اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پروسه معامله گری با سیستمی ساده و صد در صد سودده

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

خوب اقا بیس کارو گرفتم.
    قرار شد روندو با اون اندیکاتور نمیدونم چیچی پیدا کنیم.
    حالا ما با چه ابزاری باید بفهمیم که کجا قله س کجا دره هستش یا کجا شروع میشه یا تموم میشه؟
    دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

محسن جان یه نگاهی به صفحات قبل بنداز کل تاپیک 4 صفحه است. فعلا آر اس آی. من تاپیکهایی بوده مثل زیگزاگ 5 بار تا تهش خوندم این که 4 صفحه است اذیت نکن دوست گلم الان یه مقدارم حال ندارم. یه نگاه بنداز هر مشکلی بود روی چشم. دستت درد نکنه. در ضمن برای روندم قرار نشد با اون اندیکاتور بگیریم من گفتم با این هم میشه. میخوام در کل بگم این سه مرحله مهم ابزار رو میشه تغییر داد و بهتر کرد. اصل مراحل هستند که تغییر نکنند خیلی بهتره.

ارادتمند------------امیر
      تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

چون گردنم از مو باریکتره و زورم به روند نمی رسه فقط در جهت روند معامله می کنم

نظر

باشه چشم الان میرم یکبار دیگه از نو میخونم مرسی که برام وقت گزاشتی.بخشید که اذیتتون کردم
        دانش باید توهم های متافیزیکی، پیشداوری ها و خرافه ها را پشت سر بگذارد، اما مفهوم عقلانیت (یعنی حقیقت، ..... و عدالت) را به عنوان سنت از نسلی به نسلی منتقل کند.

((زیگموند فروید))

نظر

تریگر کندلی میتونه باشه
          هیچ پایانی برای چیزهایی که میتونیم تجربه کنیم وجود نداره...
          باورهای محکم و قاطع حقیقت را بیش از دروغ تهدید میکنند
          .

نظر

از این هفته وقتم کمتره ولی اگر وقت کنم سعی میکنم پوزیشن های روش ادامه روی روند رو قرار بدم تا یه آمار مستند داشته باشیم بلکه دوستان علاقه مند شن.

پ.ن: به هیچ وجه نمیگم این روش سودده ترین روش موجوده ولی فکر کنم ساده ترین روش سودده است که خلاقیت توش ذره ای معنی نداره و اگر مثل ماشین رفتار کنیم سوددهی قطعی است.

ارادتمند--------امیر
            تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
              جالب اینجاست که تمام پستها رو یا جناب یزدی و آقا رسول میزنند که حق استادی گردن من حقیر دارن یا آقا صادق و آقا شهرام که تجربه شون از من بیشتره شایدم بقیه قابل نمیدونند. خوب یه اندیکاتور خیلی معمولی برای روند آپ میکنم با تصویر که اگر کسی خوشش نیومد وقت برای دانلودش نذاره البته اندیکاتورهای به نظر من بهتری هم هست ولی بقیش بعد جمع بندی فعلا با همین هم کارمون پیش میره چون گفتم با سیستمی ساده میخوام واقعا با ابزار ساده کار کنم.

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...7532672982.rar

ارادتمند------------امیر
              سلام
              روزتان بخیر
              جناب TwiMm من هم مایلم برداشت خودم را از تعریف یک روند بیان کنم .
              یک روند از سه گام تشکیل شده که دو گام از این سه گام در یک جهت ( صعودی یا نزولی ) تشکیل می شود . اما برای درک بهتر من بر روی بخشی از تصویر جناب عالی در پست بالا تفسیری قرار دادم به جهت :
              1- تشخیص یک گام و چگونگی تثبیت آن .
              2 - چگونگی پایان یک گام .
              3 - چگونگی بوجود آمدن یک روند .
              4 - چگونگی ورود به بازار و تعیین حد سود .
              ( اینها صرفا برداشت شخصی من است و می تواند با داشته های بسیاری از دوستان خوبم متفاوت باشد . )
              مرسی

نظر

آلوزرد عزیز ممنون از اینکه به این زیبایی موضوع را تشریح کردید. جساراتا میخواستم یک سوال بپرسم از خدمتتون که امیدوارم برداشت بد نفرمایید از سوالم.

