اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیلهای شخصی فقانی ( کارگاه الیوت طلا )

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
    سلام

اون موجی که شما بعنوان xموج مشخص کرده بودید و من بعداً در تصویر اصلاحی Aنامیدم در واقع یک زیگزاگ ساده نیست و یک اصلاح ترکیبی دوگانه است و در قیاس با موج قبل از خود دارای ساختاری پیچیده تر است که عرض کردم X موجهای با شرایط بالا نباید ساختاری پیچیده تر داشته باشند .

در خصوص نمونه ای از x موج بزرگتر از موج قبل از خود ، هم یک تصویر ضمیمه کردم که بوفور در چارت مشاهده میشود و اغلب دوستان اشتباه نام گذاری میکنند :

[IMG][/IMG]

مهمترین و معتبرترین منبع سبک گلن نلی و کتاب ایشون است ( بعلاوه سالها تجربه شخصی خودم در مارکت )

از مطالب ارزشمند شما ممنونم و مشتاقانه پیگیرم
    یک نمونه لایو از الگوی مورد اشاره ...البته در پوند:

[IMG][/IMG]
    در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

نوشته اصلی توسط ezzal نمایش پست ها
      یک نمونه لایو از الگوی مورد اشاره ...البته در پوند:

[IMG][/IMG]
      نتیجه نمونه لایو ارائه شده تا این لحظه :

[/IMG]

بنابراین باز هم تاکید میکنم که بازار و مفهوم رفتار و حرکات بازار در بعد زمان را باید شناخت .
      در بازار نظم وجود ندارد ولی مطلقاً منطق رعایت میشود

نظر

درود به دوستان عزیزم

امید وارم هفته خوبی رو گذرانده باشید .

دوستان گرامی ،
        متاسفانه این هفته برای حساب دمو هفته خوبی نبود و پوزیشن به ضرر رفت . اما این اصلا مهم نیست و ضرر همیشه میتونه خوب باشه اگر درس هایی برای یادگیری در پی داشته باشه . ( هر شکست پل ای است برای پیروزی )
        هر چند در مبحث مثلث ها تا آنجایی که وقت یاری میکرد مطالعه کردم ، اما همیشه ضعفی در این مطالعات میدیدم که رمز گشایی این گونه موج ها رو برام بسیار جذاب میکرد .
        دوست خوبم آقای ایزل واسطه ای شد برای آشنایی من با کتاب زیر :

http://www.bestinfo2010.com/PCM/EBOOK/mastering.rar
        ترجمه کتاب : استادی در تئوری امواج الیوت نوشته گلن نلی و ترجمه آقای ناصر دادگستر

که با نگاهی گذرا ، این کتاب و ترجمعه آن را سودمند یافتم .

قطعا درپی مطالعه آن بر خواهم آمد و به شما دوستان هم مطالعه آن را پیشنهاد میکنم .
        سعی میکنم برای کسانی که وقت مطالعه پیدا نمیکنند ، بخش به بخش مطالعات خودم رو به صورت خلاصه شده بنویسم تا اساتید بزرگوار و دوستان محترم بتوانند قدم به قدم در مورد بخش های مختلف این کتاب بحث کنند . ( انشا الله مفید واقع شود )

در آخر از دوستانی که این هفته پست گزارده اند بسیار تشکر میکنم و چند باره اساتید و دوستان گلم رو دعوت به بحث های تحلیلی میکنم .

لطفا تمام پست های خودتون رو به
        شکل ( چارت ) و توضیح ( در صورت توان با درج جزعیات ) آراسته کنید تا بار آموزشی ، کارگاهی و تحلیلی این تاپیک حفظ شود .

باسپاس فراوان

یاحق
        شناخت خود مهم ترین عامل موفقیت است

نظر

با سلام خدمت دوستان عزیز بخصوص جناب فغانی . تایم 100 درصدریتریسمنت امروز به پایان رسید . بر روی تراز 0.707 ریتریس فیبو و تراز 200 اکستنشن موج بی و 0.618 app منتظر تریگر ورود هستیم . وضعیت مومنتوم در تایم هفتگی اشباع فروش در تایم دیلی اشباع فروش هست . در تایم ترید4 ساعته بعد از کراس دیتی اسیلاتور بر اساس شکست سویینگ از موج ریزشی قبلی میتوان پوزیشن گرفت.

