اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• داشتن استاد برای کسب اعتماد به نفس الزامی هست

چندین بار گفتم و دوباره تکرار میکنم من تا زمانی کخ جنوب بودم و با وجود تسلط بر روی تکنیکال کلاسیک از دوره های استادم حامد خسروی ... فکر میکردم تهرآنی ها فرای این چیزا استفاده میکنند و در معاملات دخیل هست ... و تا زمانی که به تهرآن نرفتم نتونستم اعتماد به نفس کسب کنم.

دو روره مریض احوالم در حد شدید ... به خاطر همین نتونستم پست اموزش بنیادی درج کنم.

خواهش میکنم مطالعه کنید مطالبی که در تاپیک آموزش بنیادی هست ... واسه بالا رفتن سطح معلومات حداقل یکبار با دقت بخونید...

هنوز توی این فروم ندیدم کسی از مطالب استفاده ای ببره ! به غیر از یک یوزر که در خاطرم نیست و الانم با گوشی هستم والی نامش پیدا میکردم و درج میکردم که همراه تحلیل تکنیکال در تاپیک شخصیش به مسایل و تحلیل فاندامنتال هم می پردازه !

این هفته با یک تحلیل کوچیک رو یورو به ین میتونستید سود بدون دردسری رو نصیب خودتون کنید !

پس شک دارید در کاربرد مطالب بنیادی انها را در بوته ازمایش قرار دهید و بعد به سیستمتون اضافه کنید.

قادر به تایپ بیشتر نیستم و چشمانم به سیاهی میرود.

عذر منو پذیرا باشید

ارادتمند
    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

• یه چیز یادم رفت : شاید خیلی ها به هر دلیلی با من خوب نباشند ، چرا که محیط مجازی احساسات و نوع بیان مطالب مشخص نیست و خلق و خوی هر فرد پشت یوزر نمایان نمیشه !

ولی جدای از اینکه با من مشکلی دارید مطالب بنیادی که درج میشه از من یا بابای من نیست بلکه از رفرنس های مختلف داخلی و خارجی هست پس به خاطر خودتون حتما بخونید ... اول بخونیو و بعد در بوته آرمایس ... و در اخر استفاده کنید.

پس در ابتدای امر وارد معاملات خودتون نکنید تا ساز و کار بیاد دستتون !

سرمایه و سود گرفتن لجبازی نداره !

فعلا با اجازه روز همگی خوش !

نظر

• نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
        داشتن استاد برای کسب اعتماد به نفس الزامی هست

چندین بار گفتم و دوباره تکرار میکنم من تا زمانی کخ جنوب بودم و با وجود تسلط بر روی تکنیکال کلاسیک از دوره های استادم حامد خسروی ... فکر میکردم تهرآنی ها فرای این چیزا استفاده میکنند و در معاملات دخیل هست ... و تا زمانی که به تهرآن نرفتم نتونستم اعتماد به نفس کسب کنم.

دو روره مریض احوالم در حد شدید ... به خاطر همین نتونستم پست اموزش بنیادی درج کنم.

خواهش میکنم مطالعه کنید مطالبی که در تاپیک آموزش بنیادی هست ... واسه بالا رفتن سطح معلومات حداقل یکبار با دقت بخونید...

هنوز توی این فروم ندیدم کسی از مطالب استفاده ای ببره ! به غیر از یک یوزر که در خاطرم نیست و الانم با گوشی هستم والی نامش پیدا میکردم و درج میکردم که همراه تحلیل تکنیکال در تاپیک شخصیش به مسایل و تحلیل فاندامنتال هم می پردازه !

این هفته با یک تحلیل کوچیک رو یورو به ین میتونستید سود بدون دردسری رو نصیب خودتون کنید !

پس شک دارید در کاربرد مطالب بنیادی انها را در بوته ازمایش قرار دهید و بعد به سیستمتون اضافه کنید.

قادر به تایپ بیشتر نیستم و چشمانم به سیاهی میرود.

عذر منو پذیرا باشید

ارادتمند
        درود خلیل جان
        آقا من تاپیکتو چندین بار خودندم جذابه و در عین حال مطالب شفاف.ولی بدون مثال نمی تونم راه بیافتم.
        خواهشا همین جمله قرمز رنگ بالا را مثال بیار.
        مرسی

نظر

• درود .هر کی امروز معامله طلا شو از روش گسترش سود ادامه میداد به اندازه شش ماه جلو میفتاد من که توی s2 بستم معامله ام رو

نظر

• .

