اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

دنیای تریدری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سوال یه تازه وارد

سلام دوستان امیدوارم موفق و سلامت باشید بنده تازه وارد مسائل سرمایه گذاری مالی اعم از بورس فارکس و غیره شدم تو اینترنت که یه جستجو کردم به سایتها منابع کتب و کلاس و موارد زیاد آموزشی از این دست برخورد کردم اما یه چیز واسم عجیبه وقتی نظرات و تجربیات کسانی که در بازارهای های مالی سرمایه گذاری میکنند رو میخونم نامیدی شدیدی در نتایجشون میبینم وقتی دوستان در بازار فارکس همش از کال مارجین شدن و از دسترفتن پولشون مینالند از خودم میپرسم پس این همه تلاش واسه چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سوال اساسی من اینه این بازارها ارزش وقت مطالعه و سرمایه گذاری طولانی مدت نه یه شبه راه صد ساله رفتن رو داره؟ میشه با 5 سال10 سال وقت گذاشتن کسب دانش و تجربه مثلا به سود 50 درصد در بازار رسید ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی فرمایید

نظر

• نوشته اصلی توسط mami_baghi نمایش پست ها
      سلام دوستان امیدوارم موفق و سلامت باشید بنده تازه وارد مسائل سرمایه گذاری مالی اعم از بورس بازار تبادلات ارزی و غیره شدم تو اینترنت که یه جستجو کردم به سایتها منابع کتب و کلاس و موارد زیاد آموزشی از این دست برخورد کردم اما یه چیز واسم عجیبه وقتی نظرات و تجربیات کسانی که در بازارهای های مالی سرمایه گذاری میکنند رو میخونم نامیدی شدیدی در نتایجشون میبینم وقتی دوستان در بازار بازار تبادلات ارزی همش از کال مارجین شدن و از دسترفتن پولشون مینالند از خودم میپرسم پس این همه تلاش واسه چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
      سوال اساسی من اینه این بازارها ارزش وقت مطالعه و سرمایه گذاری طولانی مدت نه یه شبه راه صد ساله رفتن رو داره؟ میشه با 5 سال10 سال وقت گذاشتن کسب دانش و تجربه مثلا به سود 50 درصد در بازار رسید ممنون میشم اگه بنده رو راهنمایی فرمایید
      سلام
      واللا از نظر من که الان تقریبا 4.5 هست که فارکس کار می کنم و تنها جوابی که می تونم تو این 4.5 سال برای شما بدم اینه که شاید آره شایدم نه همه چی بستگی به خودت داره (منظورم تلاشو کوششی که می کنی) . وقتی تو این بازار میای تازه معنی شک و تردید رو درک می کنی به همین خاطر جواب قطعی نداره. شخصی رو میشناختم که 8 سال تو بازار فارکس کار می کرد و بیشتر از 500 هزار دلارشو از دست داده بود آخرشم می گفت می خوام ول کنم . نظر منو بخوای برو سمت چیز دیگه ای این طرفا نیا. اما اگه علاقه داری و صبر زیاد بسم الله

