اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آیا فرصت سود اوری در بورس تهران بیشتر هست یا فارکس ؟

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط mostafa eslami نمایش پست ها
    مسلم جان واقعا من همچين كسي رو نديدم و نميشناسم. نميدونم شما چطور به اين نتيجه رسيديد؟؟ اگر به ما هم بگيد خوشحال ميشم بشنوم.
    ولي يه سوال از شما...............
    قبلش يه توضيح كوچولو........
    من اولين سهمي رو كه خريدم ، سال 83 بود كه الانم دارمش اونم سهمي نبود بغير از وبانك............ با فاركس هم جسته و گريخته از سال 85 آشنا هستم كه از سال 86 و 87 جدي بهش نگاه كردم. پس تقريبا سابقه كمي ندارم....
    سوال: شما فقط يك نفر....فقط و فقط يك نفر به من معرفي كن كه يه كارنامه موفق 12 ماه داشته باشه..........بنده جلوي همه قول ميدم با يك ربع سكه بهار آزادي و يك جعبه شيريني براي عرض تبريك خدمتشون برسم.
    آموزش هم نميخام ببينم. صرفا از نزديك كارنامشو ببينم و چاغ سلامتي داشته باشم برام كافيه!!!!

دوستان خواهشن اگه جوابي نداشتن ..لطفا ما رو كتك كاري نكنند تا جو همينجوري صميمي جلو بره!!!
    سلام دوستان گرامی

من در نظرسنجی پرسیده بودم که سوداوری در کدام بازار بیشتر هست ؟ فارکس یا بورس یعنی معتقد هستم در هردو سود وجود دارد اما در کدام یک بیشتر هست؟ که تا حالا نتیجه نظرسنجی فارکس هست !

تفاوت فارکس و بورس در منظم و نامنظم بودن بازارهاست ! فارکس یک بازار منظم بتمام معناست و تحلیل و ترید در ان نیاز به یک انسان منظم دارد !

در بورس ایران انچیزی که وجود ندارد همان نظم هست و سود اوری از بی نظمی بوجود می اید ! عدم اطمینان به قوانین کشور و تغییر یک شبه ! تصمیمات غافلگیر کننده ! نوسانات غیر منطقی دلار ! استفاده از بورس در تصمیم های سیاسی یک محیط نامنظم و غیر قابل اطمینانی ساخته !

اما در سوداوری در بورس هیچ شکی نیست و بنده 8 سال کار کردم و سود کردم و لی سال پیش در قضیه بانک ارین سرمایم را از دست دادم و بکلی از بورس خارج شدم و به فارکس کوچ کردم ! الان دوستانی که من به انها بورس را شناساندم و اموزش دادم از من پیشی گرفتم ! چند وقت پیش یکی از همانها مرا دید و گفت دوست دارم یک روز کامل بیاد پیشم و بخاطر اموزشی که به او دادم از من تشکر کند ! از سود کردن داشت پرواز میکرد !

اما در فارکس

بطور خلاصه اگر شما بتوانید گوشه ای از نظم فارکس پیدا کنید میتوانید سودهای عالی مستمر بدست بیاورید !

من در اینجا با بدون شک بشما میگویم که تعداد تریدرهای موفق "ایرانی "یعنی کسانی که سود کسب میکنند از این بازار به 100 نفر هم نمیرسند !

من در فارکس شکست مفتضحانه خوردم ! چون فکر میکردم اموخته هایم بدردم میخورد !

مطمئن باشید سوداوری در فارکس بمراتب بیشتر از بورس هست این غیر از فضای ارامی و مطمئن که بر فارکس حکمفرماست !