نظر

• آدمهای خیلی خفن هم ضرر میکنن خوب هم ضرر می کنن ، این جزیی از این کاره و قبول کردنش لازمه کار . همیشه باید به جلو حرکت کرد . موفق و پولساز باشید .
              Paulson Loses More Than $300 Million as Gold Declines - Bloomberg

نظر

• نوشته اصلی توسط metal نمایش پست ها
                درود خلیل جان
                آقا من تاپیکتو چندین بار خودندم جذابه و در عین حال مطالب شفاف.ولی بدون مثال نمی تونم راه بیافتم.
                خواهشا همین جمله قرمز رنگ بالا را مثال بیار.
                مرسی
                !

نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
                بچه ها واسه راحتی تصویر بالا گذاشتم والی اصولا اینجوری اشتباه هست و باید درصد بازدهی که بلفرض 5.17% برای یورو به ین رقم خورده تقسیم بر دو کرده و از قیمت اوپن کندل جدید هر قیمتی که هست ضرب کنیم (127.77 قیمت باز شدن)

5.17 تقسیم بر 2 میشه: 2.585%

2.585% * 127.77 = 3.30 واحد که همون 330 پیپ میشه ! به قیمت اوپن ( 127.77 ) اضافه کنیم میشه : 131.07 !

نکته: س همون یک خطای کوچیک در اینجا میشه 100 واحد یا همون پیپ !

در کل جهت واسه من از محاسبات بیشتر اهمیت داره (آدم تنبل چیش به محاسبات :دی)

موفق باشید

نوشته اصلی توسط خلیل رحمانی نمایش پست ها
                این جفت ارز قیمت 131.07 رو به خودش دید !

نظر

• چگونگی سقوط شبانه قیمت جهانی طلا

بهای جهانی طلا روز گذشته با کاهش به زیر کانال 1500دلار بار دیگر درخشندگی خود را از دست داد.

به گزارش امارات24، عصر روز جمعه قیمت جهانی طلا با کاهش5.5درصدی و افت 87دلاری به سطح 1477دلار نیز کاهش یافت.

بر اساس اين گزارش، قیمت جهانی طلا این سطح را در جولای سال2011تجربه کرد و پس از آن در سپتامبر همان سال به 1920دلار افزایش یافت.

بر اين اساس، از نظر فنی قیمت جهانی طلا به هنگام بحران مالی طی
                  دو سه ماهه متوالی(سه ماهه چهارم سال2012 و سه ماهه اول سال 2013) رشد منفی را نشان می دهد.

اما هفته گذشته چه اتفاقی افتاد؟
                  چندین عامل وجود دارد که تاثیر بسزایی روی افت بهای جهانی طلا داشته اند.

دلیل اول اینکه به دنبال انتشار خبر فروش 400میلیون یورویی از ذخایر طلای قبرس به منظور رهایی از بحران مالی، قیمت جهانی طلا روند نزولی را آغاز کرد.

به علاوه در صورتی که قبرس ذخایر طلای خود را بفروشد کشورهای ایتالیا، پرتغال، اسپانیا و اسلونی قبل از قبرس اقدام به فروش ذخایر طلای خود خواهند کرد.

اکنون سوال اساسی اینجاست که کدام کشور زودتر به فروش طلا اقدام می کند. این خبر به نفع طلای جهانی نخواهد بود.

اما فروش ذخایر طلای قبرس تنها عامل سقوط قیمت جهانی طلا به شمار نمی آید.

روز چهارشنبه گذشته نیز انتشار بیانیه بانک مرکزی آمریکا نشان داد که طرح محرکه اقتصادی این بانک فقط تا پایان سال 2013اجرا خواهد شد. انتشار این خبرحجم فروش طلا را تا 10.36تن افزایش داد.

همچنین تعدادی از تحلیلگران اقتصادی بانک های سرمایه گذاری گلدمن ساش و یوبی اس پیش بینی خود از میانگین بهای جهانی طلا در سال 2013میلادی را کاهش داده اند. این عوامل سیر نزولی قیمت جهانی طلا را رقم زده اند.

چگونگی سقوط شبانه قیمت جهانی طلا - ( Tala.ir ) سایت طلا
                  ما زنده به آنیم که آرام نگیریم ...........موجیم که آسودگی ما عدم ماست............

persian gulf traders

نظر

• سلام. توی وسط ماه هستیم طلا ببین چیکار میکنه هر چی ساپورت ماهانه بود شکوند داره به ساپورتهای 7و 8و 9و... نزدیک میشه:d

نظر

• این همه شفافیت ستودنی است واقعاً، عین خودمون هستند !!!

ببینش!
                      .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
                      https://telegram.me/Cyclicalwaves
                      https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
                        این همه شفافیت ستودنی است واقعاً، عین خودمون هستند !!!

