اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

چالـــــــش های تحلـــــــــــــیلی

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

با سلامو عرض ادب
    مرسی از بحث زیبا و آموزنده تون
    با اجازه من هم به خودم این جسارت رو میدم که اظهار نظری بکنم.
    نیمای بزرگوار و عزیزم
    در جواب سوالات شما به صورت کلی میتونم بگم که فردی که 99% تحلیل هایش درست هست 99% معاملاتش درست نیست ...
    قطعا شیوه ترید ، سبک و سیاق و ذهنیات و روحیات فرد در این امر بسیار اثر گذار است.
    چه بسا بارها دیده شده که یک تحلیل داریم و یک نقطه استاپ و بازار میاد استاپ ما رو میزنه و بعد به سمت تحلیل ما پیش میره و تی پی رو میزنه ... در صورتی که همون استاپه باعث خروج اون تحلیل گر از بازار میشه ...
    یا چه بسا ترس و اضطراب ناشی از معاملات باعث بستن یک معامله به صورت دستی بشه توسط این فرد ولی فرد دوم به دلیل اینکه مثلا پای چارت نیست بصورت اتوماتیک تی پی اش میخوره ...
    یا بحث مدیریت سرمایه و حجم معاملات ... چه بسا آن فرد 99% در همان 1% اشتباه با یک پوزیشن با حجم نامناسب کال شود ولی فردی که 20% از تحلیل هایش درست است به دلیل رعایت مدیریت سرمایه و رعایت ریسک به ریوارد مناسب در معاملات عایدی بیشتری از این بازار کسب نماید ...
    پس طبیعتا بسته به روحیات هر فرد سبک ترید میتواند موفقیت آمیز باشد یا نباشد ...
    و همینطور بسته به رعایت یا عدم رعایت قوانین یا استراتژی ها...
    اما در مورد سوال سوم ... باید فکر کرد ... با توجه به شناختی که از شما دارم در جوابش بحث ها نهفته هست ... بازار مسیر خودش رو میره ... اینکه یک فرد چقدر میتونه با این بازار همراه باشه و احتمال اون :؟؟: در حال حاضر جوابی ندارم ..

مرسی بابت این بحث زیبا

ارادتمند - میلاد

نظر

قیمت ها محکومند در یک زمان مشخص آن چایی باشند که از قبل مشخص است.

باران؛

کلمه زیبایی است!

....................

گفت آن یار کز او گشت سر دار بلند

جرمش این بود که اسرار هویدا می.کرد
      .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
      https://telegram.me/Cyclicalwaves
      https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها

باران؛

کلمه زیبایی است!

....................

گفت آن یار کز او گشت سر دار بلند

جرمش این بود که اسرار هویدا می.کرد
        برادر نیمای عزیز

این عبارت رو از شما در جایی در سال 2012 هم مشاهده کردم

اگر بخوام یک سوال داشته باشیم

این الزام از درون این سیستم منظور رفتار گذشته چارت هدایت میشه

چطور بگم این نظم درون سیستمی است یا

فقط یکی از اجزا این سیستم که بعد زمان باشد این الزام رو میافرینه

هر چند مفهوم زمان در اینجا بیشتر زمانی است که در قالب عبارت ریاضی و فرموله و دقیق تر بگم قابل اندازه گیری است و بیشتر دیگاه نیوتنی است

و منظور اگر یک جسمی از یک نقطه حرکت کنه و به نقطه دیگری برسه حتما باید یک زمانی رو طی کرده باشه

یعنی اگر قرار باشد قیمت n واحد حرکت کند حتما x واحد زمان طی کرده است

و یا این الزام زمانی از جایی دیگر بر این سیستم که در اینجا دارای دو بعد قیمت و زمان (عرض کردم نیوتنی ) بر این سیستم اعمال میشه