نظر

• درود
        با توجه به نوع پرسشي كه عنوان كردي مشخص ميشه كه انسان ريسك گريزي هستي بنابراين
        براي موفق شدن بايستي انساني بالاتر از همينكه هستي بشي و تا وقتي تغيير نكني توي اين بازار موفق نميشي ( براي همه همينطوره )
        قبل از ورود سرمايه به اين بازار اين كارها را بايستي انجام بدي:
        1-آموزش ببيني ( شامل تحليل تگنيكال ، مديريت سرمايه ، فاندامنتال و ... )
        2-يكسالي را با بازار همراه باشي تا باهاش آشنا بشي
        3-استراتژي معاملات براي خودت تهيه كني و اونرا تست كني و مطمئن بشي سود ده است
        4-و پلن معاملاتي براي خودت برنامه ريزي كني
        5-سقف مقدار پولي كه مي خواهي توي اين بازار ريسك كني را مشخص كني مثلا 10000 دلار
        6-سپس با سرمايه اندك شروع كني
        7-و مرتبا به خودت بازخورد بدي و از خطاها درس بگيري تا انسان متفاوتي بشي
        ----------------
        بارها براي من پيش اومده كه در طول يكماه 100% سود كردم و در عرض چند روز همه را از دست دادم
        يعني سود كردن توي اين بازار ساده ترين كاره ولي شخصيت ماست كه اونا خراب ميكنه
        من حتي طي دو ساعت تونستم بيش از 100% با ريسك بسيار زياد سود كسب كنم ولي روش صحيحي براي اين بازار نيست
        چون ممكنه همه را از دست بدي خوب همه اينها تجربه هايي است كه كسب مي كني و دوباره شروع مي كني
        ---------------
        بد نيست كه بهش به چشم يك تجربه نگاه كني و امتحاني بكني ولي به شماره 5 بالا پايبند باش ، بهتر از بردگي نوين هستش ( منظورم كارمند بودنه )
        موفق باشيد
        هيچ چيزي تصادفي نيست

نظر

• ممنونم از جواب دوستان میدونید از چی این بازار خوشم میاد همه چی به خود ادم بستگی داره این خودمونیم که موفقیت و شکستمونو رقم میزنیم البتهمن خودم ادم ریسک پذیر هستم اما در زمینه هایی که اطلاعات کافی داشته باشم. هويجوري عزیز برای شروع چی کار کنم منابعی کلاس کتاب ؟

نظر

• سلام دوست عزیز و گرامی (mami_baghi)

1- مطالعه (تکنیکال و فاندامنتال )
            2- مطالعه رونشناسی و برخورد با بازار
            3- تعیین پلن معاملاتی و پایبند بودن به اون و اصول پلن شخصی خودت
            4- صبر و شکیبایی زیاد
            5- بدون هیجان ترد کن و مقررات خوت رو عمل کن
            6 - خودت هستی که ترد میکنی و بای یا سل رو دکمه شو فشار میدی مقصر دیگران نیستند .
            ببخشید تذکری بود به خودم و جهت یاد اوری
            ویرایش توسط tavakoligh : https://www.traderha.com/member/13127-tavakoligh در ساعت 04-11-2014, 11:56 PM دلیل: اصلاه( اصول)
            زمین میوه هایش را به شما می دهد , و شما اگر بدانید دست ها تان را چه گونه پر کنید بی نیاز خواهید بود .

تا در طلب گوهر کانی ،کانی/
            تا در هوس لقمهٔ نانی، نانی/
            این نکتهٔ رمز اگر بدانی، دانی/
            هر چیزی که در جستن آنی، آنی

نظر

• نوشته اصلی توسط mami_baghi نمایش پست ها
              ممنونم از جواب دوستان میدونید از چی این بازار خوشم میاد همه چی به خود ادم بستگی داره این خودمونیم که موفقیت و شکستمونو رقم میزنیم البتهمن خودم ادم ریسک پذیر هستم اما در زمینه هایی که اطلاعات کافی داشته باشم. هويجوري عزیز برای شروع چی کار کنم منابعی کلاس کتاب ؟
              ميتوني از همين سايت فايل هاي تصويري آموزشي آقاي آزاد ـــــي كه حدود 50 قسمته را تهيه كني خيلي بهت ديد ميده بعد برو سراغ كتاب و جزوه
              در اكثر موارد اگر ابتدا از مقاله ها و كتاب ها استفاده كني ، باعث ميشه كه پايه اطلاعاتت نادرست بنا بشه كه باعث اتلاف وقت و هزينه ميشه
              اين ويدئوها درك درستي از بازار به شما ميده و بعدش ميتوني سراغ كتاب و جزوه بري
              توي سايت جستجو كني ميتوني پيدا و دانلود كني
              اگه پرسشي داشتي خوشحال ميشم كمكي كرده باشم
              موفق باشي
              هيچ چيزي تصادفي نيست

