اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آیا فرصت سود اوری در بورس تهران بیشتر هست یا فارکس ؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

به نظر بنده هر مارکتی بازدهی خاص خودش رو داره...

چند روز پیش یکی از دانشجوهام که خانوم هستند و در بورس ایران فعالیت میکنند به من گفتند افرادی در بورس ایران هستند که خمس شما از تکنیکال سر در نمیاورند اما سودهای خیلی خوبی میکنند. من در جواب گفتم هرکس را بهر کاری ساخته اند والله من تا به الان حتی کد بورسی هم نگرفتم و از بورس ایران سردر نمیاورم و عهد کردم نه با سیاست نه با اقتصاد کشور کاری داشته باشم.و سرم تو لاک خودم باشه. اون افرادی هم که سود میکنند همت به خرج دادند و تلاش کردند و کسب تجربه... و الان هم نتایجش میبینند .

منم در همین بازارهایمالی بین الملل الاخصوص ارز به فعالیت حرفه ای خودم ادامه میدم و از نظر کاری راضی هستم.

پس بدون شک در هر بازاری که پول هست بازدهی و ریسک وجود داره و کسب بازدهی بستگی به شخص معاملگر داره . و میشه گفت کدوم بازار بازدهی بیشتری و کدوم کمتر...

فاکتورهای دیگری همچون حجم و ولاتیلیتی ... میشه مقایسه کرد اما مقایسه ای که به اشخاص تریدر بستگی داره اظهار نظر نمیشه کرد.
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
      چه میکنه این فولاد خوزستان ! سال پیش قیمتش 800 تا 900 تومن بود !

غدیر که گل همیشه بهار من بود !

مبارکه که زیر 250 طلاست!

ای بورس ایران چه سودها که بمن ندادی !

در تالار اهواز پا رو پا مینداختم و تسبیح دستم بود و چشم و ذهنم درگیر "حجم معاملات " و به ملت سهامدار اشفته ....

چقدر جوانهای که اموزش ندادم !

یک روز چقدر خندیدم یک جوان توپل اومده بود با یک عزم و جزمی به خانم منشی که خانم کجا "بورس میخرن" وای که چقدر خندیدم !

یک جدول شبیه جدول ضرب برای خودم درست کرده بودم و بر اساس ان معامله میکردم !

8 سال کار در بورس کم نیست !

و الان در فارکس قدرتمندانه به جلو در حال پروازم ! من از جماعت ریسک و خطر و هیجانم ! ضرر به ما قوت میدهد نه نا امیدی ! سود به ما امید میدهد نه طمع و غرور !

ای ول خیلی حال کردم با حرفات . مخصوصا که از عشق من حرف زدی . تو هم به همان احساسی رسیدی که من نسبت به فارکس دارم .
      به این نتیجه رسیدم که بیشتر مباحث تکنیکال فقط واسه نقاشی کردن و سرگرمی خوبه

دنیای ترید خیلی فرق داره

تو بازارهای مالی متخصص و حراف زیاده ولی عملگرا کم

خودم باشم و به ندای درونم گوش بدم .. سماجت به خرج بدم تا نتیجه بگیرم

توی بازار های مالی همه ی ما رو به بازی میگیرن فقط زرنگ باش کدوم وزنه سنگین تره

عدد ها و رفتار بازار خودش با ما حرف میزنه ... نیازی به این مسخره بازی های تکنیکالی نیست

در آخر اینکه تریدر باش نه تحلیلگر و استاد

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
        واقعا خیلی دوست دارم کسانی که معتقدند در بورس ایران میتوان بر اساس تحلیل تیکنیکال سود کرد چند نمونه بیان کنند ؟

پذیرفتن این موضوع برایم خیلی سنگین هست !
        دوست عزیز این امکان شدنی هست . چند نفر میخوای تا بهت معرفی کنم ؟؟؟

دنیای ترید خیلی فرق داره

عدد ها و رفتار بازار خودش با ما حرف میزنه ... نیازی به این مسخره بازی های تکنیکالی نیست