ببینش!
                        اینو قبلا دیده بودم . بله آقای ..... زمین تا آسمان تفاوت ماست تا آنها .
                        به این نتیجه رسیدم که بیشتر مباحث تکنیکال فقط واسه نقاشی کردن و سرگرمی خوبه

دنیای ترید خیلی فرق داره

تو بازارهای مالی متخصص و حراف زیاده ولی عملگرا کم

خودم باشم و به ندای درونم گوش بدم .. سماجت به خرج بدم تا نتیجه بگیرم

توی بازار های مالی همه ی ما رو به بازی میگیرن فقط زرنگ باش کدوم وزنه سنگین تره

عدد ها و رفتار بازار خودش با ما حرف میزنه ... نیازی به این مسخره بازی های تکنیکالی نیست

در آخر اینکه تریدر باش نه تحلیلگر و استاد

نظر

• گاهی وقتا به این فک میکنم که اگه این زمان و انرژی رو اگه رو چیز دیگه میزاشتم تا الان حداقل ضرر نکرده بودم ولی باز این میاد تو ذهنم که رو چی؟ هرکاری میخوای شروع کنی پول درست و حسابی میخواد کم کم داره 4 سال میشه که دارم تلاش میکنم ولی نمیشه که نمیشه حساب چندفه بالا میره پایین میاد تا آخرش که میره پایین و دیگه بالا نمیاد و آخرشم کال مارجین رو برای بار چندم تجربه میکنم اصلا انگار بازار لج میکنه باهام میدونم قیمت میخواد چیکار کنه ولی ضرر میکنم نمیدونم مشکل کجاس دیگه دارم پای چارت دیوونه میشم بهترین دوران زندگیم رو از دست دادم روزایی که اگه این پول لعنتی بود باید بهترین روزای عمرم میشد ولی الان برعکسه درد دل انقد زیاده که با فروم نویسی خالی نمیشه

نظر

• نوشته اصلی توسط ali-s نمایش پست ها
                            گاهی وقتا به این فک میکنم که اگه این زمان و انرژی رو اگه رو چیز دیگه میزاشتم تا الان حداقل ضرر نکرده بودم ولی باز این میاد تو ذهنم که رو چی؟ هرکاری میخوای شروع کنی پول درست و حسابی میخواد کم کم داره 4 سال میشه که دارم تلاش میکنم ولی نمیشه که نمیشه حساب چندفه بالا میره پایین میاد تا آخرش که میره پایین و دیگه بالا نمیاد و آخرشم کال مارجین رو برای بار چندم تجربه میکنم اصلا انگار بازار لج میکنه باهام میدونم قیمت میخواد چیکار کنه ولی ضرر میکنم نمیدونم مشکل کجاس دیگه دارم پای چارت دیوونه میشم بهترین دوران زندگیم رو از دست دادم روزایی که اگه این پول لعنتی بود باید بهترین روزای عمرم میشد ولی الان برعکسه درد دل انقد زیاده که با فروم نویسی خالی نمیشه
                            دوست عزیز اگه قبول کنی که داری سخت ترین کار دنیا رو انجام میدی اونوقت هم تلاشت به همون اندازه است و هم توقعت رو در حد تلاشت میگذاری .

نظر

گاهی وقتا به این فک میکنم که اگه این زمان و انرژی رو اگه رو چیز دیگه میزاشتم تا الان حداقل ضرر نکرده بودم ولی باز این میاد تو ذهنم که رو چی؟ هرکاری میخوای شروع کنی پول درست و حسابی میخواد کم کم داره 4 سال میشه که دارم تلاش میکنم ولی نمیشه که نمیشه حساب چندفه بالا میره پایین میاد تا آخرش که میره پایین و دیگه بالا نمیاد و آخرشم کال مارجین رو برای بار چندم تجربه میکنم اصلا انگار بازار لج میکنه باهام میدونم قیمت میخواد چیکار کنه ولی ضرر میکنم نمیدونم مشکل کجاس دیگه دارم پای چارت دیوونه میشم بهترین دوران زندگیم رو از دست دادم روزایی که اگه این پول لعنتی بود باید بهترین روزای عمرم میشد ولی الان برعکسه درد دل انقد زیاده که با فروم نویسی خالی نمیشه
                              درود علی جان

بازار با کسی لج نداره ، ما دچار یک خودآزاری حاد هستیم!!

اگر دوست داری در تالار روانشناسی یک تاپیک باز کن و هر روز شرح احوالات ترید خودت رو بنویس. هم خودت میتونی با ثبت و خواندن پستهایت نتیجه بگیری و هم تجربه ای برای دیگران است و از همه مهمتر

با خواندن این پستها ،دیگران میتوانند پیشنهادات خوبی به شما بدهند.

