اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحلیلهای شخصی فقانی ( کارگاه الیوت طلا )

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

درود به همگی دوستان و اساتید

این 2 روز تعطیل که بازار حرکتی نداره رو ترجیح دادم در مورد نکته های مفید بحث الیوت صحبت کنیم .
    تلاش من بر اینه که روزهای تعطیل بپردازیم به یکسری نکات در خور توجه و جالب الیوت و یا تجربه های شخصی خود من روی امواج گذشته که نکته ای رو برام بهمراه داشته رو بیان کنم .

این پست رو میخوام به این نکته بپردازم که قوانین الیوت ( جز در مواردی نادر ) هیچکدوم قطعیت کامل ندارند و بدون اثتثناع نیستند .

دو نکته رو در مورد پایه ای ترین تعاریف الیوت انتخاب کردم که امید وارم مورد توجه قرار بگیره .

نکاتی در باب الیوت

میدانیم که امواج الیوت از 2 بخش تشکیل شده که در کنار هم یک سری کامل از امواج رو تشکیل میده .
    بخش نخست فاز حرکت (یا ترند ، ایمپالس و ... ) که از 5 موج تشکیل میشه و
    بخش دوم که اصلاح هست و از 3 موج تشکیل میشه .

و همچنین در باب فاز حرکت گفته شده که امواج نباید همپوشانی داشته باشند ، چون همپوشانی 5 موجی ها نشانه فاز اصلاح است .
    اما یک اثتثناع در مورد هریک از این 2 بخش وجود داره .

1- همپوشانی امواج میتونه در شرایتی خواص در فاز حرکت رخ بده ولی همچنان مارو در فاز حرکت نگه داره که بنام موج دیاگونال میشناسیم .
    این موج مینونه همپوشانی داشته باشه که فقط در موج 5 از یک روند میتونه اتفاق بیفته .
    به عکس زیر دقت کنید :

این نوع موج وقتی بوجود میاد که بازار توان ساخت موج پنجم رو نداشته باشه و اکثرا در موج 5 فرعی از یک سری امواج 5 موجه اصلی و در موج پنجم اون ظاهر میشه .
    این مطلب نکته بسیار مهمی در خودش داره و اون اینه که بازار بشدت مایل به برگش قیمت است ، بطوری که بعد از دیاگونال ها اصلاح های شدید و گسترده ای اتفاق می افتد .
    تریدر ها این موج رو خیلی دوست دارند چون میدونند بعد از این موج میتونند ترید خوبی رو در برگشت داشته باشند .

2 - اصلاح ها همیشه بصورت 3 موجی بیان شده اند اما ، جالب است بدانید باز هم اثتثناع در این قانون اولیه و پایه وجود داره و اونهم اصلاح های 5 موجی هستند .
    به عکس زیر توجه کنید ( البته این رو خودم دستی کشیدم و بنا به مورد ممکنه ظاهرش فرق کنه ) :

بله دوستان اصلاح 5 موجی هم داریم که با حروف ABCDE نشان داده میشه .

خوب میبینید که در پایه ای ترین قواعد الیوت هم مواردی وجود داره که خواص هستند ، این نکته به ما مواردی رو گوشزد میکنه ، مثلا هرگز قواعد رو به دید یه اصل محکم و بدون خدشه نبینید
    و همیشه در یاد داشته باشید که خود قواعد هم ممکنه نقض بشن و همیشه بزارید بازار شمارو به سوی تحلیل درست ببره ، نه قواعد .
    البته نباید این مسعله باعث بشه به الیوت به دید یک تحلیلی که هر لحظه ممکنه غلط در بیاد نگاه کرد .
    همه تحلیل ها خواه یا نا خواه گاهی نادرست از آب در میان ، اما حیرت خواهید کرد وقتی در این نوع تحلیل به دانش کافی و تمرین بالا برسید ، می بینید که چقدر زیبا میتونه مسیر گذشته و آینده رو براتون روشن کنه .

پس با اطمینان به تمرین و کسب دانش الیوت بپردازید که قطعا نتیجه بسیار خوبی ازش میگیرید .

