اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ترید های لایو شکارچیان امواج Wave Hunters Team

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز.تایم کاری من در سبک الیوت چهارساعته هست.نتیجه اش فوق العاده !

منتهی به شرط ها و شروط ها...

کلاستر احتمالی انتهای امواج در تاپیک اموزش الیوت در امضای من میتونید استفاده کنید.

موفق باشید
    سلام حاج خلیل عزیز
    میشه چند تا از این شرط و شروط هارا بگید حاجی جان .؟
    من دارم به آب و آتیش میزنم تا بلکه بتونم با روش شما کار کنم و مسلط بشم .

حاجی جان تو تاپیک دیگری هم این خواهش را کردم که اگر امکان داره چند تا تحلیل و پوزیشن های خودتون را در سایت قرار بدید اما با دید آموزشی یعنی همه آنچه که برسی میکنید و اینکه از کجا موج شماری را شروع میکنید و کلاستر های قیمتی و و و و را توضیخ بدید . کافی چند تا تحلیل اینطوری ارسال کنید تا ما دستمنو را بیوفته و یاد بگیریم

ممنون

نظر

• نوشته اصلی توسط pcmfund نمایش پست ها
      شهرام جان در همین تاپیک یه گشتی بزنید اخرین تحلیل طلا رو اپدیت کرده بودم.

سیستم ویندوز عوض کردم والی عکسش در دسکتابم ذخیره میکنم واسه چنین روزی و الان نیست !

تحلیل یورو به دلار تصویرش داشته باشید تا بعد نماز و نهار بیام توضیحاتی در این باره بدم و چند سوال دوستان در تاپیک های مختلف کردن جواب بدم (بخصوص gdp )

ارادت

سلام حاجی جان
      1) در موج شماری بالا (3) را در تایم 4 ساعته شمارش کردید و بعد به تایم یک ساعته رفتید و موج شماری های 1و2و3و4و5 که بدون پرانتز هستند را انجام دادید؟

2) امواج اصلاحی a b c d مال 4 ساعته هست؟

3) کلاستر قیمتی که ترسیم کردید از کدام نقطه به کدام نقطه هست؟

4) اگر میشه مراحی موج شماریتون را مرحله به مرحله در تصاویر جداگانه نشون بدید؟

ممنون

نظر

• سلام

موج شماری درست است ؟برای انکه مطمین شویم موج شماری درست است باید امواج با کلاسترهای قیمتی همخوانی داشته باشد ؟
        فایل های پیوست شده
        ویرایش توسط ocean : https://www.traderha.com/member/4229-ocean در ساعت 11-22-2012, 04:18 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط ocean نمایش پست ها
          سلام حاج خلیل عزیز
          میشه چند تا از این شرط و شروط هارا بگید حاجی جان .؟
          من دارم به آب و آتیش میزنم تا بلکه بتونم با روش شما کار کنم و مسلط بشم .

حاجی جان تو تاپیک دیگری هم این خواهش را کردم که اگر امکان داره چند تا تحلیل و پوزیشن های خودتون را در سایت قرار بدید اما با دید آموزشی یعنی همه آنچه که برسی میکنید و اینکه از کجا موج شماری را شروع میکنید و کلاستر های قیمتی و و و و را توضیخ بدید . کافی چند تا تحلیل اینطوری ارسال کنید تا ما دستمنو را بیوفته و یاد بگیریم

ممنون
          اقیانوس جان سلام

چشم به خاطر شما دست به قلم میشم ! من یه خورده مریض احوالم کم میام فروم و خدا سر شاهده در بستر بیماری من پست ارسال میکنم یا با گوشی فروم چک میکنم.

اینم به خاطر اینه که واقعا افراد این فروم گل هستند و نمیخوام تنهاشون بزارم !

حتی تحلیلی میزارم به زور هست ! آرش هم نیست و گرفتاری زیادی داره و با ایشون صحبت میکنم اگر شد ایشون مدتی جای من پست تحلیل تکنیکی بزنن ، خانوم شعبانی هم از بس گیر دادن بچه ها فراری شد !

