اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پوزیشن های بلومبرگی

بستن
این تاپیک ، یک تاپیک مهم است .
X
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• آلمان

‬شاخص بهای تولیدکننده ( PPI ) در مقیاس ماهیانه ‪ 0.3% ‬کاهش و در مقیاس سالیانه ‪ 0.2% ‬افزایش پیدا کرد‪. ‬پیش بینی می شد که در مقیاس ماهیانه تغییری نداشته باشد و در مقیاس سالیانه ‪ 0.3% ‬رشد پیدا کند‪. ‬

‬شاخص بهای تولیدکننده بدون احتساب انرژی ( Core PPI ) در مقیاس ماهیانه ‪ 0.1% ‬کاهش و در مقیاس سالیانه ‪0.4% ‬ افزایش پیدا کرد‪. ‬

German Producer prices in May 2013: +0.2% on May 2012 @ Forex Factory
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• دوستان در حال آماده سازی مطالب برای ساخت کلیپ های تکمیلی آموزش بنیادی هستم ، این بخش باعث میشه مطالب که در تاپیک آموزش بنیادی درج شده رو راخت تر درک کنید و به کار ببرید

اما برای دسترسی به این ویدئو کلیپ ها شرایطی درج خواهد شد چرا که مختص بخش ویژه فاندامنتال کاران هست

علاوه بر شناخته بودن افراد برای شخص بنده که مشخصات خودشون (نام و نام خانوادگی ، شماره تماس ثابت و همراه ، ایمیل) ارسال میکنند باید در بخش های بنیادی فروم فعالیتی داشته باشند نه صرفا بیننده !

ارادتمند - خلیل

نظر

• فرانسه‪

‬‬شاخص ترکیبی مدیران خرید در فرانسه از رقم ‪44.6 ‬در ماه مه به رقم ‪46.8 ‬در ماه ژوئن رسید‪.‬

‬شاخص مدیران خرید بخش تولید از رقم ‪46.4 ‬در ماه مه به رقم ‪48.3 ‬در ماه ژوئن رسید‪. ‬پیش بینی می شد که رقم ‪47.0 ‬برای ماه ژوئن اعلام شود‪.‬

‬شاخص مدیران خرید بخش خدمات از رقم ‪44.3 ‬در ماه مه به رقم ‪46.5 ‬در ماه ژوئن رسید‪. ‬پیش بینی می شد که رقم ‪45.0‬برای ماه ژوئن اعلام شود‪. ‬

================================================

آلمان‪

‬شاخص ترکیبی مدیران خرید از رقم ‪50.2 ‬در ماه مه به رقم ‪50.9 ‬در ماه ژوئن رسید‪.‬

‬شاخص مدیران خرید بخش تولید از رقم ‪49.4 ‬در ماه مه به رقم ‪48.7 ‬در ماه ژوئن رسید‪. ‬پیش بینی می شد که رقم ‪49.9 ‬گزارش شود‪.‬

‬شاخص مدیران خرید بخش خدمات از رقم ‪49.7 ‬در ماه مه به رقم ‪51.3 ‬در ماه ژوئن رسید‪. ‬پیش بینی می شد که رقم ‪50.0 ‬اعلام شود‪. ‬

================================================

پست 2835 من اشتباه زدم نرخ بهره کنونی 7.6% ... این نرخ بیکاری است و نرخ بهره در 0.5% قرار داره و اشتباه تایپ شد.

نظر

• منطقۀ یورو‪

‬شاخص ترکیبی مدیران خرید از رقم ‪47.7 ‬در ماه مه به رقم ‪48.9 ‬در ماه ژوئن رسید‪. ‬پیش بینی می شد که رقم ‪48.0 ‬گزارش شود‪.‬

شاخص مدیران خرید بخش تولید از رقم ‪48.3 ‬در ماه مه به رقم ‪48.7 ‬در ماه ژوئن رسید‪. ‬پیش بینی می شد که رقم ‪48.6 ‬برای ماه ژوئن گزارش شود‪.‬

شاخص مدیران خرید بخش خدمات از رقم ‪47.2 ‬در ماه مه به رقم ‪48.6 ‬در ماه ژوئن رسید‪. ‬پیش بینی می شد که رقم ‪47.5 ‬گزارش شود‪. ‬

