اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

کارگاه ترید زنده سودال سیستم ( اسکالپ 5 دقیقه )

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط minexer نمایش پست ها
    درود
    توی همین مثالی که زدید حد سود رو تا کف هفته قبل گرفتید

یه سوال برام پیش اومد
    وقتی اردر سل دادید

سه خط از کف و سقف های چهار ساعته هفته قبلی رو پیش رو داره که بشه تی پی رو تا اونجا گذاشت
    ولی شما به اونا کار نداشتید و رفتید تا کف هفته قبل تی پی گذاشتید

قانون این روش اینه که اگر کف و سقف چهار ساعته گذشته رو شکوند تی پی رو سقف یا کف هفته قبل بذاریم پس
    درست میگم ؟
    کاری نباید به کف و سقف های چهار ساعته دیگه داشت .
    اونا ارزش تی پی گذاشتن ندارن
    درسته ؟
    ببینید من در عکس قبل فقط جواب سوال شما رو دادم که به چه شکل میشه حداکثر سود رو گرفت نه اینکه ترجیحا حد سود رو اونجا بزاریم
    من معمولا حد سود رو به سه قسمت تقسیم میکنم وقتی به یک سوم سود رسید حد ضرر به نقطه ورود میاد و در قسمت دوم باز حد ضرر معادل یکسوم میاد جلو الی آخر سقف و کفهای چهارساعته میتونن مورد استفاده برای حد سود و ضرر در نظر گرفته بشن چون ممکنه که بازار به سقف و کف هفتگی نرسه و اینو باید مد نظر داشت
    فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

• درود
      یه نکته جالبی که این متد داره اینه که در عین حال که تقریبا چهره ساده ای داره و اندیکاتور و این دم و دستگاه ها رو با خودش حمل نمیکنه ولی تنوع بسیار زیادی داره !

یعنی شما هر هفته رو بخوایید رو بک تست بگیرید یه شکل جدید میبینید که باید روش فکر کنید و بهترین حالته خطوط سقف و کف رو پیاده کنید روش

اقا فیاض الان من یه هفته دیگه رو بک تست رفتم
      اینم باز یه نکته ای داره که میخوام تحلیل کنم و ببینم نظر شما چیه !؟

هفته ای که بک تست گرفتم رو برای اینکه با هفته قبلیش قاطی نشه تار کردم تا هفته قبل رو کسی اشتباه نکنه با تحلیلم

توی این هفته ای که بک تست گرفتم نقطه قله و دره ای برای چهار ساعته وجود نداره !
      بهمین خاطر در نگاه اول اینطور بنظر میرسه که واسه هفته بعدش باید توی این بازار نظاره گر باشیم تا تریدر ! ( تا وقتی قله و دره درست بشه )

فقط دو فلش 1 و 2 رو علامت زدم اونم به عنوان نقاط حساس این هفته ! ( که اصلا معلوم نمیکنه این دو فلشی که تعیین کردم ، دره هستن یا قله ! ) و بنظر من نباید بهشون اطمینان کرد برای هفته بعدیش .

یه کم که دقیق شدم به هفته یه چیزی دیدم !

یه سیگنال خوب پیدا کردم که تلافی این بی دره و قله بودن رو در میاره !

فلش 3 با اینکه نمیشه برای این هفته حسابش کرد
      ولی سود رو نگاه !
      قیمت وقتی فلش 3 رو شکشته تا سقف رفته !
      فکر کنم 300 پیپه !
      ... آدما چیزی رو نفهمن ، می ترسن ...

نظر

• سلام محسن جان
        خسته نباشی .
        میشه روشه سودالو { اسکالپ } بهینه کرد ؟. بعضی وقتا مثلا اردر buy فعال میشه ولی از کندلی که اردرو فعال کرده فقط یه شدو میمونه و قیمت بر میگرده و به سرعت روند عوض میشه . بعد که نگاه میکنی میبینی که مثلا اگر اردر sell فعال شده بود چه سودی میداد . میشه اردرارو باز تر و با فاصله بیشتری گرفت ولی یه ایراد داره و ممکنه مقدار زیادی از روندو ازدست داد . یا مثلا از تایمه بالا تاییدیه گرفت ولی اگر روند به سرعت عوض بشه تایمه بالا هم مشون نمیده .... اگر بشه رو این موضوع کار کرد خیلی عالی میشه ؟؟؟؟؟
        ویرایش توسط amir.sh_gh : https://www.traderha.com/member/4709-amir-sh_gh در ساعت 07-06-2013, 01:56 PM

نظر

• سلام
          اقای فیاض عزیز دوتا خواهش داشتم :

1 عکس ها تون را جوری از چارت بگیرید که تایم فریم و نوع جفت ازر معلوم باشه .
          2) اگر ممکن هست لطفا مانند پست شماره 100 دوستمون که مرحله به مرحله با توضیحات کامل و عکس از هر مرحله کار با این روش را نشون دادند چنتا موقعیت را به همین صورت نشون بدید .

