اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چالـــــــش های تحلـــــــــــــیلی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• چالـــــــش های تحلـــــــــــــیلی

سلام

روز همگی دوستان به خیر و شادی؛

خوشبختانه تمام تاپیک های سایت جنبه تحلیلی فردی یا گروهی دارد و همه بزرگواران با زحمت فراوان در حال تحلیل هستند.

دیدم جای یک تاپیک چالشی برای سایت خالی است. میخوایم در این تاپیک تحلیل های همدیگر را نقدکنیم.

چه تحلیل تکنیکی باشد چه بنیادی از هر کجای این سایت اگر مطلبی دیدیم که مخالف بودیم بدون تعارف انتقاد کنیم. تحلیل خود را ارائه کنیم.

از این هم نترسیم که منتقد تحلیلی باشیم.

انتقاد باعث رشد ما می شود.

میخوایم به معنای واقعی کلمه یک تاپیک پربار درست کنیم. پر از نکته های آموزشی.

پس منتظریم........ ممکنه من از یکی انتقاد تحلیلی بکنم و نتیجه اش بدین صورت باشد که من اشتباه فکر کردم و آن تحلیل درست بوده است. اشکالی ندارد نشان می دهد دیدگاهم در آن مورد خاص غلط بوده.

ولی مباحثه کنیم....

بحث کنیم
    بحث کنیم
    بحث کنیم

ببینم چه میکنید........
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

ادیت.......
    ویرایش توسط Azadi : https://www.traderha.com/member/4350-azadi در ساعت 03-01-2014, 11:24 AM

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
      سلام

روز همگی دوستان به خیر و شادی؛

خوشبختانه تمام تاپیک های سایت جنبه تحلیلی فردی یا گروهی دارد و همه بزرگواران با زحمت فراوان در حال تحلیل هستند.

دیدم جای یک تاپیک چالشی برای سایت خالی است. میخوایم در این تاپیک تحلیل های همدیگر را نقدکنیم.

چه تحلیل تکنیکی باشد چه بنیادی از هر کجای این سایت اگر مطلبی دیدیم که مخالف بودیم بدون تعارف انتقاد کنیم. تحلیل خود را ارائه کنیم.

از این هم نترسیم که منتقد تحلیلی باشیم.

انتقاد باعث رشد ما می شود.

میخوایم به معنای واقعی کلمه یک تاپیک پربار درست کنیم. پر از نکته های آموزشی.

پس منتظریم........ ممکنه من از یکی انتقاد تحلیلی بکنم و نتیجه اش بدین صورت باشد که من اشتباه فکر کردم و آن تحلیل درست بوده است. اشکالی ندارد نشان می دهد دیدگاهم در آن مورد خاص غلط بوده.

ولی مباحثه کنیم....

بحث کنیم
      بحث کنیم
      بحث کنیم

ببینم چه میکنید........
      سلام مهندس
      با اینکه اسم تاپیک چالش تحلیلیه ولی خواستم بگم ابتکارت تو مسائل و دیدگاهها حرف نداره قابل تحسینه

نظر

نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
        در تحلیل های قبلی انس در میان مدت صعودی ارزیابی گردیده . و همانطور که در چارت مشاده میشود قیمت در یک کانال صعودی در حرکت است که شاهد ریز موج های اصلاحی هستیم و در حال حاضر با یک الگوی inv ab=cd روبرو هستیم که ظرف زمان آن سپری گردیده و شاهد الگوی کندلی دانای اول هستیم . در صورت شکست سطح 1331.350 میتوان وارد پوزیشن خرید گردید.

سلام بر جناب یزدی عزیز؛

مدتی هست از تکنیک تریگری دانای اول برای وورد استفاده میکنید، بنظرتون تریگر خوب و قابل اتکایی برای وورد هست؟

بنظرم اگر از تکنیک های کندلی برای ورود بخوایم استفاده کنیم کندل مورد نظر باید کل دوره تحلیل ما را پوشش بدهد. یعنی مثلاً اگر یک rd+ تایم فریم 4 ساعته می بینیم کل اون ساختار rd باید در قالب یک کندل بگنجد نه اینکه یک کندل 4 ساعته تریگر بدهد!

نظرتون چیه؟

نظر

سلام
          نیمای عزیز منظورتون از جمله آخر رو بیشتر توضیح میدین؟ اینکه کل rd باید در یک کندل باشه.
          تو حرکت آخر ما یه آرایش واگرایی مثبت شکل گرفته که معادل دو روز کاریه. (اگر منظور شما همین باشه)
          یعنی شما میفرمایید ما برای پوزیشن خرید باید تو تایم دیلی تریگر بگیریم؟!

