اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش زبان mql

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• یه ایده
    اصلا برنامه نویسی هم بلد نیستم
    برای پیوت بورس
    ایا می شود در یک حلقه هر کندل را با کندل قبلی مقایسه کرد و اگر بیشتر بود در یک متغیر نگهداری کرد و کندل بعدی با این متغیر مقایسه شود و اگر بیشتر بود جای متغیر بنشیند و اگر کمتر بود حلقه مقایسه کندل بعدی را شروع کند
    این برای های و لو
    یه مشکل دیگه هم هست که کلوز کندل است
    کلوز بورس قیمت پایانی است که متا تریدرها چه رسا و چه مفید اخرین معامله رو منظور می کنند نه پایانی رو

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
      یه ایده
      اصلا برنامه نویسی هم بلد نیستم
      برای پیوت بورس
      ایا می شود در یک حلقه هر کندل را با کندل قبلی مقایسه کرد و اگر بیشتر بود در یک متغیر نگهداری کرد و کندل بعدی با این متغیر مقایسه شود و اگر بیشتر بود جای متغیر بنشیند و اگر کمتر بود حلقه مقایسه کندل بعدی را شروع کند
      این برای های و لو
      یه مشکل دیگه هم هست که کلوز کندل است
      کلوز بورس قیمت پایانی است که متا تریدرها چه رسا و چه مفید اخرین معامله رو منظور می کنند نه پایانی رو
      با سلام خدمت شما

مشکلی برای این کار که فرمودید وجود نداره.

برای پیدا کردن high و low همین کار انجام میشه.یعنی اولین کندل سال رو به عنوان high فرض میکنیم و درون یه متغیر میریزیم و به ترتیب با کندل بعدیش مقایسه میشه که اگر کندل بعدی high بیشتری داشت جای قبلی میشینه و تا آخر سال پیش میریم.

به این ترتیب هم قیمت highو هم قیمت low پیدا میشه و قیمت کلوز هم قیمت کلوز آخرین کندل(روز معاملاتی) سال هست و بعد از به دست آوردن اینها، پیووت محاسبه میشه.

قیمت کلوز که فرمودید درست میگید ولی دیتایی که در اختیار ما هست به همین صورت هست و کاریش نمیشه کرد.چون برای محاسبه ی پیووت، قیمت تقسیم بر3 یا بعضی اوقا 4 میشه و همچنین قیمت پایانی با قیمت آخرین معامله تفاوت چندانی نداره و وقتی تقسیم میشه خطای کمی پیدا میکنه.

موفق باشید
      ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 06-23-2013, 08:05 PM
      A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
        با سلام خدمت شما

مشکل ورودی تاریخ داریم.یعنی نمیشه تو ورودی یه تاریخ رو دریافت کنیم وگرنه در اختیار کاربر میذاشتیم تا تاریخ رو وارد کنه حالا یا مثلا 19 مارس برای بورس ایران و یا 1 ژانویه برای سهم های خارجی.

هر تاریخی که وارد میکنیم نسبت به مبدا 1 ژانویه 1970 محاسبه میشه و به صورت ثانیه در میاد.گفتم اگر بشه کاربر روز و ماه و سال رو جداگونه وارد کنه و بعد محاسبات روش انجام بدیم و به تاریخی که میخوایم تبدیلش کنیم منتهی اشکالی که هست اینه که 1 سال دقیقا 365 روز نیست و حدودا 365.26 روز هست.این باعث میشه موقع تبدیل تقریبا 1 روز دچار خطا بشیم و قیمت کلوز رو اشتباه حساب میکنه.

