اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط moheb نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما و دوستان
    حقیر در تایم یکساعته موینگ 100 و 200 دارم که شکست انها تغییر و یا اصلاح روند را اعلام میکند
    در تایم 15 دقیقه دو موینگ 34 و 21 که ارایش نزولی یا صعودی انها بشرطی که مکدی تغییر فاز هم جهت ارایش داده باشد اعلام گرفتن پوزیشن را میدهد
    امیدوارم موثر باشد

با سلام وتشکراز لطف جنابعالی در پاسخ بنده
    جناب محب باعرض پوزش در مورد نتظیمات مووینگ های 21و34 ایا بر روی symple ویا exponential تنظیم شده اند وهمچنین آیا برروی (HL/2) یا(HLC/3) ویا (HLCC/4) آیاتنظیم کرده اید ؟در مورد این موضوعات نیز به طور کامل توضیح بفرمایید.با تشکر.

نظر

• نوشته اصلی توسط ttttt نمایش پست ها
      با سلام وتشکراز لطف جنابعالی در پاسخ بنده
      جناب محب باعرض پوزش در مورد نتظیمات مووینگ های 21و34 ایا بر روی symple ویا exponential تنظیم شده اند وهمچنین آیا برروی (HL/2) یا(HLC/3) ویا (HLCC/4) آیاتنظیم کرده اید ؟در مورد این موضوعات نیز به طور کامل توضیح بفرمایید.با تشکر.
      با سلام مجدد
      دوست عزیز من از سیتینگ سیمپل و کلوز استفاده میکنم. توجه داشته باشید کراس این موینگها در صورتی که با شکست یک خمایت یا مقاومت و بودن مکدی در فاز موافق باشدبسیار مفید میباشد.
      برای رسیدن به هدف به صبر احتیاج دارید تا شانس

نظر

• باسلام خدمت استاد یزدی ارجمند
        حقیر حد.د 2 ماهه که از ترکیب زیگزاگ و پیوت استفاده میکنم.حقیقتا به میزان روش های قبلی خود سود نمیکنم اما از طرفی هم خیلی کمتر زمان مرا میگیرد و همچنین استرس کمتری هم دارد و از بسیاری تحلیل های پیچیده و خط خطوط های سردر گم کننده راحتم کرده است.
        انچه برایم عجیب است سود گرفتن به این سادگی و تنها با استفاه از زیگزاگ و پیوت است.به نظر شما این می تواند روشی مفید باشد یا با سودی 2 ماهه نمیتوان نتیجه گیری کرد
        باتشکر از حسن توجه شما

نظر

• با سلام خدمت استاد یزدی گرامی
          لطفا راهنمایی بفرمایید
          در تصویر زیز ما در حدودآ 4ماه قبل یک حرکت صعودی داشته ایم که قیمت در طی این 4ماه با زدن زیگهای متعدد موفق به شکست کف ان نشده است . سوال اینجاست که ایا برای تحلیل این عدم موفقیت را میتوان بعنوان اصلاح در نطر گرفت و با شکست خط مقاومت امید به صعود داشت یا اینکه میبایست ان صعود را نادیده گرفت و بدنبال حرکتهای این 4 ماه که نزولی بوده را گرفت.
          با تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط amin110 نمایش پست ها
            باسلام خدمت استاد یزدی ارجمند
            حقیر حد.د 2 ماهه که از ترکیب زیگزاگ و پیوت استفاده میکنم.حقیقتا به میزان روش های قبلی خود سود نمیکنم اما از طرفی هم خیلی کمتر زمان مرا میگیرد و همچنین استرس کمتری هم دارد و از بسیاری تحلیل های پیچیده و خط خطوط های سردر گم کننده راحتم کرده است.
            انچه برایم عجیب است سود گرفتن به این سادگی و تنها با استفاه از زیگزاگ و پیوت است.به نظر شما این می تواند روشی مفید باشد یا با سودی 2 ماهه نمیتوان نتیجه گیری کرد
            باتشکر از حسن توجه شما
            سلام و درود
            جناب امین عزیز به شخصه اعتقاد دارم که دنیای تریدری باید فارق از استرس و ترس صورت گیرد تا در این مسیر با تلفیق تجربیات بتوان به یک بازدهی مستمر دست پیدا کرد . مسلما" روشی که شما با استفاده از زیگ زاگ در طی دو ماه گذشته استفاده نمودید میتواند آزمون و خطاهای زیادی را در بر داشته باشد . و اعتقاد دارم که اگر کسی در هر روشی استمرار داشته باشد و با شخصی سازی هر سیستمی و آشنایی به ریزه کاری ها قادر خواهد بود تا به بازدهی بیشتری دست یابد . و اینکه من بخواهم اظهار نظر کنم که این روش میتواند مفید باشد یا خیر کار درستی نیست بلکه اگر کسانیکه مدتی با این روش کار کرده باشند باید صاحبنظر باشند . امیدوارم به بازدهی مناسبی دست یابید .