ممنون

نظر

درود
            یه نکته جالبی که این متد داره اینه که در عین حال که تقریبا چهره ساده ای داره و اندیکاتور و این دم و دستگاه ها رو با خودش حمل نمیکنه ولی تنوع بسیار زیادی داره !

یعنی شما هر هفته رو بخوایید رو بک تست بگیرید یه شکل جدید میبینید که باید روش فکر کنید و بهترین حالته خطوط سقف و کف رو پیاده کنید روش

اقا فیاض الان من یه هفته دیگه رو بک تست رفتم
            اینم باز یه نکته ای داره که میخوام تحلیل کنم و ببینم نظر شما چیه !؟

هفته ای که بک تست گرفتم رو برای اینکه با هفته قبلیش قاطی نشه تار کردم تا هفته قبل رو کسی اشتباه نکنه با تحلیلم

توی این هفته ای که بک تست گرفتم نقطه قله و دره ای برای چهار ساعته وجود نداره ! اتفاقا داره
            بهمین خاطر در نگاه اول اینطور بنظر میرسه که واسه هفته بعدش باید توی این بازار نظاره گر باشیم تا تریدر ! ( تا وقتی قله و دره درست بشه ) خیر اتفاقا موقعیت خوبی برای ترید خواهد بود

فقط دو فلش 1 و 2 رو علامت زدم اونم به عنوان نقاط حساس این هفته ! ( که اصلا معلوم نمیکنه این دو فلشی که تعیین کردم ، دره هستن یا قله ! ) و بنظر من نباید بهشون اطمینان کرد برای هفته بعدیش . و باز من عکس شما عقیده دارم

یه کم که دقیق شدم به هفته یه چیزی دیدم !

یه سیگنال خوب پیدا کردم که تلافی این بی دره و قله بودن رو در میاره ! ببینید دوست من نباید پیدا کنید چون آینده چارت معلوم نیست

فلش 3 با اینکه نمیشه برای این هفته حسابش کرد دقیقا میشه حسابش کرد
            ولی سود رو نگاه ! خیر قربان سود رو نگاه نکن چون بازار حرکت کرده و شما دیدی که تا کجا رفته اما قبلش که معلوم نیست کجا میره عزیز من
            قیمت وقتی فلش 3 رو شکشته تا سقف رفته ! کدوم سقف ما که سقفی نداریم !!!!
            فکر کنم 300 پیپه !
            خب ذکر چند نکته ضروری به نظر میرسه :
            1 - ما آینده بازار رو نمیبینیم ( نسترداموس که نیستیم )
            2 - گذشته چارت هیچ ربطی به آینده اش نداره ( این هزار مرتبه )
            3 - همیشه حاشیه امن رو برای خودتون نگه دارین .
            4 - هزار نکته ناگفته در بازار وجود داره که به چشم نمیان
            5 - .............................

ببینید این همون عکس شماست از نمایی عقبتر !
            خود عکس گویا هست اما چنانچه سوالی بود بنده در خدمتم .

ویرایش توسط titrerooz : https://www.traderha.com/member/6200-titrerooz در ساعت 07-07-2013, 10:08 AM
            فارغ از هر گونه تحلیل ، فقط برای ترید آمده ام . .................................................. ....................

نظر

• نوشته اصلی توسط amir.sh_gh نمایش پست ها
              سلام محسن جان
              خسته نباشی .
              میشه روشه سودالو { اسکالپ } بهینه کرد ؟. بله که میشه بعضی وقتا مثلا اردر buy فعال میشه ولی از کندلی که اردرو فعال کرده فقط یه شدو میمونه و قیمت بر میگرده و به سرعت روند عوض میشه . بعد که نگاه میکنی میبینی که مثلا اگر اردر sell فعال شده بود چه سودی میداد . میشه اردرارو باز تر و با فاصله بیشتری گرفت ولی یه ایراد داره و ممکنه مقدار زیادی از روندو ازدست داد . یا مثلا از تایمه بالا تاییدیه گرفت ولی اگر روند به سرعت عوض بشه تایمه بالا هم مشون نمیده .... اگر بشه رو این موضوع کار کرد خیلی عالی میشه ؟؟؟؟؟
              اینم به زودی براتون میگم که تفاوت اسکالپ سودال با تایم بالا چیه

نظر

• نوشته اصلی توسط ocean نمایش پست ها
                سلام
                اقای فیاض عزیز دوتا خواهش داشتم :

1 عکس ها تون را جوری از چارت بگیرید که تایم فریم و نوع جفت ازر معلوم باشه .
                2) اگر ممکن هست لطفا مانند پست شماره 100 دوستمون که مرحله به مرحله با توضیحات کامل و عکس از هر مرحله کار با این روش را نشون دادند چنتا موقعیت را به همین صورت نشون بدید .

