اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

کلاس گن

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط jabcmk نمایش پست ها
    جناب ali2000 سلام

جسارتا بنده فقط و فقط كنجكاو نحوه ارتباط بين رياضيات و هندسه با بازار مالي ميباشم و هنوز در حدي نيستم كه از بازار مالي سر در بياورم لذا فكر مي كنم اينكار يعني

كشيدن چارت فعلا زود است اما قول مي دهم هرچه از رياضيات مي دانم جهت تكميل بحث تقديم كنم.
    با سلام
    دوست عزیز جناب jabcmk ببخشید سوال میکنم . در ریاضی تا چه سطحی می توانید کمک کنید ؟
    و اگر واقعا با مبحث ریاضی این مبحث علاقه دارید . لطفا به جای نمودار قبلی یکی از موارد زیر را به دلخواه انجام دهید و تا در اینحا قرار دهید
    1 : قطر یک مربع (زاویه 45 درجه ) را با یک نسبت حسابی و (هندسی با هارمونیک ) رسم کنید
    2 : یا توضیحی از سری لوکاس و مقایسه با سری فیبو ناچی بفرمائید و فکر میکنید که چطور میشود ار سری لوکاس مانند سری قیبوناچی در تحلیل بازار استفاده کرد .
    با تشکر
    زندگی برگ بودن در میان باد نیست امتحان ریشه هاست

نظر

نوشته اصلی توسط aligh نمایش پست ها
      با سلام
      دوستان فعلا شدیم 5 نفر
      aligh - ali2000 - arash72 - raz - barcelona

تا ساعت 24 روز 31 تیر ماه صبر میکنیم ببینیم که دوست دیگری هم به این جمع اضافه می شود یا خیر ؟
      سلام مجدد
      علی آقا راستش دیشب به پست ها نگاه میکردم . میدیدم زیر پست دوستانی که تکلیف رو انجام دادن تشکر زدین بجز برای من .
      اولش فکر کردم چون جلوتر از مبحث پیش رفتم ازم دلخور شدین . تا اینکه امروز این پست رو دیدم .
      من در پست اولم تصویر تکلیفم رو چون حجمش زیاد بود فشردش کردم و همونجا آپ کردم .
      تصویرم حدود 70*70 سانت بود نتوستم اسکن بگیرم . شنبه برم ببینم جایی میتونم اسکن کنم یا نه .
      امیدوارم ازم دلخور نشده باشید و تکلیف ما رو هم قبول کنید .

تصویر رو مجدد میزارم اینجا

با تشکر
      ویرایش توسط golestanonline : https://www.traderha.com/member/8590-golestanonline در ساعت 07-19-2013, 04:55 PM دلیل: تصویر اضافه شد

نظر

سري اعداد 2, 1, 3, 4, 7, 11, 18, 29, 47, 76, 123, ... توسط آقاي ادوارد لوكاس مطرح شده كه شبيه اعداد فيبو ناچي ميباشد كه

نسبت طلائي 0.618 و 1.618 نيز از آنها قابل بدست آوردن ميباشد لذا فكر مي كنم كاربرد آن در بازار فرقي با كاربرد نسبتهاي فيبو ناچي

نداشته باشد البته بنده اطلاعات مبسوطي در رابطه اعداد فيبو ناچي با بازارها ندارم لذا خود را شاگرد ته كلاس مي دانم.در ضمن

نسبت اضلاع مثلث قائم الزاويه 45 درجه فكر ميكنم يك به يك باشد يعني دو ضلع روبرو و مجاور به وتر (يا قطر مربع) باهم برابرند
        ویرایش توسط jabcmk : https://www.traderha.com/member/6979-jabcmk در ساعت 07-19-2013, 04:55 PM

نظر

با سلام
          ویرایش توسط aligh : https://www.traderha.com/member/2820-aligh در ساعت 07-19-2013, 05:04 PM

نظر

با سلام
            جناب golstanonline ببخسید من پست شما را ندیده ام می شود بفرمائید که پست شماره چند است ؟
            65 و 68 علی اقا

نظر

با سلام
              جناب jabcmk
              قبول که نسبت 1به 1 است ولی اگر این قطر را بخواهیم 1 به 1 نکشیم و در واقع به جای بک خط راست منحنی داشته باشیم ولی یک منحنی با نسبت هندسی و یا هارمونیک
              ویرایش توسط aligh : https://www.traderha.com/member/2820-aligh در ساعت 07-19-2013, 05:10 PM