نوشته اصلی توسط moheb نمایش پست ها
            با سلام خدمت استاد یزدی گرامی
            لطفا راهنمایی بفرمایید
            در تصویر زیز ما در حدودآ 4ماه قبل یک حرکت صعودی داشته ایم که قیمت در طی این 4ماه با زدن زیگهای متعدد موفق به شکست کف ان نشده است . سوال اینجاست که ایا برای تحلیل این عدم موفقیت را میتوان بعنوان اصلاح در نطر گرفت و با شکست خط مقاومت امید به صعود داشت یا اینکه میبایست ان صعود را نادیده گرفت و بدنبال حرکتهای این 4 ماه که نزولی بوده را گرفت.
            با تشکر
            سلام و درود
            جناب محب عزیز اصولا" در دنیای تحلیل گری می طلبه چنانچه مسیر تحلیل در تایم فریمی سخت و پیچیده گردید برای دید بهتر به تایم فریم بالاتر شیفت نمود و با تعیین ماژور ها مسیر اصلی را بتوان شناسایی نمود . تصویر شما حاکی از این است که قیمت پس از صعودی که انجام داده به مسیر نزولی بلند مدت خود برگشته و در طی 4 ماه با زدن سقف های پاینتر و کف های پاینتر این موضوع را تثبیت نموده و همینطور اگر ماهیت امواج صعودی به نزولی را مورد بررسی قرار دهید متوجه میشوید که صعود ها کند و فرسایشی در این 4 ماه انجام شده و بر عکس نزول ها خیلی تند و شارپ صورت گرفته . یعنی نشان از آن دارد که فروشندگان مترصد فرصت برای ورود به معامله های فروش می باشند تا خرید و حاکی از قدرت فروشندگان دارد . در مورد شکست خط روند چنانچه صورت پذیرد یا توجه داشت که آیا این شکست میتواند دلایل موجهی دال بر تغییر روند داشته باشد و یا اینکه فریبی بیش از طرف مارکت میکر ها میتواند باشد .

توجه داشته باشید روند های بلند مدت هیچ وقت به سادگی یک کندل و یک موج تغییر نمیکنند مگر اینکه حتما" حتما" دلایل فاندامنتالی قوی تغییر روند را حمایت کنند . در غیر اینصورت تمام تغییر روندها تایم های پاینتر به منزله اصلاح محسوب میشوند .که برای شورت تریدر ها میتواند حاکی از یک روند باشد .اما برای میان و مدتی و بلند مدت فقط یک اصلاح محسوب میشود .

موفق باشید
            ویرایش توسط shyazdi : https://www.traderha.com/member/2792-shyazdi در ساعت 01-25-2015, 01:18 PM
            آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
            گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
            آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
            پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
            پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
            پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• با سلام خدمت استاد یزدی و دوستان
              درتایم 4 ساعته رسیدن قیمت به فیبوی 78 و 61.8% را داریم که میتواند با همپوشانی با خط مقاومت نقطه برگشت قیمت باشد.

درتایم یکساعته بدنبال سطحی هستیم که بتوانیم از صحت تحلیل نزولی اطمینان پیدا کنیم . بهترین سطح بعد از شکست اولین کف میباشد

و در نهایت میتوانیم با کمی ریسک در تایم 15 دقیقه در صورت شکست خط حمایت و داشتن مووینگها در چهت نزول و بودن مکدی در فاز منفی اقدام به ورود کرد.....در اینصورت اگر تحلیل کلی درست باشد که سود بیشتر خواهیم کرد و در صورت ناتمام بودن زمان بازگشت یا نادرست بودن تحلیل میتوان یا بدون ضرر و یا با زیان اندک خارچ شد.

