اطلاعیه

بستن

راهنمای فروم - حتما بخوانید

با سلام

قابل توجه کاربران محترم تالار گفتگو

قبل از ارسال پست یا ایجاد موضوع جدید، تاپیک قوانین و راهنمای فروم را مطالعه نمائید.

کاربران و مخصوصا تازه واردین لطفا دقت باشید که هرگونه پیشنهاد مدیریت سرمایه یا فروش تحلیل و یا برگزاری کلاس و ... که خارج از محیط عمومی فروم باشد را به هیچ عنوان بدون تحقیق و کسب اطلاعات کامل و کافی دنبال نکنید در غیر این صورت مسئولیت و عواقب آن بر عهده خود شخص می باشد.

همچنین لازم به ذکر است مسئولیت ارتباطات خارج از پست های عمومی فروم اعم از پیام خصوصی یا چت یا دیداری یا شنیداری با سایر اعضای فروم کاملا با خود اعضا هست و وارد کردن آن به صورت عمومی در فروم ممنوع است. برای امنیت بیشتر جهت گرفتن پاسخ سوالات خود از انجمنها استفاده نمایید.

دوستان توجه داشته باشند که تمامی بخش های اختصاصی و عمومی فروم کاملا رایگان بوده و به هیچ عنوان نیاز به پرداخت وجه به هیچ کس برای باز شدن دسترسی نیست.

منتها به این دلیل که در این بخش ها معمولا کار تیم ورک و گروهی انجام میشود، مناسب ورود افراد با شرایط خاصی است که مدیر آن بخش تعیین میکند و برای همه افراد کارایی ندارد چون مستلزم بر عهده گرفتن مسئولیت یا دانش کافی در آن حوزه می باشد.

لذا ضمن پوزش از کاربرانی که تقاضای دسترسی آن ها به بخش های اختصاصی توسط مدیران بخش رد میشود، توصیه میکنیم که پس از فراگیری موضوعات عمومی و تخصصی فراوانی که در روی فروم قرار دارد چنانچه برنامه ویژه ای برای کار در بخش های اختصاصی و کار گروهی دارند آن را مکتوب برای مدیران هر بخش بنویسند و سپس اقدام به درخواست دسترسی بکنند.

با احترام
مشاهده بیشتر
مشاهده کمتر

درددل های بازاری

بستن
X

• فیلتر کردن
  • زمان
  • نمایش
پاک کردن همه
پست های جدید

• یک چالش :

اگر فرض کنیم قانون زیر صحیح است:

بنابراین برای تمام حرکات کنار هم ما دو تابع داریم که وابسته به مولفه هایی مشخص است من جمله: قیمت، تایم، والیوم، ......

بیابید روابط بین اینها برای تساوی فوق!
    آیا این روابط همواره یکسان است یا در شرایط مختلف وزن می گیرد؟

در مباحثه شرکت کنید تا به نتیجه برسیم! در صورت مشارکت در یک سری مثال میزنم.....
    .::در ترید آرامش حرف اول را می زند::.
    https://telegram.me/Cyclicalwaves
    https://telegram.me/NimaAzaadi

نظر

• سوالتون اصلا واضح نیست
      1-اگر اصل را قانون نیوتون گذاشتد که این قانون کلاسیک فیزیک در کنار دو قانون دیگر نیوتون کارآمد میباشند و در چاچوب فیزیک کلاسیک تفاوتی بین کنش و واکنش نیست( یعنی استفاده از نماد های f g ....... که شما گذاشتید اشتباه محض است) این قانون خود پاسخ دهنده است نه اینکه سوالات جدید تولید کند.
      2- در استفاده از قانون سوم یک هشدار: بهتر است به جای واژه ی عمل از نیرو استفاده شود تا بی جهت این قانون را به هر پدیدهای ربط ندهیم . این قانون مختص فیزیک بوده و استفاده از آن با چشمان بسته در هر موقیعتی درست نمیباشد.( هموانگونه که قوانین تکامل و بقای اصلح داروین را گروهی به شکلی افراطی به تمام پدیده های اجتماعی تعمیم دادند و دچار تفاسیر احمقانه شدند.
      3- معادله ای که نوشتید از لحاظ ریاضی به علت توضیحات کمتون دو برداشت دارم
      الف) به اصطلاح پیدا کردن یک نگاشت بین فضای f و g
      ب) حل یک معادله ی سا ده که البته مجهولاتی فراوانتر از معلومات دارد
      در پایان اگر جواب هام گنگ بود سوالات شما هم گنگ بود توضیحات بیشتر بدید تا بیشتر متوجه منظور هو بشیم
      البته در مورد استفاده از ریاضیات و فیزیک در تحلیلگری نکاتی هست که سر فرصت توضیح میدم