نظر

• نوشته اصلی توسط هويجوري نمایش پست ها
                ميتوني از همين سايت فايل هاي تصويري آموزشي آقاي آزاد ـــــي كه حدود 50 قسمته را تهيه كني خيلي بهت ديد ميده بعد برو سراغ كتاب و جزوه
                در اكثر موارد اگر ابتدا از مقاله ها و كتاب ها استفاده كني ، باعث ميشه كه پايه اطلاعاتت نادرست بنا بشه كه باعث اتلاف وقت و هزينه ميشه
                اين ويدئوها درك درستي از بازار به شما ميده و بعدش ميتوني سراغ كتاب و جزوه بري
                توي سايت جستجو كني ميتوني پيدا و دانلود كني
                اگه پرسشي داشتي خوشحال ميشم كمكي كرده باشم
                موفق باشي
                قربون اقا

نظر

• سلام دوستان کسی در باره اقای فرامرز وحدت شعار و کمپانی اطلاعاتی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                  ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 04-23-2014, 05:11 PM دلیل: خلاف قوانین فروم

نظر

• سوالاتی کلیدی ولی شاید مبتدیانه

با سلام خدمت کلیه دوستان

بنده حدودا چند ساله با این بازار آشنا شدم ولی مدت کوتاهی هست که وارد گود شده ام.

برایم این سوال پیش اومد که این بازار چقدر کشش داره و من چه آینده ای را بر اساس تجربه دیگران میتونم برای خودم متصور باشم.

سوالاتی در ذهن من وجود داره که در این تاپیک بصورت همگانی از تمامی دوستان می پرسم و خواهشمندم در پاسخگویی به آنها کمال صداقت را داشته باشید و راهنمای بنده شوید.

اولین سوال که به طریقی میشه گفت دغدغه غعلی بنده هست اینه که

دوستان ماهیانه چقدر درامد از این بازار دارند و این میزان درامد با چه میزان مارجین و چه حجم از لاتیج هست؟

از پاسخگویی دوستان ممنونم. چنانچه مقدور هست اساتسد نیز به این سوالات مبتدیانه بنده پاسخ بدهند.

نظر

• شاید بهتر باشه اینطور سوالم را مطرح کنم که ماهیانه چند درصد نسبت به مارجین سود میکنید. و چقدر از این بازار رضایت دارید؟ و با توجه به ریسک در این بازار آیا نسبت سود و ریسک را رضایت دارید؟

در کل میخوام بدونم میشه ازین بازار سودهای خوب کرد و رویاهای یک جوان را بر آورده میکنه این بازار یا نه؟

نظر

• نوشته اصلی توسط کیمیا نمایش پست ها
                        شاید بهتر باشه اینطور سوالم را مطرح کنم که ماهیانه چند درصد نسبت به مارجین سود میکنید. و چقدر از این بازار رضایت دارید؟ و با توجه به ریسک در این بازار آیا نسبت سود و ریسک را رضایت دارید؟

در کل میخوام بدونم میشه ازین بازار سودهای خوب کرد و رویاهای یک جوان را بر آورده میکنه این بازار یا نه؟
                        ببین دوست من ... پزشکی یا مهندسی یا هر رشته ی تحصیلی خوب و دهن پر کن میتونه در آمد زا باشه اما چی میشه که یکی میشه یک مهندس قرار دادی یک شرکت با یک حقوق ثابت و یکی میشه یک مهندس با نو آوری و شرکت شخصی و مدیریت عالی توسط خودش ؟؟؟

خب معلومه ... اولی فقط میخواد یک شغل داشته باشه و هدفش فقط پول هست اما دومی عشق و علاقه داره .. سختی راه رو به جان میخره ... نو آوری میکنه ... همیشه در حال فکر کردن و تلاش کردن است .. صبوره ... یک راه و روش خاص خودشو داره و سعی میکنه اون رو تقویت کنه ... اشتباه میکنه و اشتباهاتش درس میگیره و غیره ....

خب نتیجه چی میشه ؟؟

اولی بعد از چند سال همونی که بوده میمونه ... اما دومی اول راه براش سخته ولی آینده ی پر باری در انتظارشه چرا که سعی کرده به جای تقویت شاخ و برگ ریشه رو قوی کنه .