یه سری توابع کار با زمان و تاریخ در نرم افزار موجود هست که دارم روی اونها کار میکنم.
        آرش جان الگوریتمی که فرمودید در اکسل هم هست! فقط تاریخ تبدیل و ایناش کمی متفاوته. یه فایلی اکسلی چند وقت پیش دیدم یه بنده خدایی کار کرده بود این تبدیل تاریخ رو با استفاده از قوانین جایگشت و فرمولای شرطی و ...
        یه بررسی بفرمایید شاید بشه به عنوان یک ایده ازش استفاده کرد
        http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...2002454081.zip

این مطلب هم شاید راهگشا باشد.
        الگوریتم تبدیل تاریخ شمسی به تاریخ میلادی

حالا اینکه این ایده ها رو بشه رو متا پیاده سازی کرد نمیدونم

با سپاس - میلاد

نظر

• نوشته اصلی توسط zooze نمایش پست ها
          خدمت شما عارضم که elliot_confirm یه اندیکاتوره مثل dt_data_extractor یا یه همچین اسمی داشت. اندیکاتوری که از متا 4 میتونه دیتا رو به داینامیک منتقل کنه. ولی elliot confirm برای متای 5 هست برا دوستانی که تو بورسن به درد میخوره.

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...1966296871.rar

یه سری باگ داره که بعد از ظهر سر فرصت میام عرض میکنم.
          یه پیشنهاد دیگه ای هم که داشتم و خیلی به درد میخوره ساخت اندیکاتور پیوت سالانه و هفتگیه سازگار با تاریخ شمسی که برای بورس اسفاده میشه و همینطور آتی. یعنی قیمت سال در واقع از 19 مارس تا 18 مارسه سال بعده! که قیمت کلوز هم میشه همین 18 مارس یا 28 اسفند ما. برای پیوت هفتگی هم قیمت کلوز ما چهارشنبه (یا پنج شنبه برای آتی) هست که تو اندیکاتور اصلی و خارجیش اینطوری نیست.قیمت شنبه برای ما اول هفته هست ولی برای اونا آخر هفته گذشته فلذا استفاده از اندیکاتور فعلی پیوت برای بورس میتونه کاملا گمراه کننده باشه.

ایشالا اگر نیاز به توضیح بیشتری بود عصر خدمتتون میرسم.

ممنون

با آرزوی موفقیت - میلاد
          اما در مورد این اندیکاتور الیوت کانفرم
          دو تا مشکلی که تو این اندیکاتور هست و قبلا هم تو تاپیک آموزش داینامیک تریدر بهش اشاره کرده بودم اینه که
          اولا فایل تولیدی توسط این اندیکاتور بیشتر از 1000 خط رو تولید نمیکنه... پس شما عملا دیتای محدودی داری
          و دوم اینکه تو یه شرایط خاصی تاریخ تغییر میکنه و عملا یه تاریخ بی ربط و چرت و پرت تولید میکنه...
          تو این پستم تو تاپیک داینامیک توضیح دادم:
          http://forum.broker-fa.com/f38/%D9%8...html#post60336

نظر

آرش جان الگوریتمی که فرمودید در اکسل هم هست! فقط تاریخ تبدیل و ایناش کمی متفاوته. یه فایلی اکسلی چند وقت پیش دیدم یه بنده خدایی کار کرده بود این تبدیل تاریخ رو با استفاده از قوانین جایگشت و فرمولای شرطی و ...
            یه بررسی بفرمایید شاید بشه به عنوان یک ایده ازش استفاده کرد
            http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...2002454081.zip

این مطلب هم شاید راهگشا باشد.
            الگوریتم تبدیل تاریخ شمسی به تاریخ میلادی

حالا اینکه این ایده ها رو بشه رو متا پیاده سازی کرد نمیدونم

با سپاس - میلاد
            با سلا م تشکر از شما

برنامه ای که نوشتم تقریبا مشکلش حل شده.فعلا برای پیووت سالیانه نوشته شده.

برنامه به طور خودکار از آخرین روز معاملاتی شروع میکنه و سال قبلش رو پیدا میکنه و بعد از یافتن high و low و close، پیووت های سالیانه رو محاسبه میکنه و رسم میکنه.

