اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

آموزش کار با متاتریدر برای مبتدیان

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• مطلب فوق رو ادیت کردم ولی گفت رمانتون تمام شده به همین دلیل قسمت انتهایی را دوباره اصلاح کردم تا برخی از مطالب گنگ را واضحتر بیان کرده باشم
    این قسمت یه محاسباتی داره که بر اساس جفت ارزی که انتخاب کردید و میزان پیپ ولیو یا تیک ولیو(pip value,tick value)اون جفت ارز و یه سری فاکتورهای دیگه که مختصرا براتون توصیح میدم

مبلغ (100 دلار)در اصل میزان ریسک شما از کل مبلغ(5000 دلار) حسابتون میباشد یعنی شما 0.02 ریسک را میپزیرید 5000/100=0.02

تعیین این نسبت با خودتونه ولی حداقل و حداکثر هایی دارد.برای ترید زیر روزانه 0.005 تا 0.02 برای ترید روزانه 0.02 تا 0.05 برای ترید هفتگی 0.05 تا 0.1 میباشد( به توصیه بزرگان واساتید و با عنایت به مدیریت سرمایه)
    فرض کنیم شما روی یورو دلار تصمیم به ترید دارید که تیک ولیو(یا پیپ ولیو PV) این جفت ارز 1 میباشد

(با استفاده از یه اندیکاتور مثلا pipvalue and spreadمیتوانید این مقدار رو براهی هر جفت ارزی که این اندیکاتو روش فعاله مشاهده کنید البته این اندیکانور اسپرد رانیز نمایش میدهد که میزان پورسات بابت ترید روی جفت ارز براساس یک لات میباشد)

شما قیمت I رو برای معامله انتخاب کردید وخروج اول را رو روی قیمت E در نظر گرفتید(یعنی at price خودتون رو برای مبلغ I ست کرده اید و (TP (Take Profit) or SL (stop loss را برای قیمت E)

صرف نظر از مثبت یا منفی شدن( قدز مطلق) ( Pip Difference (PD) = I - E)

Captal Exposure (CE)= PD*PV

میزان لات سایز شما برای این ترید = 100 دلار مد نظرتون تقسیم بر CE

البته میزان اهرمی که برای حسابتون در نظر گرفتید هم شدیدا تعیین کننده است پیشنهاد میکنم راجع به این موضوع هم مطالعه بفرمایید

و با توجه به میزان ریسک به ریوارد (نستب ضرر در ترید به سود در ترید )
    که به r/r (آر به آر) معروفه و بهتره کمتر از 0.7 نباشه ولی خیلی از اساتید میفرمایند کمتر ار 1 نباشد میران خروح دوم (TP (Take Profit) or SL (rtop loss تعیین میگردد

بدیهی است که اگر در خروح اول استاپ لاست را در نظر گرفته باشید در این مرحله تیک پروفیت به دست می آید (این رانتخاب پیشنهاد میشود) و بلعکس

ST-I)/(TP-I) >=r/r)

یعنی نسبت تفاضل قیمت استاپ لاست با قیمت ورود به تفاضل قیمت تیک پروفیت با قیمت ورود بزرگتر مساوی ریسک به ریوارد باشد

واضح تر بگم مبلغ استاپ لاستتون از مبلغ ورود هر تعداد پیپی که باشد به همون تعداد( یا بیشتر) پیپ فاصله تیک پروفیتتون تا قیمت ورود میشود
    یا
    مبلغ تیک پروفیت ار مبلغ ورود هر تعداد پیپ که باشد به همون تعداد ( با کمتر) پیپ فاصله استاپ لاست تا قیمت ورود میشود

(میدانیم در بای استاپ یا بای لیمیت استاپ لاست زیر قیمت ورود و تیک پروفیت بالای قیمت ورود میباشد و برای سل استاپ یا سل لیمیت استاپ لاست بالای قیمت ورود بوده و تیک پروفیت زیر قیمت ورود میباشد)

('بای ,سل'استاپ یعنی به محض اینکه قیمت رسید به این مبلغ اوردر فعال میشه ولی در 'بای ,سل'لیمیت قیمت به این مبلغ میرسد و میگذرد و در برگشت و برخورد مجدد به این مبلغ اوردر فعال میگردد)

