اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

پرسش و پاسخ عمومی دانشگاه تریدری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• سلام جناب درزی عزیز من قسمت کار با سایت و گابین را ثبت نام گردم ولی آموزش مفاهیم فارکس و آموزش مفاهیم متاتریدر را میخوام ثبت نام کنم ولی از دوره ثبت نامش گذشته لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری ثبت نام کنم؟

نظر

• سلام جناب درزی عزیز من قسمت کار با سایت و گابین را ثبت نام گردم ولی آموزش مفاهیم فارکس و آموزش مفاهیم متاتریدر را میخوام ثبت نام کنم ولی از دوره ثبت نامش گذشته لطفا راهنمایی بفرمایید چطوری ثبت نام کنم؟

با سلام و وقت بخیر
      من ادمین بخش پشتیبانی آموزشی دانشگاه هستم.

بله دوره پانزدهم درس مقدمات و مفاهیم بازارمالی (فارکس) در حال برگزاری است و شما می توانید هم اکنون در دوره شانزدهم این درس ثبت نام نمایید.
      لطفا فایل راهنمای ثبت نام دروس را مطالعه کرده و طبق آن عمل نمایید.

همچنین می توانید از طریق پشتیبانی تلگرام دانشگاه به آدرس: pcmtu_support@ سوالات خود را مطرح نمایید.
      با تشکر

ادمین بخش پشتیبانی آموزشی دانشگاه

نظر

• سمیه آقامحمدی (73067208)

یکی از ملاک ها این است که الگوهای کندلی رو در نواحی حمایت و مقاومت (سطوح تنش) مورد بررسی قرار بدهیم (نه در هر جای نمودار) و با مشاهده این الگوها در نواحی پرتنش احتمال اینکه (نه صد در صد) نمودار ریورسال بشه بالا میرود [مشاهده الگو در هر جای نمودار لزوما ارزشمند نخواهد بود

سپاس از مشارکت و همکاری شما

نظر

• استاد گرامی جناب درزی
          باسلام
          من تمام دروس ترم یک بجز درس اختیاری روانشناسی در معامله گری را پاس کرده ام و هنوز امتیاز درس کارگاه متاتریدر مقدماتی را نیز دریافت ننموده ام.
          همچنین جلسه رفع اشکال ترم اول نیز ارایه نشده است.
          1. آیا میتوانم در آزمون جامع ترم اول شرکت کنم؟
          2. در صورت مثبت بودن جواب سوال اول آیا از دروس اختیاری در آزمون سوال داده می شود؟
          با تشکر
          فریدونیان

نظر

• استاد گرامی جناب درزی
            باسلام
            من تمام دروس ترم یک بجز درس اختیاری روانشناسی در معامله گری را پاس کرده ام و هنوز امتیاز درس کارگاه متاتریدر مقدماتی را نیز دریافت ننموده ام.
            همچنین جلسه رفع اشکال ترم اول نیز ارایه نشده است.
            آیا میتوانم در آزمون جامع ترم اول شرکت کنم؟
            در صورت مثبت بودن جواب سوال اول آیا از دروس اختیاری در آزمون سوال داده می شود؟
            با تشکر

با سلام و وقت بخیر

- در رابطه با سوال اول، از طریق پشتیبانی تلگرام دانشگاه به آدرس: pcmtu_support@ می توانید پیگیری نمایید.
            - در رابطه با سوال دوم، همانطور که در بخش توضیحات درس روانشناسی در معامله گری نوشته شده: این یک درس اختیاری است لذا پروژه، آزمون و امتیاز هدیه ندارد.

با تشکر
            ویرایش توسط PCMTU Support : https://www.traderha.com/member/19357-pcmtu-support در ساعت 02-02-2020, 02:52 PM

نظر

• سلام و عرض ادب

داود خوروش به شماره دانشجویی 73072690

تحلیل اینجانب از eurcad بر مبنای درس کارگاه تحلیل تکنیکال مقدماتی در سه تایم فریم روزانه، 4 ساعته و 1 ساعته و تعیین محدوده های مهم

(قبلا از راهنماییها و نقدهای اساتید و دوستان گرانقدرم سپاسگزارم)

تایم روزانه:
              همانطور که ملاحظه میشود نمودار با یک روند صعودی شروع شده (مربعهای قرمز رنگ) مستطیل قرمز رنگ به عنوان بالاترین پیوت روند صعودی محسوب میشود که شکست آن در آینده مهم است. سپس در پیوت بعدی (مربع نارنجی اول) سقف قبلی شکسته نشده اما در پیوت بعدی (مربع نارنجی دوم) کف قبلی هم شکسته نشده لذا ما بعد از این دو پیوت (بعد از دو مربع نارنجی اول) وارد یک روند نزولی شده ایم. پس از مستطیل نارنجی رنگ کف پایین تری شکل نگرفته لذا شکست این ناحیه در آینده مهم است. در آخرین قسمت، یک روند صعودی شکل گرفته که شکست هر یک از دو مستطیل سبز رنگ بالایی یا پایینی میتواند به ترتیب نشان دهنده ادامه روند صعودی فعلی یا فیل شدن آن باشد.

