنه دکمه تشکر بنده نباشد به دلیل این است که مدتی است این دکمه برای بنده گاهی کار میکند و گاهی خیر که از این بایت پوزش میخواهم .
                  شب بخیر دوستان

بنده دوست داشتم این بحث ادامه مباحث جند روز پیش در تاپیک نظرت شخصی اقا پیام باشد که قسمت به اینجا کشید

و چون انجا اقا پیام از نبود مخاطب گلایه داشتن به نوعی

امیدوارم در اینجا دوستان نظرات خودشون رو ابراز و تشریک مساعی بیشتر انجام بدن

و از نظر حقیر یکبار هم که شده راجع به بازار و ابزارها و اندیکامورها و خیلی مباحث مهم دیگه فکر و نظر بدیدیم

تا شاید فرجی حاصل بشه

دوستان اگر موافق باشن از ادامه مباحث انجا ادامه بدیم

که واقعا برای سود گرفتن از بازار از کجا و با چه روش و بینشی باید با بازار مواجه بشیم

از تمام دوستان که نظر مخالف من یا هر دوست دیگر دارن هم کمال تشکر و قدر دانی رو دارم

یا علی

نظر

نسبت به نظر نیما میتونیم بی تفاوت باشیم ! حتما باید یا رد کنیم یا قبول کنیم ؟

صحبت از احتمال بیشتر همیشه به سمت قطعیت میل میکنه

از نظر من اگر اصل موضوع کسب سود باشه به قطعیت نیازی نداریم! ولی با یه لبه 50 درصدی هم به جایی نمیرسیم !

اگر قرار باشه تریدری با 10 سال سابقه به دنبال احتمال 50درصدی باشه ،

من و شما هم به دنبال همون تکلیف تجربه چی میشه؟

روزای تعطیل که به دشت و دمن میریم ، یه عده هستن همون اول کوهپایه نزدیک جاده تو دود و دم ماشینا میشینن ،

یه عده کمی دورتر یه عده هم میرن اون بالا بالا ها ...

همه این گروهها شب که بر میگردن منزل میگن امروز رفته بودیم پیک نیک !

یه جلسه ای با تعدادی تریدر جمع بودیم ،

یکی از دوستان که حساب خیلی سنگینی داشت معتقد بودبازار پتانسیل سودآوری بیش از 1% ماهانه نداره.

خوشحال بود و ترید میکرد ،کاملا هم به گفته خودش ایمان داشت.

خوبه با تفکرات مختلف اشنا بشیم ، خودمون رو میتونیم مقایسه کنیم محک بزنیم و ایده بگیریم .

موفق باشید
                    ویرایش توسط پیام : https://www.traderha.com/member/4424-پیام در ساعت 05-19-2014, 11:47 PM

7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• دلار ین یه دوره 18 ماهه تقریبا دوروبر عدد 80 بود - کف تاریخی این جفت ارز از سال 1972 قیمت 75 بود.

چقدر احتمال داشت دلار ین عدد 70 رو ببینه؟ عدد 60 رو چطور؟ عدد 0 ؟

حالا فرض کنید یک تریدر با تجربه و حساب مثلا یک ملیون دلاری با لوریج 1 فول مارجین دلار رو در برابر ین خریده باشه.

اینجا اصل عدم قطعیت وجود داره؟

چقدر احتمال میدید قیمت ریال در برابر دلار بشه 2500 تومن؟ 2000 تومن چی؟ 1000 تومن؟

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                        دلار ین یه دوره 18 ماهه تقریبا دوروبر عدد 80 بود - کف تاریخی این جفت ارز از سال 1972 قیمت 75 بود.

چقدر احتمال داشت دلار ین عدد 70 رو ببینه؟ عدد 60 رو چطور؟ عدد 0 ؟

حالا فرض کنید یک تریدر با تجربه و حساب مثلا یک ملیون دلاری با لوریج 1 فول مارجین دلار رو در برابر ین خریده باشه.

اینجا اصل عدم قطعیت وجود داره؟

چقدر احتمال میدید قیمت ریال در برابر دلار بشه 2500 تومن؟ 2000 تومن چی؟ 1000 تومن؟
                        من احتمال که چه عرض کنم با قطعیت میگم

میشه هم به عدد 1000و هم به عدد 5000 هزار برسه

باید دیدگاهمون رو را نسبت به احتمال و قطعیت در بازار

و اون دیدگاه و قطعیت منطقی عوض کنیم

در منطق میگیم امکان نداره یک چیرز هم سیاه و هم سفید باشه

ولی در بازار با قطعیت میگیم

قیمت میتونه هم 5000هزار هم 1000 بشه

نظر

• نوشته اصلی توسط arminfar نمایش پست ها

اگر دقت کنیم

خیلی از ما ها رو این جمله که تکنیکال یعنی گذشته بازار

و این گذشته بازار به خاک سیاه نشونده ما ها رو هنوز باور نکردن

نظر

• نوشته اصلی توسط arminfar نمایش پست ها

1) علمی که ماتحت تاثیرش هستیم اقتصاده نه علم احتمال .
                            2) بازار منطق داره.
                            3)احتمال رسیدن قیمت دلار به هزار تومان صفر درصد هست.
                            4) در اقتصاد هم میگن امکان نداره یه کشوری هم تورم داشته باشه و هم ارزش پولش بالا بره.
                            5)در اقتصاد هم میگن کشوری که تورم منفی داره نمیتونه دچار رکود نباشه.

همه مسائل رو از زاویه تحلیل و روش معاملاتی و اندیکاتور ها و ... نباید دید.

حالا بحث نیما این حرفا نیست . بحث رو منحرف نکنیم .

ارادتمند

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                              1) علمی که ماتحت تاثیرش هستیم اقتصاده نه علم احتمال .
                              2) بازار منطق داره.
                              3)احتمال رسیدن قیمت دلار به هزار تومان صفر درصد هست.
                              4) در اقتصاد هم میگن امکان نداره یه کشوری هم تورم داشته باشه و هم ارزش پولش بالا بره.
                              5)در اقتصاد هم میگن کشوری که تورم منفی داره نمیتونه دچار رکود نباشه.

همه مسائل رو از زاویه تحلیل و روش معاملاتی و اندیکاتور ها و ... نباید دید.

حالا بحث نیما این حرفا نیست . بحث رو منحرف نکنیم .

ارادتمند
                              شما بنظر تون امکان رسیدن قیمت دلار به 1000 تومان یعنی منطق اقتصادو احتمال اقتصادی نداره

و دیگر موارد ی که ذکر کردید

تمامن شدنی است

اگر ما مثلا منظور کشورمان بخواهیم پول ملی رو تقویت کنیم و کشور بیشتر رو به واردات بیاورد مانند دوره پهلوی

و دلار 7 تومنی امکانش نیست حتی الان هم کشور میشود سیاستهای پولی و مالی رو عوض کنه و قیمت دلار به 1000 تومان برسه

ایا ژاپن با تورم منفی در رکود بسر نبرده

اتفاقا تمام موارد ذکر شده میشود و با منطق و واقعیت اقتصادی هم هم خوانی دارد

نظر

• بنظر شما اواخر دوره احمدی نژاد و سیاستهای بانک مرکزی ما و واقعیت اقتصادی ما چقدر تغییر کرد

که در این دولت تمام سیاستها برعکس شد و نگاهی دیگر بر بانک مرکزی

حاکم شد

نظر

پردازش ...
                                X