اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

ترید های لایو شکارچیان امواج Wave Hunters Team

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط بهزاد بهزادی نمایش پست ها
    سلام

در مورد تکنیکال و فاندامنتال به اعتقاد من از تایم فریم به تایم فریم نوع دیدگاه فرق می کنه. اما تجربه شخصی خودم و مدلی که این دو رو ترکیب می کنم بدین صورت هست که تا حدودی برگرفته از آنچه است که خلیل در مورد بنیادی گفته:

من سعی می کنم به صورت مداوم بازار رو به لحاظ خبر و داده های سیاسی و اقتصادی آپدیت کنم اما نه به منظور ترید کردن. در تایم فریمی که من کار می کنم داده های کلان و اخبار سیاسی و اقتصادی مهم برایم ملاک هستند و خبر های جز نقش چندانی رو ندارند. این اطلاعات و داده ها بعضی به نفع دلار و بعضی به ضرر دلار هستند. وزن این داده ها هم یکسان نیست یعنی خبر با کلاس های مختلف هستند. فرضا موضوع یونان یا پرتگاه مالی برای من در حال حاضر در راس هستند.

حالا چه جوری از این داده ها استفاده می کنم؟

چون تایم فریم من روزانه هست پس بر اساس کندل روزانه ترید می کنم. این یعنی داده های بنیادی هم باید برای من بر اساس کندل دیلی آپدیت بشه. روزی یکبار.

حالا این اطلاعات و داده ها مدام و هر روز و پشت سر هم برای من مجموعه ای رو تشکیل میده که به شما جهت حرکت بازار رو به تدریج میگه. توجه کنید که تک داده به من جهت نمیده. بگذارید واضح تر بگم فرض کنید من هر روز دارم اطلاعات راجع به بدهی یونان رو دنبال می کنم و هر روز یا هر هفته اخباری در این حوزه میاد. فرضا دیروز نه نشستی بود نه چیزی در این مورد اما مرکل در مورد این موضوع سخنرانی کرد پس این خبر برایم آپدیت شد و تاثیر سخنرانی به نفع یورو بود. این کار هر روز انجام میشه و شما به تدریج متوجه میشید که جهت حرکتی مسایل اون خبر به نفع دلار هست یا به ضرر؟

منظورم اینه که ممکنه اگر من بگم بحران یونان شما بگید به نفع دلاره در حالی که اینطور نیست مهم نوع برخوردیه که به مرور با این بحران میشه نه خود موضوع. حل اونه که تاثیر میگذاره رو بازارها.

این شد یه خبر. فرض کنید خبر دیگری داریم در مورد جنگ اون هم پیوسته دنبال می کنید و وقتی می بینم آتش بس شده و یا می خواهد آتش بس بشه پس یعنی توجه به سرمایه امن دلار کم میشه.

همین کار رو باید برای هر خبر مهمی انجام دهید. همیشه هم فقط خبر نیست. گاهی داده های اقتصادی هستند. مانند کنترل پیوسته شاخص ها و اندیکس های تورم.

پس شما باید هر روز اینها رو به روز کنید. اگر کسی چهارساعته ترید می کنه باید هر چهار ساعت اخبار رو به روز کنه برای خودش. هر کسی بر اساس نوع کندل ها و بعضی اخبار و داده های در یمساعته تاثیر دارند و بعضی در روزانه و بعضی در هفتگی. فرضا ما نمی تونید در میان روز در روزی که در اون هستیم بر اساس پرتگاه مالی ترید کنید چون اون داده کلان هست اما می تونید بر اساس خبر یوروی امروز روی داده اقتصادی آلمان ترید کنید.

نهایتا و در انتها این کار میشه شبیه یک بازی. دلار و ارز مقابل اون اخبار رو به نفع خودشون می کشونند و این موضوع مدام اتفاق میفته. شما باید ببینید در بازه فرضا هفتگی ( برای منی که روزانه ترید می کنم) در مجموع این داده ها و اخبار به نفع کدام سمت حرکت کرده اند و اون میشه جهت کلی. فرضا در هفته ای که گذشت اخبار روی کاغذ به نفع دلار بود اما روند اخبار به نفع یورو بود. چرا؟

1- جنگ به نفع دلار بود اما وقتی نشانه آتش بس و و خود آتش بس اتفاق افتاد به ضرر ین و دلار بود.
    2- نشانه های مثبت مذاکرات پرتگاه مالی به نفع اقتصاد آمریکا و به دنبال اون اقتصاد دنیا بود و یورو رو قوی کرد.
    3- داده های شاخص مدیران به نفع یورو بود.
    4- کاهش رتبه اعتباری فرانسه و مقاله بمب در قلب اروپا به ضرر یورو بود.
    5- موضوع هفته آینده انتخابات اسپانیا فعلا نتیجه اش معین نیست اما می تونه به ضرر یورو باشه.
    6- بحران بدهی یونان با توجه به صحبت مرکل و ایجاد امید به نفع یورو شد ( موقتا).
    و ...

