اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
    برای رفع ابهام سوال مطرح شده دیروز : مانند شکل زیر از یک نقطه رندوم که قبلش را نمی دانیم و جعبه سیاه هست بازار 300 پیپ رشد کرده حال سوال این هست بدون اینکه برگردد به کف ان 300 پیپ چقدر احتمال دارد 50 پیپ دیگر رشد کند؟
    نوشته اصلی توسط zooze نمایش پست ها
    پ.ن : میگم . . . دقت کردین نسبت 50 و 300 رو ؟؟؟ یکم یاد اعداد فیبوناچی نمی افتین؟؟؟؟ 300 تقسیم به 50 میشه 1.666666 که نسبتیه که بین اعداد چهارم و پینجم فیبو برقراره . . . و همونطور که هممون میدونیم همگرا به 1.618 یعنی نیمای عزیز این سوال رو همینجوری مطرح کرده ؟؟؟! هیچ چی تو بازار اتفاقی نیست!!!
    الان که این توضیح رو دادن نیما جان تقریبا به صحبت و پ.ن قبلی خودم بیشتر اعتقاد پیدا کردم... دوستان اگه قیافه و لحن مهندس رو موقع بیان این سوال تجسم بفرمایید :دی کاملا این حس بهتون دست میده که این سوال جواب خیلی ساده تری داره و توش پر از نکات آموزشیه!! و احتمالا چندان روند قبلی و در واقع روند تو جعبه سیاه مهم نیست...
    با توجه به تصویری که کشیدن ایشون بیاین به تعریف روند برگردیم...
    مگه ما نمی گیم بازار علاقه داره روند قبلی خودش رو ادامه بده؟
    خب حالا بدترین حالت رو در نظر بگیریم فرض کنیم که روند ادامه پیدا نمی کنه و قیمت شروع میکنه به اصلاح.
    حالا تا کی ادامه بده ما کماکان امید به برگشت داریم؟
    تا موقعی که قیمت طبق تعریف روند پیش بره. یعنی بتونه کفهای بالاتر و سقفای بالاتر بزنه
    حالا ما اینو میدونیم که کف قیمتی ما حداقل 300 پیپ پایین تر بوده.(قبلشو نمیدونیم اما 300 تا رو که مطمئنیم!؟؟) و از اونور طبق اصلاح فیبو ما حداکثر میتونیم تا سطح 78.6% اصلاح داشته باشیم و اگر بیشتر شه دیگه تا کف پیش میره و تعریف روند به خطر می افته!! و اگر این اتفاق بیافته توقع داریم تا سطح 1.27 اکستنشن حداقل بره دیگه؟ یعنی حدود 380 که 50 تای مارم شامل میشه. پس... با توجه به شکل زیر

به نظرم شاید سوال نیما رو بشه اینطور مطرح کرد که چقد احتمال داره اینجا به سمت پایین بشکنه؟ خب میشه حدود 65 پیپ به سمت پایین و حدود 235 پیپ به سمت بالا یا شاید 235+50 پیپ.... یعنی به احتمال 65/300 یعنی چیزی در حدود 21/6% احتمال داره که تعریف روند به خطر بیافته و 50 پیپ مورد نظر ما بالا نره . . . اما اگه بخوایم دید دوستان رو هم وارد کنیم (که روند قبلی چی بوده) این قضیه رو یه جور دیگم میشه دید ما می دونیم که 3 چور روند داریم و در حالت خوش بینانه به احتمال 1/3 یعنی 33% هر کدوم از اینها ممکن بوده در اون جعبه سیاه اتفاق افتاده باشه. حالا میشه بررسی کرد که تو هر کدوم از اون حالت ها احتمال زده شدن هدف چقدره. یه احتمال شرطی دیگه!
    ویرایش توسط zooze : https://www.traderha.com/member/7268-zooze در ساعت 05-10-2013, 07:58 PM

نظر

• همین الان یه چیز دیگه به ذهنم رسید. متاسفانه پست قبلی رو دیگه نمیتونم ویرایش کنم.
      شاید سوال آقا نیما خیلی ساده تز از این حرفا باشه...
      سوال داره میگه ما 300 تا تضمینی داریم... چقد احتمال داره 50 تا دیگه بره روش؟
      یعنی
      اگه ما تو این وضعیت یه پوزیشن خرید باز کنیم مثلا... در واقع چقد ریسک داریم متحمل میشیم و در واقع ریسک به ریواردمون چقدره؟
      خب ریسکمون رو کجا باید قرار بدیم؟ کف قبلی .... که باعث مخدوش شدن تعریف روند میشه
      که حداقل 300 تا پایین تره.
      با چه هدفی داریم وارد میشیم؟ 50 تا بالاتر
      یعنی ریسک به ریواردمون هست 300 به 50 !
      یعنی یعنی 6 برابر ریواردمون داریم ریسک میکنیم؟!
      شاید هدف ایشون بیان مفهموم R/R هست.
      نظرتون چیه؟