با سپاس

یاحق
    شناخت خود مهم ترین عامل موفقیت است

نظر

با درود و تشکر از زحماتی که برای ارتقا دانش امواج الیوت متحمل می شوید .همانطور که مستحضر هستید یک عکس یا تصویر بسیار گویاتر از صدها کلمه می باشد ، بنا بر این اگر توضیحات جنابعالی منضم به یک نمودار واقعی باشد فهمش بسیار راحت خواهد بود .مثلا اگر توضیح در مورد موج دیاگونال با یک نمودار واقعی همراه بود بنده می توانستم مفاهیم مربوط به این موج وموج اصلی وموج فرعی را یکجا یاد بگیرم .البته در این صورت زحمت جنابعالی بیشتر خواهد بود در عوض بنده و امثال بنده تا آخر عمر دعاگوی آن جناب خواهم بود . ( من علمنی حرفا ، قد صیرنی عبدا )

نظر

نوشته اصلی توسط sa26 نمایش پست ها
        با درود و تشکر از زحماتی که برای ارتقا دانش امواج الیوت متحمل می شوید .همانطور که مستحضر هستید یک عکس یا تصویر بسیار گویاتر از صدها کلمه می باشد ، بنا بر این اگر توضیحات جنابعالی منضم به یک نمودار واقعی باشد فهمش بسیار راحت خواهد بود .مثلا اگر توضیح در مورد موج دیاگونال با یک نمودار واقعی همراه بود بنده می توانستم مفاهیم مربوط به این موج وموج اصلی وموج فرعی را یکجا یاد بگیرم .البته در این صورت زحمت جنابعالی بیشتر خواهد بود در عوض بنده و امثال بنده تا آخر عمر دعاگوی آن جناب خواهم بود . ( من علمنی حرفا ، قد صیرنی عبدا )

درود به همه دوستان و sa26 گرامی

دوستان گلم ،
        همانطور که در پست های قبل نوشتم ، بنا را بر توضیح امواج جاری اونس گزاشته ایم و در خلال آن نکاتی رو هم در باب الیوت مطرح میکنیم .

صد البته نظر دوست عزیزم sa26 درست و بجاست اما ، حقیقتش من فول تایم نمیتونم حتی ترید کنم ، چه رسد به مسائل جانبی ، چون در محل کارم اصلا مشکلات
        قابل پیشبینی نیست و هر لحظه ممکنه مجبور بشم برای تایم نا مشخصی مشغول کار بشم ( حتی 2 نیمه شب ) .

در منزل که هستم هم تمام وقتم در اختیار همسر عزیز و دختر کوچولوی گلمه ، که بسیار هم بازی گوشه و تا موقعی که بخوابه عملا باهم هستیم .
        اونهایی که متعهل هستند و بچه دارند ( مخصوصا بچه کوچک ) میدانند چه میگویم .

اما به روی دوچشمم ، واقعا صعی میکنم مثال هایی از چارت واقعی برای امواج بیارم تا موضوع بهتر جا بیفته .

قصد و هدف این تاپیک فقط 2 مورده که اول ادای دین و پرداخت زکات علم است و دوم مهر بی حساب من نصبت به وطن و هم وطنم .
        امید وارم کمی و کاستی های تاپیک رو به من ببخشید و از دوستان اساتید هم خواهش میکنم وارد بحث بشن و احیانا موارد مستندی که در امواج میشناسند رو در هر بخش بیارن تا احساس تعلق خاطر ایشان به این پست هم بیشتر بشه .

من گشایش بحث کردم به امید دست یاری دوستان ( هرچند میدونم اونها هم بسیار گرفتارند ) .

با سپاس

یاحق

نظر

نوشته اصلی توسط SA26 نمایش پست ها
          با سلام
          و کسب اجازه از اساتید محترم

فکر می کنم در شکل زیر موج 5 از 5 در قالب دیاگونال مشخص باشه

نظر

درود به همه دوستان همراه و اساتید گرامی
            ابتدا تشکر ویژه میکنم از Rade pa عزیز که مثال دیاگونال پست کردند . سپاس

امروز چارت ها را بصورت کامل ( از لحاظ ارایه تحلیل به دیگران ) پست میکنم و در مورد آنها توضیح میدم و در آخر هم نکاتی را درمورد فاز حرکت ( ترند یا ایمپالس ) و
            اهداف زمانی و قواعد آن بیان خواهم کرد .