شما چند وقته با این روش کار میکنید و آیا رضایت داشتید یا خیر. اگر ممکن است میزان پوزیشن های صحیح این روش رو هم بیان بفرمایید. چون ظاهرا شما باهمین شیوه تحلیل ترید هم میفرمایید که این ارزش این روش رو دو چندان میکنه.

دلیل این سوالم رو اینجا میگم که خدایی نکرده باعث دلخوری نشه. توی دنیای بازارهای مالی هزاران و شاید میلیونها روش تحلیل و ترید وجود داره. از این میان برخی به دلم آدمی میشینه و مهمتر از اون اینکه با دانسته های قبلیمون و روش فعلیمون توی یک راستا است پس میتونه کمک بسیاری کنه. از اون جهت که زمان برای وقت گذاشتن روی تمامی این مطالب وجود نداره من حتی توی فروم های انگلیسی با اینکه زبانم ضعیفه سریع اینگونه سوالات رو میپرسم که بدونم اصلا میتونم روی همچین مطالبی وقت بگذارم یانه. روش شما هم بسیار شبیه روش ترید خودم میباشد و واقعا دلنواز است اگر لطف بفرمایید سوالم رو پاسخ بدید خیلی ممنونتون میشم.

ارادتمند---------امیر
                تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

نظر

نوشته اصلی توسط TwiMm نمایش پست ها
                  آلوزرد عزیز ممنون از اینکه به این زیبایی موضوع را تشریح کردید. جساراتا میخواستم یک سوال بپرسم از خدمتتون که امیدوارم برداشت بد نفرمایید از سوالم.

شما چند وقته با این روش کار میکنید و آیا رضایت داشتید یا خیر. اگر ممکن است میزان پوزیشن های صحیح این روش رو هم بیان بفرمایید. چون ظاهرا شما باهمین شیوه تحلیل ترید هم میفرمایید که این ارزش این روش رو دو چندان میکنه.

دلیل این سوالم رو اینجا میگم که خدایی نکرده باعث دلخوری نشه. توی دنیای بازارهای مالی هزاران و شاید میلیونها روش تحلیل و ترید وجود داره. از این میان برخی به دلم آدمی میشینه و مهمتر از اون اینکه با دانسته های قبلیمون و روش فعلیمون توی یک راستا است پس میتونه کمک بسیاری کنه. از اون جهت که زمان برای وقت گذاشتن روی تمامی این مطالب وجود نداره من حتی توی فروم های انگلیسی با اینکه زبانم ضعیفه سریع اینگونه سوالات رو میپرسم که بدونم اصلا میتونم روی همچین مطالبی وقت بگذارم یانه. روش شما هم بسیار شبیه روش ترید خودم میباشد و واقعا دلنواز است اگر لطف بفرمایید سوالم رو پاسخ بدید خیلی ممنونتون میشم.

ارادتمند---------امیر
                  سلام
                  روزتان بخیر
                  جناب TwiMm از اینکه وقتتان را در اختیار من قرار دادید سپاسگزارم .
                  من سه سال پیش با این نوع تحلیل آشنا شدم و منبع من فقط تحلیلهای یک فرد روسی بود که برای یک بانک - روزانه جفت ارزهای اصلی را تحلیل می کرد . نزدیک به شش ماه این تحلیلهای روزانه را دنبال کردم بیش از دو سال است که این نوع تحلیل را هم در کنار تحلیلهای دیگر برای شناخت بهتر بازار استفاده می کنم . من امتیاز تحلیل بازار به این روش را 9 از 10 می دانم و پوزیشن گیری با این نوع تحلیل را 7 از 10 می دانم . ( حتما بخوبی آگاه هستید که تحلیل و ترید دو مقوله متفاوت هستند . ) من برای ترید از این نوع تحلیل هم استفاده می کنم در کنار تحلیلهای دیگر ( برای من در هنگام ترید موارد زیادی مهم هستند مثلا ترید بلند مدت یا کوتاه مدت - چه روزی از هفته و در چه سشنی ترید می کنم - خبرهای مهم مارکت - میزان سرمایه و ریسک به ریوارد پوزیشن و ... ) پس چون پوزیشن گیری و مدیریت سرمایه یک امر شخصی است و اصول ثابتی ندارد نمی توان پاسخ مناسبی به پرسش جناب عالی در رابطه با پوزیشنهای صحیح بدهم .
                  چون این نوع تحلیل منطبق بر اصول اولیه بازار است و این اصول اولیه در بسیاری از روشهای خوب تکرار شده پس جای تعجب ندارد که منطبق بر داشتهای گذشته و حال جناب عالی باشد .
                  گرچه نتوانسته ام پاسخ شایسته ایی به پرسشهای جناب عالی بدهم ولی آرزوی موفقیت برای جناب عالی و دوستان خوبم دیگرم دارم .
                  مرسی