نظر

• ‬ایتالیا‪

‬‬سفارشات صنعتی در مقیاس ماهیانه ‪0.6% ‬افزایش و در مقیاس سالیانه ‪1.6% ‬کاهش پیدا کرد‪.‬

فروش صنعتی در مقیاس ماهیانه ‪0.6% ‬افزایش و در مقیاس سالیانه ‪7.2% ‬کاهش پیدا کرد‪. ‬

نظر

• انگلستان‪

‬خرده فروشی در ماه مه در مقیاس ماهیانه ‪2.1% ‬و در مقیاس سالیانه ‪1.9% ‬افزایش پیدا کرد‪. ‬پیش بینی می شد که رقم در مقیاس ماهیانه ‪0.8% ‬و در مقیاس سالیانه ‪0.1% ‬افزایش گزارش شود‪. ‬

نظر

• نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها

پست 2835 من اشتباه زدم نرخ بهره کنونی 7.6% ... این نرخ بیکاری است و نرخ بهره در 0.5% قرار داره و اشتباه تایپ شد.
                کلا من قاطی کردم از بس رو مطالب محتلف دارم کار میکنم و در حال تایپ هستم @ نرخ بهره 0.25% هست ، امروز باید برم استراحت !

نظر

• نشست دو روزۀ کمیتۀ بازارهای آزاد فدرال ریزرو در حالی شب گذشته به پایان رسید که در نهایت تصمیم گرفته شد سیاست پولی کنونی بدون تغییر باقی بماند‪. ‬خرید اوراق قرضۀ وام خرید مسکن،‪mbs‬، همچنان به میزان ‪40 ‬میلیارد دلار در ماه ادامه پیدا خواهد کرد و خرید اوراق بهادار با تاریخ سررسید بلندمدت تر تا ‪45 ‬میلیارد دلار در ماه ادامه میابد که موجب فشار نزولی روی نرخ های بهره بلندمدت تر می شود‪. ‬این کمیته البته خاطر نشان کرد که نسبت به نشست قبلی خطر کمتری چشم انداز اقتصادی و بازار را تهدید می کند‪. ‬به این ترتیب این کمیته علامت بیشتری از افزایش نرخ های بهره به بازار ارسال کرد که موجب شد بازدهی اوراق قرضۀ ‪30 ‬سالۀ دولتی ایالات متحده از ‪3.32% ‬به ‪3.42% ‬افزایش پیدا کند‪.‬

‬نرخ بهره نیز در رقم ‪0.25% ‬ثابت ماند و احتمال می رود که تا سال ‪2015 ‬در همین رقم ثابت باقی بماند و بعد از آن طبق تخمین های اعضای کمیته افزایش پیدا می کند‪. ‬ضمن اینکه تخمین ها نشان می دهند که تورم برای سال ‪2013 ‬زیر نرخ هدف ‪2% ‬باقی خواهد ماند و در سال های ‪2014 ‬و ‪2015 ‬نیز حول و حوش نرخ هدف باقی خواهد ماند‪. ‬همچنین تخمین زده می شود که نرخ بیکاری در ابتدای سال ‪2015 ‬تا ‪6.5% ‬کاهش پیدا کند‪.‬

در پایان می توان گفت که بیانیۀ فدرال ریزرو نسبت به بیانیۀ قبلی علائم بیشتری از افزایش نرخ بهره دارد‪. ‬نسبت به بیانیۀ قبلی یک عضو بیشتر تخمین زده است که نرخ بهره در ‪2015 ‬افزایش پیدا می کند‪. ‬همچنین نسبتاً چشم انداز تولید ناخالص داخلی افزایش پیدا کرده است و نرخ هدف بیکاری ‪6.5% ‬همسو با تورم زیر ‪2.5% ‬قرار دارد‪. ‬در آخر نیز برنانکه گفت که فدرال ریزرو احتمالاً در سال ‪2013 ‬از سرعت خرید اوراق قرضه خواهد کاست