خوش باشید - میلاد
      ویرایش توسط zooze : https://www.traderha.com/member/7268-zooze در ساعت 05-10-2013, 08:53 PM

نظر

برای رفع ابهام سوال مطرح شده دیروز :

مانند شکل زیر از یک نقطه رندوم که قبلش را نمی دانیم و جعبه سیاه هست بازار 300 پیپ رشد کرده حال سوال این هست بدون اینکه برگردد به کف ان 300 پیپ چقدر احتمال دارد 50 پیپ دیگر رشد کند؟

با سلام خدمت همه اساتید محترم
        به نظر من در صورت شکست 300 احتمال رسیدن قیمت به 350 بیشتر از 50% هست حتی شاید بالای 60% درصد
        دلیلم هم تمایل خریدارن به بالا بردن قیمت هستش
        کاری هم به قبل یا بعدش نباید داشت(البته در مورد این مثال)
        پ.ن البته این در مورد تحلیل قضیه هستش و اگر بخواهی معامله ای در این ناحیه داشته باشی قضیه مقداری متفاوت خواهد شد.

نظر

• سلام استاد
          به نظرم احتمال اینکه 50 پیپ دیگه رو هم ببینه 50 به 50 هست ،چون ما از رفتار و حرکت گذشته قیمت اطلاعات و دیتایی نداریم پس بنابراین
          ،نه میتوانیم بگوییم 50 پیپ را میبیند نه میتوانیم بگوییم که نمیبیند.

نظر

• با شناختی که از نیما دارم بعید میدونم دنبال یک عدد خاص برای جواب باشه!

احتمالا میخواد یک مفهوم را به ما درس دهد!

برای اینکه سوال ملموس تر بشه

فرض کنید قیمت سکه قراره از 600 تومن بشه 900 تومن چقدر احتمال داره که 950 تومن نشه قبل از اینکه دوباره 600 رو ببینه؟ من میگم احتمال اینکه سکه 950 نشه خیلی خیلی کمه!!

حالا در فارکس مسئله یه مقداری بغرنج هست !!

شاید میخواد بگه وقتی روندی برقرار است حواستان به ریورسال نباشه و احتمال برد هر پوزیشنی در جهت روند اونقدر بالا هست که ترسی از ورود در جهت روند نداشته باشید و همچنین ترسی از تاچ نشدن تارگت!

عدد خاصی به ذهنم نمیرسه مگر صرفا بر اساس احتمال که میشه 14.2% امکان نرفتن 50 پیپ هست! ولی این عدد صرفا بر اساس احتمال است و اگر در این محاسبه به روند هم وزن دهیم این احتمال خیلی پایینتر میشود!

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
            2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
            3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
            4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
            5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
            6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
            7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

• سلام به همگی

راستش رو بخواین ، من اطلاعات و تجربه زیادی در مورد تکنیکال و فاندامنتال ندارم .

ولی ازلحاظ روانشناسی و عرضه و تقاضا احتمال 90 درصد به بالا میدم !

چون اونایی که بای گرفتن با 300 پیپ بای رو میبندن . و همونها که بای گرفته بودن و افراد جدید چون بعد اینهمه صعود احتمال نزول ( حتی در حد چند 10 پی ) میدن ، اقدام به گرفتن سل میکنند .

در نتیجه قیمت از اونی که هست بالاتر میاد

نظر

• البته احتمالش هم هست که شانس رسیدنش 1 به 7 باشه
                ویرایش توسط omidmoradi : https://www.traderha.com/member/8496-omidmoradi در ساعت 05-12-2013, 01:36 AM

نظر

• معذرت میخوام اصلاح میکنم،

البته احتمالش هم هست که شانس رسیدنش 1 به 6باشه چون
                  اگه از منظر پوزیشن sell که عکس قضیه است بخواهیم مسئله رو در نظر بگیریم ریسکمون 1 به 6 هست.

