اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

روش معاملاتی ptm

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
    در پی تی ام صحبت از تنها چیزی که صحبت نشد همین الگوهای هارمونیک بود
    حالا این پست چه ربطی به این تاپیک داره؟

درسته زیاد روی الگوهای هارمونیک تاکید نشده ٬ اما چند جا اشاره شده آشنایی داشته باشید.

و اما منظور من
    میشه اینو با مووینگهای جادویی تلفیق کرد تا سیگنالهای کاذب ptm ..... بشه؟

و اینکه هدف مهمترم اینه که شناخت الگوها در این اندیکاتور چقدر صحت داره؟

- اصلا قات زدم ولش کنید فقط بگید سیگنالش چقدر اعتبار داره ممنون-

نظر

• سلام

حد نصاب 0.0010 مکدی در روش پشوتن چطوری بدست آمده و اینکه نحوه محاسبه حد نصاب مکدی برای هر جفت ارز چطوریه؟

( لطفا اگه میشه اسکالپ هم توضیح بدید )

نظر

• اگه مکنه atr (30) 1.1324 توضیح بدید .برای بدست آوردن تلورانس روزانه بهترین دوره زمانی چیه؟15 روزه ؟ 30 روزه ؟ 90 روزه ؟ ... ؟

نظر

• دوستان چرا کسی جواب نمیده ؟؟؟

نظر

• با سلام

جواب خیلی از این سوالات با یک سرچ ساده در اینترنت قابلیت دسترسی داره و به نظر من اگر سوالات خودتون رو در تاپیک سوالات عمومی و یا تاپیک های مشابه ذکر کنید شاید زودتر به جواب برسید.

ولی در مورد Average True Range

یکی از ایندیکاتور های تکنیکال هستش برای اندازه گیری میانگین حقیقی نوسانات جفت ارز یا هر ابزار تجاری دیگر. روش محاسبات ان رو هم می تونید در مقالات ارائه شده که با سرچ پیداش می کنید داشته باشید.

اما پریود استفاده بستگی به روش معاملاتی شما و اینکه میخواهید چه استفاده ای از ان داشته باشید و همچنین تایم فریم کاری شما بستگی داره. استفاده از این شاخص برای استاپ لاس و یا تارگت خیلی با هم فرق داشته و اگر بخواهید دامنه حرکتی برای اردر گذاری برای شکست یک ناحیه رو داشته باشید هم داستانی جدا گانه داره.

نبابر این اول باید بدانید که از این ابزار برای چکاری استفاده می کنید تا روش استفاده ان رو هم بتونید راحت تر پیدا کنید.

اما به صورت کلی به نظر من از میانگین چند ای تی ار با پریود ها مختلف مثلا یکساله که میشه تقریبا 264 روزه و شش ماه سه ماه و یک ماه و ده روزه که عدد بدست امده شما از ثبات بیشتری برخورد باشه و وزن پریود های کوچک تر رو بیشتر در نظر بگیرید.

موفق باشید و سربلند
            امضاء

نظر

• نوشته اصلی توسط cmureza نمایش پست ها
              سلام

حد نصاب 0.0010 مکدی در روش پشوتن چطوری بدست آمده و اینکه نحوه محاسبه حد نصاب مکدی برای هر جفت ارز چطوریه؟

( لطفا اگه میشه اسکالپ هم توضیح بدید )
              اینم جواب بدید نور علی نور میشه

ممنون

نظر

اینم جواب بدید نور علی نور میشه

ممنون
                این 0.001 یعنی ده پیپ فاصله موینگهای مکدی و تجربی است و برای هر ارزی متفاوت
                در آموزشها اشاره شده بقیه ارزها چند هستند

نظر

• نوشته اصلی توسط alizali نمایش پست ها
                  این 0.001 یعنی ده پیپ فاصله موینگهای مکدی و تجربی است و برای هر ارزی متفاوت
                  در آموزشها اشاره شده بقیه ارزها چند هستند

در pdf هایی که من دارم فقط برای پوند دلار و یورو دلار این حد نصاب مشخص کرده . برای باقی ارزها گفته خودتون باید بدست بیارید.

اگه ممکنه برای باقی ارزها بگید چیه و اینکه کلا چطور محاصبه میشوند؟!!!

ممنون

نظر

در pdf هایی که من دارم فقط برای پوند دلار و یورو دلار این حد نصاب مشخص کرده . برای باقی ارزها گفته خودتون باید بدست بیارید.

اگه ممکنه برای باقی ارزها بگید چیه و اینکه کلا چطور محاصبه میشوند؟!!!

ممنون

جوابی نیست دوستان؟!!!

