اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

استراتژِی معاملات با زیگ زاگ

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• با سلام به همه ی دوستان عزیز و آقای سعید یزدی گل !
    من چند وقتی هست پست های شما را در استراتژی زیگ زاگ ،با دقت کامل مطالعه می کنم .بنابراین برای پرهیز از هر گونه قضاوت احتمالی نابجا(بدلیل عدم آشنایی کافی از این استراتژی) و آشنایی بیشتر و بهتر،از حضورتان سوالی دارم که استدعا دارم پس از بررسی ،پاسخ دهید.قبلا از همکاری صمیمانه ی شما و همه ی دوستانی که احتمالا محبت کرده و پاسخ می دهندسپاسگزارم.
    در تصویر ارز فرانک به ین را می بینیم که 3زیگزاگ به رنگهای سبز(زیگزاگ ماهانه) صورتی (زیگ زاگ هفته ایی) و قرمز (زیگ زاگ دیلی) در آن به تصویر کشیده شده است.زیگ ماهانه پایانش را با زیگ هفته ایی اعلام کرده است و زیگ هفته ایی پایانش را با دیلی! نتیجه تا اینجا:در زیگ ماهانه،5 موج صعودی به پایان رسیده و نیاز به 3 موج (زیگ ) اصلاحی دارد(حتی در صورت ادامه ی روند صعودی!) پس نزول داریم! + آخرین زیگ ماهانه با5 زیگ هفته ایی ،اشباع این موج را تایید می کند!(چون بفرموده ی شما زیگهای مفرد تایم پایین نشانه ی اشباع زیگهای تایم بالاترند)! +آخرین زیگ هفته ایی با یک زیگ روزانه تشکیل شده است و صعودشان با هم بوده است!حال باید یفهمیم که موج صعودی روزانه که با هفتگی یکی شده است آیا اشباع شده است یا ادامه دارد؟تا در صورت اشباع منتظر تشکیل زیگ نزولی در روزانه شویم؟! که برای اینکار(همین روش را در تایمهای دیلی +اچ4+اچ1 انجام دادم و اشباع زیگ صعودی روزانه توسط تایمهای پایین تر تایید گردید!حال سوال اینجاست آیا اصلا مطابق با آموزشهای شما ،نوشته هام و ارزیابی ها به این شکل صحیح می باشد؟! اگر جواب مثبت است الان تایم روزانه زیگ 2 که نزولی است را می تواندبه پایان برساند و با زیگ صعودی 3 موجب ارتقاء موجهای ماهانه و هفتگی شود؟!

فایل های پیوست شده

نظر

• باسلام
      و با اجازه استاد یزدی تصویر ارزهایی که بنطرم طبق استراتژی ایشان میباشد را میگزارم امیدوارم که فرصتی داشته باشند که با گوشه چشمی در صورت نیاز این شاگردان را راهنمایی کنند.
      دوستان حقیر مبتدی هستم و منظور از گذاشتن این موقعیتها تنها بهانه ای برای کسب فیض از راهنماییی ها استاد میباشد

با توجه به حرکت نزولی ارز انتطار میرود که قیمت تنها بتواند تا 78 درصد فیبو که با مستطیل ابی نمایش داده شده است بالا برود و فرصتی باشد برای سل گرفتن. که در صورت یافتن تریگر سل میتوان وارد شد
      درضمن بدلیل عدم قدرت برای بالا رفتن که توسط چندین زیگ موفق به صعود نشده امکان اینکه نزول رودتر شکل بگیرد هم هست ( شکست خط حمایت میتواندتریگر ورود باشد)
      برای رسیدن به هدف به صبر احتیاج دارید تا شانس