در ضمن از استاد یزدی بخاطر مطالبشان تشکر میکنم و بدون اغراق عرض میکنم که هر خط ار اموزششان دری تازه برویم میگشاید
              ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 01-26-2015, 12:01 PM دلیل: درج تصویر پلتفرم متفرقه

نظر

با سلام مجدد
                دوست عزیز من از سیتینگ سیمپل و کلوز استفاده میکنم. توجه داشته باشید کراس این موینگها در صورتی که با شکست یک خمایت یا مقاومت و بودن مکدی در فاز موافق باشدبسیار مفید میباشد.

باعرض سلام واحترام خدمت تمامی اساتید و بزرگواران

جناب محب عزیز با سلام خدمت شما وتشکر از بابت پاسخ سوال بنده

ولی بنده مشکلی دارم در مووینگ های تایم 15.همان طور که شما ستینگ ها را فرمودین بنده انجام دادم ولی باتوجه به عکس های شما و تطابق مووینگ ها باعکس شما متاسفانه بنده فکر میکنم خیلی باهم فرق دارند در صورت امکان از شما خواهش میکنم یکبار دیگر دوره و ستینگ مووینگ های تایم 15 را بفرمایین .با نهایت تشکر از پاسخ جنابعالی

بنده همچنین در عکس تفاوت مووینگ های عکس شما وهمچنین مویینگ هایی که فرمودین را اندخته ام .ممنون
                http://pcmupload.traderha.com/uploa...2254056171.jpg

واین عکس هم مووینگ های که ستینگ را فرمودین ولی باهم تفاوت دارند.
                http://pcmupload.traderha.com/uploa...2257154331.png

نظر

• [QUOTE=ttttt;155933]باعرض سلام واحترام خدمت تمامی اساتید و بزرگواران

جناب محب عزیز با سلام خدمت شما وتشکر از بابت پاسخ سوال بنده

ولی بنده مشکلی دارم در مووینگ های تایم 15.همان طور که شما ستینگ ها را فرمودین بنده انجام دادم ولی باتوجه به عکس های شما و تطابق مووینگ ها باعکس شما متاسفانه بنده فکر میکنم خیلی باهم فرق دارند در صورت امکان از شما خواهش میکنم یکبار دیگر دوره و ستینگ مووینگ های تایم 15 را بفرمایین .با نهایت تشکر از پاسخ جنابعالی

با سلام
                  دوست گرامی ستینگ 34 و 21 یقینآ میتواند در تایم 15 مورد اعتبار باشد و وقتی کراس صورت میگیرد با توجه به تحلیل تایم بالاتر بیشتر قابل اعتماد است
                  اما
                  در صورتی که شما میخواهید در تایم 15 دقیقه ترید کنید و امادگی برگشت قیمت را دارید .با توجه به شکست یک سطح(کف یا سقف و یا شکست حمایت و مقاومت) و بودن مکدی در فاز موافق (بسیار مهم) میتوانید از تنطیم 21 و 13 با همان تنطیمات استفاده کنید

از دوستان بخاطر کرفتن وقتشان پوزش میخواهم

ویرایش توسط moheb : https://www.traderha.com/member/10017-moheb در ساعت 01-26-2015, 01:22 PM

نظر

• سلام خدمت استاد یزدی

سوالی از خدمت شما داشتم به نظر استاد در رابطه با اشباع زیگ ها پیووت های بر اساس دیلی یا ...در چه تایمی اعتبار دارند ؟ منظور برای پیووت دیلی یا هفتگی یا ماهیانه بر اساس،تجربیات شما تایم فریم خاصی مد نظر می باشد ؟ مثلا پیووت دیلی در تایم فریم های کوچکتر از یک ساعت ؟ در صورت امکان توضیح بدهید .

