اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش زبان mql

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط r-asadi نمایش پست ها
    دوستان ایا برنامه ای وجود داره که mql4بهmql5تبدیل کنه مثل convert?
    برنامه هایی برای این کار هست
    توی گوگل سرچ کنید mq4 to mq5

بنظر میرسه این سایت این کارو انجام میده (تست نکردم)
    MQL4 to MQL5 Converter
    دارم یادمیگیرم

1- فارکس اقیانوس موقعیتاس موقعیت زیاده جوگیرنشو
    2- اگه موقعیت بدگرفتی توضرری باموقعیتای عجولانه کاروخرابترنکن
    3- آرامش در تریدری
    4- اگه به موقعیت دیررسیدی ولش کن موقعیت خوب بازم هست
    5- اگه کسی سیگنال داد تاصددرصدمطمئن نشدی نگیر با فکر خودت موقعیت بگیرمسئولیتش باخودته
    6- بادقت موقعیتوانتخاب کن بعدش اصلانترس
    7- گزارش سودوضررتوداشته باش سودتوگرفتی زیادطمع نکن
    8- روزایی که بازاررونددرست حسابی نداره ترید نکن سرمایه تو حفظ کنی بردی
    9- هیچوقت پابرهنه نپروسط بازاربراهرموقعیت جدیدیاخوب فکرکن یااصلانگیر
    10-درمدیریت سرمایه سختگیرباش
    11- اگه دیروز خیلی ضرر کردی امروز حق نداری تو فکر جبرانش باشی فقط اجازه داری مثل روزای دیگه کارتو بکنی
    12- عاشق فشردن کلیدهای آبی و قرمز نباش
    13- با روحیه ی بد ترید نکن
    14- خودتو گول نزن
    15- جلوی ضررو از هرجا بگیری منفعته
    16- ماجرا جویی و آزمون و خطا نکن
    17- هیچ وقت الکی ریسک نکن، بدتر از اون همزمان چندتا ریسک الکی نکن

نظر

سلام
      چرا تایپیک به این خوبی رها شده است
      آقا حمیدرضا کجایی ؟
      بیا دیگه ما منتظریم
      حوصلمون سر رفت.
      با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط hamidrezam نمایش پست ها

MQL4 to MQL5 Converter
        سلام من مدتها پیش خیلی پیگیری کردم ، ولی نشد بعضی اندیکاتورها جواب میده و بعضیارو نه

4 به 5 تبدیل میشه ولی باید به 5 مسلط باشی که باگ برنامه تو بگیری
        پیامبر اسلام فرمودند: آنکه بدون علم به عمل برخیزد، پیش از آنکه اصلاح کند باعث تباهی می شود.

نظر

سلام
          راستش من دارم یه اکسپرت مینویسم که بتونه واگرایی رو تو چند تایم فریم بررسی کنه

دوستان فعال در این تاپیک

همون طور که میدونید دستورات اندیکاتور میتونند مقدار اندیکاتور رو برا هر تایم فریمی (حتی تایم های بغیر از تایم فریم چارتی که اکسپرت روی آن فعال هست ) برگردانند

می خواستم ببینم تو mql4 میشه به کندل های قیمت تایم فریم های دیگر (غیر از تایم فریم چارتی که اکسپرت روی آن فعال هست) هم دسترسی داشت.

با تشکر مهرداد

نظر

نوشته اصلی توسط آماتور++ نمایش پست ها
            سلام
            راستش من دارم یه اکسپرت مینویسم که بتونه واگرایی رو تو چند تایم فریم بررسی کنه

دوستان فعال در این تاپیک

همون طور که میدونید دستورات اندیکاتور میتونند مقدار اندیکاتور رو برا هر تایم فریمی (حتی تایم های بغیر از تایم فریم چارتی که اکسپرت روی آن فعال هست ) برگردانند

می خواستم ببینم تو mql4 میشه به کندل های قیمت تایم فریم های دیگر (غیر از تایم فریم چارتی که اکسپرت روی آن فعال هست) هم دسترسی داشت.

با تشکر مهرداد
            بله امکانش هست !
            دستورات iHigh , iClose و ...

نظر

نوشته اصلی توسط hamidrezam نمایش پست ها

MQL4 to MQL5 Converter
              با سلام خدمت دوستان و با اجازه از آقا حمیدرضا و جناب sonic که این تاپیک رو ایجاد کردن.

برنامه نویسی اگر زیاد در مرحله تئوری بمونه خسته کننده میشه.به همین علت اگر دوستان مایل باشن، آموزش زبان برنامه نویسی mql4 رو در این تاپیک با ارائه مثال و توضیحات ادامه خواهم داد.