با دقت 5 رقم اعشار، هر سال 365.25581 روز هست.با استفاده از این عدد به عنوان تعداد روزهای هر سال، اندیکاتور خودش سال قبل رو پیدا میکنه.

چون سال شمسی از 21 مارس شروع میشه و چند روزی هم بورس تعطیل هست به راحتی میشه در یک نمودار، روزهایی رو که مربوط به سال شمسی قبل هست رو میشه پیدا کرد!

دارم روش کار میکنم تا پیووت های روزانه و ماهیانه و هفتگی رو هم در همین اندیکاتور جا بدم و انتخاب این که چه پیووتی رسم بشه به عهده کاربر باشه.

ممنون از توجه شما.
            موفق باشید
            ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 06-23-2013, 08:31 PM

نظر

اما در مورد این اندیکاتور الیوت کانفرم
              دو تا مشکلی که تو این اندیکاتور هست و قبلا هم تو تاپیک آموزش داینامیک تریدر بهش اشاره کرده بودم اینه که
              اولا فایل تولیدی توسط این اندیکاتور بیشتر از 1000 خط رو تولید نمیکنه... پس شما عملا دیتای محدودی داری
              و دوم اینکه تو یه شرایط خاصی تاریخ تغییر میکنه و عملا یه تاریخ بی ربط و چرت و پرت تولید میکنه...
              تو این پستم تو تاپیک داینامیک توضیح دادم:
              http://forum.broker-fa.com/f38/%D9%8...html#post60336
              با سلام

در مورد دیتا که فرمودید فقط 1001 خط تولید میکنه، ممکنه خود برنامه ها این محدودیت رو داشته باشن و میشه انتقال دیتا رو هزار تا هزار تا انجام داد! یعنی 1000 تای دوم بره و قبل از 1000 تای اول قرار بگیره.

تاریخ هم باید چک بشه.احتمالا یه مشکل محاسباتی کوچیک داشته باشه.

اندیکاتور رو شما دارید که به من هم بدید؟

موفق باشید

نظر

با سلا م تشکر از شما

برنامه ای که نوشتم تقریبا مشکلش حل شده.فعلا برای پیووت سالیانه نوشته شده.

برنامه به طور خودکار از آخرین روز معاملاتی شروع میکنه و سال قبلش رو پیدا میکنه و بعد از یافتن high و low و close، پیووت های سالیانه رو محاسبه میکنه و رسم میکنه.

با دقت 5 رقم اعشار، هر سال 365.25581 روز هست.با استفاده از این عدد به عنوان تعداد روزهای هر سال، اندیکاتور خودش سال قبل رو پیدا میکنه.

چون سال شمسی از 21 مارس شروع میشه و چند روزی هم بورس تعطیل هست به راحتی میشه در یک نمودار، روزهایی رو که مربوط به سال شمسی قبل هست رو میشه پیدا کرد!

دارم روش کار میکنم تا پیووت های روزانه و ماهیانه و هفتگی رو هم در همین اندیکاتور جا بدم و انتخاب این که چه پیووتی رسم بشه به عهده کاربر باشه.

ممنون از توجه شما.
                موفق باشید
                به به خیلی هم عالی
                بی صبرانه منتظر هستیم آماده شه برای تست
                دست شما درد نکنه...

در مورد قیمت کلوز که بحث شده با علی آقا چند وقت پیش من همین سوال رو از استاد ..... پرسیدم در جواب گفتن که ملاک همون قیمت کلوز و در واقع آخرین معامله هست. نه قیمت پایانی ای که با حجم مبنا تعدیل شده...
                بحث استفاده از کندل استیک با قابلیت نرم افزار رهاورد بود که میتونه بر اساس حجم مبنا تعدیل کنه...
                نکته ای که اینجا وجود داره اینه که قیمت کلوز در واقع قیمتیه که از روی احساسات معامله گرها ناشی میشه که فرضا بالای یک عدد باشه یا نه (همونطور که ما مثلا میگیم تو شکست خط روند اولا کلوز باید بالای خط باشه ثانیه کندل تثبیت داشته باشیم)
                این معنیش اینه که بازار و معامله گرها اجازه ندادن که قیمت فرضا زیر خط روند بره و بالای اون آخرین معامله انجام شده . حالا این قیمت پایانی سازمان با یه الگوریتم مسخره و شاید بعضا غیر منطقی میاد اون قیمت رو تعدیل میکنه ما که نباید اونو ملاک قرار بدیم...
                پس طبیعتا در مورد قیمت کلوز هم مشکلی نیست
                بازم ممنون