نظر

• افت دوبارۀ فعالیت بخش خصوصی در منطقۀ یورو

‬باز هم فعالیت بخش خصوصی در منطقۀ یورو کاهش پیدا کرد و این بار در ماه ژوئن هرچند نسبت به ماه قبل این افت فعالیت کمتر بود چراکه اقتصاد آلمان رو به رشد است و روی آمار کل منطقۀ یورو تاثیر می گذارد‪.‬

‬منطقۀ یورو در حال تجربۀ طولانی ترین دوران رکود خود پس از جنگ جهانی است که در آستانۀ ورود به هفتمین فصل می باشد‪. ‬

‬شاخص ترکیبی مدیران خرید متعلق به ‪Markit ‬برای منطقۀ یورو از رقم ‪47.7 ‬در ماه مه به رقم ‪48.9 ‬در ماه ژوئن رسید‪. ‬رقم ‪50 ‬در این شاخص حدفاصل بین توسعه و رکود است‪. ‬

‬کریس ویلیامسون، اقتصاددان ارشد در ‪Markit ‬می گوید‪:"‬شاخص های مدیران خرید نشان می دهند که منطقۀ یورو در ماه ژوئن همچنان در رکود به سر می برد اما در عین حال علائمی مشاهده می شوند دال بر اینکه سرعت این رکود کندتر شده است‪. ‬به این ترتیب می توان انتظار داشت که منطقۀ یورو در سه ماهۀ سوم سال به ثبات برسد و در سه ماهۀ چهارم به رشد بازگردد‪." ‬

ایچیموکو سر مشقی است برای آنان که به فراتر از افق های خویش می اندیشند .

نظر

• در انگلستان

‬شاخص های متعلق به کنفدراسیون صنعت بریتانیا

‬ تراز تولید صنعتی از رقم مثبت ‪18 ‬در ماه مه به رقم مثبت ‪10 ‬در ماه ژوئن رسید‪.‬
                      تراز سفارشات در نوبت انجام از رقم منفی ‪20 ‬در ماه مه به رقم منفی ‪18 ‬در ماه ژوئن رسید‪. ‬پیش بین می شد که رقم منفی ‪17‬گزارش شود‪.‬

‬ سفارشات صنعتی از رقم منفی ‪17 ‬در ماه مه به رقم منفی ‪22 ‬در ماه ژوئن رسید‪.‬
                      تراز انتظارات قیمت از رقم مثبت ‪4 ‬در ماه مه به رقم مثبت ‪3 ‬در ماه ژوئن رسید‪. ‬

ایچیموکو سر مشقی است برای آنان که به فراتر از افق های خویش می اندیشند .

نظر

• حساب جاری در منطقۀ یورو که معیاری است برای سنجش تراکنش های مالی بین المللی اقتصاد، از رقم ‪25.9 ‬میلیارد یورو در ماه مارس به رقم ‪19.5 ‬میلیارد یورو معادل ‪25.7 ‬میلیارد دلار در آوریل رسید‪. ‬

ضمن اینکه رقم ثبت شده برای ماه مارس بالاترین رقم در طول تاریخ منطقۀ یورو محسوب می شود‪. ‬این ارقام و اعداد تماماً تطبیق یافته با تاثیرات فصلی هستند و برای محاسبۀ آنها تعداد روزهای کاری در هر ماه لحاظ شده اند‪. ‬

‬مازاد کالای منطقۀ یورو در آوریل به ‪18.1 ‬میلیارد یورو رسید که از رقم ‪22.5 ‬میلیارد مارس کمتر است که نشان می دهد صادرات منطقۀ یورو همچنان بیشتر از وارداتش است‪.‬

‬مازاد حساب جاری منطقۀ یورو در دوازده ماه منتهی به آوریل به ‪1.8% ‬از تولید ناخالص داخلی رسید‪. ‬این رقم در سال پیش ‪0.4% ‬بود‪. ‬

Euro area balance of payments in April 2013 @ Forex Factory

نظر

• امروز خبرهای مهمی که داریم مربوط به اقتصاد کانادا هست :

Core CPI m/m شاخص خالص بهای مصرف کننده

Core Retail Sales m/m شاخص خالص خرده فروشی

انتظار میره در هر دو شاخص بهبود شاهد باشیم !