شرط و شروط ها به لینک زیر برید :

دیدگاه تریدری من

زاویه و دیدگاه شما بستگی داره !

من الیوت از دکتر بهزادی به ارث بردم و فاندامنتال از حامد خسروی عزیز ! توده فکری من از اینها بوده و ذهن خودم حلاجی کرده !

من به شاگردهام مطالبی که درس میدم همون چیزهای است که اساتید به من اموختن و ریزجزئیات میزارم واسه سوالات و کسانی که زیرک تر هستند و میپرسن !

رمز شمارش من در چشمانم هست ! اول اینکه چارت روبروی من میاد بدون هیچ ابزاری بدون هیچ درصد.... با چشم میشمارم 1 2 3 4 5 A B C ... خیلی ساده ! بعد بررسی میکنم به چهار بعد !

تاییدیه از الگوهای هارمونیک.... و ابزارهای تکنیکی دیگه برای تشخیص کلاستر !

واسه امر تریدری هم باید اون دیدگاه منو داشته باشی !

والله چطور بگم مباحث در حد نوشتار بیاد خیلی طولانی میشه و سر شما هم درد میاد و درست متوجه نمیشید ! مثل حصوری یا مالتی مدیا ... نیست !

ارادت

نظر

سلام حاجی جان
            1) در موج شماری بالا (3) را در تایم 4 ساعته شمارش کردید و بعد به تایم یک ساعته رفتید و موج شماری های 1و2و3و4و5 که بدون پرانتز هستند را انجام دادید؟

2) امواج اصلاحی a b c d مال 4 ساعته هست؟

3) کلاستر قیمتی که ترسیم کردید از کدام نقطه به کدام نقطه هست؟

4) اگر میشه مراحی موج شماریتون را مرحله به مرحله در تصاویر جداگانه نشون بدید؟

ممنون
            جواب سوالاتتون به ترتیب:

1- واسه شمارش از تایم ماهانه تا تایم تریدم که چهارساعته هست انجام میدم ، خوب تایم ماهانه و هفتگی در طول ماه یکبار آنالیز کنید کفایت میکنه و روزانه هم هر شب نگاهی به وضعیت کندل ها کنید کافی هست.

تایم چهارساعته هم که شش بار در طول روز میام چک میکنم ( ربع ساعت قبل بسته شدن کندل چهارساعته) و برای تاییدیه امواج و خیالی راحتم روی ساختار میام تایم یکساعته هم نیم نگاهی میندازم ! گاهی اوقات اینکار به سودم میشه گاهی هم باعث شک و تردیدم ! و در مجموع اینکار مفید میبینم و خوب هست

2- بله امواج کامپلکس که شمارش شده به احتمال بالا یک موج چهار باشیم که قبلن در همین تاپیک نوید اون رو داده بودم و تحلیل ها دنبال کرده باشی کف زدن ها و حتی این صعود ها هم من آنالیزش گذاشته بودم.

3- کلاستر ترسیم شده عبارت است از :

1- پروجکشن کلیک اول انتهای موج پنج ، کلیک دوم انتهای موج a و کلیک آخر انتهای موج d و نسبت 100 درصد بولد شده

2- پروجکشن کلیک اول انتهای موج b ، کلیک دوم انتهای موج c و کلیک آخر انتهای موج d که نسبت 100 درصد بولد شده

3- ریتریسمنت از ابتدای روند که میشه اول موج 1 و انتهای روند که میشه موج 5 از سه و نسبت 61.8% که نزدیک دو خط بالا بوده حائز اهمیت تر بوده برام !

4- نقاط پیوت هم در این محدوده داریم ! الان هم بهش رسیده منتهی باید عدله های دیگر از جمله کندل تریگر ، کراس دی تی اسیلاتور ... هم باشه تا من اردر ست کنم !

سوال آخر هم باز چشم مرحله به مرحله کلیپ میزارم واست !

فدای شما

نظر

موج شماری درست است ؟برای انکه مطمین شویم موج شماری درست است باید امواج با کلاسترهای قیمتی همخوانی داشته باشد ؟
              شمار موج یک شما مشکل داره و اشتباه هست که در کلیپ گذاشتم انشالله متوجه خواهید شد.