در بازار های مالی که فن و حرفه ی خاص خودش رو داره و باید به دید یک بیزنس بهش نگاه کنید ... هم بدین صورت هست ... کما اینکه بودن شغل هایی و حرفه هایی توی این دنیا که اول کار خریدار نداشتن ولی بعد ها به عنوان یک تخصص مهم ازشون یاد شده .

از آنجایی که بازار متغییر است و هیچگاه موقعیت های مشابه ای نمیشه توش پیدا کرد پس در آمد ثابتی هم وجود نداره .. اولا ما به دنبال احتمالات هستیم دوما ما موقعیت یابی میکنیم .. حالا ممکنه بنا به تایم فریم ترید شما این موقعیت در روز یک بار یا چند روزی یک بار یا هفته ای یک بار و گاها ماهی یک بار رخ بده .

مهم اینه که شما در انتهای هفته یا ماه یا سال بعد از حساب و کتاب به این نتیجه برسی که موفق و مثبت بودی .

همه چیز به خود شما بستگی داره و چیز ثابتی وجود نداره ...

تمام تریدر های دنیا برای کارشون وقت و زمان گذاشتن .... اگر از اون دسته آدم هایی هستین که دیر اومدی و زود هم میخوای بری بهتره همین الان بی خیالش بشی .... اما اگر اومدی تا ذره ذره بتونی نتیجه بگیری پس بهت خوش آمد میگم .

من بعد از پنج سال سر و کله زدن با این بازار تازه نزدیک به یک سال و نیم هست که تونستم یک نتیجه ی نسبی ازش بگیرم البته هر ماه و هر سال بهتر از قبل میشم ... چرا که براش وقت میزارم .

تریدری سه اصل داره : پلن ترید ( داشتن یک سری قوانین ورود و خروج ) - مدیریت سرمایه و سوم جسارت ترید .

که گاها خیلی ها اولی رو هم ندارن چه برسه دومی .... خیلی ها اولی رو دارن اما دومی رو رعایت نمیکنن ... دیده شده که سومی رو دسته ی کمی دارن .

نکته ی آخر .. هیچ چراغ جادویی وجود نداره ... هیچ فرمول ثابتی وجود نداره .... خوبی شغل تریدری به اینه که شما همیشه باید در حال کسب تجربه .. یادگیری و تعقل و تفکر باشید . واسه همینه که خیلی ها از این کار فراری هستن ... خیلی از دسته های مردم حتی نمیخوان فکر کنن و به دنبال یه لقمه ای هستن که جویده شده صاف بره توی گلوشون .

من دوستانی دارم که بعد از این همه مدت که بهشون یاد دادم ... باز خودشون رو وابسته کردن و هنوز که هنوزه از مشورت و نظر دیگران استفاده میکنن توی ترید که این یک سم هست برای یک تریدر .

لذت تریدر بودن به اینه که استقلال داری ... اختیار داری ... تفکر میکنی ... وابسته به شخصی نیستی و از همه مهم تر اگر یک تریدر ماهر شوید اگر روزی خدایی نکرده جیبتان خالی شود و شما را در یک مکان و محل ناشناس قرار دهند تنها یک زمان نیاز دارید برای کسب اعتبار تا بتونه دوباره به اوج خودش برگرده .

موفق و پیروز باشید ... ببخشید که این همه پر چانگی کردم .
                        به این نتیجه رسیدم که بیشتر مباحث تکنیکال فقط واسه نقاشی کردن و سرگرمی خوبه

دنیای ترید خیلی فرق داره

تو بازارهای مالی متخصص و حراف زیاده ولی عملگرا کم

خودم باشم و به ندای درونم گوش بدم .. سماجت به خرج بدم تا نتیجه بگیرم

توی بازار های مالی همه ی ما رو به بازی میگیرن فقط زرنگ باش کدوم وزنه سنگین تره

عدد ها و رفتار بازار خودش با ما حرف میزنه ... نیازی به این مسخره بازی های تکنیکالی نیست

در آخر اینکه تریدر باش نه تحلیلگر و استاد

نظر

• مهمترین ویژگی یک تریدر به نظر من بایستی حالت رندی و بی طرفی او باشد. یعنی با هیچ سهم و ارز و کالایی عقد ازدواج نبندد و هر جا فرصتی یافت وارد شود بر اساس پلان خودش و به هیچ امر دیگری هم توجه نداشته باشد.

