اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

سیستم ترید توازن قدرت

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

مثلا میاند میگند اگر قیمتها زیر مووینگ 200 بسته شوند فروش و بالای آن خرید است...
    یا اگر مووینگ 17 زیر 32 قرار بگیرد و کندلها هم زیر هر دو فروش و بر عکس آن خرید است....
    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

محسن جان این 3 بعدی که بهش اشاره کردید خریداران و فروشندگان و زمان هر سه به زیبایی در مووینگ آوریج به تصویر کشیده میشوند.
      البته من شخصا خریداران و فروشندگان را در یک بعد به نام قیمت قرار میدهم.

یعنی مووینگ آوریج دو بعد زمان و قیمت را با هم به چالش میکشد و به شکا خروجی های معنا داری میدهد...
      ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

مایا عزیز ساختاری که برای مووینگ تعریف کردین رو میشه یا ذکر یک مثال توضیح دهید؟
        دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

البته شرط داره و اونم مورد بسیار مهمی است که خدمتتون عرض کردم.
          باید دیدمان و نحوه ی استفاده مان از مووینگ آوریج عوض شود و بقولی سنت شکنی کنیم...
          ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

در بحث استفاده غلط از مووینگ بحث زمان بسیار برجسته شده و به بحث قیمت اجحاف شده....
            ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

نوشته اصلی توسط mohsen_hps نمایش پست ها
              مایا عزیز ساختاری که برای مووینگ تعریف کردین رو میشه یا ذکر یک مثال توضیح دهید؟

چشم....
              فقط عکسهام متاسفانه آپلود نمیشه....
              و خیلی دوست دارم بحث با عکس و مثال باشه....
              ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

سلام

بنطر من استاد گفت (نیما خان) مووینگ های 12, 32 , 200 برای نشان دادن قدت بازار استفاده میشن دیگه خیلی کاربردیه ها ... دست کم نگیرینشون
                زمین میوه هایش را به شما می دهد , و شما اگر بدانید دست ها تان را چه گونه پر کنید بی نیاز خواهید بود .

تا در طلب گوهر کانی ،کانی/
                تا در هوس لقمهٔ نانی، نانی/
                این نکتهٔ رمز اگر بدانی، دانی/
                هر چیزی که در جستن آنی، آنی

نظر

1.jpg
                  ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

آقای نیما استاد بنده هم هستند و فرمایش ایشان هم کاملا درست.
                    بحث دست کم گرفتن نیست دوست عزیز....

بحث استفاده درست و کاملا هدفمند از ابزار برای خروچی مطمئن هست...
                    ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

با سلام و تشکر از شما

بنظر من نظریه امواج قویترین نظریه در شناسایی قدرت خریداران و فروشندگان است.این نظریه چهار بعد بازار یعنی الگو-قیمت -زمان و مومنتوم را در برمیگیرد.

نظر

با سلام
                        استفاده ای که من از مووینگ اوریج ها در بازار بورس ایران میکنم و درصد خطاهای کمی هم دارد استفاده از 4 موینگ اوریج است که در شکل نشان داده شده..موینگ های بلند مدت سطوح راهنما و حمایت و مقاومت قوی هستند و همانند دو قطبی ها عمل میکنند یعنی وقتی قیمت از آنها فاصله دارد قیمت را به سمت خود میکشند و وقتی قیمت به انها نزدیک شد انرا دفع میکنند..
                        میانگین های متحرک کوتاه مدت هم سیگنال خرید و فروش را صادر میکنند..
                        مثال:برای سیگنال خرید باید شرایط زیر برقرار باشد،
                        1.قیمت بالای محدوده مووینگ های بلند مدت باشد(مهم نیست کدام موینگ بالاتر باشد فرقی نمیکند،قیمت بالای محدوده دو مووینگ مومنتوم بای و قیمت پایین محدوده موینگ های بلند مدت مومنتوم سل)
                        2.موینگ 12 مووینگ 32 را به سمت بالا کراس کند
                        برای فروش هم چیزی برعکس این حالت
                        تذکر :استفاده از این روش را بنده جایی اموخته ام و اختراع و ابداع خودم نمیباشد و نمیدونم اولین بار چه کسی انرا ابداع کرده شاید آقای
                        آ ز ا د ی یا شخص دیگری..
                        آنچه در مورد مووینگ اوریج ها تا کنون آموخته ام به طور خلاصه عبارتد از :نقش تایدیه از روند بازار؛دادن سیگنال خرید و فروش،خطوط روند
                        منعطف،نشان دهنده مومنتوم،سطوح حمایت و مقاومت داینامیک و...میباشد که منتظر نظرات دوستان و استفاده های دیگر مووینگ اوریج ها به خصوص در تعیین قدرت خریداران و فروشنده ها هستم
                        با عرض پوزش به دلیل طولانی شدن نوشته ها.