نظر

با سلام
                جناب golstanonline ببخسید من پست شما را ندیده ام تصویر قبول است و دست شما هم درد نکند من این نصویر را ندیده بودام
                می شود بفرماید در پست شماره جند این تصویر را گذاشته بودید ؟
                ممنونم .
                در پست 65 گفته بودم چون حجم عکس زیاد بود و آپلود سنتر سایت اجازه آپلود نمیداد . فایل رو زیپ کردم و اپ کردم

نظر

دوستان كه ميخوان نرن بيرون براي اسكن كردن توجه:

اگر در منزل دوربين عكاسي ديجيتال با كيفيت بالاي 3 مگابايت داريد با گرفتن عكس و Resize كردن اون در برنامه ACD SEE هم ميتونيد علاوه بر پايين آوردن حجم تا حدي كار همون اسكنر رو انجام بديد.

شاد باشيد
                  Think / Act / Enjoy

نظر

با سلام
                    جناب jabcmk
                    قبول که نسبت 1به 1 است ولی اگر این قطر را بخواهیم 1 به 1 نکشیم و در واقع به جای بک خط راست منحنی داشته باشیم ولی یک منحنی با نسبت هندسی و یا هارمونیک
                    سلام

در رابطه با اهمیت علم ریاضی، این چند جمله و جملات بسیار زیادی از بزرگان علم وجود داره:

ژاکوب ژاکویی : زندگی تنها به این درد می خورد که انسان به دو کار مشغول شود : اولریاضیات بخواند ، دوم ریاضیات درس بدهد .

گاوس :
                    ریاضیات مادر علوم و حساب مادر ریاضیات است .

انیشتین:
                    ما در فیزیک تا زمانی که اثبات های ریاضی هستند چیزی را آزمایش نخواهیم کرد .

پیر سیمون لاپلاس:
                    تمام آثار طبیعت نتایج ریاضی چند قانون تفسیر ناپذیرند .

آلبرت انیشتین :
                    نگران مشکلاتی که در ریاضی دارید نباشید . به شما اطمینان می.دهم که مشکلات من در این زمینه عظیم.تر است .

افلاطون :
                    خداوند در کار ریاضی است .

گالیله :
                    قوانین طبیعت به زبان ریاضیات نوشته شده است .

آلبرت انیشتین :
                    از وقتی که ریاضی.دانان از سر و کول « نظریه نسبیت » بالا رفته.اند، دیگر خودم هم از آن سر در نمی.آورم .

آلبرت انیشتین :
                    در دنیا خط مستقیم وجود ندارد و تمام خطوط بدون استثنا منحنی و دایره وار است و اگر این خط کوچکی که در نظر ما مستقیم جلوه می کند در فضا امتداد یابد خواهیم دید که منحنی است .

خیام :
                    جبرها حقایق هندسی هستند که اثبات می شوند .

افلاطون :
                    خداوند همیشه با قواعد هندسی تدبیر می کند .
                    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

علی آقا منظورتون از منحنی با نسبت هندسی و هارمونیک دقیقا چیه؟

مثلا میشه به جای قطر یک مربع از نصف یک بیضی استفاده کرد که منحنی باشه.مثل شکل زیر:

منظورتون اینطوریه؟

ویرایش توسط Arash72 : https://www.traderha.com/member/6048-arash72 در ساعت 07-19-2013, 05:40 PM
                    A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

• نوشته اصلی توسط Arash72 نمایش پست ها
                      سلام

در رابطه با اهمیت علم ریاضی، این چند جمله و جملات بسیار زیادی از بزرگان علم وجود داره:

ژاکوب ژاکویی : زندگی تنها به این درد می خورد که انسان به دو کار مشغول شود : اولریاضیات بخواند ، دوم ریاضیات درس بدهد .

گاوس :
                      ریاضیات مادر علوم و حساب مادر ریاضیات است .

انیشتین:
                      ما در فیزیک تا زمانی که اثبات های ریاضی هستند چیزی را آزمایش نخواهیم کرد .

پیر سیمون لاپلاس:
                      تمام آثار طبیعت نتایج ریاضی چند قانون تفسیر ناپذیرند .

