اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

تحليل و تريد سهام بورس ایران

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• درنماد حتوکا موج4تا61.8%موج3اصلاح کرده که در انتهای اصلاح شاهد شکل گیری واگرایی مثبت بین قیمت و شاخص قدرت نسبی هستیم شکست خط روند نزولی rsiنشان از شروع روند صعودی در سهم است با توجه به وقوع چکش وارونه وحرکت پرقدرت کندل بعدی تاییدی برآغاز شروع روند است مقاومت521تومان می تواند مشگلاتی درمسیر حرکت سهم ایجاد کند در این نقطه شاهدعرضه هایی خواهیم بود در صورت شکست قدرتمند این مقاومت روند میان مدت صعودی را شاهد خواهیم بودبه تعبیر دیگر شاهد تشکیل الگوی کف دوقلو هستیم

فایل های پیوست شده
    ویرایش توسط خسروی : https://www.traderha.com/member/4244-خسروی در ساعت 08-03-2012, 09:04 PM
    اشگهایی که هنگام شکست میریزیم همان عرقهایی هست که در راه کسب پیروزی نریختیم./

نظر

• با سلام
      در مورد بیمه پارسیان که دارد اصلاح قیمت می کنند اگر به 1900ریالتا2000بتوانید خرید کنید بسیارعالی است اما فکر نکنم به او قیمت برسد
      سیمان غرب:در هفته گذشته 7./.رشد منفی در ماه گذشته3/9 مثبت و در سال گذشته26/9 مثبت رشد کرده
      بالاترین قیمت در سال گذشته : 3139 و پاییترین قیمت در سال گذشته : 2051 ریال می باشد
      نکتاتی در شرکتهای سیمانی: اگر به شاخص شرکتهای سیمانی یک نگاه بیندازیم می بینیم اگر الان تقریبا بالاترین قیمت نسبت به دو سال قبل می باشد درمورد سیمان غرب باید عرض کنم اگر نگاه باز به شرکتهای سیمانی برگردد حتما یکی از گزینه های سریع رشد می کند می باشد همچنین چالشهای شرکتهای سیمانی الان گازشان قطع و به جایشان مازت می دهند قیمت مازوت2200ریال و قیمت گاز700ریال که گفتند به قیمت گاز خواهند ولی این باید در نظر داشت همچنین موضع هدفمندی رایانه ها خیلی روی شرکتهای سیمانی اثر می گذرد چون جز انرژی بر هستند

نکته کلیدی : بیایم با سهم هابازی کنیم مثل بازی شطرنج مثلی بمی زنم بترانس من از 2690ریال خرید و 2700ریال فروختم من دو مرتبه این کار را کردم دفعه سوم 260 خریدم سهم ریزشکرد 2500 خارج شدم باز 2170تا2190 خریدم قیمت های

2270تا 2300ریال فروختم سه مرتبه این کار کردم همیشه توی یک سهم حقوقی ها که هستند و یک عده هستند که فقط با این سهم کار می کنند ما باید مثل یک شطرنج که استراتژی مختلف را یاد می گیریم برای برد برای سهم ها ما باید تشخیص دهیم انها چگونه دارند بازی می کنند وقتی قائده بازی سهم را باید یاد بگیریم همین سهم حتوکا که بالا تحلیل گذاشتن 4500ریال خریدم 5100فروختم 4400ریال خریدم 4600ریال فروختم الان قیمت4657ریال می باشد الان قیمتش مناسب است ولی چهارشنبه خریدراران پاییتر کشف سود کردند در صورتی قیمتش بالاتر می رود که سهم داران جدیدی وارد سهم بشوند تا5200ریال بالا می رود ولی اگر وارد نشونند دوباره فاز اصلاحی می شود و تا احتمالا4300ریال ریزش می کنند اگر ما شطرنج بلدیم با سهم بازی می کنیم اگر بلد نیستیم برای تفریح هم شده یاد بگیریم وبا سهم ها بازی کنیم ..سهمهایی که توی سایت تی سی ام که نماد پربیننده هستند با انها بازی کنیم تا قشنگ وارد شویم.و معمولا دوتا اخر هفتگی عوض می می شوند این به این خاطر گفتم که از لحاظ قد شوندگی مشکل پیدا نکنیم