نظر

خیلی ممنون آلوزرد عزیز

امیدوارم در تاپیک خودتان یا اگر قابل بدونید تاپیک بنده تحلیلهاتون رو به این روش قرار بدید تا یه مقدار بیشتر با چم و خم کار آشنا شویم. شاید باورتون نشه من روش تریدم بر اساس آر اس آی و مووینگه و راضی ام ولی همواره دوست دارم با روش های مختلف تحلیل آشنا شم مثل استاد بزرگوار جناب یزدی که واقعا به تمامی تحلیل ها آشنایی نسبتا بالایی دارن ولی از خودشون شنیدم که زیاد در قید و بند پول بازار نیستند و بیشتر برای ارضای حس درونیشون و پی بردن به رازهای بازار در این راه قدم نهادند. حقیر هم این روش تحلیل رو فقط برای آشنایی بیشتر خواستم یاد بگیرم که این امر با مساعدت شما راحت تر خواهد بود.

ممنون از پاسخگویی شما دوست عزیز

ارادتمند---------امیر
                    تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

نظر

با سلام خدمت دوستان
                      نمی خوام جو منفی بدم اما واقعا فکر می کنید توی بازار فارکس سادگی جواب می ده
                      تا اونجایی که من تجربه کردم ساده انگاری این بازار خسارت جبران ناپذیری به وجود می یاره
                      این که ما بخواهیم صرفا با سیگنال یک اندیکاتور ترید کنیم مطمئن باشید توی بازاری که یک کندل 5 دقیقه می تونه 100 پیپ حرکت کنه اصلا جوابگو نیست این واقعیتی هست که باید بپذیریم
                      خیلی ایتم ها هست که یک تریدر باید به اونها توجه خاص داشته باشه اینها به دست نمی یاد جز با تجربه .
                      ببینید نه روش های پیچیده خوبه نه روش های ساده شما باید اصول رو یاد بگیرید باید دیدتون به بازار عمیق بشه
                      توی بازاری که هر روز یک شرایط جدید و خاص داریم یک سیستم چند روز می تونه دووم بیاده .
                      سیستمتون بر مبنایی بذارید که کلیت بازار , تحلیل گرها و تریدرها با اون سیستم همراهی می کنند و به کارش می برن. استاندارد باشه مولفه هاش مشخص باشه . مولتی تایم باشه .

اما به هر حال اگر دنبال سیستم ساده هستید 2 تا استراتژی هست به نام big ben و big dog که بر اساس بریک اوت توی ساعت اولیه بازار اروپا و آمریکا تریگر می خوره و معاملات رو با سود منطقی می بنده ولی من بازم توصیه نمی کنم به تنهایی به کار نبرید .
                      ویرایش توسط burix : https://www.traderha.com/member/3105-burix در ساعت 09-22-2013, 10:12 PM

$$$ The Best Indicator = PRICE

نظر

احسان عزیز ممنون که راهنمایی کردید ولی من یا باید حرفهای شما رو گوش کنم یا بک تست 5 ساله و ترید 4 ماهم رو نگاه کنم که همواره سود داشته.

الانم مشکلی وجود نداره سیگنالها رو همینجا قرار میدم. اگر سودده بود که فبها اگرم نبود یه فکر اساسی باید بکنم. من نزدیک 7 سال داره میشه که خواب و خوراکم این کاره. مطمئن باشید منم روشهای پیچیده رو امتحان کردم و بعدش دور زدم اومدم سراغ روشهای ساده. میتونید تشریف ببرید تاپیکم رو ببینید تا متوجه شید چه الگوریتم هایی از چارت پیدا میکردیم. الگوریتم های پیچیده ولی ..........