در صمن در نظر داشته باشید که این شمارش یک آلترناتیو هست و ممکنه خطا بره مهم اینه که طبق دیدگاه شمارش و ساختار که بر اساس پلن ترید میزنیم بتونیم منیج کنیم .

آرش نیست والی میگفت که در آخرین صعود یورو به پوند که معامله سنگین داشتیم چطور من منیج کردم ! من حواسم نبود حجم پوزیشن های اولیه بالا گذاشته بودم و شانس با من یار بود تحلیلم درست از آب در اومد (حدود 40 پیپ رفته بودیم ضرر که باز هی من به پوزیشن هام حجم اضافه میکردم و روز و خاطره خوشی برای ما دوتا شد )

ارادت خلیل
              ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 11-23-2012, 12:41 AM

نظر

• از بس سرم گیچ هست که ویرایش تاپیک تحلیل بنیادی که انجام میدادم و لینک پرسش و پاسخ بخش رو اضافه میکردم اینجا هم در یک پست بالاتر قرار داده بودم !

نظر

پنج روز دیگه ظرف زمانش پر میشه و دقیقا میشه 11 روز جنگ ! عددی طلایی برای قوم جاهل !

قابل معامله بود یه سل میزدم....

امیدوارم در روزهای باقی مونده کشتار کمتری صورت بگیره !

ارادت

ویرایش
                  : شیکل قوی شد !
                  خدا رو شکر که آتش بس شد و نتیجه هم در شیکل اسرائیل در برابر دلار میبینید که باعث تقویت ارزشون شد.

حالا بیاید دو دیدگاه بررسی کنیم و شما نظر بدین کدومش درسته !!!!

1- با توجه به تحلیل تکنیکی که انجام دادیم ، ذهنمان به طرف آنش بس رفت که احتمالش هست صورت بگیره و اینجور شد و شیکل هم تقویت شد

2- با توجه به گمانه های که در زمینه آتش بس شده بود و موقعیت تکنیکی که داشتیم بازار به سمت تقویت شیکل پیش رفت ئ معاملگرها از انتظارات آتش بس دست به معاملات زدن !

بیاید این دودیدگاه حلاجی کنید و واقعا نظر بدید کدومش از دیدگاه شما درسته ، این به شما کمک میکنه که درک کنید بنیادی در خدمت چارت هست یا برعکس یا اینکه هر دو مکمل و همراستای هم هستند !

ارادت

نظر

• سرنوشت ریال ایران از سال ۵۷ تا این روزها؛ سقوط ۳۲ هزار درصدی
                    آرش حسن نیا
                    کاهش ارزش ریال در بازار آزاد ارز، الزاما به معنای سقوط اقتصاد ایران نیست، اما آنچه در هفته ها و ماه های اخیر بر سر ریال ایران آمده، چیزی فراتر از کاهش نسبی برابری ریال در برابر دیگر ارزها در بازار آزاد ارز است.

«سقوط ریال» در برابر ارزهای خارجی در چهارراه استانبول و خیابان فردوسی، اگرچه نه تمام ماجرای «پول ملی»، اما تردیدی نیست که این هفته ها و ماهها، فصل مهمی از سرنوشت «ریال» است.

نظام چند نرخی ارز در ایران این اجازه را به دولت ها می دهد تا ادعا کنند، کاهش ارزش ریال در بازار آزاد ارز، الزاما به معنای سقوط یا بی اعتبار شدن اقتصاد ایران، نیست و نرخ هر روزه اعلام شده در صرافی های تهران، همان نرخ مبادله ارز ایران نیست.

دولتمردان ایرانی می توانند مدعی شوند که کاهش ارزش ریال در بازار خودخواسته، کنترل شده و برنامه ریزی شده است.

آنها می توانند تصریح کنند که دیگر برای کنترل نرخ دلار یا دیگر ارزها در بازار آزاد ارز که محل تامین ارز برای واردات کالاهای خاص، سفر، هزینه های دانشجویان خارج از ایران و تقاضاهایی از این دست است، اولویتی قائل نیستند.