نظر

جناب مسلم ... سلام و عرض ادب دوست بزرگوار.
          در مورد سوالتون در مورد تکنیکال و بورس ... نمونش بسیار بسیار زیاده
          فقط نکته ای که باید در نظر داشت اینه که همیشه یه گوشه چشمی هم به بنیادیش داشته باشی.
          البته خیلی ها کاملا بنیادی بررسی میکنن و بعد میان به تکنیکالش نظری میندازن...
          و این رو هم در نظر داشته باشی که تو بورس نیاز نیست خدای تکنیکال باشی و هزار یک شکل و الگو و ... بکشی .(و البته اگر بکشی بد نیست و خب موفق تر خواهی بود)
          ولی همین مفاهیم خیلی ساده و ابتدایی تکنیکال تو بورس به شدت جواب میده.
          اگر دنبال مثال هستی تو همین فروم تو تاپیک های بورسی اش نظری بندازی کاملا میبینی که دوستان زیادی با همین تکنیکال ... خیلی ها با خط روند ساده خیلی ها با الگوی هارمونیک و پیوت و ... تو بورس ایران کار میکنن... و گین خوبی هم دارن.
          در واقع شما میای با بنیادی اصل جنس رو مشخص میکنی که چی خوبه:دی سهم خوب که انتخاب شد حالا تایم ورود و خروج رو با تکنیکال گیر میاری. بگذریم که خیلی ها هستن صرفا تکنیکالی تو بورس کار میکنن و میشه گفت ناموفق هم نیستن! فقط دیدشون کوتاه مدت تره تقریبا
          ویرایش توسط zooze : https://www.traderha.com/member/7268-zooze در ساعت 05-18-2013, 10:11 PM

نظر

نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
            سونیک جان هدف ما از اینکه اینجا جمع شدیم چیه؟

چرا افراد هی میخوان بگن آهای ملت کسی سود نمیکنه اگر میکنه یک استیتمنت بزاره که سود کرده در فلان بازه ...

چرا خودشون رو جز دسته سودآوران میدونن و الباقی خیر؟

آیا به جای حرف سود واسه من تشریح کنید سبک تریدتون چطوره اصلا تا بعد بخوایم در مورد موضوعات دیگر بحث کنیم.

میدونی که شخص شما واسه من خیلی خیلی عزیز هستید و حرفم با شما نیست و خدای نکرده دلخور نشی از گفته ام. بحثم کلی هست.

هرکس که فکر میکنه کارش خیلی خوبه و موفق هست لطف کنه روال یک معامله اش واسه من شرح بده تا هزار و یک مشکل واسش بیرون بیارم تا بدونه باز با اینکه موفق هستی نیاز به کسب دانش داری... در کل من به صراحت گفتم تا ابد نیاز به کسب دانش دز این بازار دارم و پر از نقص و اشکال هست معاملاتم اما قانون های برای خودن وضع کردم که باعث میشه به یک باره ورشکست نشم و از دور خارج نشم.

برای یکبار هم که شده بیاید وارد گود بشید و روند گرفتن یک معامله رو شرح بدید و نیاز هم نیست که بخواید استیتمنت بزازید من همون یدونه پوزیشن و روالش تاییدیه بر کار شما اساتید خواهم زد.

من بیسوادم و دارم کسب علم میکنم و هرکس هم که تونسته تو بازار موفق بشه از طریق کسب علم بوده و اکتسابی هست.

ارادت

درود خلیل جان .

میخوام شجاعت به خرج بدم و به جای اینکه استیتمنت حسابم رو نشون بدم یا در مورد زندگی خودم بگم .
            روش معاملاتی خودم و اینکه از ابتدا چجوری تکامل یافت به صورت خلاصه البته بیان کنم .

ترس از این هم ندارم که از من ایراد گرفته بشه . با اشتیاق انتقاد ها و راهنمایی ها رو گوش میکنم و حتی استفاده .

روزی که من با فارکس آشنا شدم یادمه چهار سال پیش بود . اصلا نمیدانستم که فارکسی وجود داره . توی نت دنبال روش های سرمایه گذاری سرچ میکردم که با این واژه ی غریب آشنا شدم . وقتی واژه رو سرچ کردم سایت های زیادی رو دیدم . فروم سرمایه دات کام رو پیدا کردم . با اکثر روش های تحلیلی و ترید آشنا شدم . اما از همون ابتدا از سیستمی که بر طبق ایندیکاتورها بود رو دوست نداشتم باهاش کنار نمیومدم . احساس میکردم نمیتونم از فکر و اندیشه ام استفاده کنم . احساس میکردم یک سری خط و خطوط و علامت ها دارن به من میگن کی بخر کی بفروش .