ابتدا چارت 4 ساعته ( نظر من در باب چارت روزانه در پست های قبل مشخص است ) رو تقدیم دوستان میکنم .

در این چارت اهداف قیمتی و زمانی موج 3 را اضافه کردم و در مورد بعد زمان ، هدف اولیه زمانی رو با یک مستطیل قرمز مشخص کردم که ممکنه موج 3 گسترش بیشتری از لحاظ زمانی پیدا کند .

در چارت 1 ساعته صعی کردم 5 موج تشکیل دهنده موج 3 رو شمارش کنم و اهداف قیمتی موج 5 رو با خط های قرمز مشخص کنم .
            از نظر زمانی هم باز مانند چارت قبل هدف زمانی را در نظر گرفتم .

دوستانی که پست های قبل من رو دنبال کردند ، این افزایش پیشبینی شده بود که با شکسته شدن سوینگ قبلی در قیمت 1306 قابل خرید شده ، البته شخصا در قیمت 1287 خرید کردم چون در الیوت به اعتماد کاملی رسیده ام . ( بازهم متذکر میشم که الیوت هم مثل تمام تحلیلها ممکنه فیلد بشه ) .

نکاتی در باب الیوت

خوب دوستان در این بخش در مورد قواعد فاز حرکت و اهداف قیمتی هریک از امواج میپردازیم .

قواعد عمومی فاز حرکت
            1 - موج 3 نباید کوتاهترین موج باشد . ( این یکی از اصول الیوت است که تغییر نمی یابد )
            2 - معمولا موج 3 سریع ترین موج است . ( در بازار کالا و سهام معمولا موج 5 گسترش می یابد )

3 - موج 2 نباید تمام موج 1 رو بازگشت کند . ( دقت داشته باشید که گاهی شدو ممکنه بیش از محدوده قیمتی موج قبل بازگشت کند اما نکته مهم این است که قیمت در چارت ترید که در مورد من 4 ساعته است کلوز نداشته باشد )
            4 - موج 4 نباید به محدوده موج 1 وارد شود . ( توضیح قبل رو دوباره متذکر میشوم )

5 - نسبت های موج 5 را میتوان از موجهای 1 با 4 گرفت .
            6 - موجهای 1 و 3 و 5 ساختاری 5 موجه دارد و موج های 2 و 4 ساختاری 3 موجه ( زیرا اصلاح هستند ) دارند .

نکاتی قابل توجه

1 - فقط 50% موارد بطور واضح امواج ساختار خود را آشکار میکند . پس بگزارید بازار خود شما را به نشانه گزاری درست هدایت کند .
            2 - امواج را بر مبنای امواج بزرگتر تحلیل کنید و از تحمیل ساختار پیچیده به بازار خود داری کنید .
            3 - اگر دلایل خوبی برای شماره گزاری موج ها ندارید وارد بازار نشوید .
            4 - امواج همیشه خود را تایید و یا رد میکنند پس همیشه بدنبال دلایل محکم باشید .

موج 1

از نظر قیمتی هرگز نمیشود محدوده قیمتی درستی را برای موج 1 در نظر گرفت و این بازار است که بنا به عواملی مانند اخبار و رخدادها ، قدرت این موج را مشخص میکند .

موج 2

اهداف قیمتی زیر را میتوان نصبت به موج 1 درنظر گرفت Exp=Price Expansion Ratios Ret=Retrace App=Alternate Price Progection Ratios
            50 % Ret W1
            61.8 % Ret W1
            78.6 % Ret W1

و از نظر احتمال وقوع برگشت ها :
            73 % بین 61.8 و 50 %
            38 % در 50 %
            15 % در 61.8 %
            البته آمار احتمال وقوع برگشت ها رو شخصا خیلی بهش توجه نمیکنم چون موج 2 میتونه حتی تا 88.6 % موج 1 هم برگشت که این در مورد احتمال برگشت امواج لحاظ نشده .