امیدوارم در اینده نزدیک کارنامه پرسود خودم را بشما و دیگر دوستان نشان خواهم داد !
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همیشه بیاد داشته باشید انچیزی که در ف.ارکس تمام میشود "فرصتهای معاملاتی" نیست بلکه سرمایه شماست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

نظر

با سلام خدمت دوستان من کلا کاری به فارکس یا بورس ایران ندارم چرا که در هر کدام از این بازارها اگر درست تحلیل کنیم سود اوری چشمگیری خواهیم داشت ولی مسئله این است که علم تکنیکال و فاندامنتال اکادمیک است ببینید دوستان در کشورهای خارجه این علوم مدارک دیپلم تا دکترا دارد همانطور که رشته کامپیوتر در ایران دارد چرا کامپیوتر را به تکنبکال و فاندمنتال چسباندم عرض میکنم ببیند همانطور که گفتم علم کامپیوتر از مدرک دیپلم به بالا در ایران است .ولی چون کسی این مدراک را ندارد نمیتواند با کامپیوترهای شخصی کارکند ؟ میتواند. چرا که اموزشگاهای متعدد ومعتبری هستند که این علم را کاربدی اموزش میدهند و سالها است که در این مملکت جا افتاده اند و اگر در مورد اموزشگاه یا مدرسی شک کنیم به راحتی میتوانیم به اتحادیهاو سندیکاها مربوطه مراجعه کنیم ودر مورد صحت ودرستی اموزش انها سئوال نماییم ولی متاسفانه در ایران متولی درستی در باره علم تکنیکال و فاندامنتال نداریم و اگر اموزشگاهی هم باشد باز نمیتوانیم در مورد صحت درستی ان اموزشگاها جویا شویم خدای نکرده جسارتی به استادان عزیز در این بازار نباشد که بنده شخصا برخی از اساتیدی که میشناسم بسیار قبولشان دارم و با دید احترام به انها نگاه میکنم من کلا میگویم و اکثر دوستانی که در این بازار به جایگاهی رسیدند خود جوش بوده اند و بنظر من این مسئله است که دیدگاه اکثر ما به این بازار (فارکس) را به چالش میکشد. چه خوب بود که مسئولین از اساتید قابلی که در این مملکت هستند استفاده میکردند و این علم را بصورت اکادمیک به کسانی که عاشق یادگیری هستند اموزش میدادند چرا که این علوم چه در بورس ایران چه در بورس خارج چه در کلیه بازارهای مالی کاربد دارد ببخشید که سرتان را درد اوردم ولی بنظر من طرح یک همچین سئوالی از بیخ بن اشتباه است با ارزوی موفقیت شما دوستان

نظر

نوشته اصلی توسط moslemb نمایش پست ها
        من یک سوال دارم و اون اینکه چرا کسانی که در بورس تهران موفق هستند در فارکس شکست مفتضحانه میخورند؟ دلیلش چی هست؟ برام خیلی مهم هست !
        اکثر کسایی که وارد فارکس میشن در سال اول همه سرمایشونو از دست میدن متاسفانه. شما اگه بتونی چند سال دووم بیاری , تازه میتونی به سود کردن فکر کنی.
        باور کنید اینقد ادم میشناسم که بعد از هفت سال هنوز در ضررند.
        خیلی ها اعتقاد دارند برایند 10 درصد در ماه اگه دربیارید شما نابغه اید. و اگه یک استیمنت بالای 3 سال سود داشته باشید سرمایه های ملیاردی
        به سمت شما سرازیر میشه.
        باور کردن اینا سخته ولی حقیقته. زیاد رو این بازار دلتونو خوش نکنید.
        پر سود ترین هج فاندها سود سالانشون به زور به 30 درصد میرسه......