توضبحاتی در حد دانش چند ماه آموزشم بود به این مطالب اکتفا نکنید و تمام مطالب را به دید سرنخهایی ببینید که باید در مورد هر اصطلاح و فاکتوری که بیان شده مفصل تر بررسی کنید

در انتها از اساتید خودم پوزش میطلبم که پیش دستی کردم و خواهش میکنم اگر کاستی یا اشتباهی در توضیخات است اصلاح بفرمایند
    ویرایش توسط alishm : https://www.traderha.com/member/12323-alishm در ساعت 01-29-2015, 08:18 PM

نظر

• نوشته اصلی توسط alishm نمایش پست ها
      مطلب فوق رو ادیت کردم ولی گفت رمانتون تمام شده به همین دلیل قسمت انتهایی را دوباره اصلاح کردم تا برخی از مطالب گنگ را واضحتر بیان کرده باشم
      این قسمت یه محاسباتی داره که بر اساس جفت ارزی که انتخاب کردید و میزان پیپ ولیو یا تیک ولیو(pip value,tick value)اون جفت ارز و یه سری فاکتورهای دیگه که مختصرا براتون توصیح میدم

مبلغ (100 دلار)در اصل میزان ریسک شما از کل مبلغ(5000 دلار) حسابتون میباشد یعنی شما 0.02 ریسک را میپزیرید 5000/100=0.02

تعیین این نسبت با خودتونه ولی حداقل و حداکثر هایی دارد.برای ترید زیر روزانه 0.005 تا 0.02 برای ترید روزانه 0.02 تا 0.05 برای ترید هفتگی 0.05 تا 0.1 میباشد( به توصیه بزرگان واساتید و با عنایت به مدیریت سرمایه)
      فرض کنیم شما روی یورو دلار تصمیم به ترید دارید که تیک ولیو(یا پیپ ولیو PV) این جفت ارز 1 میباشد

(با استفاده از یه اندیکاتور مثلا pipvalue and spreadمیتوانید این مقدار رو براهی هر جفت ارزی که این اندیکاتو روش فعاله مشاهده کنید البته این اندیکانور اسپرد رانیز نمایش میدهد که میزان پورسات بابت ترید روی جفت ارز براساس یک لات میباشد)

شما قیمت I رو برای معامله انتخاب کردید وخروج اول را رو روی قیمت E در نظر گرفتید(یعنی at price خودتون رو برای مبلغ I ست کرده اید و (TP (Take Profit) or SL (stop loss را برای قیمت E)

صرف نظر از مثبت یا منفی شدن( قدز مطلق) ( Pip Difference (PD) = I - E)

Captal Exposure (CE)= PD*PV

میزان لات سایز شما برای این ترید = 100 دلار مد نظرتون تقسیم بر CE

البته میزان اهرمی که برای حسابتون در نظر گرفتید هم شدیدا تعیین کننده است پیشنهاد میکنم راجع به این موضوع هم مطالعه بفرمایید

و با توجه به میزان ریسک به ریوارد (نستب ضرر در ترید به سود در ترید )
      که به r/r (آر به آر) معروفه و بهتره کمتر از 0.7 نباشه ولی خیلی از اساتید میفرمایند کمتر ار 1 نباشد میران خروح دوم (TP (Take Profit) or SL (rtop loss تعیین میگردد

بدیهی است که اگر در خروح اول استاپ لاست را در نظر گرفته باشید در این مرحله تیک پروفیت به دست می آید (این رانتخاب پیشنهاد میشود) و بلعکس

ST-I)/(TP-I) >=r/r)

یعنی نسبت تفاضل قیمت استاپ لاست با قیمت ورود به تفاضل قیمت تیک پروفیت با قیمت ورود بزرگتر مساوی ریسک به ریوارد باشد

واضح تر بگم مبلغ استاپ لاستتون از مبلغ ورود هر تعداد پیپی که باشد به همون تعداد( یا بیشتر) پیپ فاصله تیک پروفیتتون تا قیمت ورود میشود
      یا
      مبلغ تیک پروفیت ار مبلغ ورود هر تعداد پیپ که باشد به همون تعداد ( با کمتر) پیپ فاصله استاپ لاست تا قیمت ورود میشود