اگر این مطلب برای دوستام میتونه مفید باشه، با زدن دکمه تشکر، آمادگی خودشون رو اعلام کنن.

با آرزوی موفقیت
              A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
                با سلام خدمت دوستان و با اجازه از آقا حمیدرضا و جناب sonic که این تاپیک رو ایجاد کردن.

برنامه نویسی اگر زیاد در مرحله تئوری بمونه خسته کننده میشه.به همین علت اگر دوستان مایل باشن، آموزش زبان برنامه نویسی mql4 رو در این تاپیک با ارائه مثال و توضیحات ادامه خواهم داد.

اگر این مطلب برای دوستام میتونه مفید باشه، با زدن دکمه تشکر، آمادگی خودشون رو اعلام کنن.

با آرزوی موفقیت
                خدا خیرت بده
                ببینم بالاخره یه تاپیک پیدا میشه ما این زبون رو توش یاد بگیریم

نظر

نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها

با آرزوی موفقیت
                  آرش عزیز ما بی صبرانه منتظریم...

به عنوان پروژه عملی هم بیایم این elliot_confirm رو که برای گرفتن دیتا از مفید تریدر به داینامیک هست باگاشو برطرف کنیم که شدید رو اعصابه:دی

سپاس...

نظر

نوشته اصلی توسط zooze نمایش پست ها
                    آرش عزیز ما بی صبرانه منتظریم...

به عنوان پروژه عملی هم بیایم این elliot_confirm رو که برای گرفتن دیتا از مفید تریدر به داینامیک هست باگاشو برطرف کنیم که شدید رو اعصابه:دی

سپاس...
                    با سلام

راستش اطلاعی از elliot_confirm ندارم ولی توضیح بدید ان شا الله مشکلاتش رو برطرف میکنیم.

خودم قصد داشتم با همین پروژه ی پیووت های زمانی شروع کنم.یعنی داشتم روش کار میکردم که پیووت های قیمتی و زمانی رو با هم در یک اندیکاتور جا بدم.مشکل خاصی نداره ولی مثلا زمانی که قراره پیوت های زمانی سال 2012 رو به سال 2013 شیفت کنیم.امکان انجام دقیق کار وجود نداره چون دیتا کامل نیست و عملا بعد از آخرین روز معاملاتی، دیگه هیچ اطلاعاتی از آینده نمودار و تاریخ ها و ... در دست نیست.فعلا طوری برنامه رو نوشتم که پیووت های قیمتی رو رسم میکنه و پیووت های زمانی رو هم به صورت Alert به ما نشون میده.

سعی میکنم ببینم میشه با یه ترفند این مشکل رو حل کرد یا نه ولی اگر نشد به همین شکل تکمیلش میکنم.

سعی میکنم در کوتاه ترین زمان تکمیل و توضیحاتش رو ارائه کنم.

موفق باشید

نظر

• آرش جان محاسبات فرمول زمانی دو حالت داشت . در هر دو حالت این مشکل را داره ؟
                      ورود به معامله با منطق انسانی
                      خروج
                      از معامله با احساس ماشینی
                      لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• نوشته اصلی توسط Jabalameli نمایش پست ها
                        آرش جان محاسبات فرمول زمانی دو حالت داشت . در هر دو حالت این مشکل را داره ؟
                        با سلام

فرقی نداره.محاسبه تاریخ ها چندان مشکل نیست ولی شیف دادن اونها به قسمت خالی نمودار در آینده که دیتا هم نداره یکم اذیت میکنه.

هرچی گشتم نتونستم خط عمودی رسم کنم و برای نشون دادن تاریخ ها از یه علامت ضربدر استفاده میکنم تو اون تاریخ.در حقیقت هر خط متشکل از تعداد زیادی نقطه است که برای نشون دادن یک نقطه فقط به 1 روز از یک خط داده میدیم که میشه 1 نقطه.

قابلیت شیفت دادن نمودارها به جلو وجود داره منتهی به تعدار روز معاملاتی این کار انجام میشه.مثلا این خط رو 10 روز معاملاتی به جلو یا عقب شیفت میدیم و امکان شیفت دادن به یک تاریخ مشخص وجود نداره.

یه راه وجود داره و اون هم اینه که به تعداد روز معاملاتی که در سال قبل داریم نمودار رو به جلو شیفت میدیم به جای اینکه 365 تا (به اندازه 1 سال) به جلو شیفت بدیم.