البته اصلا تعصبی روی قضیه ندارم مطمئن باشید اگر روش حتی یک ماه ضرر بده سریعا میذارمش کنار چون توی بک تستاش فقط توی سه تا ارز سه ماه منفی داشته که اونم چون روی 20 جفت ارز معامله میشه ضررش جبران میشه.

یادم نیست کدوم یکی از دوستان فرنگی رفته بودند توی اتاق بزرگترین تریدرهای دنیا بعد فکر میکنید بیشترین چیزی که دیده بودند چی بود؟
                        مووینگ اوریج - مک دی - آر اس آی - بولینجر باند

من خودم وقتی شیوه معامله برسرت و تام دیمارک و گروه لاکپشت ها و دونچیان و ... رو از اول تا آخر خوندم تازه فهمیدم من الکی دنبال قاتل بروسلی بودم. اینقدر اینها ساده ترید میکنند که واقعا خنده داره. دوستی دارم که سودهایی میکنه باورنکردنی توی فروم همسایه هم استیتمنت گذاشته این دوست عزیز فرق موج 3 و 2 رو نمیدونه! فرق اچ دی و آر دی رو هم نمیدونه! دوتا روش داره یکی فقط با فیبوناچی یکی هم تحلیل های عددی که توی امضام هست هارمونیکم راستی کلا نمیدونه چیه. من که بیشترین سودم 4 ماه اول فارکسم بود.

خلاصه احسان جان پیامبر عزیزمون میفرمایند: زیبایی در سادگی است. من که بهش ایمان دارم ولی به تعداد افراد روی زمین راه برای موفقیت توی فارکس هست.

ببینم شاید سیستم من هم روزی باعث شد عقایدم تغییر کنه ولی فعلا ازش راضیم.

پ.ن:راستی علی آقای عابدینی عزیز و کاظم گل که به تازگی توی مسابقات مای اف ایکس بوک مقام آوردند هم میتونند روششون رو بگن. چون من ازشون پرسیدم واقعا روشهای بی نهایت ساده ای دارن

ارادتمند------------امیر
                        ویرایش توسط TwiMm : https://www.traderha.com/member/7623-twimm در ساعت 09-22-2013, 10:38 PM
                        تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

نظر

شب به خیر

امیر جان بحث من کلی بود و مربوط به سیستم شما و سیستم خاصی نمیشد و از اینکه شما تجربیاتتون در اختیار بقیه گذاشته اید واقعا سپاسگزارم
                          اما واقعیت اینه که شما تاپیک رو ادامه ندادید تا بشه یک نتیجه گیری کلی از اون به دست آورد .
                          ان شا اله که سیستم سوده و استاندارد خوبی است و بنده هم که کارم تست سیستم های مختلف است
                          شاید این قضیه که یک سیستم ساده برای شما چون با آن کارکرده اید و سود داشته اید ملموس باشه امیر جان ولی برای من نوعی به عنوان یک مبتدی که به این بازار اطمینان ندارم قبول کنید که هضم اون مشکل هست.
                          شما می فرمایید که به این سیستم بعد از سال ها رسیده اید . در حای که پروسه یادگیری اصول و استاندارد ها رو که برای شما هم وجود داشته فراموش کرده اید . پس یعنی شما هم ابتدا تمام اصول رو یاد گرفته اید و در حال حاضر به طور ملکه ذهنی از اونها استفاده می کنید و مولفه های ترید و تحلیل برای شما جا افتاده . می بینید این فرق یک تریدر با سابقه و یک تریدر مبتدی است .
                          به نظر من تریدر مبتدی هم که بخواد با هر سیستم ساده ای کار کنه ابتدا باید اصول رو یاد بگیره . تاکید من بیشتر روی این قضیه هست وگرنه همه می دونیم که سیستم ها تنها یک وسیله هستند .

موفق باشید

نظر

احسان جان اولا که من شاگرد شما و امثال شما هستم و این رو از ته دل میگم ولی من توی همین تاپیک بارها گفتم که مهم سیستم نیست مهم الگوی سیستمه!!! الگویی که اکثر بزرگان از اون بهره میبرند.

این الگو سه مرحله داره.