با تشکر از استاد

نظر

• سلام
                      جناب محب شما چه مدت هست از زیگزاگ استفاده میکنید ؟ در تحلیل هایتان از پیووت ها استفاده میکنید ؟

با تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط ali.h110 نمایش پست ها
                        سلام
                        جناب محب شما چه مدت هست از زیگزاگ استفاده میکنید ؟ در تحلیل هایتان از پیووت ها استفاده میکنید ؟

با تشکر
                        باسلام
                        حقیقتش اولین تاپیکی که من دیدم همین زیگزاگ بود ولی نتوانستم ان را درک کنم و بعد از چند مدت بسراغ دیگر روشها رفتم ولی موفق نشدم .و مچدد بسراغ همین زیگها برگشتم و با توجه به خواندن کلیه نوشته های استاد یزدی اینبار توانستم در حد خودم از زیگها درک کنم .به طوری که در حال حاضر چارت بدون زیگ انهم در سه تایم را نمیتوانم ببینم.درحال حاضر با استفاده از همین زیگها در تایم پایین ترید میکنم و خوشبختانه موفق هستم.
                        پیوتها اگر با اعداد فیبو همپوشانی داشته باشد میتواند دلیلی برای اشباح زیگ باشد. حال که در مورد پیوتها ضحبت بمیان امد میخواهم یک تجربه را خدمت دوستان عرض کنم .البته این تجربه توسط خودم و با چک کردن چارت بمدت زیاد بدست امده است .
                        توچه داشته باشید که اول هفته در اکثر ارزها حدودا80 درصد قیمت بطرف پیوت هفته یعنی پیوت اصلی را لمس میکند. این میتواند یک سیگنال خوب باشد در جهت روند. بسیار ساده است میتوانید ان را بررسی کنید.
                        موفق باشید
                        ویرایش توسط moheb : https://www.traderha.com/member/10017-moheb در ساعت 02-11-2015, 12:43 AM

نظر

باسلام
                          حقیقتش اولین تاپیکی که من دیدم همین زیگزاگ بود ولی نتوانستم ان را درک کنم و بعد از چند مدت بسراغ دیگر روشها رفتم ولی موفق نشدم .و مچدد بسراغ همین زیگها برگشتم و با توجه به خواندن کلیه نوشته های استاد یزدی اینبار توانستم در حد خودم از زیگها درک کنم .به طوری که در حال حاضر چارت بدون زیگ انهم در سه تایم را نمیتوانم ببینم.درحال حاضر با استفاده از همین زیگها در تایم پایین ترید میکنم و خوشبختانه موفق هستم.
                          پیوتها اگر با اعداد فیبو همپوشانی داشته باشد میتواند دلیلی برای اشباح زیگ باشد. حال که در مورد پیوتها ضحبت بمیان امد میخواهم یک تجربه را خدمت دوستان عرض کنم .البته این تجربه توسط خودم و با چک کردن چارت بمدت زیاد بدست امده است .
                          توچه داشته باشید که اول هفته در اکثر ارزها حدودا80 درصد قیمت بطرف پیوت هفته یعنی پیوت اصلی را لمس میکند. این میتواند یک سیگنال خوب باشد در جهت روند. بسیار ساده است میتوانید ان را بررسی کنید.
                          موفق باشید
                          شما از هر سه پیووت در تایم تریدتون استفاده میکنید منظور دیلی ، هفتگی ، ماهیانه هستش ؟ یا در تایم پایین بیشنر به پیووت دیلی توجه دارید ؟

نظر

• نوشته اصلی توسط ali.h110 نمایش پست ها
                            شما از هر سه پیووت در تایم تریدتون استفاده میکنید منظور دیلی ، هفتگی ، ماهیانه هستش ؟ یا در تایم پایین بیشنر به پیووت دیلی توجه دارید ؟
                            با سلام مجدد
                            دوست عزیز پیوتها به نسبت تایمشان دارای قدرت هستند.فرقی نمیکند در چه تایمی ترید میکنید. وقتی مثلا به پیوت هفتگی میرسید.به احتمال زیاد قیمت به ان عکس العمل نشان میدهد و این فرقی ندارد که شما در چه تایمی باشید.ولی اگر شما در تایم پایین ترید کنید یقینا وقتی قیمت یک پیوت روزانه را بشکند و موفق به عبور از ان گردد احتمال اینکه بتواند تا پیوت بعدی(در صورتی که شرایط مناسب باشد) برود زیاد است .این فاصله در تایم پایین میتواند تارگت شما باشد .در حالی که ترید در تایم بالا با تارگتهای بزرگتر همراه است و شما انتظار رسیدن به پیوتهای هفتگی و ماهانه را دارید.
                            امیدوارم توانسته باشم مطلب را با سواد اندکم برسانم.از استاد یزدی عزیز پوزش میطلبم.در صورت اشتباه بودن مطالب گوشزد بفرمایند بسیار خوشحال میشوم