نظر

جوابی نیست دوستان؟!!!
                      رضا جان (اگه اسمتون رضا باشه ) سلام...

فکر میکنم شما تازه با این روش اشنا شدی، یکم باهم رک باشیم؟...
                      حقیقت امر اینکه سوالاتی که اینجا پرسیدی اگه بخوایم بنا به درجه اهمیتش ونقشی که در موفقیت در این روش دارن نمره بدیم از ده ، میشه بهشون 2-3 داد... این یعنی اینکه شما اصل موضوع رو رها کردی ووارد حاشیه داستان شدی...
                      اما توصیه من اینه که شما مطالب قسمت مقدماتی و متوسطه این روش رو عمیق و دقیق بخون ، و در 2 روش پی تی ام استاندارد و زودهنگام تا جایی که میتونی اطلاعات از داخل همون پی دی اف ها کسب کن و بعد تمپلتی که من برات گذاشتم دانلود کن و استفاده کن و شروع کن موقعیتهای اصولی که روزانه در چارت میبینی در یک حساب دمو بگیر وتوی همین تاپیک به صورت لایو بزار ، اینطوری عملا وارد گود میشی و از این جو تئوری که که الان داخلش هستی فاصله میگیری،وقتی شما پوزیشنهات رو اینجا بزاری ، بچه ها اشکالات کارت رو میگن و به مرور به موضوع تسلط پیدا میکنی ...

شما در این روش ،فقط به سه تا مووینگ نیاز داری و بس. از این سه تا مووینگ هم فاصله بینشون رو نیاز داری....
                      پس استینات رو بزن بالا و بسم الله...
                      فایل های پیوست شده
                      ویرایش توسط حاج محمد خان جان : https://www.traderha.com/member/6628-حاج-محمد-خان-جان در ساعت 09-24-2013, 08:37 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط حاج محمد خان جان نمایش پست ها
                        رضا جان (اگه اسمتون رضا باشه ) سلام...

فکر میکنم شما تازه با این روش اشنا شدی، یکم باهم رک باشیم؟...
                        حقیقت امر اینکه سوالاتی که اینجا پرسیدی اگه بخوایم بنا به درجه اهمیتش ونقشی که در موفقیت در این روش دارن نمره بدیم از ده ، میشه بهشون 2-3 داد... این یعنی اینکه شما اصل موضوع رو رها کردی ووارد حاشیه داستان شدی...
                        اما توصیه من اینه که شما مطالب قسمت مقدماتی و متوسطه این روش رو عمیق و دقیق بخون ، و در 2 روش پی تی ام استاندارد و زودهنگام تا جایی که میتونی اطلاعات از داخل همون پی دی اف ها کسب کن و بعد تمپلتی که من برات گذاشتم دانلود کن و استفاده کن و شروع کن موقعیتهای اصولی که روزانه در چارت میبینی در یک حساب دمو بگیر وتوی همین تاپیک به صورت لایو بزار ، اینطوری عملا وارد گود میشی و از این جو تئوری که که الان داخلش هستی فاصله میگیری،وقتی شما پوزیشنهات رو اینجا بزاری ، بچه ها اشکالات کارت رو میگن و به مرور به موضوع تسلط پیدا میکنی ...

شما در این روش ،فقط به سه تا مووینگ نیاز داری و بس. از این سه تا مووینگ هم فاصله بینشون رو نیاز داری....
                        پس استینات رو بزن بالا و بسم الله...
                        چشم حتما
                        دست شما درد نکنه. همونطور که حدس زدید جدیدا با این روش آشنا شدم.
                        اگه دقیقا بخواید ، حدود سه ماه با فارکس آشنا شدم و دو سه هفته هست که این روشو پیدا کردم.

راستش به نظرم روش جذابی اومد و انگار تقریبا برای من درستش کردن.

یک هفته ای هست که به ذهنم رسیده علاوه بر سه مووینگ جادویی ، از یک مووینگ با دوره 144 با همون تنظیمات هم بهره ببرم.
                        یک جورایی موقعیتهای کاذبو ..... میکنه.
                        یعنی تا وقتی سه مووینگ واضح 144 قطع نکردن وارد موقعیت خلاف نمیشم حتی اگه سه مووینگ جادویی اجازه بدن.

البته یک چیز هم بگم ، یک چیز این روش اذیتم میکنه.

طبق ptm باید اردر زیر آخرین قله یا دره بزاریم.
                        ولی اینجوری تقریبا 70_80 درصد موقعیت از دست رفته.

نمیشه دقیق تر و سریعتر سیگنال گرفت ؟!!!