ژورنال شخصی یکی از ملزومات اصلی کار است که کمتر بهش اهمیت داده میشه.

اگر 4سال است که درگیر چارت هستید به نظرم شما بالقوه امکان سودآوری را دارید ولی این خصیصه در هزار توی ذهنتان گم شده.

پ.ن: خیلی دوست دارم روی این مسئله باب گفتگو باز بشه. خیلی از ماها در واقع اطلاعات و تجربه لازم برای کسب سود را داریم ولی متوجه نیستیم و همچنان به دنبال این هستیم آخر این راه کجاست!!

طرف سیستم معاملاتی داره با 35% خطا و ریسک به ریوارد یک به1.2 هنوز دنبال اینه که بهترش کنه!!! متوجه نیست که خیلی وقته از خط پایان رد شده ، هنوز درحال دویدنِ !!

!Objects in the mirror are further than they appear

من يک معامله گر موفق هستم ، زيرا:

1) لبه هاي خود را کاملا بي طرفانه انتخاب ميکنم.
                              2)قبل از ورود به هر معامله ريسک خود را تعيين ميکنم.
                              3)يا کاملا اين ريسک را ميپذيرم يا وارد معامله نميشوم.
                              4)بدون هيچ درنگ يا محافظه کاري بر طبق لبه هاي خود عمل مي کنم.
                              5)همانقدر از بازار سود ميگيرم که موقعيتش را براي من فراهم کرده .
                              6)به طور مرتب بر خودم نظارت دارم تا خطا نکنم.
                              7)کاملا به لزوم رعايت اين اصول براي موفقيت مستمر دربازار باور دارم،در نتيجه هيچ گاه از آنها تخطي نميکنم. (مارک داگلاس)

نظر

دوست من سلام.

پیشنهاد حقیر این هست که سریعا دست از ترید کردن برداری و حداقل 1 ماه هر کاری که دوست داری انجام بدی به جز اینکه به چارت نگاه

کنی.بعدش بری ببینی مشکلت کجاست. به عنوان مثال
                                ببینی آیا مدیریت سرمایت مشکل داره؟آیا سیستم معاملاتیت مشکل داره؟آیا دچار

اورترید شدی؟

آیا از نظر روانی آمادگیت رو از دست دادی و......

خلاصه اینکه شک نداشته باش که یک جایی از کار داره لنگ میزنه و اینکه مشکل از بازار نیست.

دوست خوبم هرگز پیش خودت فکر نکن که کسانی که موفق به ساختن پول شدند از ابتدا پول زیادی داشتند.یا اینکه هرگز شکست نخوردند

و یا اینکه همه ما که اینجا هستیم در حال حاضر 500/000$ بالانسمونه.یا اینکه مشغول پول پارو کردنیم .شکست خوردن و زمین خوردن نه

تنها توی این کار بلکه تو ذات هر کاری هست.اما مساله اینه که 1_وقتی می خوریم زمین،بلند بشیم

2_بررسی کنیم ببینیم چه عامل یا عواملی باعث شکستمون شده

3_از شکستمون درس بگیریم و اشتباهاتمون رو دوباره تکرار نکنیم.

به هیچ عنوان قصد نصیحت ندارم و تنها حقایقی رو که خودت میدونی دومرتبه دارم تکرار میکنم و امید دارم که اثر بخش باشه.

اتفاقی که برای تو نازنین افتاده برای تک تک ما افتاده.

نگران نباش.آرامشت رو حفظ کن و برو استراحت کن تا 4 هفته.موقعیت باز هم هست تا دلت بخواد.غصه نخور.

بعدش بشین کمی بیشتر مطالعه کن،از سرگذشت تریدرهای معروف و بزرگ تا مباحث روانشناسی تا تکنیکال و مدیریت سرمایه و.....

بعد هم ببین مشکل کارت چیه.

دوست من باور کن که میتونی به شرطی که قبل از هر چیز چارت و مارت و بازار و برای مدتی بذاری کنار...

برو استراحت کن و با انرژی دوباره و مضاعف برگرد.خوشحالم میکنی خبر موفقیتت رو اعلام کنی.تو همین فروم هم_اگه تمایل داشته باشی_

انسانهای با دانش و بزرگواری هستند که کمکت کنن تا مشکلت رو پیدا کنی.

برات آرزوی موفقیت دارم
                                ویرایش توسط hich1389 : https://www.traderha.com/member/6942-hich1389 در ساعت 04-16-2013, 03:12 AM
                                «میان این همه اگر،تو چقدر بایدی؟»

http://traderha.com/f31/امیدها-و-تردیدها-2197

نظر

پردازش ...
                                X