آلبرت انیشتین :
                      نگران مشکلاتی که در ریاضی دارید نباشید . به شما اطمینان می.دهم که مشکلات من در این زمینه عظیم.تر است .

افلاطون :
                      خداوند در کار ریاضی است .

گالیله :
                      قوانین طبیعت به زبان ریاضیات نوشته شده است .

آلبرت انیشتین :
                      از وقتی که ریاضی.دانان از سر و کول « نظریه نسبیت » بالا رفته.اند، دیگر خودم هم از آن سر در نمی.آورم .

آلبرت انیشتین :
                      در دنیا خط مستقیم وجود ندارد و تمام خطوط بدون استثنا منحنی و دایره وار است و اگر این خط کوچکی که در نظر ما مستقیم جلوه می کند در فضا امتداد یابد خواهیم دید که منحنی است .

خیام :
                      جبرها حقایق هندسی هستند که اثبات می شوند .

افلاطون :
                      خداوند همیشه با قواعد هندسی تدبیر می کند .
                      -------------------------------------------------------------------------------------------------------

علی آقا منظورتون از منحنی با نسبت هندسی و هارمونیک دقیقا چیه؟

مثلا میشه به جای قطر یک مربع از نصف یک بیضی استفاده کرد که منحنی باشه.مثل شکل زیر:

منظورتون اینطوریه؟

دوست عزیز من نمدانم که شما چقدر با تحلیل های بازار و معاملات آن اشنا هستید و چقدر هم با ریاضیات ؟
                      اما کلا من چون خودام ریاضیات را زیاد دوست دارم و در این کارهم استفاده از ریاضیات بخصوص در دراز مدت اجتناب ناپذیر است و حضور یک نفر اهل ریاضیات مسلما بسیار مفید خواهد بود
                      و مسلم بدان که بنده علاقه زیادی دارم که در کنار دوستانی همچون شما باشم . هدف از طرح سوال فوق اینست که معمولا در بازار از هندسه اقلیدسی استفاده می شده اما حالا میخواهیم
                      کمی این هتدسه اقلیدسی را تبدیل به هندسه نا اقلیدسی کنیم حال شما یک مورد به سلیقه خودت به شکل تصویری همچین مثالی انجام بده و اینجا قرار بده . فقط با فرض یک محیط از بازار
                      که فکر کنم زاویه 45 درجه که قبلا گفتم ساده نرین ان باشد ( البته یک فضای معتی دار ) منحنی که کشیدی معنی خاصی به ما نمی دهد .شاید آن را کمی معتی دراتر اش کنی بشود کاری کرد .
                      با تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط aligh نمایش پست ها
                        دوست عزیز من نمدانم که شما چقدر با تحلیل های بازار و معاملات آن اشنا هستید و چقدر هم با ریاضیات ؟
                        اما کلا من چون خودام ریاضیات را زیاد دوست دارم و در این کارهم استفاده از ریاضیات بخصوص در دراز مدت اجتناب ناپذیر است و حضور یک نفر اهل ریاضیات مسلما بسیار مفید خواهد بود
                        و مسلم بدان که بنده علاقه زیادی دارم که در کنار دوستانی همچون شما باشم . هدف از طرح سوال فوق اینست که معمولا در بازار از هندسه اقلیدسی استفاده می شده اما حالا میخواهیم
                        کمی این هتدسه اقلیدسی را تبدیل به هندسه نا اقلیدسی کنیم حال شما یک مورد به سلیقه خودت به شکل تصویری همچین مثالی انجام بده و اینجا قرار بده . فقط با فرض یک محیط از بازار
                        که فکر کنم زاویه 45 درجه که قبلا گفتم ساده نرین ان باشد ( البته یک فضای معتی دار ) منحنی که کشیدی معنی خاصی به ما نمی دهد .شاید آن را کمی معتی دراتر اش کنی بشود کاری کرد .
                        با تشکر
                        سلام

تصویری که گذاشتم اصلا جالب نیست ولی فقط خواستم منظور شما رو بهتر درک کنم.همین

یعنی اینکه بفهمم منظورتون از منحنی به جای خط صاف و ... چیه.

حالا سعی میکنم یه همچین کاری رو توی بازار انجام بدم تا بهتر بشه.