موج 3

161.8 % Ret W2
            2.618 % Ret W2
            4.236 % Ret W2

100 % App W1
            1.618 % App W2
            2.618 % App W2

45 % 1.62 تا 1.75 % موج 1
            30 % 1.75 تا 2.618 موج 1

15 % 100 تا 1.618 % موج 1
            8 % 2.618 % موج 1
            2 % 100 % موج 1

موج 4

38.2 % Ret W3
            50 % Ret W3
            61.8 % Ret W3

100 % App W2
            1.618 % App W2

23.6 % Ret W 1-3
            38.2 % Ret W 1-3
            50 % Ret W 1-3
            61.8 % Ret W 1-3

60 %
            30 تا 50 % موج 3
            15 % 50 تا 61.8 % موج 3
            15 % 24 تا 30 % موج 3

موج 5

100 % App W1

38.2 % App W 1-3
            61.8 % App W1-3

1.272 % Ret W4
            1.618 % Ret W4

2.618 % Ret W 3-5
            4.236 % Ret W 3-5

خوب دوستان امید وارم این همه عدد و رقم منو گیج نکرده باشه و اشتباه نکرده باشم .

سپاس

یاحق

نظر

درود به دوستان عزیز

امضاء من رو همه میتونید بخونید و این واقعا یک خواهش است نه یک شعار .
              از دوستان گرامی بابت غلط های املائی پست های خودم عزر میخوام .

حقیقتش املاء من اصلا خوب نیست و قطعا سعی میکنم این مورد تا آنجایی که میتوانم رفع بشه .

یاحق

نظر

تخصیص حساب دمو برای معاملات آنلاین کارگاه

با درود و خسته نباشید به اساتید و دوستان گرامی

لطفا با دقت بخوانید

میخواستم خبر خوشی رو به دوستان همراه بدم و اون اینکه

حساب دمویی در بروکر PCM به این تاپیک اختصاص داده شده .

با نظر ناظر محترم سایت موفق به تعریف حساب مشخصی برای تمرین هامون روی امواج و تحلیل و ترید کردن طبق موارد مطرح شده و نکات آموزشی پست شده ایم .

برای هرچه کامل تر شدن بحث و نزدیک شدن به بازار قصد آن دارم تا با گرفتن پوزیشن روی حساب آزمایشی ، درصد موفقیت دانش خودمان را که مرحله به مرحله به اشتراک خواهیم گذاشت را بیازماییم .

این حساب با موجودی اولیه 5000 دلار باز شده تا انعطاف بهتری به پوزیشن ها بدهد .
                البته هم اکنون طبق تحلیل قبل پوزیشن خریدی با 0.7 لات گرفته شده که در نقطه سر به سر 0.5 لات آن بسته شده و مابقی در حال پیشرفت است .
                مشخصات حساب دمو
                Login : 123456834
                Investor : 6yisqgu read only password

این مشخصات همیشه در امضاء من در دسترس خواهد بود .

البته چون تحلیل ها بنا به دریافت اطلاعات از منبع دیگری است ، ممکنه اختلاف کوچکی بین قیمت ها بوجود بیاد که قابل چشم پوشی است .

دوستان ، این ترید ها به هیچ وجه مواردی مانند روانشناسی ترید و این گونه موارد رو در بر نخواهد داشن و فقط مدیریت سرمایه در آن رعایت میشود . ( تازه آن هم به سبک خودم که شاید یه مقدار خود خواهانه هم باشه )

به امید بازده روز به روز این تاپیک که به حق متعلق به همه دوستان و اساتید محترم است .

باسپاس

یاحق

نظر

درود به همگی اساتید و دوستان همراه

امروز میخواهیم با مطالبی که تا اکنون آموخته ایم ، تحلیل درست رو انتخاب کنیم .