نظر

• نوشته اصلی توسط superstar نمایش پست ها
        با سلام به همه ی دوستان عزیز و آقای سعید یزدی گل !
        من چند وقتی هست پست های شما را در استراتژی زیگ زاگ ،با دقت کامل مطالعه می کنم .بنابراین برای پرهیز از هر گونه قضاوت احتمالی نابجا(بدلیل عدم آشنایی کافی از این استراتژی) و آشنایی بیشتر و بهتر،از حضورتان سوالی دارم که استدعا دارم پس از بررسی ،پاسخ دهید.قبلا از همکاری صمیمانه ی شما و همه ی دوستانی که احتمالا محبت کرده و پاسخ می دهندسپاسگزارم.
        در تصویر ارز فرانک به ین را می بینیم که 3زیگزاگ به رنگهای سبز(زیگزاگ ماهانه) صورتی (زیگ زاگ هفته ایی) و قرمز (زیگ زاگ دیلی) در آن به تصویر کشیده شده است.زیگ ماهانه پایانش را با زیگ هفته ایی اعلام کرده است و زیگ هفته ایی پایانش را با دیلی! نتیجه تا اینجا:در زیگ ماهانه،5 موج صعودی به پایان رسیده و نیاز به 3 موج (زیگ ) اصلاحی دارد(حتی در صورت ادامه ی روند صعودی!) پس نزول داریم! + آخرین زیگ ماهانه با5 زیگ هفته ایی ،اشباع این موج را تایید می کند!(چون بفرموده ی شما زیگهای مفرد تایم پایین نشانه ی اشباع زیگهای تایم بالاترند)! +آخرین زیگ هفته ایی با یک زیگ روزانه تشکیل شده است و صعودشان با هم بوده است!حال باید یفهمیم که موج صعودی روزانه که با هفتگی یکی شده است آیا اشباع شده است یا ادامه دارد؟تا در صورت اشباع منتظر تشکیل زیگ نزولی در روزانه شویم؟! که برای اینکار(همین روش را در تایمهای دیلی +اچ4+اچ1 انجام دادم و اشباع زیگ صعودی روزانه توسط تایمهای پایین تر تایید گردید!حال سوال اینجاست آیا اصلا مطابق با آموزشهای شما ،نوشته هام و ارزیابی ها به این شکل صحیح می باشد؟! اگر جواب مثبت است الان تایم روزانه زیگ 2 که نزولی است را می تواندبه پایان برساند و با زیگ صعودی 3 موجب ارتقاء موجهای ماهانه و هفتگی شود؟!

سلام و درود

ما تا زمانی که در تایم فریم بالا کف زیگ قبلی شکسته نشود بنا را بر اتمام روند نمیتوانیم قرار دهیم اما همانطور که در پستهای گذشته هم عرض کردم مسیر حرکت اصلاح در تایم بالا برای تایم های پاینتر میتواند یک روند محسوب شود .
        در شکل زیر همانطور که می بینید در تایم دیلی زیگ اصلاحی آغاز شده اما هنوز دلیلی برای تغییر روند نمیتواند باشد چرا که ممکنه با یک زیگ اصلاحی مجددا" موفق به شکست سقف قبلی خود گردد .
        اما در تایم چهارساعته ملاحظه میکنید که روند نزولی شکل گرفته چرا که زیگ اول موفق به شکست کف گردیده و زیگ دوم هم نتوانسته از سقف قبلی خود عبور کند لذا به ما این نوید را میدهد که با هر زیگ صعودی تایم چهارساعته میتوان وارد یک پوزیشن فروش شد اما این نزول تا کی میتواند معتبر باشد نگاهی به تایم یک ساعته میکنیم . تا زمانیکه سقف زیگ قبل توسط زیگ اول شکسته نشود و زیگ دوم موفق به شکست نشود لذا این نزول معتبر می باشد .
        توجه داشته باشید که ما هدفمان الغا نظر خود به بازار نیست بلکه همراه شدن با بازار می باشد و تا زمانیکه نشانه هایی از تغییرات هویدا نشود دلایل خود را دلیل بر تصمیم گیری نمیکنیم .
        خیلی ساده نگاه کنید در تایم دیلی و ماهانه روند کماکان صعودی است اما نشانه های اصلاح ظاهر شده . در تایم چهارساعته روندی شکل گرفته که میتوان باهاش همراه شد در صعود ها وارد سل شد . تا زمانیکه تایم یک ساعته نشانه های معتبر صعود را وارد بازار نماید .
        موفق باشید
        آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))
        گر بر سر نفس خود امیری مردی / گر بر دگری خرده نگیری مردی
        آن دانش که ز لطف خود بر تو داد / گر بر دگری دریغ نکردی مردی
        پی دی اف زیگ زاگ : دانلود
        پی دی اف شبانه : دانلود

پاور پوینت پترن 123 : دانلود
        پرسش و پاسخ تحلیل ها: تاپیک پرسش و پاسخ آنجمن تحلیلهای یزدی

نظر

• ضمن تشکر بابت پاسختون و به اشتراک گذاری دانسته هاتون
          میخواستم لطف کنید اگه امکانش هست اندیکاتور زیگ زاگ کانال رو واسم آپ کنید (همون نسخه ای که الان روی متا ی خودتون کار میکنه) چون اندیکاتور و تمپلتی که لینکش رو در پی دی اف دادین روی متا کار نکرد یعنی بعد از کپی توی پوشه ی اندیکاتور ها به لیست اندیکاتورهای کاستوم متا اضافه نمیشه!