این توجیهات و دلایل برای دولتی مانند دولت محمود احمدی نژاد که بی سابقه ترین تحریم های اقتصادی را تجربه می کند و عملا راه فروش نفت و وصول درآمدهای ناشی از فروش طلای سیاه برایش ناهموار شده، بیش از موارد یادشده خواهدبود.

اما حفظ ارزش پول ملی از وظایف نهادینه و پذیرفته شده بانک های مرکزی و حکومت هاست و کمتر دلیل، توجیه و بهانه ای می تواند، بانک مرکزی، دولت یا حاکمیت را از این وظیفه بازدارد.
                    از این رو حفظ ارزش ریال، در دوره های مختلف تاریخی وظیفه بانک مرکزی و دولت ها بوده و هست.

سقوطی ممتد

تغییر برابری ارزش ریال در برابر دلار در دولت های مختلف، اگرچه به تنهایی بیانگر تمام واقعیت های اقتصادی نیست، اما می تواند شاخصی برای محک زدن دولت ها دست کم در ایفای وظیفه حفظ ارزش پول ملی باشد.

اما ریال ایران از سال ۵۷ تا این روزها چه روندی را طی کرده است؟

مراجعه به آمارهای سری زمانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تا سال ۸۸ قابل استحصال است. بانک مرکزی جمهوری اسلامی پس از سال ۸۸، از ارائه و انتشار آمار مربوط به میانگین قیمت دلار در بازار آزاد ارز، خودداری کرده است.

براساس همین آمار موجود از میانگین سالانه قیمت دلار از سال ۵۷ تا سال ۸۸، هر دلار آمریکا به روایت بانک مرکزی از ۱۰ تومان در سال ۵۷ به ۹۹۲ تومان در سال ۸۸ افزایش یافته است که به معنای رشد ۹۸۲ درصدی قیمت دلار در این دوره ۳۱ ساله است.

این رشد ارزش دلار از سوی دیگر به معنای کاهش نزدیک به صد (۹۸.۲) مرتبه ای ارزش ریال در این دوره ۳۱ ساله است. اما اگر میانگین قیمت بازار این روزها و هفته های دلار در بازار آزاد ارز را ۳ هزار و ۲۰۰ تومان در نظر بگیریم، رشد ارزش دلار در ایران از سال ۵۷ تا مهرماه سال ۹۱، چیزی در حدود ۳۱ هزار و ۹۰۰ درصد بوده است که از دیگر سو به معنای کاهش ارزش ریال به میزان ۳۲۰ مرتبه در این دوره ۳۴ ساله است.

اما سهم هر دولت از این افت ارزش ریال چه میزان بوده است؟

«ریال» جنگ زده

زمانی که میرحسین موسوی در سال ۱۳۶۰ به عنوان نخست وزیر، اختیار دولت را در دست گرفت، براساس آمارهای بانک مرکزی، میانگین قیمت هر دلار آمریکا، ۲۷ تومان بود، این رقم در سال ۱۳۶۸ که سال پایانی جنگ هشت ساله ایران و عراق و دولت میرحسین موسوی بود به ۱۲۱ تومان رسید، رشدی معادل ۳۴۸ درصد.

این افزایش قیمت دلار، در دوره هشت ساله دولت میرحسین موسوی، برای ریال به معنای افتی در حدود چهار و نیم (۴.۴۸) مرتبه بوده است.

«تصعید» ریال در دوران «تعدیل»

اکبرهاشمی رفسنجانی دولت خود را که به دولت سازندگی معروف شد، در حالی تشکیل داد که دلار آمریکا ۱۲۱ تومان بود.

دوران هاشمی رفسنجانی با آزادسازی نرخ ارز، تعدیل قیمت ها و افزایش بدهی های ایران همراه بود. هاشمی رفسنجانی دوران پرنوسان قیمت ارز و رفت و آمد از سیاست های تعدیل را با دلار ۴۷۸ تومانی به پایان رساند که به معنای رشد قیمتی ۲۹۵ درصدی برای دلار بود.

افت ارزش ریال در دوره هشت سال دولت سازندگی، رقمی نزدیک به چهار (۳.۹) مرتبه بود.