نکته بعدی : الان چیزی به خاطر افتاد برای بازی سهم ها دیدم خیلی مهم است گفتم بگم واین خرید حقوقی ها ..
      الان حقوقی روی اوردن به بازی با سهم ها همین بترانس قیمتش 3500ریال تا3900ریال بود و تازه 400درصد افزایش سرمایه سهم ها ازاد شده بود شروع به خرید کرد بعد از مجمع که به 2600ریال همان حقوقی شروع به فروش کرد که از 3700خریدش حساب 2600یعنی زیان این به خاطر چی کرد تقریبا بعد از سه هفته که قیمتش رسید2160ریال فکر کنم 3ماه بترانس 8./بیشتر پر نکرد پس بعد از ان شد1800ریال که حقوقی چی....

یا سرمایه گذاری غدیر از یک ماه قبل پارسان 5700تا5800 خرید می کند وقیمت 6300تا6600 می فروشد دو مرتبه تا الان این کار انجام داده این دفعه سوم که 5850تا 6000 چهارشنبه رشنبه خرید کردن پس بهتر نیست بازی با سهم ها را یاد بگیریم

نظر

• با سلام

ببا تشکر از آقا mohsn به خاطر مطالب جالبتون.من هم این نکات رو دیده بودم ولی بهشون اهمیت نمیدادم.البته به خرید یا فروش حقوقی ها توجه میکردم ولی نمیدونم از کجا باید بفهمم که مثلا فلان سهم الان داره سهم دیگه رو میخره یا میفروشه و ...
        اطلاعاتی که تو سایت tsetmc هست خیلی بروز نیستن و مثلا نشون داده که مثلا امروز فلان سهامدار عمده خرید 1 میلیون سهمی انجام داده درصورتی که 100هزار تا هم سهم معامله نشده.

در مورد سیمان غرب هم از نظر تحلیل زمانی در موقعیتی قرار داشت که هم احتمال صعود و هم احتمال برگشت وجود داشت ولی با توجه به اینکه در سهم واگرایی نداشتیم من گفتم برای خرید خوبه.امروز هم با وجود صف فروشی داره باز هم احتمال صعود هست ولی احتمال خیلی کمتر شده.
        دیشب آخر وقت سیمان فارس و خوزستان رو دیدم که اون هم در موقعیت خوبی برای خرید قرار داشت و مثل سیمان غرب نبود که مدتی صعود کرده باشه.فارس و خوزستان حدود 25 درصد طی 2 ماه گذشته نزول کرده والان واگرایی هایی در نمودارهای روزانه و ساعتی دیده میشه.

دیشب دیدم که فارس و خوزستان باید طی 2 یا 3 روز آینده در محدوده ی 107 تا 109 تومان کف تشکیل بده که امروز به 1089 ریال رسید(من هم درصد جزئی در 109 تومان خرید کردم) و تشکیل کندل دوجی در این محدوده که محدوده ی حمایتی و همچنین کف قبلی است نشون میده که احتمال رشد سهم زیاد هست.امروز هم حدود 800هزار سهم معامله شد ولی نمیدونم حقیقی ها خرید کردن یا حقوقی ها؟اگر سایتی رو برای اطلاع از این موضوع معرفی کنید ممنون میشم.