تا اینکه با الیوت آشنا شدم . فهمیدم این همان است که من میخوام . همونی هست که باهاش احساس لذت خود باوری خلاقیت نو آوری تخیلات و غیره میکنم .

الیوت رو خیلی ساده یاد گرفتم از هیچ متدی پیروی نکردم فقط سیع کردم فلسفه ی اون رو درک کنم .

فعالیت جدی در ترید رو یک سال و نیم هست دنبال میکنم .

موج های تایم فریم های بالاتر را میشمارم . تایم کوچکتر میرم باز هم میشمارم . تایم ریز تر میروم ریز موج میشمارم و در شکست آخرین موج از یک موج ایمپالس یا کارکشن وارد میشم . مثال : در تایم روزانه در موج بی هستیم . در چهار ساعته در موج پنج و در یک ساعته در چهار . چهار از پنج از بی برای ورود من در نظر گرفته میشه .

در این دو سال یاد گرفتم که چطور از فیبو قیمتی توی ترید هام استفاده کنم . چطور از پیوت های قیمتی در کنار الیوت بهره ببرم . چطور الگو ها رو در الیوت پیدا کنم . چطور از فیبو زمانی در ترید هام بهره ببرم . چطور از پیوت های زمانی بهترین استفاده را در شناسایی موج ها بکنم .

اما در آخر روش ترید من همان است که گفتم .

بزرگترین نکته ای که این سال ها رعایت کردم مدیریت سرمایه است . یکی اینکه ریسک زیاد نمیکنم . قبل از معامله به ضرر اون نگاه میکنم بعد به سودش . سود من باید سه برابر ضررم باشد . نصف راه رو رفت میام میشینم نقطه ی ورود . دو سوم راه رو رفت نصف پوزیشن رو میبندم . به هیچ عنوان در هیجانات و نویزهای بازار ترید نمیکنم . میان مدت کار میکنم تا از اخبار به دور باشم .

موفق و پیروز باشید .

آماده ام تا به نقد گذاشته شوم .

دنیای ترید خیلی فرق داره

نظر

نوشته اصلی توسط babakchabok نمایش پست ها
              دوست عزیز این امکان شدنی هست . چند نفر میخوای تا بهت معرفی کنم ؟؟؟
              اگر منظورت اتی هست که با گپهای هر روز و ۲۴. ساعته نبودن بازار و انلاین نبودن
              کلا مدیریت سرمایه رو باید ریخت دور
              اگر منظورت سهام است
              اولا باید فقط قیمت بره بالا تا سود کنی
              در ثانی تحلیل کردی و خریدی نماد بسته شد چه میکنی
              اصلا نمادی که هفت ماه بسته شده چگونه باید تحلیل تکنیکال کنی
              تکنیکال ایران جواب میده در حد چهار تا موینگ اورج و حالا یک واگرایی
              ولی وقتی مدیریت سرمایه نباشه یعنی قمار بازی
              وجه ضمان ۷ میلیونی اتی خنده دار ترین و اسفناکترین قسمت بورس ایران است
              بورس. ایران. برابر. کازینو
              باور کنید ضرری که در بورس ایران دادم ۳۰. برابر ضرر بود که برای یادگیری فارکس دادم
              با اینکه میدونی تو کارم تو اتی واردم ولی بازم فارکس رو ترجیح میدم

Meta.me.cc!! Trader.meta@ymail
              ویرایش توسط hdtrader : https://www.traderha.com/member/7025-hdtrader در ساعت 05-19-2013, 01:51 AM

