اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط hossein.tossi نمایش پست ها
    میدونی حاجی به نظرم میاد یک ریزش سنگین داریم صحبت های دراگی تا مدتی باید اثر کوتاه مدتی روی جفت ارز های اصلی بازار داشته تا مردم کم کم متوجه بشن که صحبت دراگی وعده وعید بوده اوراق قرضه دولتی اروپا زیاد مورد توجه قرار نگرفته باید بزااریم خریدار ها زور خودشون بزنند یک از چیزهایی که توی دوران رکود به وجود میاد افزایش قبمت کالا هستش سویا شکر برنج وسهام که الان درموقعیت سقف قرار دارند شاخص های داو دکس اس اند پی امادگی ریزش دارند ولی در کل باید یک میدون به خریدار ها داد تا زورشون محک بزنند الان بازار حاجی جان اصلاحی میبینم موفق پیروز پرسود باشی
    حسین جان گفته بودم حرفهای دراگی صورت سرخ کردنه مگر نرخ بهره کات کنند ، عملیات ltro... که خبرشم در فکتوری بود و گفته هر کاری حاضر واسه حفظ اروپا بکنند .. که باز یعنی ریزش یورو !

و حرف شما دقیقا درسته! ما در اصلاح قرار داریم و ریزش بدون شک وجود داره، در کوتاه مدت اصلا فاند کار میگه عوامل تصادفیه !

نوشته اصلی توسط aliz200 نمایش پست ها
    حاج خليل سلام. يه سوال برام پيش اومده و اون اينه كه به نظر شما افزايش قيمت طلا بخاطر كاهش ارزش دلار يا يواش يواش ترس از ركود و تمايل به خريد real asset باعث اين افزايش شده و به نظر شما اگر اين تضعيف دلار موقت باشه باز هم احتمال افزايش قيمت طلا و هجوم خريدارها هست؟مرسي
    سلام عزیزم

اقزایش قیمت طلا به دلیل نگرانی هست که ما داریم دوباره به رکود برمیگردیم ، چرا که در ابتدا دیدگاه به سمت بازگشت بود اما با اومدن جی دی پی آمریکا 1.5% و دارا بودن تورم 1.7% دیگه تشدید شده ... نشانه رکود شدید هست ، ضعیف شدن قدرت خرید هست.. پس خود به خود به سمت دارایی های ایمن سرمایه هجوم میبره !

به نظرم هرچی دلار بیشتر اضعیف بشه دامنه تقویت یا همون ریسک و بازده منطقی تری به وجود میاره که با خیال راحت تر میتونیم در جای مناسب از نظر تکنیکی یورو را در برابر دلار بفروشیم !

فعلا هیچ دیتای مثبتی از هیچ بخشی از اتحادیه اروپا نیومده که ما به بهتر شدن اوضاع اقتصادی خوشبین باشیم ! فقط یک سخنرانی از دراگی داشتیم همین و بس !

ارادت

نظر

• Trading the Canadian GDP

جی دی پی کانادا واسه ماه جولای کاهشی پیش بینی میشود !

================================================== =================

‬خزانه داری ایتالیا امروز در مجموع ‪5.479 ‬میلیارد یورو معادل ‪6.72 ‬میلیارد دلار از انواع اوراق قرضه را به فروش رساند‪. ‬‪. ‬خزانه داری ایتالیا تخمین می زد که بین ‪3 ‬تا ‪5.5 ‬میلیارد یورو فروش صورت گیرد‪. ‬بازدهی اوراق قرضۀ ده ساله از رقم ‪5.82% ‬در فروش قبلی به رقم ‪5.96% ‬در فروش امروز رسید‪. ‬بازدهی اوراق قرضۀ پنج ساله از ‪5.84% ‬درفروش ماه قبل به رقم ‪5.29% ‬در فروش امروز رسید‪.
      ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 07-30-2012, 05:25 PM