بابت تمامی زحماتی که جناب فغانی میکشن ازشون تشکر میکنم.

[IMG][/IMG]
          ویرایش توسط مهدی نورالهی : https://www.traderha.com/member/8392-مهدی-نورالهی در ساعت 05-30-2014, 10:42 PM
          .

نظر

نوشته اصلی توسط مهدی نورالهی نمایش پست ها
            با سلام خدمت دوستان عزیز بخصوص جناب فغانی . تایم 100 درصدریتریسمنت امروز به پایان رسید . بر روی تراز 0.707 ریتریس فیبو و تراز 200 اکستنشن موج بی و 0.618 app منتظر تریگر ورود هستیم . وضعیت مومنتوم در تایم هفتگی اشباع فروش در تایم دیلی اشباع فروش هست . در تایم ترید4 ساعته بعد از کراس دیتی اسیلاتور بر اساس شکست سویینگ از موج ریزشی قبلی میتوان پوزیشن گرفت.

بابت تمامی زحماتی که جناب فغانی میکشن ازشون تشکر میکنم.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
            .

نظر

نظر

با درود فراوان به دوستان گلم

به خاطر غیبت طولانی ام متاسفم چون کارم 2 برابر شده ، کلا از بازار و حتی گرفتن پوزیشن هم باز موندم و البته از هم نشینی با دوستان و اساتید عزیز .

امشب میخوام دید بلند مدتی رو به اشتراک بزارم که داره به عنوان یه سناریو محتمل برام مطرح میشه و از دوستان و اساتید محترم هم خواهش میکنم نظرشون رو بنویسند تا بهره لازم رو من و دیگر شاگردان ببریم .

چارت به صورت هفتگی درنظر گرفته شده تا بتونه بازه بلند تری رو پوشش بده .

خوب میبینید که من بعد از نزول بزرگ که بعنوان موج A در نظر گرفته شده ، حرکت اصلاحی موج B رو تو یه مثلث انقباضی قرار دارم و اگر لطف کنید تظرتون رو در 2 مورد بنویسید .

1. وجود این مثلث رو تا چه حد ممکن میدونید ؟

2. در بعضی از تحلیل هایی که دوستان ارایه داده اند ، روند رو بصورت صعودی دیده اند و با این نظر ، احتمالا باید در شروع موج 3 باشیم . که من موج 1 و 2 رو با عبارت انتهای موج 1 و انتهای موج 2 مشخص کردم .
                در مورد این دیدگاه من مشکلی دارم ، مثلث کوچکتر قرمز که در موج 2 این تحلیل مشخص کردم تا اونجایی که من میدونم نمیتونه در موج 2 رخ بده .
                در مورد اینکه موج 2 کلا نمیتونه از مثلث تشکیل بشه که شکی نیست اما اینکه در موج B از موج 2 هم نتونه رخ بده جای تردید منه .
                نظر شما راجع به وجود این مثلث در موج 2 چیه ؟ آیا شماره گزاری رو بعنوان موج 2 باطل میکنه یا یا خللی به شماره گزاری وارد نمشه ؟

واقعا از دوستانی که پست های منو که با اختلاف زمانی زیادی زده میشه رو دنبال میکنن متشکرم و این جز از محبتشون نیست .

این هم تحلیل جاری بنده که البته قبلا هم ارایه شده بود و فقط تکرار میکنم .
                چارت روزانه

با سپاس فراوان

نظر

نوشته اصلی توسط Codec 13 نمایش پست ها

به خاطر غیبت طولانی ام متاسفم چون کارم 2 برابر شده ، کلا از بازار و حتی گرفتن پوزیشن هم باز موندم و البته از هم نشینی با دوستان و اساتید عزیز .

امشب میخوام دید بلند مدتی رو به اشتراک بزارم که داره به عنوان یه سناریو محتمل برام مطرح میشه و از دوستان و اساتید محترم هم خواهش میکنم نظرشون رو بنویسند تا بهره لازم رو من و دیگر شاگردان ببریم .