دید 4 ساعته من به اونس به شرح زیر است :

اما میخوام برای نگاهی دقیق تر وارد چارت 1 ساعته بشیم و در 2 شمارش مختلف ببینیم میتونیم یکی رو به دیگری ترجیح بدیم و به پلن جاری تبدیل کنیم و دیگری رو به پلن دوم و اگر لازم باشه آلترناتیوی هم ایجاد کنیم .

چارت اول 1 ساعته

این تحلیل زیر موجهای موج اول رو تمام نشده میداند و تشخیص بر این است که الان در موج 4 فرعی هستیم و باید به دنبال دلایل شروع و پایان این موج باشیم .
                  آخرین هدف موج 3 رو با خطی سبز ضخیم و تو پر مشخص کرده ام .

چارت دوم 1 ساعته

در این چارت باتوجه به اهداف موج 5 ، موج 1 فرعی رو تمام شده میدونه و در پی تشخیص موج دوم فرعی است .

حالا همراهان گرامی خواهشا وارد بحث بشن و نظر خودشون رو با دلیل و عکس پست کنند که بتونیم اولین تمرین کارگاهی رو انجام بدیم .

لطفا شروع بفرمایید تا از تجربیات همدیگر استفاده کنیم .

حساب و پوزیشن : ( این قسمت را در پست های آینده خواهیم داشت تا در مورد ورود به و خروج از بازار تصمیم بگیریم .

خرید این حساب در قیمت 1288.37 انجام شده و با حجم 0.7 لات .
                  با رسیدن به 100% موج 1 اصلی در حدود قیمت 1315.5
                  0.5 لات معامله بسته شد تا معامله ریسک فری شود .
                  استاپ لاس مابقی پزیشن هم به 58 پیپ زیر آخرین سوینگ شکسته شده منتقل شده که ضامن سود مابقی پوزیشن باشد .

یک سوال : آیا به نظر شما میتوان در اصلاح موج 2 با فروش مثلا با حجم 0.1 که خیلی هم بالا نباشه وارد بازار شد ؟ ( با حفظ پوزیشن خرید کنونی )

سپاس

یاحق

نظر

با درخواست پوزش از دوستان گرامی
                    مثل اینکه در آپلود عکس دچار مشکل شدم .

عکس سوم ( 1 ساعته دوم ) اشتباه است و همان عکس دوم ( 1 ساعته اول ) است لطفا درمورد عکس سوم ( 1ساعته دوم ) به این عکس توجه کنید

بابت اشتباه رخ داده بسیار متاسفم .

یا حق

نظر

درود به همگی

خوب در مورد پست 38 شخصا اعتقاد دارم موج 1 فرعی به پایان رسیده و موج 2 شروع شده .

توجه شما را به چارت زیر جلب میکنم :

در تحلیل بالا دلایل شروع موج 2 را مینویسم :
                      1 - فشار فروش را با یک پترن گارتلی داریم .
                      2 - پترن کندلی سنجاقک را در انتهای موج 1 داریم .
                      3 - پترن کندلی ستاره شامگاهی رو هم میشود در انتهای موج 1 دید .
                      4- کراس DTosc را در محل اشباع از خرید داریم .
                      5 - شرایط شماره 4 در مورد Stoch و RSI نیز بوجود آمده است .

البته میتوان وارد فروش در بازار شد ، اما معمولا در موج 2 وارد بازار نمیشیم و اهمیت شناخت موج 2 ، تایین پایان اون و شروع موج 3 است تا خریدی خوب رو در بازار داشته باشیم .

تارگت پترن گارتلی در قیمت ها 1292 تا 1282 است که با تارگت های موج 2 محدوده متراکمی از ساپورت ها رو تشکیل میدند و انتظار دارم که در همین قیمت موج 2 هم پایان بگیره و موج 3 شروع بشه .

به هر حال حد اقل باید متنظر اصلاح موج 2 حداقل یک زیگزاگ باشیم و با تایین تارگت پایانی اصلاح بعد از تشکیل موج های A و B آن ، میتوان با دقت بیشتری شروع موج 3 رو تایین کرد .

پس از همین حالا گوش به زنگ خرید در موج 3 فرعی خواهیم بود .