راجع به کلمه باران باید بیشتر فکر کنم

و اگر چیزی از این مطلب درک کردم در حد بضاعتم ارایه میدم

درس پس میدم برادر

دوستان اقا نیما سرور و عزیز من است

و من قصد مجادله ندارم به خدا و در ان حد هم نیستم

فقط تراوشات ذهنی خودم رو به اشتراک مذارم

غیرت عشق زبان همه خاصان ببرید

از کجا این سخنش در مله عام افتاد

یا علی
        ویرایش توسط arminfar : https://www.traderha.com/member/13968-arminfar در ساعت 05-18-2014, 11:27 PM

نظر

نوشته اصلی توسط shadravan نمایش پست ها
          جسارت نباشه که یهو میام وسط بحث ولی به نظر من ریشه سود نکردن بیشتر ناشی از ترسِ..ولی اینکه چطور میشه با این ترس کنار اومد؟!
          به نظر شما با یه سیستم معاملاتی خوب ترس از بین میره؟
          تستسترون. روزانه 30 دقیقه حرکات ورزشی غیرهوازی انفجاری انجام دهید تا تستسترون ترشح شود. خصوصاً اسکات را پیشنهاد می کنم. بمب تولید تستسترون است.

نظر

و دیگر تراوشات ذهنی من

منظور شما این است که

اگر یک محور مختصات در نظر بگیرییم

در هر نقطه که باشیم دارای هویتی مشترک در دو بعد زمانی و قیمتی مشخص هستیم

و با دونستن یکی میتونیم دیگری رو هم بدونیم و این دو با هم یکی هستن و مانند دو روی یک سکه (اگر این نظم ) درون سیستم باشد (محور مختصات دکارتی )

و یا این محکومند جبری است که همین ساعت یا تایم قیمت رو جذب میکنه برای هم بسته شدن و یافتن هویت مشترک جذب هم بشن

مانند اجزای یک اتم و هم بستگی درونی انها

چون شما در سالهای پیش نمودار رو بر اجزای تشکیل دهنده ان تجزیه کرده بودید

بیشتر الان فکر من درگیر اون گفته است و دستگاه مختصات دکارتی

امیدوارم بتوانم رمز گشایی بکنم از کلمه باران

این نوشته فقط و فقط تراوشاتی ذهنی است

در پی قافیه و واژه نیست

نظر

اگر یادمان باشد در قوانین نموداری ریاضیات و فیزیک ما نمودارهایمان را که بر اساس ان توابع دلخواهمان رو بدست میاوردیم در یک چیز مشترک

بودند ان هم بحث زمان. به عنوان مثال وقتی میخواستیم سرعت متوسط یک جسم رو حساب کنیم باید دلتا میگرفتیم ولی نکته اینجا بود از چه

فاکتوری باید دلتا گرفته میشد اون فاکتور ها v و t بودند یعنی سرعت و زمان یعنی هر کدام مکمل یکدیگر بودند اگر یکی مجهول میبود جواب

معادله ما به دست نمی امد.اکنون ما همین وضعیت رو برای خود در مارکت ترسیم کنیم در پایین چارتمان زمان داریم و در سمت راست ان

قیمت.دقیقا این حالت رو سیمولیشن میکنیم و به نمودار هایی که قوانین ریاضی و فیزیک ان ها رو اثبات کرده اند میبریم. خوب حالا مارکت 2

فاکتور مهم رو به ما داده تا بتوانیم مجهول سوم رو حل کنیم.اینجاست که خلاقیت به کار ادم میاد پس تحقیق میکنیم تا ذهن رو اماده برای یک

خلاقیت بزرگ کنیم.
              ویرایش توسط mohsen_hps : https://www.traderha.com/member/3134-mohsen_hps در ساعت 05-19-2014, 12:51 AM
              دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

نگاه استاتیک در بلند مدت محکوم به شکست است.

مدل و نگاه داینامیک هم لذت بخش هست و هم اینکه اگر کنکاشی بیشتری کنیم به جایی میرسیم با قطعیت بیشتری میتوان صحبت کرد و بحث احتمالات را منتفی دانست و با یقین بگوییم که فلان شود و بهمان.....

.