چارت به صورت هفتگی درنظر گرفته شده تا بتونه بازه بلند تری رو پوشش بده .

خوب میبینید که من بعد از نزول بزرگ که بعنوان موج A در نظر گرفته شده ، حرکت اصلاحی موج B رو تو یه مثلث انقباضی قرار دارم و اگر لطف کنید تظرتون رو در 2 مورد بنویسید .

1. وجود این مثلث رو تا چه حد ممکن میدونید ؟

2. در بعضی از تحلیل هایی که دوستان ارایه داده اند ، روند رو بصورت صعودی دیده اند و با این نظر ، احتمالا باید در شروع موج 3 باشیم . که من موج 1 و 2 رو با عبارت انتهای موج 1 و انتهای موج 2 مشخص کردم .
                  در مورد این دیدگاه من مشکلی دارم ، مثلث کوچکتر قرمز که در موج 2 این تحلیل مشخص کردم تا اونجایی که من میدونم نمیتونه در موج 2 رخ بده .
                  در مورد اینکه موج 2 کلا نمیتونه از مثلث تشکیل بشه که شکی نیست اما اینکه در موج B از موج 2 هم نتونه رخ بده جای تردید منه .
                  نظر شما راجع به وجود این مثلث در موج 2 چیه ؟ آیا شماره گزاری رو بعنوان موج 2 باطل میکنه یا یا خللی به شماره گزاری وارد نمشه ؟

واقعا از دوستانی که پست های منو که با اختلاف زمانی زیادی زده میشه رو دنبال میکنن متشکرم و این جز از محبتشون نیست .

این هم تحلیل جاری بنده که البته قبلا هم ارایه شده بود و فقط تکرار میکنم .
                  چارت روزانه

با سپاس فراوان
                  درود
                  جناب فقانی عزیز با تشکر از تحلیل های خوب شما
                  دونکته را خدمت شما به عرض می رسانم
                  1-من از قوانین الیوت زیاد وارد نیستم و مطالعه هم نداشتم اینکه در موج 2و موجb می تواند الگوی مثلث تشکیل شود یا که نه ... به نظر من ما الان در موج c هستیم
                  2-اگر ما در تایم هفتگی که شما تحلیل ان را مبنا بر نزولی که قرار دادید مورد قبول باشدو الگوی مثلث را هم از پایین بشکند فکر می کنم با تحلیل تایم روزانه تناقص داشته باشد اگر یک برسی کنید اگر پنج موج شما در تایم روزانه شکل بگیرد و تا ان محدوده بالای 1400 برود مثلث شما در تایم هفتگی از بالا شکسته می شود خدمت شما این تصویر را ارایه می دهم
                  با تشکر

نظر

نوشته اصلی توسط gold نمایش پست ها
                    درود
                    جناب فقانی عزیز با تشکر از تحلیل های خوب شما
                    دونکته را خدمت شما به عرض می رسانم
                    1-من از قوانین الیوت زیاد وارد نیستم و مطالعه هم نداشتم اینکه در موج 2و موجb می تواند الگوی مثلث تشکیل شود یا که نه ... به نظر من ما الان در موج c هستیم
                    2-اگر ما در تایم هفتگی که شما تحلیل ان را مبنا بر نزولی که قرار دادید مورد قبول باشدو الگوی مثلث را هم از پایین بشکند فکر می کنم با تحلیل تایم روزانه تناقص داشته باشد اگر یک برسی کنید اگر پنج موج شما در تایم روزانه شکل بگیرد و تا ان محدوده بالای 1400 برود مثلث شما در تایم هفتگی از بالا شکسته می شود خدمت شما این تصویر را ارایه می دهم
                    با تشکر

متشکرم دوست عزیزم

همانطور که نوشتم ، چارت اول یک سناریو احتمالی ( تحلیل آلتر ناتیو ) عنوان شده .
                    در مورد چارت دوم هم فعلا تحلیل جاری من است که دارم دنبال میکنم .
                    نوشته شما درسته ، اگر تحلیل هفتگی رو قبول کنیم ، قیمت باید حدود 1350 موج 5 رو ببینه و جای رسیدن به حدود قیمت 1430 رو نداره .
                    اما در تحلیل هفتگی هم یک حرکت رو به بالا برای اتمام موج e باید انجام بشه تا همون حدود قیمت 1350 .