نظر

نوشته اصلی توسط mohammad110 نمایش پست ها
          اکثر کسایی که وارد فارکس میشن در سال اول همه سرمایشونو از دست میدن متاسفانه. شما اگه بتونی چند سال دووم بیاری , تازه میتونی به سود کردن فکر کنی.
          باور کنید اینقد ادم میشناسم که بعد از هفت سال هنوز در ضررند.
          خیلی ها اعتقاد دارند برایند 10 درصد در ماه اگه دربیارید شما نابغه اید. و اگه یک استیمنت بالای 3 سال سود داشته باشید سرمایه های ملیاردی
          به سمت شما سرازیر میشه.
          باور کردن اینا سخته ولی حقیقته. زیاد رو این بازار دلتونو خوش نکنید.
          پر سود ترین هج فاندها سود سالانشون به زور به 30 درصد میرسه......
          سلام
          صحبت های شما منو خیلی غمگین و ناراحت کرد. متاسفانه در کشور ما آموزش استفاده از این بازار برای خیلی ها از روش سعی و خطا شروع میشه و اکثر کسانی که وارد این بازار می شوند جای مناسبی برای آموزش دیدن ندارند و وقتی وارد این بازار می شوند دید درست و کاملی از آن ندارند.
          با یک دید سطحی وارد بازار می شوند و به قول شما زیاد دیده شده که افراد در سال اول کل سرمایه خود را از دست می دهند. یعنی در واقع بعد از این مدت، 365 روز را به علاوه مبلغی که سرمایه گذاری کرده بودند را از دست داده اند.کسانی که اگر آموزش درست و کافی دیده بودند می توانستند از بهترین های این بازار باشند. و این واقعا دلسرد کننده و تاثر انگیزه.
          در واقع مثل این می مونه که افراد بخوان شنا کردن در آب را به صورت خود آموز یا با آموزش ناکافی یاد بگیرند. در اینصورت می تونید تصور کنید چقدر از افراد پر انرژی و با انگیزه ممکنه در آب غرق بشوند چون شناخت درستی از شنا کردن و دریا یا استخر نداشتند.
          ولی بهتره بدونیم این بازار یکی از جذاب ترین و مطمئن ترین بازارهای کاری جهان محسوب میشه. اگر شناخت کافی و درستی در این زمینه داشته باشیم و دید روشنی نسبت به وضعیت خودمون و این بازار داشته باشیم بازاری ست با درآمدی خوب و از استانداردها ی شغلی بالایی هم برخوردار هست.
          اینجا جا داره از همه اساتیدی که در این تالار گفتگو فعال هستند تشکر کنم و خواهش کنم مثل همیشه با یک دید دلسوزانه به این دلسردی و سرخوردگی افراد از این بازار نگاه کنند و برای پیشرفت این بازار خوب در کشورمون تلاش کنند تا ما هم روزی ببینیم که دید درستی نسبت به این بازار شکل گرفته.

با احترام و ارادت به همه دوستان عزیز
          ویرایش توسط MehranPCM : https://www.traderha.com/member/2751-mehranpcm در ساعت 01-21-2013, 01:00 PM

نظر

ندیدم کی پست اول رو زده
            ولی این سوال اشتباست در این که سود آوری فارکس روی کاغذ از بورس بیشتره شکی نیست ولی
            باید دید چند درصد افراد در بورس موفقند و چند درصد افراد از فارکس

نظر

با سلام :

سال گذشته کلاس فاندامنتال بورس را رفتم برای یادگیری خواندن صورتهای مالی و ... که بدلیلی در کلاس تیکنیکال هم شرکت میکردم .انهایی که تازه با الفبای تکنیکال اشنا شده بودند خیلی مشتاق بودند در فارکس فعالیت کنند . تلاش بنده برای تفهیم اینکه نمیتوان بصرف یک دبل تاپ و یا برک اوت در فارکس موفق شد فایده نداشت .بازار 24 ساعته برایشان خیلی جذاب بود .