نظر

• اينجوري که ميگه شما 3 شخصيت داري
        کودک : شما دنبال بازي و سرگرمي ... کلا شادي هستي
        بالغ : شما دنبال فکر و تفکر .. کارهاي عقلي هستي
        والد : شمتا دنبال بايد نبايد... بکن نکن هستي

زماني که شما بازي ميکني ميخندي شوخي ميکني شما در کودک هستي
        زماني داري فکر ميکني تصميم گيري ميکني .. شما در حالت بالغ هستي
        زماني که هي گير ميدي مثلا بچه شيطوني نکن بچه بيا اينجا بچه برو اونجا شما در حالت والد هستي
        حالا ميخواين برخورد دو نفر اناليز کنيم (اين دو نفر ميتونن دوتا پسر باشن ، يکي پسر يکي دختر -دوست دختر و پسر يا همسر، دوتا دختر) ( هر سني ميتونن باشن)

نفر اول 1 والد 2 بالغ 3 کودک
        نفر دوم 01 والد 02 بالغ 03 کودکچ

نفر اول - نفر دوم
        1-01 همش به هم گير ميدن
        1-02 اون گير ميده نفر دوم ميگه اين حرف تو عقلي نيست
        1-03 نفر اول گير ميده دوم در شادي بازي خودشه

2-01 مثل 1-02
        2-02 همش به هم فکر ميکنن مثلا ميگه اب بخوريم ميگه ابخوبه چون خونت غليظ ميشه 2 ليوان بخور سومي نخوريا خونت زياد غليظ ميشه ..
        2-03 نفر اول ميگه بازي فلان کن برا کجاي بدنت خوبه نفر دوم بازي و شاد

3 -01 همانند 1-03
        3-02 همانند 2-03
        3-03 هر دو تا بازي ميکنند و شاد و کيف زندگيشونا ميکنند

وقتي ميرين پارک بايد 3-03 باشين وقتي ميرين سر کار بايد 2-02 و ...

موفق باشيد
        لينک موضوعات نوشته شده توسط اينجانب

نظر

• نوشته اصلی توسط amirde نمایش پست ها
          سوالتون اصلا واضح نیست
          1-اگر اصل را قانون نیوتون گذاشتد که این قانون کلاسیک فیزیک در کنار دو قانون دیگر نیوتون کارآمد میباشند و در چاچوب فیزیک کلاسیک تفاوتی بین کنش و واکنش نیست( یعنی استفاده از نماد های f g ....... که شما گذاشتید اشتباه محض است) این قانون خود پاسخ دهنده است نه اینکه سوالات جدید تولید کند.
          2- در استفاده از قانون سوم یک هشدار: بهتر است به جای واژه ی عمل از نیرو استفاده شود تا بی جهت این قانون را به هر پدیدهای ربط ندهیم . این قانون مختص فیزیک بوده و استفاده از آن با چشمان بسته در هر موقیعتی درست نمیباشد.( هموانگونه که قوانین تکامل و بقای اصلح داروین را گروهی به شکلی افراطی به تمام پدیده های اجتماعی تعمیم دادند و دچار تفاسیر احمقانه شدند.
          3- معادله ای که نوشتید از لحاظ ریاضی به علت توضیحات کمتون دو برداشت دارم
          الف) به اصطلاح پیدا کردن یک نگاشت بین فضای f و g
          ب) حل یک معادله ی سا ده که البته مجهولاتی فراوانتر از معلومات دارد
          در پایان اگر جواب هام گنگ بود سوالات شما هم گنگ بود توضیحات بیشتر بدید تا بیشتر متوجه منظور هو بشیم
          البته در مورد استفاده از ریاضیات و فیزیک در تحلیلگری نکاتی هست که سر فرصت توضیح میدم
          مدل سازی حرکات بازار بر اساس پدیده های فزیکی و شبیه سازی آن بر اساس روابط ریاضی یکی از مدل سازی هایی است بنده مدت هاست روی آن کار میکنم و به نتایج خوبی هم رسیدم. ترچیح میدم بحث رو متوقف کنم تا عده ای به قول شما ناخواسته دچار تفسیرهای احمقانه نشند.