با تشکر

( ولی خوب میشد اگه نحوه بدست اوردن حد نصاب مکدی را هم میگفتید)
                        Sent from my ST15i using Tapatalk 2

نظر

• البته یک مشکل بزرگ دیگه هم هست.

درسته که در این روش اصل بر پیش بینی ناپذیر بودن بازار هست و جای جای سخنان استاد پشوتن نکوهش آینده نگری اومده تا جاییکه فرموده اند حتی بابا پشونا کبیر نیز از قیمت یک ثانیه بعد خبر ندارد ، اما !

با این حال یک تارگت محتمل مبنب بر اصولی هرچند سست باید در نظر داشت.
                          اینکه تارگت ثابت 20+50 ثابت الله دادی هم نمیشه!

یک توضیح مفصل هم در این خصوص بدید عالیه.

با تشکر
                          رضا

نظر

• به عنوان آدمی که 8 ساله تو این کارم ..... تا 6 ماه همین سیستمو بی هیچ تغییری انجام بده .... بگو خوب .... تموم ....

موفق باشید
                            یا حق

نظر

• سلام

رضا جان اگه بخوایم پروسه تریدر شدن رو شرح بدیم اینطور میشه که معمولا افراد بعد از ورود به این حرفه حدود یک سالی دور خودشون میچرخن که بفهمن چی به چیه و داستان از چه قراره و چقدر ابزارها و روش های ناکارامد رو تست میکنن و یکسال رو اینطور از دست میدن که البته شاید چون بصورت اکادمیک وارد این حرفه نمیشن این یکسال اتلاف وقت اجتناب ناپذیر باشه ، بعد از اون بایک روش اشنا میشن که در حقیقت بیس روش معاملاتیشون میشه وحدود دو تا چهار سال زمان و تلاش شبانه روزی لازم هست تا به تدریج با اون روش عجین بشن و قلقهای اون روش رو به دست بیارن و در حقیقت از یک سیستم که روزی نوزاد بوده بعد چهار سال یک سیستم به بلوغ رسیده و قابل اتکا بسازن و بعد از این که دیگه خیال تریدر از بابت سیستم معاملاتی راحت شد، حدود یکسال زمان نیاز هست که تریدر بتونه در زمینه مدیریت سرمایه و مسائل روانشناسی، بهترین فرمت کار رو بدست بیاره و در اون دو زمینه هم به پختگی کافی برسه ....

حالا شما شانسی که داشتی این بوده که در همین بدو ورودت با یک سیستم خوب و اصولی اشنا شدی ، پس شاید اون یکسال اول رو دیگه لازم نباشه تلف کنی ، ولی از الان زمانی حدود سه تا چهار سال در نظر بگیر که بتونی این طفلی که در دستت هست رو رشد بدی... نه تنها این سیستم معاملاتی ، بلکه هر روش دیگه ای همین زمان رو نیاز داره ، میدونم خیلی کار سختی هست که از الان تصور کنی تا سه چهار سال از موفقیت انچنانی خبری نیست ، ولی واقعیت داستان همینه و تقریبا شاید راه میانبر انچنانی هم نباشه ، یکی از افتهای کار تریدرها این هست که زیاد از این شاخه به اون شاخه میپرن ،زیاد سیستم معاملاتی عوض میکنن در نتیجه هیچ گاه به نتیجه مطلوبشون نمیرسن، پس از همین اغاز کار بشین با خودت خلوت کن و ببین اگه یک سال و یا دو سال دیگه چه با این سیستم چه با سیستم معاملاتی دیگه که از امروز استارتش رو زدی به موفقیت نرسیدی ، ایا سرخورده هستی و نیاز میبینی یک سیستم جدید رو شروع کنی و یا اینکه با یک روحیه شکست ناپذیر ادامه مسیری که اومدی رو طی میکنی؟ اگر بعد از دو سال تلاش به ظاهر بی ثمر احساس سرخوردگی بهت دست میده به نظر من یکبار دیگه در مورد ورود به دنیای ترید تجدید نظر کن ...

در مورد سوالاتت هم همونطورکه گفتم باید عملا وارد گود بشی ،این روشی که شما پیش کشیدی مثل تاریخ و جغرافی خوندن هست ، در صورتیکه ترید یک سبک مهندسی میطلبه ، یعنی شما مطالعه میکنی ، میای مطالعاتت رو در عمل پیاده میکنی ، به اشکال برمیخوری ، با سعی و خطا و حوصله وتمرین و مطالعه اشکالات رو رفع میکنی ،اینقدر این سیکل رو طی میکنی تا انشالله میفتی توی سیکل موفقیت...

