اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

اولین دوره مسابقات آموزشی (روی حساب های نمایشی)

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• با سلام :

تعداد معاملات نفر چهارم (خانم صابر) مرا یاد دوستی که مدتی در صدر بودند و حالا نیستند میندازد .534 پوزشن .
    بنظرم جناب دکتر بهزادی و 2 نفر دیگر اصلا امکان خارج شدن از لیست را ندارند .مگر انکه خودشان بخواهند .روند معاملات اینگونه بوده است .درست است که میزان ریسک بالاتر از حدمعمول است ولی این ریسک در زمان و مکان مناسب صورت گرفته است.
    فکر میکنم از 2350 در یورو/دلار وارد اصلاح شویم.
    متشکرم
    زندگی راه های خود را میجوید. لحظه ای که شروع میکنی همه چیز را مدیریت کنی، آنها را ضایع میکنی. بگذار زندگی آزاد باشد

نظر

• احتمالا من امروز از جدول خارج بشم چون چندتا ترید احساسی داشتم برا خودم متاسفم . و اصلا به سیستمم عمل نکردم . همینه دیگه وقتی به سیستمم عمل نمیکنم نتیجش ضرره . پزیشن های باز رو بستم و دلیل اینکه چرا اینجوری ترید کردم رو پیدا بکنم و امیدوارم که بتونم اصلاح کنم .
      ویرایش توسط vacker : https://www.traderha.com/member/5688-vacker در ساعت 07-26-2012, 06:35 PM
      عقل ، نیرویی است كه دنیا را اداره می كند.
      رالف والدو امرسون

نظر

• نوشته اصلی توسط vacker نمایش پست ها
        احتمالا من امروز از جدول خارج بشم چون چندتا ترید احساسی داشتم برا خودم متاسفم . و اصلا به سیستمم عمل نکردم . همینه دیگه وقتی به سیستمم عمل نمیکنم نتیجش ضرره . پزیشن های باز رو بستم و دلیل اینکه چرا اینجوری ترید کردم رو پیدا بکنم و امیدوارم که بتونم اصلاح کنم .
        عجله نکن! فعلا که چهارمی و مقام خوبی داری و 1500 امتیاز هم با نفر پنجم فاصله داری. بگذار احساسات ازت دور بشن و سر فرصت جبران کن فاصله با نفرات اول تا سوم رو.

قربانت- بهزاد

نظر

• نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
          عجله نکن! فعلا که چهارمی و مقام خوبی داری و 1500 امتیاز هم با نفر پنجم فاصله داری. بگذار احساسات ازت دور بشن و سر فرصت جبران کن فاصله با نفرات اول تا سوم رو.

قربانت- بهزاد
          با سلام خدمت جناب دکتر بهزادی بزرگوار که با راهنمایی هاشون همیشه کمک حال من بودن . من تقریبا از موقعی که پزیشن ها رو بستم داشتم فکر میکردم که اصلی ترین دلیل این که تریدهام با مشکل مواجه شد چی بوده ، مدیریت سرمایه رو رعایت نکردم و چون مدیریت سرمایه رو رعایت نکرده بودم ( با 6 لات وارد شده بودم ) و اینکه با کوچکترین تکونی من عصبی میشدم . برای همین زود خارج شدم و دوتا تصمیمم که یکی نداشتن مدیریت سرمایه و دیگری عمل نکردن به سیستمم باعث این ضرر شد .
          باز هم در اینجا جا داره که از جناب دکتر بهزادی بخاطر صبر و حوصلشون که به تمام سئوالات من پاسخ میدن تشکر کنم .
          رالف والدو امرسون

نظر

• توضيح بيشتر دهيد

نوشته اصلی توسط doke10 نمایش پست ها
            با سلام :

تعداد معاملات نفر چهارم (خانم صابر) مرا یاد دوستی که مدتی در صدر بودند و حالا نیستند میندازد .534 پوزشن .
            بنظرم جناب دکتر بهزادی و 2 نفر دیگر اصلا امکان خارج شدن از لیست را ندارند .مگر انکه خودشان بخواهند .روند معاملات اینگونه بوده است .درست است که میزان ریسک بالاتر از حدمعمول است ولی این ریسک در زمان و مکان مناسب صورت گرفته است.
            فکر میکنم از 2350 در یورو/دلار وارد اصلاح شویم.
            متشکرم
            در پست شما چند کلمه توجه من را جلب کرد ، ميشه راجب اين کلمات بيشتر توضيح بدهيد.