نظر

نوشته اصلی توسط Meta نمایش پست ها
                اگر منظورت اتی هست که با گپهای هر روز و ۲۴. ساعته نبودن بازار و انلاین نبودن
                کلا مدیریت سرمایه رو باید ریخت دور
                اگر منظورت سهام است
                اولا باید فقط قیمت بره بالا تا سود کنی
                در ثانی تحلیل کردی و خریدی نماد بسته شد چه میکنی
                اصلا نمادی که هفت ماه بسته شده چگونه باید تحلیل تکنیکال کنی
                تکنیکال ایران جواب میده در حد چهار تا موینگ اورج و حالا یک واگرایی
                ولی وقتی مدیریت سرمایه نباشه یعنی قمار بازی
                وجه ضمان ۷ میلیونی اتی خنده دار ترین و اسفناکترین قسمت بورس ایران است
                بورس. ایران. برابر. کازینو
                باور کنید ضرری که در بورس ایران دادم ۳۰. برابر ضرر بود که برای یادگیری فارکس دادم
                با اینکه میدونی تو کارم تو اتی واردم ولی بازم فارکس رو ترجیح میدم

Meta.me.cc!! Trader.meta@ymail

من تمامی حرف های شما رو قبول دارم . من همه چیزمو از فارکس دارم . اگر بخوام داستان زندگیمو بگم متوجه میشی . واسه همینه که عاشقشم . اما به هر حال کلی گفتم .

دنیای ترید خیلی فرق داره

نظر

شب بخیر،

به اعتقاد من بین تحلیل تکنیکال یا بنیادی در بازار ارز و بازار سهام چندان تفاوت فاحشی وجود نداره. البته در هر بازاری باید اصول و شاخصه های مورد نیاز جهت تحلیل درست رو فرا گرفت. دوستانی که در بورس ضررهای سنگین می دهند دقیقا مشابه همان دلایلی است که در بازار ارز ضرر می دهند.

در بازار ارز غالب بازنده ها به دلیل عدم رعایت مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک سرمایشون رو از دست می دهند و در بازار سهام غالی بازنده ها به دلیل خرید های تک سهمی و عدم تشکیل سبد سرمایه هاشون نابود میشه. درسته این دو مورد با هم فرق دارند اما ذات هر دو یکی هست و اون کاهش ریسک بازارهای مالی از طرق گوناگون هست.

اگر شما نهایتا بیشتر از 10 درصد از پولتون رو روی یک سهم ( حتی مطمین) نگذارید و سعی کنید روی گروه های مختلف سرمایه گذاری کنید در بورس هم به راحتی میشه سود های خوبی گرفت. متاسفانه بورس ایران هنوز اون شفافیت های لازم و پروسه راحت خرید و فروش رو همانند بازار ارز نداره.

در کشورهای پیشرفته که بازارهای سهام شفاف و در عین حال معامله در آن بسیار راحت می باشد افراد به سمت بازار ارز نمیان. اگر دقت کنید اکثر فارکس کار ها از کشورهای جهان سوم هستند. اقتصاد سالم سعی می کنه سرمایه گذاران رو به سمت بازارهایی سوق بده که علاوه بر ایجاد منفعت برای سرمایه گذار به اقتصاد کشور هم کمک کند.

در نهایت هر دو بازار مشابه هستند و معایب و مزایایی دارند اما با توجه به ممنوعیت کلی فارکس در ایران، فعالیت در این بازار با رقم های بالا ریسک خاص خودش رو داره جز اینکه دارای حساب بانکی خارج از کشور باشید و با بروکر های درست و درمون کار کنید.

ارادتمند- بهزاد

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                    شب بخیر،

اقتصاد سالم سعی می کنه سرمایه گذاران رو به سمت بازارهایی سوق بده که علاوه بر ایجاد منفعت برای سرمایه گذار به اقتصاد کشور هم کمک کند.

ارادتمند- بهزاد
                    درود،

به نظر من تفاوتی بین بازار ثانویه سهام با بازار ارز وجود ندارد. هر دو بازی های جمع صفر هستند.

تنها بازاری که عمیقاً به اقتصاد کشور کمک می کند بازار اولیه (عرضه اولیه سهام) است که باعث جذب سرمایه به سمت کار و تولید می شود. در بازار ثانویه فقط سهام دست به دست می شود.

با احترام

نظر

نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
                      درود،

به نظر من تفاوتی بین بازار ثانویه سهام با بازار ارز وجود ندارد. هر دو بازی های جمع صفر هستند.