هیچ کتابی در این زمینه به اندازه "تائوچینگ" کمک نکرد...

نظر

• جناب بابک خیلی ممنونم از راهنماییتون

در کل متقاعد شدم و حساب کار دستم اومد. میشه گفت هر چه توی این شغل بیشتر مهارت کسب کرد و حرفه ای تر شد بیشتر کسب درامد خواهیم داشت.

نظر

• نوشته اصلی توسط کیمیا نمایش پست ها
                              جناب بابک خیلی ممنونم از راهنماییتون

در کل متقاعد شدم و حساب کار دستم اومد. میشه گفت هر چه توی این شغل بیشتر مهارت کسب کرد و حرفه ای تر شد بیشتر کسب درامد خواهیم داشت.
                              مهمترین چیزی که مهمه همون جسارت ترید کردنه که جناب بابک اشاره کردند. هر چقدر هم حرفه ای بشی اما جسارت ترید نداشته باشی موفق نمی شی. به جرات می گم مهمترین اصل در ترید همون جسارته نه تحلیل کردن!
                              انتخاب استراتژی مناسب + تست استراتژی + رعایت ریسک به ریوارد + رعایت مدیریت سرمایه + کنترل احساسات و خویشتن داری + رعایت دیسیپلین کاری = سود مستمر و موفقیت .

نظر

• کیمیای عزیز درود

اولا بابت دعوت بنده به دیدن تاپیک سپاسگزارم .

دوما :

حداقل زمانی که باید صرف کنید تا به این نتیجه برسید که شما توانایی سود بردن مداوم در بازارهای مالی را دارید یا خیر چهار سال است!

این که بنده یا دیگر دوستان توانایی سود بردن از بازار را دارند یا خیر تاثیری در آینده تریدری شما نخواهد داشت. بسیار انسانهای باهوش

و با سوادی بوده اند که شکست مطلق را در برابر این نوع بازار ها تجربه کرده اند و طبیعتا شما که تازه به این وادی وارد میشوید نامی از

این دسته معامله گران نمیشنوید . مسئله نه هوش و ذکاوت است و نه همت و پشتکار . اصل مهم شخصیت فرد هست .

هیچ کس نمیتونه ثابت کنه نمیشه از این بازار سود گرفت و سرابی بیش نیست . کلی تریدر نام آشنا در دنیا هستند که خلاف این رو ثابت کردند.

ولی آن روی سکه هزاران هزاران تریدر شکست خورده هست که لزوما انسانهای تنبل ، بی نظم ، بی سواد و ... نبودند.

ریسک بزرگیه بخوای همه چی رو ول کنی و بچسبی به فراگیری این کار . در کنار شغل دیگه یا برنامه های دیگه این کار رو خیلی اروم پیش ببر .

بعد از چندین سال دستت میاد که باید جدی تر بگیریش یا نه!

یه نکته هم بگم : شروع کار با بازار سهام(عموما بورس نیویورک) هست ، بعد از چند سال و تجربه کافی ورود به بازار کالاها و در آخر تریدرهای خیلی حرفه ای وارد بازار تبادلات ارزی میشوند.

این روند در اینجا (شاید ایران شاید کل جهان سوم ! نمیدانم) برعکس طی میشه! همچنان که فکر میکنیم تریدرهای حرفه ای تایمفریمهای بالا کار میکنند و شروع کار با تایمفریهای پایین است!!!

ارادتمند

پ.ن: جمله ای که در امضای بنده هست از گفته های یکی از مشهورترین تریدرهای دنیاست (هم در حوزه آموزش و هم حوزه معامله گری) . جدی بگیرش.

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                                2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                                3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                                4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                                5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                                6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                                7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

پردازش ...
                                X