نظر

• نوشته اصلی توسط ali-s نمایش پست ها
            ضمن تشکر بابت پاسختون و به اشتراک گذاری دانسته هاتون
            میخواستم لطف کنید اگه امکانش هست اندیکاتور زیگ زاگ کانال رو واسم آپ کنید (همون نسخه ای که الان روی متا ی خودتون کار میکنه) چون اندیکاتور و تمپلتی که لینکش رو در پی دی اف دادین روی متا کار نکرد یعنی بعد از کپی توی پوشه ی اندیکاتور ها به لیست اندیکاتورهای کاستوم متا اضافه نمیشه!
            سلام و درود

اینیدیکاتور را میتوانید از پست 205 دانلود نمایید . در ضمن یک توضیح بدم برای دوستانی که از پی دی اف استفاده میکنند پی دی اف چون قدیمی است بسیاری از مطالبی که تاپیک افزوده شده در پی دی اف نمی باشد که دانستن آنها میتواند بسیار مفید باشد .

موفق باشید
            آنکس که بینای عیب خویش باشد و چشمان خویش را برای عیب دیگران بکار نیندازد , خردمند ترین مردم است (حضرت امیر(ع))

نظر

• با سلام خدمت عزیزان
              و با توجه به مشخص شدن اصلاح نزولی در تایم 4ساعته( زیگ قرمز) میتوان در منطقه مشخص شده با مشاهده تریگر سل وارد شد.

ویرایش توسط moheb : https://www.traderha.com/member/10017-moheb در ساعت 12-22-2014, 12:10 AM

نظر

• خسته نباشید
                با توجه به تعداد زیگهای تشکیل شده هفت است به احتمال زیاد در همان نقطه که اشاره شده برگردد خیلی زیاد است.

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                  سلام و درود

ما تا زمانی که در تایم فریم بالا کف زیگ قبلی شکسته نشود بنا را بر اتمام روند نمیتوانیم قرار دهیم اما همانطور که در پستهای گذشته هم عرض کردم مسیر حرکت اصلاح در تایم بالا برای تایم های پاینتر میتواند یک روند محسوب شود .
                  در شکل زیر همانطور که می بینید در تایم دیلی زیگ اصلاحی آغاز شده اما هنوز دلیلی برای تغییر روند نمیتواند باشد چرا که ممکنه با یک زیگ اصلاحی مجددا" موفق به شکست سقف قبلی خود گردد .
                  اما در تایم چهارساعته ملاحظه میکنید که روند نزولی شکل گرفته چرا که زیگ اول موفق به شکست کف گردیده و زیگ دوم هم نتوانسته از سقف قبلی خود عبور کند لذا به ما این نوید را میدهد که با هر زیگ صعودی تایم چهارساعته میتوان وارد یک پوزیشن فروش شد اما این نزول تا کی میتواند معتبر باشد نگاهی به تایم یک ساعته میکنیم . تا زمانیکه سقف زیگ قبل توسط زیگ اول شکسته نشود و زیگ دوم موفق به شکست نشود لذا این نزول معتبر می باشد .
                  توجه داشته باشید که ما هدفمان الغا نظر خود به بازار نیست بلکه همراه شدن با بازار می باشد و تا زمانیکه نشانه هایی از تغییرات هویدا نشود دلایل خود را دلیل بر تصمیم گیری نمیکنیم .
                  خیلی ساده نگاه کنید در تایم دیلی و ماهانه روند کماکان صعودی است اما نشانه های اصلاح ظاهر شده . در تایم چهارساعته روندی شکل گرفته که میتوان باهاش همراه شد در صعود ها وارد سل شد . تا زمانیکه تایم یک ساعته نشانه های معتبر صعود را وارد بازار نماید .
                  موفق باشید