چنتا سوال داشتم
            خارج نميشن مگر خودشان بخواهند.
            يعني اينکه تلاش ميکنند معاملات سود ده کنند بعد پشيمان ميشن معاملات ضرر ده ميکنند؟!؟!
            ايا منظورتان اين بود يا من اشتباه متوجه شدم؟

با احترام
            محمد نبي زماني
            لينک موضوعات نوشته شده توسط اينجانب

نظر

• نوشته اصلی توسط vacker نمایش پست ها
              با سلام خدمت جناب دکتر بهزادی بزرگوار که با راهنمایی هاشون همیشه کمک حال من بودن . من تقریبا از موقعی که پزیشن ها رو بستم داشتم فکر میکردم که اصلی ترین دلیل این که تریدهام با مشکل مواجه شد چی بوده ، مدیریت سرمایه رو رعایت نکردم و چون مدیریت سرمایه رو رعایت نکرده بودم ( با 6 لات وارد شده بودم ) و اینکه با کوچکترین تکونی من عصبی میشدم . برای همین زود خارج شدم و دوتا تصمیمم که یکی نداشتن مدیریت سرمایه و دیگری عمل نکردن به سیستمم باعث این ضرر شد .
              باز هم در اینجا جا داره که از جناب دکتر بهزادی بخاطر صبر و حوصلشون که به تمام سئوالات من پاسخ میدن تشکر کنم .
              جناب آذربان عزیز

در مورد مسابقه و رعایت مدیریت سرمایه در اون این موضوع رو در نظر بگیرید که چون حساب دمو هست میشه با ریسکی بالاتر از حد معمول وارد شوید. فرضا ممکنه در یک حساب ریل شما روی هر پوزیشن دو درصد ریسک کنید چون از دست دادن مبلغ بالاتر در حساب اصلی منطقی نباشه اما در اینجا چون پول واقعی نیست میشه دراوداون بالاتر رو برای یک پوزیشن در نظر گرفت. فرضا 20 درصد ریسک روی هر معامله.

درواقع اگر شما روی همه ترید ها همین مثلا 20 درصد رو ریسک کنید و مطابق پلان ترید عمل کنید انگار باز مدیریت سرمایه رو رعایت کرده اید. به شخصه روی چند ترید آخرم همین کار رو کردم چون با مدیریت سرمایه ای مشابه حساب ریل نمیشه مقامی در مسابقه کسب کرد اما میشه در حاشیه سود بود در پایان.

موضوع دیگری که کار من رو راحت کرده دراوداون بالایی هست که در یک پوزیشن که پشت کامپیوتر نبودم و استاپ نداشت شاملم شده بنابراین چون یک بار تا مرز 80 درصد رو از دست داده ام و امتیاز این بخش رو برای همیشه از دست رفته می بینم راحت تر ریسک می کنم.

اگر به جدول نگاه کنید بالاترین بالانس رو بنده دارم اما در رتبه سوم هستم. درواقع هر بالانسی بگیرم در 80 درصد ضرب میشه اما اگر دقت کنید نفر اول هر بالانسی بگیره در 120 درصد ضرب میشه. بنابراین من مجبور برای گرفتن ایشان بیشتر از 50 درصد بالانسم رو نسبت به ایشان بالا ببرم که اگر نخواهم ریسک کنم شدنی نیست. خوبیه قضیه اینه که امتیاز دراوداون من پایینتر نمیاد اما مال بقیه ممکنه بیاد.

ارادتمند- بهزاد

نظر

• سلام به همه هم مسابقه ای های عزیز،

در طول پنج هفته ای که از مسابقه می گذره سعی کردم با ترید در تایم فریم های یکساعته و چهارساعته تا حدودی حساب اولیه کوچک مسابقه رو افزایش حجم دهم. متاسفانه در این تایم فریم ها چندان تبحر تحلیلی تایم های بالا رو ندارم و همین موضوع باعث شد تا برای رسیدن به حداقل مورد نیاز دچار دردسر زیادی شوم و حتی در مقطعی با رسیدن دپوزیت به حوالی 700 دلار تا مرز کال شدن حساب هم پیش رفتم.