کمی آسودگی زیر چتر اصلاحات

دولت محمد خاتمی که با انتخاباتی پرشور در دوم خرداد ۷۶ کلید خورد و اصلاحات سیاسی، نشانه بارز آن دوران بود با میانگین قیمت ۴۷۸ تومان برای هر دلار آغاز شد.

منتقدان محافظه کار دولت محمد خاتمی، او و دولتمردانش را به بی توجهی به مسائل اقتصادی متهم می کردند، اما دولت آقای خاتمی برنامه اصلاحات ساختار اقتصادی را در دستور کار داشت و در برنامه سوم توسعه، یکسان سازی نرخ ارز و تعیین نرخ ارز در نظام « شناور مدیریت شده» را مورد توجه قرارداد.

اتخاذ این سیاست های ارزی دولت محمد خاتمی در سال پایانی این دولت در سال۸۸، روی تابلوی صرافی های تهران، رقم ۹۰۴ تومان را در برابر دلار آمریکا، درج کرد.

رشد قیمت دلار در بازار آزاد ارز ایران در این دوره هشت ساله، ۸۹ درصد بود. یعنی ارزش ریال در دولتی که منتقدانش او را به بی توجهی در حوزه اقتصاد متهم می کردند، کمتر از ۲ (۱.۸۹) مرتبه کاهش یافت که در مقایسه با عملکرد دولت های پیش از «دولت اصلاحات» نشان از توفیق این دولت در حفظ ارزش ریال داشت.

« ریال» در مرز خفقان

محمود احمدی نژاد، با شعار «آوردن پول نفت بر سر سفره های مردم» به پاستور رفت و دولت او با محور عدالت طلبی بر سر کار آمد.

او دولت را در حالی در دست گرفت که منتقد سیاست های اقتصادی گذشتگان خود بود و یکسره به آنها می تاخت.

میانگین قیمت دلار در بازار آزاد به روایت بانک مرکزی، در سال ۸۴ حدود ۹۰۴ تومان بود. محمود احمدی نژاد که حتی مدافع ارزان تر شدن دلار آمریکا بود و دلاری با قیمت هایی پایین تر را وعده می داد، در زمستان سال ۹۰ با شوک قیمتی در بازار آزاد ارز مواجه شد.

دلار آمریکا که توانسته بود مرز روانی ۱۱۰۰ تومان را بگذراند، در دی ماه سال ۹۰ با اعلام تشدید تحریم های آمریکا و اتحادیه اروپا که برای نخستین بار، بانک مرکزی و فروش نفت ایران را نشانه رفته بود، رکوردی تازه بر جای گذاشت و ۱۷۰۰ تومان را از سر گذراند، اما این پایان کار دلار آمریکا در دولتی نبود که رییس اش « تحریم ها را ورق پاره می نامید» و ارزش دلار را کمتر از ۹۰۰ تومان می دانست.

دلار از ابتدای سال ۹۱، آرام آرام به تمامی رکوردهای دست نیافتنی، دست یافت تا آنجا که حتی رسیدن دلار به مرز چهار هزار تومان یا حتی بیشتر تا پایان آخرین سال فعالیت دولت دهم، چندان هم دور از ذهن نیست.

در مهرماه سال ۹۱، با تمام تمهیداتی که دولت اندیشیده، قیمت دلار در بازار آزاد ارز از سه هزار و ۲۰۰ تومان کمتر نشد. اگر همان ۳۲۰۰ تومان را میانگین قیمت دلار در این روزها و هفته ها بدانیم، قیمت دلار پیش از پایان یافتن هشت سال زمامداری محمود احمدی نژاد، ۲۵۴ درصد افزایش داشته که به معنای افت ارزش ریال به میزان سه و نیم (۳.۵) مرتبه تا اینجای کار است.

دولت محمود احمدی نژاد، می تواند مدعی باشد که نیازی برای کنترل قیمت دلار در بازار آزاد ارز نمی بیند و تصمیم دارد تا نیازهای اساسی ارزی کشور را در بازاری دیگر و سازوکاری متفاوت همچون تخصیص ارز با نرخ مرجع (دلار ۱۲۲۶ تومانی) یا اتاق مبادلات ارزی تامین کند.