نظر

• کاهش درآمد صادرات استرالیا در اثر کاهش قیمت زغال سنگ و سنگ آهن در استرالیا ! احتمال خطراتی برای اقتصاد این کشور خواهد داشت زیرا عمده سرمایه گذاری خارجی در استرالیا بر روی معادن این کشور هست.
        ================================================== ==============================
        وزیر دارائی آلمان گفت هیچ گونه امتیاز جدیدی برای یونان وجود ندارد. وی گفت یونان نتوانسته است برنامه های مالی (شامل ریاضت های اقتصادی) را به صورت درست پیاده سازی کند.
        ================================================== ==============================
        اوراق قرضه 10 ساله ایتالیا در حراج امروز با بازدهی 5.96% فروخته شد که نسبت به 6.19% ماه گذشته کاهش نشان داد. این کاهش در پی سخنان دراگی که گفته بود برای نجات پول واحد هر کاری انجام خواهد داد روی داد.
        نرخ خرده فروشی انگلیس مثبت اعلام شد ولی همچنان پایین تر از پیش بینی ها و رقم قبلی می باشد
        بحران کنترل نشده اروپا احتمالا به کشورهای شمال اروپا هم سرایت خواهد کرد !

پ.ن: خیلی اخبار داره تپل میاد ! منتهی از دید تکنیکی هم باید تپل بشه
        ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 07-30-2012, 05:49 PM

نظر

• ریسک های موجود :

داده های نا امید از بخش صنعت آلمان ( Services and Manufacturing PMIs ) که به پایین ترین سطح در دوسال اخیر خود رسیده اند باعث میشه انتظارات برون رفت اتحادیه اروپا از بحران کاهش پیدا کنه ! از سوی دیگر وزیز خزانه داری آلمان خرید اوراق قرضه توسط بانک مرکزی اروپا رو رد کرد !
          ================================================== ==========================
          Jens Weidmann and Mario Draghi قبل از نشست روز پنج شنبه با یکدیگر ملاقات خواهند کرد و باید مراقب بود !
          چهارمین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا تلاش و تمرکز خود را روی بحران بانکها برده است (اسپانیا) ! بازده اسپانیایی در حدود 7٪ باقی می ماند ، مذاکرات در مورد کمک مالی به ارزش 300 میلیارد یورو ظاهر شده است. علاوه بر 100 میلیارد یورو برای بانک ها !
          ترس از خروج از منطقه یورو در یونان دوباره ظاهر شده است
          وضعیت ایتالیا هنوز نگران کننده است (سومین اقتصاد بزرگ اتحادیه اروپا) that now has a debt-to-GDP ratio of 123%
          داده های ضعیف آمریکا برای QE3 کافی نیست ! تصمیمات در FOMC Statement در روز چهارشنبه دنبال کنید!

ارادت
          ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 07-30-2012, 06:35 PM

نظر

• استاد خلیل. هنوز منتظرم.

نظر

• Moody's says outlook is negative on UK credit rating
              مودی می گوید: چشم انداز منفی بر رتبه بندی اعتباری در بریتانیا

نظر

• بخش صنعت انگلستان هم داشته باشید

بخش ساخت و ساز انگلیس برای سومین ماه متوالی با انقباض مواجع شده ، شاخص خرید مدیران میبینید از 48.4 به 45.4 سقوط کرده

نرخ جی دی پی که جدیدا اعلام شده 0.7- نشان میدهد ، علت فشردگی در جی دی پی یکیش آب و هوای بد امسال و جشن های شصتمین سالگرده سلطنت الیزابت میدونن

این آمار و ارقام نشون میده که رکود همچنان ادامه دارد ، انگلیس امسال پر از بحران اقتصادی خواهد بود

در منطقه اروپا بخش ساخت و ساز و صنعت دچار انقباض هست مخصوصاً برای آلمان

چی بگم ؟ بازار با سخنرانی دراگی رفته بالا ! هیچ ماکرو دیتای نیومده که بگیم آقا بالا رفتنت درسته ! بتاز به سمت بالا که جای تپل سل کنیم !

امروز نشست FOMC داریم !

فردا هم زر زدن دراگی داریم ! گفته هر کاری میکنه ! نرخ بهره کات میکنه ، اوراق میخره ، LTRO انجام میدند... احتمال داره فردا یهو نرخ بهره کات کنند ! همیشه 0.25 کات میکنند ... یعنی حرکت 250 پیپی انتظار داریم !