(میدانیم در بای استاپ یا بای لیمیت استاپ لاست زیر قیمت ورود و تیک پروفیت بالای قیمت ورود میباشد و برای سل استاپ یا سل لیمیت استاپ لاست بالای قیمت ورود بوده و تیک پروفیت زیر قیمت ورود میباشد)

('بای ,سل'استاپ یعنی به محض اینکه قیمت رسید به این مبلغ اوردر فعال میشه ولی در 'بای ,سل'لیمیت قیمت به این مبلغ میرسد و میگذرد و در برگشت و برخورد مجدد به این مبلغ اوردر فعال میگردد)

توضبحاتی در حد دانش چند ماه آموزشم بود به این مطالب اکتفا نکنید و تمام مطالب را به دید سرنخهایی ببینید که باید در مورد هر اصطلاح و فاکتوری که بیان شده مفصل تر بررسی کنید

در انتها از اساتید خودم پوزش میطلبم که پیش دستی کردم و خواهش میکنم اگر کاستی یا اشتباهی در توضیخات است اصلاح بفرمایند
      دوست عزز یک دینا ممنونم ازتون بابت توضیحاتتون
      من دو سالی تقزیبا تو بازار بورس ایران کار کردم. اما با توجه به اوضاع نابسامان بورس ایران می خواد وارد این بازار بشم

چند سوال دیگه داشتم . ممنونم میشم پاسخ بدید.
      فرض کنید میزان لوریج رو روی 200 در هنگام نصب پی سی ام در حالت دمو تنظیم شده باشه. و میزان موجودی من 200 دلار باشه. اگر بحث های مدیریت سرمایه رو کنار بگذاریم، حداکثر لات سایز من چه مقدار می تونه باشه؟ آیا هر لات در جفت ارزهایی که ارز اول دلار هستش، 100000 دلار هستش؟
      حال اگر این فرضیات من درست باشه، اونوقت من می تونم معادل deposite*leverage معامله کنم یعنی 200*200 که میشه 40000 دلار. آیا درسته؟ و در اینصورت من باید لات سایز رو 0.4 انتخاب کنم. آیا درسته؟
      حاا اگر بخواهم leverage رو تغییر بدهم باید دوباره پی سی ام رو نصب بکنم در حالت دمو؟
      در حالت حقیقی چه طور؟ همون اول موقع ثبت نام که لوریج رو انتخاب کنیم، دیگه نمی تونیم تغییر بدیم؟
      یک دنیا ممنونم

نظر

• فرض کنید میزان لوریج رو روی 200 در هنگام نصب پی سی ام در حالت دمو تنظیم شده باشه. و میزان موجودی من 200 دلار باشه. اگر بحث های مدیریت سرمایه رو کنار بگذاریم، حداکثر لات سایز من چه مقدار می تونه باشه؟ آیا هر لات در جفت ارزهایی که ارز اول دلار هستش، 100000 دلار هستش؟
        حال اگر این فرضیات من درست باشه، اونوقت من می تونم معادل deposite*leverage معامله کنم یعنی 200*200 که میشه 40000 دلار. آیا درسته؟
        با اطلاعات ناقص بنده تمام این فرضهاتون دزسته

و در اینصورت من باید لات سایز رو 0.4 انتخاب کنم. آیا درسته؟
        این درست نیست چون باید لاتیجتون کمتر از 0.4 باشه تا میزان مارجینتون رو ساپورت کنه و به محض تغییر قیمت در خلاف ترید شما کال مارجین نشید
        توضیح اینکه وقتی شما با نصف موجودیتان وارد ترید میشوید مارجین آزادتون همون اول 100% میباشد و در صورتی که وارد ضرر شوید و این مقدار مارجین آزاد شما فکر کنم تا 55% که کاهش پیدا کند ترید شما اتوماتیک بسته میشود(باضرر) و شما با چیزی حدود یک چارم موجودی باقیمانده از بازار خارج میشوید(فراموش نکنید این فرض 0.2 لات برای شرایط شما بود ونه 0.4 که شما فرمودید)