دولت می تواند مدعی شود که رهاسازی قیمت دلار در بازار آزاد ارز، سیاست و تصمیمی خودخواسته است و از افق موردنظر خود در بازار با افکارعمومی سخن بگوید تا کارشناسان و صاحب نظران بتوانند این سیاست ها را نقد کرده و فعالان اقتصادی نسبت به آینده اقتصادی، چشم اندازی واضح داشته باشند.

اما دولت و تصمیم گیران اقتصادی، تاکنون چنین ادعایی نداشته اند. اتفاقا از اخبار دستگیری ها در بازار آزاد ارز، اتهام زنی ها و فرافکنی های مسوولان و نسبت دادن نابسامانی های بازار ارز به «گروه های مافیایی» یا «اخلالگران» و تغییر مکرر سیاست های ارزی، چنین بر می آید که دولت دست کم در ظاهر می خواهد اما نمی تواند بازار آزاد ارز را کنترل کند.

هرچند هستند کارشناسان و نمایندگانی همچون احمد توکلی، نماینده تهران، که بر این باورند دولت برای تامین نیازهای ریالی خود، افزایش قیمت دلار در بازار آزاد ارز را در دستور کار قرارداده تا درآمدی بیشتر از این رهگذر به دست آورد.

از این رو سقوط آزاد ارزش ریال در بازار آزاد ارز، اتفاقی نیست که دولت بتواند آن را نادیده گرفته یا آسان از سر آن بگذرد و این افت دامنه دار کم سابقه برای فعالان اقتصادی ایران می تواند نگرانی هایی جدی از آینده اقتصاد به دنبال داشته باشد.

گو اینکه وقتی بزرگترین دارنده و عرضه کننده ارز در ایران، بانک مرکزی است، اتهام اصلی افت ارزش ریال نیز متوجه مسوول حفظ ارزش پول ملی یعنی بانک مرکزی خواهدبود. مسوولی که در تنگنای تحریم های بی سابقه آمریکا، اتحادیه اروپا و جامعه جهانی، کار دشواری برای وصول درآمدهای نفتی دارد.
                    ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 11-23-2012, 02:26 AM

نظر

• استاد جواب سوالتون
                      طبق صحبت های قبلی خودتون معلومه هر دو مکمل یک دیگر هستند
                      دیدی میگند نخود چی و کشمش !!!!! اچارتم مثل اونه
                      کنار تکنیکال هر تریدر باید کمی کشمش اضافه کرد!!!
                      و در ضمن روند کلی ما نزولی بود
                      ارادتمند
                      (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
                        استاد جواب سوالتون
                        طبق صحبت های قبلی خودتون معلومه هر دو مکمل یک دیگر هستند
                        دیدی میگند نخود چی و کشمش !!!!! اچارتم مثل اونه
                        کنار تکنیکال هر تریدر باید کمی کشمش اضافه کرد!!!
                        و در ضمن روند کلی ما نزولی بود
                        ارادتمند
                        برنانکه وقتی میاد توی کتگره حرف از خطوط پیوت ، امواج الیوت میزنه یا شاخص های اقتصادی رو بیان میکنه؟

وقتی گولد من ساچ حرف از تحلیل هاش میزنه حرف نقاط تکنیکی و تحلیل تکنیکی میزنه ! و روی اقتصاد اشرافیت دارند

پس الویت ما برای بدست اوردن جهت و روند کلی علم بنیادی است ! نقاط مناسب جهت ورود به معامله و حرکت به سمت جهت بنیادی از طریق تکنیکال هست این رابطه خیلی ساده و واضح چرا همپوشانی پیدا میکنند!

نظر

• با اجازه استاد عزیزم جناب دکتر بهزادی جزوه ایشون که سبک تحلیلی کارولین برودن رو ترجمه و تدوین کردن به اشتراک میزارم

خلاصه اولیه روش:

لینک دانلود :

http://pcmbrokers.org/pcmfileupload/...ic-carolin.zip

ارادت خلیل

نظر

• هرچی بیشتر پست بالا لایک و تشکر بخوره نشانه تشکر از زحمات دکتر بهزادی است و انگیزه پیدا میکنم چیزای زیرخاکی دیگه هم از اساتید مختلف منجمله دکتر بهزادی عزیز اجازه بگیرم و بزارم !