نظر

• سلام به همه دوستان علی الخصوص جناب یزدی
                              یک نکته ای رو که من تازه متوجه شدم اینه که اصل تغییر روند (یعنی زدن کف یا سقف زیگ قبلی توسط زیگ جدید) در زمانی که در انتهای اصلاح در تایم بالاتر باشیم معمولا اتفاق نمی افته. و به نظر من دلیل نقض یا فیل شدن این اصل به همین دلیل باشه.
                              جناب یزدی لطفا در این مورد اظهار نظر بفرمایید که آیا این موضوع در آموزشها بوده و من متوجه نشدم و هم اینکه میتونه این موضوع درست باشه یا نه؟

و نکته ای رو که من نمی تونم خوب درک کنم اینه که معنی تغییر روند بعد از زده شدن کف یا سقف زیگ قبلی توسط زیگ جدید چیست؟ یعنی زمانی که این اتفاق می افته باید منتظر زدن زیگهای متوالی در تایم بالاتر باشیم یا نه؟
                              با تشکر از جناب یزدی

نظر

• نوشته اصلی توسط Ghoghnoosepars نمایش پست ها
                                سلام به همه دوستان علی الخصوص جناب یزدی
                                یک نکته ای رو که من تازه متوجه شدم اینه که اصل تغییر روند (یعنی زدن کف یا سقف زیگ قبلی توسط زیگ جدید) در زمانی که در انتهای اصلاح در تایم بالاتر باشیم معمولا اتفاق نمی افته. و به نظر من دلیل نقض یا فیل شدن این اصل به همین دلیل باشه.
                                جناب یزدی لطفا در این مورد اظهار نظر بفرمایید که آیا این موضوع در آموزشها بوده و من متوجه نشدم و هم اینکه میتونه این موضوع درست باشه یا نه؟

و نکته ای رو که من نمی تونم خوب درک کنم اینه که معنی تغییر روند بعد از زده شدن کف یا سقف زیگ قبلی توسط زیگ جدید چیست؟ یعنی زمانی که این اتفاق می افته باید منتظر زدن زیگهای متوالی در تایم بالاتر باشیم یا نه؟
                                با تشکر از جناب یزدی
                                سلام و درود

پیشنهاد میکنم مطالب را یک بار دیگر مرور کنید مخصوصا" پست شماره 12 رو مطلب قسمتی از پست 12

برای اینکه بتوانیم تشخیص دهیم که این زیگ ایجاد شده ترند است و یا کارکشن ابتدا به یک تایم فریم پاینتر رفته در حرکتهای صعودی اجازه میدهیم تا اولین زیگ برگشتی ایجاد گردد در صورتی که زیگ ایجاد شده پایین تر از زیگ قبلی خود کف ایجاد نماید یعنی اینکه زیگ صعودی تایم بالاتر ما به اتمام رسیده و وارد یک موج نزولی خواهیم شد و در ترند های نزولی اجازه میدهیم تا یک سقف اولین زیگ تایم پایین تر ایجاد گردد چنانچه بالاتر از زیگ قبلی بود یعنی ترند نزولی تایم بالاتر ما پایان یافته و وارد یک موج صعودی گشتیم .
                                در صورتی که اولین زیگ برگشتی موفق به شکست کف و یا سقف قبلی خود نگردد یعنی اینکه زیگ تایم فریم بالاتر ما در یک روند کارکشن و یا اصلاحی قرار دارد و روند بعد از تکمیل اصلاح خود به روند قبلی خود باز میگردد .

آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
                                گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
                                آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
                                پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
                                پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
                                پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

پردازش ...
                                X