اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

بهینه کردن سیستم pipo

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نمودار امروز طلا رو ببینید قیمت پیوت روزانه را رد کرد ولی بعد از اون به پیوت هفتگی خورد و باعث شد به مقاومت روزانه نرسه ( مثالی برای نقض فقط پیوتهای روزانه)

نظر

• پسر خوب مثال نقض که خودم 100 هزار تا برات میارم . از اون طرفش هم میش مثال زد . بحث آمار هست . نه قطعیت .

چقدر خوبه که در مورد مسائل جدید گارد نگیریم . اگه روز اول نیما آزادی میگفت فقط پیوت روزانه بعد یکی دیگه میومد میگفت آقا هفتگی همه میگفتند نه وحی منزله و اشتباه میگه .

گاهی اوقات به خودم میگم چه کاریه بیای مطرح کنی .
      مدیریت سرمایه حرفه ای شرط ماندگاری و موفقیت

نظر

• سلام دوستم نمیخواستم موضع بگیرم چون گفته بودی بررسی کنیم منم اومدم توی بررسی شرکت کردم خودمم قبل از پیپو فقط از روزانه استفاده می کردم و به نظرم اگه فقط بر اساس خطوط پیوت بخواهیم معامله کنیم چه روزانه وچه هفتگی وچه ماهانه نمی توانیم سود کنیم چون یه بار جواب میده یه بارم جواب نمیده ما باید دنبال روشی 100% باشیم
        ویرایش توسط zoroaster : https://www.traderha.com/member/5308-zoroaster در ساعت 08-14-2012, 05:21 PM

نظر

• به نام خداوند حی و توانا
          با سلام خدمت استادان عزیزم من الجمله آقای bulkowski و Amir_A عزیز

1-میشه اینطور به قضیه نگاه کرد چون ما در سیستم Pipo در تایم M15 ترید میکنید باید پیوتهای روزانه ملاک کار قرار بگیره و اگر در زمانهای بالاتر مثل H4 باید پیوتهای هفتگی رو دید و همینطور در تایم روزانه باید پیوتهای ماهیانه رو مد نظر قرار بدیم تا دید بهتری در بازار بدست بیاد (البته این رو یکی از اساتید فرمودن من نقل قول کردم) یادم هست اقا پیام در یکی از پستهاشون وقتی بنده در سیستم آپادانا در مورد خطوط ماهیانه صحبت کردم ایشون فرمودند بهتر هست هر کدوم رو در شرایط خودش مورد بررسی قرار بدید به ترتیبی که خدمتتون عرض کردم.
          که البته سیستم آپادانا هم مانند Pipo از خطوط پیوت روزانه بهره میگیره ولی به گونه ای دیگر.....
          روده درازی کردم من رو ببخشید.

شادی سراسر وجودتان
          تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
            سلام دوستم نمیخواستم موضع بگیرم چون گفته بودی بررسی کنیم منم اومدم توی بررسی شرکت کردم خودمم قبل از پیپو فقط از روزانه استفاده می کردم و به نظرم اگه فقط بر اساس خطوط پیوت بخواهیم معامله کنیم چه روزانه وچه هفتگی وچه ماهانه نمی توانیم سود کنیم چون یه بار جواب میده یه بارم جواب نمیده ما باید دنبال روشی 100% باشیم
            درود دوست عزیزم زرتشت

برداشت شما اشتباه است!!

با خطوط پیوت به تنهایی میتوان سود کرد/ ترکیبش با تحلیل کلاسیک پرفورمنس را بالا میبرد/ سیستم 100% وجود ندارد مگر آنکه انسان 100% پیدا کنی!!

برای تمرین روی خطوط پیوت و قدرت بالایی که در بین ابزارها دارد سه ماه وقت بگذارید و روی سیستم ارائه شده بنده کار کنید. بیینید باز هم نظرتان همین هست که امروز گفته اید؟!!

ارادتمند

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
              درود دوست عزیزم زرتشت

برداشت شما اشتباه است!!

با خطوط پیوت به تنهایی میتوان سود کرد/ ترکیبش با تحلیل کلاسیک پرفورمنس را بالا میبرد/ سیستم 100% وجود ندارد مگر آنکه انسان 100% پیدا کنی!!

برای تمرین روی خطوط پیوت و قدرت بالایی که در بین ابزارها دارد سه ماه وقت بگذارید و روی سیستم ارائه شده بنده کار کنید. بیینید باز هم نظرتان همین هست که امروز گفته اید؟!!