به هر حال با هر سختی بود به بالانس 22 هزار رسیدم. از این مرحله به بعد قصد ندارم در تایم فریم های یک و چهار ساعته ترید کنم و چون حساب به حداقل مورد نظر رسیده فقط در تایم فریم روزانه و هفتگی ترید می کنم. دلیل این موضوع این هست که در اون تایم فریم ها هم تسلط بی چون و چرا روی چارت ها دارم و هم تجربه چندین ساله و هم اینکه اینطوری حساسیت مسابقه روی فعالیت حساب های اصلی تریدم که در اونجا همه پوزیشن ها روزانه به بالاست تاثیر سو نمیگذاره.

حقیقتا کسب جایزه در این مسابقه برایم ارزشی نداره و حتی دیگر اون شوق و شور اول شدن هم ندارم چون به چیزی که مد نظرم بود رسیده ام. البته همچنان تلاش خودم رو خواهم کرد.

خلاصه دیگه کمتر ما رو در این تاپیک خواهید دید و فکر کنم تا انتهای مسابقه نهایتا چهار یا پنچ ترید دیگر بیشتر نکنم و به همین دلیل تا حدودی از مسیر مسابقه و احتمالا کورس قهرمانی خارج خواهم شد.

برای همه دوستان آرزوی موفقیت می کنم.

بدرود- بهزاد
                ویرایش توسط بهزاد بهزادی : https://www.traderha.com/member/5272-بهزاد-بهزادی در ساعت 07-27-2012, 12:30 AM

نظر

• با سلام :
                  جناب زمانی بنده در مورد کلمات توضیح میدهم .شما هم سوال بنده را پاسخ دهید :
                  امکان خارج شدن ندارند را با توجه به کارکردشان عرض کردم .صبر میکنیم ببینیم درست است یا خیر .
                  مگر انکه خودشان بخواهند .یعنی بمانند دکتر بهزادی نخواهند در کورس مسابقات بمانند قبل بمانند یا بخواهند سیستمی دیگر را تست کنند و یا دلیل دیگر.
                  ریسک بالاتر از معمول را دکتر در پست قبل توضیح دادند بنده چیز اضافه تر ندارم
                  در زمان و مکان درست .یعنی انتهای موج 5 از 5 در موج 3 بهترین نقطه برای بای بوده است.
                  بفرمائید این شماره ها و تبلیغ صنایع سنگ به چه منظوری در امضای شما میاید .برایم نا مفهوم است لطف کنید دلیلش را توضیح دهید.
                  متشکرم
                  زندگی راه های خود را میجوید. لحظه ای که شروع میکنی همه چیز را مدیریت کنی، آنها را ضایع میکنی. بگذار زندگی آزاد باشد

نظر

• نوشته اصلی توسط doke10 نمایش پست ها
                    با سلام :
                    جناب زمانی بنده در مورد کلمات توضیح میدهم .شما هم سوال بنده را پاسخ دهید :
                    امکان خارج شدن ندارند را با توجه به کارکردشان عرض کردم .صبر میکنیم ببینیم درست است یا خیر .
                    مگر انکه خودشان بخواهند .یعنی بمانند دکتر بهزادی نخواهند در کورس مسابقات بمانند قبل بمانند یا بخواهند سیستمی دیگر را تست کنند و یا دلیل دیگر.
                    ریسک بالاتر از معمول را دکتر در پست قبل توضیح دادند بنده چیز اضافه تر ندارم
                    در زمان و مکان درست .یعنی انتهای موج 5 از 5 در موج 3 بهترین نقطه برای بای بوده است.
                    بفرمائید این شماره ها و تبلیغ صنایع سنگ به چه منظوری در امضای شما میاید .برایم نا مفهوم است لطف کنید دلیلش را توضیح دهید.
                    متشکرم
                    قبلش سوال مجدد به طريق ديگر مي پرسم
                    بر خلاف گفته شما ، خود آقاي بهزاد اعتراف ميکنه که داره اشتباه ميکنه، قسمت مسابقه پست 592 خط 4 تاريخ ارسال دیروز 11:27 PM و قسمت آناليز عملکرد افراد پست 46 صفحه 5 خط 2 و خط 8 تاريح ارسال دیروز 05:52 PM و در ادامه ، آناليز عملکرد افراد پست 47 خط 2 تا 3 و غيره.

حالا اگر امکانش هست کلمات را دوباره بخوانيد و نظر خود را بدهيد.