نظر

با سلام

در مورد دیتا که فرمودید فقط 1001 خط تولید میکنه، ممکنه خود برنامه ها این محدودیت رو داشته باشن و میشه انتقال دیتا رو هزار تا هزار تا انجام داد! یعنی 1000 تای دوم بره و قبل از 1000 تای اول قرار بگیره.

تاریخ هم باید چک بشه.احتمالا یه مشکل محاسباتی کوچیک داشته باشه.

اندیکاتور رو شما دارید که به من هم بدید؟

موفق باشید
                  بله آرش جان تو پست صبحم براتون گذاشته بودم اندیکاتورو دوست من.نمیدونم مشکل از کجاشه. شاید اینطور که شما میفرمایید حل بشه...
                  خدمت شما
                  http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...1966296871.rar

نظر

پس طبیعتا در مورد قیمت کلوز هم مشکلی نیست
                    بله درسته.من هم اون اولا گیج شده بودم که بالاخره کدوم درسته ولی الان دیگه قانع شدم که کلوز باید همون آخرین معامله باشه!یعنی درستش هم همینه.

اندیکاتور رو هم گذاشته بودید ولی من دقت نکرده بودم! ببخشید.
                    ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 06-23-2013, 08:45 PM

نظر

• آرش خسته نباشید

یه سوال امثال من که اصلا برنامه نویسی بلد نیستند چه جوری باید یاد بگیرند؟؟؟ ظاهرا ام کی ال خارج متا اصلا استفاده نداره چون من برنامه نویسای خفنی دورم هستند ولی هیچکدوم اسمش رو هم نشنیدند. یه کمک به ما بکن منبعی معرفی کن برای شروع دست بوستیم

ارادتمند------------امیر
                      تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                        آرش خسته نباشید

یه سوال امثال من که اصلا برنامه نویسی بلد نیستند چه جوری باید یاد بگیرند؟؟؟ ظاهرا ام کی ال خارج متا اصلا استفاده نداره چون من برنامه نویسای خفنی دورم هستند ولی هیچکدوم اسمش رو هم نشنیدند. یه کمک به ما بکن منبعی معرفی کن برای شروع دست بوستیم

ارادتمند------------امیر
                        سلام آقا امیر

درست میگید.mql اصلا زبان شناخته شده ای نیست و به غیر از متا جای دیگه ای کاربرد نداره به همین خاطر منبع آموزشی مناسبی هم براش نیست.(حداقل بعید میدونم باشه.)

ولی زبان برنامه نویسیش به زبان C خیلی نزدیکه که زبان بسیار پر کاربردیه.

به نظرم اگر علاقه به برنامه نویسی علاقه داری از C شروع کن به علت منابع آموزشی متعدد.همین آموزش هایی که تو اینترنت هست برای شروع خوبه.

ولی اگر علاقه نداری به نظرم سراعش نرو چون اگه علاقه نداشته باشی به شدت ازش زده میشی.

شما شروع کن.اگر سوالی بود در خدمتم.

موفق باشید

نظر

• با سلام وقتی ما روی یک چارت یک پوزیشن بای و سه پندینگ از نوع بای استاپ و سل استاپ داریم چرا با کد زیر زمانی که بای ما تی پی میخوره یا پوزیشن فعالی نداریم اردر های پندینگ ما دیلت نمیشوند ؟ لطفا تصحیح یا راهنمایی فرمایید. ممنون از راهنمایی دوستان.لينك كد
                          فایل های پیوست شده
                          ▪ مثبت فکر کردن را تمرین کنید، هر روز!