تنها بازاری که عمیقاً به اقتصاد کشور کمک می کند بازار اولیه (عرضه اولیه سهام) است که باعث جذب سرمایه به سمت کار و تولید می شود. در بازار ثانویه فقط سهام دست به دست می شود.

با احترام
                      نکته کلیدی: بازارهای اولیه انتشار اوراق بهادار جدید را تسهیل میکنند در حالی که بازارهای ثانویه در جهت تسهیل انجام معاملات اوراق بهادار موجود فعالیت میکنند.معاملاتی که در بازار اولیه صورت میگیره در جهت تامین منابع مالی منتشر کننده اولیه آن اوراق بهادار میباشد

دقیقا دیدگاهم با آقا امیر یکی هست و بازارهای ثانویه بیشتر برای سوداگری و دلال بازی هستند !

هر بازاری هر مارکتی برای اهداف خاصی پایه ریزی شده اما در کل بازارها جریان منابع رو ساده می سازند

توصیه من اینه که کتاب نهادهای پولی و مالی ترجمه دکتر آبادی و رحمانی رو مطالعه کنید ( خودم تصف و نیمه خوندم و جالب بود ، به درد ترید ... نمیخوره و بیشتر برای بالا بردن سطح اطلاعات و درک این نهادهاست )

بابک چابک عزیز: در کار شما شکی نیست و من روال کاری شما رو میپسندم که درکنارم هستید ! موفق باشید انشالله

پ.ن: من که میگم شما دوستان گل که حرف از تریدر نبودن افراد میزنید یک روال تریدتون شرح دهید واسه اینه که ببینم اصلا پلان معاملاتی دارید یا نه ! من دو پلان معاملاتی دارم که یکی مربوط به تکنیکال هست و دیگری مربوط به بنیادی که سر جمع میشه پلان ترید من ، نمونه پلان ترید هم زیاد موجود هست و معروف ترین آن مربوط به دکتر بهزادی است که در 88 صفحه روال تریدشون در فروم قیمتها قبلا منتشر کردند ! و در واقع پایه پلان تکنیکال بنده هم همونه منتهی با یک سری تغییرات و شخصی سازی ها ... هرکس در این زمینه مدعی هست اصلا استیتمنت نمیخواد بزاره و من حرفش سند میگیرم ، کافیه که در یک موقعیت ترید از صفر تا صد روال کارش واسه من شرح بده تا ببینم این تریدر هست یا یک تحلیلگر محض... بچه دهات هستم و هفت خطه روزگار... مثل سوالات روانشناسی که جناب ماینر طراحی کرده واسه مچ گیری افراد منم دقیقا از همون الگو گرفتم برای مچ گیری این دو قشر معاملگر و تحلیلگر... اینقدر این حرفم ادامه میدم که دیگه کسی در این فروم پست نزنه که کسی سود نمیکنه کسی ترید نمیکنه... هدف ما که دور هم جمع شدیم ترید کردن و سود جستن از بازارهاست نه خوش گذرانی ... من نصف شب میام پشت فروم از بس گرفتارم ، از خوابم میزنم که بتونم در کنار شماها باشم و تبادل اطلاعات کنیم پس بهتره این هدف رو دو دستی بچسبیم و از حاشیه و بحث کردن خودداری کنیم و وقت را عنیمت بشماریم

ارادت

نظر

نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
                        نمونه پلان ترید هم زیاد موجود هست و معروف ترین آن مربوط به دکتر بهزادی است که در 88 صفحه روال تریدشون در فروم قیمتها قبلا منتشر کردند !

ارادت
                        سلام
                        ممکنه آپلود کنید..
                        تشکر.

نظر

نوشته اصلی توسط viilll نمایش پست ها
                          سلام
                          ممکنه آپلود کنید..
                          تشکر.
                          در بخش ویژه واستون آپلود میکنم موفق باشید

نظر

خلیل جان

بد فکری نیست اگر استارت یه تاپیک آموزشی رو بزنی که نحوه تبدیل سیستم معاملاتی به پلان رو نشون بده تا دوستانی که تجربه کمتری در بازار دارند بتونند پلان ترید خودشون رو طراحی کنند.