با این کار نقطه رو به زمان جلوی نمودار که در آینده دیتا میگیره بردم و یه جوری برنامه رو نوشتم که وقتی موس رو روی نقطه میبری، تاریخ پیووت رو هم نشون میده ولی ممکنه در آینده که نمودار به اونجا میرسه، اون تاریخ با تاریخ نمودار منطبق نشه(به علت کم و زیاد شدن تعداد روزهای معاملاتی)

در کل مشکل عمده ای نیست فقط اگر راه حلی پیدا بشه واقعا عالی تر میشه.
                        ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 06-22-2013, 10:26 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
                          با سلام

راستش اطلاعی از elliot_confirm ندارم ولی توضیح بدید ان شا الله مشکلاتش رو برطرف میکنیم.

خودم قصد داشتم با همین پروژه ی پیووت های زمانی شروع کنم.یعنی داشتم روش کار میکردم که پیووت های قیمتی و زمانی رو با هم در یک اندیکاتور جا بدم.مشکل خاصی نداره ولی مثلا زمانی که قراره پیوت های زمانی سال 2012 رو به سال 2013 شیفت کنیم.امکان انجام دقیق کار وجود نداره چون دیتا کامل نیست و عملا بعد از آخرین روز معاملاتی، دیگه هیچ اطلاعاتی از آینده نمودار و تاریخ ها و ... در دست نیست.فعلا طوری برنامه رو نوشتم که پیووت های قیمتی رو رسم میکنه و پیووت های زمانی رو هم به صورت Alert به ما نشون میده.

سعی میکنم ببینم میشه با یه ترفند این مشکل رو حل کرد یا نه ولی اگر نشد به همین شکل تکمیلش میکنم.

سعی میکنم در کوتاه ترین زمان تکمیل و توضیحاتش رو ارائه کنم.

موفق باشید
                          خدمت شما عارضم که elliot_confirm یه اندیکاتوره مثل dt_data_extractor یا یه همچین اسمی داشت. اندیکاتوری که از متا 4 میتونه دیتا رو به داینامیک منتقل کنه. ولی elliot confirm برای متای 5 هست برا دوستانی که تو بورسن به درد میخوره.

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...1966296871.rar

یه سری باگ داره که بعد از ظهر سر فرصت میام عرض میکنم.
                          یه پیشنهاد دیگه ای هم که داشتم و خیلی به درد میخوره ساخت اندیکاتور پیوت سالانه و هفتگیه سازگار با تاریخ شمسی که برای بورس اسفاده میشه و همینطور آتی. یعنی قیمت سال در واقع از 19 مارس تا 18 مارسه سال بعده! که قیمت کلوز هم میشه همین 18 مارس یا 28 اسفند ما. برای پیوت هفتگی هم قیمت کلوز ما چهارشنبه (یا پنج شنبه برای آتی) هست که تو اندیکاتور اصلی و خارجیش اینطوری نیست.قیمت شنبه برای ما اول هفته هست ولی برای اونا آخر هفته گذشته فلذا استفاده از اندیکاتور فعلی پیوت برای بورس میتونه کاملا گمراه کننده باشه.

ایشالا اگر نیاز به توضیح بیشتری بود عصر خدمتتون میرسم.

ممنون

با آرزوی موفقیت - میلاد
                          ویرایش توسط zooze : https://www.traderha.com/member/7268-zooze در ساعت 06-23-2013, 10:49 AM

نظر

• با سلام خدمت شما

مشکل ورودی تاریخ داریم.یعنی نمیشه تو ورودی یه تاریخ رو دریافت کنیم وگرنه در اختیار کاربر میذاشتیم تا تاریخ رو وارد کنه حالا یا مثلا 19 مارس برای بورس ایران و یا 1 ژانویه برای سهم های خارجی.

هر تاریخی که وارد میکنیم نسبت به مبدا 1 ژانویه 1970 محاسبه میشه و به صورت ثانیه در میاد.گفتم اگر بشه کاربر روز و ماه و سال رو جداگونه وارد کنه و بعد محاسبات روش انجام بدیم و به تاریخی که میخوایم تبدیلش کنیم منتهی اشکالی که هست اینه که 1 سال دقیقا 365 روز نیست و حدودا 365.26 روز هست.این باعث میشه موقع تبدیل تقریبا 1 روز دچار خطا بشیم و قیمت کلوز رو اشتباه حساب میکنه.

یه سری توابع کار با زمان و تاریخ در نرم افزار موجود هست که دارم روی اونها کار میکنم.