اما جواب سوال شما
                    من براي هدف هاي خودم تلاش ميکنم و شما براي هدف هاي خودتان.
                    هدف ها بايد بر اساس شرايط و امکانات انتخاب شوند و از حالت رمانتيک بودن و رويايي بودن خارج شوند . البته در قسمت خارج از گود به طور کامل در مورد اين مباحث صحبت کرده ام
                    و اما بعد
                    من اولين پست در اين فروم زدم مربوط به روش نوين تحليل و بعد تفهيم يک مفهوم و بعد آناليز عملکرد افراد و بعد خارج از گود اگر کمي دقت کنيد متوجه مي شويد هدف هاي من چي بوده و امضا متوجه ميشويد.

جواب واضح تر:
                    اگر هدف يکي باشه شما بايد يا برويد يا نرويد.
                    بعد از پست روش نوين تحليل قصد اين بود که اصلا پستي در اين فروم نزارم و فقط خواننده باشم. چند وقت مطالب خوندم (مدلش با مدل من نميخواند) اما سود مند بود از بعد مختلف ميگم بزاريد چند نمونه بيان کنم.
                    1. طرز بيان مطلب 2. امضا 3. نوع ديدگاه افراد ديگر به بازار 4. آشنايي با طرز فکر ديگران (فکر خواني) 5. غيره

در ابتدا من امضا ديدم و به عنوان يک ابزار ساده از آن نگاه ميکردم و در ادامه فکر کردم اين ابزار چگونه مي تواند به من خدمات دهد؟
                    در ابتدا با يک پيام شروع کردم. در نتيجه با آن اشنا شدم و در ادامه گفتم ميتواند لينک پيام هاي من باشد و ادامه گفتم ميتواند ابزار تبليغاتي براي من شود (چون فارکس شغل اول نيست شغل دوم) و در ادامه بازم ميخوام پيشرفتش بدم چگونه؟
                    اين قصد داشتم در هفته آينده شروع کنم.(الان توضيح مختصر مي دهم) بدين گونه که مطالبي همانند خارج از گود در اين قسمت بگذارم ولي در حد يک خط و اين مطالب هفته به هفته تغيير کند.

با احترام
                    محمد نبي زماني
                    لينک موضوعات نوشته شده توسط اينجانب

نظر

• با سلام :
                      ابتدا عرض کنم که نوع نگارش شما عجیب است چرا ساده نمینویسید .
                      میدانستید فروید نگذاشت تا پایان عمر کسی اورا روانکاوی کند .
                      در مورد جناب بهزادی خودشان بهترین نفر هستند برای پاسخ به گفته هایشان (فکر میکنم ایشان در مورد عدم رعایت مدیریت سرمایه توضیح دادند)
                      فکر میکنید اگر هر کس برای منفعت خود تخصص خود را زیر امضا بگذارد چه میشود(خرید و فروش کلیه مواد غذایی،فروش مواد شیمیایی،جراحی دندان و ...،فروش زمین در شمال ،زمین از شما ساخت از ما،ملک خود را به ما بسپاریدو........)
                      تاپیکهایتان را قبلا مروری کرده بودم ولی راستش زیاد جدی نگرفتم ببخشید
                      با تشکر
                      ضمنا شما میتوانید بعنوان حسن ختمام اخرین پست این دیالوگ را بنویسد و بحث خاتمه بیابد .(چون معمولا فکر میکنند اکر پاسخی ندهند ،پاسخی ندارند)

نظر

• سلام دوستان

هفته ششم مسابقه رو تا ساعاتی دیگر شروع می کنیم. این هفته رو برای اکثر تریدرها خیلی خطرناک می دونم و تصور می کنم با بازاری فاقد ترند مشخص طرف باشیم که خیلی ها رو گیر بیندازه و از گردونه مسابقه خارج کنه.

در لیست ده نفره بالای جدول کاملا دو بخش مجزا داریم. نفرات اول تا سوم با امتیاز به مراتب بالاتر از سایرین رقابت خیلی فشرده ای رو دارند که همین موضوع حساسیت ها رو دو چندان می کنه. تصور می کنم یکی از این سه نفر در این هفته از گردونه رقابت حذف میشه که احتمالا خودم باشم.

نفرات چهارم تا دهم و احتمالا رتبه های بعد از ده رقابت بسیار تنگی رو دارند و چند دلار سود و زیان رنکینگ ها رو در این بخش جابجا می کنه. تصور می کنم در این هفته یکی دو نفر از این لیست با ریسک بالا تلاش برای تشکیل یک لایه میانی بین این دو گروه بکنند و شاهد ورود یکی دو نفر به محدوده 10 تا 15 هزار دلار تا انتهای هفته باشیم.