ممنون
                چشم حتما

نظر

• نوشته اصلی توسط titrerooz نمایش پست ها
                  خب ذکر چند نکته ضروری به نظر میرسه :
                  1 - ما آینده بازار رو نمیبینیم ( نسترداموس که نیستیم )
                  2 - گذشته چارت هیچ ربطی به آینده اش نداره ( این هزار مرتبه )
                  3 - همیشه حاشیه امن رو برای خودتون نگه دارین .
                  4 - هزار نکته ناگفته در بازار وجود داره که به چشم نمیان
                  5 - .............................

ببینید این همون عکس شماست از نمایی عقبتر !
                  خود عکس گویا هست اما چنانچه سوالی بود بنده در خدمتم .

با کمال احترام بی نهایت مخالفم. این توجیهی است در قبال ضررهایی که میکنیم. اگر گذشته ی چارت ربطی به آینده نداره پس تمام روش ها باید 50-50 جواب بده یا شایدم گن و امثالهم جادوگر استخدام کردن. اگر گذشته ربطی به آینده نداره شما چرا اینقدر روی سودآوری سیستمتون تاکید دارید؟؟؟ شاید از فردا بازار تصمیم بگیره بره اردر سل رو باز کنه و برگرده.

برای بار هزارم توی این فروم جمله ی تونی رابینز رو میزنم: کاری که یک نفر تونسته توی دنیا انجام بده همه ی مردم (مگر با معلولیت های جسمی یا ذهنی قابل قبول) می تونند انجام بدهند. امثال گن نشون دادند که بازار رو میشه پیش بینی کرد دیگه چه اصراریه؟؟؟ لابد وارن بافت و تام دیمارک و لری ویلیامز و امثالهم هم از اون آدم های خوش شانس روزگارند.

بازار قابل پیش بینی است ولی من یکی نمیتونم خوب این کار رو انجام بدم. این اعترافی سخت است ولی حقیقه که من همیشه بهش اعتراف میکنم

ارادتمند-----------امیر
                  تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                    با کمال احترام بی نهایت مخالفم. این توجیهی است در قبال ضررهایی که میکنیم. اگر گذشته ی چارت ربطی به آینده نداره پس تمام روش ها باید 50-50 جواب بده یا شایدم گن و امثالهم جادوگر استخدام کردن. اگر گذشته ربطی به آینده نداره شما چرا اینقدر روی سودآوری سیستمتون تاکید دارید؟؟؟ سیستمم !!!! من کی گفتم این سیستم ماله منه ؟من کی یه همچین تاکیدی کردم ؟؟؟ به پست اول سیستم سودال توجه کنید نقل قول از پست اول : سیستم سودال یک سیستم قوی بر پایه حرکت قیمت بوده و نیاز به هیچ اندیکاتوری ندارد . این سیستم توسط شخص یا اشخاصی ساخته نشده و فقط به فقط بر پایه حرکت قیمت در چارت بوده
                    شاید از فردا بازار تصمیم بگیره بره اردر سل رو باز کنه و برگرده.
                    ممکنه یه همچین تصمیمی هم بگیره

برای بار هزارم توی این فروم جمله ی تونی رابینز رو میزنم: کاری که یک نفر تونسته توی دنیا انجام بده همه ی مردم (مگر با معلولیت های جسمی یا ذهنی قابل قبول) می تونند انجام بدهند.
                    امکان نداره ( نظر شخصی ) چرا من نمیتونم رئیس جمهور آمریکا بشم ! چرا شما نمبتونی بری دانشگاه فضا هوای ناسا چرا دوست دیگه مون نمیتونه رتبه اول دانشگاه ایران رو بیاره !!! حتی معلوم نیست اون یه نفر یه بار دیگه بتونه همون کار رو انجام بده
                    امثال گن نشون دادند که بازار رو میشه پیش بینی کرد دیگه چه اصراریه؟؟؟
                    خب اگه قابل پیش بینیه چرا امثال گن یکی دوتان اماامثال بنده هزاران نفر !!!! و شما یه نفر رو معرفی کن که بتونه پیش بینی کنه حتی همون گن . عزیز من اگه نظریه گن ، الیوت و غیره میتونستن پیش بینی کنن الان میلیونها تریدر میلیاردر بودن !
                    لابد وارن بافت و تام دیمارک و لری ویلیامز و امثالهم هم از اون آدم های خوش شانس روزگارند.