نظر

برنانکه وقتی میاد توی کتگره حرف از خطوط پیوت ، امواج الیوت میزنه یا شاخص های اقتصادی رو بیان میکنه؟

وقتی گولد من ساچ حرف از تحلیل هاش میزنه حرف نقاط تکنیکی و تحلیل تکنیکی میزنه ! و روی اقتصاد اشرافیت دارند

پس الویت ما برای بدست اوردن جهت و روند کلی علم بنیادی است ! نقاط مناسب جهت ورود به معامله و حرکت به سمت جهت بنیادی از طریق تکنیکال هست این رابطه خیلی ساده و واضح چرا همپوشانی پیدا میکنند!

به نظر من با توجه به اینکه حرکات قیمت برایند احساسات و هیجانات حوادث اتفاقات محیطی و در نهایت عملکرد معامله گران هست و اصل و اساس امواج الیوت هم بررسی همین هیجانات و احساسات جمعی هست بنا براین مقوله تکنیکال و فاندامنتال جدای از هم نیستند بلکه مانند این هست که از دو دیدگاه و از دو پنجره به بیرون نگاه کنید پس اساس هر دو یکیست .

لطفا اساتید گرامی نظر من را اصلاح کنند .

ارادتمند شما - ocean

نظر

• سلام

در مورد تکنیکال و فاندامنتال به اعتقاد من از تایم فریم به تایم فریم نوع دیدگاه فرق می کنه. اما تجربه شخصی خودم و مدلی که این دو رو ترکیب می کنم بدین صورت هست که تا حدودی برگرفته از آنچه است که خلیل در مورد بنیادی گفته:

من سعی می کنم به صورت مداوم بازار رو به لحاظ خبر و داده های سیاسی و اقتصادی آپدیت کنم اما نه به منظور ترید کردن. در تایم فریمی که من کار می کنم داده های کلان و اخبار سیاسی و اقتصادی مهم برایم ملاک هستند و خبر های جز نقش چندانی رو ندارند. این اطلاعات و داده ها بعضی به نفع دلار و بعضی به ضرر دلار هستند. وزن این داده ها هم یکسان نیست یعنی خبر با کلاس های مختلف هستند. فرضا موضوع یونان یا پرتگاه مالی برای من در حال حاضر در راس هستند.

حالا چه جوری از این داده ها استفاده می کنم؟

چون تایم فریم من روزانه هست پس بر اساس کندل روزانه ترید می کنم. این یعنی داده های بنیادی هم باید برای من بر اساس کندل دیلی آپدیت بشه. روزی یکبار.

حالا این اطلاعات و داده ها مدام و هر روز و پشت سر هم برای من مجموعه ای رو تشکیل میده که به شما جهت حرکت بازار رو به تدریج میگه. توجه کنید که تک داده به من جهت نمیده. بگذارید واضح تر بگم فرض کنید من هر روز دارم اطلاعات راجع به بدهی یونان رو دنبال می کنم و هر روز یا هر هفته اخباری در این حوزه میاد. فرضا دیروز نه نشستی بود نه چیزی در این مورد اما مرکل در مورد این موضوع سخنرانی کرد پس این خبر برایم آپدیت شد و تاثیر سخنرانی به نفع یورو بود. این کار هر روز انجام میشه و شما به تدریج متوجه میشید که جهت حرکتی مسایل اون خبر به نفع دلار هست یا به ضرر؟

منظورم اینه که ممکنه اگر من بگم بحران یونان شما بگید به نفع دلاره در حالی که اینطور نیست مهم نوع برخوردیه که به مرور با این بحران میشه نه خود موضوع. حل اونه که تاثیر میگذاره رو بازارها.

این شد یه خبر. فرض کنید خبر دیگری داریم در مورد جنگ اون هم پیوسته دنبال می کنید و وقتی می بینم آتش بس شده و یا می خواهد آتش بس بشه پس یعنی توجه به سرمایه امن دلار کم میشه.