شاخص کل رو هم که دیدم به این نتیجه رسیدم که از حدود 10 روز دیگه و همونطور که جناب mohsn در پست های قبلیشون گفته بودن شاخص باید روند صعودی رو به خودش بگیره و این روند تا اوایل مهرماه ادامه خواهد داشت.(البته در طول این مدت هم شاخص مثبت و منفی خواهد شد ولی روند کلی مثبت و صعودی خواهد بود)
        A Brilliant Mind Cannot Work Succesfully With a Weak Body.______William.D.GANN

نظر

• جنابmohsnمطالب جالبی را ارایه فرمودید اگر یه کم در مورد یادگیری یا رصد کردن خرید وفروشها توضیحاتی ارایه فرمایید و نحوه زیر نظر گرفتن خرید و فروشهای بازار و در کل به چه صورتی حرکت کنیم تا بهتر بتونیم سود برداریم ممنون میشم
          روزگارتان بر وفق مراد
          اشگهایی که هنگام شکست میریزیم همان عرقهایی هست که در راه کسب پیروزی نریختیم./

نظر

• با سلام ممنون از لطف شما :

در جواب جناب ارش جان باید بگم اینکه در مورد خرید فروش ها کاملا ابدیت هست اون شاید در سال یک یا دو بار شاید اشتباه نکنند ولی از کجا بفهمید همین امروز صبح سهم ومعادن فولاد صبانور خرید داشته اگر دوستی در کارگزاری داشته باشی می توانند به شما چه کدهایی برای ومعادن امروز وارد خرید یا فروش هستند یک نکته همین ومعادن شنبه بعداز ظهر توی سایت تی سی ام بیندازید گوشه سمت چپ فلش سبز دارد که نشانده خریده حقوقی می باشد

این سایت خرید فروش حقوقی ها در سایت تی سی ام
            http://www.tsetmc.com/Loader.aspx?ParTree=111C1614

واین سایت معمولا اخر شب بروز می شود خرید وفروش ها مهم را به تفکیک می گذاردhttp://www.tahlileteknikal.blogfa.com/

جناب خسروی مطلب گذشته حتما یک مروری بکنید بعد بورس تهران بیشتر جنبه روانشناسی دارد که انشالله کم کم به مرور مطلب خواهم گذاشت.

نظر

• با سلام و تشکر از جناب mohsn

از نظر بحث روانشناسی درست میفرمایید و توی هر بازاری این بحث ها وجود داره.
              در مورد خرید حقوقی ها هم نمیشه به محض اینکه دیدیم شرکت حقوقی داره سهمی میخره ما هم بخریم چون ممکنه به دید بلندمدت خریده باشه.ولی میشه تحلیل کرد و وقتی اوضاع تکنیکال سهم خوب بود یا داشت به یک حمایت مهم نزدیک میشد اونوقت منتظر حقوقی ها بود تا اگر خرید کردن ما هم خرید کنیم.

نظر

• با سلام جناب ارش:
                بحث شما درست است اما منظورم من این بود که مثلا سهم فلان وقتی قیمتش 200حقوقی می خرند باز250فروش زمانی کمتر از یک ماه دو بار چنین کاری انجام می شود یاد این جمله می افتم که الگوها تکرار شوند هستند اگر باز به200تومان رسید باتوجه خریدار و فروشنده می توانیم وارد بازار شویم

نکته کلیدی:نقد بودن یعنی دریای سود

نفد بودن یعنی شکار

نقدبودن یعنی ارامش

نقد بودن یعنی ضرر نکردن

این جملات بالا از دستی گذاشتم من الان کلا از بازار خارج هستم و همیشه 50درصد کل سرمایه نقد هستم چونکه مثل الان فرصتهای طلای بوجود می اید با خیال راحت به ترید کنم

درباره شاخص: امروز از100میلیارد معامله حدودا67میلیارد مربوط به سرمایه گذاری مسکن بود که از کسر کنیم33میلیارد مربوط به بورس با در نظر گرفتن معامله بانک کارافرین و سرمایه گذاری غدیر بیشترین حجم معاملات داشتند می بینم اصلا پولی وارد بازار نشد پس چرا الان خرید می کنیم چرا احساسات را کنار نمی گذاریم تا شاخص و سهم ها کف اصلی خود را پیدا کنند و نکته این حائز اهمیت است این که بانک ها قرار از شاخص حمایت کنند اون الان معمول شد به جای حمایت می ایند بانک کار افرین سهم اش را جابه جا می کنند.