نظر

نوشته اصلی توسط zooze نمایش پست ها
            سلام
            نیمای عزیز منظورتون از جمله آخر رو بیشتر توضیح میدین؟ اینکه کل rd باید در یک کندل باشه.
            تو حرکت آخر ما یه آرایش واگرایی مثبت شکل گرفته که معادل دو روز کاریه. (اگر منظور شما همین باشه)
            یعنی شما میفرمایید ما برای پوزیشن خرید باید تو تایم دیلی تریگر بگیریم؟!
            الان این ساختار رو ببین:

هشت روز طول کشیده که شکل بگیره پس باید حداقل تایم فریم ویکلی بررسی کنیم تا معیار درستی برای تریگر فروش کندلی باشد.....

نظر

الان این ساختار رو ببین:

هشت روز طول کشیده که شکل بگیره پس باید حداقل تایم فریم ویکلی بررسی کنیم تا معیار درستی برای تریگر فروش کندلی باشد.....

خب پس در واقع ما اینجا داریم به انتهای یه موج 5 نگاه میکنیم و اعتقاد به اصلاح داریم... با توجه به ساختار مکدی
              حالا اگر بخوایم فرض کنیم که این نحوه شمارش اشتباه هست و مثلا طلا بالا خواهد رفت کی باید وارد پوزیشن خرید بشیم؟
              بعد از شکستن سقف موج 5 ؟ تو همین تایم 4 ساعته منظورم هست.
              و یه چیز دیگه ... الان تو تایم 1 ساعته واگرایی مثبت داریم. تریگر خرید ما تو همون تایم چی باشه؟ شاید این تریگر جناب یزدی بشه همون سقف قبلی تو تایم 1 ساعته

نظر

الان این ساختار رو ببین:

نیمای عزیز از نظر من هم در دیلی نباید بررسی بشه چون در اینجور مواقع کلوز کندل ماهیانه اهمیت بیشتری داره تا امواجی که در دیلی شناسایی کردید.
                دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

نوشته اصلی توسط zooze نمایش پست ها
                  خب پس در واقع ما اینجا داریم به انتهای یه موج 5 نگاه میکنیم و اعتقاد به اصلاح داریم... با توجه به ساختار مکدی
                  حالا اگر بخوایم فرض کنیم که این نحوه شمارش اشتباه هست و مثلا طلا بالا خواهد رفت کی باید وارد پوزیشن خرید بشیم؟
                  بعد از شکستن سقف موج 5 ؟ تو همین تایم 4 ساعته منظورم هست.
                  و یه چیز دیگه ... الان تو تایم 1 ساعته واگرایی مثبت داریم. تریگر خرید ما تو همون تایم چی باشه؟ شاید این تریگر جناب یزدی بشه همون سقف قبلی تو تایم 1 ساعته
                  بحث موج شماری و واگرایی و .... نیست.

بحث این هست یک کندل باید کل دیدگاه تحلیلی رو پوشش بده نه یک جز از یک مجموعه بزرگ باشه.

چه معنی میده ته یک روند حرکتی 6 ماهه صعودی یک کندل هفتگی برگشتی بزنه تعمیم بدیم به کل 6 ماه صعودی اش؟

نظر

سلام بر جناب یزدی عزیز؛

مدتی هست از تکنیک تریگری دانای اول برای وورد استفاده میکنید، بنظرتون تریگر خوب و قابل اتکایی برای وورد هست؟

بنظرم اگر از تکنیک های کندلی برای ورود بخوایم استفاده کنیم کندل مورد نظر باید کل دوره تحلیل ما را پوشش بدهد. یعنی مثلاً اگر یک rd+ تایم فریم 4 ساعته می بینیم کل اون ساختار rd باید در قالب یک کندل بگنجد نه اینکه یک کندل 4 ساعته تریگر بدهد!

نظرتون چیه؟
                    سلام و درود

ممنون از نیمای عزیز و راهنمایی های ارزنده . همانطور که مسحضر هستید کندل دانای اول سیگنال ورود نیست چرا که روش کندل های دانا سه مرحله ای است و از سه دانا تشکیل میشود اما زمانیکه در محدوده پی آر زد دانای اول شکل میگیره نشانه هایی از تعییر روند پیدا میشود که همانطور که فرمودید تلفیق دیگر مباحث هم میتوانند تایید باشند برای این فرضیه و اگر در RSI ملاحظه شود بین کف B و کف D واگرایی به وضوح خود نمایی میکند . دلیل اتنخاب سقف کندل 4 ساعته هم به این دلیل بود که کندل قبلی یک مستر کندل می باشد . که به نظرم اگر سقف و کف مستر کندلی شکسته شود میتواند با انتخاب استاپ کف کندلی ورود با استاپ های کوچکی را در اختیار ما قرار دهد . امیدوارم باز هم از گوشزد های هوشمندانه شما بهرمند باشم که همینجا جا دارد تشکر و قدر دانی خود را ابلاغ کنم .
                    نکته : دوستان توجه داشته باشند که استفاده از دانای اول در تحلیل ها دال بر ورود نیست بلکه نشانه هایی از اتمام روند میتواند باشد . برای ترید با دانا سه مرحله دارد که قبلا" در پستها پی دی اف آن ارائه گردیده .