بازار قابل پیش بینی است ولی من یکی نمیتونم خوب این کار رو انجام بدم. این اعترافی سخت است ولی حقیقه که من همیشه بهش اعتراف میکنم
                    اتفاقا اعتراف سختی نیست چون نمیشه واقعا پیش بینی کرد والا 98 درصد بازنده نبودن

ارادتمند-----------امیر

ارادتمند دوستان هم هستم
                    ویرایش توسط titrerooz : https://www.traderha.com/member/6200-titrerooz در ساعت 07-07-2013, 12:32 PM

نظر

• امکان نداره ( نظر شخصی ) چرا من نمیتونم رئیس جمهور آمریکا بشم ! چرا شما نمبتونی بری دانشگاه فضا هوای ناسا چرا دوست دیگه مون نمیتونه رتبه اول دانشگاه ایران رو بیاره !!! حتی معلوم نیست اون یه نفر یه بار دیگه بتونه همون کار رو انجام بده

یا پیغمبر منطق رو!!!

شب و روز آروزی موفقیت شما رو دارم. دوتا از نزدیکای من رتبه ی یک شدند. دوستانی هم که من رو از نزدیک میشناسند میدونند که بهترین مدارس ایران تدریس میکنم. اگر خواستید کسی رتبه ی یک شه بگید اگر حاضره از اول یا دوم راهنمایی برنامه ریزی کنه موفقیتت 100% مگر همون معلولیتی که گفتم رو داشته باشه. حال توضیح دادن رئیس جمهوری آمریکا رو هم ندارم شاید شما خودت رو از اوباما خیلی پایین تر میدونی ولی من اینجوری نیستم و معتقدم فرق تمام آدم ها توی اراده است نه اینکه اوباما از بدو تولد خداوند بهش نظر داشته ولی زیباییش به همینه که همه موفق نشن.

توی دانشگاه شریف یک سمینار گذاشتند در مورد ده فرد پولدار دنیا. هیچ کدوم تحصیلات دانشگاهی نداشتند. فکر کنم 9 نفرشون خانواده ی پولدار نداشتند و امکانات خفن هم نداشتند احتمالا شاخ داشتند...

رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند...............................

خداییش با این منطق دوست نداشتم همین پست رو هم بزنم ولی نمیدونم چرا زدم

ارادتمند--------------امیر

تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

• نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                        امکان نداره ( نظر شخصی ) چرا من نمیتونم رئیس جمهور آمریکا بشم ! چرا شما نمبتونی بری دانشگاه فضا هوای ناسا چرا دوست دیگه مون نمیتونه رتبه اول دانشگاه ایران رو بیاره !!! حتی معلوم نیست اون یه نفر یه بار دیگه بتونه همون کار رو انجام بده

یا پیغمبر منطق رو!!!

شب و روز آروزی موفقیت شما رو دارم. دوتا از نزدیکای من رتبه ی یک شدند. دوستانی هم که من رو از نزدیک میشناسند میدونند که بهترین مدارس ایران تدریس میکنم. اگر خواستید کسی رتبه ی یک شه بگید اگر حاضره از اول یا دوم راهنمایی برنامه ریزی کنه موفقیتت 100% مگر همون معلولیتی که گفتم رو داشته باشه. حال توضیح دادن رئیس جمهوری آمریکا رو هم ندارم شاید شما خودت رو از اوباما خیلی پایین تر میدونی ولی من اینجوری نیستم و معتقدم فرق تمام آدم ها توی اراده است نه اینکه اوباما از بدو تولد خداوند بهش نظر داشته ولی زیباییش به همینه که همه موفق نشن.

توی دانشگاه شریف یک سمینار گذاشتند در مورد ده فرد پولدار دنیا. هیچ کدوم تحصیلات دانشگاهی نداشتند. فکر کنم 9 نفرشون خانواده ی پولدار نداشتند و امکانات خفن هم نداشتند احتمالا شاخ داشتند...

رسد آدمی به جایی که به جز خدا نبیند...............................