راست میگفتند قدما که اسرار با عوام نگو.

نظر

• نوشته اصلی توسط PCMTrader نمایش پست ها
            مدل سازی حرکات بازار بر اساس پدیده های فزیکی و شبیه سازی آن بر اساس روابط ریاضی یکی از مدل سازی هایی است بنده مدت هاست روی آن کار میکنم و به نتایج خوبی هم رسیدم. ترچیح میدم بحث رو متوقف کنم تا عده ای به قول شما ناخواسته دچار تفسیرهای احمقانه نشند.

راست میگفتند قدما که اسرار با عوام نگو.
            جتاب بنده از سوابق کاری شما اطلاعاتی ندارم.
            1-دقت کنید که بنده ی واژه احمقانه را در مورد آثار به کار گیری نظریه داروین در اجتماع به کار بردم بنابران دلخوریتون بی مورده. نظریه ی شما که هنوز در نطفه به سر میبره چه برسه به این که مورد تفسیر قرار بگیره که البته امیدوارم تفسیر ها ی عاقلانه ای در مورد اون بشه
            2-این فرمت و قالب از گفتگو در مباحث علمی پذیرفته شده است و به تجربه بهترین راه است.
            3-بنده از شما خواستم که مقداری سوالتون را واضح تر بیان کنید اما گویا معتقدید سوالتون به حد کافی واضحه
            4- بنده بیان داشتم که در مورد به کار گیری قوانین فیزیکی در مباحث تحلیلی باید مواردی را مد نظر داشت که در حال تهیه پست مفصلی همراه با فعالیت های خودم در زمینه معادلات حرکت ضرایب بسط فوریه جهت تمیز امواج قدرتمند از دیگر امواج و سیکل های زمانی مهم بازار و یه سری مطالب دیگه بودم که فعلا دیگر تصمیمی به انتشار این مطالب ندارم
            5- پیرو بند دو متاسفانه شما از مرز ها ی صراحت در بیان خارج شده و در جملات پایانی گفتارتان به اهانت در بیان رسیدید . بنده از جوابتون بسیار شکه شدم انشا الله که حق با شما باشه و بنده در اشتباه
            نکته پایانی اینکه بنده ذر تماس هایی که در فضای مجازی با بسیاری از دوستان تکنیکال داشتم پیوسته غروری در رفتارشان بوده که به سختی قابل پنهان کردن آن می بودند. امید وارم که شما البته از آن دسته نبوده و نخواهید بود.
            با آرزوی سلامتی

نظر

• نوشته اصلی توسط amirde نمایش پست ها
              جتاب بنده از سوابق کاری شما اطلاعاتی ندارم.
              1-دقت کنید که بنده ی واژه احمقانه را در مورد آثار به کار گیری نظریه داروین در اجتماع به کار بردم بنابران دلخوریتون بی مورده. نظریه ی شما که هنوز در نطفه به سر میبره چه برسه به این که مورد تفسیر قرار بگیره که البته امیدوارم تفسیر ها ی عاقلانه ای در مورد اون بشه
              2-این فرمت و قالب از گفتگو در مباحث علمی پذیرفته شده است و به تجربه بهترین راه است.
              3-بنده از شما خواستم که مقداری سوالتون را واضح تر بیان کنید اما گویا معتقدید سوالتون به حد کافی واضحه
              4- بنده بیان داشتم که در مورد به کار گیری قوانین فیزیکی در مباحث تحلیلی باید مواردی را مد نظر داشت که در حال تهیه پست مفصلی همراه با فعالیت های خودم در زمینه معادلات حرکت ضرایب بسط فوریه جهت تمیز امواج قدرتمند از دیگر امواج و سیکل های زمانی مهم بازار و یه سری مطالب دیگه بودم که فعلا دیگر تصمیمی به انتشار این مطالب ندارم
              5- پیرو بند دو متاسفانه شما از مرز ها ی صراحت در بیان خارج شده و در جملات پایانی گفتارتان به اهانت در بیان رسیدید . بنده از جوابتون بسیار شکه شدم انشا الله که حق با شما باشه و بنده در اشتباه
              نکته پایانی اینکه بنده ذر تماس هایی که در فضای مجازی با بسیاری از دوستان تکنیکال داشتم پیوسته غروری در رفتارشان بوده که به سختی قابل پنهان کردن آن می بودند. امید وارم که شما البته از آن دسته نبوده و نخواهید بود.
              با آرزوی سلامتی