توجه : متاسفانه مدتی است که کلید تشکر من گاهی کار میکند و گاهی کار نمیکند و همین امر باعث شده که دیدن بعضی از پستها و تاپیکها از طرف من حضور حقیر را نشان دهد اما تشکری نداشته باشد که دال بر بی توجهی نباشد علت فقط عدم کارایی دکمه تشمر می باشد و زدن پست هم که اسپم می باشد . امیدوارم که این مشکل هرچه زودتر بر طرف گردد.

ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 03-01-2014, 02:25 PM
                    آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                    گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                    آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                    پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                    پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                    پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

سلام ... آقا منم با دید خودم بررسی کردم ... خیلی پیچیده و سخت نگیرید ... درسته که ما به دنبال محتمل ترین موقعیت هستیم ولی به قول مارک داگلاس اون چیزی که یک تریدر رو از یک تحلیلگر مجزا میکنه همون جسارت ترید است .

اینم یک ویدیو کوتاه از دید من :

XAUUSD 140301.mp4

به این نتیجه رسیدم که بیشتر مباحث تکنیکال فقط واسه نقاشی کردن و سرگرمی خوبه

دنیای ترید خیلی فرق داره

تو بازارهای مالی متخصص و حراف زیاده ولی عملگرا کم

خودم باشم و به ندای درونم گوش بدم .. سماجت به خرج بدم تا نتیجه بگیرم

توی بازار های مالی همه ی ما رو به بازی میگیرن فقط زرنگ باش کدوم وزنه سنگین تره

عدد ها و رفتار بازار خودش با ما حرف میزنه ... نیازی به این مسخره بازی های تکنیکالی نیست

در آخر اینکه تریدر باش نه تحلیلگر و استاد

نظر

نوشته اصلی توسط بابک چابک نمایش پست ها
                        سلام ... آقا منم با دید خودم بررسی کردم ... خیلی پیچیده و سخت نگیرید ... درسته که ما به دنبال محتمل ترین موقعیت هستیم ولی به قول مارک داگلاس اون چیزی که یک تریدر رو از یک تحلیلگر مجزا میکنه همون جسارت ترید است .

اینم یک ویدیو کوتاه از دید من :

XAUUSD 140301.mp4

سلام

چطوری بابک جان؟ الان کی سخت گرفته؟ مارجرا چیه اصلا؟

یک انتقادی هم به بابک بکنیم، آقا جان این تحلیل هایی که میزاری عکسی باشه بهتر از فیلم نیست؟؟ ما که کل دم و دستگاهمون شرکته و امکان فیلم دیدن هم نداریم.... چه کنیم؟

نظر

سلام

چطوری بابک جان؟ الان کی سخت گرفته؟ مارجرا چیه اصلا؟

یک انتقادی هم به بابک بکنیم، آقا جان این تحلیل هایی که میزاری عکسی باشه بهتر از فیلم نیست؟؟ ما که کل دم و دستگاهمون شرکته و امکان فیلم دیدن هم نداریم.... چه کنیم؟
                          ممنون خوبم ...

از اونجایی که شهری که من به دنیا اومدم 100 کلیومتری شیراز هست گوشه هایی هم به ما رسیده و فیلم راحت تره خخخخ

چشم سعی میکنم عکس بزارم ...

بعدشم توی قرن 21 و دوران اینترنت پر سرعت و تکنولوژی های مختلف الان دیگه دوران ارتباط های تصویری هست تا نوشتاری ... ولی با توجه به اینکه ایران است دیگر .. چه میشه کرد .

دنیای ترید خیلی فرق داره

عدد ها و رفتار بازار خودش با ما حرف میزنه ... نیازی به این مسخره بازی های تکنیکالی نیست

نظر

اینم عکس :

راستش با توجه به اینکه همیشه ما به دنبال یک اصلاح برای ورود هستیم و کاری هم که ما قبل چارت نداریم ... البته حداقل توی همون تایم فریم ... خب از نظر من شرایط خرید فراهم شده ... با توجه به اینکه یک صعود از 1307 تا 1345 که یک حرکت ایمپالس بوده و بعد از اون نزولی که صورت گرفته بی شباهت به کارکشن نیست میشه یک ورود خوبی برای خرید داشته باشیم .

دنیای ترید خیلی فرق داره

نظر

یه چیزی توی انس نظر منو به خودش جلب کرده .... دوره 9 هفته ای انس است .. اگر دقت کنید روی هر 9 هفته عکس العمل نشون داده ...

یه جورایی از دید روش گن است .

احساس میکنم این هفته .. یک هفته ی سرنوشت ساز است و برگشت رو شاهد باشیم .

نظر دوستان چیه ؟؟

ویرایش توسط بابک چابک : https://www.traderha.com/member/8620-بابک-چابک در ساعت 03-01-2014, 03:00 PM

دنیای ترید خیلی فرق داره

نظر

پردازش ...
                              X