موفق باشی

نظر

• نوشته اصلی توسط حاج محمد خان جان نمایش پست ها
                                سلام

رضا جان اگه بخوایم پروسه تریدر شدن رو شرح بدیم اینطور میشه که معمولا افراد بعد از ورود به این حرفه حدود یک سالی دور خودشون میچرخن که بفهمن چی به چیه و داستان از چه قراره و چقدر ابزارها و روش های ناکارامد رو تست میکنن و یکسال رو اینطور از دست میدن که البته شاید چون بصورت اکادمیک وارد این حرفه نمیشن این یکسال اتلاف وقت اجتناب ناپذیر باشه ، بعد از اون بایک روش اشنا میشن که در حقیقت بیس روش معاملاتیشون میشه وحدود دو تا چهار سال زمان و تلاش شبانه روزی لازم هست تا به تدریج با اون روش عجین بشن و قلقهای اون روش رو به دست بیارن و در حقیقت از یک سیستم که روزی نوزاد بوده بعد چهار سال یک سیستم به بلوغ رسیده و قابل اتکا بسازن و بعد از این که دیگه خیال تریدر از بابت سیستم معاملاتی راحت شد، حدود یکسال زمان نیاز هست که تریدر بتونه در زمینه مدیریت سرمایه و مسائل روانشناسی، بهترین فرمت کار رو بدست بیاره و در اون دو زمینه هم به پختگی کافی برسه ....

حالا شما شانسی که داشتی این بوده که در همین بدو ورودت با یک سیستم خوب و اصولی اشنا شدی ، پس شاید اون یکسال اول رو دیگه لازم نباشه تلف کنی ، ولی از الان زمانی حدود سه تا چهار سال در نظر بگیر که بتونی این طفلی که در دستت هست رو رشد بدی... نه تنها این سیستم معاملاتی ، بلکه هر روش دیگه ای همین زمان رو نیاز داره ، میدونم خیلی کار سختی هست که از الان تصور کنی تا سه چهار سال از موفقیت انچنانی خبری نیست ، ولی واقعیت داستان همینه و تقریبا شاید راه میانبر انچنانی هم نباشه ، یکی از افتهای کار تریدرها این هست که زیاد از این شاخه به اون شاخه میپرن ،زیاد سیستم معاملاتی عوض میکنن در نتیجه هیچ گاه به نتیجه مطلوبشون نمیرسن، پس از همین اغاز کار بشین با خودت خلوت کن و ببین اگه یک سال و یا دو سال دیگه چه با این سیستم چه با سیستم معاملاتی دیگه که از امروز استارتش رو زدی به موفقیت نرسیدی ، ایا سرخورده هستی و نیاز میبینی یک سیستم جدید رو شروع کنی و یا اینکه با یک روحیه شکست ناپذیر ادامه مسیری که اومدی رو طی میکنی؟ اگر بعد از دو سال تلاش به ظاهر بی ثمر احساس سرخوردگی بهت دست میده به نظر من یکبار دیگه در مورد ورود به دنیای ترید تجدید نظر کن ...

در مورد سوالاتت هم همونطورکه گفتم باید عملا وارد گود بشی ،این روشی که شما پیش کشیدی مثل تاریخ و جغرافی خوندن هست ، در صورتیکه ترید یک سبک مهندسی میطلبه ، یعنی شما مطالعه میکنی ، میای مطالعاتت رو در عمل پیاده میکنی ، به اشکال برمیخوری ، با سعی و خطا و حوصله وتمرین و مطالعه اشکالات رو رفع میکنی ،اینقدر این سیکل رو طی میکنی تا انشالله میفتی توی سیکل موفقیت...

موفق باشی
                                در این روش اینکه نمیشه حتی یک تارگت محتمل معرفی کرد ،
                                نقص بزرگی نیست؟

در جای جای این روش بحث ورود نکردن به بازار هست
                                اما حتی یک جا هم نگفته چطور باید تارگتو مشخص کرد.

من اداعایی ندارم
                                اما تا جایی که خوندم در مدریت سرمایه؛ ریسک به ریووارد باید حداقل یک به بالا باشه
                                اما در ptm از اول تا آخر میگه اگه چنین شد اگه چنان شد وارد نمیشید
                                حالا هم که همه شرایط بر وفق مراد بود، هیچ حرفی از نحوه بدست آوردن تارگت نمیزنه

پس چطور ریسک به ریواردو محاسبه کنیم ؟

در انتها دوباره خواهش میکنم نحوه محاسبه حد نصاب مکدی هر جفت ارز بیان کنید

با تشکر
                                رضا

نظر

پردازش ...
                                X