ارادت
                ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 08-01-2012, 02:26 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                  بخش صنعت انگلستان هم داشته باشید

.. احتمال داره فردا یهو نرخ بهره کات کنند ! همیشه 0.25 کات میکنند ... یعنی حرکت 250 پیپی انتظار داریم !

ارادت
                  سلام حاج خلیل شرمنده مزاحم میشم مگر نرخ بهره را از 1% به 75% نرسوندن یعنی فردا ممکنه کمترش کنند یا بیشتر میشه یکم توضیح بدید ممنون میشم
                  (( هرچه پیش از این بوده بعد از این هم خواهد بود))

نظر

• نوشته اصلی توسط k1332 نمایش پست ها
                    سلام حاج خلیل شرمنده مزاحم میشم مگر نرخ بهره را از 1% به 75% نرسوندن یعنی فردا ممکنه کمترش کنند یا بیشتر میشه یکم توضیح بدید ممنون میشم
                    2012.07.05 ساعت 11:45 gmt یورو به دلار در قیمت 1.2490 بود ، نرخ بهره از 1% به 0.75% کات شد (همیشه 025 کاهش یا افزایش میدند )

نرخ بهره چرا کات میکنند؟ واسه دو هدف مهم ! 1- اشتغال 2- رونق اقتصادی

جواب خودتون بدین آیا اشتغال در اروپا تپل شده ؟

آیا جی دی پی به حد معمول رسیده و سرعت گردش پول افزایش یافته؟

هرچی دیتای بد هست واسه اتحادیه است و دراگی هم عنوان کرده هرکاری میکنه !

یکی از جایگاه های که میشه پی برد احتمال این هست که نرخ بهره افزایش یا کاهش دهند ، نرخ بهره بین بانکی است ! نرخ بهره یکساله و سه ماهه نگاهی بندازید
                    ویرایش توسط FundTrader : https://www.traderha.com/member/3510-fundtrader در ساعت 08-01-2012, 05:41 PM

نظر

• چشم اتداز صندوق بین المللی پول در مورد اشتغال و تولید ناخالص داخلی اتحادیه هم داشته باشید !

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
                        2012.07.05 ساعت 11:45 gmt یورو به دلار در قیمت 1.2490 بود ، نرخ بهره از 1% به 0.75% کات شد (همیشه 025 کاهش یا افزایش میدند )

نرخ بهره چرا کات میکنند؟ واسه دو هدف مهم ! 1- اشتغال 2- رونق اقتصادی

جواب خودتون بدین آیا اشتغال در اروپا تپل شده ؟

آیا جی دی پی به حد معمول رسیده و سرعت گردش پول افزایش یافته؟

هرچی دیتای بد هست واسه اتحادیه است و دراگی هم عنوان کرده هرکاری میکنه !

یکی از جایگاه های که میشه پی برد احتمال این هست که نرخ بهره افزایش یا کاهش دهند ، نرخ بهره بین بانکی است ! نرخ بهره یکساله و سه ماهه نگاهی بندازید