حاا اگر بخواهم leverage رو تغییر بدهم باید دوباره پی سی ام رو نصب بکنم در حالت دمو؟
        نیازی به نصب مجدد نیست در حالت دمو کافیه شما مجددا اکانت جدید دمو باز کنید ( از سربرگها گزینه file رو میزنید و بعد Open an account و بعد تنظیمات)

در حالت حقیقی چه طور؟ همون اول موقع ثبت نام که لوریج رو انتخاب کنیم، دیگه نمی تونیم تغییر بدیم؟
        در حالت ریل یک بار از داخل کابین خودتون این اجازه رو بهتون میدن و در تغییر نوع حسابتون هم این اجاره رو دارید( من حساب ریل ندارم ولی توی همین تالارها تالار آموزش کار با کابین مشتری هست که میتونید کاملتر اطلاعات کسب کنید)

بازم پوزش میخوام چون این اطلاعات خام بنده است
        اگر اساتید توضیح کاملتر دارن لطفا ارائه کنند

نظر

سلام
          متاتریدر رو به دلیل سنگین شدن و پایین آمدن سرعت و کندشدن پاک کردم ولی متاسفانه نتونستم متای جدید دانلود کنم دایم تا 199 میده گاهی بر میگرده ار صفر و گاهی هم همونجا گیر میکنه (اگه ممکنه برام آپلود کنید)
          ناچارا ار بک آپ متاتریدرم که داشتم استفاده کردم ولی توی اون هم یه گپ اساسی توی تمام تایم فیرمهام دارم یعنی مثلا در h1 از تاریخ9/5/2014 میپره 24/7/2014 و در m1 از تاریخ 9/5/2014 میپره 21/6/2015
          چندباری سیمبولهارو بستم و هیدن کردم و دوباره پاک کردم و مجدد متارو ران کردم و هرکاری کردم نشد که نشد
          فقط به ذهنم رسید که تمام اطلاعات قبلش رو پاک کنم تا دوباره لود کنه ولی نمیدونم وقتی این اطلاعات رو برای تایم فریمها دانلود میکنه کجا ذخیره میشه لطفا راهنمایی کنید
          اگر راه حل دیگه ای هم داره راهنمایی بفرمایید لطفا

اینم نمونه عکس
          مال امروزه و قبل گپ برای 2014/11/9

نظر

• سلام. خواهشمندم به سوالاتم پاسخ بدید. ممنونم
            میزان پیپ در جفت ارزهایی که سمت راست آنها jpy هست چگونه محاسبه می شود؟ تا سه رقم اعشار دارد. اختلاف رقم سوم اعشار را بین دو حالت باید اندازه بگیرم؟
            میزان پیپ در سایر جفت ارزها چهطور؟ 5 رقم اعشار دارند. ملاک رقم 4 اعشار هست یا 5؟
            اگر در حساب میکرو 100 دلار داشته باشم. با توجه به اینکه حداقل لات سایز 0.01 هست. میزان لوریج رو حداقل باید چند انتخاب کنم؟ چون که 0.01 لات را در 100000(هر لات استاندارد) ضرب کنم میشه 1000 دلار، با توجه موجودی اولیه 100 دلاری من، پس فکر کنم حداقل میزان لوریج رو باید 10 انتخاب کنم، آیا درسته؟
            هر لات استاندارد همیشه معادل 100000 دلا هستش؟ فری نمی کنه که حسابمون مینی باشه یا میکرو یا الیت؟
            یک دنیا ممنونم

نظر

• چرا هیچکس جواب شوالات من رو نمیده؟
              پس من چجوری اطلاعات و سوالات رو جواب بگیرم که بتونم بیام حساب حقیقی ابز کنم. آیا تاپیک دیگه ای باید سوالات رو بپرسم؟

یه سوال خیلی مهم

چرا تو شکل زیر تیک پرافیت audchf من عمل نکرده؟ عدد bid رو با take profit من مقایسه بکنید.
              یعنی نمیشه به حد ضرر و حد سود اتومات نو pcm اعتماد کرد؟

[IMG][/IMG]
              فایل های پیوست شده

نظر

• در مورد سوالات پست قبلتون بهتره که تاپیکهایی را مطالعه فرمایید که مفاهیم اولیه در آنها آموزش داده شده اند.
                در مورد مشکل بسته نشدن معامله هم لطفا از طریق کابین تریدری خود پیگیری فرمایید.
                لطفا قبل از افتتاح حساب جدید تاپیک ذیل را به دقت مطالعه فرمایید .