از تحلیل شما هم سپاسگزارم
                    اما به 2 دلیل این تحلیل از نظر من مفهوم نیست .
                    اول موج 5 شماست که به وضوح 3 موجه است و من نمیتونم به 5 موج که لازمه قوانین فاز روند است تقسیمش کنم .
                    دوم نوع تحلیل بازار قبل از ریزشی است که شما آن را با موج 1 شروع کرده اید .
                    فاز ساید قبل از ریزش طلا رو نمیتونم در یک بخش تصحیحی یا روند بگنجانم . ( که این مسعله تاثیر مستقیم روی تحلیل موقعیت کنونی بازار داره )
                    البته شخصا در تحلیل جاری این نزول رو روند درنظر گرفتم با این فرق که اتمام موج 5 من در اتمام موج 3 شما قرار داره .

از توجه شما بسیار سپاس گزارم

نظر

[IMG][/IMG]باسلام همینطورکه درچارت مشخصه من بجای اینکه ازوسط چارت استفاده کنم ازبالای آن استفاده کردم که دیدبهتری به تریدر میده خوب اگرمامبنا راکلوز کندلها درنظربگیریم به وضوح می بینیم حتی خط روند میان مدت ما هنوز شکسته نشده وحتی اگر بخواهیم این نزول را5موجی درنظربگیریم اول باید حداقل سری به38درصد یا50درصدویا1.62درصد که درشکل مشخصه بزنه بنابراین من فعلا روند میان مدت راصعودی میبینم درمورد سوال جناب فقانی عزیز بله درموج بی از2میشود که مثلث شکل بگیره اما درمورد شماره گذاری من فکرمی کنم اگر به جای عددازحروف ای وبی وسی استفاده شود بهتر بشه به نتیجه رسید

نظر

درود به دوست عزیزم daruosh

بسیار سپاسگزارم از تحلیل شما .
                        این نوع شماره گزاری به نظرم رسیده بود اما ، نکته ای مانع از توجه من به این سناریو شد .
                        اونهم اینه که موج 2 در این تحلیل از 5 تک موج تشکیل میشه و من نمیتونم این 5 موج رو تو الگوی مشخصی جز مثلث مقرار بدم و مثلث هم نمیتونه در موج 2 ظهور کنه .
                        ممنون میشم اگر در مورد شماره گزاری ریز موجهای موج 2 توضیح بدید ، جون منطقه کور من دقیقا در همین قسمتیه که شما موج 1 و 2 شماره گزاری کردید .

با سپاس

نظر

تشخیص تک موج ها

با درود به دوستان و اساتید گلم

نکته ای که امشب خیلی دوست دارم در موردش بنویسم و البته نظر شما عزیزان رو هم بدونم تشخیص تک موج هاست که کلا پایه و بنیان تئوری موجی الیوت است
                          من ابتدا یه چارت پیوست میکنم تا بعد طریقه مشخص کردن تک موج ها رو از دید خودم عنوان کنم .

چارت طلا ماهانه

خوب
                          نحوه مشخص کردن تک موجها از نظر من به شرحی است که خواهد آمد :
                          1. مشخص کردن سقف یا کف ( ابتدا باید یک کف یا سقف برای شروع داشته باشیم )
                          2. فرقی نمیکنه در چه جهتی حرکت میکنیم ، در هر دو صورت صعود یا نزول به شیوه زیر عمل میکنم
                          از کندل بعد از نقطه شروع ، هم Hi ها و هم Low ها باید در جهت روند تغیر کنند ( در صعود : Hi بالای Hi قبل و low هم بالایlow قبل ) ( در نزول : low پایین low قبل و hi هم پایین hi قبل )
                          تا جایی که این قانون در هر دو عامل ( یعنی هم hi و هم low ) از قاعده بالا بیرون بره . در این ضورت موج جاری تمام و موج جدید شکل گرفته .