تایم 4 ساعته:
              در تایم 4 ساعته همچنان نواحی مهم تایم روزانه با مستطیلهای قرمز و نارنجی و سبز مشخص هستند. در قسمتی که پیوت ها عددگذاری شده اند ابتدا یک روند صعودی را شاهد هستیم. پیوت شماره 8 توان شکست پیوت شماره 6 و تمدید روند صعودی را نداشته و پس از آن نیز پیوتهای 7 و 5 شکسته شده لذا نمودار اگر بخواهد همچنان به صعود خود ادامه دهد ابتدا باید این دو پیوت را به سمت بالا بشکند و لی در حال حاضر در حال پولبک به پیوت شماره 5 (مستطیل مشکی رنگ) است.

تایم 1 ساعته:
              در تایم 1 ساعته همچنان نواحی مهم تایم های روزانه و 4 ساعته مشخص هستند (مستطیلهای قرمز و نارنجی و سبز و مشکی). همانطور که ملاحظه میشود روند ابتدا صعودی بوده و سپس از پیوت شماره 8 به بعد وارد یک روند نزولی شده ایم. آخرین کندلها روند نزولی را با مشکل مواجه کرده اند چراکه نباید بالاتر از پیوت شماره 10 شکل میگرفتند (مستطیل آبی رنگ).

نتیجه گیری: با نظر به نمودار 1 ساعته میتوان گفت شکست کامل مستطیل آبی رنگ به سمت بالا میتواند ابتدای یک روند صعودی را در این تایم رقم بزند و پس از آن شکست مستطیل مشکی رنگ به سمت بالا می تواند امید را برای ادامه روند صعودی در تایم 4 ساعته زنده نگه دارد و شکست مستطیل سبز رنگ بالایی به سمت بالا نیز میتواند ادامه روند صعودی در تایم روزانه را به ما نشان دهد. به هر ترتیب با توجه به چند کندل بیریش آخر در تایم روزانه بنظر این جانب ادامه روند نزولی خواهد بود.

با سپاس از توجه شما

نظر

• سلام و عرض ادب

تحلیل اینجانب از eurcad بر مبنای درس کارگاه تحلیل تکنیکال مقدماتی در سه تایم فریم روزانه، 4 ساعته و 1 ساعته و تعیین محدوده های مهم

با سلام و وقت بخیر
                سپاس از مشارکت و همکاری شما

نظر

• [QUOTE=Davod_kh;n455323]سلام و عرض ادب

تایم روزانه:
                  همانطور که ملاحظه میشود نمودار با یک روند صعودی شروع شده (مربعهای قرمز رنگ) مستطیل قرمز رنگ به عنوان بالاترین پیوت روند صعودی محسوب میشود که شکست آن در آینده مهم است. سپس در پیوت بعدی (مربع نارنجی اول) سقف قبلی شکسته نشده اما در پیوت بعدی (مربع نارنجی دوم) کف قبلی هم شکسته نشده لذا ما بعد از این دو پیوت (بعد از دو مربع نارنجی اول) وارد یک روند نزولی شده ایم. پس از مستطیل نارنجی رنگ کف پایین تری شکل نگرفته لذا شکست این ناحیه در آینده مهم است. در آخرین قسمت، یک روند صعودی شکل گرفته که شکست هر یک از دو مستطیل سبز رنگ بالایی یا پایینی میتواند به ترتیب نشان دهنده ادامه روند صعودی فعلی یا فیل شدن آن باشد.

-------------------------------------------------

نظر

• [QUOTE=somaieh;n455537]
                    نوشته اصلی توسط Davod_kh نمایش پست ها
                    سلام و عرض ادب

تایم روزانه:

-------------------------------------------------

سلام

بله درست میفرمایید، روند کلی در مورد قسمتی که مشخص کرده اید خنثی است اما خود این روند بزرگ خنثی روندهای صعودی و نزولی کوچکتری را در دل خود جا داده که آنها مد نظر بنده بود.