در وهله اول من نیز این سوال را داشتم که

ماینر نرسیده به اینکه با احتمال بالای و قطعیت بگه در ان نقطه و لاغیر

و این نگاه شما برای من حیرت انگیز بوده است

و یکی از دغدغه ها و سوالات اساسی که

شما انگار از یک دوره ای با سبک و سیاق و اسلوب خاصی

گذشته و رد شده اید و ان را به تاریخ سپرده

و من در حد همین درک اولیه پی بردم

و برام سوال بود و وقتی امروز ان عبارت را نوشتید

گویی فرصتی باشد

از شما بپرسم که ایا این نگاه خواص رو بنمایه هاشو از نگاه داینامیک ماینر دارید

ولی ماینر در عدم قطعیت مونده

ولی شما دارید در حیطه قطعیت قدم میزند و مبحث رو از اولش بسیار فراتر بردهید

و من با توجه به اینکه شما یک جایی فرموده بودید

دارم به جایی میرسم که فکر میکنم همه چیز انگار از قبل تعیین شده است

این شق دوم مرا حیران و مغایر اسلوب ماینر و دیگر بزرگان بازار میدانم

ولی چطور میشه اونرو فرموله کرد و ایا همونطور که گفتید نمودار به اجزای سازندش مانند دو بعد زمان و قیمت باید تجزیه بشه

از اینجا به بعدش سخت است

چون تمام کتابهای تکنیکال بما دارن نقاط برگشت رو میدن و نقاط پر پتانسیل و در هاله ای از ابهام و عدم قطعیت

و شما ما رو دعوت میکننید که دوست روند باشید و با روند نجنگید سعی کنید دوست شوید و همراه اون

امیدوارم این حقیر رو راهنمایی نمایید

اگر صلاح دونستتید

در رسیدن به ان قطعیت و محکومیت که این سخن شما میتونه حتی در نظریات دیگر علوم و حیطه های ان بنوعی یک دگرگونی بوجود بیاورد

با توجه به تجربه تلخی که گویا از ارایه اندیکاتور پیوتهای زمانی دارید و جفای روزگار

من به خودم اجازه نمیدم که اصرار برتکثیر این محصولی زیر زمینی و خونگی بکنید

چرا که این امر میتونه شما رو در حد یک نابغه به دنیا معرفی کنه

و حیف است که بدون پرداخت هزینه معنوی و مادی ان به دنیا ارایه بشه

چون تجربه نشان میده

انسان چیزی رو که هزینش رو نپرداخته باشه قدر انرا هم نمیداند

هرچند شما رو در این سالها کم فروش ندیدم

هنوز هم به ب باران نرسیده ا م

یا علی

نظر

روزگاری دور وقتی بارانی می زد مردمان را غافلگیر می کرد و با خود می گفتند باز که هوا بارانی است اکنون می دانیم چگونه است و از مدت ها قبل چتر ار گوشه جاکفشی خانه گذاشته ایم یادمان باشد که غافلگیر نشویم.

زمان های دور وقتی خورشیدگرفتگی براه می افتاد و ترس به اندام جماعت می افتاد که خورشید را چه شده و نماز آیاتی براه می انداختند در مواقع ترس! نگاه عام ترس و خواندن نماز در پس ترس است و نگاه آنکه تفکر میکند از پی قدرت حق است که چگونه یک جرم عظیم اینگونه منظم در زمانی خاص به یک موقعیت فیزیکی خاص می رسد.

قرآن کریم: « فلا اقسم بمواقع النجوم و انه لقسم لو تعلمون عظیم»

نظر

ر

قرآن کریم: « فلا اقسم بمواقع النجوم و انه لقسم لو تعلمون عظیم»

غیرت عشق زبان همه خاصان ببرید

از کجا این سخنش در مله عام افتاد

روز بخیر

درود نیمای بزرگ

در اختلاف شب و روز نشانهای هست برای متفکرین

مرسی فهمیدم استاد

ممنون ازشما

نظر

روز بخیر

دوستان و بزرگواران

نوسانات روزانه در دل نوسانات هفتگی است و نوسانات هفتگی در دل نوسانات ماه انه و ماهانه در دل سالانه

و قیمت از این محدوده نمیتونه فراتر بره

جون خود امروز هم در دل تمام هفتگی و ماهانه و سالانه هست !!!!!