نظر

در ابتدا دو تا نیروی کاملا مشخصی از خریدار و فروشنده رو پیدا میکنیم.یعنی وجود دو تا نیرو کاملا مشخص باشد...
                          ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

[QUOTE=mastersh;134146]با سلام
                            استفاده ای که من از مووینگ اوریج ها در بازار بورس ایران میکنم و درصد خطاهای کمی هم دارد استفاده از 4 موینگ اوریج است که در شکل نشان داده شده..موینگ های بلند مدت سطوح راهنما و حمایت و مقاومت قوی هستند و همانند دو قطبی ها عمل میکنند یعنی وقتی قیمت از آنها فاصله دارد قیمت را به سمت خود میکشند و وقتی قیمت به انها نزدیک شد انرا دفع میکنند..
                            1.قیمت بالای محدوده مووینگ های بلند مدت باشد(مهم نیست کدام موینگ بالاتر باشد فرقی نمیکند،قیمت بالای محدوده دو مووینگ مومنتوم بای و قیمت پایین محدوده موینگ های بلند مدت مومنتوم سل)
                            تذکر :استفاده از این روش را بنده جایی اموخته ام و اختراع و ابداع خودم نمیباشد و نمیدونم اولین بار چه کسی انرا ابداع کرده شاید آقای
                            آ ز ا د ی یا شخص دیگری..
                            آنچه در مورد مووینگ اوریج ها تا کنون آموخته ام به طور خلاصه عبارتد از :نقش تایدیه از روند بازار؛دادن سیگنال خرید و فروش،خطوط روند
                            منعطف،نشان دهنده مومنتوم،سطوح حمایت و مقاومت داینامیک و...میباشد که منتظر نظرات دوستان و استفاده های دیگر مووینگ اوریج ها به خصوص در تعیین قدرت خریداران و فروشنده ها هستم

با سلام عزیز قسمت رنگ شده رو بیزحمت میشه توضیح بدی؟

وقتی مووینگ ها خاصیت کشش و رانش دارد چگونه میتوانیم بگوئیم قیمت که بالای مووینگ هست بای؟؟؟؟؟؟؟؟خوب هرچه بالاتر باشد که از یکطرف قیمت را به سمت خودمیکشد از یطرف میگوید بای؟؟؟؟؟؟؟؟
                            ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

[QUOTE=sajjadfox;134148]
                              نوشته اصلی توسط mastersh نمایش پست ها
                              با سلام
                              آ ز ا د ی یا شخص دیگری..

با سلام عزیز قسمت رنگ شده رو بیزحمت میشه توضیح بدی؟

وقتی مووینگ ها خاصیت کشش و رانش دارد چگونه میتوانیم بگوئیم قیمت که بالای مووینگ هست بای؟؟؟؟؟؟؟؟خوب هرچه بالاتر باشد که از یکطرف قیمت را به سمت خودمیکشد از یطرف میگوید بای؟؟؟؟؟؟؟؟
                              با سلام
                              چیزی که بنده اینجا عنوان کردم منظور این است که وقتی ما بخواهیم موقعیت خرید بگیریم نباید قیمت زیر مووینگ اوریج های بلند مدت باشد زیرا نقش مقاومت قوی را عمل میکنند و نمیگذارند قیمت رشد کند ووقتی قیمت روی مووینگ اوریج بلند مدت باشد این سطح به عنوان حمایت قوی عمل میکند وما میتوانیم موقعیت خرید بگیریم...چون دوره زمانی این مووینگ اوریج ها بالاست حساسیت قیمت به آنها هم بیشتر است و قیمت به آنها عکس العمل نشان میدهد و درصد خطا را کم میکند.. حال اگر قیمت بالای محدوده مووینگ اوریج بلند مدت بود باید دقت کرد که فاصله قیمت از مووینگ اوریج زیاد نباشد (مومنتوم زیاد نباشد) که در این صورت ریسک گرفتن پوزیشن بای بالاست
                              امید وارم با راهنمایی دوستان اشتباهاتم را رفع کنم

نظر

نظریه امواج و اون چهار تا مووینگ کاملا بجا...

ولی شخصا برای بنده این سیستمها اینقدر منبع اشتباه بود که یکی از دوستان به عقیده من بدرستی به آن اشاره کرد.

چون واقعا جای اشتباه و درگیر کردن احساسات زیاد داره...

و بحث سلیقه خیلی اونجا مطرح هست...
                                ایدی تلگرام:

@godtaken

نظر

پردازش ...
                                X