سابقه ما برای همه نمایان است.

اگر بحث غرور بود همچین بحثی اینجا مطرح نمی کردم.

وقتی در خصوص یک موضوعی اطلاعات کافی ندارید بطور عادی اعلام کنید اطلاعات کافی نیست نه اینکه از تشبیهات توهینی استفاده کنید.

در هر حال، برای شما آرزوی موفقیت دارم و اشتباه از بنده بود که باب صحبت را گشودم.

یا حق

نظر

سابقه ما برای همه نمایان است.

اگر بحث غرور بود همچین بحثی اینجا مطرح نمی کردم.

وقتی در خصوص یک موضوعی اطلاعات کافی ندارید بطور عادی اعلام کنید اطلاعات کافی نیست نه اینکه از تشبیهات توهینی استفاده کنید.

در هر حال، برای شما آرزوی موفقیت دارم و اشتباه از بنده بود که باب صحبت را گشودم.

یا حق
                از پاسخ پسندیده و گرانقدرتون ممنونم

نظر

• یک سوال کلیشه ای و روتین!

واقعاً صراط مستقیم بازار یا بنیادی است یا تکنیکی و گاهی ترکیب هر دو؟

نظر

• فرق در نوع تحلیل هست مهندس جان !

از دیدگاه من در تحلیل باید هر دولبه رو داشته باشیم ! به صورت محض هر دو خطرناک هستند !

پ.ن: این دیدگاه شخصی من هست ممکنه اشتباه باشه !
                    آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

یک سوال کلیشه ای و روتین!

سلام نیما جان به نظر من با تکنیکال خالی میشه از بازار سود گرفت ولی با فقط تحلیل بنیادی نمیشه سود کرد و به درد سرمایه گذاری میخوره تا تریدری اگر هر دو هم که باشه دیگه نقطه ایده ال هست

نظر

یک سوال کلیشه ای و روتین!

اَللّهُمَ صَلِّ عَلی مُحَمَدٍ وَ الِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِل فَرَجَهُم

با سلام و عرض ادب خدمت استاد عزیزم نیما جان
                        به توصیه یکی از دوستان (سید مسلم) جدیدا مطالبی رو می خوانم که....
                        همگی می دانیم بازار به خبرهای بنیادی آنگونه که برداشت می کند پاسخ می دهد یعنی گاهی خبر بسیار خوبی برای فلان ارز آمده ولی حرکت با محسوس نیست یا اصلا بازار به آن توجهی نمی کند و تکنیکال هم دیگر ... با آن بسیار آشنا تر هستیم تا دیگری ولی آیا از تاثیر تحلیل ذهنی خبر داریم که بحث بسیاری دارد که از دانش بنده خارج است و تنها به این نکته ها بستده می کنم که
                        1-لازم نیست برای بدست آوردن پول بدانید که چه اتفاقی خواهد افتاد.
                        2 هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.
                        3-هر لحظه منحصر به فرد است و هر نتیجه ای یک تجربه منحصر به فرد می باشد.

شب خوش
                        ویرایش توسط tracer_qm : https://www.traderha.com/member/2931-tracer_qm در ساعت 12-28-2012, 10:06 PM
                        تعریف یک تاجر موفق محقق کردن این سه چیز است.

Make pips _____ Keep pips

Repeat

نظر

• نوشته اصلی توسط zoroaster نمایش پست ها
                          سلام نیما جان به نظر من با تکنیکال خالی میشه از بازار سود گرفت ولی با فقط تحلیل بنیادی نمیشه سود کرد و به درد سرمایه گذاری میخوره تا تریدری اگر هر دو هم که باشه دیگه نقطه ایده ال هست
                          منظورم این بود راه سعادت یکی از این دو مسیر هست؟
                          ...........