یا علی

نظر

بزار با چند تا سوال شروع کنم:

1. معامله گری داریم 99% معاملاتش منجر به سود می شود، آیا معامله گر خوبی هست یا خیر؟
                        2. معامله گری هست تنها 20% معاملاتش منجر به سود می شود آیا معامله گر بدی هست یا خیر؟
                        3. معامله گری داریم که قصد می کند در ماه آینده 20% در یک بازار دو طرفه سود کند، این شخص چقدر احتمال دارد به این سود برسد و چرا؟
                        4. چرا یک سبک معاملاتی برای همه تریدرها قابل استفاده نیست؟و شاید هست؟چرا و چرا؟
                        5. ............

بحث رو ادامه میدیم منتظر پاسخیم......
                        باسلام خدمت جناب آقای آزادی

آقای دکتر یعنی معامله گری پیدا میشه که 99% معاملاتش با سود باشه. در این صورت برای این فرد مدیریت سرمایه که رکن اصلی تمام بازارهای مالیست بی معنیست و این فرد میتونه با 100% سرمایه وارد معامله بشه.پس این مطلب با این شعار معروف در بازارهای سرمایه گزاری که هیچ قطعیتی در بازار نیست منافات داره.

واین موضوع به نظرم دیگه با پیشبینی کردن بازار مغیار هست و بیشتر پیشگویی میشه.
                        احتمال 99% در قطعی ترین مسائل هم عدد خیلی بزرگی هست در مورد بازارهای مالی که واقعا" عدد عجیبیست.

نظر

در فصل اول کتاب ماینر ذکر شده اگر جایی رفتید که یک نفر مدعی داشتن یک سیستم جادویی شد سریع از آن محل فرار کنید . جان خود را نجات دهید . با توجه به گفته شما در رابطه رسیدن به جایی که میتوان 99 % بازار رو با قطعیت حدس زد . بنده پیش خودم یک محاسبه کوچک میکنم . حال ما میگوییم 99 نه 80 درصد . یعنی ایشان از هر 10 معامله 8 تای اون تارگت و 2 تای اون استاپ . اگر نسبت ریسک به ریوارد را یک به یک و ریسک هر پوزیشن را 20 درصد سرمایه در نظر بگیریم . هر معامله که استاپ میشود 20 درصد کسر میشود . و در هر معامله ی سود 20 درصد اضافه . حال ما اگر در ماه ده پوزیشن بگیریم . 40 درصد متضرر و 160 درصد سود که سر جمع میشود 120 درصد سود . ( کسی که اینقدر از قاطعانه ترید میکنه 20 درصد ریسک براش زیاد نیست ) . اگر این شخص یک حساب ده هزار دلاری داشته باشه با احتساب هر ماه 120 درصد سود در پایان اون سال به عددی بالغ بر 70118196 دلار میرسیم . هفتاد میلیون دلار پول کمی نیست . و برای یک عمر خود . فرزندان و نوه های طرف کافیست . فقط کافیه یک سال به خودش سختی بده و پولی هم نداشته باشه بره قرض کنه . دیگه یک عمر راحته . هر چند تا بدین جا چنین شخصی زاده و یافت نشده و امیدواریم در آینده یا حال چنین شخصی یافت شود و جهانیان رو به شگفتی وا دارد . هر چند هیچ چیز در این جهان غیر ممکن نیست .