با سلام به همه ی دوستان عزیز وارجمند مخصوصا آقای سعید یزدی گل که محبت کردند و پاسخ سوالم را فرمودند!
                  سعیدجان:من برای درک بهتر فرمایشات شما بیش از صد پست اول این تایپیک را مجددا خوندم!نه تنها بهتر نشد بلکه قاطی کردم!سپس 24 ساعت بخودم فرصت هواخوری دادم و اصلا وارد بازار و صفحه ی فروم نشدم!!! تا اینکه امروز مجددا نوشته های شما را خوندم:تازه متوجه شدم که شما نوع نگاهم و نحوه ی تحلیلم از نظر استراتژی زیگ زاگ را تایید کرده بودی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
                  آخه دوست خوبم:یک جمله اولش میگفتی شما درست دیدی و ما رو اینقدر سر در گم نمی کردی!!!!!!!!!
                  اینها رو نوشتم که بگم از توجهتون و پاسخ تون ممنونم اما اگر اجازه بدی تازه کارم باشما با سوالاتی که دارم شروع شده!اجازه دارم سوالات بعدی را بپرسم؟!
                  اگر نظر شما مثبته ،لطفا بصورت کلی در چند جمله بفرمایید استراتژی زیگ زاگ به ما چه کمکی می کندو به چه کار می آید؟!به چه کاری می آید نه چگونه کار می کند؟!امیدوارم بابت گرفتن وقت زیبایتان ما رو ببخشید! موفق و موفق تر باشیم!

نظر

• با سلام خدمت استاد یزدی

سوالی که اگر پاسخ بفرمایید ممنون میشوم...طبق گفته هایتان در صورت شکست کف یا سقف میتوان به تغییر روند امیدوار بود اما اینکه سقف یا کفی که شکسته میشود ایا لزومآ باید ماژور باشد یا مینور بودن هم کفایت میکند.
                    با تشکر

نظر

• نوشته اصلی توسط moheb نمایش پست ها
                      با سلام خدمت استاد یزدی

سوالی که اگر پاسخ بفرمایید ممنون میشوم...طبق گفته هایتان در صورت شکست کف یا سقف میتوان به تغییر روند امیدوار بود اما اینکه سقف یا کفی که شکسته میشود ایا لزومآ باید ماژور باشد یا مینور بودن هم کفایت میکند.
                      با تشکر
                      سلام و درود

قطعا" وقتی کف و یا سقف زیگ قبلی شکسته میشود خود در همان تایم به منزله ماژور تلقی میشود و در صورتیکه زیگ جدید پاینتر و یا بالاتر از زیگ قبلی ایجاد شود یعنی حکایت از ایجاد ماژور جدید در همان تایم می باشد . مینورهایی که با زیگ ایجاد میشوند در دل زیگ و مابین دو ماژور قبلی خود قر ار میگیرند .

موفق باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط superstar نمایش پست ها

با سلام به همه ی دوستان عزیز وارجمند مخصوصا آقای سعید یزدی گل که محبت کردند و پاسخ سوالم را فرمودند!
                        سعیدجان:من برای درک بهتر فرمایشات شما بیش از صد پست اول این تایپیک را مجددا خوندم!نه تنها بهتر نشد بلکه قاطی کردم!سپس 24 ساعت بخودم فرصت هواخوری دادم و اصلا وارد بازار و صفحه ی فروم نشدم!!! تا اینکه امروز مجددا نوشته های شما را خوندم:تازه متوجه شدم که شما نوع نگاهم و نحوه ی تحلیلم از نظر استراتژی زیگ زاگ را تایید کرده بودی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!
                        آخه دوست خوبم:یک جمله اولش میگفتی شما درست دیدی و ما رو اینقدر سر در گم نمی کردی!!!!!!!!!
                        اینها رو نوشتم که بگم از توجهتون و پاسخ تون ممنونم اما اگر اجازه بدی تازه کارم باشما با سوالاتی که دارم شروع شده!اجازه دارم سوالات بعدی را بپرسم؟!
                        اگر نظر شما مثبته ،لطفا بصورت کلی در چند جمله بفرمایید
                        استراتژی زیگ زاگ به ما چه کمکی می کندو به چه کار می آید؟!به چه کاری می آید نه چگونه کار می کند؟!امیدوارم بابت گرفتن وقت زیبایتان ما رو ببخشید! موفق و موفق تر باشیم!
                        سلام و درود

در پاسخ سوال شما باید عرض کنم زیگ زاگ به ما کمک میکنه تا در جهت روند بازار ترید کنیم و از ورود های خلاف جهت بازار پرهیز کنیم . بارها دیده شده تریدرها در جهت خلاف بازار وارد شدند و بازار بر عکس تصور آنها پیش رفته و دیگر به آن نقطه ورود باز نگشته . اما وقتی ورود ما در جهت بازار باشد اگر خلاف جهت ما هم حرکت کند بعد یک اصلاح مجددا" به مسیر اصلی خود باز میگردد.