نظر

مانند شکل زیر از یک نقطه رندوم که قبلش را نمی دانیم و جعبه سیاه هست بازار 300 پیپ رشد کرده حال سوال این هست بدون اینکه برگردد به کف ان 300 پیپ چقدر احتمال دارد 50 پیپ دیگر رشد کند؟

با سلام خدمت همه دوستان عزیز
                    احتمال رشد قیمت به 50 پیپ دیگر 50% است.
                    تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

منم اومدم

اگر از احتمالات حساب کنیم تا 300 پیپ قطعی بوده و 50 پیپ دیگر میشود حدود 16 درصد احتمال دارد رشد کند
                      ولی تو بازار مالی چون روند را سرمایه داران در دست دارند برای اینکه از سرمایه خود محافظت کنند شروع میکنند به نقد کردن معامله خود تا بتوانند استاپ را در جای معقولی قرار دهند
                      پس در هر 2 حالت از 300 پیپ شاهد ریزش قیمت به آرامی خواهیم بود
                      تریدهای حرفه ای بدون اندیکاتور
                      در این سایت و در تلگرام
                      SmartSignalFX@

نظر

• به احتمال بیش از 50% چون سهامداران جو گیر شده اند و از خوشحالی تو پوست خودشون نمی گنجند، از روی طمعسهام رو نگه میدارند و عده ای که این 300 پیپ رو

از دست داده اند به جرگه خریداران می پیوندند و اسیر مانورهای تبلیغاتی می شوند و 50 پیپ دیگه هم گرون میشه.
                        «میان این همه اگر،تو چقدر بایدی؟»

http://traderha.com/f31/امیدها-و-تردیدها-2197

نظر

• یعنی این سوال آقا ..... ازون سوالاییه که یه هفته باهاش ور میری تو مغزت هزار جور بالا پایین میکنی...
                          میشینی کلی روش تحلیل انجام میدی...
                          به هزار روش مختلف...
                          تو این فکر کردنات کلی چیز یاد میگیری... که شاید تا قبل از این برات نامفهموم بوده...
                          بعدشم که جوابشو میفهمی کلی کف میکنی و باز هم کلی چیز یاد میگیری و ... و میفهمی که چقد اشتباه فکر میکردی!
                          تو این چند روزی که دارم به این سوال فکر میکنم حس می کنم خیلی دید وسیع تری نسبت به قبل پیدا کردم نسبت به تکنیکال...

پ.ن : یه خواهشی که از عزیزان دارم...
                          لطفا عزیزانی که میان جواب میدن دلیلش رو هم بنویسن و همینطور سیر فکریتون رو هم بنویسین مثلا جناب tracer_qm چرا 50 %؟؟؟
                          به نظرم استاد بیشتر از اینکه دنبال جواب باشن دنبال سیر فکری و افزایش قدرت تحلیلی ما هستن ...
                          اینطوری خود ما هم میتونیم از جواب های همدیگه درس و گاه ایده بگیریم...
                          مرسی از همه عزیزان و واقعا مرسی از این سوال چالش برانگیز جناب ..... عزیز

ارادتمند - میلاد
                          ویرایش توسط zooze : https://www.traderha.com/member/7268-zooze در ساعت 05-12-2013, 08:18 PM

نظر

• در اون سوالی که مطرح شد شما بازار را به محدوده هایی با فاصله های مساوی 10 پیپی تقسیم کنید و فراوانی هر خرید را در این محدوده 10 پیپی یک بار در نظر بگیرید و ببینید چند بار ( در n بار) قیمت از هر یک از این تراکم ها توانسته 300 پیپ رشد کند اما نتوانسته 350 پیپ رشد کند.
                            .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                            https://telegram.me/Cyclicalwaves
                            https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• درود

آدم یجورایی یاد روش معاملاتی Darvas میافته.
                              Think / Act / Enjoy

نظر

• وقتی یک خودرو با سرعت بالا در حال حرکت است چند درصد احتمال داره تا بلافاصله در خلاف جهت حرکت تغییر جهت بده (!؟)

نوشته اصلی توسط پیام نمایش پست ها
                                شاید میخواد بگه وقتی روندی برقرار است حواستان به ریورسال نباشه و احتمال برد هر پوزیشنی در جهت روند اونقدر بالا هست که ترسی از ورود در جهت روند نداشته باشید و همچنین ترسی از تاچ نشدن تارگت!
                                استاد ..... عزیز منظورتون را از پست بالا نفهمیدم از آنجایی که من تازه به جمعتون پیوستم و در جریان حدود 5 صفحه اخیرم فکر نکنم توی سوالتون از فراوانی بحث کرده باشید !؟
                                در ثانی این که ببینیم چند بار ( در n بار) قیمت از هر یک از این تراکم ها توانسته 300 پیپ رشد کند اما نتوانسته 350 پیپ رشد کند یعنی چی ؟ مگر اینطور نیست که ما از گذشته بازار خبر نداریم ؟ (نگرفتم چی شد؟)
                                ویرایش توسط charisma : https://www.traderha.com/member/7196-charisma در ساعت 05-13-2013, 03:59 PM
                                .اول ای جان ، دفع شر موش کن . . . وانگهی در جمع گندم کوش کن .

نظر

پردازش ...
                                X