نظر

نوشته اصلی توسط davood_1584 نمایش پست ها
                            در فصل اول کتاب ماینر ذکر شده اگر جایی رفتید که یک نفر مدعی داشتن یک سیستم جادویی شد سریع از آن محل فرار کنید . جان خود را نجات دهید . با توجه به گفته شما در رابطه رسیدن به جایی که میتوان 99 % بازار رو با قطعیت حدس زد . بنده پیش خودم یک محاسبه کوچک میکنم . حال ما میگوییم 99 نه 80 درصد . یعنی ایشان از هر 10 معامله 8 تای اون تارگت و 2 تای اون استاپ . اگر نسبت ریسک به ریوارد را یک به یک و ریسک هر پوزیشن را 20 درصد سرمایه در نظر بگیریم . هر معامله که استاپ میشود 20 درصد کسر میشود . و در هر معامله ی سود 20 درصد اضافه . حال ما اگر در ماه ده پوزیشن بگیریم . 40 درصد متضرر و 160 درصد سود که سر جمع میشود 120 درصد سود . ( کسی که اینقدر از قاطعانه ترید میکنه 20 درصد ریسک براش زیاد نیست ) . اگر این شخص یک حساب ده هزار دلاری داشته باشه با احتساب هر ماه 120 درصد سود در پایان اون سال به عددی بالغ بر 70118196 دلار میرسیم . هفتاد میلیون دلار پول کمی نیست . و برای یک عمر خود . فرزندان و نوه های طرف کافیست . فقط کافیه یک سال به خودش سختی بده و پولی هم نداشته باشه بره قرض کنه . دیگه یک عمر راحته . هر چند تا بدین جا چنین شخصی زاده و یافت نشده و امیدواریم در آینده یا حال چنین شخصی یافت شود و جهانیان رو به شگفتی وا دارد . هر چند هیچ چیز در این جهان غیر ممکن نیست .
                            داوود جان بحث رو از اول یه نگاه بنداز.
                            بحث اصلا در مورد این نبود که ما کسی رو داریم که 99 درصد معاملاتش رو با سود می بنده بلکه اینه که اگر کسی هم وجود داشته باشه آیا باز دلیل میشه که معامله گر خوبیه؟!
                            به نظرم آقای آزاد.ی اینو صرفا از بابت یک مثال مطرح کرده.
                            " ذهن همه چیز است، به هر آنچه بیندیشی همان میشوی "
                            بودا

" WAIT PATIENTLY TRADE EFFICIENTLY "

نظر

باسلام خدمت جناب آقای آزادی

آقای دکتر یعنی معامله گری پیدا میشه که 99% معاملاتش با سود باشه. در این صورت برای این فرد مدیریت سرمایه که رکن اصلی تمام بازارهای مالیست بی معنیست و این فرد میتونه با 100% سرمایه وارد معامله بشه.پس این مطلب با این شعار معروف در بازارهای سرمایه گزاری که هیچ قطعیتی در بازار نیست منافات داره.

واین موضوع به نظرم دیگه با پیشبینی کردن بازار مغیار هست و بیشتر پیشگویی میشه.
                              احتمال 99% در قطعی ترین مسائل هم عدد خیلی بزرگی هست در مورد بازارهای مالی که واقعا" عدد عجیبیست.

یک استراتژی ساده روی سکه بهار آزادی :

شما یک سکه بردار و بنداز اگر شیر اومد بخر اگر خط اومد بفروش

حد سود شما 1000 تومان و حد ضرر شما 200 هزار تومان این سیستم 99% منجر به سود می شود اما وزن 1% خیلی بیش از 99% برنده هست.

نظر

1. من دکتر نیستم.
                                2. من مدعی سیستم و روش جادویی نشدم.
                                3. نگفتم روشی دارم که جادویی هست.
                                4. مدعی شدم میتوان به این موضوع نزدیک شد ولی نگفتم من ته خط هستم.
                                5. دنبال این نیستم سر عده ای کلاه بگذاریم و ذهن ها را منحرف کنیم.
                                6. عقاید ماینر در جای خود قابل احترام ولی از هیچ کس بت نسازیم.
                                7. این مدل حساب کتاب رو هم بلد هستیم از اول بحث آرام آرام مطالب را بخوانید تا یک طرف به قاضی نروید که راضی برگردید.

پیروز باشید

نظر

پردازش ...
                                X