سپاس

یاحق

نظر

درود و خسته نباشید به همگی اساتید و دوستان گرامی

امروز سعی میکنیم تا با توجه به کندل های ساخته شده و تحلیل های قبل مسیر روبه رو را روشن تر کنیم .

امروز نکاتی هم در باب الیوت براتون دارم که به برسی 3 نوع اصلاح فلت میپردازیم .
                        و همچنین نگاهی خواهیم کرد به پوزیشن حساب و تصمیم گیری برای تصحیح آن . ( در صورت لزوم )

ابتدا چارت 4 ساعته رو قرار میدم و تو ضیحات رو می زارم بعد از عکس :

خوب طبق چارت بالا 2 موج a و b را مشخص کرده ام و آلترناتیو اون رو هم با رنگ قرمز شمارش کرده ام .

در این تحلیل با رسیدن موج b به محدوده 61.8% و گذشت از اون احتمال وجود اصلاح فلت ( توضیحات این نوع اصلاح در همین پست خواهد آمد ) رو بسیار بالا میبره و از سوی دیگر (در پست قبل ) پترن گارتلی رو هم داریم که بازار را به سوی اصلاح عمیق تری هدایت میکنه .
                        خوب بزارید احتمالات پیش رو را یه برسی سریع بکنیم :
                        1- ممکنه موج 2 بدون توجه به پترن هارمونیک ، با یک اصلاح فلت کارش رو به آخر برسونه .
                        2- ممکنه اصلاح فلت قسمت اول از یک اصلاح چند گانه باشه و با توجه به پترن هارمونیک ، به اصلاح عمیق تری برویم .
                        3- ممکنه آلترناتیو ما درست باشه و این یک اصلاح زیگزاگ باشه که این 2 موج ابتدای موج A که باید 5 موجی باشد را نشان میدهند .
                        4- ممکنه موج c گسترش یافته و از حالت فلت خارج شود و باز به محدوده پایین تری برود .

چارت 1 ساعته رو هم اضافه خواهم کرد تا دقیق تر اهداف رو ببینیم :

خوب ، فعلا میبینید که قیمت داره به بالای سوینگ قبلی ( موج 1 اصلی تر که بارنگ سبز شخص شده ) در قیمت 1306.3 مقاومت نشون میده .
                        البته باید منتظر سشن لندن بود که شروع شده و البته نیویورک که انجام موج c مارو ( احتمالا ) رقم خواهد زد .

با این توضیحات پوزیشن جدیدی رو پیشنهاد نمیکنم چون سود آن برای ما که با لات 0.1 در حسابمون کار میکنیم بسیار پایینه و ریسکش بالا .
                        پس فعلا پوزیشن اضافه نمیکنیم تا ببینیم بازار چگونه به ما در انتخاب درست کمک میکنه .

نکاتی در باب الیوت :

میخواهم در باب 3 نوع اصلاح براتون بنویسم
                        1. Flat ( مسطح )
                        2. Running Flat ( مسطح ؟ متاسفانه نمیدونم چطور ترجمش کنم )
                        3. Irregular Flat ( مسطح نامنظم )

خوب میپردازیم به قواعد هرکدام از اصلاح ها .

Flat :
                        1 - موج B بیش از 61.8% موج A بازگشت دارد و اغلب به ابتدای موج A میرسد و موج A معمولا قدرت نفوز کمی دارد.
                        2 - موج C نمیتواند از انتهای موج A فراتر رود .
                        3 - ساختار مسطح معمولا در موجهای 4.2وB بیشتر اتفاق میافتد .

4 - دو موج a و b معمولا زیگزاگ هستند .
                        5 - مسطح ها ساختاری 3-3-5 دارند .

Running Flat :

1 - موج B از ابتدای موج A فراتر میرود .
                        2 - موج C از انتهای موج A فراتر نمیرود .
                        3 - این ساختار یک الگوی ادامه دهنده روند است و معمولا 5 موج بعدی بلا فاصله آغاز میشود .
                        4 - این ساختار روند قوی را به ما توجه میدهد و در ادامه روندی پر قدرت را خواهیم داشت .
                        5 - این الکو بسیار نادر است .
                        6 - ساختار این الگو بصورت 3-3-5 است .