ارادتمند
              درود پیام جان گفته هات کاملا درسته من میگم اگه فقط نگاهمون بر اساس خطوط پیوت باشه ما نمی توانیم سود کنیم یا اگرم سود کنیم خیلی کمه ویا اینکه یبار میشه یه بارم نمیشه منم دارم خودمو با پیپو وفق میدم ودارم روش کار میکنم بازم ازت تشکر میکنم و خوشحالم که دوستان خوبی چون شما دارم

نظر

• خب بعد از غیبت کبری دوستان، شایسته دیدم پرسشی بنیادین در این جستار مطرح کنم:

آیا اصولاً سیستمی که 50% موارد به حد سود ، 40% موارد به نقطه سر به سر و 10% موارد به حد ضرر می خورد، نیاز به بهینه سازی دارد؟!

اگر ریسک به ریوارد را 1 به 1 و به صورت خطی/ثابت درنظر بگیریم، بعد از 100 ترید، سود ما معادل 40% خواهدبود.

بیاییم به این پرسش، پاسخی معامله گرانه و بر اساس فهم ذات و ماهیت بازار بدهیم.

نظر

• یک بحثی که درباره قیاس سیستم های PIPO با CIPIPO و آپادانا مطرح می شود کرد این است که دو سیستم آخری دارای 2 برتری ماهوی نسبت به پیپو هستند:

1- ماهیت دفع کننده پیوت

2- راحت تر بودن اردرگذاری

درباره دلیل اول می توان چنین گفت که اصولاً پیوت ها به این دلیل ارزشمند هستند که قیمت به آنها "احترام" می گذارد، به این صورت که معمولاً ما برگشت های کوچک و بزرگی از این سطوح داریم. باالطبع با این دید بهتر است که بنا بر برگشت قیمت از پیوت گذاشته شود تا عبور از آن.

درباره دلیل دوم، برای تایید و گرفتن یک پوزیشن خوب در سیستم PIPO لازم است ببینیم که پیوت "چطور" شکسته می شود. همین "چطور" قضیه را subjective و arbitrary می کند و اردرگذاری را مشکل. ولی در سیستم های CIPIPO و آپادانا ما با اردرهای buy limit و sell limit طرف هستیم که مطلقاً ذهنی نیستند و حتی اردرهایمان را اندکی پیش از پیوت می گذاریم. همین مسئله مدیریت معاملاتی را در این دو سیستم راحت تر می کند.

به همین دلایل - و یک دلیل شخصیتی که خودم را یک شخص left hand path و مخالف نظر اکثریت احساس می کنم - بیشتر تمایل دارم تا از این پس از دو سیستم CIPIPO و آپادانا - با انجام تغییرات کوچکی - بهره ببرم.

با احترام

نظر

• نکته دیگری که در ذهنم بود برای بهینه سازی سیستم PIPO، این بود که با خود شکست پیوت وارد نشویم بلکه با یک اردر buy limit یا sell limit به هنگام pullback وارد شویم. شاید برخی موقعیت ها را از دست بدهیم (که می دهیم قطعاً) اما در مقابل، نسبت R/R خیلی بهتری خواهیم داشت.

نظر دوستان؟

نظر

• نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
                      نکته دیگری که در ذهنم بود برای بهینه سازی سیستم PIPO، این بود که با خود شکست پیوت وارد نشویم بلکه با یک اردر buy limit یا sell limit به هنگام pullback وارد شویم. شاید برخی موقعیت ها را از دست بدهیم (که می دهیم قطعاً) اما در مقابل، نسبت R/R خیلی بهتری خواهیم داشت.

نظر دوستان؟
                      ا سلام و عرض ادب
                      دوست عزیز خود من هم به شخصه اگر شکست مدیریت پوزیشن رو زیر سوال ببره صبر میکنم و با پول بک وارد میشم و به دفعات اتفاق افتاد که این صبر کردن خیلی به نفعم تمام شد
                      پیروز باشید
                      ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

• با تشکر از سجاد عزیز که ثبات قدمش در pipo مثال زدنی است و الگویی برای دیگران.

آخرین بهینه سازی که انجام شده جایگزین شدن volty با میانگین های سنتی سیستم pipo بوده است که توسط استاد آزادی مطرح شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

در این باره بایستی بیشتر تحقیق کرد و کارنامه را بررسی کرد.

نظر

• با سلام جناب گلد آنالیست ممکنه لطفا راجع به volty تو ضیح بدید که کجا مطرح شده ؟ متشکرم

نظر

• جستار سیستم لبه آشوب را ببینید دوست عزیز

نظر

• نوشته اصلی توسط goldanalyst نمایش پست ها
                              جستار سیستم لبه آشوب را ببینید دوست عزیز
                              عزیز ممنون میشم اگه لینک بدید . تو فروم سرچ کردم ، نتیجه ای نداد

ورود به معامله با منطق انسانی
                              خروج
                              از معامله با احساس ماشینی
                              لینکهای پرایس اکشن:

وبسایت

کانال تلگرام

نظر

• خدمت شما دوست و استاد عزیز جبل عاملی

http://forum.broker-fa.com/f60/edge-chaos-2069/

نظر

پردازش ...
                                X