موفق باشید

نظر

• نوشته اصلی توسط shyazdi نمایش پست ها
                          سلام و درود

در پاسخ سوال شما باید عرض کنم زیگ زاگ به ما کمک میکنه تا در جهت روند بازار ترید کنیم و از ورود های خلاف جهت بازار پرهیز کنیم . بارها دیده شده تریدرها در جهت خلاف بازار وارد شدند و بازار بر عکس تصور آنها پیش رفته و دیگر به آن نقطه ورود باز نگشته . اما وقتی ورود ما در جهت بازار باشد اگر خلاف جهت ما هم حرکت کند بعد یک اصلاح مجددا" به مسیر اصلی خود باز میگردد.

موفق باشید
                          با سلام به شما آقای یزدی عزیز و عرض تشکر بخاطر پاسخ صریح و شفاف تون!
                          من پس از مطالعه ی پست های ابتدایی شما که بیشتر حالت آموزش این استراتژی را داشت دریافتم که نه تنها با این استراتژی می توان روند را تشخیص دادوتفاوت آنرا با حرکت اصلاحی بخوبی شناخت بلکه حتی می توان پایان روندو ایجاد حرکت اصلاحی قیمت + پایان احتمالی حرکت اصلاحی(با پایان یافتن موجهای اصلاحی که بصورت فرد درتایم فریم پایین تر ظاهر میشوند)وشروع حرکت در ادامه ی روند قبلی و یا حتی ایجاد روند جدید را نیز بخوبی تشخیص داد!به نظر شما اینطور نیست؟! قبلا از زحمت پاسخگویی شما تشکر می کنم موفق و موفق تر باشیم!

نظر

• cad chf

با سلام.
                            اگر دوستان در مورد موقعیتها نطر بفرمایند راهی میشه برای پیشرفت .زیرا اینها سیگنال برای ورود نیست بلکه تمرینی برای بهتر اموختنه
                            با تشکر

نظر

• با سلام خدمت جناب یزدی

سوالی از شما داشتم در مورد پست 1572 و 1573 ما بعد از اصلاح و اینکه تشخیص دادیم موج برگشتی توانایی ایجاد سقف جدید راندارد و موج بعد از آن هم توانایی ایجاد کف جدید را ندارد پی به فاز اصلاحی یک یا دو تیم بالاتر میبریم در نتیجه برای تشخیص محدوده پایانی اصلاح در تایم بالا در بازوی قبل فیبو میکشیم و در تایمی که ریز موج ها هستند و تشخیص اصلاح دادیم روی اولین 8 ایجاد شده فیبو پروجکشن می کشیم تا پی آر زد مشخص شده و بازگشت بازار به روند اصلی را پیدا کنیم . حالا بعد از آن روی اولین بازوی ایجاد شده به منظور پیدا کردن تارگت یک فیبو پروجکشن (اکسپنشن) از اولین 7 و روی اولین بازوی نزولی اکستنشن میکشم و پی آر زد این دو فیبو و نزدیکی به پیووت را در نظر میگیریم .
                              اما در پست بعد که تشحیص شروع روند را دادیم بروی تایم ماژور تایم کاری یا بازوی یک تایم بالاتر اکستنشن میکشیم تا تارگت را پیدا کنیم

تفاوت نحوه تارگت گیری در این دو پست به روند بعد از اصلاح و شروع روند جدید مرتبط است ؟
                              بعد از موج اصلاح به شوه پست 1572 تارگت گیری میشود اما در شروع روند جدید به شیوه پست 1573 ؟
                              امکان دارد در یک تایم بر اساس نحوه قرارگیری زیگ ها تشخیص اصلاح داده شود اما در یک یا دو تیم بالاتر موج اصلاحی فراتر از ماژور قبلی در تایم بالاتر خود برود ؟ و این می تواند نشان از چه چیزی در تایم های بزرگتر باشد ؟

نظر

• با سلام مجدد خدمت جناب یزدی

استاد شما در پست 1573 به شیوه عکس زیر اشاره کرده اید + تسخیص تارگت کلی روند شروع شده ؟
                                آیا در ادامه مسیر باید به شیوه پست 1572 در اصلاح ها وارد شد ؟ درست متوجه شده ام ؟

لینک پستهای ذکر شده :

http://forum.broker-fa.org/f60/%D8%A.../index158.html
                                ب
                                با تشکر از زحمات شما
                                فایل های پیوست شده
                                ویرایش توسط ali.h110 : https://www.traderha.com/member/17436-ali-h110 در ساعت 01-03-2015, 02:58 PM

نظر

پردازش ...
                                X