واقعا همونطور که خلیل به درستی اشاره کرد اگر سیستم معاملاتی خودتون رو تبدیل به پلان ترید با همه سختگیری هایش کنید و ازش پیروی کنید شانس موفقیتتون در این بازار به شدت بالا میره. چیزی که من به عینه در این بازار دیدم این بوده که پلان ترید جز لاینفک موفقیت در بازار محسوب میشه.

صد البته شما برای اینکه پلان ترید خوبی داشته باشید باید پایه یک روش تحلیلی قوی رو به همراه داشته باشید ( اگر مواد خام خوب باشه آشپز خوب می تونه غذای خوشمزه ای درست کنه)

در مورد اون جزوه هم درواقع روش ساده معاملاتی ماینر تبدیل به پلان ترید شده. اونجا نشان داده شده یک روش ساده الیوتی می تونه پلانی چند ده صفحه ای داشته باشه. البته فقط دیدگاه تکنیکال بوده و بعد ها که با مباحث فاندامنتال هم بیشتر آشنا شدم برای اون هم پلان تریدی تهیه شد که به صورت ترکیبی کار می کنه.

فراموش نکنید که داشتن پلان ترید لازمه موفقیت هست اما کافی نیست.

ارادتمند- بهزاد

نظر

نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                              خلیل جان

بد فکری نیست اگر استارت یه تاپیک آموزشی رو بزنی که نحوه تبدیل سیستم معاملاتی به پلان رو نشون بده تا دوستانی که تجربه کمتری در بازار دارند بتونند پلان ترید خودشون رو طراحی کنند.

واقعا همونطور که خلیل به درستی اشاره کرد اگر سیستم معاملاتی خودتون رو تبدیل به پلان ترید با همه سختگیری هایش کنید و ازش پیروی کنید شانس موفقیتتون در این بازار به شدت بالا میره. چیزی که من به عینه در این بازار دیدم این بوده که پلان ترید جز لاینفک موفقیت در بازار محسوب میشه.

صد البته شما برای اینکه پلان ترید خوبی داشته باشید باید پایه یک روش تحلیلی قوی رو به همراه داشته باشید ( اگر مواد خام خوب باشه آشپز خوب می تونه غذای خوشمزه ای درست کنه)

در مورد اون جزوه هم درواقع روش ساده معاملاتی ماینر تبدیل به پلان ترید شده. اونجا نشان داده شده یک روش ساده الیوتی می تونه پلانی چند ده صفحه ای داشته باشه. البته فقط دیدگاه تکنیکال بوده و بعد ها که با مباحث فاندامنتال هم بیشتر آشنا شدم برای اون هم پلان تریدی تهیه شد که به صورت ترکیبی کار می کنه.

فراموش نکنید که داشتن پلان ترید لازمه موفقیت هست اما کافی نیست.

ارادتمند- بهزاد
                              سلام دکتر جان

در تاپیک نکات روانشناسی حاکم بر معامله دقیقا هدف همین هست که ما بتونیم با هر سیستمی که بازار آنالیز میکنیم یک پلان کامل برای معاملاتمون طراحی کنیم

در همین لحظه که پست میزنم یکی از دوستان گل پیامی به بنده زدند که حساب 10 هزار دلاری وارد 9 هزار دلار ضرر شده است و درخواست کمک داشتند !

به ایشان گفتم من که هیچ ، معجزه هم در اختیار من بزارند نمیتوانم 90% اکانت که برباد رفته برگردونم کار کاملا زمان بر و سختی است

حالا همین معاملات بر اساس مدیریت سرمایه و ریسک بود و پلان معاملاتی در اختیار داشتند به جای اینکه این همه مدت در ضرر و جبران خسارت بودن ... به صورت معقول ماهانه ضرر یا سود نصیبشون میشد

انشالله که تاپیک در این زمینه مفید واقع گردد

ارادت

نظر

بورس تهران با استاندارد ها و شاخص های پذیرفته شده در جهان خیلی فاصله داره.
                                کافیه یه نفر از برادرای عزیز اشنات باشه اونوقته که بازارو میترکونید.....

نظر

پردازش ...
                                X