بنظر بنده نسبت بورس به فارکس به مانند نسبت کامیون به سواری است .هر یک با شرایط و انتظارهای خود .یعنوان نمونه در بورس ایران صف خرید و فروش داریم که بنظر بسیار غیر منطقی است .ولی هستند بسیاری که با بهره گیری از همین فاکتور ترید های خود را برنامه ریزی میکنند و موفق هستند .
              درصد سود اوری در فارکس بسیار بیشتر است و همچنین میزان ضرر ولی بطور کلی نتیجه این مقایسه قابل بهره گیری نمیباشد .هرکدام تریدر خاص خود را میطلبد.
              متشکرم
              زندگی راه های خود را میجوید. لحظه ای که شروع میکنی همه چیز را مدیریت کنی، آنها را ضایع میکنی. بگذار زندگی آزاد باشد

نظر

سلام
                بر همگی من تازگی وارد بورس شدم در مورد فارکس اطلاع کامل دارم
                ولی در مورد بورس اطلاعاتی اصلا ندارم
                ولی چند تا سوال برام پیش اومده
                1.توی صفحه اول نوشته بودند حداکثر تغییرات یک سهم تو یک روز رو نوشته بودند 4 تا میتونه باشه یعنی اگه سهمی 300 تومان باشه
                میتونه 304 یا 296 بشه دیگه ولی اگه بازار پرش یا gap داشته باشه بیشتر تغییر میکنه و در چه شرایطی بازار پرش داره
                2. این 4 واحد تغییر رو کی تعیین میکنه
                3.بورس آمریکا هم تمام سهام ها یک مقدار ثابت تغییر می کنند یا نه
                4.PennyStock داریم تو ایران یا نه
                5.فرابورس بهتره است یا بورس
                6.سهام های فعال بازار بورس رو چطوری تشخیص می دید از صف خرید یا چیز دیگه ای هم هست
                7. نماد یک سهم که بسته میشه علتش چی هستش و زمان باز شدن قیمتش بالاتر میره یا پایین تر میره نسبت به قبل از بسته شدن یا نمیشه دقیقا گفت
                و به تحلیل فاندمنتال شرکت بر میگرده
                مر سی از راهنماییتون

نظر

نوشته اصلی توسط shojaie نمایش پست ها
                  سلام
                  1.توی صفحه اول نوشته بودند حداکثر تغییرات یک سهم تو یک روز رو نوشته بودند 4 تا میتونه باشه یعنی اگه سهمی 300 تومان باشه
                  میتونه 304 یا 296 بشه دیگه ولی اگه بازار پرش یا gap داشته باشه بیشتر تغییر میکنه و در چه شرایطی بازار پرش داره
                  6.سهام های فعال بازار بورس رو چطوری تشخیص می دید از صف خرید یا چیز دیگه ای هم هست
                  7. نماد یک سهم که بسته میشه علتش چی هستش و زمان باز شدن قیمتش بالاتر میره یا پایین تر میره نسبت به قبل از بسته شدن یا نمیشه دقیقا گفت
                  مر سی از راهنماییتون
                  سلام

جواب چند تا از موارد رو میدونم که میگم شاید به دردتون بخوره
                  1. 4 تومان نیست بلکه 4 درصد نسبت به قیمت هست
                  2. نسبت به قیمت تعیین میشه
                  3.نمیدونم
                  4.نمیدونم چی هست
                  5.فرابورس شامل شرکتهایی میشه که اجازه ورود به بورس رو ندارند(فکر میکنم برای نداشتن حد اقل ارزش)
                  6.اگه روی سهمی معامله شد یعنی فعال هست
                  7.علت بسته شدن میتونه افزایش سرمایه , تقسیم سود یا چیزهای دیگه باشه . بسته به دلیل بسته شدن متفاوت میباشد .

امیدوارم مفید بوده باشه

نظر

با سلام , در مورد سوال 6 به صفحه اول سایت tsetms.com مراجعه کنید .