همین کار رو باید برای هر خبر مهمی انجام دهید. همیشه هم فقط خبر نیست. گاهی داده های اقتصادی هستند. مانند کنترل پیوسته شاخص ها و اندیکس های تورم.

پس شما باید هر روز اینها رو به روز کنید. اگر کسی چهارساعته ترید می کنه باید هر چهار ساعت اخبار رو به روز کنه برای خودش. هر کسی بر اساس نوع کندل ها و بعضی اخبار و داده های در یمساعته تاثیر دارند و بعضی در روزانه و بعضی در هفتگی. فرضا ما نمی تونید در میان روز در روزی که در اون هستیم بر اساس پرتگاه مالی ترید کنید چون اون داده کلان هست اما می تونید بر اساس خبر یوروی امروز روی داده اقتصادی آلمان ترید کنید.

نهایتا و در انتها این کار میشه شبیه یک بازی. دلار و ارز مقابل اون اخبار رو به نفع خودشون می کشونند و این موضوع مدام اتفاق میفته. شما باید ببینید در بازه فرضا هفتگی ( برای منی که روزانه ترید می کنم) در مجموع این داده ها و اخبار به نفع کدام سمت حرکت کرده اند و اون میشه جهت کلی. فرضا در هفته ای که گذشت اخبار روی کاغذ به نفع دلار بود اما روند اخبار به نفع یورو بود. چرا؟

1- جنگ به نفع دلار بود اما وقتی نشانه آتش بس و و خود آتش بس اتفاق افتاد به ضرر ین و دلار بود.
                                2- نشانه های مثبت مذاکرات پرتگاه مالی به نفع اقتصاد آمریکا و به دنبال اون اقتصاد دنیا بود و یورو رو قوی کرد.
                                3- داده های شاخص مدیران به نفع یورو بود.
                                4- کاهش رتبه اعتباری فرانسه و مقاله بمب در قلب اروپا به ضرر یورو بود.
                                5- موضوع هفته آینده انتخابات اسپانیا فعلا نتیجه اش معین نیست اما می تونه به ضرر یورو باشه.
                                6- بحران بدهی یونان با توجه به صحبت مرکل و ایجاد امید به نفع یورو شد ( موقتا).
                                و ...

پس جهت کلی هفته به نفع یورو تغییر کرد با وجودی که دی نگاه اول اکثرا اخبار بد برای حوزه یورو هستند اما وقتی میری تو دل تحلیل میبینی اینطور نیست. فرضا بحران بدهی یونان قبلا با فشار روی یورو تاثیرش رو در چارت گذاشته و اون چیزی که الان مهمه نوع برخورد با موضوع و نتیجه هست.

اما از این بحث ها که بگذریم. روش ترید من الیوت هست. الان در تایم فریم مادر که هفتگی هست کراس صعودی تو یورودلار دارم. پس الیوت بلند مدت میگه به نفع یورو. این میشه جهت فرضا دو ماه آینده من برای ترید. یعنی در دو ماه آینده خرید دارم زمانی که در روزانه سیگنال میده. حالا هر روزی که این سیگنال داده بشه. من نگاه می کنم ببینم جهت بنیادی چه جوره؟ و ببینم اون هم تایید می کنه این سیگنال رو که در 90 درصد می کنه. چون هر حرکتی در بازار دلیلی داره و اگر عوامل بنیادی به درستی شناسایی و پیگیری بشه حتما می بینید که الیوت و بنیادی با هم حرکت می کنن.

درواقع من بر اساس تکنیکال و با تکیه بر فاندانتال وارد پوزیشن میشم. فاندامنتال به من مسیر و چرایی حرکت رو نشون میده و تکنیکال به من نقاط ورود و خروج و اهداف رو.

اگر به چنین دیدگاهی برسید کار تو این بازار به شدت براتون مهیج و دوست داشتنی میشه.

ضمنا من اصلاح دیدگاه فاندامنتال خودم رو مدیون دوستان بنیادی کاری هستم که با پست هاشون در انجمن باعث میشن بشه اطلاعات رو داشته باشی.

ارادتمند- بهزاد

نظر

پردازش ...
                                X