نظر

• سلام به دوستان گرامی

یکی از الگوهای کندلی که باهاش آشنایی دارمو براتون میذارم از این جهت که به شخصه توی چارتای فارکسی زیاد دیدم و بنظرم پر کاربرد هست... امیدوارم مفید باشه:

الگوی اینساید بار: زمانی ایجاد میشه که کندل دوم به طور کامل در درون کندل اول قرار بگیره یعنی هیچ قسمتی از شدو و همچنین بادی کندل دوم از محدوده ی های و لوی کندل اول بیرون نزنه.

نکته: این الگو ممکنه شبیه به الگوی هارامی باشه ولی بنظرم تفاوتش اینه که تو الگوی هارامی کندل دوم باید یک کندل کوچک باشه دقیقا مثل بچه داخل شکم مادر اما در اینساید بار همچین الزامی وجود نداره و صرف بودن کندل دوم داخل کندل اول الگو را برای ما تایید میکنه ولو اینکه بادی یا شدوی بلندی داشته باشه.

تذکر: این الگو در محدوده های حمایت و مقاومت یک الگوی ریورسال و در میانه ی گامها یک الگوی ادامه دهنده در نظر گرفته میشه.

زیاد دیدم این الگو را دوستان گفتم شاید به درد شما عزیزان هم بخوره.
                      موفق باشید...

مثال تصویری:

منبع عکس وبسایت:
                      https://www.forextrading200.com/insi...indicator-mt4/

نظر

• سلام به دوستان گرامی

یکی از الگوهای کندلی که باهاش آشنایی دارمو براتون میذارم از این جهت که به شخصه توی چارتای فارکسی زیاد دیدم و بنظرم پر کاربرد هست... امیدوارم مفید باشه:

الگوی اینساید بار: زمانی ایجاد میشه که کندل دوم به طور کامل در درون کندل اول قرار بگیره یعنی هیچ قسمتی از شدو و همچنین بادی کندل دوم از محدوده ی های و لوی کندل اول بیرون نزنه.

نکته: این الگو ممکنه شبیه به الگوی هارامی باشه ولی بنظرم تفاوتش اینه که تو الگوی هارامی کندل دوم باید یک کندل کوچک باشه دقیقا مثل بچه داخل شکم مادر اما در اینساید بار همچین الزامی وجود نداره و صرف بودن کندل دوم داخل کندل اول الگو را برای ما تایید میکنه ولو اینکه بادی یا شدوی بلندی داشته باشه.

تذکر: این الگو در محدوده های حمایت و مقاومت یک الگوی ریورسال و در میانه ی گامها یک الگوی ادامه دهنده در نظر گرفته میشه.

زیاد دیدم این الگو را دوستان گفتم شاید به درد شما عزیزان هم بخوره.
                        موفق باشید...

مثال تصویری:
                        منبع عکس وبسایت:

با سلام و وقت بخیر
                        خیلی متشکر از به اشتراک گذاری این اطلاعات.

نظر

• باسلام و تشکر از زحمات،نحوه برگزاری آزمون دوره شانزدهم درس مفاهیم و مقدمات بازارهای مالی که ساعت17 امروز اعلام شده، چگونه و از چه طریق(انجمن/این کارگاه و یا......؟) انجام خواهد شد؟ ممنون

نظر

• با سلام و تشکر از زحمات،نحوه برگزاری آزمون دوره شانزدهم درس مفاهیم و مقدمات بازارهای مالی که ساعت17 امروز اعلام شده، چگونه و از چه طریق(انجمن/این کارگاه و یا......؟) انجام خواهد شد؟ ممنون

با سلام

- آزمون ها بصورت آنلاین برگزار می شود و لینک شرکت در آزمون برای دروسی که دارای آزمون هستند 2 الی 3 روز پس از اتمام مهلت تماشای آخرین جلسه فیلم درس برای دانشجویان آن درس از طریق "ایمیل" ارسال می شود و دانشجویان 3 الی 5 روز پس از ارسال لینک آزمون فرصت دارند تا در آزمون آن درس شرکت کنند.

نظر

• سلام ببخشید نمیدونم کجا بپرسم هرچقدرتلاش کردم نشد،سوال داشتم !!من تمام دروس ترم 1 تموم کردم اما نمیتونم آزمون جامع انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید.

نظر

• سلام ببخشید نمیدونم کجا بپرسم هرچقدرتلاش کردم نشد،سوال داشتم !!من تمام دروس ترم 1 تموم کردم اما نمیتونم آزمون جامع انتخاب کنم لطفا راهنمایی کنید.

با سلام
                                لطفا در پاسخ به این پست، نام و نام خانوادگی خود را همراه با شماره دانشجویی ارسال نمایید.

با تشکر

نظر

پردازش ...
                                X