؛ ادب نیمی از عقل است ؛

نظر

نوشته اصلی توسط shojaie نمایش پست ها
                      سلام
                      مر سی از راهنماییتون
                      3. خیر دامنه ندارد
                      4. خیر نداریم همه بر اساس ریال هستند
                      5. شرکتها بسته به سرمایه و زمان اول می روند فرابورس بعد می ایند بورس دامنه حرکتی در فرابورس 5 درصده پس میشه گفت یه کم بهتره البته اگر سهم خوب پیدا کنی

نظر

سلام به همه ،بورسی و فارکسی

نظرات همه دوستان آگاهی بخش بود.
                        من فارکس کار میکنم و علی رقم اینکه نتیجه مطلوبم رو هنوز نگرفتم اما هنوز به اون اعتقاد بیشتری دارم.
                        در مورد بورس فقط یه جمله میتونم بگم و اون جمله اینه:
                        وقتی می خوای از یه چشمه آب بنوشی،بهتره یه نگاهی به سرچشمه بندازی...
                        ویرایش توسط ahmad5772 : https://www.traderha.com/member/4257-ahmad5772 در ساعت 03-08-2013, 02:58 AM
                        برای موفق شدن سه راه وجود داره

نفر اول باشی
                        باهوش باشی
                        تقلب کنی

نظر

وابسته به شرایط است .از نظر من معامله ای که ریسک کمتری در آن باشد فرصت بهتری برای سودآوری محسوب میشود.

به طور مثال شخصی که مطلع است مثلا شبندر 3 برابر میشود یا شبریز 7 برابر چون از رانت بالایی برخوردار است مطمنا بورس تهران گزینه بهتری است . پس درجه ریوارد به ریسک مطرح است. چون درجه ریسک او پایین است.

حالا این رو با فارکسی مقایسه کنید که اگر پوند 400 پیپ میرزه ملکه دستور نمیده نماد gpb/usd بسته بشود. ولی امان از ...

ولی در شرایط نرمال فارکس فرصت های بهتری دارد.

نظر

از این طریق این فایل اکسل ساده میتوانید سود ، زیان و کل کارمزد خرید و فروش و سایر هزینه های دیگر را محاسبه کنید

لینک دانلود
                            ***این نام کاربری همان آی دی esi_mohammadi می باشد.***

نظر

تقریبا 90 درصد گفتند فارکس و 10 درصد گفتند بورس تهران (اگر 8 نفری که گفتند فرق نداره رو کنار بزاریم)

سوالم از این 63 دوست عزیز این هست که آیا تا به حال در فارکس سود کردند؟ (مثلا در یک بازه 6 ماهه)
                              هر چه بلا کشيده ام

من از وفا کشيدم
                              چه از وفاداري اين

اهل وفا گشته ام

من از وفا گذشته ام

نظر

سونیک جان هدف ما از اینکه اینجا جمع شدیم چیه؟

چرا افراد هی میخوان بگن آهای ملت کسی سود نمیکنه اگر میکنه یک استیتمنت بزاره که سود کرده در فلان بازه ...

چرا خودشون رو جز دسته سودآوران میدونن و الباقی خیر؟

آیا به جای حرف سود واسه من تشریح کنید سبک تریدتون چطوره اصلا تا بعد بخوایم در مورد موضوعات دیگر بحث کنیم.

میدونی که شخص شما واسه من خیلی خیلی عزیز هستید و حرفم با شما نیست و خدای نکرده دلخور نشی از گفته ام. بحثم کلی هست.

هرکس که فکر میکنه کارش خیلی خوبه و موفق هست لطف کنه روال یک معامله اش واسه من شرح بده تا هزار و یک مشکل واسش بیرون بیارم تا بدونه باز با اینکه موفق هستی نیاز به کسب دانش داری... در کل من به صراحت گفتم تا ابد نیاز به کسب دانش دز این بازار دارم و پر از نقص و اشکال هست معاملاتم اما قانون های برای خودن وضع کردم که باعث میشه به یک باره ورشکست نشم و از دور خارج نشم.

برای یکبار هم که شده بیاید وارد گود بشید و روند گرفتن یک معامله رو شرح بدید و نیاز هم نیست که بخواید استیتمنت بزازید من همون یدونه پوزیشن و روالش تاییدیه بر کار شما اساتید خواهم زد.

من بیسوادم و دارم کسب علم میکنم و هرکس هم که تونسته تو بازار موفق بشه از طریق کسب علم بوده و اکتسابی هست.

ارادت
                                آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

پردازش ...
                                X