ممنون

نظر

• متوجه نميشم وقتي زاويه 45 درجه داريم قطر معادل يك واحد و دوضلع به ناچار با هم برابر ميشوند و منظورتان را لطفا واضح بفرماييد البته از فرمايش جنابعالي ذر مورد منحني مفهوم مشتق گيري را استنباط مي كنم كه در اينصورت فكر مي كنم از بحث اصلي خارج مي شويم.

نظر

• با سلام خدمت دوستان بخصوص علی آقا

منظورم یه همچین شکلی بود.

طلای روزانه که از سقف 1795.65 دلاری در تاریخ 2012/10/05، مربع قیمت و زمان رسم کردم.البته شبیه مربع نیست منتهی از نظر زمانی 1 سال جلو رفتیم و از نظر قیمتی هم به اندازه ی 360 درجه ی گن (1 دور کامل) پایین اومدیم.

خط قرمز وسط همان قطر مربع هست و منحنی های پیشنهادی همان لوزی می باشد که با مقیاس 0.025 رسم شده است.البته این مقیاس پیشنهادی هست و به خاطر اینکه 5 به توان 2 میشه 25 از 0.025 استفاده کردم.

نظر

• مقاله مربوط به سال 2007 است

نقش ریاضی دان ها در بازار های مالی - ..ارکس بورس ارز

حضور تاثيرگذار رياضي.دانان در بورس.هاي غربی
                              تهران - خبرگزاری اقتصادی ایران
                              اكونيوز: كشورهاي غربي از رياضي.دانان در بازار بورس استفاده مي.كنند.
                              رياضيدانان با استعداد در غرب اکنون فرصت آن را يافته.اند تا مثل بازيگران سرشناس سينماي هاليوود و ورزشکاران نامي و پول ساز، درآمدهاي کلان داشته باشند. اين تحول که برخلاف تصوري است که اغلب از وضعيت معيشتي يک متخصص رشته رياضي انتظار مي.رفته است، از آنجا ناشي شده که صندوق.هاي سرمايه.گذاري خصوصي و بانک.هاي غربي اقدام به استخدام اين نوع استعدادها کرده.اند و از آن.ها به عنوان دلال بورس استفاده مي.کنند.
                              ورود رو به افزايش اين گروه از رياضيدانان به عرصه بازارهاي مالي که به "آناليست.هاي کميت" يا "کوآنت.ها" معروف شده.اند، باعث بحث و جدل.هايي در دنياي مالي غرب شده است.
                              در حالي که عده.اي پيوستن اين افراد به بازارهاي مالي را نکته.اي مثبت ارزيابي مي.کنند، بسياري نيز اين گروه از دلالان رياضيدان را مسبب بروز بحران نقدينگي در بانک.ها و موسسات مالي انگليس در تابستان امسال مي.دانند.

ويليام هوپر ـ فارغ.التحصيل رشته رياضي در لندن و يکي از اين رياضيدانان با استعداد ـ در اين رابطه مي.گويد: مدل رياضي که من براي معامله ارزهاي خارجي در بازار بورس طراحي کرده.ام به يک دستگاه پول چاپ کن تبديل شده؛ هم براي من و هم براي بانکي که براي آن کار مي.کنم.

او حاضر نيست ميزان دقيق درآمدش را افشا کند اما همانطور که در خانه لوکس خود در محله مرفه نشين لندن نشسته است، مي.گويد که حدود 20 درصد از درآمد حاصل از هر مدل رياضي، نصيب دلالان آلگوريتم يا همان کوآنت.ها مي.شود.

به گفته اين رياضيدان، دلالان رياضيدان معمولا ساليانه بين 10 تا 20 ميليون دلار براي بانک يا موسسه مالي کارفرماي خود درآمد ايجاد مي.کنند و آناليست.هايي که اهل ريسک هستند حتي درآمد بيشتري هم دارند.

نگاهي به فهرست خريد هوپر شامل آثار هنري و لوازم الکترونيکي پيشرفته،. هرگونه شک و شبهه در مورد تفاوت زندگي اين افراد با تصور ما از نابغه.هاي خجالتي را از ميان مي.برد؛ نابغه.هاي خجالتي که حل آلگوريتم.هاي پيچيده را به زندگي اجتماعي ترجيح مي.دهند.

اجتماعي بودن اين نابغه.ها مزيت مهمي دارد، مزيتي که در واقع از عوامل مهم موفق بودن آنها در دنياي تجارت تلقي مي.شود.