3. در جایی که فقط یکی از hi ها و low ها تغیر وضعیت بده ، این تفییر نادیده گرفته میشه و یا میشه که موج جدیدی بسازه ( این اختیار در جهت ساده کردن شمارش و یا کشف موج های مفقوده
                          باید استفاده بشه ) .

4. اگر تغیر یکی از دو عامل بیش از 1 کندل باشه ، حتما یاید یک حرکت جدا دیده بشه ، چون احتمال وجود مثلث بالاست ( مستطیل شماره 1 و 2 و 4 نشان دهنده این موضع است )
                          در شماره 1 ، حرکت ، نزولی است و low ها هم طبق قاعده رفتار کرده اند اما hi ها بیش از 1 کندل بالای hi قبلی بسته شده اند که برای در نظر گرفتن ادامه روند باید زیر hi قبلی میبودند که
                          خوب مشاهده میکنید با تشکیل hi های مکرر بالای hi قبل از خودشون تشکیل یک مثلث انبساطی را داده اند .

5. در جا هایی که تغیر روند کاملا مشخصه اما قوانین بالا برای تشکیل موج جدید کمک نمیکنه ، حتما باید یه یک تایم فریم پایین تر برای تشخیص بریم .
                          مثلا در وضعیت 3 که در جارت مشخص شده ، ترتیب hi ها و low ها فقط 1 کندل بهم ریخته و اون هم فقط در یکی از 2 عامل ( hi و low ) اما تغییر روند مشخصه و این ضعف تایم فریم جارت است
                          که مانع از اعمال قوانین میشه . در مستطیل شماره 3 ، اولا باید دید ابتدا hi بوجود آمده یا low ، اگر hi بوجود آمده ، دقیقا در همان کندل ما شاهد تقییر روند هستیم که در این تایم فریم جاری
                          قابل مشاهده نیست .

اما در مورد تغییر در جهت بازار باید بعد از مشخص کردن تک موج ها ببینبم کجا حرکت جاری ( در حرکت نزولی ، سقف و در حرکت صعودی کف ) شکسته شده .
                          مثلا در جایی که مستطیل شماره 1 است ، بازار low قبل از خودش رو شکسته و این میتونه در الیوت نشان دهنده وقوع موجی جدید باشه .
                          مثلا اگر حرکت از ابتدا موج 1 بوده ، در جایی که مستطیل شماره 1 است میتونه موج 2 شکل گرفته باشه .
                          ویا حرکت ضعودی کلی که در چارت وجود داره بعد از مستطیل شماره 4 تغییرش قطعی شده .

امید وارم زیادی گنگ توضیح نداده باشم چون اصلا نویسنده خوبی نیستم .

حتما منو از نظرات خودتون آگاه کنید چون این موضوع بسیار بسیار مهمه که میبینم خیلی ها که در تئوری الیوت کار میکنند اصلا تکلیفشون با این موضوع مشخص نیست .
                          البته کاملا قبول دارم که تشخیص تک موج ها انقدر مشکله که گاهی به سوی سلیقه کشیده میشه و جایی که من اونو تک موج میبینم ، دگری اونو ادامه موج قبل میدونه و یا حتی 3 موج شمارش میکنه و این نه تنها در بین مبتدیانی چون من ، بلکه در بین صاحب نظران این شاخه از علم تکنیکال هم موضوعی بحث بر انگیز است .

با درود فراوان

نظر

[IMG][/IMG]
                            .

نظر

[IMG][/IMG]
                              .

نظر

دیشب به تعدادی از دوستانم پیام دادم و در مورد پست های 82 و 87 نظر خواهی کردم .

چند نکته ی جا مانده در پست ها بود که بهم یاد آوری شد و چند نکته خوب ، که بهم آموخته شد و دلم نیامد برای خوانندگان به اشتراک نگزارده نشود .