نظر

• با سلام خدمت دوستان

اندیکاتور پیووت ها آماده شده که میتونید از لینک زیر دانلود کنید.

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...2229138731.zip

توضیحات:یک متغیر ورودی به نام Selection در اندیکاتور وجود دارد که از 1 تا 4 مقدار میگیرد:

---برای پیووت روزانه، Selection برابر 1 قرار داده شود.

---برای پیووت هفتگی، Selection برابر 2 قرار داده شود.

---برای پیووت ماهیانه Selection برابر 3 قرار داده شود.

---برای پیووت سالیانه، Selection برابر 4 قرار داده شود.

با انتخاب یکی از این اعداد، پیووت های مورد نظر رسم می شوند و با جابجا شدن بین تایم فریم های مختلف، پیووت ها تغییر نمی کنن و در هر تایم فریمی قابل مشاهده می باشند.

پیووت زمانی:

وقتی پیووت سالیانه را برای رسم انتخاب می کنید، پیووت های زمانی نیز محاسبه می شوند و به این صورت نمایش داده می شوند که شما وقتی موس را روی مثلا خط پیووت مرکزی سالیانه قرار بدید، تاریخ پیووت زمانی مرکزی برای شما

نمایش داده میشه و به همین ترتیب روی هر خط که موس رو قرار بدید تاریخ پیووت زمانی مربوط به اون هم نمایش داده میشه.

نکته:این اندیکاتور مخصوص فارکس می باشد.برای بورس ایران و سهام خارجی نیز به زودی اندیکاتور مربوط به خودشون قرار داده میشه.

امبدوارم دوستان اندیکاتور رو تست کنن و اشکالاتش رو گوشزد کنند تا برطرف بشه.

موفق باشید
                            ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 06-26-2013, 11:29 AM

نظر

• آقا آرش من شدیدا به یک اندیکاتور نیاز دارم که اتفاقا نوشتنش هم فکر کنم کار 5 دقیقه باشه. من میخوام اندیکاتور یک داشته باشه که من اون خط رو هر جا از نظر قیمتی قرار دادم و قیمت رسید بهش بهم آلارم بده و توی آلارم اسم جفت ارز رو هم بیاره.

البته جسارت نباشه میدونم سرت شلوغه ولی ما که از این سوادها نداریم دلمون به شما دوستان خوشه.

راستی آرش جان نمیتونی یه کاری کنی که این پیووت های زمانی رو هم ترسیم کنه روی چارت اینجوری فکر کنم بهتر باشه.

ارادتمند----------امیر
                              ویرایش توسط TwiMm : https://www.traderha.com/member/7623-twimm در ساعت 06-26-2013, 05:13 PM
                              تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• سلام آرش جان

ممنون بابت این اندیکاتور .

فقط اگر امکانش باشه که رو خود اندیکاتور پیوت قیمت و زمان درج بشه خیلی بهتره تا اینکه بخواهیم موس روش نگه داریم .

با زهم ممنون .
                                با افتتاح حساب live نزد بروکر pcm از طریق لینک زیر میتوانید تحلیلهای رایگان را در گروه اختصاصی تلگرام دریافت کنیدو همچنین درصدی از کارمزد معاملات.

https://pcmgate.co/fa/register?refID=MTE1NDc4Ng==

پس از افتتاح حساب لطفا اسم و شماره اکانت خود را در پیغام خصوصی و یا از طریق آیدی زیر اعلام نمایید.

https://t.me/Mostafatrader

نمونه تحلیل و نتایج را می توانید در تاپیک زیر مشاهده کنید :

https://www.traderha.com/forum/مباحث...�ی-مصطفی

کانال تلگرام تحلیلی جفت ارزها :

https://t.me/signalhha

نظر

پردازش ...
                                X