نظر

• نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
                            نشست دو روزۀ کمیتۀ بازارهای آزاد فدرال ریزرو در حالی شب گذشته به پایان رسید که در نهایت تصمیم گرفته شد سیاست پولی کنونی بدون تغییر باقی بماند‪. ‬خرید اوراق قرضۀ وام خرید مسکن،‪mbs‬، همچنان به میزان ‪40 ‬میلیارد دلار در ماه ادامه پیدا خواهد کرد و خرید اوراق بهادار با تاریخ سررسید بلندمدت تر تا ‪45 ‬میلیارد دلار در ماه ادامه میابد که موجب فشار نزولی روی نرخ های بهره بلندمدت تر می شود‪. ‬این کمیته البته خاطر نشان کرد که نسبت به نشست قبلی خطر کمتری چشم انداز اقتصادی و بازار را تهدید می کند‪. ‬به این ترتیب این کمیته علامت بیشتری از افزایش نرخ های بهره به بازار ارسال کرد که موجب شد بازدهی اوراق قرضۀ ‪30 ‬سالۀ دولتی ایالات متحده از ‪3.32% ‬به ‪3.42% ‬افزایش پیدا کند‪.‬

‬نرخ بهره نیز در رقم ‪0.25% ‬ثابت ماند و احتمال می رود که تا سال ‪2015 ‬در همین رقم ثابت باقی بماند و بعد از آن طبق تخمین های اعضای کمیته افزایش پیدا می کند‪. ‬ضمن اینکه تخمین ها نشان می دهند که تورم برای سال ‪2013 ‬زیر نرخ هدف ‪2% ‬باقی خواهد ماند و در سال های ‪2014 ‬و ‪2015 ‬نیز حول و حوش نرخ هدف باقی خواهد ماند‪. ‬همچنین تخمین زده می شود که نرخ بیکاری در ابتدای سال ‪2015 ‬تا ‪6.5% ‬کاهش پیدا کند‪.‬

در پایان می توان گفت که بیانیۀ فدرال ریزرو نسبت به بیانیۀ قبلی علائم بیشتری از افزایش نرخ بهره دارد‪. ‬نسبت به بیانیۀ قبلی یک عضو بیشتر تخمین زده است که نرخ بهره در ‪2015 ‬افزایش پیدا می کند‪. ‬همچنین نسبتاً چشم انداز تولید ناخالص داخلی افزایش پیدا کرده است و نرخ هدف بیکاری ‪6.5% ‬همسو با تورم زیر ‪2.5% ‬قرار دارد‪. ‬در آخر نیز برنانکه گفت که فدرال ریزرو احتمالاً در سال ‪2013 ‬از سرعت خرید اوراق قرضه خواهد کاست

درود

آیا اتفاقی که دیروز افتاد تو بازار واکنشی به احتمال کاهش سرعت خرید اوراق قرضه در سال جاری بود؟یعنی این موضوع مهمترین عامل بود؟

ممنون میشم از دوستان بزرگوار اگه پاسخ بدن.
                            «میان این همه اگر،تو چقدر بایدی؟»

http://traderha.com/f31/امیدها-و-تردیدها-2197

نظر

• تقویت ارزش یورو به دنبال انتشار آمارهای مربوط به شاخص های مدیران خرید بخش های خدمات و تولید منطقۀ یورو بود که بهتر از حد انتظار اعلام شدند‪. ‬

در اجلاس گروه یورو دربارۀ صندوق مکانیزم ثبات اروپا،‪esm‬، بحث و تبادل نظر شد تا بوسیلۀ این صندوق کسری سرمایه بانک های تحت فشار جبران شود و بار بدهی دولت ها از بین برود و در نهایت اقتصاد منطقۀ یورو به رشد بازگردد‪. ‬

همین امر ریزش جفت ارز ‪eurusd‬را با محدویت مواجه کرد‪. ‬

نظر

• دو نوع ریسک داریم: سیستماتیک و غیر سیستماتیک

ریسک سیستماتیک : این ریسک به رویدادها و شرایطی اطلاق می شود که کل بازار ارز را تحت تاثیر قرار می دهد

اقتصاد ایالات متحده و سیاست های پولی و مالیش باعث ریسک سیستماتیک میشه و کل بازارها رو در بر میگیره !

پس مهمترین موضوع هم باید بشه !

نظر

پردازش ...
                                X