چونکه بخریم : یک سوال ایا سهم بترانس بیشتر ریزش کرده یا فملی ..یا سهم فملی بیشتر مورد توجه است یا فاسمین ..
                یا اینکه بیمه ملت فنرش بیشتر جمع شده یا مداران که توی شیب صعودی سریع تر بالا می رود .

یا الان شاراک بعد ازنزول سریع تر رشد می کنند یا سیمان فارس

ما الان فقط بازار را نظارگر باشیم و با خودمان فکر کنیم شاراک بیشتر زیزش کرده یا پارسان یا زاگرس و کدام یک از اینها حقوقی اش بهتر سهم ساپورت می کنند بعد اگر شاخص رنگ بوی سبز گرفت سریع می خرید سریع به سود رسید شناسایی می کنند

بعد هم پا روی هم می اندازد یک چایی می خورید یک استراحت کامل.
                در اخر حتما دو تا سایت خرید حقوقی را چک کنید
                ویرایش توسط mohsn : https://www.traderha.com/member/4316-mohsn در ساعت 08-05-2012, 09:08 PM

نظر

• با سلام خدمت شما جناب mohsn

در مورد الگوها باید بگم که این الگوها بیشتر در مورد زمان صدق میکنن تا قیمت.
                  مثلا بعضی سهام ها رو اگر نگاه کنید میبینید همیشه سهم در یک موقع خاص از سال بالا میره و در اون تاریخ خاص طی چند سال اخیر همیشه با تشکیل کف حداقل 10-15 درصد بالا رفته.از طرفی تحلیل زمانی هم نشون میده که سهم در حوالی همون تاریخ باید کف تشکیل بده پس اینجا اگر اوضاع تکنیکی سهم خوب باشه واقعا باید منتظر صعود بود.
                  من هم صحبت های شما رو قبول دارم ولی میگم بیایم سطوح حمایتی مهم برای قیمت و همچنین تحلیل زمانی رو انجام بدیم و زمانی که هردوی اینها به کف رسیدن سهم رو تایید کردن اونوقت منتظر حرکت حقوقی ها باشیم تا ما هم با اونها حرکت کنیم.
                  من میگم فقط با توجه خرید حقوقی ها معامله نکنیم،بلکه با تلفیق حرکت حقوقی ها با تحلیل تکنیکال حد ضرر و ریسک خودمون رو کاهش بدیم.

نظر

• با سلام جناب ارش من برای من اصلا مورد توجه زمان نیست بیشتر قیمت چونکه بورس ایران به چیزی کوچکی واکنش نشان می دهد و تحلیل ها فعل می شود

حالا در مورد سطوح حمایتی با شما قبول دارم من چند سهم نام می بریم شما از تحلیل و روانشناسی کف را پیدا کنیم
                    اول وبوعلی من تا الان من دوبار 690 خریدم و750 فروختم حالا بیام کف سومش را پیداکنیم

دوم:خارزم اگر به سهم نگاهی بیندازید خوب حمایت شده خوب دلیل بینیادیش برگردی پیدا کنید و بعد کفش مشخص کنید

وساپا و مپنا واقعا کف های جالبی رسیدن اینها را هم یک بررسی لازم دارد.

فاذر ریزش کرده ولی دلیل پشت هست که میشه روش یک حساب باز کرد

بالاس : این سهم یک نگاه ببیندازید واقعا ریزش کرده که باید دنبال این باشیم چرا حقوقی سهم حمایت نکرده حتما حتما یک رانت پشت این سهم است که...........

شما این سهم که مخصوص همین امشب هستند یک بررسی کنید اگر سهمی توی ذهنتون در گیر هست برای حمایتش چقدر است بپرسید.