Irregular Flat :
                        1 - موج B از ابتداری موج A فراتر میرود .
                        2- موج C از انتهای موج A فراتر میرود و معمولا بسیار بلند است .
                        3 - معمولا در موج های X,B,4و2 یافت میشود .
                        4 - ساختار درونی بصورت 3-3-5 است .

امید این توضیحات وارم مفید واقع بشه .

حساب و پوزیشن :
                        فعلا استاپ رو به 1290 منتقل میکنیم تا مقداری از واید شدن بازار در امان باشه و ضمنا پوزیشن به ضرر نرود چون ساعت 6:30 بعد از ظهر صحبت های خانم یلن ( رئیس فدرال رزرو آمریکا ) رو داریم که ممکنه تاثیر 50-80 پیپی روی اونس بزاره.
                        آمار های
                        Prelim Nonfarm Productivity و Prelim Unit Labor Costs رو هم در ساعت 5:00 بعد از ظهر داریم .

ما در این تاپیک هرگز سعی نداریم به مبحث فادامنتال وارد بشیم و فقط در بعد تکنیکال باقی خواهیم ماند و اخبار پیش روی روز را فقط در جهت پوزیشن هایی که داریم و به عنوان یک گوشزد مطرح میگنیم .

امید وارم این پست مفید واقع شده باشه .

سپاس

یاحق

ویرایش توسط Codec 13 : https://www.traderha.com/member/13865-codec-13 در ساعت 05-07-2014, 02:27 PM

نظر

عدم دسترسی به تاپیک

نمیدونم نوشته هم پست میشه یا نه . اگر کسی آدرس بدون ..... سایت رو داره برام بزاره اطفا . یاحق

نظر

درود به همه دوستان گلم
                            چند روزه بدلیل ..... بودن سایت نمیتونم تاپیک رو به روز کنم .
                            با عرض شرمندگی تا زمانی که ورود به فرم نیاز به ..... شکن داشته باشه هم مشگل پابرجا خواهد ماند .
                            بارها نوشتم اما باز هم مینویسم که
                            متاسفانه من فقط در زمان کارم میتونم به تاپیک برسم و در محل کارم هم امکان استفاده از ..... شکن نیست .
                            پس باید بگم از بخت بد منه که شرایط فعلا به این ضورت است .

باسپاس

یاحق
                            ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 05-11-2014, 07:55 PM

نظر

نوشته اصلی توسط Codec 13 نمایش پست ها
                              درود به همه دوستان گلم
                              چند روزه بدلیل ..... بودن سایت نمیتونم تاپیک رو به روز کنم .
                              با عرض شرمندگی تا زمانی که ورود به فرم نیاز به ..... شکن داشته باشه هم مشگل پابرجا خواهد ماند .
                              بارها نوشتم اما باز هم مینویسم که
                              متاسفانه من فقط در زمان کارم میتونم به تاپیک برسم و در محل کارم هم امکان استفاده از ..... شکن نیست .
                              پس باید بگم از بخت بد منه که شرایط فعلا به این ضورت است .

باسپاس

یاحق

سلام

میتوانید از آدرس ذیل برای ورود به فروم بدون مشکل استفاده کنید .

http://forum.broker-fa.com
                              ویرایش توسط ناظرسایت : https://www.traderha.com/member/5564-ناظرسایت در ساعت 05-11-2014, 08:12 PM

نظر

درود به همگی دوستان
                                با تشکر از ناظر محترم سایت که آدرس جدید رو دادند .
                                خوشحالم که میتونیم دوباره شروع کنیم و متاسفم که برای یه گفت و گوی ساده که ضرری برای هیچکس نداره باید انقدر زاه و بی راه های مختلف رفت .

تشکر ویژه ای هم از مدیر و مسئولین بروکر دارم که با تحمیل دشواری هایی ( واقعا بی مورد ) که میشه ، محیط فرم رو برای همه قابل دسترس نگه میدارند . سپاس سپاس

امیدوارم دست از سرمون بر دارند .

باتشکر

یاحق

نظر

پردازش ...
                                X