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMSystem نمایش پست ها
                  در مورد سوالات پست قبلتون بهتره که تاپیکهایی را مطالعه فرمایید که مفاهیم اولیه در آنها آموزش داده شده اند.
                  در مورد مشکل بسته نشدن معامله هم لطفا از طریق کابین تریدری خود پیگیری فرمایید.
                  ممنونم از پاسخگوییتون.
                  من تو حالت دمو دارم کار می کنم. حساب اصلی ندارم. منظور تون ا ز طریق تریدری چی هستش؟
                  یک دنیا ممنونم

نظر

• با سلام اگر بخواهم یک حساب دمو در بروکرpcmباز کنم از کابین باید اقدام کنم یا از طزیق خود متا تریدر یک سری دمو باز کردم بعد از چند روز حساب دمو را بستند

نظر

• سلام

باید از طریق کابین باز کنید.
                      لطفا قبل از افتتاح حساب جدید تاپیک ذیل را به دقت مطالعه فرمایید .

نظر

• کمکی بتونم بکنم خوشحال میشم
                        نوشته اصلی توسط meysam92 نمایش پست ها
                        سلام. خواهشمندم به سوالاتم پاسخ بدید. ممنونم
                        نوشته اصلی توسط meysam92 نمایش پست ها
                        میزان پیپ در جفت ارزهایی که سمت راست آنها jpy هست چگونه محاسبه می شود؟ تا سه رقم اعشار دارد. اختلاف رقم سوم اعشار را بین دو حالت باید اندازه بگیرم؟
                        میزان پیپ در سایر جفت ارزها چهطور؟ 5 رقم اعشار دارند. ملاک رقم 4 اعشار هست یا 5؟
                        اگر در حساب میکرو 100 دلار داشته باشم. با توجه به اینکه حداقل لات سایز 0.01 هست. میزان لوریج رو حداقل باید چند انتخاب کنم؟ چون که 0.01 لات را در 100000(هر لات استاندارد) ضرب کنم میشه 1000 دلار، با توجه موجودی اولیه 100 دلاری من، پس فکر کنم حداقل میزان لوریج رو باید 10 انتخاب کنم، آیا درسته؟

توی این مطلب مثالهایی داره که فکر کنم کمکتون کنه
                        مفهوم پیپ و لات و اسپرد و ...

هر لات استاندارد همیشه معادل 100000 دلا هستش؟ فری نمی کنه که حسابمون مینی باشه یا میکرو یا الیت؟

نه فرقی نمیکنه فقط میزان حداقل لات سایز و به دنبال اون میزان اسپرد فرق میکنه (حدافل لات سایز هر حسابی کمتر باشه اسپرد بیشتری داره) یه سری به اینجا بزن

یک دنیا ممنونم

موفق باشید
                        موفق باشید
                        ویرایش توسط alishm : https://www.traderha.com/member/12323-alishm در ساعت 01-31-2015, 10:36 AM

نظر

• نوشته اصلی توسط meysam92 نمایش پست ها
                          چرا هیچکس جواب شوالات من رو نمیده؟
                          پس من چجوری اطلاعات و سوالات رو جواب بگیرم که بتونم بیام حساب حقیقی ابز کنم. آیا تاپیک دیگه ای باید سوالات رو بپرسم؟

یه سوال خیلی مهم

چرا تو شکل زیر تیک پرافیت audchf من عمل نکرده؟ عدد bid رو با take profit من مقایسه بکنید.
                          یعنی نمیشه به حد ضرر و حد سود اتومات نو pcm اعتماد کرد؟