در مجموع این هفته رو تریدر کش می دونم و در روزهای آتی متوجه خواهید شد چرا چنین نظری دارم.

نمی دونم تا پایان هفته بالانس حدودا 30 هزار دلاری بنده به کجا میرسه اما تصور می کنم به یکی از گزینه های 20 یا 40 هزار دلار برسم.

ارادتمند- بهزاد

نظر

• با سلام :
                          از دوستان عزیز جنابان مجتبی و محمد رضا در صورت تمایل توضیحی در مورد روش معاملاتیشان بفرمایند .با سیستم جناب بهزادی تاحدودی اشنا هستیم .
                          ممنون

نظر

• من احساس میکنم هیچکدوم از دوستان توی لیست دوست ندارن تریدی انجام بدن و احتمالا منتظر نفرات پائین تر هستند که ببینن اونها چه عکس العملی در طی چند روز آینده از خودشون نشون میدن .
                            رالف والدو امرسون

نظر

• سلام به همه عزیزان

با گذشت چند هفته یک چیز رو میشه قاطعانه گفت و اون اینکه اکثر دوستان در موضوع روانشناسی ترید بسیار نپخته عمل می کنند! تصور می کنم اکثرا روش تحلیلی مناسبی دارند اما کاملا مشخص هست که مدیریت سرمایه به اون صورت در تریدها به چشم نمیخوره و بدتر از اون اینکه احساسات کاملا در تریدها جای خودش رو به پلان و منطق کاری داده. این نکته خیلی خوبه که دوستان درک کنند حتی در یک مسابقه دمو هم !چه فشار ذهنی به افراد وارد میشه که باعث رفتارهایی در ترید میشه که بیانگر عدم توجه به جنبه های روانشناسی ترید هست.

حالا فرض کنید این مسابقات می خواست ریل باشه!!!

کلا بعد از گذشت چند سال تجربه در این بازار مشکل 90 درصد تریدرهای بازنده رو عدم توجه به مسایل روانشناسی ترید می دونم نه روش تحلیلی که استفاده می کنند.

ارادتمند- بهزاد

نظر

• نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
                                سلام به همه عزیزان

با گذشت چند هفته یک چیز رو میشه قاطعانه گفت و اون اینکه اکثر دوستان در موضوع روانشناسی ترید بسیار نپخته عمل می کنند! تصور می کنم اکثرا روش تحلیلی مناسبی دارند اما کاملا مشخص هست که مدیریت سرمایه به اون صورت در تریدها به چشم نمیخوره و بدتر از اون اینکه احساسات کاملا در تریدها جای خودش رو به پلان و منطق کاری داده. این نکته خیلی خوبه که دوستان درک کنند حتی در یک مسابقه دمو هم !چه فشار ذهنی به افراد وارد میشه که باعث رفتارهایی در ترید میشه که بیانگر عدم توجه به جنبه های روانشناسی ترید هست.

حالا فرض کنید این مسابقات می خواست ریل باشه!!!

کلا بعد از گذشت چند سال تجربه در این بازار مشکل 90 درصد تریدرهای بازنده رو عدم توجه به مسایل روانشناسی ترید می دونم نه روش تحلیلی که استفاده می کنند.

ارادتمند- بهزاد
                                دکتر جان در بعضی مواقع ضعف آنالیزری رو نباید پشت مسائل روانشناسی قایم کرد !

در هر درجه شکست یک نکته را در نظر داشته باشید ، هر موفقیت ریشه در شانس یا شکست دارد.

اگر کار خود را با شانس آغاز کنید ، فقط غرور و خود پسندی نصیب شما خواهد شد.اما اگر با شکست روبرو شوید مجبورید آن را ارزیابی کنید و راه موفقیت را بیاموزید.

شکست همیشه دانش به همراه دارد. با این دانش میتوانید به حکمت دست یابید و با استفاده از این حکمت است که واقعا موفق خواهید شد.
                                پ.ن: دیدگاه من در این جملات نهفته است ! اگر علل روانشناسی باعث ضرر و شکست من شده باید پیدا بشه یا هر ضعف دیگر در هر بخش از کار...
                                ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 07-30-2012, 07:06 PM

نظر

پردازش ...
                                X