نظر

• الان تو جدول خريد وفروش قسمت خريد قصفها خاليه عددي ننوشته آيا اين به اين معناست كه كسى نميخره؟

نظر

• وفلش هم صعوديه جطوري صعوديه كسى نيست بخره ؟

نظر

• با سلام
                          ضمن تشکر از جناب محسن برای مطالب که به اشتراک گذاشتن که در بعد روانشناسی و تکنیکال جالب توجه هست
                          پیشنهاد میکنم ایشون لطف کرده قبول زحمت کنند و به جای بیان پراکنده مطالب
                          دانسته هاشون رو در یک کورس آموزشی به اشتراک بذارند یا حداقل چند تا سهم رو به روش خودشون و بصورت گام به گام تحلیل کنند
                          فکر میکنم اینطوری من و بقیه دوستان بهتر بتونیم استفاده کنیم
                          دوستان دیگه هم اگه با این پیشنهاد موافقند با زدن تشکر اعلام کنند
                          با سپاس از همه دوستانی که بدون بخل و منت برای آموزش دانش خودشون به دیگران وقت میذارند

نظر

• با سلام خدمت همه ی دوستان

جناب mohsn باید بگم که در بازار امروز سهم هایی که در قیمت های فعلی بسیار ارزنده هستن یا تونستن خودشون رو مثبت کنن یا اینکه درصد های منفی زیادی رو تجربه نمیکنن.
                            خیلی از سهم ها به کف رسیدن و باید همینجا منتظر بمونن تا هفته ی بعد یا به صورت جدی تر بعد از تعطیلات عید فطر شاخص مثبت بشه و بتونن رشد کنن.به نظر میرسه رشد جالب و خوبی در راه باشه که البته حداکثر تا اواخر شهریور یا اوایل مهر ادامه پیدا میکنه و بعد از اون شاخص باید دوباره شروع به نزول بکنه.
                            نکته ای که واقعا مهمه اینه که در صعود پیش رو کدوم سهم ها بیشتر از بقیه بالا میرن؟سهم هایی که وضعیت تکنیکی خوبی دارن یا سهم هایی که حامیان قوی و خوبی دارن یا ...؟

در ضمن مطالب ارائه شده توسط شما در بعضی قسمت ها یکم مبهم هست،همونطور که جناب ashoori هم فرمودن اگر لطف کنید و با زدن مثال از سهم های مختلف استراتژی خودتون رو بیان کنید ممنون میشم.

با آرزوی موفقیت برای همه ی دوستان

نظر

• منم با جناب آشوري موافقم و از بقيه دوستان هم بخاطر ايثار اطلاعاتشون تشكر وافر دارم

نظر

• با سلام
                                ممنون از جناب اشوری ولی واقعیتش این است که بنده اصلا وقتش ندارم این مطلب توی این انجمن گذاشتم چونکه همه می روند توی فارکس کار می کنند و این عقیده را دارند که فارکس بیشتر سود نسبت به بورس داخل دارد که من هم با همین وارد فارکس شدم که یک شب پولدار بشوم ولی در اصل اگر جایی بتوانی واقعا پولدار شوی همین بورس داخل هست و درامدی دارد که فکر کنم هیچ جهان بتوانی بدست اوری حالا از همین امروز چگونگی خرید خودم می گم در جواب اقای ارش عزیز هم بگم که استراتزی من برای خودم 70 فایل درست کردم که هر مثلا سهم xفایل20است وارد می شوم و سهمy فایل53 از سهم خارج می شوم که اصلا تیکنیکال در ان جای ندارد انشالله از همین شب سهمهایی که دیروز معرفی کردم شروع می کنم و در اخر این را بدانید این که شمااگر بخواهید کاملا یاد بگیرد پرسه زمانبر حداقل یک تا دو سال زمان نیاز دارد.

نظر

پردازش ...
                                X