[img][/img]
                          1-پیشنهاد میکنم اندیکاتور اسپرد رو روی چارتتون داشته باشید و یاد آوری میکنم قیمت به اندازه اسپرد باید از تیک پروفیت شما بگذرد تا tp عمل کند گاهی 4تا5 پیپ(با عنایت به نظر بزرگان فن ) هم به این اسپرد بیفزایید مطمئنتر عمل خواهد کرد
                          2-بهتره مطالعه بشتری روی مطالب و صفحات مختلف فروم داشته باشید و برای ترید عجله نکنید ریزه کاری های فارکس نسبت به بوس ایران بیشتره و مطالعه بیشتری می طلبه (هنوز حساب ریل ندارم)
                          3-عصبانیت در لحن و بیانتون کمکی که نمیکنه هیچ تازه باعث میشه کساتی مثل من( که منافه ای در پاسخ گویی به شما ندارم و افتتاح حسابتون تاثیری برای من نداره و بدون چشم داشت صرفا فقط دوستانه در حد اطلاعات یک سال و نیمه خودم سعی میکنم راهنمایی کنم) سرد بشیم و اگر گاهی کمکی هم میتونیم نکنیم. بزرگی میگفت 'از کروه زود در نرید تا پخته شوید'

نظر

• در خصوص کابین تریدری به لینکهای زیر سر بزنید
                            مشاوره و راهنمایی پنل ib ( موجود در منوی خدمات کابین تریدری )

مشاوره و راهنمایی افتتاح حساب و کابین مشتری در pcm brokers

نظر

1-پیشنهاد میکنم اندیکاتور اسپرد رو روی چارتتون داشته باشید و یاد آوری میکنم قیمت به اندازه اسپرد باید از تیک پروفیت شما بگذرد تا tp عمل کند گاهی 4تا5 پیپ(با عنایت به نظر بزرگان فن ) هم به این اسپرد بیفزایید مطمئنتر عمل خواهد کرد
                              2-بهتره مطالعه بشتری روی مطالب و صفحات مختلف فروم داشته باشید و برای ترید عجله نکنید ریزه کاری های بازار تبادلات ارزی نسبت به بوس ایران بیشتره و مطالعه بیشتری می طلبه (هنوز حساب ریل ندارم)
                              3-عصبانیت در لحن و بیانتون کمکی که نمیکنه هیچ تازه باعث میشه کساتی مثل من( که منافه ای در پاسخ گویی به شما ندارم و افتتاح حسابتون تاثیری برای من نداره و بدون چشم داشت صرفا فقط دوستانه در حد اطلاعات یک سال و نیمه خودم سعی میکنم راهنمایی کنم) سرد بشیم و اگر گاهی کمکی هم میتونیم نکنیم. بزرگی میگفت 'از کروه زود در نرید تا پخته شوید'
                              آقا دمت گرم از وقتی که میذارین.
                              فرمودین یک سال و نیم هستش دارین کار می کنین و همچنان حساب ریل ندارید؟ قبل از این یکسال و نیم اصلن تجربه بازار بورس رو نداشتید؟ من تکنیکال رو یکسال و نیم هستش دارم کار می کنم. خوب تا حدودی می تونم گلیم خودم رو از آب بکشم بیرون. می خوام بدونم این بازار خیلی سخت میشه سود گرفت که شما هنوز حساب ریل باز نکردید؟ تصور من اینه که با 3 یا 4 ماه که روی حساب دمو کار کنم، بعدش می تونم یه حساب ریل باز بکنم. به نظرتون سه یا 4 ماه کمه یا باید بیشتر روی حساب دمو کار کنم؟

نظر

2-بهتره مطالعه بشتری روی مطالب و صفحات مختلف فروم داشته باشید و برای ترید عجله نکنید ریزه کاری های بازار تبادلات ارزی نسبت به بوس ایران بیشتره و مطالعه بیشتری می طلبه (هنوز حساب ریل ندارم)
                                وقتی پوزیشن sell میگیرید باید قیمت از معامله به اندازه spread عبور کند تا حد سود زده شود همانطور که میبینید حد سود در 0.71350 قرار دارد ولی قیمت هنوز به اون نرسیده.خیلی این قضیه مهمه در محاسبه حد سود برای معاملات

نظر

پردازش ...
                                X