1- پیدا کردن روند

2- پیدا کردن اشباع در جهت روند. یکی از بزرگترین مشکلات تریدرهای ایرانی همینه که از اندیکاتور انتظار دارن دو طرفه و توی رنج و ترند سیگنال درست بده و این غیر ممکنه. اگر روند شما صعودی است فقط دنبال اشباع های فروش باشید و اگر نزولی است فقط دنبال اشباع های خرید. اگر شما از هر جای چارت نشون دادید که آر اس آی یا هر اسیلاتور دیگه ای در جهت روند اشتباهاتش بیشتر از سیگنال درستش بود من فارکس رو میذارم کنار مگر اینکه اسیلاتورش خیلی داغون باشه.

3- تریگر ورود

مرحله دوم رو که هر اسیلاتوری میتونی انجام بده میمونه مرحله اول و سوم که هر دفعه فرق میکنه و در حال بهینه شدن برای من نوعی است. اگرم توضیحات ادامه پیدا نکرد مثل همیشه از استقبال کم بود بالاخره وقتی شما بازخورد مدنظرتون رو نمیگیرید خود به خود دلسرد میشید.

پ.ن: یه پست زیبا هم استاد یزدی در همین تاپیک در مورد اندیکاتور زدن که باید با طلا نوشتش. خواهشا اون رو هم با دقت مطالعه بفرمایید.

ارادتمند-----------امیر
                            تحلیلهای عددی TwiMm

قشنگتر از صد هزار تحلیل

نظر

نوشته اصلی توسط burix نمایش پست ها
                              با سلام خدمت دوستان
                              نمی خوام جو منفی بدم اما واقعا فکر می کنید توی بازار فارکس سادگی جواب می ده
                              تا اونجایی که من تجربه کردم ساده انگاری این بازار خسارت جبران ناپذیری به وجود می یاره
                              این که ما بخواهیم صرفا با سیگنال یک اندیکاتور ترید کنیم مطمئن باشید توی بازاری که یک کندل 5 دقیقه می تونه 100 پیپ حرکت کنه اصلا جوابگو نیست این واقعیتی هست که باید بپذیریم
                              خیلی ایتم ها هست که یک تریدر باید به اونها توجه خاص داشته باشه اینها به دست نمی یاد جز با تجربه .
                              ببینید نه روش های پیچیده خوبه نه روش های ساده شما باید اصول رو یاد بگیرید باید دیدتون به بازار عمیق بشه
                              توی بازاری که هر روز یک شرایط جدید و خاص داریم یک سیستم چند روز می تونه دووم بیاده .
                              سیستمتون بر مبنایی بذارید که کلیت بازار , تحلیل گرها و تریدرها با اون سیستم همراهی می کنند و به کارش می برن. استاندارد باشه مولفه هاش مشخص باشه . مولتی تایم باشه .
                              .
                              صحبت های اقا احسان را باید با طلا نوشت
                              من با صخبت های شما مواففم
                              احسان جان ا گه چیزی داری که به در د ما بی سواد ها میخوره بسم االه بگو
                              ما اماده ایم
                              (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

خواهش می کنم امیر جان .شما سرورید

متاسفانه همینه که می فرمایید ما توی بحث تحلیل فوق العاده حرفه ای و توی بحث ترید فوق العاده مبتدی هستیم
                                من یک تاپیک ساخته بودم " اتاق ترید آنلاین و شبانه روزی " متاسفانه اصلا کسی به اون نگاه نمی کرد و دیگه هم توش ننوشتم اما کافیه یک تحلیل با 4 تا هارمونیک بذارم 20 تا تشکر می خوره و این جای تاسف داره . اونم توی این فروم

اما در مورد این سیستم شما قسمت 1 که روند هست چند تا سوال به وجود میاد 1- چه تایم فریمی ؟ 2 - بر چه اساسی ؟

در مورد قسمت دوم من به شخصه خیلی با rsi کار نکردم چون ذاتش برای بازار های کالا و فیوچرز که لری ویلیامز توی اون فعال بوده طراحی شده و بازار فارکس کمی متفاوت با این بازارها هست من خودم بیشتر علاقه به macd و cci دارم که البته توی این سیستم شما فکر کنم cci بیشتر شبیه هست البته میگم این سلیقه ای هست .

در مورد قسمت سوم که تریگر هست خودتون در حال حاضر از چی استفاده می برید . بریک اوت ؟ کندل ؟ خط روند ؟ ساپورت رزیستنس ؟؟؟؟؟

ممنون می شم توضیح بفرمایید

نظر

پردازش ...
                                X