پس جهت کلی هفته به نفع یورو تغییر کرد با وجودی که دی نگاه اول اکثرا اخبار بد برای حوزه یورو هستند اما وقتی میری تو دل تحلیل میبینی اینطور نیست. فرضا بحران بدهی یونان قبلا با فشار روی یورو تاثیرش رو در چارت گذاشته و اون چیزی که الان مهمه نوع برخورد با موضوع و نتیجه هست.

اما از این بحث ها که بگذریم. روش ترید من الیوت هست. الان در تایم فریم مادر که هفتگی هست کراس صعودی تو یورودلار دارم. پس الیوت بلند مدت میگه به نفع یورو. این میشه جهت فرضا دو ماه آینده من برای ترید. یعنی در دو ماه آینده خرید دارم زمانی که در روزانه سیگنال میده. حالا هر روزی که این سیگنال داده بشه. من نگاه می کنم ببینم جهت بنیادی چه جوره؟ و ببینم اون هم تایید می کنه این سیگنال رو که در 90 درصد می کنه. چون هر حرکتی در بازار دلیلی داره و اگر عوامل بنیادی به درستی شناسایی و پیگیری بشه حتما می بینید که الیوت و بنیادی با هم حرکت می کنن.

درواقع من بر اساس تکنیکال و با تکیه بر فاندانتال وارد پوزیشن میشم. فاندامنتال به من مسیر و چرایی حرکت رو نشون میده و تکنیکال به من نقاط ورود و خروج و اهداف رو.

اگر به چنین دیدگاهی برسید کار تو این بازار به شدت براتون مهیج و دوست داشتنی میشه.

ضمنا من اصلاح دیدگاه فاندامنتال خودم رو مدیون دوستان بنیادی کاری هستم که با پست هاشون در انجمن باعث میشن بشه اطلاعات رو داشته باشی.

ارادتمند- بهزاد

جناب دکتر بهزادی عزیز دقیقا مطالب شما واضح روشن گویا و آموزنده و کاربردی بود امید وارم روزانه با همین جزییات و دقت توضیحاتتون را داشته باشیم . فقط اگر موج شمار درتایم های ماهانه هفتگی و روزانه خودتون را به تفکیک در تصاویر جداگانه در سایت قرار بدید فوقالعاده عالی میشه و مکمل این پست خواهد بود.
    باز هم تشکر میکنم از شما و خلیل عزیز

ارادتمد شما- ocean

نظر

• نوشته اصلی توسط ocean نمایش پست ها
      جناب دکتر بهزادی عزیز دقیقا مطالب شما واضح روشن گویا و آموزنده و کاربردی بود امید وارم روزانه با همین جزییات و دقت توضیحاتتون را داشته باشیم . فقط اگر موج شمار درتایم های ماهانه هفتگی و روزانه خودتون را به تفکیک در تصاویر جداگانه در سایت قرار بدید فوقالعاده عالی میشه و مکمل این پست خواهد بود.
      باز هم تشکر میکنم از شما و خلیل عزیز

ارادتمد شما- ocean
      موج شماری یورودلار در تاپیک تریدرهای بلند مدت وجود داره وجود داره که فعلا همونه. معمولا در انتهای هفته ها مجددا آپدیتش می کنم و تو سایت میگذارم.

ارادتمند- بهزاد

نظر

• تحلیل طلا

تحلیل شاخص دلار

خوب خیلی ساده با دو تحلیل بالا میتونستید روند حرکتی یورو به دلار تشخیص بدید ! (تحلیل بین بازاری)

نظر

• سلام
          باتشکر از ارسال دو ستانه شما ممکن است برای راهنمایی و کمک من در زمینه تحلیلهای تکنیکال کتاب و جزوه های آموزشی معرفی کنید

نظر

• در همین فروم یک کتابخونه داریم.که می توانید رجوع کنید و کتاب های نربوطه را دریافت کنید.

منتهی برای اینکه بتونم نسخه درست تجویز کنم اول باید شناسایی کنم شما در چه سطح کار کردید.