متيو هال ـ مشاور استخدام ـ مي.گويد دلالان رياضيدان بايد بتوانند با همکاران خود در بانک.ها و موسسات مالي که مهارت چنداني در اين رشته از علوم ندارند، ارتباط کاري برقرار کنند و اجتماعي بودن آنها به اين امر کمک زيادي مي.کند.

We just require people to be clever
                              and obsessively interested in research

David Harding, Winton Capital Management

البته در اين حوزه خاص براي نابغه.هاي انزواگرا هم کار وجود دارد. برخي صندوق.هاي سرمايه.گذاري خصوصي صرفا خواهان قدرت تفکر و آناليز پردازش نشده اين افراد هستند.

رييس يک صندوق سرمايه.گذاري خصوصي ديگر مي.گويد: در دنياي امروزي بازار خوبي براي مهارت.هاي اجتماعي وجود دارد اما ما لزوما به دنبال چنين مهارت.هايي نيستيم؛ ما فقط مي.خواهيم افراد باهوش و به شدت به تحقيق علاقه.مند باشند.

به گزارش بي.بي.سي، دلالان رياضيدان نقش مهمي در ايجاد ابزار پيچيده مالي داشته.اند؛ ابزاري که هرچه پيچيده.تر مي.شوند و تعداد کمي از مردم واقعا آنها را درک مي.کنند. به علاوه گفته مي.شود که کوآنت.ها به مدل.هاي رياضي مشابه متکي هستند و به همين دليل وقتي يکي از صندوق.هاي سرمايه.گذاري تصميم مي.گيرد که يک مدل رياضي را کنار بگذارد بسياري ديگر از صندوق.ها هم از آن پيروي کنند.

وقتي مدل.هاي رياضي کوآنت.ها با مشکل روبرو و متضرر مي.شود بانک.ها پولي ندارند که به بقيه بانک.ها قرض بدهند. خيلي.ها بر اين باورند که بحران نقدينگي کنوني در بانک.هاي انگليس از همين جا ناشي شده است. اما پرفسور ويليام پرودين از دانشگاه امپريال لندن بر اين عقيده است که دلالان رياضيدان در اين ماجرا تقريبا بي.گناهند: مقامات ارشد بانک.ها و موسسات مالي در ارتباط با ريسک در معاملات تصميم مي.گيرند و مسوول هستند.

در مقابل، پل ويلمات که با خلق يک وب سايت اين فرصت را براي کوآنت.ها ايجاد کرده تا مسائل رياضي را به بحث و بررسي بگذارند و به طور شبانه روزي سخنراني در اين باره را تماشا کنند، معتقد است که اين متخصصان رياضي را مي.توان براي بروز بحران نقدينگي بازارهاي مالي سرزنش کرد.

وي ادعا مي.کند که کوآنت.ها حساب کرده.اند که اگر به خاطر دنبال کردن يک استراتژي کارفرماي خود را متضرر کنند، اخراج خواهند شد اما اگر استراتژي آنها مشابه ديگر کوآنت.ها باشد، شخصا مقصر شناخته نخواهند شد.

بنا به گفته ويلمات يک مشکل ديگر اين است که رياضيداناني که در محيط دانشگاهي آموزش ديده.اند با مدل سازي منطبق با اصول فيزيکي و نه بازارهاي مالي غيرقابل پيش.بيني آشنا هستند.

نظر

• عرض سلام و خسته نباشید
                                ببخشید علی اقا, گذاشتن تکلیف واسه روز اخر اشتباه بنده بود و به خاطر تکلیف ضعیفم عذر خواهی میکنم.
                                بعضی از دوستان از انچه شما در اینده خواهید گفت اطلاعاتی دارند و تکلیفشان را پیشرفته تر از بنده انجام دادند...
                                بنده فقط چارت یورو به دلار رو باز کردم و دقیقا از روی اون کشیدم...
                                چیز خاصی هم ندیدم...هدف شما از انجام این تمرین رو هم متوجه نشدم.
                                فقط یک نکته کوچک بعد از اتمام تمرین دیدم این بود که بالا ترین و پایین ترین قیمتها در نموداری که من کشیدم قیمت مشخص و دقیقی در نمودار قیمتی من (متا تریدر 4) نداره! اگر نمودار قیمتی رو بهتر تقسیم بندی میکردم نتیجه خوانا تر بود.

با تشکر
                                هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
                                باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
                                .

نظر

پردازش ...
                                X