از نظر دیدگاه کلان اقتصادی برای افزایش تولید ناخالص ملی پولی باید میزان تولید افزایش پیدا بکنه.از طرفی باید تقاظایی هم برای تولیدات بنگاه های اقتصادی وجود داشته باشه که تولید به لحاظ اقتصادی به صرفه باشه.پس برای افزایش تولید باید تقاظا افزایش پیدا کنه.حالا این تقاظا تابع چه پارامتر هایی هست؟ مصرف،مخارج دولت،سرمایه گذاری و تراز تجاری.
                        تراز تجاری یعنی خالص صادرات منهای واردات. اگر تولید کل اقتصاد رو به صورت مقابل فرموله کنیم داریم: y=I+G+C+X-M
                        C مصرف رو نشون میده، G مخارج دولت رو نشون میده که بودجه هم بخشی از اون هست، I میزان سرمایه گذاری، X معرف صادرات و M هم بیانگر واردات هست.
                        پس یکی از راه های افزایش تقاظا، بالا بردن میزان سرمایه گذاری هست.
                        خب نرخ بهره این وسط چه نقشی داره؟ جواب این سوال خودش میتونه موضوع یک بحث مفصل باشه.من اینجا یه اشاره مختصر میکنم و اگر از دوستان علاقه مند به بحث و بررسی بیشتر باشند میتونیم همین جا مفصل ادامه بدیم.
                        فرض کنین که من مدیر یه بنگاه اقتصادی هستم و باید که برای ایجاد یا توسعه واحد های تولیدی متعلق به شرکت خودم تصمیم بگیرم. برای توسعه یا ایجاد واحد تولیدی باید یک تخمینی از میزاد بازده این واحد تولیدی در زمان بهره برداری داشته باشم.از طرف دیگه باید از بازار پول، پول و سرمایه لازم رو برای احداث واحد مورد نظر تهیه کنم.خب برای پولی که از بازار قرض گرفتم باید یه هزینه ای پرداخت کنم.این هزینه توسط نرخ بهره مشخص میشه.حالا اگر نرخ بازده ای که واحد تولیدی به من برمیگردونه از نرخ بهره و هزینه لازم برای تامین پول لازم کمتر باشه خب طبیعی هست که من به عنوان مدید این طرح تولیدی رو به صرفه و سود آور نمیدونم و سرمایه گذاری نمیکنم.
                        ولی اگر نرخ بهره کاهش پیدا بکنه و به میزانی برسه که نرخ بازده طرح تولیدی از میزان نرخ بهره بیشتر بشه اون موقع این طرح از نظر اقتصادی سود آور هست و مدیر بنگاه اقتصادی انگیزه برای سرمایه گذاری پیدا میکنه.
                        این ساز و کاری که اشاره کردم توسط کینز بعد از بحران عظیم دهه 1930 آمریکا ارائه شده.کلا کینز حرفش این بود که سطح سرمایه گذاری با نرخ بهره رابطه معکوس داره.

نظر

• نمودار های زیر هم بد نیست نگاه کنید.

نظر

• احسنت آرش جان !

نرخ بهره کات بشه بنگاه ها میتونن با نرخ بهره کمتری وام دریافت کنند و در جهت اهداف سرمایه گذاری کنند.وقتی سرمایه گذاری بشه نیاز به نیروی کار پیدا میشه یعنی اشتغال !

این زبون ساده بود !

موفق باشید

نظر

• خواهش می کنم خلیل جان.سعی کردم توضیحات کافی و رسا باشه. ولی جالب بود هیچ کس نپرسید که نرخ بهره بین بانکی چی هست !
                              احتمالا دلیلش این هست که این موضوعات رو دوستان کاملا مشرف هستند و نیازی به پرسیدن ندارن.بخدا خوشحال میشم علتش همین باشه.ولی بیشتر لذتبخشه که با هم بشینیم بحث کنیم، مسائلو به چالش بکشیم به قول علما !
                              خب خلیل جان من ازت خواهش میکنم بهره بین بانکی رو برای من توضیح بدی در صورت امکان.
                              موفق باشی

نظر

• نوشته اصلی توسط arash rajabzadeh نمایش پست ها
                                خواهش می کنم خلیل جان.سعی کردم توضیحات کافی و رسا باشه. ولی جالب بود هیچ کس نپرسید که نرخ بهره بین بانکی چی هست !
                                احتمالا دلیلش این هست که این موضوعات رو دوستان کاملا مشرف هستند و نیازی به پرسیدن ندارن.بخدا خوشحال میشم علتش همین باشه.ولی بیشتر لذتبخشه که با هم بشینیم بحث کنیم، مسائلو به چالش بکشیم به قول علما !
                                خب خلیل جان من ازت خواهش میکنم بهره بین بانکی رو برای من توضیح بدی در صورت امکان.
                                موفق باشی
                                آرش جان در پست های آتی کامل به این مقوله میپردازیم، منتهی نکات آموزشی و ریزنکات میزارم واسه تاپیک آموزشیم، امروز خیلی خسته ام ، دوتا دانشجو داشتم که کلی از وقتم صرف درس دادن شد، والی همین الان که ساعت دو هست شروع به توضیح دادن میکردم.

باز مرسی که تیز هستی در این زمینه ها و سوالات خوبی میپرسی.

فداتم

نظر

پردازش ...
                                X