نظر

• با سلام خدمت همه دوستان
                              در پست های قبلی این تاپیک، سایر دوستان توضیحاتی رو در مورد برنامه نویسی به زبان mql ارائه دادن.
                              در اینجا سعی میکنم این کار رو با ارائه مثال پیش ببرم و اگر سوالی پیش اومد در خدمت دوستان هستم.
                              مثال: فرض کنید میخوایم یه برنامه بنویسیم که پیووت های سالیانه رو برای ما محاسبه کنه.
                              "برای حل هر مسئله برنامه نویسی ابتدا باید اون رو برای خودمون تجزیه و تحلیل کنیم و الگوریتم حل مسئله رو بیابیم.
                              الگوریتم حل مسئله به بیانی ساده، همون کاری هست که خودمون در نبود برنامه انجام میدیم.
                              وقتی برنامه نباشه، ما چطور پیووت ها رو محاسبه میکنیم؟
                              1-ابتدا دنبال تاریخ ابتدا و انتهای سال قبل میگردیم.
                              2-در اون بازه که مربوط به سال قبل هست دنبال قیمت high و low و close میگردیم.
                              3-با استفاده از فرمول ها، پیووت ها رو محاسبه میکنیم.
                              4-پیووت ها رو که 7 خط میشوند رو رسم میکنیم.
                              کاری که ما انجام میدیم و در بالا به صورتی موردی آورده شد، همون الگوریتم برنامه هست.
                              یعنی الگوریتم برنامه به این صورت هست که ابتدا برنامه باید ابتدا و انتهای سال قبل رو پیدا کنه، از اونجا بتونه قیمت های مورد نظر رو استخراج کنه و بعد از محاسبه پیووت ها،اونها رو رسم کنه."
                              بیاید شروع کنیم ببینیم به کجا میرسیم:
                              در خلال توضیحات سعی میکنم خیلی ساده توضیح بدم و همه جزویات رو اشاره کنم تا دوستانی که شاید کمتر با این برنامه آشنا باشن هم بتونن استفاده کنن. امیدوارم توضیحات خسته کننده نباشه که اگر بود لطفا بگید تا اصلاحش کنم.
                              سعی کردم به هر قسمت که میرسیم حتی اگر در برنامه ما کاربرد نداشته باشه، تا حد امکان اون بخش رو توضیح بدم.
                              امیدوارم مطالب مورد استفاده دوستان قرار بگیره.

ادامه دارد....

نظر

• ابتدا برنامه MetaEditor رو از Toolbar متاتریدر انتخاب میکنیم تا MetaEditor باز بشه.
                                بعد از باز شدن برنامه، مطابق شکل روی New کلیک میکنیم.

چون میخوایم یه اندیکاتور جدید ایجاد کنیم، مطابق شکل، گزینه Custom Indicator را انتخاب کرده و Next میزنیم.

در قسمت بعد میتونیم اسم اندیکاتور که اینجا PVT نام گذاری شده و همچنین نام برنامه نویس و یه لینک قرار بدیم.اسم برنامه نویس و همچنین لینک وارد شده، در قسمت بالای متن برنامه اصلی به عنوان توضیحات آورده میشه.
                                پس از نوشتن مشخصات Next میزنیم.

در این قسمت میتونیم یه سری تنظیمات مربوط به اندیکاتور رو انجام بدیم.
                                اگر بخوایم اندیکاتور ما در یک صفحه جدید باز بشه و روی چارت اصلی نباشه، گزینه ی indicator in separate window رو فعال میکنیم و مینیمم و ماکزیمم اندیکاتور رو تعیین میکنیم ولی در اینجا ما نیاز به فعال کردن این گزینه نداریم.

برای مثال در نوشتن برنامه ی اندیکاتوری مثل RSI باید این گزینه رو فعال کنیم تا اندیکاتور در پنجره جداگونه باز بشه و همچنین مینیمم و ماکزیمم را 0 و 100 انتخاب میکنیم.

گزینه Add مربوط رسم خط در نمودار هست.بعد از زدن گزینه Add ما میتونیم از قسمت Type نحوه رسم خط رو مشخص کنیم که به صورت خط باشه یا هیستوگرام و یا.... و در قسمت Color هم رنگ خط رو انتخاب میکنیم.
                                این تنظیمات هنگام برنامه نویسی هم قابل تغییر هستن ولی برای راحتی کار اونها رو همینجا تنظیم میکنیم.

ما در اینجا میخوایم 7 خط روی نمودار رسم کنیم پس 7 بار Add را میزنیم و نوع خط را هم Line انتخاب میکنیم و Finish میزنیم تا وارد محیط برنامه نویسی بشیم.

ادامه دارد.....

نظر

پردازش ...
                                X