خداییش با این منطق دوست نداشتم همین پست رو هم بزنم ولی نمیدونم چرا زدم

ارادتمند--------------امیر

تو عزیز دلمی

نظر

• درود
                          انیشتین میگه : اگر معلولی از ناحیه پا قهرمان دوی صد متر جهان نشه خودش نخواسته .

در اینکه انسان اراده کنه و به هر جایی برسه شکی نیست .
                          لیکن این وسط یه تبصره ای وجود داره که باید اضافه بشه .
                          زمان

اگر زمانش بگذره دیگه نمیشه. ( یا سخت میشه )

یه هشتاد ساله نمیتونه توی تیم ملی کشتی باشه .
                          زمان رو از دست داده
                          ولی یه 5 ساله چون زمان داره میتونه برسه .
                          حالا اینکه برسه به تیم ملی یا نرسه همت خودشه .

بهمین خاطره میگن وقت طلاست . و هیچ چیز رو با وقت نمیشه عوض کرد .
                          وگرنه شما وقت رو به هر کسی خواستی بده ، احتمال موفقیت محیر العقولش بسیار بیشتر میشه. ( اگر بخواد )

( فکر نکنم به موضوع ربط داشت این چند پست اخیر )
                          چون خودم فروم دارم و مدیریت میکنم اسپم نشه گفتم
                          حساس شدیم به اسپم

راستی اقا فیاض
                          من اون عکسی که گذاشتم و اینکه گفتم برای هفته بعد باید نظاره گر باشیم تا کف و سقف جدید هفته جاری ساخته باشه رو برای هفته جاری اش که توی چارت نیست گفتم
                          یعنی هفته ای که بعد از هفته 4 تا 10 مارچ میخواد شروع بشه
                          چون توی هفته 4 تا 10 مارچ ، کف و سقف چهار ساعته ای نمیبینیم وکلا یه کف و سقف هفتگی داریم ازش ( بس که بازارش صعودی غلیط !! بوده )
                          وگرنه هفته های قبلش و خوده هفته 4 تا 10 مارچ رو راحت میشه ازش سود گرفت و نکته ای نداره ( مشابه مثال هایی است که قبلا ازتون دیدم )

هدف من هفته بعد از 4 تا 10 مارچ بود

ولی سپاس
                          شما همیشه بیش از انتظار من ، کمک می کنید
                          بدرود
                          همایون
                          ویرایش توسط minexer : https://www.traderha.com/member/8769-minexer در ساعت 07-07-2013, 02:16 PM

نظر

• یک نکته :
                            بازارهای دارای فرکانس بیشتر مناسب این سیستم هستند تا بازارهایی که یه تیکه بالا میرن ما میتونیم به عنوان تریدر از نوسانات یا پول بک یا فرکانس بالا و پایین شدن بازار یا هر چیزی که اسمشو بزارین سود بگیریم .
                            اگه خدا بخواد از هفته دیگه وارد مبحث پیشرفته این سیستم میشم و نکات ریز و کلیدی این سیستم رو هم با هم مرور میکنیم که تقریبا میشه اونا رو حتی در اسکالپ هم انجام داد .
                            بشتر اون 65000 دلار رو با روش اسکالپ گرفتم البته نه به اون معنایی که شما اسکالپ رو میشناسین !

نظر

• درود
                              دو تا سوال

1- منظورتون از فرکانس چیه ؟
                              مثال میزنید ؟ ترجیحا نام ببرید

______

2- اگر قیمتی خطی رو نشکوند و بازگشت داشت ما عکس العملمون چی باشه ؟
                              چون اساس این سیستم روی شکست طراحی شده ، پس ما اگر بازگشت صورت گرفت مجاز به ترید نیستیم ؟

سپاس
                              بدرود

نظر

درود
                                دو تا سوال

1- منظورتون از فرکانس چیه ؟ نوسان هی بالا و پایین شدن
                                مثال میزنید ؟ ترجیحا نام ببرید به عکس توجه کنید

______

2- اگر قیمتی خطی رو نشکوند و بازگشت داشت ما عکس العملمون چی باشه ؟ هیچی مثل بچه مثبت ها دست به سینه میشینیم و منتظر میمونیم چنانچه سقف و کف جدید تشکیل شد خطوط رو آپدیت میکنیم
                                چون اساس این سیستم روی شکست طراحی شده ، پس ما اگر بازگشت صورت گرفت مجاز به ترید نیستیم ؟ چرا ولی این جزء نکات پیشرفته سیستمه که اگه خدا بخواد بهش میرسیم

سپاس
                                بدرود
                                به این میگن فرکانس ( از نظر من البته )

نظر

پردازش ...
                                X