در مورد پست 82# :
                                1. اینطور که مشخصه من خیلی به پیش فرض ها بی اهمیت بودم ، به این معنی که برای خوانندگان ، دانستن آنها را مصلم پنداشتم .
                                باید بنویسم که رانش بعد از مثلث به هر دو سمت افزایش و کاهش قیمت میتونه میل کنه و در این بحث که مثلث از نوع انقباضی است ، ( در صورت فرض بر محدود بودن مثلث ) اندازه این رانش عموما به اندازه فاصله قیمتی بلند ترین موج مثلث خواهد بود و جهت این رانش ( به نظر من ) بیشتر در جهت جرکت قبل از مثلث خواهد بود و وقتی به این مقدار از حرکت برسیم ( فاصله قیمتیی برابر با اندازه بلند ترین موج مثلث اضافه شده به انتهای موج e ) عموما بازار مکثی خواهد کرد و اگر رانش بعد از مثلث به خلاف جهت حرکت قبل از تشکیل مثلث باشه ، عموما به همون مقدار قیمتی ذکر شده حرکت خواهد کرد و بعد به سمت موافق با جرکت قبل از مثلث باز خواهد گشت . ( در مورد مثلث هایی با رانش نامحدود که دیگه اندازه حرکت مشخصه بارزی نداره ) .

2. این فرض بر وجود مثلث ، فقط و فقط یه دیدگاه جایگزین بوده و هست . مثل 5-6 دیدگاه متفاوتی که من به غیر از دیدگاه تریدم به فقط اونس دارم .
                                و چون تایید اون با قطعیت بیستر ، بیقین کار و دقت بیشتری رو میطلبه ( که این واقعا در وقت من نمی گنجه ) باید بگم فقط از محفوظات خودم برای رسم و تایین موقعیت بازار استفاده کردم که البته میتونه دقت بالایی نداشته باشه . ( امید وارم با کمک و برسی بیشتر از طرف شما بهتر هم بشه )

3. تایم فریم هفتگی که در نظر گرفتم فقط و فقط برای نشان دادن بهتر موقعیت تحلیل بود نه لزوما یک بازه خوب برای تحلیل . این مطلب در پست 87# هم به ترتیب زیر است
                                که فقط و صرفا یه حرکت قابل پیگیری بود برای مطالبی که عنوان شد ، علت خاصی نداشت که اون بازه ماهانه برای شمارش تک موجها استفاده بشه . ( خدا وکیلی اینکه چرا چارت ماهانه برای موج شماری انتخاب شده یه ایراد بنی اسرائیلیه :-) ) .

درمورد پست 87#

این کاملا مشخصه که من در نوشتار اصلا خوب نیستم و این باعث گنگ شدن مطلب شد
                                اما به چارت و سوئینگ هایی که برای هر موج ( از نظر خودم ) قرار دادم از ابتدا دقت کنید ، حتما یه چیزایی دستگیرتون میشه . اگر هم مشکلی هست بنویسید تا رفعش کنم . ( بسیار سپاسگزار خواهم شد )

کلا اگر با مبحث شکست سوئینگ ها آشنایی قبلی داشته باشید راحت تر میتونید مطلب رو بخونید . ( چون هی توش hi low نوشته میشه ، یه مقدار گیج کننده است که خودم هم قبول دارم .

مورد بعد در مورد این پست اینکه :
                                موج شماری و صد البته تک موج شماری خیلی مسئله ( میتونم بگم ) شخصیی هست و صرفا برای تبادل نظرات مطرح شده .

به قول دوست خوبم آقای یزدی بازار همیشه در حال تغییر است و حتما باید این دانش هم مثل اون به روز باشه .
                                ایشان به مطلبی اشاره کردند که عین اون رو نقل میکنم

هر چه رو به جلو میرویم هم سرمایه در گردش بازار فزونی پیدا میکند . و هم میزان اینوستورهای بازار افزایش پیدا میکند . که نوع نگاه آنها میتواند روندی نو و جدید را در بازار ایجاد نماید .

نکته بسیار جالبیه که شخصا بهش فکر نکرده بودم .

دوباره از شما دوستان عزیزم تشکر میکنم و امیدوارم در پناه حق باشید .

یاحق

نظر

پردازش ...
                                X