شاید منو با صفاتی متهم کنند ولی یک ادعایی مطرح میکنم که نمیتوانم از آن دفاع کنم.

بازار برای سال های سال از قبل نوشته شده مسیرش مشخص است و اهدافش نیز همینطور. تقدیر بازار چنین است که در حال رقم خوردن است و غیر از این نیست.

ما در حال تحلیل و تخمین چیزی هستیم که ثابت و بدون تغییر هست و احدی نمی تونه تغییرش بده.

وقتی شخصی روند حرکتی 7 سال آتی یک بازار را با دست نقاشی می کند و بعد از 7 سال انحراف نقاشی و واقعیت کمتر از 5% است، مفهومش چیست؟

کدام علم تکنیکی رفتار حرکتی بازار برای یک دوره هفت سال هرا با ریز موج ها ترسیم می کند؟ تکنیکال خیلی هنر کند دو حرکت بعدی را حدودی تخمین می زند
                          کدام بخش بنیادی یک مسیر حرکتی هفت ساله را تخمین مسیر می دهد با رفتارهای معکوس بین راه؟

بحث چیز دیگری اس که خود هم نمی دانم چیست.

سرتان را درد اوردم.

شب خوش

نظر

• مهندس تحلیل های به من دادی ... یادته هنون موقع گفتم دیدگاهم به چه سمتی رفته !

در حال تحقیقم، هرچه فکرمیکنم ... به حرفای شما بیشتر نزدیک میشم.

فقط با منطقم جور در نمیاد مگر توجیح کنم دستان نهان وجود داره...
                            آموزش مالتی مدیا تحلیل فاندامنتال ( بنیادی )

چه فرقی می کند یا من از این طوفان...به ساحل می رسم یا موج یا قایق

نظر

منظورم این بود راه سعادت یکی از این دو مسیر هست؟
                              ...........

شاید منو با صفاتی متهم کنند ولی یک ادعایی مطرح میکنم که نمیتوانم از آن دفاع کنم.

بازار برای سال های سال از قبل نوشته شده مسیرش مشخص است و اهدافش نیز همینطور. تقدیر بازار چنین است که در حال رقم خوردن است و غیر از این نیست.

ما در حال تحلیل و تخمین چیزی هستیم که ثابت و بدون تغییر هست و احدی نمی تونه تغییرش بده.

وقتی شخصی روند حرکتی 7 سال آتی یک بازار را با دست نقاشی می کند و بعد از 7 سال انحراف نقاشی و واقعیت کمتر از 5% است، مفهومش چیست؟

کدام علم تکنیکی رفتار حرکتی بازار برای یک دوره هفت سال هرا با ریز موج ها ترسیم می کند؟ تکنیکال خیلی هنر کند دو حرکت بعدی را حدودی تخمین می زند
                              کدام بخش بنیادی یک مسیر حرکتی هفت ساله را تخمین مسیر می دهد با رفتارهای معکوس بین راه؟

بحث چیز دیگری اس که خود هم نمی دانم چیست.

سرتان را درد اوردم.

شب خوش
                              نیما جان میشه اون نقاشیه رو به ما هم نشون بدی

نظر

• نیما جان چیزی که برام سواله با توجه به اینکه میگی دقت نقشه راه با انحراف 5% بوده چه عواملی رو در نظر گرفته؟
                                گفته های بنده تراوشات ذهنی شخصی می باشد و دلیلی بر صحت 100% آن نمی باشد
                                یه مطلبی رو من میدونم که بازار ارز جهانی شاید دلیل اصلی ایجادش حفظ تعادل نرخ تبادلی ارزهای بین المللیه.
                                پس میشه گفت کشورهای قدرتمند برای اینکه چرخ اقتصادشون بچرخه این نرخها رو با اتخاذ سیاستهای مشخص در یک مسیر مشخصی نگاه میدارن
                                حالا این مهم رو شاید با تحریک بازار با اقدامات مختلف میتونن انجام بدن.

......
                                .....
                                .....

سبز باشید
                                Think / Act / Enjoy

نظر

پردازش ...
                                X