نظر

• با اجازه خلیل عزیز

تحلیل EUR/AUD H4

1- پایان موج 4
              2-نزدیکی به میانگین 200 روزه
              3- الگوی گارتلی
              4- واگرایی مختصر در مکدی

در صورت عبور از 100 اکسپنشن تحلیل بی اعتبار میشه و موج شماری مختل

پی نوشت : شاید این جفت ارز اسپرد بالا و غیر منطقی داشته باشه ولی در عوض رفتار تحلیل پذیری داره!!!!!!

با سپاس..

در این بازار اگر سودی است ،با درویش خرسند است ...

نظر

• صمیمانه از شما تشکر می کنم

نظر

• ساعت 12 امروز یه ساعت خاص واسه من هست !

از این ماه به بعد پنج روز اخر هر ماه میلادی میزارم واسه پرسش و پاسخ !

توی این پنج روز هیچ آنالیزی نخواهم گذاشت !

در ضمن 25 روز دیگه ماه هیچ سوالی پاسخ نخواهم داد !

تفکیک سازی کردم برای اینکه تمرکزم بهم نریزه و اینکه مسلط تر بتونم روی این دو مقوله کار کنم.

موفق باشید

نظر

• یه کلیپ سرپای واسه دوستان آماده کردم که مطالب تاپیک الیوت کاربرد داره منتهی آدمش باید پشتش باشه :

لینک پست کلیپ جهت دانلود

موفق باشید

نظر

• عدد ایون 1.3000 یک سد محکم بر سر راه یورو به دلار هست / هم پیوته هم ایون !

عدد 1.2965 هم یک پیوت ماهانه است که فعلا قیمت داره روش بازی میکنه و احتمالا مثلث بزنه !

اینم تحلیل الیوتی که صبح قرار دادم ، دیگه حواستون به موج چهار .. هم باشه ، ریسک های بازار هم فراموش نکنید !

دوستان نظرشون هم راجب به کلیپ عنوان کنند چطور بود ... !

امروز خداحافظی میکنم از خدمت تمام دوستان گل و آخر شب انشالله بتونم در خدمتتون هستم !

موفق باشید

نظر

• خلیل جان
                        جالبه خیلی از موسسات معتبر مدیریت سرمایه و صندوقهای مدیریت سرمایه هم صحبت از ریزش یورو/دلار
                        تا پایان سال می کنن
                        در حالیکه اونور سال صحبتها در مورد صعود حتی تا 1.50 داره شکل میگیره.

خبر جدید - یورو - 2013 به سمت 1.50
                        ویرایش توسط Barcelona : https://www.traderha.com/member/4220-barcelona در ساعت 11-26-2012, 04:40 PM
                        Think / Act / Enjoy

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                          یه اینجور حرکتی واسه طلا متصور هستم :

ببینیم چی میشه !
                          12 نوامبر تحلیل کرده بودیم !

دوستان مرتب میپرسیدن انالیز طلا بزار...

خوب اگر در نقشه را تغییری ایجاد کرده ، چشم میزارم ولی وقتی تغییری نیست ...

فدای همتون

نظر

• خیلی گلی خلیل جان
                            (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• شهرام جان گلی از خودته عزیزم

آرش جان ساختن کلیپ طرح خوبیه منتهی حال و حوصله خاص خودش میخواد ، اون کلیپ هم سرپای بود.

فقط خواستم کاربرد اون متون گذاشته شده رو به نمایش بگذارم همین.

فایل الگوها هم که به صورت اسلاید هست گذاشتم.

الیوت چیز خاصی نداره اولش باید روی سبک ها سختی بکشی مسلط بشی بعد از اون با روحیات خودت سبکت رو اختراع کنی البته این با دیدن چارت های مختلف و تجربه حاصل میشه.

کل علم تکنیکال از دید من در الیوت دیده میشه ! بر خلاف بعضی اساتید که این سبک رو دارای لگ میدونن .... نمونه زنده هم تحلیل طلاست ! حالا این تحلیل بین بازاری ما دقیقتر نمیکنه؟ تا اینکه من الگو مثلث ... نمیدونم ... ببینم ؟

باز اگر انگیزه ایجاد شد تحلیل ها به صورت کلیپ میزارم.

موفق باشید

نظر

• آخر شبی اومدم چندتا چیز باحال بزارم :

1- اول یک تصویر از جزوه آموزشی الیوتم که دکتر بهزادی تقدیم بنده کردند و همین الان گرفتم بزارم و یادگاری شیرین از دوران قدیمم هست و هر وقت میبینمش اشک در چشمانم بازی میکنه که زمان خیلی زود گذشت... !

2- یک تصویر از افراد مسابقه جهانی معاملگری که میتونید از سایت : WorldCupAdvisor.com دریافت کنید

نظر

پردازش ...
                                X